Nierpatiënt Cor de Hoog dialyseert al dertig jaar J Eerste koningin St. Theobaldusgilde Boerenkool poten mm €19,95 Odapark verwijdert alle bronzen beelden Klassiek op Locatie op podium langs de Niers - J -V- PEEL EN MAAS F PEEL EN MAAS Donderdag 5 juli 2007 - Pagina 18 Cor de Hoog uit Maashees komt drie ochtenden in de week voor een nierdialyse naar het Venlose VieCuri Medisch Centrum. Afgelopen woensdag was het dertig jaar geleden dat De Hoog voor het eerst een nierdialyse onder ging. Met een feestelijk tintje werd daar in het Venlose zie kenhuis bij stilgestaan. In het bijzijn van familie, werd De Hoog door de voorzitter van de Raad van Bestuur, Pieter van Dreumel, een bloemetje overhandigd. Dertig jaar geleden, Cor de Hoog was toen net achttien jaar oud, werd ontdekt dat zijn nieren niet meer werkten. Dat betekende een enorme verandering in zijn leven. Eet- en drinkgewoontes moest hij aanpassen en daarnaast drie keer in de week naar het zie kenhuis om te dialyseren. Dertig jaar geleden moest hij zeven uur per keer aan de dialyseappara- tuur. In de loop der jaren is de tijd van het spoelen korter geworden. Echter, tegenwoordig wordt toch weer een wat langere dialysetijd gepropageerd. Hij is nu drie keer in de week drieëneenhalf uur in het Venlose VieCuri aanwezig voor zijn behandeling. Hij heeft twee keer een niertransplantatie onder gaan. Helaas werd beide keren de nieuwe nier afgestoten. Hij staat nog steeds op de wachtlijst voor een nieuwe nier, maar weet niet of hij een derde poging aandurft, vanwege de enorm heftige afsto tingsverschijnselen. Hij gaat op een laconieke manier om met zijn nierziekte. Een nieuwe nier die goed aanslaat zou een uitkomst zijn, maar met de nierspoelingen kan hij ook alles doen wat hij wil. Lange tijd is hij actief geweest in het bestuur van de dialysevereni ging St. Maarten (passend bij de toenmalige naam van het Venlose st. Maartens Gasthuis). In verschil lende functies werkte hij mee aan de patiëntenvoorlichting voor dia lysepatiënten en het organiseren van allerlei activiteiten voor hen. Tegenwoordig besteedt De Hoog veel van zijn tijd aan de duivenver- eniging. Hij zit in het bestuur en omdat hij zo handig is met com puters, helpt hij de leden met het invoeren van de gegevens in het speciale computerprogramma. Met het 103e schot heeft Fran- cien Janssen-Beckers zich tot koning van het Sint Theobaldus gilde in Overloon geschoten. Het gebeurde voor de eerste maal in de geschiedenis van het gilde dat een vrouw zich tot koning schoot. Bij het 103e schot kwamen de laatste resten van de vogel naar beneden. Voorafgaand aan het schieten werden eerst nog enkele jubilarissen gehuldigd vanwege het aantal jaren lidmaatschap: Theo Hendriks, Gijs Meijer en Pastor Henk Tolboom zijn name lijk 12,5 jaar lid van het St. Theo baldusgilde. Bij de senioren kwam de vogel met 80 schoten naar beneden. De gelukkige hier was Willeke Boom. Bij de jeugd was het Angela Verhofstad die met 85 schoten de vogel naar beneden haalde. Bij de publieksvogel was het Luc Ver- bruggen die met het 113e schot de laatste resten naar beneden haalde. In de aanloop naar het nieu we vasteloavesseizoen is de Remissie-Vasteloaves-Dins dag van De Piëlhaas alvast begon nen met het poten van de boe renkool. Dit onder het motto 'Den gen boeremoes pot, zal ok gen boeremoes oeëgste!'. Bram en Elke, het boerenbruids paar van het afgelopen seizoen, namen deze zware taak op zich. Na het nuttigen van een kopje koffie begonnen ze, op klompen en na een duidelijke werkinstruc tie van boer Hans, met het poten. Boer Hans maakte de pootgaten in de grond, bruidegom Bram gaf de plantjes aan en bruid Elke kroop over de grond om de plantjes te poten. Elke was duidelijk geen geëmancipeerde boerin, zij kweet zich uitstekend van haar taak op het land. Na pakweg een halfuur tje poten stonden alle 250 planten op het land, met hulp van enkele commissieleden. Bram was tevre den en nog lang niet moe, maar Elke had vuile handen en last van haar rug. Na het zware werk op het land werden de landarbeiders door boer Hans beloond met een kopje koffie, waarin een met een raharherlikeurtie van eieen bodem was verwerkt. En nu maar afwach ten of het ook dit jaar weer een eoed iaar voor 'boeremoes' wordt! Workshop (P)uur Natuur Belangstellenden kunnen op zondag 8 juli vanaf 14.00 uur deelnemen aan de workshop Landschap tekenen en schilde ren. Onder begeleiding van een vakkundig docent en beeldend kunstenaar kan men de natuur van natuurgebied De Paardekop, zelf op papier vereeuwigen. Bos en hei, struik en boom, water en lucht zijn enkele perspectieven waarmee men met potlood en penceel een werkelijk kunstwerk kan voortbrengen. Anita de Baaij begeleidt de deelnemers en leert ze nóg beter kijken en zien. Zij leert men ook de technieken om het werk tot kunst te verheffen. Jong en oud zijn bij deze Puur Natuur activiteit van harte wel kom. Iedereen kan deelnemen aan deze bijzondere belevenis. Aanmelden kan via www.demar- ke-puurnatuur.nl. De workshop wordt gehouden onder de uit zichttoren op De Paardekop. De bekende Puur Natuur borden wij zen de weg naar deze belevenis. Geslaagden SG Stevensbeek Geslaagden eerste tijdvak schooljaar 2006-2007 Scholenge meenschap Stevensbeek: Vmbo,B asisberoepsgerichte leerweg Ven- ray: Francois Stoutjesdijk. Vmbo, Kaderberoepsgerichte leerweg. Venray: Iris van Bommel, Semra Kahrimanovic, Eugene Jakobs. Vmbo, Theoretische leerweg. Venray: David Schaminee. Vmbo, Theoretische Gemengde leerweg. Venray: Daniel Yapru. Oostrum LB: Bart Biermann, Luuk Blenckers, Elian Geurts,Tom Kamphuis. Havo Venray: Lieke Brekelmans. Geslaagden tweede tijdvak: voor Vmbo, gemengde leerweg Oostrum: Kees Gommans en voor Havo Venray: Pieter de Rover. Lucasprijs voor Dorien de Wit De 27-jarige Dorien de Wit is afgestudeerd aan de Academie voor Kunst en Vormgeving St. Joost in Den Bosch. Bij die gelegenheid ontving zij, behalve haar diploma, ook de Lucasprijs voor haar werk. Deze prijs wordt jaarlijks door de gemeente Den Bosch toegekend aan een van de gediplomeerde studenten van de Academie, die op grond van het werk en een jury beoordeling wordt beschouwd als 'meest veelbelovende student'. Ook werd De Wit genomineerd voor de scriptieprijs. De Wit is nu woonachtig in Nijmegen, maar woonde voorheen in Venray. niet ontvangen? Bel 582877! Outdoor jongehondendag KC Venray e.o. houdt op zondag 19 augustus een out door jongehondendag voor rashonden op oefenterrein De Versen aan de Sinnesstraat 9 in Oirlo. De aanvang is om circa 10.00 uur. Het gaat om een keuring voor honden in de leeftijd van vier maanden tot twee jaar. De mooi ste jonge honden uit Venray en omgeving strijden om de titel, 'Wie is de mooiste'. Tijdens deze dag zijn allerlei rassen vertegen woordigd. Zowel de bezoekers als exposanten kunnen genieten van al die grote en kleine, lang-, kort- of ruwharige viervoeters die in alle maten en kleuren vertegen woordigd zullen zijn. Men kan zich nog inschrijven tot 25 juli. Tijdens de outdoor jongehonden dag zijn verschillende informatie stands aanwezig. Wie wil weten of zijn hond 'mooi' is, kan hem laten keuren bij de drive-inn keuring. Tevens zijn er een aantal hebbe dingenstands. Inschrijven kan via www.kcvenray.nl. Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Na diefstal van kunstwerk v- mm Het Odapark verwijdert alle bronzen beelden uit het park. Aanleiding is de diefstal van het kunstwerk Klein's Bottle. Afgelopen vrijdag werd ont dekt dat het kunstwerk uit het park is verdwenen. "We kunnen het risico niet nemen dat er meer beelden uit het park verdwijnen. Daarom hebben we helaas dit rigoureuze besluit moeten nemen", vertelt Marijke Cieraad. "Bovendien hebben we de meeste beelden in het park in bruikleen van de kunstenaars. Het kunstwerk Klein's Bottle dat werd gestolen. Klein's Bottle is bijvoorbeeld een kunstwerk van de Schotse kun stenaar William Brotherstone. In totaal hebben we zeven bronzen beelden. Enkele beelden kunnen we binnen plaatsen, maar andere zullen we elders moeten opslaan." Het is voor het eerst dat er een beeld wordt gestolen uit het Oda park. "Het park is volledig open en overdag kan men er ook met de auto in. We weten echter niet of de diefstal overdag of 's avonds heeft plaatsgevonden. Sporen hebben dat niet uitgewezen." Het beeld lag langs het toegangspad naar hetTheehuis en weegt ergens rond de 175 kilo. De verkoopwaarde van het beeld is ongeveer 7500 euro. "Maar kunst heeft vaak een hogere emotionele waarde. De opbrengst van het brons is slechts een fractie van die waarde", vertelt Marijke Cieraad. Onlangs verhoogde het Oda park de beveiliging in en rondom het park nadat een beeld was ver nield. De inmiddels alom bekende concertserie Klassiek op Loca tie bouwt op zaterdag 7 juli zijn podium aan de oevers van de Niers, achter de Martinus- kerk te Gennep. En bij eventu eel slecht weer is het concert binnen. Het Noord-Limburgse festival haalt elk jaar in de zomermaanden juli en augus tus internationale topmusici naar de kop van Limburg. Dit jaar kunnen we klassieke musici begroeten uit Rusland, Italië, Argentinië, Bulgarije, Nicaragua en uiteraard uit ons buurland Duitsland. Zo ook de Deutsch-Niederlan- dische Kammerphilharmonie. De uitbreiding van de EU in 2004 en het daarmee gepaard gaande samengroeien van Europa vormde voor een kring van internationale topmusici de aanleiding, onder steund door economie, politiek en cultuur, om 'n festivalorkest dat reeds ruim tien jaar bestond een vaste structuur te geven met een nieuwe naam: Deutsch-Niederlan- dische Kammerphilharmonie. Met Otis Klöber als artistiek leider alsmede met internatio naal gerenommeerde solisten als Dimitri Ashkenazy, Ronald Brau- tigam, Radovan Vlatkovic alsook met solisten van de Berliner en Wiener Philharmoniker heeft het orkest zich in korte tijd ontwik keld tot een internationaal succes vol tourneeorkest. In hun spaar zame vrije tijd ontmoeten elkaar: prijswinnaars van internationale muziekconcoursen en leden van gerenommeerde Duitse en Neder landse symfonieorkesten zoals het Concertgebouworkest, het Rot terdams Philharmonisch, Gewand- haus Orchester Leipzig, Sinfonie Orchester Berlin e.a. Tot nu toe waren er optredens in onder meer de Queen Elisabeth Hall Londen, Het Konzerthaus Berlin, Tonhalle Zürich, Concert gebouw en op talloze prestigieuze festivals. Otis Klöber - artistiek leider: diri gent, solist, pedagoog. De artistiek leider van de D-N Kammerphilhar monie maakt sinds 10 jaar naam op velerlei wijze, verwierf vele onderscheidingen en stond op de belangrijkste Europese podia. Dimitri Ashkenazy - klarinet, werd in 1969 te New York gebo ren. Hij verhuisde met zijn ouders in 1978 naar Zwitserland. Sinds 1991 geeft Dimitri concerten over de hele wereld o.a. Los Angeles, Sidney, Londen, Salzburg, Tokyo, Parijs in samenwerking met bekende solisten, dirigenten en orkesten en uiteraard regelmatig met zijn vader Vladimir Ashkenazy. Programma: Klarinetkwintet van Weber, Ouverture Figaro's Hochzeit van Mozart, daarnaast Serenade voor strijkers van Tsjai- kovski en Dvorak. Zaterdag 7 juli, aan de oevers van de Niers te Gennep, aanvang 20.00 uur, entree 15 euro. Dit con cert is mogelijk gemaakt door de gemeente Gennep.Voorverkoop via website: www.klassiekoploca- tie.nl en VW-winkels Noord-Lim burg. Kaartverkoop: één uur vóór aanvang aan de kassa.Verdere Info: info@klassiekoplocatie.nl of 077 463 1459 De Deutsch-Niederlandische Kammerphilharmonie. s vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. C f t

Peel en Maas | 2007 | | pagina 18