Van Haren wint Ford Chairman's Award 2007 g Verlinden op Ordina Open Een weekje gratis Peugeot cabrio Infodag nieuwbouw Aan den Heuvel Familieschieten schutterij 't Zandakker Fancy-Toren-Fair in Vierlingsbeek Onderzoek borstkanker Afsluiting Mgr. Aertsstraat Venray Muzikaal Totaal r T _J 8 PEEL EN MAAS Donderdag 21 juni 2007 - Pagina 9 Als tot zaterdag 23 juni de wereldberoemde tennisster ren op het enige internatio nale grasbaantoernooi van Nederland spelen, zal in het promodorp Verlinden Juwe lier het horlogemerk Maurice La Croix vertegenwoordigen. Maurice laCroix is het Zwit serse horlogemerk dat wereldwijd exposure zoekt via belangrijke sportevenementen als het Ordina Open in Rosmalen Gedurende het toernooi zullen ook diverse tennissterren hun opwachting maken in de stand van Maurice la Croix en Verlinden juwelier. Afge lopen zondag was het Michaela Krajicek die niet alleen handte keningen uitdeelde maar ook diverse aanwezigen uitnodigde een balletje tegen haar te slaan. Maandag won Michaela haar par tij van Gisella Dulko en is ze weer een stapje verder om haar titel van verleden jaar te verdedigen. In de stand presenteert Verlinden juwe lier een uitgelezen collectie Mau rice la Croix Masterpiece horloges. Zoals de Masterpiece Retrogarde een prachtige automaat XXL met diverse bijzondere functies zoals de retrogarde datum aanduiding. Dit horloge waarvan de levertijd De familie Droesen uit Venray mag een weekje genieten van een Peugeot Cabrio. Dat was de hoofdprijs van een landelijke actie die een aantal leveranciers samen met onder andere bakkerij Ummenthun heeft gehouden. Bij bepaalde aankopen ontvingen de klanten een kraslot waar uitein- Vrouwen uit Vierlingsbeek, die geboren zijn in de jaren 1932 tot en met 1957 kunnen van 9 juli tot eind juli, deelnemen aan het bevolkingsonderzoek borstkanker. Het onderzoek vindt plaats in de onderzoekseenheid op Vrijthof 1 in Vierlingsbeek (bij hotel Con cordia).Alle vrouwen die voor het onderzoek in aanmerking komen, krijgen persoonlijk een uitnodi ging thuisgestuurd op volgorde van postcode. Het gaat om de postcodes 5821, 5823, 5826 voor standplaats Vierlingsbeek. Tijdens de vorige ronde van het bevol kingsonderzoek in Vierlingsbeek heeft 87,6 procent van de uitge nodigde vrouwen deelgenomen aan het bevolkingsonderzoek. Het bevolkingsonderzoek borstkan ker is bedoeld voor vrouwen van 50 tot en met 75 jaar. Afhankelijk van de route van het mobiele onderzoekscentrum ontvangen zij de eerste uitnodiging in het jaar dat ze 50, 51 of 52 worden. In het jaar dat een vrouw 76 jaar wordt, ontvangt zij geen uitnodi ging meer. Het onderzoek heeft als doel borstkanker in een zo vroeg mogelijk stadium op te spo ren. Borstkanker is in Nederland de meest voorkomende vorm van kanker bij vrouwen. Het wordt jaarlijks bij ruim 11.000 vrouwen vastgesteld. Daarvan geneest zo'n 60 procent. Als borstkanker in een vroeg stadium wordt ontdekt, is de kans op genezing groter. Daarom vindt het onderzoek om de twee jaar plaats. Zo kunnen de Michaella Krajicek in de stand van Verlinden Juwelier inmiddels is opgelopen naar een jaar is het eerste uitgeleverde exemplaar in Nederland. Ook ver kocht Verlinden juwelier op het Ordina open als eerste in Neder land de TW Steel Limited edition van Tommy Robredo, de nummer zeven tennisser op de wereldrang lijst. Het is een stalen chronograaf horloge in 45 of 48 mm met een gravelkleurige wijzerplaat. Verlin den juwelier heeft op zes van de 100 horloges voor Nederland de hand weten te leggen. Wereldwijd komen zijn er slechts 1500 door Tommy Robredo gesigneerde hor loges in omloop. Tommy Robredo is op het Ordina Open aanwezig en mogelijk dat hij persoonlijk het eerste horloge in Nederland zal uitreiken. Op zaterdag 23 juni worden de finales gespeeld en zal het promo dorp weer gesloten worden. Voor zaterdag heeft Maurice la Croix samen met Verlinden Juwe lier nog twee vip tribune plaatsen ter beschikking. Die stellen zij gra tis ter beschikking aan de eerste die zich meldt bij Verlinden Juwe lier in Venray. delijk hun prijs bepaalde. Afgelo pen woensdag kreeg hetVenrayse gezin de sleutels overhandigd bij de hoofdvestiging van bakkerij Ummenthun inAmerica. Nu maar hopen dat het komen de week goed weer is dat het dak er ook echt af kan. meeste afwijkingen tijdig worden ontdekt. Het onderzoek blijft ech ter een momentopname en kan geen absolute garantie bieden. Tij dens het onderzoek maken vrou welijke laboranten röntgenfoto's van de borsten. Meestal worden vier foto's gemaakt. Het maken van de foto's duurt een paar minu ten. Het totale onderzoek inclusief uit- en aankleden, neemt ongeveer twintig minuten in beslag. Bin nen vijf tot veertien dagen na het onderzoek krijgt elke deelneem ster de uitslag thuisgestuurd. Voor vragen over het bevolkingsonder zoek borstkanker of voor het ver zetten van de afspraak kan men terecht bij het Informatiepunt Bevolkingsonderzoek Borstkanker via tel. (077)3969027 op werkda gen van 9-00 tot 12.00 uur. Voor meer informatie kan men kijken op www.bobz.nl., www.bevol- kingsonderzoekborstkanker.nl. en www.borstfoto.nl. Op de website van de GGD Hart voor Brabant is ook informatie over het bevol kingsonderzoek borstkanker te vinden www.ggdhvb.nl. Geslaagd Falco van Loon is cum laude geslaagd voor zijn eindexamen klassieke zang aan het conserva torium van Enschede.Tevens is hij toegelaten voor de vervolgstudie, de zogeheten tweede fase. Van Loon zong jarenlang bij de Zan gers van Sint Frans en heeft nu van zijn hobby zijn beroep gemaakt. Op een van de mooiste plek ken in nieuwbouwwijk Aan den Heuvel wordt door pro jectontwikkelaar Haegens Hol land uit Horst een cluster van negen woningen gerealiseerd. Binnen het stedenbouwkun dig plan is in plaats van de overheersende klassieke jaren dertig stijl een contrasterende architectuur toegepast. De woningen zijn modern en hebben een eigen identiteit. De architectuur is uniek en eigentijds. Er wordt uitzonderlijke aandacht besteed aan de toepassing van natuurlijke en duurzame materia len. Bijzonder opvallend is de lig ging van deze negen woningen tegenover een groene bossage. Een blijvend groen panorama. Deze groene long wordt niet bebouwd. Grote raampartijen van uit de woonkamer en de slaapka mer geven een schitterend zicht op deze bossage. Om eenheid in de straat te bewaren is in overleg met de architect gekozen om het ontwerp van de voortuin en de oprit mee te nemen in het plan. De cluster van de negen woningen wordt gevormd door acht twee onder-één-kap woningen met garage en een vrijstaand gescha keld woonhuis met garage. De Binnenkort begint aannemer V.d. Oetelaar uit Mill met de aan leg van een riool en bouwstraat. Dit is nodig voor de ontwikkeling van het bouwplan op het voorma lig tennisterrein naast de oude piz zeria. Het riool wordt aangesloten op het bestaande riool in de Mgr. Aertsstraat. Om de maatregelen uit te kunnen voeren is het noodza kelijk om de Mgr. Aertsstraat voor een periode van maximaal drie weken af te sluiten voor het door gaande verkeer. Vanaf maandag 25 juni tot uiterlijk 13 juli is de weg ter plaatse afgesloten. Tijdens de afsluitingsperiode worden omlei- volumineuze woningen hebben een ruime opzet tussen 530 m3 en 615 m3. Kaveloppervlaktes van deze woningen schommelen rond de 225 m?.Alle woningen bieden een groot ruimtegevoel met prak tische kwaliteiten. Type B heeft bijvoorbeeld een royale woon kamer met een aparte leefkeu- ken (ca. 22 m?).Type A heeft een woonkamer met een oppervlakte van ca. 40 m?. Uiteraard bestaat de mogelijkheid om in overleg met de aannemer te kiezen voor een aanbouw, een carport, etc. Om u een uitgebreide indruk te geven van het project organiseren zij op zaterdag 23 juni van 10.00 uur tot 16.00 uur een informatie- en inleefdag op de nieuwbouwlo- catie. Ter plekke kunt u de sfeer proeven van de bouwlocatie en haar groene panorama. Deelne mers aan deze informatiedag zijn Haegens Holland b.v., Thomassen Interieurs, Rabobank Venray, Nuva Keuken Groep, Gunhoek Hove niers en Peelrand Makelaardij. Ter plekke kunt u zich vrijblijvend laten informeren over uw nieuwe interieur of uw droomkeuken. Ook kunt u terecht voor financieel advies en alle informatie omtrent de verkoop van deze woningen. Ook voor de kinderen worden er activiteiten georganiseerd. dingen voor doorgaand verkeer en de gewijzigde busroute ter plaatse aangegeven. Verkeer van en naar Swolgen (via Tienray) wordt omgeleid via Meerlo (Hogenbos- Donkstraat). Door onvoorziene omstandig heden zoals het weer, kan de start en duur van uitvoering wijzigen. De woningen en bedrijven blij ven zoveel mogelijk bereikbaar. Er wordt alles aan gedaan om het ongemak tot een minimum te beperken, maar het is onvermijde lijk dat tijdens de uitvoering van deze werkzaamheden enige over last ontstaat. Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan in Venray houdt aan de vooravond van de jaarlijkse Sint Jansdag het familieschieten, alwaar eenieder kennis kan maken met het schutters- en gildenwezen en in dit geval natuurlijk met de Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan in Venray. Het geheel vindt plaats op zaterdag 23 juni vanaf 14.00 uur op de schuttersweide aan de Loonsedijk in Merselo. Mensen van buiten de schutte rij, die wel of geen ervaring heb ben in de schietsport, kunnen ken nis maken met het schieten met de aloude Limburgse buks. Men schiet met een drietal om de titel van Beste drietal van Venray, maar men hoeft niet met drie personen deel te nemen, ook als individu is het mogelijk om deze dag mee te strijden. Tegen een geringe finan ciële bijdrage staan de buksmees- ters de mensen vakkundig bij in het lossen van de schoten. De kin deren worden natuurlijk vermaakt op de eigen speelweide van de schutterij. Van oudsher werd er jaarlijks een teerdag gehouden bij de schutterij en in vroegere tijden was dit om de proviand van het gildenhuis te nuttigen en in de loop der tijd is deze dag een dag geworden, waarop de schutterij in broederschap bijeen is en dit is in dit geval zondag 24 juni, de dag van de patroonsheilige Sint Johan- nus de Doper. De dag begint met een 9-30 uur met het bijwonen van de hoogmis in de Grote Kerk. Tijdens deze mis wordt Bianca van Dorrestein onderscheiden door de muziekbond in verband met haar tienjarig lidmaatschap van de drumband van de schut terij. Verder gaat voorzitter Bernie van Lierop in zijn redevoering aandacht besteden aan het feit dat Guus Stiphout reeds 25 jaar com mandant van de schutterij is en Op vrijdag 22 juni barst het feest los in het centrum van Venray. Dan is namelijk alweer de elfde editie van Venray Muzikaal Totaal (VMT). Alles is geregeld; de podia staan klaar, de artiesten oefenen voor de laatste keer en de horeca en de winkeliers in het centrum maken zich op voor een drukke en gezel lige avond. Het muziekspektakel start om 14.00 uur op het Henseniusplein, Vanaf 16.30 kunt u op de Grote Markt genieten van Venrays klein ste talenten tijdens het kinderpo dium en de programma's op de overige pleinen starten rond de klok van zeven. VMT biedt u net als andere jaren een grote variatie aan muziek en muziekgezelschap pen. De vele bands, joekskapellen, harmonieën en andere muziekge zelschappen zullen zorgen dat het naast dit feit is hij al ruim 23 jaar actief als de paradecommandant van de schuttersbond Juliana. Na de mis brengt de schutterij in een ongedwongen sfeer de rest van de dag door. In het jaar 2008 gaat de schutterij in opdracht van de schuttersbond Juliana een bonds- schuttersfeest organiseren, en dit geheel staat te gebeuren op zon dag 22 juni 2008, wanneer 21 ver enigingen uit Noord- en Midden limburg in Venray komen om te strijden voor dit feest. Het bestuur is al enkele jaren bezig met de organisatie van dit schuttersfestijn en moet op dit moment constate ren dat deze organisatie nog niet rond is, met name de schietac- commodatie is, door de stren gere maatregelen van de over heid, een obstakel, waarover zij al lang in onderhandeling is met de gemeente en overige partijen om dit geregeld te krijgen. Dit is met name een financiële kwestie, waarbij de Venrayse schutterij een beroep doet op de gemeenschap. De schutterij wil dit niet, echter voelt zich genoodzaakt om dit te doen, omdat anders het voortbe staan in het geding is. Daarvoor is een vriendengroep opgericht, welke met een jaarlijkse financi ële bijdrage de schutterij onder steund in haar activiteiten. In ruil daarvoor ontvangt deze persoon een fullcolour jaarverslag, een gratis deelname aan het ereko- ningschieten, gratis entree tot de Nieuwjaarsinstuif, één gratis deel- namekaart aan het familieschie ten en tot slot ontvangen zij een schitterend t-shirt van de schut terij en natuurlijk het recht op een ereplaats tijdens de optocht van het bondsschuttersfeest van 2008. Voor meer informatie kan men contact opnemen met voor zitter Bernie van Lierop via tel. (0478)510400 of raadpleeg www. zandakker.nl. swingt. Ook de winkeliers dragen hun steentje bij aan een gezellig VMT 2007 door te zorgen voor aantrekkelijke 2=1 acties tijdens het Late Night Shoppen tot 23.00 uur. Daarnaast voorziet de horeca in het centrum iedereen van een 'natje en een droogje' en gaat het feest na 01.00 uur nog tot in de vroege morgen in de kroegen door. De jaarlijkse editie van de VMT krant is de afgelopen week in vele brievenbussen gevallen. Mocht u de krant niet thuis ontvangen heb ben dan is deze alsnog af te halen bij boekhandel Van de Munckhof. Informatie over het programma en de artiesten is tevens te vinden op website www.venraymuziekto- taal.nl Voor vragen en/of opmerkin gen kunt u contact opnemen met Peter Kerstjens 06-15002007. Ford Nederland, de impor teur van Ford voor ons land, heeft onlangs de uiterst pres tigieuze Ford Chairman's Award uitgereikt aan de aller beste Ford-dealers in Neder land. Ford-dealer Van Haren uit Venray kwalificeerde zich gemeten over geheel 2007 bij de absolute top in deze ver kiezing en mocht recent de felbegeerde Ford Chairman's Award in ontvangst nemen. Deze onderscheiding betekent voor Ford-dealers een uiterst belangrijke waardering, vooral omdat in de Ford Chairman's Award competitie de beoordelin gen door klanten centraal staan. "En dat is voor ons de allergroot ste erkenning," vindt Norbert van Haren van het gelijknamige Ford- dealerbedrijf. "Want het belang rijkste aan deze prijs vind ik dat klanten onze inspanningen waar deren en daar de juiste waarde aan toekennen. Het spreekt voor zich dat deze onderscheiding in het bijzonder geldt voor al onze medewerkers, want het zijn wel onze medewerkers die onze kwa liteit in de showroom, het maga zijn en de werkplaats bepalen." Het Ford Chairman's Award programma is een jaarlijks terug kerend onderzoek door Ford Nederland naar de prestaties van Ford-dealers op het gebied van verkoop en serviceverlening. Ford dealer Van Haren toont zich dan ook zeer vereerd met deze pres- Het Vrijthof in Vierlingsbeek staat zondag 24 juni vol van de activiteiten. Het vijfde weekend achtereen is het feest en deze keer is het een echt dorpsfeest. Tussen 13 00 en 17.00 uur kan jong en oud genieten van de fancy-toren- fair. Dit is een authentieke fancy- fair zoals die in de jaren '50 gehou den werd. Bijna alle verenigingen uit Vierlingsbeek en Groeningen houden een activiteit waarvan de opbrengsten naar de toren gaan. Zo is er een rad van avontuur, wordt er gefletstr op hometrai ners, kan men judojas hangen, op een luchtkussen springen, zo hard mogelijk een bal schieten of slaan en knutselen. Onder het genot van een drankje kan men genieten van diverse optredens van lokale artiesten en diskjockeys. Wie een keer echt sjiek vervoerd wil Vogelmarkt Vogelvereniging De Gevleugel de vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 24 juni de maandelijk se vogelmarkt, de laatste van dit seizoen. Op deze markt kan men vogels kopen of verkopen. Tevens is er een vogelhandelaar aanwezig die zelf vogels verkoopt maar ook opkoopt en zijn er allerlei vogelbe nodigdheden te verkrijgen. In de verenigingsbibliotheek kan men boeken en video's huren over de vogelsport. De markt duurt van 9-30 tot 12.00 uur en vind plaats in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo. Geslaagd Joris Schapendonk is cum laude geslaagd voor zijn masterexamen Sociale Geografie aan de Univer siteit van Nijmegen. Hij is in de gelegenheid gesteld voor verder promotieonderzoek. tigieuze onderscheiding, die hij weer een jaar lang met trots mag dragen. Hans Schep, Managing Direc tor van Ford Nederland, reikte de onderscheiding uit aan Norbert van Haren. "Deze meetmethode wordt door Ford wereldwijd gehanteerd om voortdurend de tevredenheid van klanten te meten met betrekking tot ons product en onze dealerorganisa tie," licht hij toe. "Op het gebied van verkoop wordt vooral gelet op de tevredenheid van onze klanten over het totale verkoop- en afleveringsproces. En waar het de serviceverlening door de dea ler betreft, wordt het gehele werk plaatstraject in het onderzoek betrokken en gemeten." Nogmaals Hans Schep:"De focus van onze activiteiten is primair gericht op een optimale dienst verlening en het volledig vol doen aan de verwachtingen van onze klanten. Dat geldt voor Ford Nederland, maar ook voor alle Ford dealerbedrijven. Wij vinden dat klanten het gevoel moet krij gen dat ze door de dealer worden gewaardeerd. Ik ben zeer tevreden over de dienstverlening door onze dealers, maar sommige bedrijven stijgen nog eens uit boven de strenge beoordelingscriteria, zoals Ford-dealer Van Haren. Ik feliciteer de directie en medewerkers van deze Ford-dealer met deze prach tige onderscheiding, en daarmee eigenlijk ook al hun klanten." worden, kan in de limousine van Exclusive Drive stappen en zich laten verwennen. Een ritje op de pony behoort ook tot de mogelijk heden. Er is spektakel door een 25 klimmers die van het topje van de toren afdalen. Aansluitend kunnen zo'n 450 dorpsgenoten genieten van een echte dorpsbarbeque. Er zijn nog enkele kaarten te koop bij PLUS Verbeeten en bij drogisterij Creemers in Vierlingsbeek, Pro gramma: Zaterdag 23 juni vanaf 13 00 uur start monster wandel tocht. Zondag 24 juni 11.15 uur vervolg monster wandeltocht vanaf De Stuw in Sambeek, 13.00 uur aankomst monsterwandeltocht en opening Fancy-Toren-Fair, 15.00 uur onthulling kunstwerk op het Vrijthof, 17.00 uur start dorpsbar becue, 18.00 uur prijsuitreikingen en om 22.00 uur is de sluiting. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: munckhof bv In de EM-TÉ supermarkt aan De Bleek in Venray werden tijdens een feestelijke uitreiking negen Centerparcs cheques, ter waarde van 300 euro per cheque uitgereikt. De prijswinnaars kunnen met deze cheque gaan genieten van een verblijf in een van de Centerparcs vakantiepar ken in Nederland, België of Duitsland. Supermarktmanager Jos Zijlstra ontving de winnaars en overhandigde de waardecheques tezamen met een bosje bloemen. Klanten kregen bij elke 25 euro besteding in de periode van 4 tot en met 9 juni een briefkaart waarmee ze kans maakten op de Centerparcs waardecheques. De briefkaarten konden voorzien van een slagzin in de winkel worden gedeponeerd in een speciale ton, waaruit de win naars werden getrokken. Zijlstra: "De ton was flink gevuld met kans- kaarten. Vrijwel elke klant wilde meedingen naar de waardecheques. Begrijpelijk natuurlijk, veel mensen willen er erg graag even een week endje of midweekje tussenuit, maar hebben er de mogelijkheid niet voor vanwege de kosten. Men een waardecheque van 300 euro kun nen we ze deze mogelijkheid wel bieden. Ik vond het dan ook per soonlijk erg leuk om een aantal jonge gezinnen op deze manier blij te kunnen maken." Na de prijsuitreiking poseerden de prijswinnaars voor de ingang van de EM-TE winkel. DE SCHATTEN van de Grote Kerk Grotestraat 68 Venray 1 0478-582727 Met EM-TE naar Centerparcs

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9