n m in 3 Binnen 20 minuten hulp aan huis ZORG GROEP Zorg op Afroep GROENEKRUIS Zorq aan ffnis www.zgnl.nl klantenservice 077 320 95 95 W~ ff c PEEL EN MAAS Donderdag 28 juni 2007 - Pagina 13 Sponsortocht van 400 kilometer in handbewogen rolstoel ■MRaÜH v: i ^v;.^ 1v Met een tocht van 400 kilo meter gaat Bea Sneep, oud inwoonster van Venray, geld inzamelen voor het goede doel: de Stichting Personal Ser vice Dogs. Op zich al een hele prestatie, zeker omdat Bea de afstand aflegt in een hand- bewogen rolstoel. Bea Sneep vertrekt op maandag 2 juli in Stadskanaal om uiteindelijk te eindigen op het drielanden punt in Vaak. Fingal5 is een van de leden van de Stichting Personal Service Dogs. In werkelijkheid heet ze Bea Sneep.Twaalf jaar geleden beland de ze als gevolg van een sporton- geval in een rolstoel. Voor haar is de 400 kilometer lange tocht een middel om geld voor het goede doel in te zamelen. Maar ook een grote uitdaging."Ik ga de uitdaging aan met mijn hulphond, Figal. Die heb ik zelf opgeleid", zegt de oud- Venrayse."We proberen natuurlijk zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de Stichting Personal Service Dogs. Dit is een gespecialiseerd opleidingsinstituut in de provin cie Drenthe, waar hulphonden voor motorisch gehandicapten uit heel Nederland opgeleid wor den. De stichting krijgt voor het opleiden van speciaal getrainde hulphonden voor mensen met een motorische beperking een vergoeding van de zorgverzeke raars. Desondanks worden bijzon dere projecten, zoals het opleiden van signaalhonden voor mensen met epilepsie of therapiehonden voor mensen in een verzorgings huis of ziekenhuis, nog door geen enkele subsidie vergoed, vandaar dus deze actie." Bea hoopt dat veel mensen haar tijdens de 400 kilo meter lange tocht steunen en aan moedigen. Een financiële bijdrage voor het goede doel is meer dan welkom. Bea: "De sponsoractie is volledig betrouwbaar. Het inmid dels gedoneerde geld is in beheer bij een notaris. De stichting weet niet hoe lang de hulphond in het basispakket van de zorgverze keraar blijft. Daarom blijven wij voor nu én voor de toekomst op de steun van sponsoren aangewe zen." Voor 25 euro per jaar kunt u donateur worden van de Stich ting Personal Service Dogs. Met uw donatie geeft u de stichting de mogelijkheid om mensen te helpen die hun steun hard nodig hebben. Personal Service Dogs is bereikbaar via telefoon 0599- 671346, email info@servicedogs. nl, Rabobank 11.66.777.59. Astrid Huisman Biemans exposeert bij Fortis Venray Kunstenares Astrid Huisman Biemans exposeert tot en met 1 oktober in de Fortis-bank in Venray. De expositie, met als titel 'Mensen voor mensen', is op maandag van 13.00 tot 17.00 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 09.30 tot 17.00 uur te bezichtigen in het Fortis-filiaal aan de Post- straat. Kleuren, vormen en de toets van het schilderen geven kracht aan de werken van de 48-jarige kunstenares. "Het gaat mij vooral om het schilde ren zelf, de expressie, de daad van het schilderen." Als kind was Astrid Huisman Biemans al heel creatief. Ze teken de met veel plezier, zonder er echt iets mee te doen. Van het ene op het andere moment kreeg ze inspi ratie om te gaan schilderen. "Het voelde alsof die creativiteit er uit moest. Ik wilde er wat mee doen en ben vervolgens schilderlessen gaan nemen bij de kunstschilders Jo Manders enAjo van IJzeren." Ze genoot verder opleidingen recla me aan het St. Lucas in Boxtel en de docentenopleiding Beeldende Kunst en Vormgeving aan de Aca demie voor Beeldende Vorming in Tilburg. Vervolgens koos ze de richting schilderkunst en tevens specialisatiegraad aan de Aca demie voor Schone Kunsten in Belgi?. "Naast de schilderkunst kan ik me nu ook helemaal vinden in de beeldhouwkunst." Astrid Huisman schildert omdat het haar 'iets doet'. "Het geeft een heerlijk gevoel om een idee op het doek te zetten. Dat kan een verbeelding zijn van mensfiguren, maar ook een verre abstrahering van deze mensen of dieren. Enige figuratie is altijd terug te vinden in mijn werk." Ze kan als kunstenaar helemaal één zijn met wat er op het doek gebeurt. Voor haar is het is een proces. "Een schilderpro ces is iets wat groeit, wat vorm krijgt, door de manier waarop je gevoel geeft aan de daad van het schilderen, je verf op het doek brengt, de manier waarop je de kleuren mengt, de toetsen van je penseel of paletmes. De expressie die in het creëren van een vorm ligt, en die er vanuit gaat geeft mij steeds weer inspiratie voor het schilderen." Ze schildert nu vooral mensen, die duidelijk vriendschap uitstralen, iets gezamenlijks zien, voelen, of beleven. "Mensen inspi reren mij, overal zie je ze, en tel kens weer anders." In haar werken zijn de toetsen zeer groot opgezet, de kleuren helder en verfrissend. Er straalt kracht vanuit. "Ik heb gebruikt gemaakt van heldere kleuren die kracht uitstralen, maar ook warmte. Ik vind het een uitda ging om te kijken wat de kleuren met elkaar doen, versterken elkaar. Ik maak dan ook gebruik van ver schillende schildertechnieken, steeds om ook de uitdaging van het materiaal aan te gaan. Huisman Biemans gaat steeds opnieuw uitdagingen aan in haar beeldend werk. Ze schildert in olieverf en acryl maar maakt ook gebruik van gemengde techniek. Ze geeft volledige expressie aan de vorm en kleur. Vooral dat samen spel van die elementen spreekt veel mensen aan. "Dit samenspel brengt iets teweeg", karakteriseert Astrid haar werk, "Kleuren, vor men, de toets van het schilderen, geven de kracht aan de schilde rijen. Doordat de schilderijen al zo veelzeggend zijn, geven ze de beschouwer alle ruimte. Ze hoe ven geen titel te krijgen omdat iedereen zijn eigen interpretatie aan het schilderij kan geven. Vaak laat ik mij inspireren door men sen, in al zijn facetten,daar gaat zo veel vanuit. Maar ook door andere elementen zoals dieren laat ik mij inspireren. Het gaat mij vooral om het schilderen zelf, de expressie, de daad van het schilderen." Nelly Jacobs uit Horst (78) Zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen, wie wil dat niet? Maar dan wel met de garantie datje hulp kunt inroepen mocht dat nodig zijn. Zorg op Afroep is de uitkomst als er onverwacht iets gebeurt. 24 uur per dag, zeven dagen per week. Voor Nelly Jacobs (78) uit Horst een veilige gedachte. "Het is een hele gerust stelling" begint mevrouw Jacobs haar verhaal. "Om mijn hals draag ik een koord met daaraan een alarmknop. Mocht de nood aan de man zijn, dan hoef ik die knop maar te gebruiken en dan weet ik dat er binnen 20 minuten hulp is. Een medewerker van Groene Kruis Zorg aan Huis staat dan voor me klaar. Mevrouw Jacobs kan zich in haar eentje nog behoorlijk redden. "Ik gebruik wat handige hulpmiddelen van de Groene Kruis Thuiszorgwinkel, zodat ik me niet hoef te bukken. Verder poets ik elke dag een beetje, zo blijf ik ook in beweging. Soms roep ik de hulp in van mijn kinderen of kleinkinderen. Die helpen in de tuin of nemen op plekken waar ik niet meer bij kan, stof af. Mijn kinderen kunnen niet dag en nacht voor me klaar staan. Dat wil ik ook niet. Maar als je net als ik slecht ter been bent, ben je bang datje een keer valt. En dat er dan niemand is om je te helpen." Sinds enkele maanden maakt mevrouw Jacobs daarom gebruik van Zorg op Afroep. "Een medewerkster van Groene Kruis Zorg aan Huis is hier aan huis geweest om alles uit te leggen. Daarna hebben ze hier een zogeheten zorgtelefoon geplaatst. Ook kreeg ik een alarmknop, die ik kan omhangen. Zodra ik op deze knop druk, wordt automatisch de zorgcentrale gebeld. De medewerker van de zorgcentrale ziet meteen wie ik ben en waar ik woon. Onmiddellijk wordt hulp inge schakeld, die binnen 20 minuten ter plaatse is. Het alarmsysteem draag ik altijd om mijn hals, onder mijn kleding. Er zijn ook mensen die het om hun pols dragen. Je ziet er niets van, maar als het nodig is, heb ik het altijd bij de hand. 's Nachts ligt het koord naast mijn bed, maar dat hoeft eigenlijk niet. Ik kan het koord zelfs tijdens mijn slaap dragen, zo is me verzekerd. Ook douchen is geen probleem, de alarmknop is waterbestendig." Bij het Zorg op Afroep-pakket hoort ook een deuropener. De deur gaat dank zij een automatische code alleen open voor de medewerker van Groene Kruis Zorg aan Huis. Mevrouw Jacobs hoeft dus niet bang te zijn voor ongewenst bezoek. Om gebruik te maken van Zorg op Afroep heeft mevrouw Jacobs eenmalig zo'n 100 euro betaald. Voor installatiekosten, elektronische deurontgrendeling, zorg telefoon en het alarm. Verder betaalt zij als klant van Groene Kruis Zorg aan Huis maandelijks 15 euro. "Gelukkig heb ik het alarm systeem nog niet hoeven gebruiken. Maar ik weet dat het werkt, want een keer heb ik per ongeluk de zorgcentrale gebeld. Ik was de kerstboom aan het optuigen en toen ging het even mis. Ik vond het erg vervelend, maar het was ook wel een goede oefening. Ik weet nu tenminste dat het werkt. Jarenlang ben ik vrijwilliger geweest in het verpleeghuis in Horst, het voormalige ziekenhuis dat nu Elzenhorst heet. Ik heb daar heel veel gewandeld met klanten in de rolstoel. En ook veel met mijn man, totdat hij stierf. Dat zware werk heeft mijn knieën geen goed gedaan. Ik ben altijd goed geweest voor anderen en ik vind het een fijne gedachte dat anderen nu goed voor mij zijn." Noord-Limburg Bea Sneep gaat de grote uitdaging aan F5 - i.i_ Mensen inspireren mij op zorg

Peel en Maas | 2007 | | pagina 13