Gemeente Venray w Venray zol mooi! Kap bomen langs de Kempweg Openbare bekendmakingen Inzameling textiel Gratis naaldenemmertjes Reisdocumenten aanvragen Uitslag trekking VIP-terminals Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden J Aanvragen en afhalen van reisdocumenten op afspraak kan nu ook op woensdagmiddag; bel voor een afspraak met de afdeling Publieksdiensten De elzenbomen langs de Kempweg zorgen voor veel overlast. Daarom heeft de gemeente op verzoek van de bewoners besloten deze bomen te kappen. Dat zal gebeuren in september, vóór de geplande reconstructie van de Kempweg (riolering, trottoir en rijweg). De elzen tussen de Westsingel en de Helfrichstraat wortelen ondiep en oppervlakkig met veel fijne wortels. Door het opdrukken van de verharding veroorzaken de bomen gevaarlijke situaties voor voetgangers, rolstoelgebruikers en kinderwagens. Ook zit het riool regelmatig verstopt door wortels en elzenproppen. Daarnaast onder vinden aanwonenden veel hinder van de bomen. De plantgaten in het trottoir worden na de kap tot aan de reconstructie dichtgemaakt met tegels. Gelijktijdig met de reconstructie plant de gemeente nieuwe bomen aan. Die zijn van een andere soort en wortelen dieper. De eerder verleende kapvergunning is inmiddels verlopen doordat de reconstructie van de Kempweg werd uitgesteld. De gemeente heeft besloten de vergunning te verlengen. Belanghebbenden kunnen tegen die verlenging bezwaar aantekenen. Verkeerszaken Beleidsregels Bestemmingsplannen Exploitatievergunning horecabedrijf Bouwplannen Uitwegvergunningen Wet milieubeheer Verruiming geluidsnormen horeca individuele dagen Donderdag 5 juli 2007 - Pagina 16 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 27 Oude kleding en textiel worden acht keer per jaar huis aan huis ingezameld door De Cirkel. De komende inzameling is op woensdag 11 juli. De resterende inzameldata in 2007 zijn 19 sep tember, 10 oktober en 14 novem ber. Zie ook de afvalkalender. Voor deze inzameling verspreidt De Cirkel zelf de zakken van te voren. Het kan gebeuren dat u geen zak heeft gekregen. U kunt uw kleding en textiel dan in een grijze vuil niszak doen met een briefje erop geplakt dat er textiel in zit. Ook kunt u op het gemeentehuis alsnog een zak ophalen. U kunt uw kleding en textiel ook afgeven bij de Winkel van Sinkel, Bontekoestraat 2, Venray. Ten slotte kunt u kleding en textiel ook gratis inleveren bij het milieu station of meegeven bij acties van de scholen. Sinds kort kunnen inwoners van Venray en Meerlo-Wanssum gratis speciale naaldenemmertjes krijgen bij het milieustation. Deze zijn be doeld om naalden en spuiten veilig te bewaren. Wie een vol emmertje inlevert bij het milieustation aan de Metaalweg ld krijgt meteen gratis een nieuw, leeg emmertje mee terug. U krijgt van de gemeente een herinneringsbrief als uw reisdocu ment verloopt. Gaat u binnenkort op Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Verkeersmaatregelen Besluiten - Beekweg, Venray ter hoogte van de Buitenweg - wijziging bebouwde komgrenswijzigingen - Steegkamp - Lollebeekweg, Castenray - wijziging bebouwde komgrens. U kunt de desbetreffende stukken van 6 juli 2007 tot en met 16 augustus 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vastgesteld De burgemeester (voor zover het betreft de vergunningverlening op basis van art. 2.2.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening) respectievelijk het college van Burgemeester en Wet houders heeft de volgende beleidsregels vastgesteld: - Evenementenbeleid - Uitvoeringsnota evenementenbeleid. In deze beleidsregels is vastgelegd hoe wordt omgegaan met de vergunningverlening voor evenementen. Ook is hierin vastgelegd onder welke voorwaarden organisatoren in aanmer king kunnen komen vooreen financiële bijdrage aan de organisatie. De beleidsregels zijn van toepassing op evenementen die plaatsvinden na 1 januari 2008 en liggen ter inzage. Ontwerpbestemmingsplan - "Circuit De Peel' Het ontwerpplan voorziet in het bieden van een juridisch-planologisch kader voor de realisering van een circuitterrein ten behoeve van verschillende vormen van lawaaisport en de daarbij behorende ruimtelijke inrichting. Het plangebied is gelegen aan de Bakelsedijk te Merselo, globaal begrensd aan de westzijde door de luchtmachtbasis De Peel, aan de oostzijde de Middenpeelweg en aan de noord- en zuidzijde bosgebied. U kunt de desbetreffende stukken van 6 juli 2007 t/m 16 augustus 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen bij de gemeen teraad. Voor het indienen van mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken met de afdeling Publieksdiensten. Onherroepelijk bestemmingsplan Het besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg tot gedeeltelijk goedkeuring van het bestemmingsplan -"Venray' is onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan is in hoofdopzet een beheersplan waarin de bestaande bebouwing en functies zijn vastgelegd voor de woonwijken van Venray. Het bestemmingsplan vervangt de vigerende bestemmingsplannen van deze woonwijken. U kunt de desbetreffende stukken inzien. Verleend Art. 2.3.1.2 APV - Kruisstraat 2b, 5801 AM, Venray (Jongerenaccommodatie 't Podium) (verzenddatum: 29 juni 2007) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken - Besluiten. Aangevraagd Bouwaanvragen - Langeweg ÏOO - garage/berging (nr. ba070321) - Van Berlostraat ongenummerd - veranderen woning (nr. ba070320) - Pas 2 - vergroten en renoveren bedrijfsgebouw (nr. ba070319) - De Horik 5 - dakkapel (nr. ba070317) - Broekweg 16 - garage (nr. ba070316) - Bershof 4 - terrasoverkapping (nr. ba070315) - Grotestraat 26- 28 - plaatsen gevelreclame (nr. ba070314) - Turfpad ongenummerd - bouwen mestsilo (nr. ba070313) - De Hoef 9 - bouwen bedrijfsgebouw (nr. ba070312) - Meerloseweg 18 - bouwen zeugenstal (nr. ba070311) - Koepas 2 - Bouwen loods (nr. ba070310) - Stationsweg 88 - veranderen schuur (nr. ba070308) - Deurneseweg 182 - vergroten bedrijfsgebouw (nr. ba070309) - Deurneseweg 72 - bouwen pluimveestal en loods (nr. ba070307). Sloopaanvragen - Maasheseweg 87a - slopen kantine en heftruckstalling (nr. slp070055). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, vrijstelling van het bestemmingsplan te verlenen voorde volgende projecten: Voorgenomen vrijstellingen van bestemmingsplan of doorbreking aanhouding - Stationsweg 122 - gedeeltelijk vernieuwen van een bedrijfsgebouw (nr. ba070063) - Kruitweg 9b - vergroten serre (nr. ba070280) - Broekweg 16 - garage (nr. ba070316) - Bakelsedijk te Ysselsteyn - tijdelijk plaatsen geluidsscherm (nr. ba070065) - Bershof 4 - terrasoverkapping (nr. ba070315) - zijstraat Van Berlostraat - plaatsen projectbord (nr. ba070301) - Keizersveld 85 - automobielbedrijf met showroom en werkplaats (nr. ba070233) - Oostsingel 39 - vergroten schoolgebouw (nr. ba070042). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 6 juli 2007 t/m 16 augustus 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u alleen later beroep indienen, wan neer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Procedure vrijstelling art. 15 Wro en/of art. 50 lid 4, Woningwet Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Jofferspas 1 - garage-berging ombouwen (nr. ba070303). U kunt de betreffende stukken van 6 juli 2007 t/m 16 augustus 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Langstraat 20 - dakkapel (nr. ba070249, verzenddatum 27/06) - Eifellaan 12 - wijzigen pui garage/bouwen carport (nr. ba070142, verzenddatum 27/06) - St. Odastraat 42 - berging/garage (nr. ba070240, verzenddatum 28/6) - Stationsweg 120 k - inbouwen woning in bedrijfsgebouw (nr. ba070211, verzenddatum 27/060 - Paardekopweg 9 - kalkoenenstal (nr. ba070145, verzenddatum 28/06) - Veltumse Kleffen 6 - vergroten woning (nr. ba070171, verzenddatum 28/06) - Stationsweg 46 - veranderen verbindingselement tussen 2 bestaande gebouwen en het intern verbouwen van een pand (nr. ba070225, verzenddatum 28/06) - Hoogriebroekseweg 7 - bouwen machineloods (nr. ba070071, verzenddatum 29/06). Reguliere bouwvergunningen eerste fase zonder UOV - Industriestraat ongenummerd - bouwen bedrijfsverzamelgebouw (nr. ba070257, verzenddatum 27/06). Sloopvergunningen - Stationsweg 46 - het slopen van een tussenlid en het verrichten van sloopwerkzaamhe den in bestaand gebouw (nr. slp070041, verzenddatum 28/06). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken - Besluiten. Vrijstellingen met UOV en bouwvergunningen zonder UOV - Cellostraat 1 - vrijstelling kapsalon in woning (nr. prin060182, verzenddatum 26/06) - omgeving Dr. Poelsstraat - bouwen 4 patiowoningen en aanleggen infrastructuur (nr. ba060291, verzenddatum 03/07) - omgeving Wilhelminastraat - bouwen 8 woningen en aanleggen infrastructuur (nr. ba060328, verzenddatum 03/07). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze tegen de vrijstelling heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Bent u belanghebbende, maar hebt u niet eerder een zienswijze tegen de vrijstelling ingediend, dan kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - alleen tegen de bouwvergunning een gemotiveerd bezwaarschrift bij Burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift kan dan alleen handelen over de aspecten welstand en bouwbesluit, maar niet over de planologische aspecten. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Vekeerszaken - Besluiten. Besluiten - St. Jozefweg 194 - verlening uitwegvergunning - Witte Vennenweg 1 - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 6 juli 2007 tot en met 16 augustus 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een be zwaarschrift zie onder Verkeerszaken - Besluiten. Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit opslag- en transportbedrijven Wm - Maasheseweg 73 Venray - Hulsterdreef Holding bv, Gezellenbaan 8 te Ysselsteyn in verband met het oprichten van een opslaghal Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen Wm - Ysselsteynseweg 76 te Ysselsteyn - dhr. J.H.A. Houben, Ysselsteynseweg 76 te Ysselsteyn in verband met het oprichten van een expositieruimte. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbe treffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 6 juli 2007 t/m 20 juli 2007 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Maasheseweg 77 te Venray - Blitta bv, Maasheseweg 77 te Venray, voor het realiseren van een spuitwand en ten behoeve hiervan opslag van lijm op waterbasis. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 6 juli 2007 tot en met 16 augustus 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum be zwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan - Macroweg 4 te Venray - een revisievergunning te verlenen aan Martens EKO bv, Nieuwendijk 126 te Someren vooreen houtverwerkingsbedrijf - Oirloseheide 1 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Wismans- Reijnders, Oirloseheide 1 te Castenray voor een varkensfokkerij en vleesvarkenshouderij en iandbouwproductiebedrijf. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 6 juli 2007 t/m 16 augustus 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan - Moostdijk 3 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan NF Martens bv te Horst voor een edelpelsdierenhouderij - Kempkensberg 2a te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Derikx, Kempkensberg 36 te Ysselsteyn, voor een vleesvarkenshouderij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 6 juli 2007 t/m 16 augustus 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Artikel 4.1.2. APV Er is verruiming van de voorschriften 1.1.1, 1.1.5, 1.1.7 en 1.1.8 uit de bijlage onder B van het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer toegestaan aan: - Grootdorp 73 te Merselo, Café-zaal 't Anker - voor zaterdag 14 juli 2007 om 20.00 uur tot zondag 15 juli 2007 om 01.00 uur. Tijdens de genoemde periode gelden de normale voorschriften voor horeca-inrichtingen niet. De horeca-exploitant is tijdens genoemde periode verplicht te doen en na te laten wat redelijkerwijs verlangd kan worden om overmatige hinder te voorkomen. Gelet daarop zijn voorschriften opgelegd. vakantie, houd er dan rekening mee dat het aanvragen van een nieuw document vijf werkdagen duurt. Een reisdocument kan met een spoedprocedure na twee werkdagen geleverd worden. Er worden dan wel extra kosten in rekening gebracht. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 3 juli gevallen op lotnum mer 4009935 bij VIP Veltumse Klef fen (C1000). De bon kan worden ingewisseld bij deze C1000. Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeente huis. De loten ontvangt u wanneer u lege petflessen of lege drankblik jes inlevert bij de VIP-terminals. Iedere week wordt een levensmid delenbon van 50 euro verloot en een keer per maand een minuut gratis winkelen. De gemeente heeft vergunning ver leend of is van plan die te verlenen aan onderstaande evenementen in juli. Op www.venray.nl vindt u een compleet overzicht van alle activi teiten die een open karakter hebben en/of vergunningplichtig zijn. 7 t/m 10 juli - Kermis, Ysselsteyn 13 juli - Klassiek op Locatie, St. Annaterrein 20 t/m 22 juli - Beachvollybal- toernooi en voetvolleytoernooi, Schouwburgplein 23 juli - Jaarmarkt, centrum Venray 24 t/m 27 juli - Fietsvierdaagse 29 juli - Venrayse Oldtimer Toertocht, Centrum 11 juli - Inzameling oude kleding en textiel door De Cirkel 5 juli 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 16