Kermisvuurwerk Venray naar woensdagavond Kindervakantiewerk akelig goed 'Venraynaren tegen peperdure verbouwing' "Een tries te zaak voor Venray" 'Bloedsporen vrouw op handdoek man' Uitstel contract Servaashof Gunhoek SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 5 juli 2007 - Pagina 3 Kinderen kunnen kermislogo ontwerpen Het kermisvuurwerk wordt dit jaar afgestoken op het voorterrein van St. Anna. De laatste jaren vond het plaats in de Gouden Leeuw, maar door de bouw van de parkeerkelder is dat nu niet meer mogelijk. Het vuurwerk verhuist van de traditionele dinsdag naar woensdagavond half elf. "We zien het vuurwerk als een knallende afsluiting van de kermis", zegt wethouder Van der Broeck. "De Noordsingel wordt dan afgesloten zodat iedereen het goed kan zien." De kermiswethouder is blij dat er toch weer een goede plek nabij het centrum is gevonden.We kun nen rekenen op de goede mede werking van de GGZ als eigenaar van het terrein." De kermis telt dit jaar 59 attrac ties. Na vier jaar keert het reuzen rad weer terug. Het is verlicht met 15.000 gekleurde lampjes, telt 24 gondels en is 35 meter hoog. Nieuw is de Real Action Show, een griezeltheater met in plaats van poppen echte acteurs die scènes uit griezelfilms naspelen. Andere toppers zijn de spectacu laire attracties Katapult Bungee, Fun Factory en Move-It. De laatste twee zijn ronddraaiende attracties die de lucht in gaan. De kleurrijke X-Factory maakte vorig jaar furore op de Grote Markt en komt weer terug. Evenals de Turbo Polyp, de familieachtbaan, het Lunapark en de autoscooters. De kermis wordt opgesteld op het Schouwburgplein, Hensenius- plein, Grote Markt, Raadhuisstraat tussen Hofstraat en Stationsweg, de grote parkeerplaats en het grasveld tussen gemeentehuis en Grote Kerk waar de attracties voor de kinderen komen, zoals de lange glijbaan en de Megaslide. Op dins dag is de kindermiddag waarbij een clown de kinderen vermaakt op het kermisterrein. Dinsdag avond is weer de trekking van de kermisloterij bij de ingang van het gemeentehuis. Bij de opening op vrijdagmid dag 3 augustus worden van alle Venrayse basisscholen twee kin deren speciaal uitgenodigd. De schutterij en Sergeant Wilson's Army, drie dames die wervelende liedjes zingen, luisteren de ope ning op. Na de inzegening door deken Smeets kan het feest losbar sten. Er komt een prijsvraag om een logo voor de kermis te ont werpen. De gemeente wil voort aan ieder jaar een nieuw kermislo go. Alle kinderen kunnen hieraan meedoen. "Het moet geen teke ning zijn", zegt Van der Broeck."In het logo moet de naam Venray en de kermis voorkomen. Op dinsdag wordt de uitslag bekendgemaakt. Alle kinderen die hebben meege daan, krijgen een suikerspin." De logo's kunnen worden ingeleverd in het gemeentehuis. Organisatie loopt op rolletjes ondanks alternatief regenprogramma Velen van ons zijn er mee opgegroeid: het kindervakan tiewerk. Al tientallen jaren niet meer weg te denken aan het begin van de 'grote' vakan tie. Een weekje rust voor de moeders en een feest voor de basisschooljeugd. Deze week was het weer zo ver met de start op maandag 2 juli. Ver slaggever Jan Leijsten draaide dinsdag mee en bericht van een hernieuwde kennisma king met het fenomeen kin dervakantiewerk. Eerst voor de zekerheid hoofd leidster Carola Swinkels gebeld. En jawel: 'je bent van harte welkom'. Aldus dinsdagmorgen om negen uur naar sportpark de Wieën.Waar SW's clubhuis Den Boggerd als vertrek- en eindpunt fungeert. Spoken en griezelen is het motto van 2007. Daar kun je nog eens wat mee, moeten de weergoden hebben gedacht. Het was een 'eng' regenweertje dinsdagochtend. Dus werd besloten van de geplan de speurtocht af te zien. Van het thema werd evenwel niet afge weken. Het andere 'opperhoofd' Erik van de Leur meldde: "Het is wel wat improviseren. Maar we kunnen de kinderen niet een hele ochtend door een druilerig Venray sturen." Het alternatief was tennishal de Schaapskooi. Zo togen vijfhonderd kinderen naar de bioscoop waar films - van onder meer Harry Potter - getoond werden. Terwijl de andere vijfhonderd inclusief begeleiding naar de tennishal ver trokken. 's Middag was het precies omgekeerd. Een lange stoet met steeds groepjes van tien met even veel jongens als meisjes. Zo ook groep 3 met de leidsters Bernie Wijnhoven en Zoë Baltussen. Het verliep gesmeerd. Niets geen rom mel en alles duidelijk aangegeven en afgebakend. Carola Swinkels nam het woord, en legde het spel uit. Een van de leidsters haalde de opdracht en het kon beginnen. Groep 3 behoorde tot de griffioenen die net als alle andere tovenaars een opleiding op slot Zweinstein gingen volgen. Even Jolanda gevraagd, hoe gaat 't? "Och, we hebben er ervaring mee. Ieder jaar moet er wel eens een alternatief gezocht worden. Dit is een fijn programma. Alleen jammer dat we hier binnen geen waterspellen kunnen doen." Iedereen start tegelijk en groep 3 begint bij het vijfde spel. De opzet is om bij ieder spel zo veel mogelijk kristallen te vergaren. We zaten al direct in de heksen- en trollensfeer. De eerste oefening was de bezemstelenrace. Snel heid en enthousiasme moesten de punten opleveren. Gaandeweg de 22 spellen kwam het educatieve element steeds duidelijker naar voren. De kunst dit met het spor tieve te verweven, verstonden de programmamakers uitstekend. Zoals het spel waarbij de kinderen met elastische linten door elkaar figuren maakten, terwijl de leiding de knoop moest ontwaren. Of een rebus invullen. Dan de spiraal, bekend van de tv-quiz. Waarbij je rond moet gaan zonder iets te raken. De zoemer ging helaas vaak al snel af. En dan touwtrekken met de jongens voorop tegen groep 10. Beide wonnen een keer en in de barrage moest groep 3 het afleggen. Verder de spiegel van Negereb waarbij de mooiste teke ningen weer een kristalletje ople verden. Dan vragen over Harry Potter over al zijn zes boeken. Bij het drakenspel, een soort trefbal, hield de kleine Eren Abal het het langste stand. De Schaapskooi bood een schouwspel van een krioelende Oosterse markt. Met een kakofo nie van geluid en dit alles zonder verveelde gezichten of wanklank. Nee, met deze jonge jeugd zit het wel goed, als ze tenminste zinvol worden beziggehouden. Petra van den Hurk is sinds vier jaar betrok ken bij de organisatie. "We zijn er bijna een heel jaar mee bezig. In september evalueren we en dan is het vooruit denken waarbij in januari de structuur duidelijk wordt. Waarna beetje voor beetje het programma wordt aangekleed. Vanochtend om half zeven waren er alweer tien mensen in touw. We hebben we het knotsenspel op een rustige plek achterin de hal geplaatst. Want veiligheid staat voorop. Een verstuikte enkel is tot nu toe het ergste leed. Vorig jaar waren het vooral wespensteken." Groep 3 ging verder met tover stokken maken en spreuken verzinnen. En de opdracht die met stip de favoriet is van iedere deelnemer: Zacharinus snoepwin keltje. Een versnapering uitzoe ken waarbij de keuze wel eens moeilijk was. Tijdens het zwenk- bal klonk de claxon en was het einde oefening. Het was tijd voor de lunchpauze waarbij de andere groep van vijfhonderd ook nog eens binnenviel. Ook nu viel de discipline, gepaard aan een puike organisatie, op. 980 kinderen in de Schaapskooi en enkel vreugde en plezier. Een kwestie van jarenlan ge ervaring en de jeugd de ruimte geven, 's Middags ging groep 3 met Hiske Buitendijk, Sil Nellen, Romy Arts, Sean Cavis, Anouk Bos, Rik Schols, Maud Classens, Daniël Damore, Eren Abal en Rick Jen- niskens naar de film. Nee, Venray hoeft zich geen zorgen te maken over de jongste jeugd. De hele ochtend viel er geen wanklank of onvrede te bespeuren. Een groot compliment naar staf en leiding. Enquête gemeentehuis bevestigt vermoeden inVENtief De inwoners van Venray blij ken massaal tegen de peperdu re verbouwing van 30 miljoen euro van het gemeentehuis te zijn. De lokale partij inVENtief - een fervent tegenstander - hield van 25 mei tot 8 juni een enquête waaraan ruim 1200 mensen deelnamen. De uitkomsten zijn duide lijk. Liefst 97 procent van de ondervraagden vindt dat er in Venray betere en meer nood zakelijke doelen zijn waaraan het geld besteed kan worden. Daarnaast meent 93 procent dat door de verbouwing de kwaliteit van de Venrayse samenleving niet verbetert. Als enige politieke partij keerde inVENtief zich vanaf het begin tegen de verbouwingsplannen. De partij ging ook niet akkoord met een voorbereidingskrediet van 2 miljoen euro. InVENtief vindt het merkwaardig dat bijna de voltal lige gemeenteraad zich achter het voorstel van B en W heeft geschaard. "De inwoners van Ven ray mogen van hun vertegenwoor digers in de gemeenteraad toch verwachten dat zij in de raadzaal de mening van alle Venraynaren representeren. Zo werkt dat per slot van rekening in een democra tie", zegt Wil Mutsaers. "Wij heb ben als enige de moed getoond om ons hiertegen te verzetten. Wij waren er al van overtuigd dat dit niet gedragen zou worden door de Venrayse bevolking." De lokale partij ergert zich aan het ogenschijnlijke gemak waar mee de overige raadsleden heb ben ingestemd met deze enorme uitgave van gemeenschapsgeld. "Dit is bij inVENtief in het ver keerde keelgat geschoten." De lokale partij voelt zich gesterkt door de uitkomst van de enquête. "Wij zullen ons dan ook te vuur en te zwaard verzetten tegen deze vorm van geldbeste ding", aldus Mutsaers. Hij vindt het merkwaardig dat in geen enkel partijprogramma en zelfs niet in het coalitieakkoord hiervoor geld is gereserveerd. De dure verbouwing zal leiden tot extra financiële lasten. Terwijl de financiële toekomst van de gemeente Venray er op termijn allerminst rooskleurig uitziet. Volgens inVENtief zijn het niet in de eerste plaats de arbo-eisen die een grondige renovatie nood zakelijk maken. Het zou veel meer ingegeven zijn door een gebrek aan vergaderruimten. Waarbij alvast rekening gehou den wordt met een fusie met Meerlo-Wanssum. InVENtief meent ook dat het rapport teveel de wens volgt van het bestuurlijk apparaat om andere huisvesting te verkrijgen. Onder het motto 'beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald' heeft inVENtief de enquête opgezet. Het lijstje van vijf vragen is gepubliceerd op de eigen website en in een adverten tie in Peel en Maas. Tevens is in het centrum van Venray het win kelend publiek gevraagd aan de enquête mee te doen. InVENtief is blij met de respons van meer dan 1200 personen en is nog meer verheugd over de uitkomst. Met de steun van de Venray naren blijft inVENtief ten strijde trekken. De partij denkt dat de bouwkundige problemen van het gemeentehuis op een veel goedkopere manier kunnen wor den opgelost. De 'warmte'die het gebouw uitstraalt dient daarbij behouden te blijven. InVENtief is een onderzoek gestart naar onder meer het binnenklimaat waar veel klachten over zijn. Er zullen alter natieve oplossingen worden voor gedragen. Na de vakantie zal de partij hier in commissie en raad op terugkomen. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek DE SCHEIDINGSWEG Jan Zwarthoed (marktcommissie): Jan Zwarthoed, woordvoer der van de marktcommissie, vindt het dieptreurig dat het Winterfestival is afgeblazen. Volgens de vishandelaar was dit besluit niet nodig geweest als de partijen met elkaar in gesprek waren gebleven. "Het is een gemiste kans. Een zeer trieste zaak voor Venray. Dit levert alleen maar verliezers op", aldus Zwarthoed, die vreest dat de marktkooplui nu de zwartepiet krijgen toege speeld. De eerste gesprekken tussen de marktcommissie en de stichting Winterfestival verlopen volgens Zwarthoed in een goede en posi tieve sfeer. Hij betreurt het dat enkele marktkooplui de CVAH (Centrale Vereniging Ambulante Handel) hebben ingeschakeld. In een brief aan de gemeente maakt de CVAH duidelijk dat verplaat sing onwenselijk is en dat er scha declaims zullen volgen. "De CVAH had zich hier niet mee moeten bemoeien. De gemeente neemt het risico niet. Ze zijn bang voor claims", denkt Zwarthoed. In een later gesprek met het Winterfestival wordt de sfeer onvriendelijk. "Een man die namens de verenigingen spreekt, begint dreigementen te uiten. Dat is geen basis voor een gesprek" Volgens Zwarthoed ligt een oplos sing evenwel voor de hand. Hoe wel een enquête uitwijst dat de meeste kooplui niet van plan zijn om twee maandagen te ver plaatsen. "Het ligt er gewoon aan hoe je het brengt. Ik ben er vast van overtuigd dat we hier op een goede manier waren uitgekomen. Ook de laatste twee of drie dwars liggers hadden we over de streep getrokken. Als we ze een mooi plekje hadden gegeven. Dan had Venray dit jaar weer zijn ijsbaan gehad." Jan Zwarthoed vertelt dat hij meermaals heeft aangegeven ver der te willen praten. "Maar dat is er helaas niet meer van geko men sinds dat vervelende laatste gesprek." Hij blijft erbij dat de marktkooplui bereid zijn tot vol ledige medewerking om het win terfestival mogelijk te maken. "Wij moeten het hier op de markt van de Venrayse mensen hebben. Die willen we toch zeker niet voor het hoofd stoten. Ikzelf heb trouwens makkelijk praten want ik sta op het Henseniusplein. De mensen die op het Schouwburgplein staan moeten straks wijken. En als een kraam vier meter wordt verplaatst, dan scheelt dat al gauw vijftig pro cent omzet", weet Zwarthoed. Als compensatie voor het inleve ren van twee maandagen zouden de marktkooplui extra kaartjes krijgen en meedraaien in de recla mecampagne. "Daar waren we met het Winterfestival helemaal uit. We hadden zo elkaar mooi kunnen versterken. Nogmaals, het is tragisch dat het zo gelopen is. Dit zal kwaad bloed zetten bij de mensen." Doorbraak in moordzaak Engels-Cremers? Er is volgens justitie belang rijk bewijsmateriaal gevonden in de zaak van de moord op Kathleen Engels-Cremers uit Venray. Het Openbaar Ministe rie (OM) in Roermond zegt dat er bloedsporen van de vrouw zijn aangetroffen op een hand doek die haar echtgenoot (36), de verdachte, de avond van de moord heeft gebruikt na het wassen van zijn handen tijdens een klusje in Meerlo. Justitie vermoedt dat de man, elektricien van beroep, zijn vrouw heeft vermoord voor dat hij naar Meerlo vertrok om een karweitje te verrichten. "Er zijn door het Nederlands Forensisch Instituut onder meer op een handdoek bloedsporen van de vrouw gevonden", zegt pers officier Gerard Sta in een reac tie. Hij wil verder niet ingaan op de vraag of er meer bewijsma teriaal is en de zaak, die dinsdag voor het eerst inhoudelijk wordt behandeld. Tenminste, als het aan het OM ligt. Want advocaat Guus Lina, die de man van de vermoor de vrouw bijstaat, zal tijdens de zitting het verzoek indienen om de inhoudelijke behandeling van de zaak uit te stellen. Lina heeft inmiddels een contra-expertise van het dna-onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut aangevraagd. Omdat de uitslag van die studie nog niet bekend is, wil hij de rechtbank vragen de behan deling van de zaak op te schorten. Dat is al een paar keer eerder gebeurd. Sta verwacht dat de rechter gehoor zal geven aan het verzoek van de advocaat. "Maar de rechter zal ook moeten beslis sen of de verdachte in voorlopige hechtenis blijft. Wat ons betreft, is de zaak zodanig voltooid dat hij inhoudelijk behandeld kan wor den." De verdachte heeft altijd ver klaard dat zijn vrouw nog leefde toen hij het huis aan de Wasbloem in de Venrayse wijk Landweert ver liet en naar Meerlo ging voor een karweitje. Justitie vermoedt dat de man zijn vrouw heeft vermoord voordat hij naar Meerlo vertrok om daar een klusje te verrichten. De Venrayse vrouw werd 15 maart 2006 vermoord aangetroffen door haar man. De 36-jarige echtge noot werd enkele dagen later als verdachte opgepakt. Hij blijft ont kennen dat hij zijn vrouw om het leven heeft gebracht. Hij beweert die avond op een bepaald tijdstip van huis te zijn gegaan, voor een bezoek in Meerlo. Toen hij terug kwam, heeft hij zijn vrouw dood aangetroffen. Hij zegt dat hij in de tussenliggende periode niet thuis is geweest. Kathleen Engels-Cre mers werd meerdere keren met een scherp voorwerp gestoken. Het moordwapen is spoorloos. e-mail: De ondertekening van het contract voor woningbouw op Servaashof is op 29 juni niet doorgegaan. De GGZ Noord en Midden-Limburg wilde dan tevens de geselecteerde pro jectontwikkelaar presenteren. www.vandenmunckhof.nl Vlak voor 29 juni stuurde de GGZ het bericht dat de bijeen komst is afgeblazen. Volgens woordvoerder Fun Sijbers van GGZ Noord- en Midden-Limburg heeft het uitstel geen gevolgen voor de bouw van ruim vierhon derd woningen. "Nee, we moeten alleen nog enkele details van de overeenkomst uitwerken. Daar hebben we iets meer tijd voor nodig. We verwachten in augustus het contract te kunnen onderteke nen." Vervolg voorpagina Winterfestival dit jaar van de baan Dat is ook de reden dat de orga nisatie heeft afgezien van een plek buiten het winkelcentrum. "Je zit in de kerstperiode met zijn koopavonden en koopzondagen. Er is veel te doen, het is gezellig in het centrum met veel publiek. Muziekgezelschappen komen uit eigen beweging muziek maken. Het is afgelopen jaar door ieder een hoog gewaardeerd." Het gras veld bij de Grote Kerk is in de natte winterperiode ongeschikt. "Want de baan met al het ijs en water heeft een enorm gewicht. De grond zou er gaan verzakken. En het is er lastig voorzieningen aan te leggen." De stichting Winterfestival wil graag vlak na sinterklaas de baan openen. "Want voor de kerstvakan tie komen heel veel schoolklassen schaatsen. Zowel van het Raayland College als de basisscholen." Het afblazen betekent ook een strop voor veel Venrayse verenigingen die door de inzet van vrijwilligers kun clubkas konden spekken. Tot begin deze week hield de organisatie nog goede hoop op een oplossing. De tijd dringt want de ijsbaan had twee maanden geleden al besteld moeten zijn. Dinsdagmorgen viel in de colle gevergadering echter het doek. Er komt geen vergunning. Wellicht betekent dit ook het einde van de ijsbaan in Venray. Vervolg voorpagina Gemeente maant eigenaar molen Wijnhoven bouwde de molen bij forellenkwekerij Keijzersberg met de bedoeling er groepen te mogen ontvangen en presentaties over het forellenkweken te geven. Gaandeweg bleek echter dat het gebouw aan te veel veiligheids eisen moest voldoen om er groe pen te mogen ontvangen, waarop Wijnhoven besloot er een woning van te maken. Het college kneep een hele poos een oogje dicht, in afwachting van het definitieve oordeel van de provincie over de woonbestemming. De provincie kwam daarop met het voorstel om in ruil voor het slopen van de burgerwoning aan de Ooijen- seweg de wijziging van bestem ming van de molen, van bedrijfs woning in burgerwoning, toe te staan. Twan Wijnhoven zegt nog altijd van plan te zijn de woning op korte termijn te slopen. "Ik kan niet anders, want ik wil samen met mijn gezin in de molen blij ven wonen. Op dit moment wacht ik echter nog op een seintje van de bank, maar ook de sloopver gunning heb ik nog niet binnen van de gemeente. Ik mag dus nog helemaal niet slopen!" Volgens een woordvoerster van de gemeente is er inderdaad nog geen aanvraag van Wijnhoven ontvangen voor een sloopvergun ning. "We zullen hem er nog even op attenderen dat hij zelf de aan vraag moet indienen." Binnenkort wil de gemeente de Blitterswij- ckse ondernemer in een gesprek op het gemeentehuis in Meerlo nogmaals persoonlijk wijzen op de eerder gemaakte afspraken. ook voor uw tuin bezoek otize site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-571S00 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) De juiste weg in de goede richting Hans Peeters 077 3523359 of 06 53264978 Bezoek onze websitewww.scheidingsweg.nl redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl sAAt I 11*1 rr

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3