Drie locaties voor supermarkten Verbouwing operatiekamers ziekenhuis VieCuri l I u 'Storm grote schoonmaak voor Venrayse bossen' IAARMARKT VENRAY Huisartsenpost hoort in ziekenhuis Opening tussen Gouden Leeuw en pleinen Dorpsraden: schaf verloting kavels af Medewerkers ziekenhuis tijdelijk naar Venlo Kap bomen langs de Kempweg 23 JULI I Flyers 9 en 16 juli FEESTMARKT - doe mee aan de loterij! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 5 juli 2007 - Pagina 9 Albert Heijn verhuist al op korte termijn De gemeente Venray gaat drie locaties aanwijzen waar supermarkten zich in de toe komst kunnen vestigen. Het gaat daarbij om het voorma lige terrein van garage Van Haren, de Dr. Poelssschool en de noordzijde van De Brier. In het nieuwe spreidingsbeleid dat Burgemeester en Wethou ders hebben vastgesteld,blijft de gemeente wel vasthouden aan minstens een supermarkt in het kernwinkelgebied. Albert Heijn verplaatst bin nenkort zijn vestiging naar het voormalige pand van Leen- bakker om op termijn naar De Brier te verhuizen. Het spreidingsbeleid vloeit voort uit het de gemeentelijke detailhandelsnota uit 2005. Daarin was vastgesteld dat supermarkten ontwikkelingsruimte moeten krij gen in het centrum, in wijkcen tra en in de dorpen. Tevens werd geconstateerd dat voor de aan trekkingskracht van het centrum de aanwezigheid van supermark ten niet noodzakelijk zijn. Als en wanneer supermarkten zouden verhuizen naar een andere loca tie, is als voorwaarde gesteld dat de vrijgekomen ruimte functies dienen te krijgen die bijdragen aan het zogeheten 'funshopkarak- ter' van het centrum. Wel zal de gemeente geen actief beleid voe ren om supermarkten verplaatst te krijgen. Wel wil het de mogelijk heid bieden aan supermarkten om zich verder te ontwikkelen. De gemeente heeft een aantal locaties onder de loep genomen. Om uiteenlopende redenen zijn plekken zoals de voormalige melkfabriek in Leunen, de hoek Zuidsingel-Leunseweg, het Her mes-terrein aan de Julianasingel, het terrein bij het CWI, het ter rein van Gilde Opleidingen aan de Westsingel en Intratuin niet geschikt bevonden. Ook de ves tiging van supermarkten op De Hulst en Smakterheide is niet gewenst. Wat rest zijn de locaties Van Haren, de Dr. Poelsschool en de noordzijde van De Brier. De loca tie Van Haren ligt qua ontsluiting zeer gunstig. Nadeel is het gasvul- punt van het tankstation op die locatie. Die zal pas na 2010 ver plaatst worden of zelfs geheel ver dwijnen. Tot die tijd kan middels ontheffing een supermarkt op die plek gerealiseerd worden. Daar naast is er na 2010 plaats voor een tweede supermarkt. De Dr. Poelsschool sluit qua locatie goed aan op het winkelge bied. De gemeente is een visie aan het ontwikkelen voor het noord westelijk deel van het centrum. Daarin zal de toekomstige functie van deze locatie meegenomen worden. Als derde locatie acht de gemeente De Brier geschikt. In het noordelijk gedeelte zijn twee locaties geschikt te weten Auto Arena maar ook de locatie Fixet/ Peugeot garage. Ook hier bevind zich nabij Auto Arena een gasvul- punt ten behoeve van een tank station. Extra aandacht verdient ook de verkeerssituatie rondom De Brier. Als gevolg van uiteen lopende ontwikkelingen in de directe omgeving (zoals PDV De Brier, MFC Zuidsingel met kan toorontwikkeling, herontwikke ling Wiëenhof, melkfabriek) en het toenemend autogebruik zal de verkeersdruk op de Leunseweg en de Zuidsingel in de toekomst groter worden. Passende verkeers maatregelen kunnen pas na 2009 genomen worden. Een vestiging voor die tijd op De Brier is dan ook niet wenselijk. In Venray is al enige tijd sprake van verplaatsingsbehoefte van supermarkten. Van Jan Linders is bekend dat deze supermarkt naar het terrein van Van Haren wil ver huizen. Momenteel loopt al een procedure zodat een tijdelijke vestiging op deze locatie mogelijk wordt. Na het verdwijnen van het gasvulpunt kan gestart worden met de bouw van een permanente supermarkt. Ook Albert Heijn geeft al jaren aan dat het bedrijf elders op de kleintjes wil gaan letten. De gemeente Venray acht de huidige locatie geschikt, maar ziet ook op De Brier een rol voor Albert Heijn weggelegd. AH heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om zich tijdelijk in het voormalige pand van Leenbakker te mogen vestigen. Tijdens de bouw van de parkeergarage Gouden Leeuw is handhaving van de winkel op de huidige locatie vanuit bedrijfseco nomisch oogpunt niet gunstig. AH loopt namelijk aan tegen een sterk verslechterde parkeersituatie en heeft de gemeente ook formeel verzocht om het pand Leenbak ker tijdelijk te mogen gebruiken. Het college heeft hiermee al inge stemd. Inmiddels is de grootgrut ter in gesprek met Auto Arena om zich in de toekomst op die locatie te kunnen vestigen. Ten slotte pleit de gemeente voor een versterking van de wijk- supermarkten, met name in Vel- tum en Brukske. Bij de geplande herontwikkeling van beide win kelcentra zal dit alle aandacht krijgen. Daarbij sluit de gemeente naast Cl000 een tweede super markt inVeltum niet uit. De luchtbehandeling op een aantal operatiekamers van de ziekenhuis van Vie Curi in Venlo en Venray vol doet niet meer aan de nieuwe normen van de Inspectie van de Gezondheidszorg. VieCuri gaat om de veilige zorg te wil len waarborgen de operatie kamers aanpassen aan de ver scherpte normen. Om de operatiekamers toe te rusten voor de komende twintig jaar vinden er grootschalige ver bouwingen plaats van de operatie kamers, eerst in Venray, daarna in Venlo. Wat gaat er allemaal gebeu ren? "De kamers worden anders ingedeeld, er komt een nieuwe luchtbehandeling, maar ook nieu we apparatuur om te opereren, nieuwe operatietafels, nieuwe zuilen, nieuwe pendels, nieuwe lampen, nieuwe plafonds", ver telt unithoofd van de operatieka mers Philip Dierijck. "En allemaal hypermodern en het beste van het beste. We beschikken na de renovatie over de meest moderne voorzieningen. Voor de komende jaren zijn we klaar. Want de ope ratiekamers worden flexibel inge richt, zodat we makkelijk kunnen inspelen op nieuwe ontwikkelin gen. De techniek en infrastruc tuur zal blijven veranderen, en daar houden wij nu al rekening mee. Op deze manier zorgen we ervoor zorgen dat de OK modern blijft en ook over enkele jaren nog aan de regelgeving voldoet." De bouwactiviteiten starten op de locatie Venray, omdat daar in de zomer al een gedeeltelijke vakan tiesluiting was voorzien. In een periode van negen weken kunnen de OK's in orde worden gemaakt, terwijl de geplande operaties wor den overgeheveld naar de locatie Venlo. Dat is natuurlijk makkelijk gezegd, maar er gaat heel wat organisatorisch werk aan vooraf om dit in goede banen te leiden. Afdelingen met een voorgenomen vakantiesluiting blijven toch open en medewerkers van de locatie Venray zullen in deze zomerperi ode in Venlo gaan werken. Zoals het er naar uitziet wordt het deze zomer dus druk in het Venlose VieCuri. "Alle tijdelijke veranderin gen hebben we uitgebreid met de betrokken specialisten en mede werkers besproken", vertelt mana ger bedrijfsvoering van de sector Heelkunde Marc Konings."Al met al was het nog een heel gepuzzel om de zaak organisatorisch goed in elkaar te schuiven. We heb ben deze maatregelen genomen, omdat we de wachttijden voor operaties niet willen laten oplo pen. Het is van het grootste belang dat onze patiënten ook tijdens de verbouwing goed geholpen kun nen worden." In de periode van 2 juli tot en met 12 augustus wordt de luchtbehandeling op de locatie Venray aangepast. Tegelijkertijd worden de OK's in Venray verder aangepast. In de periode van 13 augustus tot en met 2 septem ber worden de OK's gevalideerd. Dat betekent dat alle appara tuur uitgebreid wordt getest. De operatiekamers 3 en 4 in Venray worden specifiek voor orthopedi sche ingrepen ingericht. Het aan tal orthopedische verrichtingen groeit en verwacht wordt dat de vraag hiernaar ook de komende jaren zal toenemen. In de nieuwe OK in Venray kunnen alle spe cifieke orthopedische operaties worden uitgevoerd, onder uiterst steriele omstandigheden. Dat mini maliseert de kans op infecties. Als de OK's in Venray weer volledig in gebruik zijn, worden de OK's op de locatie Venlo fasegewijs aan gepakt. Eerst vinden bouwtechni sche aanpassingen plaats op twee operatiekamers. Daarna staat de luchtbehandeling op de overige kamers op de planning. De zware storm van don derdag 18 januari heeft ogen schijnlijk een grote ravage aangericht in de Venrayse bossen. Vooral dennenbomen legden het loodje. Toon Ewals, van dorpsraad Oirlo, meent dat de dennen teveel uitge dund worden. "De bomen die blijven staan krijgen daardoor veel ruimte om te groeien. Maar door de storm zijn ze bijna allemaal omgewaaid." Directeur Gerard de Baay van De Marke, de beheerder van de Venrayse bossen, vindt dat de schade wel meevalt. "Als de natuur stevig ingrijpt, dan zijn de bossen even uit balans. Een storm is niet meer dan een grote schoonmaak. Dat is niet erg. Het versnelt alleen maar het verjongingsproces. Over vijf jaar zie je er helemaal niets meer van." Hij legde uit dat er steeds meer struiken en loofbo men geplant worden. Zoals de Amerikaanse eik en de inlandse eik. "Want een puur dennenbos is veel armer dan een gemengd bos." De Baay geeft toe dat de bossen ieder jaar flink worden uitgedund. "Dit is niet omwille van de hout productie maar de natuurwaar den staan voorop. Het bos wordt zo aantrekkelijker voor dieren en mensen." In de zuidelijke Testrik- bossen, ten oosten van de Peel- 10.00-17.00 UUR 1 weg tussen de luchtmachtbasis en Vredepeel, staan veel Amerikaanse eiken die gekapt worden. De Marke hoopt hier de heide weer terug te krijgen. Door te plaggen en door begrazing van schapen. Bij het Zwartewater is dit al goed gelukt. De heidestroken gaan verbindingen vormen tussen de natuurgebieden Vlakwater en de Paardekop in Ysselsteyn. Voor het project 'Puur Natuur' heeft De Marke onlangs allerlei bord jes in de bossen gezet. Ze geven informatie en vertellen over de geschiedenis. "De jeugd is aan het vervreemden van de natuur"vindt De Baay."Puur Natuur' omvat veer tig activiteiten die het hele jaar door plaatsvinden. "We hopen de inwoners van Venray zo meer ver trouwd te maken met hun leefom geving. De meeste mensen weten niet eens hoe mooi het hier in de bossen is." Stichting BBZV: De Stichting Behoud Basis zorg Ziekenhuis Venray (BBZV) laat deze week flyers verspreiden in heel Venray. Daarin worden de huisartsen in de regio bekritiseerd omdat zij hun nieuwe huisartsenpost (HAP) niet in het ziekenhuis hebben ondergebracht maar in de Wieënhof aan de Leun seweg. Volgens de Stichting BBZV is het voor patiënten die acute zorg nodig hebben beter als de HAP wel in het ziekenhuis was inge richt. In dat geval hadden de huis artsen gebruik kunnen maken van faciliteiten uit het ziekenhuis en ondersteuning kunnen krijgen van ziekenhuispersoneel. De stichting noemt het "een volledig verkeerde beslissing" van de huisartsen waar de patiënten "geen enkel voordeel van" hebben. Directie en speci alisten van VieCuri hadden ook gewild dat de HAP in het zieken huis was gekomen. De HAP opende op 20 juni zijn deuren aan de Leunseweg. Daar is ook een uitrukpost van de Regio nale Ambulance Voorziening. Op een ELAP kunnen patiënten in de avonduren, 's nachts en in de weekend na telefonische afspraak terecht voor een bezoek aan de dienstdoende huisarts. Met de flyer roept de Stichting BBZV de inwoners van Venray op te reageren op de website www. bbzv.nl om zo een maatschappe lijke discussie op gang te brengen. De stichting blijft streven naar een huisartsenpost in het Venrayse zie kenhuis. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl De gemeente Venray gaat bekij ken op welke wijze het in aan bouw zijnde complex Gouden Leeuw meer betrokken kan wor den bij de rest van het centrum. De huidige verbinding, het Gou den Leeuwpad, is volgens wethou der Heidens allesbehalve uitnodi gend. Het vertrek vanAlbert Heijn van het Henseniusplein biedt volgens Heidens mogelijkheden voor deze locatie. Op welke wijze dat vorm moet krijgen, is nog niet helemaal duidelijk. "We moeten natuurlijk ook rekening houden met de wonin gen die daar liggen", aldus de wet houder. Heidens is van mening dat die verbinding een fraaie entree naar het centrum moet worden. Blekersveld moet aantrekkelijk plein worden "Het Blekersveld moet in de toekomst een aantrekkelijk plein worden met eventueel een ondergrondse parkeer voorziening". Dat is de mening van wethouder Lei Heidens. De gemeente ontwikkelt momen teel een visie voor het noord westen van het centrum. Daar bij wordt niet alleen De Bleek en het Blekersveld betrokken, maar ook de Hoenderstraat, de voormalige Dr. Poelsschool en het Mgr. Goumansplein. Volgens de wethouder zou de Em-Té supermarkt op termijn kun nen verhuizen naar de plek van de voormalige Dr. Poelsschool, waar nu onder meer de lokale omroep is gevestigd. "Dat biedt kansen om dit gebied volledig opnieuw te ontwikkelen". Heidens visie is een pleinachtige omgeving met ruimte parkeervoorzieningen. "Die zou den ondergronds kunnen maar ook ergens op een dak", aldus de wethouder. De ontwikkeling van dit deel van het centrum sluit vol gens Heidens prima aan bij 'Cen trum op de schop', de plannen om het huidige winkelgebied een facelift te geven. Heidens geeft aan met de eigenaar van het pand van Em-Té, een particuliere ontwik kelaar, in gesprek te zijn over de toekomst van het Blekersveld niet ontvangen? Bel 582877! Het dorpsradenoverieg pleit voor afschaffing van verlo ting van bouwkavels. Voorzit ter Theo Zegers meent dat het verlotingsysteem veel nade len heeft. Want mensen die al jarenlang wachten op een woning in een dorp, kunnen bij de loting alsnog buiten de boot vallen. Zegers stelt voor dat de gega digden voor een bouwkavel zich melden bij de gemeente. Indien de gemeente in een dorp grond in bezit heeft, dan kan er direct een kavel worden uitgegeven. "De bou wers hoeven dan niet te wachten totdat er weer een verlotingronde komt. Met het risico dat ze buiten de boot vallen. Het heeft van twee kanten voordelen. De mensen kunnen sneller aan de slag met bouwen terwijl de gemeente de grond eerder kan verkopen." Het dorpsradenoverieg wil tevens het autochtoniteitsbegin- sel loslaten. Wettelijk is het ook niet toegestaan om de dorpsbe woners voorrang te geven bij de uitgifte van bouwkavels. Toch hebben de dorpen hier lang aan vastgehouden omdat er jarenlang niet gebouwd kon worden. "In de meeste dorpen is er nu een inhaalslag geweest", zegt Zegers. "De mensen uit het dorp hebben allemaal als eerste een kans gehad. De grote druk is er nu vanaf. We moeten het beginsel daarom weer loslaten." Dit geldt nog niet voor dorpen als Heide, Oirlo en Casten- ray die tot nu toe verstoken zijn geweest van nieuwbouwprojec ten. In oktober zullen de dorpen in de commissie Woningbouw kerk dorpen het voorstel doen. "Het ziet er naar uit dat de gemeente met ons mee zal gaan", denkt Theo Zegers. Negen weken in Venlo wer ken in plaats van in Venray. Een hele omschakeling voor de medewerkers van de opera tiekamers van ziekenhuis Vie Curi in Venray. De medewer kers van de afdelingen 3 en 5 zagen er aanvankelijk tegen op, maar zijn nu vastbesloten er het beste van te maken. Onlangs kwamen ze vast een kijkje nemen in de wandelgan gen van VieCuri Venlo. "Kijk! Hier is de salarisadmini stratie, kunnen we opslag vragen!" Waar zitten de lockers? Hoe gaat het met de dienstkleding? Waar is de postkamer? Dat waren de praktische vragen die tijdens de rondleiding beantwoord werden. Unithoofden Katja Franssen en Chantalle Coenders leidden vijfen twintig collega's rond, waarbij ze zich op locatie lieten helpen door Jan Peeters van de linnendienst, Philip Dierijck van de OK enAnne- lies Peters van K3. Na de rondlei ding werd er gezellig geborreld met de Venlose collega's. Maar hoe gaat dat nou in zijn werk, deze tij delijke samenvoeging? Neem afde ling 3 uit Venray als voorbeeld. Zij krijgen een gang met zestien bed den op K3. "Medewerkers blijven in hun eigen team werken met dezelfde patiëntencategorie, legt unithoofd Chantalle Coenders uit. "Wel wordt op dagbasis één per soon uitgewisseld met het team van K3. Zo hebben wij altijd hulp van een Venlose collega, die de situatie goed kent. In Venray heb ben we normaal gesproken alleen de patiënten met laagcomplexe zorg. In Venlo kunnen bij drukte ook patiënten met hoogcomplexe zorg bij ons op de gang komen te liggen. Dat is geen probleem, maar het is dan wel goed om een Ven lose verpleegkundige bij je team te hebben, die daar meer ervaring mee heeft." Overigens gaan niet alleen de verpleegkundigen over. Ook secretaresses en voedingsas sistenten krijgen negen weken lang een andere werkplek en (deels) andere werktijden. Samen met hun unithoofden zijn ze al Naar aanleiding van de over last van elzenbomen langs de Kempweg heeft de gemeente besloten om vooruitlopend op de geplande reconstructie van de Kempweg (riolering, trot toir en rijweg) de bomen te kappen. Het betreft de bomen in het gedeelte tussen de West singel en de Helfrichstraat. Bewoners van de Kempweg hebben de gemeente gevraagd de bomen te kappen. De bomen (elzen) op de Kempweg wortelen ondiep en oppervlakkig met veel fijne wor tels. Door het opdrukken van de verharding veroorzaken de elzen gevaarlijke situaties voor voetgangers, rolstoelgebruikers en kinderwagens. Ook het riool zit regelmatig verstopt door wor tels en elzenproppen. Daarnaast ondervinden de aanwonende dus veel hinder van de bomen. De eer der verleende vergunning voor de bomenkap is inmiddels verlopen omdat de reconstructie van de Kempweg is uitgesteld. Daarom heeft de gemeente besloten om de vergunning te verlengen.Tegen de verlenging kunnen belangheb bende bezwaar aantekenen. Vol gens planning worden de bomen in september gerooid. De plantga- ten in het trottoir worden tijdelijk (tot de reconstructie) voorzien van tegelverharding. Gelijktijdig met de reconstructie is voorzien in het aanplanten van nieuwe bomen van een ander soort. een keer wezen kennismaken in Venlo. "De secretaresses zullen veel met elkaar te maken krijgen, want ze komen tegenover elkaar te zitten", zegt unithoofd K3 Annelies Peters. "Ik hoorde een secretaresse uit Venray tegen haar collega uit Venlo zeggen, dat ze wel zou helpen aan de overkant, als het even rustig was. Dus dat komt wel goed." Sowieso wacht de Venrayse collega's een warm welkom op de afdelingen in Venlo. "Wat dat betreft is de eerste slag een daalder waard", zegt Annelies. "Het is natuurlijk het mooist als iedereen zich meteen thuis voelt. Dat heb ik ook besproken in ons afdelingsoverleg. 'Hoe zou je zelf ontvangen willen worden?', heb ik iedereen gevraagd. En sta open voor elkaar, leer van elkaar. Daar is dit ook een mooie kans voor." Manager bedrijfsvoering sector Heelkunde Mare Konings voegt daar in een korte speech nog aan toe dat hij hoopt dat er vooral veel gelachen zal worden. "Ik snap dat deze tijdelijke verhuizing veel gevolgen heeft voor jullie. Maar dit kun je ook positief bekijken. Het is een kans om eikaars cul tuur en werk te leren kennen. Daarbij kunnen we veel leren van elkaar." Dat de Venlose medewer kers wel vertrouwen hebben in de gezamenlijke zomerperiode, bleek uit de informele borrel aan het eind van de middag. "Dat gaat vast vanzelf", zegt een medewerk ster vrolijk. "Samen koffie drinken, gewoon behulpzaam zijn. En het is ook handig om eens te zien hoe zij nou werken. Dat maakt de samenwerking voor de toekomst ook weer beter." De OK in Vie Curi Venray wordt deze zomer in negen weken tijd volledig gereno veerd en ingericht met de nieuw ste apparatuur. De operatiekamers 3 en 4 worden specifiek ingericht voor orthopedische ingrepen. De renovatie is noodzakelijk, omdat de operatiekamers niet meer vol ledig voldoen aan de nieuwe, steeds strenger wordende, wet en regelgeving. De specialisten zijn nauw betrokken bij de inde ling en inrichting van de OK. Na de zomer kunnen zij in Venray werken in een professionele en hypermoderne omgeving. 0uh>c' at'6 'nfernet Comm vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9