OJC Gaellus in het teken van kermis Onderzoek naar aantal vrachtwagens op parkeerplaats Oud huisje in Blitterswijck Sloop hotel Verstraelen start Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS BAROMETER mm 1 PEEL EN MAAS Donderdag 5 juli 2007 - Pagina 14 Zes wandelaars, onder wie enkele vrijwilligers van SOS Meerlo-Wanssum, verschijnen dit jaar weer aan de start van de beroemde wandelvierdaag se van Nijmegen. Van dinsdag 17 tot en met vrijdag 20 juli lopen de zes wandelaars dage lijks veertig kilometer. En het mooie van deze wandelaars is dat ze het niet alleen voor hun eigen kick doen, maar tege lijk mensen in de gelegenheid stellen om hun kilometers te sponsoren voor een goed pro ject in Zambia: de bouw van een basisschool in het kleine plattelandsdorpje Kalundu View. De zes wandelaars lopen dage lijks samen 240 kilometer en tijdens de vier dagen in totaal 960 kilometer. Als voor elke kilo meter een euro binnenkomt bij SOS Meerlo-Wanssum, levert dat bedrag nog veel meer op dankzij de samenwerking met Wilde Gan zen en de NCDO. Wilde Ganzen vermeerdert het sponsorgeld nog met 70 procent en NCDO doet er vervolgens ook nog zo'n schep je bovenop en dan wordt zo'n bedrag al snel 2400 euro. De wandelaars die aan deze sponsortocht meedoen zijn pen ningmeester Chris Cuppen van SOS Meerlo-Wanssum en zijn vrouw Riek, secretaris Gertie Mooren-van den Heuvel van SOS en haar vader Bert van den Heu vel uit Sambeek en verder Lia van den Eisen uit Meerlo en Jan Brou wers uit Horst. Vorig jaar deed zit zestal ook mee aan de Vierdaagse die toen maar een dag duurde vanwege de extreme hitte. De vier wandelaars liepen de eerste dag goed uit en hadden alle zin nen gezet op dag twee. Maar de organisatie besloot anders. Die enige dag wandelen leverde aan sponsorgeld een mooi bedrag op van 600 euro. "We hopen dat we dit jaar ook weer leuke giften bin nenkrijgen voor de scholenbouw in Zambia", vertelt Chris Cuppen. De afgelopen weken hebben de wandelaars al flink geoefend om straks goed en fit aan de start te verschijnen. OPBRENGST De opbrengst van de sponsor wandeling komt voor honderd procent ten goede aan de gemeen schap Kalundu View, die zelf een basisschool bouwt met financiële steun van de Stichting Ontwikke lingssamenwerking Meerlo-Wans sum en Wilde ganzen/NCDO. In het dorpje schreeuwen meer dan tweehonderd kinderen om goed onderwijs. Enkele gemotiveerde inwoners geven al primitief les in en hutje, maar deze wijze van les geven voldoet niet aan de eisen. Lia van den EisenRiek Cupp- pen. Chris CuppenBert van den Heuvel Gertie Mooren-van den Heuvel en Jan Brouwers v.l.n.r. Als de nieuwe school gereed is, neemt de overheid van Zambia de verantwoordelijkheid over van de school, zorgt voor gediplomeerde leerkrachten en salarissen, voor onderwijsmateriaal en de exploi tatie van het gebouw. Mensen die de sponsortocht willen steunen, kunnen dat doen door een euro per te sponsoren kilometer over te maken. Als u 40 kilometer wilt sponsoren, maakt u veertig euro over op bankreke ning van SOS Meerlo-Wanssum, bankrekening nr 1325.91 189 t.n.v. Lopen voor Zambia. U mag ook geld in een enveloppe depo neren bij een van de bestuursle den. Voor meer informatie: René Poels (06-53404272) Ook dit jaar houdt OJC Gael lus weer een groot feest tij dens de kermisdagen in Tien- ray. In samenwerking met diverse verenigingen treden er vijf dagen lang iedere dag bands op in de grote feesttent aan de Bernadettelaan. Vrijdagavond 6 juli treedt als eerste de coverband 666 The Nightmare op. Bij deze duivelse rockshow van deze band draait het allemaal om de jaren 70. De glorieus uitgedoste muzikanten van deze zevenkoppige coverband hebben hun ziel en zaligheid ver kocht aan hun eerste grote liefde: hardrock! Na dit optreden komt dj Mitch in de soos in actie tijdens de traditionele afterparty. De tent is om 20.30 uur open en 666 The Nightmare begint om 21.30 uur. De entree bedraagt 6 euro. Zaterdagavond 7 juli speelt B- Dazzled. Deze band speelt alle hedendaagse covers van onder meer Anouk, Live en Rammstein. De tent is geopend om 20.30 uur en de band begint rond 21.30 uur. Na B-Dazzled start de afterparty in de soos met dj Basz. De entree bedraagt 6 euro. Zondag 8 juli staan er vier bands op de planken. Rond 14.30 uur treedt het akoestische trio Puur op. Deze band speelde vorig jaar september al in Tienray. Het Eindhovense Dirk Diggler begint rond 17.00 uur. Deze band speelt keiharde covers van onder meer Rage against the machine, Peter Pan Speedrock, Foo fighters, Motorhead en Limp Bizkit. De formatie Red Hot Chili Bastards brengt een tribute aan de Chili Peppers. Deze band start zondag rond 20.00 uur met spelen Om een uur of 22.00 uur wordt het tijd voor feestband Plork en de Aannemers. Aannemers met ver stand van muziek bestaan niet. Daarom ontbreekt het Plork en de Aannemers totaal aan muzikale richting, visie en andere dingen. Van Abba tot System of a Down, en van Andre van Duin tot Kaiser Chiefs, voor Plork en de Aanne mers is er geen vreemde eend in de bijt en niets is de bandleden te gek. Dj Basz staat na het optre den van deze band garant voor een gezellige afterparty. De tent is om 13.00 uur open en de entree bedraagt 6 euro. Maandagoch tend 9juli gaan de leden van OJC Gaellus weer vissen in samenwer king met de visclub en de hand- Coverband 666 The Night mare. boogsportverenigingAansluitend wordt er handboog geschoten in de tent. Net na de middag brengt de matineeband Huub Dijck- manns traditionele matineemu- ziek ten gehore., 's Avonds rond een uur of 21.00u wordt het tijd voor Fishnet Stockings, een band die rock-'n-roll speelt. De tent is deze dag om 11.00 uur open en de entree is de hele dag gratis. Op dinsdag 10 juli begint om circa 15.00 uur het bierfietsspel en belangstellenden kunnen toepen en nagelen. Rond 19.00 uur staat Lottums trots, Null, und seine lustige supertolle affengeile Musi- kanten, op de planken. Deze band maakte in 2002 en 2003 half Lim burg onveilig met stevige covers, waaraan ze eigen 'Lottums' tintje geven. Omstreeks 21.00 uur is het tijd voor de Locoloco Disco show. De tweelingbroertjes Henry en Henrie Feniel graaien in hun eindeloze platenbakken om het publiek als een flipperbal heen en weer te schieten tussen disco, dancing, karaokebar en rockcafé. De tent is om 14.30 uur geopend en de entree bedraagt 3 euro. Expositie in hal gemeentehuis Marion Geyer is een beeldend kunstzinnig therapeut. Zij woont in Wanssum, waar ze in haar prak tijk en atelier Het Kooyse Bos haar werkzaamheden verricht. Exposeren heeft zij vaker gedaan, maar dan met haar schilderijen en tekeningen. Klei loopt als een rode draad door haar gevarieerde leven. Omdat zij het als een 'must' beschouwt en telkens tussen haar andere werkzaamheden er op terugkomt, zijn haar werkstukken net zo gevarieerd als haar leven. "Soms durf ik er lange tijd niet aan te beginnen want als ik eenmaal bezig ben, stopt alle besef van tijd en vergeet ik alles", zegt Marion Geyer. Na haar therapeutische opleiding is zij nu met cursussen en therapie een andere weg inge slagen. Die nieuwe route heeft alles te maken met metamorfosen en ontwikkelingsreeksen waar door het meer om een belevings proces gaat.Als voormalig grafisch vormgeefster en illustratrice is Marion ervaren in vormgeving, waardoor zij een weergave kan maken van elk onderwerp. Marion gebruikt verscheidene stooktech- nieken waarbij elk vorm om een andere aanpak vraagt. De komende maanden kunt u haar werk bewonderen in de hal van het gemeentehuis (tijdens openingstijden). Openluchtmis bij St. Goar Komende zondag wordt het feest van St. Goar gevierd. St. Goar was een heilige uit Frankrijk, die als kluizenaar vooral in Duitsland leefde en werkte. Meerlo is de enige plaats in Nederland waar hij wordt vereerd. Zondag 7 juli om 10.30 uur wordt bij de kapel in het bos weer de openluchtmis gelezen. Bij slecht weer vindt de mis gewoon in de kerk plaats. Om 10.00 uur trekt de fanfare vanaf de kerk in processie naar de kapel. De kapel bevindt zich in het bos tus sen Meerlo en Wanssum in. Er zijn enkele zitplaatsen, maar mensen die zeker willen zijn van een zit plaats, kunnen het beste zelf een stoel meenemen. Vlak bij de kapel worden een aantal extra parkeer plaatsen gerealiseerd. niet ontvangen? Bel 582877! De gemeente Meerlo-Wans sum gaat onderzoeken of het mogelijk is om een maximum te stellen aan het aantal grote voertuigen dat op de parkeer plaats bij sportpark Kerkebos aan de Molenstraat in Swol- gen mag parkeren. Ook wil de gemeente een regeling gaan treffen voor de zondag, als het - in verband met het voetbal - al druk is op het sportterrein. Onlangs zaten burgemeester Hahn en wethouder Brugman (PK, Ruimte) aan tafel met de dorpsraad van Swolgen, die onlangs bezwaar aantekende tegen het parkeren van grote voertuigen op de par keerplaats bij sportpark Kerkebos aan de Molenstraat in Swolgen. De dorpsraad is namelijk bang dat, als er straks acht a tien vrachtwagens op dit parkeerterrein staan, de paaltjes met de kettingen die om het terrein heen staan weg moe ten om de vrachtwagens de ruim te te geven om het terrein op en af te kunnen rijden. 'Door het ver dwijnen van deze paaltjes kunnen kinderen die van het voetbal of tennissen komen zo de grote weg op fietsen', schrijft de dorpsraad in het dorpsblad van Swolgen. De dorpsraad besprak de problemen met burgemeester Hahn en wet houder Brugman. Afgesproken is nu dat er na de vakantie bekeken wordt hoeveel vrachtwagens er maximaal geparkeerd mogen wor den op het parkeerterrein, zodat de paaltjes gedeeltelijk kunnen blijven staan en er genoeg ruimte over zal blijven voor het parkeren van personenauto's. Na de toezeg ging van burgemeester en wet houder besloot de dorpsraad zijn bezwaar in te trekken. VERBOD De gemeente plaatste dit jaar borden die de chauffeurs wijzen op het parkeerverbod dat geldt voor wegen binnen de bebouwde kom. Uitzondering is gemaakt voor industrieterreinen en voor vracht wagens, die vanwege werkzaam heden kortstondig in woongebie den geparkeerd staan. Gelet op de dagelijkse praktijk, zijn verder de parkeerplaatsen aan de Venrayse- weg in Wanssum en bij sportpark Kerkebos aan de Molenstraat in Swolgen aangewezen als locaties waar het parkeren van vrachtwa gens niet verboden is. De chauffeurs moeten zich dus, evenals andere forensen, met 'nor male' vervoermiddelen begeven van hun woning naar de locatie waar het voertuig geparkeerd staat en omgekeerd. De regels gelden voor voertuigen die, met inbegrip van de lading, een lengte hebben van meer dan zes meter en een hoogte van meer dan 2,4 meter. Het verbod is in 2006 ingesteld na klachten over de aanwezigheid en de verkeersonveiligheid van vrachtwagens en touringcars in woonwijken. Subsidie voor Annakapel Blitterswijck De provincie Limburg heeft in het kader van de subsidieregels voor cultureel erfgoed besloten om 22 subsidieaanvragen in te willigen en zes aanvragen af te wijzen. Het gaat hierbij om de regeling voor restauratie, instand houding, onderhoud van monu menten en herstel van historisch groen. Met de inwilliging van de subsidieaanvragen is een totaalbe drag gemoeid van 554.163 euro De H. Annakapel in Blitterswijck krijgt een subsidie van 2525 euro. Onder de gehonoreerde aan vragers is verder onder meer de gemeente Roerdalen die 15.000 euro ontvangt voor de onder houdskosten van de Gitstapper- molen in Vlodrop. De zusters Bir- gittinessen in Weert ontvangen 20.347 euro aan subsidie voor de restauratie van de kloosterka pel van de Abdij Maria Hart. Ook hebben Gedeputeerde Staten besloten tot de financiële onder steuning van onderhoudswerk zaamheden aan Kapel in 't Zand in Roermond. Daar moeten onder meer veiligheidsvoorzieningen op de daken en boven de gewelven van de kapel worden aangebracht. De provincie kent een subsidie toe van 4.500 euro Openluchtmis bij Bostock Op zondag 15 juli wordt op het festivalterrein van Bokstock in Swolgen een oude traditie in ere hersteld, 's Morgens om 10.30 uur vindt op het festivalterrein name lijk een openluchtmis plaats. Bij slecht weer wordt de mis gehou den in de tent op het festivalter rein. Na afloop van deze viering is er nog een gezellig samenzijn onder het genot van een kop kof fie of iets sterkers. Het festivalter rein bevindt zich tegenover de school in Swolgen. Een zogeheten langgevelkeu- terij met een strodak, gebouwd van lemen stenen. De woon ruimte is half ondergronds, uit de 17e eeuw of ouder. Heeft gestaan aan de Boltweg te Blitterswijck. Helaas is het gebouw eind zes tiger jaren van de vorige eeuw afgebroken. Daarvoor is in de plaats gekomen een burgerwo ning. De opname is gemaakt omstreeks 1966. Foto: Collectie Heemkundevereniging Meerlo- Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.P vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. 2006 Appartementen voorjaar 2008 gereed Deze week wordt gestart met de sloop van het voormalige hotel Verstraelen in Wanssum. Het gebouw gaat plaatsmaken voor een appartementencom plex. Volgens Martien Bots van het gelijknamige bouwbedrijf in Liessel zullen de apparte menten aan de Geijsterseweg naar verwachting volgend jaar in april of mei gereed zijn. In totaal worden op deze loca tie negen appartementen en een patiowoning gerealiseerd. "Het is een unieke locatie, recht tegen over de jachthaven", vertelt Mar tien Bots. "Het wordt een karakte ristiek bouwwerk met de nodige uitstraling dat architectonisch is ingepast in de omgeving." De woningen zijn niet bedoeld voor een specifieke doelgroep. "Het is een combinatie van star- terswoningen en seniorenwonin gen. Daardoor krijg je een goede mix qua bewoning. De naam van het complex, Trés Vivant, wat 'bijzonder levendig' betekent, onderstreept dit nog eens. Wel zijn alle woningen aangepast aan de eisen en wensen van senioren." Het voormalige hotel Verstrae len in Wanssum wordt deze week gesloopt. De woningen zijn overigens niet gekoppeld aan de zorgsector. Wel voldoen ze aan alle eisen, bijvoor beeld van het politiekeurmerk Vei lig Wonen. Voor de bouw wordt de bestaande fundering van het hotel gebruikt. "De kelders blijven intact. Daar komen bergruimtes en een algemene ruimte. De apparte menten zijn 90 tot 120 m2 groot en hebben elk twee slaapkamers. Elk appartement is voorzien van een balkon, terwijl op de bene denverdieping het appartement aan de voorzijde ook nog een ter ras heeft. Bij de appartementen worden voldoende parkeerplaat sen en carports gerealiseerd. De animo is groot, want van de negen appartementen zijn er inmiddels zeven verkocht. Ook zijn we nog in onderhandeling over de patio woning." De woningen kosten tussen 185.000 en 240.000 v.o.n. Meer informatie is verkrijgbaar bij Hauzer Makelaardij aan de Juliana- singel in Venray. Vier dagen wandelen voor school in Zambia Y vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Meerlo-Wanssum ÏK Aantal inschrijvingen Aangemeld op maandag Vierdaagse gestart T dag uitgevallen 1dag uitgelopen kfet gestart 'et gestart

Peel en Maas | 2007 | | pagina 14