VERBOUWINGS OPRUIMING NU EXTRA IN PRIJS VERLAAGD de graaf (3D UwICT GIGANTISCHE OmiMING m VENRAY 12.000 euro voor De Tol ALLE AFDELINGEN onze zorg Gouden handdruk? KADOTIP! dé specialist tegels,, sanitair eifi tegelwerken! sr Vakantiemarkt Sanne de Kleijn steunt project in Zuid-Afrika Geijsters Paletje exposeert in bibliotheek En verder: www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 Bandoetere Brunch/Diner Cheque Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9-14 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Kunst Cultuur 17 Sport 19 Kerkelijke diensten 22 Kinderafdeling: 25% EXTRA kassakorting Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Moordzaak Engels opnieuw niet inhoudelijk behandeld De inhoudelijke behande ling van de moordzaak van Kathleen Engels-Cremers uit Venray is opnieuw aange houden. Tijdens de zitting op dinsdag 10 juli heeft de recht bank in Roermond besloten de verdediging maximaal drie maanden de tijd te geven alle rapporten zorgvuldig te bestu deren en een contra-expertise van de DNA-onderzoeken te laten voeren. De advocaat van de verdachte, Guus Lina, diende drie verzoeken in. Allereerst vroeg hij om een contra-expertise van het DNA- onderzoek, dat is uitgevoerd door het Nederlands Forensisch Insti tuut. Het Openbaar Ministerie (OM) verzet zich hier niet tegen, omdat de wet een dergelijke contra-expertise mogelijk maakt. De verdediging gaf ook aan de rapporten pas op maandag 9 juli te hebben ontvangen, waardoor geen grondige besturing heeft kunnen plaatsvinden bij aanvang van de zaak. Ten slotte waren bij aanvang van de zitting niet alle DNA-proflelen in het bezit van de verdediging, waardoor deze ze niet kon toetsen op de juist heid en correcte weergave van feiten. Het tweede verzoek van de verdediging betrof het tijdstip van overlijden. Advocaat Lina wil een grondig onderzoek laten uit voeren door Independent Foren sic Services uit Nunspeet om het interval van het tijdstip van over lijden in te perken. Hierbij moet onder meer rekening worden gehouden met de temperatuur in de kamer en de temperatuur van de vloer(verwarming). Het OM is van mening dat een dergelijk onderzoek geen andere wending zal geven aan de zaak. Het derde verzoek van de advocaat betrof de bijna vijfjarige dochter van de verdachte. Volgens de moeder van de verdachte heeft zij al geruime tijd last van duidelijk merkbare angsten. De dochter geeft aan op bepaalde momenten een zwart geklede man voor zich te zien. De advocaat verzocht de rechter om het meisje in een kindvriendelijke omgeving te ondervragen om zo de waarheid boven water te krij- gen.Als reactie gaf het OM aan dat een dergelijk verhoor niet gebrui kelijk is in Nederland. Na een urenlange schorsing besloot de rechter dat alleen het eerste verzoek van de verdediging ingewilligd wordt. Er zal dus een contra-expertise gaan plaatsvin den, waarbij de DNA-profielen opnieuw worden onderzocht. De verdediging wil vooral onderzoe ken of er onder de nagels van de vermoorde vrouw DNA van een tweede persoon heeft gezeten. De rechtbank wees een termijn van maximaal drie maanden toe aan dit verzoek. Het onderzoek ten aanzien van het tijdstip van over lijden werd door de rechtbank afgewezen. Het derde verzoek van de advocaat, het verhoren van de vijfjarige dochter, werd wegens onvoldoende onderbouwing ook afgewezen. De rechter achtte een dergelijk onderzoek na anderhalf jaar niet meer relevant. De ver dachte is de zaak Engels is de echt genoot van de vermoorde vrouw. Het OM vermoedt dat de man zijn vrouw heeft vermoord voordat hij naar Meerlo vertrok om daar een klusje te verrichten. De Ven- rayse vrouw werd 15 maart 2006 vermoord aangetroffen door haar man. De 36-jarige echtgenoot werd enkele dagen later als verdachte opgepakt. Hij blijft ontkennen dat hij zijn vrouw om het leven heeft gebracht. Tijdens deze zitting gaf hij opnieuw aan zijn vrouw niet gedood te hebben. Hij beweert die avond op een bepaald tijdstip van huis te zijn gegaan.Toen hij terug kwam, heeft hij zijn vrouw dood aangetroffen. Hij zegt dat hij in de tussenliggende periode niet thuis is geweest. Kathleen Engels-Cre- mers werd meerdere keren met een scherp voorwerp gestoken. Het moordwapen is spoorloos. De inhoudelijke behandeling voor de moordzaak staat nu gepland voor medio of eind oktober 2007. Giro Heeft u het al gehoord? In 2010 start de Giro van Italië in Nederland. Wat heeft dit heug lijke feit nu met ons fraaie Venray te maken? Alles, denk ik. Vorige week nog was mijn baas op een bijeenkomst voor ondernemers, waar de kansen voor de Floriade werden besproken. Welnu, hier ligt er één. De Floriade in 2012, de Giro in 2010. In de regio Venlo natuurlijk. Sterker nog, in Venray, want zo chauvinistisch als ik ben, zal de proloog natuurlijk in Ven ray moeten plaatsvinden. En dan is het leuk dat plaatsen als Horst, Gennep, Helden en Venlo aan dit festijn meebetalen. Ik zie het al voor me in 2010. De kersverse burgemeester Patrick van der Broeck staat, samen met de wethouders Najja, Verkoeijen en natuurlijk wielergek Teunis- sen, met een brede glimlach op zijn gezicht te glunderen op het bordes van de Rooijerie (enige nostalgie is wel op zijn plaats). Van der Broeck is in 2010 immers de tapijtlegger van het nieuwe centrum en aan het eind van de Grotestraat zal de finishlijn van de proloog getrokken zijn. De start is natuurlijk op het andere plein, het Henseniusplein, want de naam Varkensmarkt heeft volgens mijn bescheiden mening veel te weinig ballen. Via de Merselose- weg fietsen de renners naar de nieuwe rotonde bij het Odapark, om vervolgens een rondje singels te doen. Saai denkt u, maar inmid dels zijn alle rotondes gereali seerd en heeft elke rotonde zijn beroemde Waan-kunstwerk. Bij de voormalige garage van Van Haren is een kunstmatige berg gereali seerd voor het bergklassement. Hoofdsponsor van de proloog door Venray is natuurlijk Jan Lin- ders, wiens supermarkt op die locatie al enige tijd floreert. Ver volgens staat het fraaie Servaas- hof op het programma, waar de statige woningen langs de Oost singel een juweeltje zijn en even later denderen de renners langs het multifunctioneel centrum aan de Zuidsingel, dat ineens wel heel snel gerealiseerd kon worden toen bekend werd dat de Giro in Venray zou starten. Aan het eind van de korte, spectaculaire tocht door hartje Venray fietsen de wiel renners langs het Stade de Sjef, het nieuwe stadion van SV Venray dat inmiddels de eerste titel in de hoofdklasse heeft behaald, om ten slotte via de Langstraat, Paterslaan en Patersstraat op de gloednieu we Grotestraat te finishen. Met egale wegbedekking met antislip en geen obstakels: ideaal voor de laatste honderden meters van een proloog. Venray, regio Venlo, grijp deze kans met beide handen aan! Bureau Merkator: neem dit mee in jullie citymarketingplannen. Zet Venray en meteen ook de Flori ade op de kaart! Dit is een niet te missen kans! Of lig ik nu gewoon weer eens te dromen hoe het nog fraaier in Venray kan zijn. Hannes JBC Venray 80 wil in Venray een overdekte jeu-de-boules- baan gaan realiseren. De 'bou- ledröme' moet liefhebbers van deze sport de mogelijkheid bieden om ook in de winter maanden hun sport overdekt te kunnen beoefenen. Een nog in te stellen werkgroep gaat de haalbaarheid van de nieuwe binnensportaccommodatie in Venray onderzoeken. Het eerste spreekwoordelijke balletje ging rollen in mei van dit jaar. Éef Zeelen, al bijna 25 jaar voorzitter van de Venrayse jeu- de-boulesclub JBC Venray 80, ver zorgde een presentatie over een 'bouledröme' op uitnodiging van Het Potloodforum, een organisatie in Venray die zich ten doel heeft gesteld om zes keer per jaar een activiteit te organiseren in het teken van maatschappelijk rele vante onderwerpen. "De bijeen komst was een groot succes"aldus Zeelen. Tijdens de goed bezochte avond presenteerde Eef Zeelen de plannen voor een 'bouledröme' in Venray. "Venray telt alleen al zo'n 400 actieve beoefenaars van jeu de boules. Mensen die vooral in de zomermaanden actief met hun sport bezig zijn. In de winter maanden daarentegen bestaat er in deze regio geen mogelijk om te spelen. Vele spelers ervaren dit als een gemis. Die willen het hele jaar door spelen." Omdat zijn vereniging te klein is om een 'bouledröme' alleen van de grond te krijgen, zoekt JBC Ven ray 80 steun van andere verenigin gen om de plannen te realiseren. Het moet dan ook een accommo datie worden voor de hele regio Venray. "Maar ook uit Horst is al heel positief gereageerd op onze plannen. Hoe meer draagvlak het plan heeft, hoe groter de kans van slagen. De 'bouledröme' moet dan ook een accommodatie worden waar beoefenaars van jeu de bou les uit de wijde omtrek terecht kunnen." De missie staat nog in de kin derschoenen. Toch denkt Eef Zeelen dat een 'bouledröme' in Venray haalbaar is. "Diverse plaat sen in Brabant hebben inmiddels een overdekte jeu-de-boulesbaan. In bijvoorbeeld Cuijk, Asten, Hel mond, Uden, Oss en Nistelrode zijn prachtige accommodaties gerealiseerd met alle noodzake lijke faciliteiten. Ze schieten als paddenstoelen uit de grond. Echte aanwinsten voor de sport, maar ook voor de gemeenten." Er zijn verschillende varianten voor de te bouwen 'bouledröme'. Accom modaties met variërend zes bin nen- en acht buitenbanen tot maar liefst zestien binnen en 32 buitenbanen. "Alles valt en staat natuurlijk met de medewerking die we krijgen om het plan van de grond te krijgen, met name van de gemeente Venray. Bovendien spelen de kosten uiteraard een belangrijke rol. Zo kost de hal in Cuijk, die voor ons haalbaar lijkt, ongeveer 55.000 euro. Een werk groep gaat onderzoeken wat haal baar en betaalbaar is." Volgens Zeelen is het absoluut niet de bedoeling om het jeu de boulen'uit de wijken te halen'."De sport levert een hartstikke goede bijdrage aan de sociale contacten in de wijken. Mensen ontmoeten elkaar, maken een praatje en spe len met elkaar. Dat moet blijven, zeker op de banen die in de wij ken en dorpen beschikbaar zijn. De nieuwe 'bouledröme' moet in feite een aanvulling zijn voor die mensen om ook bij slechter weer te kunnen spelen." De locatie voor een nieuwe bin- nenaccommodatie is nog prema tuur, al heeft Zeelen er wel zo zijn ideeën over. "De 'bouledröme' zou prachtig passen binnen de ont wikkelingsplannen van Vlakwater. Een stiltegebied waarbinnen een overdekte jeu-de-boulesaccom- modatie absoluut geen storend Jeu de boules is ook in Venray een populaire sport (foto archief Peel en Maas). element hoeft te zijn. Integendeel, het zou uitstekend passen binnen dit natuur- en recreatiegebied." Zo ver is het nog lang niet. Zeelen ziet voor een nieuwe accommo datie meer mogelijkheden dan het beoefenen van zijn sport: "Het kan een multifunctioneel centrum worden waar kleinschalige bin- nenactiviteiten als bijvoorbeeld windbuksschieten of koersbal ook beoefend kunnen worden." CAR-CITY VENRAY Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl CAMPS OPTIEK Daglenzen voor vakantie of sporten WINKELTJES VINDT U *0, NATUURLIJK IN DE h SCHOOLSTRAAT 4 TAPIJTCEIMTRUM Julianasingel 7 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Stichting De Tol (in het leven geroepen door Zorggroep Noord-Limburg) heeft donderdag 12 juli (vandaag) 12.000 euro gekregen om wijkontmoetingsruimte De Tol verder in te rich ten. Het bedrag zal onder meer besteed worden aan een leesta fel plus verlichting. Het leefbaarheidsfonds van Wonen Venray is bereid om financiële middelen ter beschikking te stellen, zodat de onlangs in gebruik geno men wijkontmoetingsruimte verder aangekleed kan worden. De Tol is een ontmoetingsplek, niet alleen bestemd voor de bewoners van het Ambachtkwartier (waarvan De Tol deel uitmaakt), maar ook voor bewoners uit de wijk. Er worden activiteiten georganiseerd, van gym en volksdansen tot muziek maken. Verder is er een eetpunt gevestigd en een internetcafé. Bovendien biedt De Tol dagvoorziening voor men sen die hulp nodig hebben bij het aanbrengen van structuur in hun leven. De Tol is sinds begin juli open. Frans Aussems, sociaal beheerder van Wonen Venray, overhandigde het bedrag middels een symbolische cheque aan Miranda van Haren, manager facilitair bedrijf van Zorg groep Noord-Limburg en bezoekers van De Tol. HOTEL ASTERIA Venray1 Laat je vrienden of familie vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl Honderdachtentwintigste jaargang - week 28 - donderdag 12 juli 2007 MAAS berden CD Echtgenoot blijft moord ontkennen Plan voor overdekte jeu-de-bouleshal in Venray KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl EDWIN BIANCA Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 Telecom s/ Safety Systems alarm systemen brandmeld systemen camera beveiliging telecommunicatie toegangscontrole meldkamer diensten 0478 - 533 224 www.LIHO.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl BIJ ONS EENS CULINAIR VERWENNEN MAASHESEWEG 80a VENRAY Inlichtingen en RESERVERINGEN: TEL. 0478-511466

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1