Outdoor Dance Event '07 groot succes Nieuwe aanwinsten Liberty Park Vensters op Venray Battle of Watjang BZN tot ziens! Geijsters Paletje exposeert in bibliotheek Venray mm PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 12 juli 2007 - Pagina 17 Verzamelexpositie Amba Aniba in Venray houdt in de eer ste weken van de zomervakantie, een grote verzamelexpositie in haar kunsthandel aan de Paters- straat. De expositie omvat onder meer schilderijen van Jan Maes- sen Johannes Eerdmans en Annie Munsters. De expositie duurt tot het einde van juli, waarna Amba tijdelijk de deuren sluit voor een zomerstop. In september is de winkel dan weer open voor publiek. Tijdens de expositie is Amba geopend op de normale tij den. Maessen is een bekende schil der uit Venray en omstreken. Gebo ren in Horst, opgegroeid in de Peel. Hij exposeert vaker, onder andere bij zijn eigen kunsthandel aan de Patersstraat in Venray, Amba, en bij kapperszaak Hij Zij Haarmode bij het gemeentehuis. Zijn werken zijn te omschrijven als abstract met visie, zijn schilderijen hebben altijd een doel: vermaken, emotioneren, vertellen. Onder deze werken val len onder andere de Springruiter, geschilderd na het succes van Leo pold van Asten uit Ysselsteyn bij het paardrijden. Eerdmans leverde al vaker schilderijen aan Amba. Zijn stillevens sprankelen van pre cisie, het is zelfs mooier en scher per dan een foto, vinden velen. Munsters steunt het kunstproject voor jonge, aanstormende kunstta lenten van Amba. Zelf heeft ze het vak geleerd van Jo Manders en ze werkt nu in landschap De Peel. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo is op zondagmiddag 15 juli opnieuw een demonstratie quilten/patchwork. Er zijn diverse eindproducten te bewonderen. Elders in het museum is de kor- venvlechter aan het werk. Op de bovenverdieping is een expositie over Klokken en klokkenmakers ingericht. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. De bijzondere activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Op safari Het WNF Regioteam Noord- en Midden-Limburg houdt op zater dag 14 juli een spannende safa ritocht door het Nationaal Park De Meinweg. Deze avontuurlijke middag begint om 13-45 uur en eindigt rond 16.30 uur en wordt gehouden in en rond het bezoe kerscentrum De Meinweg in Her kenbosch.Tijdens een spannende tocht gaat men op zoek naar de wilde dieren van De Meinweg. Er wordt gezocht naar olifanten (rupsen) en leeuwen (mieren leeuwen). Met een zakdoek en loep gaat men in de jungle op zoek naar deze dieren. De tocht staat onder leiding van gidsen van Staatsbosbeheer, die middels allerlei spellen en opdrachten samen met ons op zoek gaan naar de verblijfplaats van deze wilde dieren. Deelname staat open voor iedereen tussen de acht en elf jaar. Trek gemakkelijke kleding aan en denk bij nat weer aan laarzen, want in de jungle is het warm en vochtig.Aanmelden is verplicht en kan tot vrijdag 13 juli via e-mail WNFnoordlimburg@hotmail.com. Kijk voor het laatste nieuws rond deze activiteit en voor meer infor matie over het WNF op www.wnf. nl/limburgnoordenmidden. Fietstocht gilde Maashees Het St. Joris en St.Anthoniusgil- de Maashees houden op zondag 15 juli de jaarlijkse fietstocht door de regio, Oost-Brabant en Noord- Limburg. Start is vanaf schietter- rein Het Broekven tussen 13.00 en 14.00 uur. Dit terrein is gelegen in de bossen tussen de Vennen- weg en de Broekweg in Maashees. Vanaf het Kerkplein in Maashees is de weg naar het schietterrein aan gegeven. Op het terrein ontvangt men de routebeschrijving van de fietstocht. Er zijn twee routes uit gezet, een van twintig kilometer en een van veertig kilometer. Kikkerboeken De kikkerboeken van Max Velt- huijs staan tot en met 11 augustus centraal in de jeugdbibliotheek. Over de hele wereld houden men sen van Kikker van MaxVelthuijs. Kikker en zijn vriendjes: Haas die heel veel weet,Varkentje die zulke lekkere taarten bakt, Rat die altijd een oplossing weet en Eend die het liefst altijd bij Kikker wil zijn? Er zijn veel mooie prentenboeken over Kikker, en ook kartonboek jes, puzzelboeken, een badboekje, een kraakboekje en een baby boek. In de bibliotheek is een kleine tentoonstelling van boe ken en bijbehorende attributen te zien zijn waarbij een wedstrijd hoort voor de jongere kinderen. Kinderen kunnen, samen met hun ouders, tekeningen en boeken bij elkaar zoeken. Onder de goede inzendingen worden drie prijsjes verloot. Ook kunnen de kleintjes kijken naar de dvd van Kikker in de Wolken van Theater Terra, opgenomen in het Zaantheater in Zaandam en er kan gespeeld worden met een dominospel van Kikker en zijn vriendjes. Voor de oudere kinderen is er een interes sante tentoonstelling met boeken vol experimenten, proefjes en andere wetenswaardigheden. In de zomervakantie kunnen er een aantal proefjes gedaan worden, waaraan ook weer een wedstrijd verbonden is waarmee leuke prijs jes te verdienen zijn. Het lidmaat schap van de bibliotheek is gratis voor kinderen tot veertien jaar. Met een geldige bibliotheekkaart mogen acht materialen geleend worden en in de vakantie zelfs twaalf stuks. Volop keuze uit boe ken, films, puzzels, cd's, tijdschrif ten en nog veel meer om zich te vermaken tijdens de vakantie. Materialen die normaal voor drie weken uitgeleend worden, mogen nu voor vier weken geleend wor den. Vredefeesten InVredepeel worden van zater dag 14 tot en met dinsdag 17 juli de Vredefeesten gehouden. Op zaterdagavond zet de band Dinges de tent op zijn kop. Op zondag is er vanaf 9-30 uur een plechtige heilige mis in de kerk voor het welslagen de Vredefeesten. Deze dag is er vanaf 14.30 uur een kin dermiddag met spellen, waarbij prijzen te winnen zijn. Op zon dag- en maandagavond is er een discoshow met medewerking van Carpe Diëm. Op maandagavond is er een grote karaoke-avond. Op het sportveld wordt op dinsdag vanaf 13.00 uur een voetbal- en volleybaltoernooi voor jong en oud gehouden. Vanaf 16.00 uur kunnen de kinderen zich ver maken op een springkussen, 's Avonds is er een dansavond met orkest Jersey in gemeenschaps huis De Kleine Loef. De frituur van Harrie is dan ook aanwezig. een abonnement waard Het Outdoor Dance Event 2007 bij café De Tijd en Club Wow in Venray is afgelopen weekend een doorslaand succes gewor den. Meer dan duizend bezoekers bezochten het Dance-event, terwijl vele bezoekers geweigerd moes ten worden omdat het evenement uitverkocht was. "De opstap naar volgend jaar is gemaakt. Het Outdoor Dance Event en het jaar 2007 bleek een ultieme match te zijn. Alles wat niet ver wacht, maar slecht gehoopt werd, kwam uit", aldus organisator Rik Classens. "Alle uren die in het eve nement zijn gestoken, alle zware dagen en enkele tegenslagen werden door het publiek totaal vergeten. In de aanloop naar het evenement leek het weer flink parten te gaan spelen en de derde editie van het Outdoor Dance Event, flink in het water te gaan gooien. De weergoden waren ons zaterdagavond echter goed gezind en de bezoekers kwamen in grote getale richting de Hoenderstraat. We moesten zelfs nee verkopen aan mensen omdat het uitverkocht was. De combinatie van het goede weer, de geweldige muziek en de heerlijke sfeer onder publiek en personeel, deden enkele kleine smetjes snel vergeten. Kortom, alles heeft er aan bij gedragen dit feest tot een ware knaller te maken. De stap naar volgend jaar is gezet waar er nog meer en een nog beter evenement moet komen te staan, dat Venray nog verder op de kaart gaat zetten." Het Liberty Park in Over- loon heeft enkele belangrijke stukken aan de expositie toe gevoegd. Het gaat om drie objecten die alle drie dit jaar door vrijwilligers gerestau reerd worden. Daarvan is de tank van het type Renault FT17 van groot historisch belang. Want hoewel deze tanks werden gemaakt aan het einde van de Eerste Wereldoorlog, pro beerde Nederland zich in 1940 ermee te verdedigen tegen het binnenvallende Duitse leger. Maar het Duitse leger bleek sterker te zijn en maakte overal in Europa verschillende van deze tanks buit waarna ze in Duitse kleuren wer den overgeschilderd. Van deze tank zijn er in Nederland nog maar twee overgebleven en een daarvan staat dus in het museum in Overloon. De beide andere stukken waarvan vrijwilligers de restauratie uitvoeren, zijn de Duit se Jagdpanzer 38 met de bijnaam Hetzer en de Britse Conger Car rier. De Conger werd in 1944 rond Overloon achter de hand gehou den om mijnenvelden onscha delijk te maken. Het bijzondere van de Conger is dat het museum beschikt over het enige exem plaar dat er wereldwijd overgeble ven is na de Tweede Wereldoorlog. De restauratie wordt dan ook via internet door geïnteresseerden uit de gehele wereld gevolgd. Deze restauratiestukken worden na de zomer weer terug naar de werk plaats gebracht, zodat de vrijwilli gers dan verder kunnen gaan met het opknappen van deze bijzon dere voertuigen. Het publiek kan de voertuigen zien tijdens de ope ningstijden van het Liberty Park, in de zomer dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. In OJC Watjang?!? vindt op zaterdag 14 juli de Battle of Watjang 2007 plaats! Op 20 en 21 oktober wordt in Oirlo namelijk het jaarlijkse festi val Zomaarpop gehouden en de winnaar van deze Battle of Watjang verdient een plek op het festival. De avond wordt geopend door de uit Heerlen afkomstige band Three Laces. Three Laces is het best te beschrijven als een band die een energieke mix van main stream rock, powerpop, punkrock en post-punk maakt. Gierende gitaren, zware oversturing, opzwe pende drums, melodische zang en een energieke show zijn hierbij in het middelpunt. Na de Three Laces is het de beurt aan de band Mother Matrix. Mother Matrix is een viermans formatie uit de regio Weert/Nederweert die de stan daard slepende rock/metal weet te combineren met subtiele rus- telementen en symfonische roc- kelementen. De basis van de eigen nummers ligt bij de intentie en de emotie van de gehele uitvoe ring. Door dit als uitgangspunt te nemen probeert men de muziek gemakkelijk te laten begrijpen en aangenaam te maken voor een breed publiek. Hierna is het de beurt aan de band De Kelder. De Kelder gaat proberen het publiek in andere sferen te brengen door middel rustige gitaarmuziek. Ver schillende optredens bij radio en televisie doen bewijzen dat deze band talent heeft en aansprekend is. OneFix uit Geleen stuurt de bat tle weer een ander soort muziek genre in. OneFix is een explosieve band met de gewoonte om alles wat ze leuk vinden te mengen met groovende metal. Atmosferi sche arrangementen en pakkende melodieën worden regelmatig afgewisseld met beukende agres sie. Door het divers en van tijd tot tijd experimenteel te houden probeert OneFix de aandacht van zijn publiek te winnen.Als laatste gaat de band Grand Theft Apple de planken van OJC Watjang?!? betreden. Deze 5-mans pop/rock formatie heeft ambities. In 2006 is Grand Theft Apple de studio inge doken voor de opname van hun debuut EP Sweet Sour. Deze band brengt lekker in het oor liggende pop/rocksongs. Na de laatste band wordt de winnaar bekendgemaakt. Het publiek kan tijdens de battle na elke band zijn stem uitbrengen en deze stem wordt meegenomen in de verkiezing tot de uiteindelij ke winnaar. Kijk voor meer infor matie op www.watjang.nl. Onder de titel Vensters op Venray loopt tot en met 28 oktober 2007 in Museum 't Freulekeshuus een tentoon stelling over Venrayse zon dagsschilders die actief zijn geweest in de jaren '30-'50. Op de tentoonstelling is een ruime keuze te zien van wer ken van veertien Venrayse schilders. Peel en Maas stelt in een nieuwe serie de kun stenaars en hun werken aan u voor. In deel 2: Harrie van Baar. Eén van hen is Harrie van Baar. Harrie is de oudste zoon van Frans van Baar, die een verdien stelijk amateurschilder was en van wie ook diverse werken op deze expositie in Museum 't Freu lekeshuus zijn tentoongesteld. Van Harrie zijn vooral bekend vele kleine olieverfschilderijen van landschappen. Hiervan is een negental te bewonderen op deze expositie. Met kustzinnige hand schilderde Harrie de grootsheid van het landschap, maar ook het kleine detail ervan. Op een tweetal schilderijtjes geeft hij een gezicht op het dorp Venray met de her bouwde Grote Kerk zonder toren, een tijddocument! Harrie stierf in het jaar waarin een deel van zijn De schilders van het Geijsters Paletje werken met olieverf, acryl, aquarel en pastel. Zowel op papier en doek, als op houten panelen. Iedereen binnen het groepje heeft zo haar eigen ideeën en stijlen. Toos Baken heeft sinds 1991 van schilderen haar grootste hobby gemaakt, terwijl Ans van den Brand foto's maakt van de prach tige natuur. Moeder natuur geeft haar inspiratie. Annette Poels gebruikt vooral olie op doek of paneel. Kleuren zijn voor haar heel belangrijk en ze haalt haar inspira tie uit mensen, bloemen en foto's. Chris Vennekens ziet de natuur, en dan vooral bloemen, als haar inspi ratiebron. "Meestal kijk ik naar de vorm, dat is voor mij het belang rijkste. De kleuren die ik gebruik, komen niet altijd overeen met mijn inspiratiebron: ik gebruik de Caribbean Music Night Dance Events Veltum houdt op woensdag 18 juli een Caribbean Music Night in activiteitencen trum 't Schöpke in Venray. De aan vang is om 20.30 uur. Liefhebbers van salsa, bachata, merengue en zouk zijn van harte welkom. Work shop zouk vanaf 20.00 uur. In 1966 begonnen Jan Tuijp, Cees Tol, de neven Evert en Gerrit Woestenburg en Jan Veerman ('Kies') aan een muzikaal avontuur dat aanvan kelijk geen grote naam mocht hebben. Na tien jaar stevige rock-'n'- roll leek het er zelfs op dat BZN (Volendammers gebruiken zelf graag het lidwoord voordat zij de letters BZN uitspreken) roemloos aan haar einde zou komen. Maar met 'Mon Amour'in 1976, keerde het tij. BZN groeide sindsdien uit tot Nederlands meest succes volle band aller tijden. De 55 hits in de Top 40 en de 85 gouden en (dubbel)platina platen vor men daarvan het ongeëvenaarde bewijs. In de aanloop naar hun allerlaatste concert - op zaterdag 16 juni 2007 inAhoy' Rotterdam - haalden Jan Keizer, Jan Tuijp, John Meijer, Carola Smit, Dick Plat en Jack Veerman wekelijks in het Noordhollands Dagblad hun mooi ste, dierbaarste, opmerkelijkste en grappigste herinneringen op aan al die succesvolle en ook min der succesvolle jaren. In 'BZN tot ziens!zijn hun columns gebun- deld, als tastbare herinnering aan vervlogen tijden. Ook wordt de herinnering levend gehouden aan drie overleden BZN'ers: gitarist Dirk van der Horst, producer Roy Beltman en manager Jacques Het- sen. Met een uitgebreide reporta ge aan het finale afscheidsconcert in het eigen dorp Volendam én een ontmoeting met een BZN'er op vier benen wordt een monu ment uit de Nederlandse pophis torie uitgezwaaid. BZN tot ziens! Is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 14,95 euro. werk kon worden bewonderd in De Beejekurf (schouwburg van Venray). Deze expositie laat "het Venray van toen" zien, de tijd van vóór de oorlog en vóór de massale uitbreiding van de Venrayse wij ken. Voor veel Venrayenaren zijn de olieverfschilderijen, aquarellen, potlood- en pentekeningen een feest van herkenning. In een bro chure is van elke schilder een kort levensverhaal opgenomen. Museum 't Freulekeshuus is te bezoeken op woensdag-, zaterdag en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten de normale ope ningstijden kan men na afspraak ook met groepen terecht. Tel. (0478)583880. Het Geijsters Paletje, een bevriend groepje hobbyschil ders, exposeert tot en met 31 juli in de bibliotheek in Ven ray. Na een periode van zo'n vijftien jaar schilderen bij de Vrije Academie in Venray besloten zij om zonder leiding verder te gaan. Zij schilderen samen, maar toch ook ieder voor zich. Ze vinden steun en inspiratie bij elkaar. Chris Vennekens, één van de schil ders, verhaalt over haar crea tieve achtergrond en over het Geijsters Paletje. "Ik ben in 1989 begonnen met schilderen. Eigenlijk ben ik altijd creatief geweest, ik heb vroeger ook poppen gemaakt en gewe ven. Vervolgens besloot ik te gaan schilderen. Hiervoor heb ik 15 jaar lessen gevolgd op de Vrije Academie in Venray. Ik leerde er ook de andere mensen van het Geijsters Paletje kennen: Toos Baken uit Leunen, Ans van den Brand uit Venray en Annette Poels uit Wanssum. Samen hebben we allerlei technieken geleerd, vooral de basisbeginselen van tekenen en kleur. Een aantal jaren geleden hadden we allemaal het idee dat we uitgeleerd waren. De inspira tie was een beetje weg. Daarom besloten we zelf met een groepje schilders verder te gaan. Nu schil deren we samen met ons vieren, bij mij thuis. We helpen elkaar waar het kan, maar doen wel alle maal ons eigen ding." kleur die me op dat moment aan spreekt. Mijn schilderijen zijn in ieder geval heel kleurrijk. Mijn stijl is niet helemaal realistisch, maar meestal ook niet abstract." EXPOSEREN In de bibliotheek zijn ongeveer 30 tot 35 schilderijen te bewon deren. De bezoekers kunnen de schilderijen ook kopen. Chris Ven nekens geeft aan dat het groepje hobbyschilders het vooral leuk vindt om een keer te exposeren. "Het gaat zeker niet om het ver kopen van de schilderijen.Als dat gebeurt, is het natuurlijk mooi meegenomen. Voor ons gaat het er echter om dat we onze schil derijen eens op een andere plaats zien hangen. De meeste schilde rijen hangen erg mooi in de bibli otheek." Tijdens de zomermaanden is de bibliotheek volgens de nor male openingstijden geopend: op maandag en donderdag van 13-00 tot 17.30 uur, op dinsdag en woensdag van 11.00 tot 17.30 uur, op vrijdag van 11.00 tot 20.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Boekrecensie in Peel en Maas Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17