VERBOUWINGS OPRUIMING NU EXTRA IN PRIJS VERLAAGD de graaf Winterfestival Venray dit jaar van de baan Van den Munckhof BV verhuist naar Keizersveld (M 0 @o VENRAY GD Üw ICT Gemeente maant eigenaar molen ALLE AFDELINGEN KADOTIP! r ónze zorg igen specialist II voor tegels,, sanitair en 1JEBSm- Gouden handdruk? Venrayse kinderen genieten Casper Vloet terug uit Afghanistan Robin en An naar NK En verder: www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 Bandoetere Brunch/Diner Cheque Nieuws uit Meerlo-Wanssum 14 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Kunst Cultuur 19 Sport 20 Kerkelijke diensten 22 Kinderafdeling: 25% EXTRA kassakorting Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Gemeente en organisatie reageren uitermate teleurgesteld Het Winterfestival kan eind dit jaar niet doorgaan. De gemeente ziet geen mogelijk heid een vergunning af te geven voor een periode van vier weken. De ijsbaan kan slechts over twee maandagen beschikken. De marktkoop lui zijn niet bereid twee extra maandagen op te offeren. "De economische belangen van de marktkooplieden worden anders te veel benadeeld", vindt het college. Voor het Winterfestival is het niet ren dabel een festijn voor slechts twee weken te organiseren. De bedoeling was het festi val te houden van vrijdag 7 december tot en met zondag 6 januari 2008. Afgelopen winter werd het voor het eerst op het Schouwburgplein gehouden. Er was ruimte voor een grotere baan en meer horeca. Terugkeren naar de kleinere Grote Markt ziet de organisatie niet zit ten. Ook alternatieven als de par keerplaats bij sporthal De Wette- ling of het grasveld bij de Grote Kerk vielen af. Wethouder Van der Broeck maakte dinsdagmiddag het besluit bekend. "Het is hartstikke teleur stellend Voor de gemeente, de organisatie en vooral voor de kin deren. We hebben enkele gesprek ken gevoerd, maar we kwamen er niet uit." Fun Sijbers, bestuurslid van de stichting Winterfestival, reageert eveneens teleurgesteld. "Het is toch triest dat in een plaats als Venray dit evenement niet meer gehouden kan worden. We hebben zoveel positieve reacties gehad over de nieuwe opzet. Daar wil len we graag mee doorgaan. Maar helaas is het onmogelijk." Volgens de marktverordening kan de weekmarkt maximaal vijf keer per jaar verplaatst worden. De eerste maandag van 2007 heeft het Winterfestival al gebruikt om de laatste editie rond te krijgen. Na aftrek van carnaval en kermis blijven er nog slechts twee maan dagen over. Bovendien vallen dit jaar de feestdagen net na maandag. "Het probleem komt bijna ieder jaar terug", zegt Sijbers. "We heb ben geen zin om iedere keer weer een strijd te voeren. Formeel staan de marktkooplui in hun recht. We willen ook niemand wegjagen" Van der Broeck doet het voor stel om voortaan om de twee jaar het Winterfestival te houden en dan zes weken lang. Sijbers heeft zijn bedenkingen. "Je moet de loop er jaarlijks inhouden. Er komt steeds meer concurrentie. Naast Deurne en Boxmeer komt nu ook Horst dit jaar met een ijsbaan." De marktkooplui willen juist minder dan vijf verplaatsingen per jaar. Ze geven aan dat hun klanten gewend zijn aan een vaste stek. Verplaatsing betekent dan ook veel omzetverlies. De gemeente raad heeft destijds de marktveror dening vastgesteld. De college ziet zo snel geen mogelijkheid de ver ordening aan te passen. Verplaat sing naar de Grote Markt is voor de marktkooplui onbespreekbaar, aldus de gemeente.Jan Zwarthoed, woordvoerder van marktcommis- sie, weerspreekt dit. Zijn reactie staat elders op deze pagina. De stichting Winterfestival heeft een terugkeer naar de Grote Markt serieus overwogen. De eerste jaren heeft hier de ijsbaan telkens gestaan. "Het Schouwburgplein is voor iedereen een veel mooi ere en betere locatie. Er staat een grotere ijsbaan en er is veel meer ruimte voor horeca en andere activiteiten", zegt Sijbers. "Op de Grote Markt was het zo krap dat de baan zowat tegen de winkel deuren aanstond. Het decor van het Schouwburgplein is ook veel mooier." LEESVERDER OP PAGINA 3- Cappucino Sorry, sorry, sorry. Sorry onder nemers voor de dip die jullie binnenkort zeker gaan krijgen in jullie omzet. Mijn excuses, maar ik kan het ook niet helpen. Mijn bazen hebben besloten dat we gaan verhuizen. Naar een bedrij venterrein aan de rand van Venray Oh, wat zal ik ze missen: die lek kere broodjes gezond van Barto Hulleman, die overheerlijke cap pucino van Bert Pelzer, de loem pia's op het Henseniusplein en de altijd interessante gesprekken met postbode annex toptrainer Noud Janssen. En wat te denken van dat pauze-uurtje uitpuffen op het terras, genietend van de sfeer in hartje Venray? Hartje Ven ray, zucht. Ja, het zal wennen zijn. Voor u en voor ons. Misschien loop ik over enkele maanden wel met mijn hart onder de ziel alleen over het Keizersveld, met in mijn ene hand een vette Big Mac en in mijn andere hand een grote, kar tonnen beker Coca-Cola van Mc Donald's. Ook lekker, ik geef het eerlijk toe, maar toch zal de heim wee naar de cappucino in Venray groot zijn. Of misschien ook niet, want vanuit ons prachtige, nieu we kantoor op Keizersveld wordt het zeker lekker werken. We heb ben de ruimte, kunnen eindelijk mensen fatsoenlijk ontvangen en zijn op de fiets, we hebben inmid dels om twee Peel en Maas-fiet sen gevraagd, binnen vijf minuten weer terug in het centrum. Want daar is het toch te doen, vaak ligt het nieuws gewoon op de Gro testraat en hoeven we het maar op te rapen. En de dorpen zijn binnenkort ook sneller bereik baar, nu we onze auto's vlak voor de deur van ons nieuwe optrekje kunnen parkeren en niet eerst tien minuten hoeven te lopen zoals nu het geval is. Ach, eigen lijk is het besluit wel te begrij pen: we barsten uit onze voegen aan de Grotestraat, kunnen onze kont eigenlijk niet fatsoenlijk keren zonder iemand anders in de weg te lopen. Het pand is te klein geworden voor een groei end, modern bedrijf. Het karakte ristieke, oude gebouw past niet meer bij Van den Munckhof BV Ja, we laten een historie van 127 jaar achter ons, maar gaan op Keizersveld bouwen aan een nieuwe toekomst. Samen met u, zoals u dat van ons gewend bent. Hannes WINKELTJES VINDT U NATUURLIJK IN DE SCHOOLSTRAAT 4 Alleen boekhandel blijft in centrum De kogel is eindelijk door de kerk: Van den Munckhof BV verhuist binnenkort van de Grotestraat naar industrie terrein Keizersveld in Venray. Tenminste, een deel van het bedrijf, want de boekhan del blijft voorlopig gevestigd aan de Grotestraat. De druk kerij, uitgeverij en boek- en kantoor(vak)handel verkas sen over enkele maanden echter naar de nieuwe locatie. Keizersveld 19 wordt voor het eind van dit jaar het nieuwe adres van Van den Munckhof BV. De uitgeverij, de drukkerij en de kantoorvakhandel van Van den Munckhof BV bevinden zich momenteel in het winkelcentrum van Venray. Dat is al sinds jaar en dag een vanzelfsprekendheid. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de driehoofdige directie van Van den Munckhof By Christ van den Munckhof, Colien Jacobs- van den Munckhof en John van den Munckhof, bij het besluit om te verhuizen niet over één nacht ijs is gegaan. Zij namen het bedrijf op 1 januari 1990 over van hun ouders. "Met de verhuizing laten we inderdaad ook een groot deel van de historie van ons bedrijf achter", zegt Christ van den Munckhof, hoofdredacteur van Peel en Maas en Kabelkrant Venray. "De drukke rij, boekhandel en uitgeverij zijn al vanaf 1889 gevestigd in het pand van de familie Van den Munckhof aan de Grotestraat en de oudste zussen van mij zijn hier zelfs gebo ren. Natuurlijk speelt dat mee bij het besluit of je wel of niet gaat verhuizen naar een andere locatie. Van den Munckhof en de Gro testraat zijn twee begrippen die al meer dan 115 jaar bij elkaar horen. Iedereen weet dat wij hier zitten." NIEUW PAND Desondanks kocht de directie van Van den Munckhof BV een bedrijfspand op Keizersveld, het gebouw waar voorheen Alustema gevestigd was. De aanleiding was het gebrek aan ruimte in het hui dige gebouw aan de Grotestraat. "De laatste jaren waren we ons al aan het oriënteren op de toekomst van ons bedrijf", vertelt Colien Jacobs-van den Munckhof. "Ons huidige pand heeft een prachtig verleden, maar is natuurlijk geen modern bedrijfspand. Door de toename van het personeel en de uitbreiding van het aantal acti viteiten van Van den Munckhof BV, zijn we gewoon uit ons jasje gegroeid." De uitgeverij, de drukkerij, de administratie en het bedrijfsmati ge deel van de kantoorvakhandel, inclusief magazijn, verhuizen rond de jaarwisseling naar Keizersveld. De boekhandel blijft voorlopig gevestigd aan de Grotestraat. "Dit betekent dat zo n 25 medewer kers van ons een nieuwe werk plek krijgen in een ruim, modern en opgeknapt bedrijfspand dat goed bereikbaar is voor zowel klanten als werknemers", weet Christ van den Munckhof. "Parti culieren kunnen na de verhuizing natuurlijk gewoon terecht in onze boekhandel voor kopieer- en druk werk, het opgeven van een adver tentie voor Peel en Maas en/of het bestellen van een boek. Dat veran dert niet. De boekhandel zal ook in de toekomst in het centrum van Venray blijven, al dan niet op een andere locatie. Nee, wij zijn nog lang niet uit de kern van Ven ray weg! Daarnaast speelt internet in onze bedrijfsvoering een steeds belangrijkere rol." Maar wat gaat er met de rest van het bedrijfspand van Van den Munckhof BV aan de Grotestraat gebeuren? Sloop, renovatie of nieuwbouw? Die vraag is nog niet beantwoord, zeggen de twee directieleden in koor. "Er zijn een aantal mogelijkheden die we aan het bekijken zijn, maar vooralsnog Ruimtegebrek is een van de redenen voor Van den Munckof BV om naar Keizersveld te ver huizen. is over de toekomst van de locatie nog niks definitiefs bekend", aldus John van den Munckhof. Lachend: "Maar als we dat wel weten, dan hoort de redactie van Peel en Maas dat natuurlijk als eerste!" Afsluiting Kreuzelweg verrast Castenray De gemeente Horst aan de Maas gaat de Kreuzelweg afsluiten voor het autoverkeer. Alleen voetgangers en (brom)fletsers kunnen straks nog van de doorgaande weg, parallel aan de A73, gebruikmaken. De afsluiting komt ter hoogte van proefdierenbedrijf Harlan, vlak over de gemeentegrens bij Castenray. De dorpsraad van Castenray is niet te spre ken over het voornemen omdat de omwonenden niet gehoord en geïn formeerd zijn. De afsluiting is een gevolg van de kapot gereden wegkan ten van de Kreuzelweg. Door werkzaamheden aan de Horsterweg deed deze weg tijdelijk dienst als omleidingsroute. De gemeente Horst aan de Maas vindt wegreparatie te duur en bovendien zou de Kreuzelweg te veel gebruikt worden door sluipverkeer. Per etmaal passeren er gemid deld 745 auto's. Door de afsluiting is dit probleem meteen opgelost. De dorpsraad vindt dat Horst aan de Maas het probleem nu verschuift naar Castenray. De maatregel zal extra overlast voor de omwonenden bete kenen. Automobilisten die normaal over de Kreuzelweg rijden, zullen voortaan gebruikmaken van de Nieuwenbergweg, Diepeling, Valken berg of Klein Oirlo. Bovendien zullen toeleveranciers van Harlan via de kom van Castenray de oprit naar deA73 in Horst bereiken. Laat je vrienden of familie BIJ ONS EENS CULINAIR VERWENNEN HOTEL ASTERIA Venray TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Bezoek onze showroom en laat u i™* vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongenvof. n l Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www, driessen-pfpnl TA PUTCENTRUM Julianasingel 7 CAMPS OPTIEK Daglenzen voor vakantie of sporten Telecom 'stems CAR-CITY VENRAY Twan Wijnhoven moet de woning aan de Ooijensweg 20 in Blitterswijck 'als de wiedeweer ga' slopen. Dat eist de gemeente Meerlo-Wanssum van de Blit- terswijckse ondernemer. Voldoet Wijnhoven niet aan deze harde eis, dan draait de gemeente de afspraak terug die eerder met hem is gemaakt. "En dat betekent dat de heer Wijnhoven uit de molen moet. Hij mag er dan niet langer in wonen", aldus een woordvoerster van de gemeente Meerlo-Wans sum. Van de gemeente moest Wijnhoven de woning uiterlijk op 1 juni 2007 gesloopt hebben. Dat is de afspraak die de gemeente enkele maanden terug met de Blit- terswijckse ondernemer maakte om legale bewoning van de molen aan de Boltweg in Blitterswijck mogelijk te maken. In ruil voor het slopen van de woning, mag het gezin Wijnhoven in de molen blijven wonen. Met dit akkoord wil de gemeente een einde maken aan de kwestie, die jaren terug begon toen Wijnhoven samen met zijn gezin tegen de regels in ging wonen in de molen. De provincie weigerde aanvankelijk een woon bestemming op de molen te geven omdat ze niet meer woningen in het buitengebied wil en er al een bedrijfswoning bij de forellenkwe- kerij is, die wordt bewoond door Wijnhovens zus en haar gezin. Een tweede bedrijfswoning op het perceel is niet toegestaan. LEES VERDER OP PAGINA 3 -v.- - Honderdachtentwintigste jaargang - week 27 - donderdag 5 juli 2007 EL EN MAAS berden L IN MAAS MAASHESEWEG 80a Venray INLICHTINGEN EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-511466 Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. tsmnm mwm EDWIN S. BIANCA Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl t alarm systemen brandmeld systemen camera beveiliging telecommunicatie toegangscontrole meldkamer diensten 0478 - 533 224 www.LIHO.nl KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1