Kunstenaars op BSO Samenwerking GGZ en Virenze BBZV blijft streven naar HAP in ziekenhuis Huisartsenpost in Wieënhof A Realisatie wijk Servaashof dichterbij Bromfietscontrole in Venray j| Ingezonden ANSLEMMERS flyers viert z'n 50ste verjaardag ||S o Dai"m1ri-6-^cof PEEL EN MAAS Donderdag 21 juni 2007 - Pagina 7 Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Bij BSO Het Kleine Luchtkas teel zijn kinderen in de afgelopen periode bezig geweest met een project rondom kunst. Onder begeleiding van de bekende Ven- rayse kunstenaar Jac Kuijpers hebben onze kinderen, samen met kinderen van Basisschool de Toverbal gewerkt aan heuse schil derijen. Ze werkten op een aantal dinsdagmiddagen in het handvaar digheidlokaal van Basisschool De Toverbal aan een eigen schilderij. Daarnaast zijn enkele kinderen met hun groepsleiding naar oude- rencentrum Schuttersveld gegaan om daar samen met enkele bewo ners te schilderen. Op die manier beleven zij plezier aan de kunst en aan elkaar. Het klapstuk van dit project is een tentoonstelling van de kunstwerken bij Sportcentrum De Sprank, met medewerking van Hay Philipsen van de wijk- vereniging. De schilderijen zijn tentoongesteld in de hal en in het restaurant van De Sprank. Op die manier kan iedereen het resultaat van de kunstenaars bewonderen. Achterliggende gedachte achter dit totale project is dat er nog steeds veel mensen zijn die niet weten wat BSO inhoudt. Door de samenwerking te zoeken met andere organisaties in Venray en door de kinderen hun beleving op het witte doek te laten zetten, hoopt men hierin een kleine ver andering teweeg te brengen. Voor meer informatie over de BSO-locaties van SSK? Loop gerust eens binnen in een van de locaties: BSO Het kleine Luchtkasteel (tel. (0478)516360) of BSO De kleine Boomhut (tel. (0478)539011) Voor algemene informatie kan men contact opnemen met de klanten service van SSK, H. Jenniskens via tel.(0478)517747. GGZ Noord- en Midden-Limburg en Virenze (GGZ-instelling voor eerstelijns en tweedelijns psycho logische hulpverlening) hebben afgelopen dinsdag een samenwer kingsovereenkomst voor keten- zorg psychische en psychiatri sche zorg. In het kader van deze overeenkomst vormen Virenze en GGZ NML een gezamenlijke keten van psychische en psychiatrische hulpverlening. Deze zogenaamde zorgketen is gericht op het beha len van een toegevoegde waarde (zorgwinst) voor de cliënt. Daartoe verwijzen Virenze en GGZ NML cliënten op basis van stepped care (getrapte zorg) naar elkaar door; coördineren zij hun contacten naar huisartsen, stemmen deze af, en wisselen zij kennis uit op het gebied van eikaars specifieke deskundigheidsgebieden. Belang rijk element in de samenwerking is de wil van beide partijen om te investeren in samenwerking, maar ook het willen investeren in deskundigheidsbevordering. Het uitgangspunt hierbij is dat juist de kracht van goede zorg voor cliën ten ligt in het willen samenwer ken van verschillende disciplines en aanbieders in het zorgland schap. Deze samenwerkingsover eenkomst past in het beleid van beide organisaties om de trans- murale zorg in de praktijk verder te ontwikkelen en uit te breiden. Transmurale zorg maakt de zorg beter en efficiënter. Door cliënten, met zeer goede resultaten, vooral in de eerste en tweede lijn te behandelen is intensievere behan deling minder vaak nodig. Zowel GGZ Noord- en Midden- Limburg als Virenze beschikt over vesti gingen in het hele verzorgingsge bied Noord- en Midden- Limburg zodat wederzijdse doorverwijzing en samenwerking in de praktijk goed uitvoerbaar is. Voor cliënten en verwijzers betekent dit dat zij zonder drempels van beide zorg verleners gebruik kunnen maken. Virenze is een dynamische en cli ëntgerichte praktijk voor mensen met psychische problemen, die actief is in de eerste- en tweede lijns hulpverlening in Noord- en Midden-Limburg. GGZ NML is een professionele en innovatieve zorginstelling voor mensen met psychische problemen, die actief is in de tweede- en derdelijns hulpverlening in Noord- en Mid den-Limburg. De Stichting Behoud Basis zorg Ziekenhuis Venray (BBZV) blijft streven naar een huisart senpost (HAP) in het Venrayse ziekenhuis. Dat blijkt uit een brief van de BBZV aan de huis artsenvereniging Cohesie. Vandaag, donderdag, wordt aan de Leunseweg in de Wieënhof de nieuwe huisartsenpost geopend. De BBZV was voor de opening hiervan uitgenodigd maar heeft in bovengenoemde brief die uit nodiging naast zich neergelegd. Theo Michiels noemt het besluit om een HAP aan de Leunseweg te vestigen 'onverstandig'. Zeker gezien het feit dat de HAP bij het ziekenhuis ingepast kon worden. De BBZV betreurt het verder dat de cliënten totaal geen inspraak hebben gehad bij deze keuze. Iets wat in de ogen van de BBZV wel had moeten gebeuren. De stich ting beraadt zich dan ook over juridische stappen. Tenslotte laat de BBZV weten dat het besluit van Cohesie de zorgverzekeraars en dus de ver zekerden veel extra geld kost, dat gekozen is voor het zakelijk belang en niet voor het belang van de patiënt en dat deze han delwijze niet de juiste benadering van het zorgvak is waar de huis artsen voor gekozen hebben. De Huisartsenpost in Venray is afgelopen woensdag verhuisd naar haar nieuwe onderkomen in de Wieënhof. In 2001 is de Huis artsenpost opgericht en heeft sindsdien gehuisd in een tijdelijk onderkomen bij het ziekenhuis. De Huisartsenpost Venray heeft samen met de post in Venlo de verantwoordelijkheid voor spoed eisende huisartsenzorg in avond, nacht en weekend voor de gehele Noord Limburgse regio en in de afgelopen jaren heeft bijna elke Noord Limburger de weg naar deze dienstverlening gevonden. In de Wieënhof is momenteel al de uitrijpost van het Regionale Ambu lance Vervoer ondergebracht en op korte termijn komt hier ook de dienstapotheek voor Venray en omgeving. Hiermee wordt in de Wieënhof de spoedeisende gezondheidszorg voor Venray gebundeld op een ruime en goede bereikbare locatie. Met een bedrag van 5000 euro heeft Kiwanisclub Schieëpersland deze week de Stichting Nativi- tas uit Horst ondersteund voor het project Kinderen van Flores. Initiatiefnemers van de Stichting Nativitas zijn Theo en Lies Dinnis- sen uit Horst. Zij kwamen bij toe val in 1986 op het eiland Flores terecht bij de Nederlandse pater Schouten en de Belgische ontwik kelingswerkster Jeanne Colson. Jeanne leidde daar een opvangte huis voor kinderen. De confrontatie destijds leidde ertoe dat het echtpaar Dinnis- sen allerlei acties opstartten om het kindertehuis in Flores te ondersteunen. Uiteindelijk werd de stichting Nativitas opgericht. Nativitas is een van de projecten die Kiwanisclub Schieëpersland afgelopen jaar heeft ondersteund. Daarnaast werd onder andere de basisschool in Overloon onder steund met een speeltoestel, Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan met een bijdrage voor de aan schaf van kogelvangers en het Venrayse initiatief Helpende Han den. Kiwanisclub Schieëpersland genereert haar gelden door diver se acties. Bekend zijn onder andere de jaarlijkse boekenmarkt in septem ber en de dienstenveiling, die dit jaar in de vorm van een theater- feest op 1 november van dit jaar zal plaatsvinden. In heel Noord- en Midden-Lim burg is Thuiszorg Noord-Limburg op zoek naar verzorgenden. Uit ervaring blijkt dat een baan als verzorgende voor studenten ide aal te combineren is met hun studie. Om die reden houdt Thuis zorg Noord-Limburg momenteel in Venray en Venlo -speciaal voor studenten- diverse voorlichtings bijeenkomsten over werken als verzorgende. Deze en vorige week waren de eerste bijeenkomst in Venlo en Venray. De jonge bezoekers reageerden enthousiast op het wervingsverhaal van de thuis zorginstelling. 'We gaan zeker solliciteren!' Tijdens de voor lichtingsbijeenkomsten -speci aal bedoeld voor studenten met minimaal niveau 3 in opleiding of net afgestudeerd- wordt infor matie gegeven over de taken van de verzorgende, het werken in de extramurale zorg, de carrièremo gelijkheden, de verdiensten en het werken bij Thuiszorg Noord-Lim burg. Deskundigen uit het werk veld zijn aanwezig om alle vragen te beantwoorden. Een van de onderdelen van de bijeenkomst is een verhaal uit de praktijk van een medewerker. Hoe is het nu werkelijk om zorg te verlenen bij al die verschillende cliënten thuis? Tijdens de voorlichtingsbij eenkomst in Venray was het de beurt aan verpleegkundige Susan Elemans. 'Het voordeel van wer ken in de thuiszorg is het één op één contact dat je hebt met de cli ënt. Als je bij de cliënt thuis bent, ben je er ook echt alleen voor die cliënt en kunt dus alle zorg en tijd aan hem of haar besteden. Je hebt niet een zaal vol andere cli ënten of in de kamer ernaast die ook aandacht vereisen, zoals bij zorg in verpleeg- of verzorgings tehuizen vaak wel het geval is. Bovendien ben jij vaak de factor waardoor mensen thuis kunnen blijven wonen. Dat geeft me echt een kick.' De studenten die deze bijeenkomst bezochten, reageer den na afloop enthousiast. 'Hoe verder ik kom in mijn opleiding, hoe meer ik ook kan doen bij de Thuiszorg. Dat is het grote voor deel van een bijbaan in de zorg. Ik ga dus zeker solliciteren,' ver telt een student van de opleiding verzorgende IG. Personeelsfuncti onaris Debby van der Velden sluit hier op aan: 'Studenten groeien in hun opleiding en groeien tegelij kertijd mee in hun bijbaan. In het sollicitatiegesprek kijken we heel zorgvuldig wat de student al kan en mag. Hier passen wij de werk zaamheden op aan. Hoe verder de student in de opleiding komt, hoe vaker hij of zij ingezet kan worden bij zwaardere cliëntsituaties.' Kijk voor meer informatie op www. thuiszorgnoordlimburgnl Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! GGZ Noord- en Midden-Lim burg sluit op vrijdag 29 juni een contract met de geselec teerde projectontwikkelaar voor de ontwikkeling en reali satie van 330 woningen en 74 zorgwoningen. De ondertekening van het con tract is een belangrijke mijlpaal in de totstandkoming van de nieuwe wijk Servaashof in Venray waar zorg en maatschappij op een ver nieuwende wijze integreren. Na de ondertekening is er gelegen heid voor het stellen van vragen en het deelnemen aan een rond leiding. Venray krijgt er met Ser vaashof een nieuwe wijk bij, een bijzondere wijk met een bijzonde re opzet. Wonen en zorg samen in een park. In een binnenhof en bui tenhof. Met een landschappelijke sfeer en uitstraling, waar het goed toeven is, met een vloeiende over gang tussen maatschappij en de instelling. Met de realisering van het totale plan is een investering gemoeid van 125 miljoen euro. Het plan Servaashof omvat: De bouw van circa 330 koopwonin gen; De bouw van 74 zorgwo ningen; De bouw van een nieuw psychiatrisch centrum; De herin richting van het park; De realisatie van een museum, kinderboerderij, wijkcentrum speelgelegenheid, sporthal en amfitheater. De voor zieningen nodigen omwonenden én cliënten van de GGZ Noord en Midden-Limburg uit om er gebruik van te maken. Het ste denbouwkundig plan en het plan voor de inrichting van de totale buitenruimte is van Bureau B+B stedebouw en landschapsarchitec tuur uit Amsterdam. Het ontwerp van de nieuwe huisvesting van het psychiatrisch centrum is van Greiner Van Goor Huijten Archi tecten BV uit Amsterdam. Met de ondertekening van het contract is de naam van de projectontwik kelaar bekend die de woningen verder gaat ontwikkelen en reali seren. De ontwikkelaar geeft een toelichting op de plannen voor de nieuwe woningen en de ver dere procedure en planning. Om de transformatie van het voorma lige St. Servatiusterrein naar de nieuwe wijk Servaashof in brede kring onder de aandacht te bren gen, heeft GGZ Noord- en Midden- Limburg het boek Samenleven in Servaashof, duurzame integratie van psychiatrie en maatschappij in Venray, laten samenstellen. De politie heeft vrijdagmiddag in samenwerking met het Mobiel Jeugteam en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) een bromfietscontrole gehouden. Op diverse locaties in Venray werd tussen 14.00 uur en 21.00 uur gecontroleerd op onder meer snelheid, helm en geluid. Hierbij zijn in totaal 41 processen verbaal opgemaakt en acht kentekens ingevorderd. In totaal werden 17 bromfietsen gecontroleerd en 17 auto's. Negen automobilisten droegen geen gordel, van acht bromfietsen was de snelheid hoger dan toegestaan, acht brom fietsen maakten een te hard geluid en acht bestuurders hadden geen rijbewijs bij zich. De overige over tredingen waren voor het niet dra gen van een helm (6), het niet bij zich hebben van een bromfietscer tificaat (3), te gladde banden (2), ondeugdelijke verlichting van een aanhangwagen, overschrijden van een doorgetrokken streep door een bromfiets, het negeren van de verplichte rijrichting, en een defect remlicht. Een van de gecon troleerde bromfietsen was van een 17-jarige jongen uit Venray. Hij had op verschillende manieren geprobeerd de controles te ontlo pen. Hij kreeg een verbaal omdat hij over een doorgetrokken streep inhaalde,en niet de verplichte rij richting volgde, een een te hoge snelheid had. Bij controle van de bromfiets bleken een aantal zaken niet in orde zoals: de achterver lichting had een blauwe kleur, defecte richtingaanwijzers, defec te claxon, een te hard geluid en een defecte achterrem. De RDW vorderde het kentekenbewijs in. De jongen moet binnen 28 dagen alles in orde laten maken en zijn bromfiets laten herkeuren bij de RDW in Venlo. Omdat de jongen het kentekenbewijs niet bij zich had, werd de bromfiets zolang gestald op het politiebureau. De politie controleerde in totaal met dertien medewerkers op het rij gedrag van de scooters en brom fietsen omdat het rijgedrag van hen vaak zorgt voor gevaarlijke verkeerssituaties. Dat levert dan niet alleen een gevaar op voor de bromfietsers zelf, maar ook voor anderen. Bovendien veroorzaken zij daar mee overlast. De politie en de gemeente gaan daar deze zomer nog vaker aandacht aan besteden. Jongeren worden aangesproken op hun gedrag en de regels wor den opnieuw onder de aandacht gebracht. Als er sprake is van een overtreding worden bekeuringen uitgeschreven. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Moedercentrum Als allochtone vrouw in Neder land heb ik veel geleerd van mijn eigen menszijn. De aarde begon onder mijn voeten te rammelen, want wat vanzelfsprekend leek werd meteen in twijfel getrokken. Nederlands moest je leren terwijl je in een rouwproces verwrongen was, emotioneel was ik er niet aan toe, een gemis van wat je thuis noemde, een gevoel van totale en algehele emotionele ongebonden heid, omdat jij als mens je niet emotioneel kan uitdrukken, ik weet wat isolement is. Nu begrijp ik dat ik dit proces toch moest meemaken, integratie is een com binatie van rationele en emotio nele groei. Rationeel heb ik de taal geleerd, de cultuur leren begrij pen, sociale contacten gemaakt, het geduld leren opbrengen om met Sinterklaas mij niet te ergeren aan lange rijen bij de kassa. Dit heeft van mij echter geen geïnte greerde mens gemaakt, dat leer proces moest ik twee jaar geleden bij het Moedercentrum leren. In het Moedercentrum heb ik in een vergadering met een kind op mijn schoot gezien hoe vrouwen van verschillende culturen zonder de nodige ervaring toch zwoegen om de zaak draaiend te houden, terwijl in de tuin een Russische vrouw haar dochter leerde hoela hoepen, en ik ergens het geram mel van koffiekopjes hoorde, zo kon dat dus ook, wat ben ik dank baar voor mijn vrouwzijn, hier was warmte, dit was thuis. Moest ik integreren, of moest ik vertrou wen leren krijgen in die samen leving? Dit geschenk heeft het moedercentrum mij gegeven. Hier heb ik vrouwen leren kennen die maatschappelijk betrokken zijn. Vrouwen met een visie en een geloof in een betere samenleving. In een beschermende omgeving met wederzijds respect voor elkaar kregen wij die gelegenheid om een groeiproces mee tema ken ten voordele van onze gezin nen en de maatschappij, bedankt hiervoor. Jammer dat wat voor een groep mensen zo weinig lijkt te betekenen, voor een andere zo een gevoel van betrokkenheid en gebondenheid kan geven, geluk kig zijn wij allemaal anders. N. Slabber,Venray :$L&, KIWANIS CLUB SCHIEËPERSLAND Verjaardagsactie: tot I.000 euro korting bij aankoop van een Winx 250-slaapsysteem voor 2 personen met Lattoflex Anniversary-matras* „unie' irtfie 'nfernet Coo*»" Voorlichting Thuiszorg voor studenten Plaats children Kiwanis schenkt 5000 euro aan Nativitas PATERSSTRAAT 3 I VENRAY TEL 0478 585 552 CONTACT@FRANSLEMMERS.NL WWW.FRANSLEMMERS.NL Vraag naar de voorwaarden

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7