Gemeente Venray Venray moet meer op de kaart Deel Veltum wordt 30-kilometerzone Loting bouwen in eigen beheer Oirlo Voorlopig geen brede school in De Brabander Venray in cijfers Plastic in gft-bak? Boete 50 euro! Kijk ook op www.venray.nl Informatieverstrekking historisch archief Venray timmert aan de weg In de gft-bak of niet? PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Vanaf woensdag 18 juli geldt een deel van de woonwijk Veltum als een 30 km/u-zone. Deze zones dragen bij aan de verkeersveiligheid. Dat vindt de gemeente Venray belangrijk. In het onlangs vastgestelde Venrays Verkeers- en Vervoersplan is daarom een project opgenomen om deze zones snel in te voeren in woongebieden. De nieuwe maximumsnelheid wordt met nieuwe en duidelijkere borden aangegeven. Door een lagere maximum snelheid is het voor de automobilisten duidelijk dat zij in een woongebied zijn, waar aangepast rijgedrag gewenst is. De komende jaren komen de woongebieden waar nog geen 30 km/u-zone is aan de beurt. Het eerste woongebied waar de zone wordt ingesteld, betreft een groot deel van Veltum. Het gaat om de Adelbertweg, Alexanderhof, Andeslaan, Athoslaan, Boudewijnhof, Claudiahof, Cunerahof, Dagoberthof, Eligiusweg, Etnalaan, Everestlaan, Feldberglaan, Florishof, Gosewijnhof, Isabellahof, Karpatenlaan, Kulutweg (tussen Cunerahof en Lidwinahof), Laurahof, Lidwinahof, Matterhornlaan en de Tatralaan. Week 28 *V> Venray, focus op mensen Donderdag 12 juli 2007 - Pagina 15 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. De loting voor het bouwen in eigen beheer in Oirlo vindt plaats op donderdag 30 augustus om 19.00 uur in gemeenschapshuis De Linde. Deze loting bepaalt de volgorde waarin belangstellenden voor bouwen in eigen beheer kunnen deelnemen aan het op te richten Collectief van CPO in Oirlo. Inschrijving voor deze loting is mogelijk tot en met 27 augustus tot 13.00 uur bij de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray. De brede school in nieuwbouw wijk De Brabander gaat voorlopig niet door. Uit nieuwe prognoses blijkt dat het vereiste aantal leer lingen niet wordt gehaald. De Stichting Primair Onderwijs Venray en regio (SPOV) had in het Plan van scholen 2008-2010 een verzoek ingediend voor het stichten van een rooms-katholieke school in De Brabander. Deze basisschool zou de grootste partner zijn in het concept van de nieuwe brede school. Dat moest een netwerk van onder wijs, welzijn en zorg voor kinderen en hun ouders gaan bieden. Met het wegvallen van de basisschool vervalt voorlopig het concept van de brede school. Nieuwe prognoses Nieuwe prognoses laten zien dat het aantal vereiste leerlingen voor het stichten van een nieuwe school niet wordt gehaald. Het gaat om 200 kinderen binnen vijfjaar. Na overleg met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap op 28 juni 2007 blijkt dat kinderen die nu van uit wijk De Brabander basisschool De Toverbal bezoeken, niet mogen worden meegerekend in de progno ses voor de nieuwe basisschool. Dit feit was eerder niet bekend bij de gemeente, bij SPOV en bij Pronexus, het bedrijf dat de prognoses opstelt. Het verzoek van de SPOV tot het stichten van de nieuwe school wordt uit het Plan van scholen 2008-2010 gehaald. Brederooj Mocht de brede school in de toe komst toch nog doorgaan, dan krijgt deze in ieder geval de naam Brederooj. Voormalig kleuterleidster Jacqueline van den Heuvel bedacht de nieuwe naam. Ze werd daarbij geïnspireerd door de brede school, de Nederlandse zeventiende eeuwse dichter Bredero en de naam Venray in het dialect. Donderdag 28 juni discussieerde de gemeenteraad over de pro motie van Venray, dorp en stad. Zij deed dit tijdens een informele vergadering voor raads- en com missieleden. Bureau Merkator, gespecialiseerd in stadspromo tie, gaf een presentatie. In de presentatie van Merkator kwam naar voren dat Venray het eigenlijk best goed voor elkaar heeft: het is er goed wonen, werken en winkelen. Maar Venray is te bescheiden om daarmee te koop te lopen. Dat is jammer, want daar door komen misschien nét niet die toeristen die extra geld in het laatje brengen. Of een bedrijf dat voor meer werkgelegenheid zorgt, vestigt zich niet in Venray maar ergens anders. Of er komen niet genoeg jonge gezinnen in Venray wonen omdat zij niet weten hoe leuk het hier is. Daardoor vergrijst de Venrayse bevolking. Allemaal voorbeelden waarom Venray best wat meer aan promotie mag doen. Sterke kanten En daaraan wordt de komende maanden gewerkt. Samen met diverse maatschappelijke organi saties, bedrijven, ondernemers en burgers gaan de gemeente en bureau Merkator een plan van aanpak maken om Venray meer op de kaart te zetten. Vertegenwoordi gers van organisaties worden uitge nodigd voor een gesprek waarin de sterke kanten van Venray op een rijtje worden gezet. De partijen gaan samen afspreken hoe zij die sterke kanten meer gaan laten zien. Suggesties Een greep uit de suggesties die tijdens de raadsvergadering werden gegeven: Venray is stad én de dorpen; er is veel kunstaanbod in Venray; psychiatrie en zorg zijn onderscheidend voor Venray; neem het zogenaamde funshoppen mee; denk aan grote evenementen zoals de fietsvierdaagse en de kermis; laat toeristen aan het begin van de stad zien wat er allemaal te doen is. Op 30 oktober wordt het plan van aanpak gepresenteerd aan de gemeenteraad. Belangstellenden die meeloten voor deelname aan dit Collectief gaan daarmee nog geen verplichting tot aankoop van een kavel aan. Bij het bouwen in CPO wordt een Collectief van deelnemers opgericht. Deze zullen, onder deskundige begelei ding, in het plangebied Oirlo-Zuid- oost in eigen beheer gaan bouwen. Aansluitend aan de loting kunnen de aanwezigen vragen stellen over het principe van CPO en over de gemeentelijke voorschriften met betrekking tot verkoop van bouw grond en over bouwvoorschriften. Inschrijven Het gemeentelijk beleid bepaalt dat belangstellenden voor deelname aan de loting zich vooraf moeten inschrijven tegen een inschrijfbedrag van C 53,55. Dit bedrag wordt niet terugbetaald of verrekend. Per echt paar of paar van (samenwonende) partners mag zich slechts één per soon inschrijven. Inschrijving voor deze loting is mogelijk tot en met 27 augustus tot 13.00 uur bij de afdeling Publieksdiensten. Autoch tonen van Oirlo hebben voorrang bij de loting. U ontvangt bij inschrijving een informatiepakket met daarin het principe van CPO en de gemeente- De controles op het correct aan bieden van gft-afval in Brukske gaan onverminderd voort. Inmiddels zijn al 110 boetes van elk 50 euro uitgedeeld. Alle boe tes waren voor het aanbieden van afval dat niet in de gft- container thuishoort. En dan gaat het met name om plastic. Het niet goed scheiden van het gft- afval heeft als gevolg dat de totale vracht gft-afval wordt afgekeurd. Dit betekent dat de gemeente voor de verwerking van deze vracht bijna twee keer zoveel moet betalen. Dit drijft uiteindelijk de afvalstof fenheffing onnodig omhoog. De gemeente controleert in Brukske omdat daar het gft-afval meermalen is afgekeurd. Tijdens die controles bleek vooral veel plastic tussen het gft-afval te zitten. De buitenge woon opsporingsambtenaren van de gemeente gaan voorlopig door met deze controles. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. lijke voorschriften over verkoop bouwgrond en bouwvoorschriften. De gemeente dient zowel uw volledig ingevuld inschrijfformulier als het inschrijfgeld ten minste drie dagen voor de lotingsdatum, voor Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 13.00 uur te hebben ontvangen. Al leen dan ontvangt u een informatie pakket en een bevestiging van uw inschrijving. De loting wordt verricht door notariskantoor Mathijsen en Weijs uit Venray. De verhouding koop- en huurwoningen in de kerkdorpen, per 1-1-2007. Wilt u meer weten over wonen en woningen in Venray en de kerkdorpen? Deze en andere cijfers vindt u op www.venray.nl Wonen 8r leven. 800 700 600 500 400 300 200 100 koopwoningen huurwoningen Het gemeentearchief beheert een deel van het cultureel erfgoed van Venray. Het archief herbergt een schat aan informatie over de geschiedenis van Venray en zijn bewoners. U kunt er archiefstukken inzien, maar ook boeken, kranten en beeldmateriaal. Het gemeentearchief biedt veel bronnen voor stamboomonderzoek, niet alleen uit Venray, maar ook uit omliggende plaatsen. U kunt de index op de burgerlijke stand van Venray (gegevens over geboorte-, huwelijks- en overlijdensakten voor zover openbaar) ook op onze website raadplegen via www.venray.nl gemeentearchief databases. Openingstijden De studiezaal van het gemeentearchief is gevestigd in de publiekshal van het gemeentehuis. Openingstijden: dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Burgers die niet in staat zijn om zelfstandig onderzoek te doen in de historische archieven en collecties van de gemeente, kunnen schriftelijk of per mail een verzoek indienen om bepaalde naspeuringen te laten uitvoeren. U kunt een schriftelijk verzoek per e-mail aan gemeente@venray.nl of per brief sturen aan: gemeente Venray, Afdeling Publieksdiensten (gemeentearchief), Postbus 500, 5800 AM Venray. De onderzoeksresultaten worden zo spoedig mogelijk toegezonden met de bijbehorende rekening. Kosten Voor elk kwartier of gedeelte daarvan dat aan onderzoek besteed wordt, be dragen de kosten 7,10. Verder worden kosten in rekeningen gebracht voor: kopieën A4: 0,20, readerprint A4: 0,40 en een kleurenkopie: 1,10. 1. Vanaf 13 augustus wegwerkzaamheden Veltum: Cunerahof, Claudiahof, Isabellahof, Lidwinahof, Laurahof en Kulutweg. Duur: circa vier maanden. 2. Vanaf 13 augustus: wegwerkzaamheden Landweert: Akelei, Kruidenlaan, Christoffelkruid, Dovennetel en Bolderik. Duur: circa vier maanden. 3. Vanaf 13 augustus: wegwerkzaamheden aan de Vlierstraat. De Vlierstraat is tot en met september afgesloten. 4. Tot en met november: Aan den Heuvel: start bouwrijp maken fase 2. Duur: circa vijf maanden. Wat hoort in de groene gft-container? Schillen en resten van groente, fruit en aardappelen Etensresten, zoals brood en kaas Koffiefilters en koffiedik, theebladeren en theezakjes Eierschalen, doppen van pinda's, resten van noten Snijbloemen, kamerplanten zonder grond Gras, onkruid, stro en bladeren Klein snoeiafval Botjes en visgraten Mest en stro van kleine huisdieren. Wat mag NIET in de gft-container? As, sigarettenpeuken en de inhoud van asbakken, zand en papier Vogelkooizand Honden- en kattenharen Kattenkorrels met of zonder milieukeur Wegwerpluiers, oasis, lucifers Stofzuigerzakken (en inhoud) Houtskool, aardewerk Jus, vet en slaolie (Kroon)kurken Mosselschelpen Plastic, bouw- en ander restafval.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15