'Venray is te bescheiden' Bijzondere combinatie onder een dak Eerste rijsimulator in regio Venray m~- m 1 CAI Venray biedt clubs kansen Jaarmarkt in Venray Smakelijke opening De Tol Venray gaat economische visie opstellen Historie keert terug in centrum Fotowedstrijd Fiets4daagse PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 5 juli 2007 - Pagina 17 Citymarketing het tovermiddel? Het college heeft het Biltho- vense bureau Merkator Locatie City Marketing in de arm genomen om het imago van Venray op te poetsen. Wethou der Hassan Najja (PvdA) vindt dat de gemeente meer uitstra ling moet krijgen en zijn ster ke punten beter voor het voet licht moet brengen. Venray wil mee in de vaart der volkeren, maar hoe? Dick de Jong van Merkator hield donderdag een presentatie voor de politiek. "Citymarketing klinkt inderdaad reclameachtig. Noem het gerust stadspromotie", vertel de hij. Midden in de vakantie pro beert De Jong een plan in elkaar te draaien dat in oktober aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. In de tussentijd houdt Merkator pannelsessies en gesprekrondes met allerlei betrokkenen in Ven ray. Waarom citymarketing? Gemeenten zouden in een hevige concurrentieslag verwikkeld zijn juist nu de bevolkingsomvang krimpt. Iedereen wil de beste bedrijven en werknemers naar zich toetrekken. Goede voorzie ningen, een mooie woonomgeving en goed geoutilleerde bedrijven terreinen zijn niet meer voldoen de. "Venray is naar buiten toe te bescheiden", vindt De Jong. "In de rest van Nederland is Venray niet erg bekend. Daar moet verande ring in komen. Venray moet zich zelf als een sterk merk op de kaart zetten. Bovendien zijn er allerlei kansen zoals bijvoorbeeld de Flo- riade en Greenport. Venray kan ervan een graantje meepikken." De gemeente moet eerst weten waar het staat en wat zijn zwakke en sterke punten zijn. De zwakke kanten moeten verbeterd wor den terwijl de sterke punten juist meer uitgedragen dienen te wor den. Door allerlei gesprekken met burgers, bezoekers en bedrijven hoopt Merkator het goed in beeld te krijgen. Een plan van aanpak is de volgende stap die uiteindelijk leidt naar een slogan en een logo. "Maar dit is een slechts vlaggetje. Wat erachter zit is veel belangrij ker", vertelde De Jong. Hij heeft de strategische visie 'Venray dorp én stad' bekeken. "Niet erg onder scheidend", oordeelt hij. "Venray moet iets extra's zijn in deze regio. Dan is het ook gemakkelijker om nieuwe medewerkers aan te trek ken." Het doel van citymarketing is simpel: economische groei. "Om zo welvaart en welzijn in Venray te bevorderen", aldus Dick de Jong. Daarbij staan drie doelgroe pen centraal: de bedrijven (wer ken), de bewoners (wonen) en de bezoekers (recreëren.). Het verhaal van De Jong was eigenlijk een marketingpraatje over beleid en strategie dat voor iedere wille keurige gemeente kan gelden. Ingeborg de Barbanson (WD) ziet er juist een voordeel in om tijdens de vakantieperiode het onderzoek te doen. "Er zijn hier dan veel toeristen. Het zijn vaak mensen die ieder jaar terugko men. Je staat er soms verbaasd van waarom ze deze streek zo interes sant vinden." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) vraagt extra aandacht voor het winkelcentrum. "Dat is het belang rijkste en dat moeten we aantrek kelijk maken." Zijn partijgenoot Leo Everaerts heeft zijn bedenkin gen. "Het zijn veel Engelse termen. Snappen de burgers wel de bedoe ling? Het kan afschrikken. Kan het niet eenvoudiger?" Theo Mulders (Samenwerking) vindt het een 'vaag verhaal'. "Het is van alles een klein beetje. Maak duidelijk waar je in eerste instan tie voorgaat. Voor de toeristen, de bewoners of de bedrijven." Tevens vroeg Mulders om het grote buitengebied met zijn tien dorpen niet te vergeten. "Want dorpen trekken met hun activitei ten veel bezoekers van buitenaf." Richard de la Roy (Lokaal Aktief) vraagt zich af of er wel voldoende draagvlak is voor een merk of een logo. De Jong reageert: "We moe ten geen slogan in een kamertje bedenken en dan op alle gemeen telijke stukken plakken. Het moet een gedeelde visie zijn die samen met alle partners tot stand komt." Elly van Dijck (PvdA) meent dat psychiatrie en de Venrayse kunst en cultuur een prominente plek moeten krijgen. Ze vraagt ook aandacht voor het funshoppen. "Dan moet er wel wat verbeteren. De winkelstraten zijn allemaal rechttoe, rechtaan. Er zijn wel grote terrassen maar toch ont breekt de sfeer zoals bijvoorbeeld in Zeeland waar je plaatsen hebt met kronkelige paadjes en leuke onderdoorgangen." Zondag 1 juli is aan de Eikenlaan 50 in Venray een nieuw bedrijf geopend. Of beter gezegd: twee bedrijven zijn geopend. Aan de voor zijde op de begane grond is de winkel annex showroom van Top Sportive te vinden. Op de eerste etage bevindt zich de sauna-relaxroom Calmness. Top Sportive is een winkel in sportprijzen en relatiege schenken. Calmness is een ruimte waarin diverse well- nessapparatuur is opgesteld en waarin de gasten kunnen relaxen zonder bijzijn van vreemden. Na anderhalf jaar van voorberei ding en verbouwingen werd afge lopen zondag de nieuwe onder neming op een bijzondere wijze geopend.Twee vrienden met 'gou den' handen die de gehele verbou wing hadden meegeholpen, moch ten samen met mede-eigenaar Bert de handen voor de laatste keer vies maken. Een betonnen afdruk van drie handen was het resultaat. Joekskapel Zuutjes an zorgde voor de muzikale noot. Veel genodigden en belangstel lenden vonden de weg naar de Eikenlaan 50. De buurtbewoners waren uiteraard uitgenodigd om kennis te maken met de nieuwe eigenaren Bert en Rean Snijders en hun zonen Luuk en Niek. Een lang gekoesterde wens van Bert kwam uit; een eigen bedrijf starten! Jarenlang bleef het krie belen bij Bert om iets voor zich zelf te beginnen. Maar zijn ziekte gooide roet in het eten. Toen hij in 2001 geopereerd werd en een stoma kreeg, ging het weer prima. Toen Bert en Rean vervolgens een privé-sauna bezochten, was het plan snel gesmeed. "Dat moet ook in Venray kunnen." CALMNESS Het plan werd verder uitge werkt en Calmness werd gebo ren. Een wellness- en relaxruimte speciaal voor kleine gezelschap pen van twee tot zes personen. De ruimte kan gehuurd worden om met familie of vrienden te gebruiken. Géén openbare inloop, maar gezellig met vertrouwde mensen in een relaxte omgeving, in een Grieks - Romeinse ambi ance. De faciliteiten zorgen voor comfort en luxe. Naast een tradi tionele (Finse) sauna kunt u ook genieten van een infraroodsauna, een hydrosonic bubbelbad, een hydrobubbelbad, een stoomdou- checabine, regen- en watervaldou ches, voetenbad en ontspannen in het relaxgedeelte met massage bedden en minibar met dakterras. Een unieke plek in Venray om uw drukke bestaan even de rug toe te keren en weer tot uzelf te komen. TOP SPORTIVE Een winkel met sportprijzen en relatiegeschenken is iets wat Bert overigens altijd al lang voor ogen had. Jarenlang was Bert actief als vrijwilliger bij SV Venray en orga niseerde hij regelmatig activiteiten waar sportprijzen mee gemoeid waren. Ooit zelf sportprijzen gra veren, logo's ontwerpen en verko pen, leek hem zeer goed bij zijn creatieve geest en handen passen en was dan ook een logische stap om te combineren met Calmness in het pand aan de Eikenlaan 50. U kunt bij Top Sportive terecht voor alle mogelijkheden op het gebied van sportprijzen en rela tiegeschenken. Uniek is de grote showroom waar veel modellen zijn opgesteld. Niet alleen bekers maar ook resin-figuren en relatie geschenken. Voor meer informa tie kunt u terecht bij Calmness/ Top Sportive, Eikenlaan 50, tel. 587707/ 06-40022279, of kijk op www.calmness-topsportive.nl (of mail naar calmness-topsportive@ home.nl). Rijvaardigheidscentrum Not- telman, gevestigd in Venray en Horst, had zaterdag 30 juni een open dag. Er werd een rijsimulator gepresenteerd, de eerste in de regio. Door mid del van een uniek rijsysteem krijgen leerlingen, al vanaf 17 jaar, de mogelijkheid om snel, veilig en voordelig hun theo rie en rijbewijs B te halen. Het nieuwe systeem van Rijvaar digheidscentrum Nottelman is absoluut niet te vergelijken met de bekende rijsimulators, zegt George Nottelman. Het nieuwe systeem bestaat uit een grote stoel met aan de voorzijde een heus dashboard. Naast de veiligheidsgordel zit de handrem en een schakelpook. Het dashboard bestaat uit heuse meters en zelfs de binnen en bui tenspiegels werken. Het beeld dat de toekomstige automobilist heeft wordt weergegeven op vijf lcd- schermen.Voor de automobilisten die het rijbewijs al jaren hebben is het toch even wennen. Een erva ren automobiliste uit Horst aan de Maas: 'Het was even wennen en ook erg vreemd. Ik moest echt aan alles denken; starten, hand rem, gas geven en noem maar op. In een echte auto gaat dat vrijwel automatisch en vanzelf maar het is gewoon vreemd om die dingen te doen vanuit een gebouw waar mensen rondom je heen staan te kijken. Alles leek heel erg echt en ik ben ervan overtuigt dat auto mobilisten in spe er veel plezier aan kunnen beleven. Het grappige is dat wanneer je met parkeren de stoenrand raakt of een andere auto, je dat ook voelt. Er is een mechanisme in de stoel geïnstal leerd die dat nabootst. Een onge lukje blijft met dit apparaat zonder gevolgen. Ik denk dat de familie Nottelman nog veel plezier kan beleven aan de rijsimulator,' laat de dame uit Horst weten. Zie ook: www.nottelman.nl Stichting CAI Venray wil in con tact komen met clubs of verenigin gen in Venray die efficiënter willen werken met behulp van ICT-toe- passingen. Deze organisaties kun nen financiële steun krijgen van de Stichting CAI als zij goede ideeën hebben op het gebied van communicatie en het beheer en uitwisselen van gegevens. SV Venray kan daarover meepraten. Deze grote sportvereniging kreeg vorig jaar circa 43-000 euro van de Stichting CAI. Daarvoor kon de club computersystemen aanschaf fen voor de ledenadministratie en de wedstrijdplanning. Verder kon er een digitaal spelers-volgsysteem worden opgezet, zodat de ontwik keling van iedere voetballer in het vervolg vastgelegd kan worden. En er kwam een zogenoemd normen- en-waardensysteem. SV Venray is nu door dit systeem in staat om ongewenst gedrag van spelers te registeren en hen daar zonodig op aan te spreken. De club kon overi gens niet alleen spullen aanschaf fen voor het geld van de Stichting CAI; er werd ook een projectleider aangesteld die de invoering van de computersystemen in juiste banen leidde. Door de nieuwe computer systemen kan de sportvereniging nu veel efficiënter werken. Boven dien is de club minder afhankelijk van de kennis en inzet van enkele vrijwilligers. Stichting CAI wil ook andere Venrayse organisaties een handje helpen als het gaat om betere communicatie en het effi ciënter gebruiken of beheren van gegevens. Wie wil weten of zijn project voldoet aan de voorwaar den voor een financiële bijdrage kan kijken op www.cai-venray.nl. Op 23 juli wordt in Ven ray de traditionele jaarmarkt gehouden. Daarnaast worden, net als vorig jaar, op de twee maandagen vooraf zogeheten feestmarkten georganiseerd met tal van activiteiten. Ook wordt er dit jaar weer een lote rij gehouden met als hoofd prijs een vierdaagse reis naar Londen. De loterij is afgelopen maandag al van start gegaan. Bij elke 2,50 euro die op de markt besteed wordt, ontvangt de consument een lot. Die kunnen bij de pro- motiekraam op het Schouwburg plein, nabij bakkerij Van Gassel, worden ingeleverd. In totaal wor den vijf reizen verloot waaronder de eerder genoemde hoofdprijs. De hoofdprijs wordt tijdens de jaarmarkt getrokken. De prijswin naars worden allen persoonlijk benaderd en uitgenodigd voor een prijsuitreiking in augustus. Op maandag 9 juli is er tijdens de eerste feestmarkt een proeve- rij van marktproducten en een modeshow. Een week later, op 16 juli, is er een springkussenfestival en deelt Clown Anette heliumbal- lonnen uit. Op beide dagen is het markt van 10.00 tot 16.00 uur. Op 23 juli is er de jaarmarkt met een standwerkersconcours, een draaimolen en de verkiezing van de mooiste kraam. Ook nu weer is Clown Anette aanwezig om heliumballonnen uit te delen. De jaarmarkt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Natuurlijk hebben de markt kooplui tijdens deze marktdagen tal van extra aanbiedingen. Kort om, er valt de komende weken tij dens de weekmarkt weer van alles te beleven in Venray. Om de ingebruikname van wijkontmoetingsruimte De Tol in Venray een feestelijk tintje te geven, trakteerde Zorg groep Noord-Limburg (die de ruimte exploiteert) de bewo ners zaterdag op een lunch. De wijkontmoetingsruimte is een onderdeel van wooncom plex het Ambachtkwartier aan de Venrayse St. Jozefweg. De Tol ging deze week open. Ontmoeten, daar gaat het om bij De Tol. Het is een ontmoetings plek, niet alleen bestemd voor de bewoners van het Ambachtkwar tier, maar ook voor bewoners uit de wijk. Er worden diverse activi teiten georganiseerd, van gym en volksdansen tot muziek maken. Verder zijn in De Tol een eetpunt en een internetcafé gevestigd. Bovendien biedt De Tol dagvoor ziening voor mensen die hulp nodig hebben bij het aanbrengen van structuur in hun leven. Woon complex het Ambachtkwartier (de naam refereert aan de oude Ambachtschool) biedt onder dak aan verschillende bewoners. Ouderen met of zonder zorgvraag, maar ook mensen met een ver standelijke beperking hebben er een (t)huis. Het Ambachtkwartier is een voorbeeld voor de manier waarop wonen, welzijn en zorg tegenwoordig geïntegreerd wor den in de samenleving. Dankzij domotica (denk aan nachtroute- verlichting die aangaat als iemand in het donker uit bed stapt en/of een alarmeringssysteem) kunnen mensen hier heel lang zelfstan dig wonen. De eerste bewoners zijn eind december 2006 in het Ambachtkwartier komen wonen. Op dit moment wonen er circa 130 mensen. Er zijn 40 huurapparte- menten die via Zorggroep Noord- Limburg worden toegewezen. Om voor deze appartementen in aan merking te komen dienen mensen in het bezit te zijn van een indi catie van het Centrum Indicatie stelling Zorg (CIZ). Tevens huurt Dichterbij, een organisatie die mensen met een verstandelijke beperking ondersteunt, woningen in het complex voor haar cliën ten. Daarnaast zijn er huurappar- tementen die door Wonen Venray worden verhuurd, koopwoningen en koopappartementen. Intratuin Venray weer bereikbaar De komende maanden is Intra tuin Venray weer prima bereik baar via de Langstraat-/Westsin- gel-/Zuidsingelzijde De nieuwe rotonde is al weer enkele weken geopend en u kunt het tuincen trum deels via een nieuwe rijbaan met fietspad via de Langstraat bereiken. De komende weken staat Intratuin Venray in het teken van 'Vier de Zomer'. U treft bij Intratuin een keur van zomerse artikelen aan om heerlijk te genie ten van de heerlijke zomerse dagen en zwoele zomeravonden. Vergeet niet uw fleuri's-2007 in te leveren. De gemeente Venray gaat aan de slag met het opstellen van een economische visie. Het docu ment moet een beeld geven van de huidige economische positie en toekomstige wenselijke eco nomische ontwikkeling van Venray. De visie wordt opgesteld omdat de gemeente behoefte heeft aan een eigen economische visie, zeker gezien de vele ontwikkelingen die zich momenteel op regionaal niveau voordoen. De nota wordt begin 2008 aan de gemeenteraad aangeboden. Wethouder Heidens die economische zaken in zijn portefeuille heeft, zegt:"We zijn in de Regio Venlo druk bezig om de economie te stimuleren en ons gezamenlijk zowel binnen als buiten de regio te profileren.Waar we behoefte aan hebben is een visie op de rol die Venray bij al deze activiteiten zou moeten spelen en waar onze kansen daarbij liggen. De Regio Venlo zelf heeft kort geleden een strategische agenda opgesteld. Met onze economische visie willen we invulling geven aan de positie van Venray in die agenda. De nota zal dan ook antwoord moeten geven op vragen als: welke kansen en bedreigingen doen zich op economisch gebied voor, welke economische sectoren dient Venray te stimuleren en wat betekent dit voor de toekomstige behoefte aan bedrijventerrein, voor de regionale arbeidsmarkt en voor het onderwijsaanbod De gemeente vindt het waardevol ook externe partijen bij de opstelling van de visie te betrekken. Zo komt er in het najaar een conferentie over dit thema en wordt er een Gemeentebrede overlegtafel rond het onderwerp georganiseerd. 'Venray krijgt 'fraayste' winkelcentrum van Noord-Limburg' Bij de herinrichting van het kernwinkelgebied wordt teruggegrepen naar het ver leden. Het spoorboekje 'Cen trum op de schop' van MTD Landschapsarchitecten staat bol van prachtige oude foto's van Venrayse pleinen en straten uit het begin van de vorige eeuw. Ze dienen als leidraad. De Grote Markt en het Henseniusplein moeten straks weer de sfeer van vroe ger uitademen. Ook de grote bomen keren terug. Terwijl het Schouwburgplein en De Bleek een modernere uitstra ling krijgen. "Inspiratie uit het verleden met een eigentijdse invulling", zegt wethouder Patrick van der Broeck (CDA). Op schrikkeldag 29 februari 2008 gaat de renovatie van het winkelcentrum van start. Het project valt uiteen in drie delen. In 2008 komt als eerste de Gro testraat aan de beurt. Een jaar later worden de pleinen onder han den genomen. En in 2010 vormt de Schoolstraat het slotstuk. Een investering van totaal 6,9 miljoen euro. Over drie jaar moet het centrum er weer piekfijn uitzien. Wethouder Patrick van der Broeck (CDA) is enthousiast en meent dat Venray er weer dertig jaar mee vooruit kan. "Daarom moeten we het ook goed doen." Niet alle wensen zijn dan vervuld. De aan loopstraten naar het winkelcen trum toe zouden eveneens een opknapbeurt moeten krijgen. Bij voorbeeld de Patersstraat, Wilhel- minastraat en Marktstraat worden wel meegenomen in de plannen maar er is nog geen geld voor de uitvoering. Van der Broeck hoopt dat de gemeenteraad hiervoor in 2010 alsnog een budget beschik baar stelt. Dinsdagmiddag lieten project leider Rein Blaauw en Van der Een impressie van hoe de Schoolstraat er in de toekomst uit kan gaan zien. Meer impres sies op vindt u op www.venray. nl Broeck bij de presentatie veel plaatjes zien. Hoe is het nu en hoe zal het straks worden. Over de hui dige toestand valt opvallend wei nig positiefs te melden. "Er moet meer rust in het centrum komen", vindt de wethouder. "Geen ratje toe meer.Alle lichtpalen gaan weg. De verlichting wordt opgehangen. Ook al die truttige boompjes ver dwijnen. Er komen mooie grote beeldbepalende bomen voor terug." Rein Blaauw wijst op de rom melige Grotestraat met zijn vele reclame-uitingen en lelijke bol- verlichting. De Schoolstraat is saai, de Passage is sfeerloos en op het Henseniusplein is het vlakheid en saaiheid troef. Ook De Bleek, mid den jaren tachtig gebouwd, komt er niet goed vanaf. De witte trespa balkonnen van de bovenwonin gen zijn een doorn in het oog evenals de lelijke overkapping van supermarkt Em-Té. "Het zou zelfs op een industrieterrein nog lelijk zijn", meent Blaauw. De straten moeten weer de lint structuur van vroeger terugkrij gen. Een rode loper van klinkers met een trottoir zonder stoeprand. In een combinatie van natuur steen en straatsteen. De fietsers verdwijnen uit de Schoolstraat die een zelfde inrichting krijgt als de Grotestraat. Met het verdwijnen van de reclames en het vrijmaken van de gevels, keert de oude aan blik weer terug. "Daarbij hebben we oog voor detail. We gaan alles heel netjes afwerken", belooft Rein Blaauw. Het moet een interessante mix opleveren van historie, dorps, modern en stedelijk. Dat uit zich in de profilering, lijnvoering, kleurgebruik, materiaalkeuze en detaillering. Ieder plein krijgt zijn eigen sfeer en identiteit. De Grote Markt met de Grote Kerk als baken wordt het kloppende historische hart. De grote bomen keren er terug. Het Henseniusplein loopt nu over in het Schouwburgplein. Daardoor heeft het Henseniusplein zijn identiteit en intimiteit verloren. Er komt daarom weer een duide lijk scheiding. Het Henseniusplein krijgt een historische inrichting met grote bomen terwijl het Schouwburgplein een modern evenementenplein wordt. Bij de werkzaamheden wordt rekening gehouden met het jaar getijde. Zo zal in hartje zomer de Grote Markt met zijn vele terras sen niet worden open gebroken en in december zullen vanwege de kerstinkopen de winkelstraten ongemoeid worden gelaten. Met de kermis wordt evenwel geen rekening (meer) gehouden."Nee", zegt de wethouder pertinent. "We gaan het inrichten zoals het 95 procent van het jaar gebruikt wordt. Evenementen als de kermis of muziek totaal zijn slechts afge leiden. We kijken wel hoe we ze inpassen. Maar niet meer anders om." "Communicatie is de sleutel tot succes", weet Van der Broeck. "Er is geen ander project waarbij je zo afhankelijk bent van part ners als bij het winkelcentrum." Dinsdag zijn op de website van de gemeente de eerste schetsen gepresenteerd. Van der Broeck hoopt dat er veel reacties van de 'virtuele adviesgroep' via inter net binnenkomt. Zo kan er straks bijvoorbeeld gekozen worden uit vier inrichtingsvarianten voor de Grote Markt. Er komt ook een nieuwsbrief, zowel op papier als digitaal, waarvoor belangstellen den zich kunnen aanmelden. In navolging van de fotowed strijd en ter ere van tien jaar Fiets- 4daagse Venray op eigen Benen wordt er ook dit jaar weer een fotowedstrijd gehouden. Iedereen die een fotocamera heeft kan meedingen naar de hoofdprijs, een digitale camera, die ook dit jaar beschikbaar wordt gesteld door Combi Dom Mels- kens in Venray. De jury bestaat uit T. Klabbers (Combi Dom Mels- kens) en M.Thomassen (Fiets- 4daagse Venray). De jury beoor deelt de foto's aan de hand van de volgende criteria: De foto's moeten een impressie geven van de Fiets4daagse Venray 2007. De foto's worden beoordeeld op ori ginaliteit, fotografische kwaliteit en techniek. De Stichting Fiets- 4daagse Venray gaat er van uit dat de personen die op de foto's staan toestemming hebben gege ven voor publicatie. De gebrui kersrechten van de foto's worden eigendom van de Stichting Fiets- 4daagse Venray. De inzender kan geen copyright claimen. Over de uitslag kan niet worden gecorres pondeerd. De deelnemers kunnen zowel kleuren- als zwart/wit foto's inleveren, bij voorkeur digitaal Nieuws uit Venray en omgeving leest U in jpeg/jpg-formaat, maar gewone foto's zijn natuurlijk ook welkom. Dit jaar ligt de nadruk op onbe werkte foto's, hetgeen niet wil zeggen dat bewerkte foto's geen kans maken op de hoofdprijs. Foto's die met een gewone came ra zijn gemaakt kan men sturen naar Stichting Fiets4daagse Ven ray, postbus 270, 5800 AG Venray of afgeven op Allegrostraat 11 in Venray. Foto's die met een digitale camera zijn gemaakt dient men te mailen naar: m.thomassen@ fletsvierdaagse-venray.nl. De foto's moeten uiterlijk op zaterdag 11 augustus binnenzijn op een van de bovenstaande adressen. Per persoon mogen er maximaal drie foto's worden ingezonden. De winnende foto krijgt een ereplaats op www.fletsvierdaagse-venray.nl. launa-Ketexroom De Schoolstraat Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17