Nieuws van de Rabobank Aflevering 4: bekkenbodem Rabobank Venray verlengt sponsorcontract met Schouwburg Venray Verzekerd op vakantie Het is tijd voor de Rabobank. Binnen 2 minuten een reisverzekering geregeld! (0478) 530 300 Bijdragen uit het coöperatiefonds Op vakantie? Rabobank Blitterswijck Castenray Geijsteren Heide Leunen Meerlo Merselo Oirlo Oostrum Smakt Venray Veulen Vredepeel Wanssum Well Wellerlooi Ysselsteyn Heeft u vragen PEEL EN MAAS Het is tijd voor de Rabobank. De openingstijden van onze kantoren zijn: www.rabobank.nl Rabobank Advertorial Medisch Centrum voor Noord-Limburg Lianne en Simon Lianiie (36) en Simon (38) uit Venray verwachten hun eerste kindje. Lianne is werkzaam bij een reclamebureau, waar ze 32 uur in de week als accountman ager werkt. Simon heeft een fulltime managementfunctie bij een accountantskantoor. Voor Peel Maas houdt Lianne een dagboek bij, waarin ze vertelt over het verloop van haar zwangerschap en de bege leiding door de afdeling gynae cologie van VieCuri Medisch Centrum in Venray. Ik ervaar dat een zwangerschap ook bepaalde ongemakken met zich meebrengt. Ik ben nu IVi maand zwanger en al behoorlijk rond. Mijn voeten beginnen erg dik te worden en ik heb met name 's nachts last van brandend maagzuur. Dat komt omdat mijn buik tegen mijn maag begint te duwen. En wat nog het meeste ongemak met zich meebrengt, is dat ik ontzet tend vaak naar de wc moet. Zo'n beetje ieder uur loop ik naar het toilet. Dat komt omdat mijn baby ook tegen mijn blaas drukt. Ik ben het absoluut niet gewend dat ik zo vaak naar het toilet moet. Mijn moeder heeft de laatste tijd ook last van vaak naar de wc moeten gaan en van urineverlies. Haar huisarts heeft haar doorverwezen naar het ziekenhuis. Bleek dat ze last had van een verzakking Mw. Dr. I. van Gestel van de blaas. Daar schrok ze van. Allerlei doemscenario's schoten door haar hoofd. Maar het viel eigenlijk reuze mee. Door de drie kinderen die ze heeft gebaard, zijn de spieren bij mijn moeder verzwakt en is de blaas iets gaan hangen. Maar een ingreep was helemaal niet nodig. Ze moet nu haar spieren trainen, en als dat niet werkt moet ze naar een zogeheten bekkenbodem fysiotherapeut. Mijn moeder was toch wel opgelucht en wees mij erop dat ik na de zwangerschap mijn bekkenbodemspieren moet gaan trainen. Aangezien ik het ongemak van mijn moeder niet zelf wil ervaren, denk ik dat ik dat inderdaad ga doen. Het babykamertje is inmiddels af. We hebben de muren een leuke kleur gegeven en samen met mijn moeder heb ik de kamer aangekleed. Het kamertje is zo leuk geworden. Bovendien hebben we alle babyspullen aangeschaft. We zijn er klaar voor, de baby mag komen! Vraag en antwoord Is een verzakking van de baarmoeder ernstig? Nee, een verzakking van de baarmoeder is medisch ge zien niet ernstig. Het kan wel ongemak veroorzaken bij de vrouw. Zo kan het aanvoelen alsof iets echt is uitgezakt. Je voelt als het ware iets dat er eerst niet zat. Dit gevoel kan bij sporten, zware inspanning of geslachtsgemeenschap erger zijn. Vrouwen die veel wande len, veel zware inspanningen hebben verricht, veel kinderen ter wereld hebben gebracht of een zwaar kind hebben gebaard, lopen een verhoogd risico op een verzakking. Ik heb steeds meer last van incontinentieproblemen. Wat kan ik hieraan doen? Bij het oplossen van incontinen tieproblemen adviseren we eerst altijd oefeningen te doen, die De zwangerschap is een spannende en mooie tijd. Er zijn veel onzekerheden. Zijn er geen speciale risico's, dan laten echtparen zich begeleiden door de verloskundige. Bij een verhoogd risico leggen steeds meer echtparen de begeleiding van 'hun' zwanger schap in de deskundige handen van de gynaecologen van VieCuri Medisch Centrum locatie Venray. In zes afleveringen volgen we de eerste zwangerschap van Lianne en Simon uit Venray. De gynaecologen beantwoorden veelgestelde vragen over hun vakgebied. de spieren rondom de blaas en de bekken versterken. Sterkere spieren kunnen de problemen namelijk doen verdwijnen. U moet dan denken aan halverwege uw plas de urine ophouden. Verder is een juiste houding en het gebruik van buik- en rugspieren van belang. Denken wij dat er meer onder steuning nodig is, dan wordt u doorverwezen naar de bekken bodem fysiotherapeut. Pas als dit niet het gewenste effect heeft, zal worden overgegaan tot een ingreep. Bij de operatie wordt een bandje geplaatst die de blaas en/of de piasbuis op zijn plaats houdt. Bij verzakkingen wordt vaak gewerkt met een zogenaamde 'ring'. Wat doet die en wan neer kan ik die gebruiken? De ring, die vaginaal wordt ingebracht, rust op de bekken bodem en zorgt ervoor dat de vagina, blaas en endeldarm op de plaats blijven. Afhankelijk van de leeftijd van de vrouw, de grootte van de vagina en de ernst van de problematiek, wordt de maat van de ring bepaald. De ring kan ook tijdelijk gebruikt worden op momenten dat er klachten zijn, of bij twijfel, 0111 te zien of een eventuele operatie zinvol is. Bekkenbodemonderzoek in Venray Bekkenbodemonderzoek is een normaal gynaecologisch onder zoek, dat wordt uitgevoerd bij klachten op het gebied van verzakkingen en urineverlies. Tijdens dit onderzoek wordt gekeken of er een verzakking is van de baarmoeder, de blaas of de endeldarm. Er wordt aan de baarmoeder, eierstokken, baar moederhals en vagina-achter- wand gevoeld, en er wordt eventueel een echo gemaakt 0111 de grootte en de plaats van de baarmoeder en blaas te bekijken. R.J. Iding Afhankelijk van de hoeveelheid en soort klachten worden er verschillende behandelingen geadviseerd. In eerste instantie wordt vaak een behandeling bij de bekkenbodem fysio therapeut voorgesteld. In 60% tot 70% van de gevallen geeft fysiotherapie een aanzienlijke verbetering. In een aantal geval len, echter niet altijd, kan een ring of pessarium verlichting geven. Indien de fysiotherapie geen oplossing kan bieden of niet voldoende helpt, is een operatieve oplossing mogelijk. De soort operatie hangt natuur lijk af van het probleem. Bij urine incontinentie kan het voldoende zijn een bandje aan te leggen onder de blaashals. Bij een verzakking van de baar moeder is het mogelijk zinvol de baarmoeder te verwijderen. Naast de mogelijkheid 0111 met een bandje de blaas op zijn plaats te houden, is een nieuwe ontwikkeling een kunststof bandje waarmee de baarmoeder op de plaats wordt gehouden. Deze hoeft dan niet te worden verwijderd. Een definitief advies is vaak heel persoonlijk en afhankelijk van de klachten en de bevindin gen bij het bekkenbodemonder zoek. Stuur een email naar: infogy naecologie@ viecuri.nl Donderdag 5 juli 2007 - Pagina 2 Kantoor Venray, Schouwburgplein 13 ma di t/m do vr 11.00- 17.00 uur 09.00-17.00 uur 09.00-19.00 uur Kantoor Wanssum, Pastoorstraat 23 ma di t/m vr 13.00-17.00 uur 09.00-12.00 uur 13.00-17.00 uur Kantoor Well, Papenbeek 2 di t/m vr 09.30-12.30 uur Onze zittingen: Kantoor Leunen, Albionstraat 26 ma 14.30-16.30 uur Gemeenschapshuis Ysselsteyn, Puttenweg 2 vr 14.30-16.30 uur Geldautomaten: Meerlo: Beatrixstraat 5a, Oirlo: Hoofdstraat 34a, Oostrum: Watermolenstraat la, Venray: Wilhelminastraat la, Wellerlooi: Kruisstraat la Chipkniploader: Castenray - Matthiasstraat 2, Merselo - Grootdorp 99 Het kan de beste overkomen: net voor u wilt instappen, ontdekt u dat u nog een reisverzekering moet afsluiten. Geen nood. Het is met één telefoontje geregeld. Makkelijk en in nog geen 2 minuten. Met een reisverzekering bent u verzekerd tegen verlies van bagage, pech onderweg, ongevallen en meer. Onze alarmcentrale staat 24 uur per dag voor u klaar. Wij wensen u een prettige reis en wel thuis. Rabobank Venray voor al uw vragen: Mail: info@venray.rabobank.nl Website: www.rabobank.nl Denk om uw zorgpas en Europese ziekteverzekeringkaart Gaat u op vakantie? Vergeet dan niet uw zorgpas mee te nemen! Deze pas is overal ter wereld uw bewijs van verzekering. Ziekteverzekeringskaart Maar om het nog gemakkelijker te maken kunt u in elk Europees land ook een European Health Insurance Card (EHIC) gebruiken. Met deze kaart hoeft u de gemaakte kosten voor de gezondheids zorg niet direct zelf af te rekenen. De kaart is namelijk voor de zorg verlener een garantie dat de gemaakte kosten vergoed zullen wor den. De zorgverlener verstuurt de rekening dan rechtstreeks naar de zorgverzekeraar. Het gebruik van de EHIC is niet verplicht. Ook met uw gewone zorg pas die u krijgt van uw zorgverzekeraar wordt u geholpen. Maar het is dan mogelijk dat u de kosten direct moet betalen en dat u ze pas achteraf van uw zorgverzekeraar vergoed krijgt. Hoe kom ik aan een EHIC? De EHIC is persoonsgebonden en dient daarom voor elk gezinslid apart te worden aangevraagd. U kunt voor diverse verzekerings maatschappijen de EHIC aanvragen op www.EHIC.nl. Mocht uw ver zekeraar hier niet bij staan, dan kunt u contact opnemen met uw tussenpersoon of verzekeraar. Een EHIC is vanaf het moment van afgifte 1 jaar geldig. Rabobank Venray heeft het sponsorcontract met de Schouwburg Venray voor 5 jaar verlengd. Anne-Christine Liebrand, directeur van de Schouwburg, en Jan Vin- kenvleugel, voorzitter van de directie van Rabobank Venray onder tekenden samen het contract. Op www.rabobank.nl vindt u een handige vakantiechecklist! Zoek op de site via het zoekmenu rechtsboven in het scherm op'vakan tiechecklist'. Op 30 mei kwam de commissie Coöperatief Dividend, bestaande uit de ledenraadsleden Monique Loonen, Eric van de Ligt, Anthio Straten, Joos Linskens, Fran Janssen, Ans van Oers voor het eerst bij elkaar. Samen be oordeelden zij de binnengekomen aanvragen. Dit waren er 7 in totaal. Waarvan drie door de commissie niet als passend binnen het coöpera tiefdividend werden bevonden. Deze aanvragen werden doorverwezen naar het sponsorpotje van de Rabobank. De volgende aanvragen werden gehonoreerd: - De fanfares en harmonieën uit het werkgebied van Rabobank Venray krijgen voorde komende 3 jaar een totaalbedrag van 15.872 per jaar verdeeld over de 13 verenigingen. - Stichting Mooiland, die tot doel heeft het realiseren en exploiteren van een centrum voor landbouw-, natuur- en milieueducatie in de regio Venray, ontvangt eenmalig een bedrag van 16.250 - Stichting Literair Café ontvangt eenmalig een extra bijdrage van 1.000 voor het jubileumjaar in 2008, naast de jaarlijkse bijdrage van 3.000 - Voor de renovatie van de St. Jozefkapel in Smakt werd een eenmalige bijdrage van 5.000 toegewezen. RabobankVenray Postbus 64 5800 AB Venray (0478) 530 300 i nfo@ ve n ray. ra bo ba n k. n I www.rabobank.nl T VieCuri Zwanger! Fotos: Studio Fleur Janssen

Peel en Maas | 2007 | | pagina 2