Klassiek op Locatie opent met het Nederlands Blazers Ensemble S Benefietavond groot succes Schrijfwedstrijd Raadselige Roos Uitreiking certificaten Spaans Dagarrangementen SPOV Sponsorgeld voor Kalipha Duizend euro voor Kinder vakantiewerk Concert Ons Genoegen Koningschieten St. Theobaldusgilde Jazzvocalist Kim Hoorweg in Venray PEEL EN MAAS Donderdag 28 juni 2007 - Pagina 21 Het festival Klassiek op Locatie dat plaatsvindt in de Noord-Limburgse gemeenten in de maanden juli en augus tus start zijn vijfde editie in Panningen met de Nederland se wereldtop: het Nederlands Blazers Ensemble. Later deze maand zijn er ook concerten in Venray (vrijdag 13 juli) en Swolgen (29 juli). Alle laatste informatie over de ensembles die optreden is te lezen en te horen op de vernieuwde web site: www.klassiekoplocatie.nl Bij slecht weer gaan de optre dens altijd door in een over dekte ruimte zoals kerken. De bezoekers worden in dat geval vanaf de concertplek in de buitenlucht naar de overdekte locatie verwezen Het Nederlands Blazers Ensem ble bestaat uit een groep van ruim twintig musici uit de belangrijkste Nederlandse symfonieorkesten. De muzikanten komen ongeveer vijftig keer per jaar bij elkaar om bijzondere programma's te spelen in binnen- en buitenland. Het NBE maakt theatrale muziekprogram ma's die vaak indelingen als 'klas siek' of'hedendaags' ontstijgen. Hoogtepunt van NBE's avon tuurlijk programmeren is het nieuwjaarsconcert dat elk jaar rondom een thema wordt gemaakt en op 1 januari op televisie wordt uitgezonden vanuit het Amster dams concertgebouw. Het NBE heeft eigen concertse ries in Amsterdam in het Concert gebouw en het Muziekgebouw aan het IJ. Daarnaast maken de blazers gemiddeld twee buiten landse concertreizen. De afgelopen jaren werden een groot aantal nieuwe program ma's gecreëerd die het eigen ver haal van een componist of solist vertellen. Vele internationale grootheden werden uitgenodigd om samen met het NBE een pro gramma te maken en twee pro gramma's werden bij Klassiek op Locatie uitgevoerd: Iva Bittova en Ensemble Marco Beasley. De concertserie 2007 wordt geopend met 'die Schöpfung'. Dit indrukwekkende oratorium werd in 1798 door Haydn gecom- Het Nederlands Blazersensem ble. poneerd, begin 19e eeuw schreef Josef Triebensee een bewerking voor negen blazers, contrabas en pauken, die wellicht sinds zijn tijd nooit meer werd uitgevoerd. In 2002 vroeg het NBE de jonge Vlaamse schrijver Bart Moeyaert om een nieuwe tekst te schrijven. Deze tekst en het arrangement van Triebensee oogstten unaniem veel waardering: Het concert vindt plaats op zon dag 1 juli, in het park achter het gemeentehuis van Panningen.Aan- vang: 16.00 uur, entree 14 euro. Dit concert is mogelijk gemaakt door gemeente Helden In een roze gekleurd café 't Podium werden de grenzen van de goede smaak afgetast tijdens een drukbezochte benefietavond van de Landidandiddododildo- dixosoundparade. Toen de rook was opgetrokken bleek er dui zend euro overgemaakt te kun nen worden naar het Aidsfonds. De bijna driehonderd bezoekers, die zich vrijwel allemaal in het roze hadden uitgedost, vierden uitbundig de eenmalige terugkeer van de Landidandidododildodixo- soundparade op het podium. Als vanouds wisten de drie mannen, ondersteund door enkele gastop tredens, de boel al vroeg op de avond volledig op de kop te zet ten. Op uiteenlopende manieren werd duidelijk gemaakt dat het niet alleen maar lang leve de lol was, maar dat er ook geld werd ingezameld voor het Aids-fonds. Onder andere door het verkopen van T-shirts en het doneren van geld voor de favoriete plaatjes van het publiek werd een mooi bedrag bij elkaar gesprokkeld. Het publiek kon geen genoeg krijgen van de discohits die de mannen van de Landidandi voor de gele genheid hadden afgestoft. De dj's van de Landidandi kunnen terug kijken op een geslaagde avond. Ook uitbater Gijs Schapendonk van 't Podium sprak zijn bewon dering uit over de avond: "Dit was echt een heel leuk feest met een fantastische sfeer. Ik zou de mannen van de Landidandi graag nog vaker zien terugkeren achter de draaitafels in 't Podium." Maar de drie dj's houden het bij een éénmalige terugkeer en bergen aan het einde van de avond de discoplaten weer op en hangen hun pruiken weer aan de wilgen. Met een tevreden gevoel en een mooi bedrag waarmee ze hopen hun steentje bij te dragen aan het bestrijden van het HIV-virus. De schrijfwedstrijd om de Raad selige Roos van Literair Café Ven- ray-regio vindt dit jaar voor de vijf tiende keer plaats. Daarom krijgen de gebruikelijke bundel en prijs uitreiking ditmaal een speciaal tintje. Een extra aansporing voor amateursschrijvers uit het zuiden des lands om inspiratie op te doen voor een gedicht of verhaal. Het thema is vrij. Men kan tot eind september insturen. Voor de winnaars onder de deelnemende schrijvers en dichters uit Zuid-Nederland en ook Belgisch Limburg staat weer de Venrayse Roos klaar, een bron zen trofee voor proza en een voor poëzie. Bij poëzie is tevens een publieksprijs, de Bij-prijs, te win nen. Van deelnemers (minimaal achttien jaar) wordt inschrijfgeld verlangd.Alle deelnemers ontvan gen een bundel met het bekroon de werk van de prijswinnaars en een verdere selectie uit de inzen dingen. Publicatie vindt ook plaats op de website van de Venrayse organisatie. Voor de vijftiende Raadselige Roos dienen gedich ten in 25-voud en verhalen in zes- voud voor 1 oktober ingezonden te worden naar Isabellahof 25, 5801 LD in Venray. De verhalen en gedichten moeten origineel zijn en niet eerder gepubliceerd. De jury's krijgen de inzendingen naamloos onder ogen. Daarom dienen de personalia (naam, (e- mail)adres en telefoon, geboorte datum en -plaats) op een bijlage te worden bijgevoegd. Op verzoek worden overigens inzendingen onder pseudoniem gepubliceerd. De winnaars worden bekendge maakt op zondag 27 januari 2008. Dan wordt ook de bundel Raadse lige Roos 15 gepresenteerd. Voor reglement, verdere informatie en uitverkoren inzendingen van eer dere wedstrijden zie www.literair- cafe-venray.nl. Op basisschool St. Jan de Doper in Merselo is de cursus Spaans voor dit schooljaar afgesloten. Negen leerlingen uit de boven bouw (groep 6, 7 en 8) hebben zes maanden Spaanse les gevolgd. Iedereen heeft de toetsen met goede resultaten gemaakt. De cursus is afgesloten met een pre sentatie aan de leerlingen van de bovenbouw en de uitreiking van de certificaten. Expositie Geijsters Paletje In de bibliotheek in Venray is van donderdag 28 juni tot en met dinsdag 31 juli een expositie te bekijken van het Geijsters Paletje, een bevriend groepje hobbyschil ders. Na een periode van ongeveer vijftien jaar schilderen op de Vrije Academie besloten zij om zonder leiding verder te gaan. Zij schilderen samen, maar toch ieder voor zich. Ze vinden steun en inspiratie bij elkaar. Er wordt gewerkt met olieverf, acryl, aqua rel en pastel op zowel papier en doek als op houten panelen. Van de groep exposeren vier leden hun werken. Toos Baken uit Leunen koos na op velerlei gebied actief te zijn geweest in 1991 voor schil deren op de Vrije Academie. Schil deren is nu een van haar grootste hobby's. Ans van den Brand uit Venray maakt foto's van de natuur met al haar kleurenpracht.Annette Poels uit Wanssum vindt inspiratie in haar omgeving: mensen, bloe men en foto's. Zij gebruikt vooral olie op doek of paneel waarbij kleuren heel belangrijk zijn. Chris Vennekens uit Geijsteren haalt de onderwerpen uit de natuur. Ook tijdens de zomermaanden is de bibliotheek volgens de normale openingstijden geopend en wor den materialen die normaal voor drie weken geleend kunnen wor den, uitgeleend voor vier weken. Tevens mogen er tijdelijk twaalf materialen per bibliotheekkaart geleend worden. Enige tijd geleden hebben alle gezinnen met kinderen in de basisschoolleeftijd, via de school van hun kinderen, informatie ont vangen over de dagarrangemen ten. Sinds 1 augustus 2006 hebben alle scholen de verplichting om Tussenschoolse Opvang (TSO) aan te bieden. Per 1 augustus 2007 komt hier een schepje bovenop. Vanaf deze datum zijn de scholen verplicht om ook Voorschoolse Opvang (VSO) en Naschoolse Opvang (NSO) aan te bieden. Concreet betekent dit: opvang voor schooltijd vanaf 7.00 uur en na schooltijd tot 18.30 uur. Met dagarrangementen wordt bedoeld dat naast opvang, in de bekende vorm, ook bijzondere activiteiten, zoals een workshop dans, ten- nislessen, schilderlessen worden aangeboden. Kort samengevat kan men zeggen: dagarrangementen, dat is BSO met een paar schepjes erbovenop: Ruimere openingstij den: fijn voor ouders! Extra acti viteiten: supergaaf voor de kids! Overigens zijn deze bijzondere activiteiten toegankelijk voor alle basisschoolkinderen van de basis scholen van SPOVenray! Onlangs is er een contract getekend tus sen SPOVenray en SSK waarin is afgesproken dat SSK de dagarran gementen gaat verzorgen voor de scholen die bij SPOVenray horen. De opvang wordt verzorgd op de huidige BSO-locaties (vanaf 13 augustus; De kleine Boomhut, Het kleine Luchtkasteel en een groep bij basisschool de Keg) of via een van de gastouders van gastou derbureau Ouders voor Ouders. Momenteel wordt geïnventari seerd welke activiteiten het meest in trek zijn bij de ouders en hun kinderen. Op basis daarvan wordt het definitieve aanbod vastge steld. Voor meer informatie over de BSO-locaties van SSK kan men gerust eens binnenlopen bij een van de locaties: BSO Het kleine Luchtkasteel of BSO De kleine Boomhut. Voor algemene infor matie kan men contact opnemen met de klantenservice van SSK, H. Jenniskens via tel. (0478)517747. Marjo de Maat en Bea van Asseldonk van stichting Kalipha hebben een cheque van 2641,91 euro ontvangen. Het is de opbrengst van de sponsorloop door basisschool De Meulebeek in Oostrum. Voor dit bedrag kunnen heel wat nieuwe banken en stoelen gekocht worden. De stichting sponsort onderwijsprojecten in Lamin Daranka, een dorpje met 3000 inwoners in Gambia. Het onderwijs bestaat uit basic edu cation (basisschool), skill centre (beroepsonderwijs) en sinds kort ook een vorm van voortgezet onderwijs. De stichting heeft al twee schoolgebouwen met ieder zes lokalen gerealiseerd. Met een nieuw bouwproject willen ze drie extra lokalen bijbouwen. Van het sponsorbedrag kunnen ze (gedeeltelijk) de inrichting bekos tigen. Uitgebreide informatie vind u onder www.stichtingkalipha.tk Voorzitter Yorgo Canli en pen ningmeester Trinus Dijkstra van Stichting Kindervakantiewerk Venray hebben uit handen van Coby Landsweers, Michael Lans en Karen Kisters, allen werkzaam bij Schneider Electric Logistic Centre in Venray, een cheque van duizend euro ontvangen. Schnei der Electric is een Franse multi nationale onderneming met vesti gingen in 130 landen en in totaal ruim 120.000 medewerkers. Het bedrijf levert een grote verschei denheid aan producten, die elec- triciteit als gemeenschappelijk raakvlak hebben (stroomonder- brekers, licht- en bewegingssen soren, machine besturing). In 2001 is de vestiging aan de Macroweg in Venray ontstaan uit een com binatie van distributiecentra in België, Duitsland en Nederland. Een ding hebben alle vestigingen van Schneider Electric gemeen. Ze steunen allemaal de interne stich ting 'Luli' genaamd. Deze stichting ondersteunt projecten, waarbij kinderen, in de directe omgeving van de Schneider vestiging, cen traal staan; in dit geval dus Venray. De afgelopen jaren hebben de werknemers vol enthousiasme KDC Twinkeling van Stichting De Wendel ondersteund. Om zoveel mogelijk projecten met kinderen financieel te kunnen ondersteu nen, heeft Luli na een aantal jaren voor een nieuw project geko zen: Kindervakantiewerk Venray. De duizend euro werd bijeen gebracht door onder andere het organiseren van een barbecue met loterij en het afstaan van een bruto uurloon door heel veel werknemers. Mede dankzij spon sorgelden lukt het Kindervakan tiewerk Venray elk jaar weer een vakantieweek te organiseren voor heel veel kinderen in Venray. Door sponsorgelden en subsi die kunnen de deelnamekosten al jaren laag gehouden worden, waar door ook kinderen van ouders die het niet zo ruim hebben kunnen deelnemen. Van maandag 2 tot en met vrijdag 6 juli gaat wederom de kindervakantieweek met als thema Spoken en Griezelen van start. Muziekvereniging Ons Genoe gen Oirlo sluit op vrijdag 29 juni het seizoen af met een concert waaraan alle muzikanten, jong en oud, deelnemen. Het concert wordt verzorgd door de fanfare, de jeugdfanfare en de drumband en wordt gehouden in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Het begint om 19-30 uur en duurt tot circa 20.30 uur. Bij goed weer vindt het concert plaats op de parkeerplaats van De Linde.Tij dens deze avond worden ook vier jubilarissen gehuldigd. Ten eerste Hub Kuypers die 25 jaar lid is van de vereniging. Hij was bijna twin tig jaar bestuurslid en is tegen woordig erelid. Hij is nog regelma tig actief voor de vereniging. De tweede jubilaris is Joep Verstappen die jarenlang als tamboer-maïtre voorop liep bij de drumband en medeleider was van de drumband. De derde jubilaris is Theo Willems. Hij is veertig jaar muzikant bij de fanfare op trombone. Daarnaast speelt hij sedert vele jaren mee in het jeugdorkest ter ondersteu ning van de leerlingen. Ook is hij vele jaren bestuurslid geweest. De vierde jubilaris is Harry Drab- bels. Hij is zestig jaar lid is van de vereniging en was op vele fron ten actief voor de vereniging. Hij speelde solobugel bij de fanfare en was leider en muzikant van de blaaskapel. Ook was hij vele jaren bestuurslid en hij is sedert tien jaar erelid van de vereniging.Tij dens deze afsluitingsavond wordt ook de Frans Michelsbokaal uitge reikt die dit jaar naar Wil Vissers gaat. Zij behaalde op het gemeen telijk solistenconcours in Venray het hoogste aantal punten van de Oirlose deelnemers en tevens van het totale concours. De deel nemers aan het concert brengen een gevarieerd programma, waar bij iedereen van harte welkom is. Na afloop is er nog een samenzijn voor de leden van Ons Genoegen ter afsluiting van het seizoen. Na de vakantie start de grote klus voor het galaconcert van 2008 in het kader van het honderdjarige bestaan van Ons Genoegen. Het galaconcert wordt op 14 en 15 maart gehouden in de schouw burg van Venray. Het St. Theobaldusgilde in Overloon houdt op zondag 1 juli het koningschieten. Om 6.00 uur wordt op de diverse plaatsen in het dorp de reveille geblazen ten teken dat het deze dag weer koningschieten is. Om 8.15 uur staan de gildebroeders in volle paraatheid om het koningspaar af te halen. Vervolgens is er een mis in de kerk met muzikale opluiste ring van het dames- en herenkoor en de drum- en showband.Aanslui- tend is in het Gildehuis de loting voor het koningschieten. Voor het schieten worden eerst enkele leden gehuldigd vanwege hun jubilea. Pastor Henk Tolboom, Gijs Meijer en Theo Hendriks zijn 12,5 jaar lid van het gilde en krijgen hiervoor een oorkonde. Jan Jacobs, erevoorzitter, is zestig jaar lid van het St.Theobaldusgilde. De huldi ging vindt in september plaats met familie en het gilde, waarbij er een receptie wordt aangeboden. Om 13-00 uur stellen de gildebroeders en de drum- en showband zich op om koning te gaan schieten. Dit wordt gedaan bij het Gilde- huus aan de Stevensbeekseweg. Hierna ontdoet de voorzitter de koning van het koningszilver en vindt het herenschieten plaats door beschermvrouwe Mieke van Soest-Maas, burgemeester Karei van Soest, pastoor Henk Tolboom, titelverdediger Martien Hendriks, erevoorzitter Jan Jacobs en voor zitter Bas van Wieringen. Ongeveer 25 kandidaten, zowel gildebroe ders als gildezusters staan dan gereed om een felle strijd te leve ren. Naast dit koningschieten is er zoals elk jaar ook voor het publiek een vogel geplaatst. Zij kunnen dan ook kennis maken met de schiet sport. Ook voor de jeugd wordt er een vogel geplaatst. Na het bekend maken van de nieuwe koning gaat men naar de Lindeboom in het dorp waar de traditionele schoten gaan klinken ten teken dat er weer een nieuwe koning is. Hierna gaat men de koningin afhalen en wordt de nieuwe koning gehuldigd en geïnstalleerd bij het Gildehuus aan de Stevensbeekseweg. In café-zaal De Evenaar aan de Merseloseweg vindt op donder dag 5 juli vanaf 20.00 uur een optreden plaats van de Neder landse jazzvocalist Kim Hoorweg en combo. Hoorweg staat bin nenkort op het North Sea Jazzfes tival en bereidt zich hier op voor door middel van enkele try-out's. De laatste tijd is Hoorweg in het nieuws met het uitbrengen van haar debuut cd. Dit resulteerde in televisieoptredens bij onder ande re Paul de Leeuw en reportage in het NOS journaal. Het verhaal rond Hoorweg is bijzonder want zij is pas veertien jaar. Ze debu teert met een album dat gevuld is met Gershwin materiaal. Ze geeft hier zo'n sterke eigen invulling aan, dat de grote bazen van het bekende jazzlabel Verve na eerste beluistering goedkeuring gaven om de cd onder de Verve-vlag uit te brengen. Ze kreeg hierbij medewerking van vader Erwin Hoorweg (jazzmuzikant die furore maakte met de groep Houdini's) en ze zingt het duet What a little moonlight can Do met zangeres Trijntje Oosterhuis. Deze schreef ook het voorwoord voor het cd booklet. Het combo bestaat uit Joost Kroon/drums, Guus Bakker/ bass, Erwin Hoorweg/piano en Rolf Delfos/sax. Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21