Gemeente Ven ray Visie op spreiding supermarkten III Openbare bekendmakingen Uitbreiding voor basisschool De Hommel -4 Deze week Evenementen Uitslag trekking VIP-terminals Klachtenbegeleider helpt bij klacht over gemeente PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Aanvragen en afhalen van reisdocumenten op afspraak kan nu ook op woensdagmiddag; bel voor een afspraak met de afdeling Publieksdiensten Basisschool De Hommel kan gaan uitbreiden. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week ingestemd met de plannen en daarvoor middelen beschikbaar gesteld. Dit betekent dat de protestants-christelijke basisschool met vijf leslokalen en een tweede speellokaal kan uitbreiden. Tegelijk met de uitbreiding ondergaat het gebouw van De Hommel ook enkele aanpassingen die te maken hebben met onderwijskundige vernieuwingen. Denk daarbij aan werkplekken met computers voor leerlingen, werkplekken voor docenten en ruimtes voor individuele begeleiding. Door de uitbreiding zal het gebruik van de overige locaties in de komende paar jaar afgebouwd kunnen worden. De verbouwing en uitbreiding gaan circa 1,4 miljoen euro kosten. Delegaties, mandaten en volmachten Vastgesteld Bouwplannen Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Verleend Uitwegvergunningen Besluiten Wet geluidhinder Besluit hogere grenswaarden (art. 83 Wg) Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Milieueffectrapportage Aanmeldingsnotitie Wet bodembescherming Ontheffing lozingenbesluit Besluit het gemeentehuis in Venray. Besluiten Donderdag 12 juli 2007 - Pagina 16 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 28 13 juli - Klassiek op Locatie, St. Annaterrein Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de Het college van Burgemeester en Wethouders heeft - het mandatenregister, het volmachtenregister en het register van procesvertegenwoordiging opnieuw vastgesteld. B en W kunnen de bevoegdheid tot het nemen van bestuursrechtelijke besluiten, bijvoorbeeld het toekennen van uitkeringen, het verlenen van subsidies, het verlenen van bouwvergun ningen en dergelijke toekennen aan ambtenaren. Ook kunnen zij ambtenaren volmacht geven tot het aangaan van privaatrechtelijke overeenkomsten. Denk daarbij aan koop, huur/ver huur, pacht, etc. Ten slotte kan het college ambtenaren volmacht geven om de gemeente in gerechtelijke procedures te vertegenwoordigen. De aan ambtenaren gegeven bevoegdheden zijn opgenomen in het mandatenregister, het volmachtenregister en het register van proces vertegenwoordiging. Deze registers zijn onlangs geactualiseerd en door het college opnieuw vastgesteld. Zij liggen gedurende drie weken ter inzage. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, vrijstelling van het bestemmingsplan te verlenen voor de volgende projecten: Voorgenomen vrijstellingen van bestemmingsplan of doorbreking aanhouding - Oostsingel 36 - woning (nr. ink0703702) - Langeweg ÏOO - bouwen garage - berging met carport (nr. ba070321). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 13 juli 2007 t/m 23 augustus 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Kaardebol 21 - vergroten woning (nr. ba070152, verzenddatum 29/06) - Schutsboom 10 - vergroten woning (nr. ba070175, verzenddatum 02/07) - Wijnruit 46 - vergroten woning (nr. ba070108, verzenddatum 02/07) - Penningkruid 42 - vergroten woning (nr. ba070243, verzenddatum 02/07) - Kruidenlaan 103 - veranderen hellingsbaan (nr. ba070259, verzenddatum 02/07) - Melchiorhof 39 - vergroten woning (nr. ba070236, verzenddatum 02/07) - Matterhornlaan 27 - vergroten woning - bouwen overdekt terras (nr. ba070077, verzenddatum 03/07) - Lidwinahof 11 - carport (nr. ba070232, verzenddatum 04/07) - Lidwinahof 10 - carport (nr. ba070231, verzenddatum 04/07) - Mgr. Verrietstraat 35 - overkapping serre (nr. ba070204, verzenddatum 04/07) - Kienhout kavel 5 - woning (nr. ba070208, verzenddatum 02/07) - Lollebeekweg 75 - veranderen dakconstructie - wijzigen lichtstraten (nr. ba070172, verzenddatum 02/07) - Koningskaars 44 - vergroten woning (nr. ba070245, verzenddatum 03/07). Sloopvergunningen - Koningskaars 44 - gedeeltelijk slopen garage - berging (nr. slp070043, verzenddatum 03/07). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. - Smakterweg 70 te Venray - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 13 juli 2007 tot en met 23 augustus 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen - Verleend. Burgemeester en Wethouders hebben hogere grenswaarden van 53 dB(A) vastgesteld voor: - Brugpas 27c te Veulen - bouwen bedrijfswoning (nr. Ink0701090, verzenddatum 4 juli 2007). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden - beroep indienen bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een ziens wijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Op deze beroepschriftenprocedure is de Algemene wet bestuursrecht van toepassing. Een beroepschrift moet worden ondertekend en moet ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de datum - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de redenen van het beroep (motivering). - Pavanestraat, speelterrein - voor 2 elzen en 1 spar, herplant 5 bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 13 juli 2007 tot en met 23 augustus 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen - Verleend. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Puttenweg 110 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan J.H.G. v.d. Staak, Puttenweg 110 te Ysselsteyn voor een opfokkippen- en melkrundveehouderij - De Hulst 22 te Oostrum - een oprichtingsvergunning te verlenen aan V.O.F. Sterrenberg- Geven, De Hulst 22 te Oostrum voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting t.b.v. de opslag van kermisattracties en de opslag en verkoop van consumentenvuurwerk. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieueffectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - De Zomp 4 te Oostrum - Pluimveebedrijf Colbers bv, Blakterweg 4a te Oirlo, voor het uitbreiden van een pluimveehouderij. Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaatsvin den, is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieueffectrapportage. U kunt de desbe treffende stukken van 13 juli 2007 t/m 23 augustus 2007 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. De gemeente Venray heeft een klachtenbegeleider: Josette Teepen. Bij haar kunt u uw klacht over de gemeente kwijt. U kunt een klacht indienen als u niet tevreden bent over de houding of het gedrag van iemand die in dienst is van de gemeente Venray. Dit wordt breed gezien. Het kan gaan van het niet fatsoenlijk te woord staan tot het niet of niet tijdig nakomen van afspraken of toezeggingen, of het niet verschaffen van de juiste of vol ledige informatie. Bij een klacht gaat het dus niet om de inhoud, maar om de wijze waarop iets (niet) gebeurt. m r De gemeente Venray wil ervoor zorgen dat de supermarkten in Venray ook in de toekomst hun klanten goed kunnen bedienen. Het college van B en W heeft daarom een visie ontwikkeld op de spreiding van de supermarkten over Venray. Uitgangspunt daarbij is een even wichtige verdeling over de verschil lende wijken in Venray, waarbij elke formule ook in de toekomst goed kan blijven functioneren. Supermarktstructuur De gemeente heeft in 2005 het detailhandelsbeleid vastgesteld. Sinds die tijd hebben bepaalde ont wikkelingen zich steeds duidelijker voorgedaan, zoals schaalvergroting, branchevervaging en overnames. Door zulke processen stellen su permarkten andere eisen aan hun vestigingsplaats. Voor het college was dit aanleiding om, aanvullend op het detailhandelsbeleid, een visie te ontwikkelen op de wense lijke supermarktstructuur in Venray. Kort samengevat geeft de visie het volgende beeld: - De wijkwinkelcentra Brukske en Veltum worden versterkt om te voorkomen dat deze op termijn niet overleven. De aanwezig supermarkten krijgen de ruimte om uit te breiden. - De gemeente streeft naar het behoud van ten minste één supermarkt in het centrum. - Voor supermarkten die mogelijk willen verhuizen, zijn twee locaties in beeld: de voormalige Ford garage aan de Raadhuisstraat/ Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend voor de inrichting gelegen aan: - Kempkensberg 4 te Ysselsteyn - Mts. Coopmans-Slangen, Kempkensberg 4 te Ysselsteyn voor het lozen van koelwater in de bodem. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 13 juli 2007 t/m 23 augustus 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Voor het indienen van een beroepschrift zie onder Wet milieubeheer - Besluiten. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 10 juli gevallen op lotnummer 5014188 bij VIP Kiosk (C1000). De bon kan worden inge wisseld bij deze C1000 Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeente huis. De loten ontvangt u wanneer u lege petflessen of lege drank blikjes inlevert bij de VIP-terminals. Iedere week wordt een levens middelenbon van 50 euro verloot en eenmaal per maand 1 minuut gratis winkelen. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft een visie ontwikkeld op de evenwichtige spreiding van supermarkten over Venray. Zodat de verschillende formules ook in de toekomst goed kunnen functioneren. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Kempkensberg 4 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Coopmans- Slangen, Kempkensberg 4 te Ysselsteyn voor een varkensfokkerij en -mesterij - Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van J.E. Peeters, Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij. De intrekking is t.b.v. de locatie Roland 2 te Castenray (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 13 juli 2007 t/m 23 augustus 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Heeft u een klacht over iemand van de gemeente Venray, dan kunt u mevrouw Teepen bellen op werk dagen tussen 09.00 en 12.00 uur op telefoonnummer 52 33 33. Zij zorgt ervoor dat uw klacht op de juiste plaats terechtkomt en zo snel moge lijk wordt afgehandeld. U kunt ook uw telefoonnummer doorgeven bij Publieksdiensten op telefoonnummer 52 33 33 of tijdens openingstijden aan de balie bij het gemeentehuis te Venray. De klachtenbegeleider belt u dan op korte termijn terug. Andere klachten U kunt het ook met andere zaken van de gemeente niet eens zijn, zoals: - beleid: hiervoor moet u het politieke en/of participatietraject doorlopen; - de inhoud van een beslissing: hiertegen kunt u een bezwaar- of beroepschrift indienen; - een concrete situatie zoals los liggende stoeptegels, zwerfvuil, gat in wegdek, onderhoud groen: hierover kunt u een melding doen bij de gemeente op het algemene telefoonnummer 52 33 33. Voor deze zaken kunt u dus wel terecht bij de gemeente, maar niet bij de klachtenbegeleider. De gemeenteraad van Venray praat dit najaar over de visie van het college. Noordsingel en het terrein De Brier. Voor De Brier geldt dat daar eerst de verkeersituatie wordt verbeterd. Vestiging van een supermarkt op De Brier zal dus pas over enkele jaren aan de orde kunnen zijn. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Honingklaver 1-3-5 - bouwen 3 zorgwoningen (nr. ba060427, verzenddatum 05/07). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 13 juli 2007 t/m 23 augustus 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het 12 juli 2007 ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak Burgemeester en Wethouders van Venray kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Bert Smits, Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 16