Aanpak hennepteelt krijgt vervolg 'Optreden tegen WoonMax' mijling CDA bezorgd over onderbezetting politie in Venray PvdA ontevreden over voorjaarsnota inVENtief: schaf parkeerbelasting in Venray af Dierenmanieren in schouwburg GRATIS maandlenzen proberen Gunhoek ook voor üw tuin SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 21 juni 2007 - Pagina 3 De integrale aanpak van hennepteelt in het politiedis trict Venray loopt eind dit jaar af. Uit het succes van het pro ject 'Het Groene Goud' blijkt dat de aanpak zijn vruchten afwerpt. De gemeente Venray wil daarom ook na 2007 de gezamenlijke bestrijding van hennepteelt voortzetten. In maart 2006 hebben zeven tien partijen, waaronder de zeven gemeenten binnen het politiedis trict Venray, het convenant "Het Groene Goud" ondertekend. De partners zijn de gemeenten Ber gen, Gennep, Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum, Mook en Mid delaar, Sevenum en Venray, Essent Netwerk, LLTB, het Openbaar Ministerie, Politie Limburg-Noord, UWy de woningcorporaties Des- tion, Wonen Limburg, Woonmaat- schappij Maasland en provincie Limburg. Ze hebben samen met personele en financiële middelen geïnvesteerd in een succesvolle aanpak. De gemeente Venray trekt 21.468 euro uit voor het jaar 2008. Op basis van evaluatie zal de verdere aanpak voor 2009 en volgende jaren worden bekeken. De opgerolde kwekerijen moe ten voortaan ook een bijdrage leveren in de ruimingskosten. Grote henneptelers worden aan geslagen voor 2.400 euro en de kleinere krijgen een rekening van 1.000 euro. De illegale huistelers krijgen ook een brief van de bur gemeester van Venray die luidt als volgt.: Geachte bewoner, Kort geleden zijn er in uw woning hennepplanten aangetrof fen. Het kweken van hennepplan ten levert vaak een gevaar op voor de omliggende woningen. Door geknoei met elektriciteitsdraden, overbelasting van het energienet en de hitte van de kweeklampen ontstaat een zeer brandgevaar lijke situatie. De kunstmatige watervoorziening van de planten is vaak op onprofessionele wijze aangelegd. Daardoor is er een grote kans op waterschade.Verder bestaan er gezondheidsrisico's: de chemicaliën die worden gebruikt zijn slecht voor de gezondheid en bovendien bestaat er een kans op legionellabesmetting. Met de ondertekening van een convenant Het Groene Goud in 2006 hebben diverse instanties onderstreept dat ze samen illegale hennepteelt keihard aanpakken. Doel is om zo de hennepteelt te ontmoedigen. U heeft dat nu erva ren! Een gevolg van deze aanpak is dat de kosten die de instanties maken, doorberekend worden aan de kweker, eigenaar, huurder of gebruiker van het pand. Zo ont vangt u van Essent Netwerk de rekening voor de diefstal van de stroom. Verder zijn er gevolgen voor uw uitkering, indien u deze ontvangt. Heeft u een huurwo ning, dan wordt u uit uw woning gezet. Om te voorkomen dat u als hen nepteler opnieuw de fout in gaat, blijven de instanties u volgen in die zin dat u na verloop van tijd nog eens bezocht wordt. Zo wor den er namens de instanties van het Groene Goud (onaangekon digde) nacontroles uitgevoerd op de ontmantelde plek of in de omgeving daarvan. Versterking van de veiligheid van onze gemeente heeft priori teit bij het gemeentebestuur. Met de aanpak van illegale hennep kwekerijen zijn we weer een stap dichterbij een veilige omgeving. Met vriendelijke groet, Burgemeester gemeente Venray. Afgelopen zondag presenteerde Kunstencentrum Jerusalem in Venray de einduitvoe ring in Schouwburg Venray. Onder de titel Dierenmanieren kon het publiek genieten van een familievoorstelling waarin alle disciplines die het kunstencentrum herbergt voorbij kwamen. Leerlingen van de afdelingen Muziek, Dans,Theater en Beeldend van Kunsten centrum Jerusalem verzorgden samen de programmaonderdelen van deze voorstelling. Heel bijzonder was dat door de opzet van het programma alle kunstdisciplines samen smolten tot een geheel waarbij de zangafdeling een hele speciale rol innam. Ook de Muziek-Express kinderen presenteerden zich met een spetterend optreden. In totaal 250 deelnemers hebben zich de afgelopen periode ingezet om voor familie en bekenden een fantastische voorstelling neer te zetten. Het programma werd opgehangen aan een aantal dieren die gedurende de voorstelling voorbij kwamen. Een spin waar het niet goed mee afliep, swingende beren, een snuivende stier en noem maar op. De beeldende afdeling had voor een bijzonder mooi decor gezorgd. Het CDA vindt dat de gemeente moet optreden tegen de nieuwe winkelboule vard WoonMax. Er zijn te uit bundige reclame-uitingen, er is te overvloedige lichtmassa en de buitenopslag en fietsen stalling zijn illegaal. Raadslid Paul Litjens stelde dinsdag in de raadsvergadering de kwes tie aan de orde. Het CDA zegt regelmatig klach ten te ontvangen. Na controle blijkt dat de woonwinkels zich niet houden aan de verstrekte ver gunningen. Burgemeester Waals tilde niet zo zwaar aan de over vloedige reclame en het licht. "Dit heeft niet onze hoogste prioriteit. Er is geen sprake van een exces of een onaanvaardbaar precedent. Er is ook nog geen enkele klacht over binnengekomen. We hebben niet de tijd en capaciteit om hier tegen op te treden." Volgens Waals is het onderzocht en zijn de licht en reclame-uitingen acceptabel SPECIAAL OPTIEK Passage 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl bevonden. Dat geldt niet voor de buitenop slag en fietsenstalling. "Want hier door is de fysieke veiligheid in het geding", aldus Waals die zei dat eerst bekeken wordt of legalise ring mogelijk is. "Zo niet dan gaan we handhavend optreden. Zo han delen we bij alle illegale zaken, in het belang van de burger." Paul Litjens was allerminst tevreden met het antwoord. "Het is een vreemde manier van doen. Er zijn afspraken en die moeten worden nagekomen. Anders hoef je ze ook niet te maken." Het CDA kreeg steun van de PvdA. "Het is inderdaad een vreemde benade ring", zei Bert Linskens. "Het is ook een verkeerd signaal naar de burgers toe die wel de juiste weg bewandelen en leges betalen. Het faciliteren van illegale zaken lijkt wel op prijsschieten. Dit is geen beleid van deze raad." Waals reageerde dat dit toch de vaste procedure is."Maar in negen tig procent van de gevallen moet het illegale bouwsel toch worden afgebroken." Mishandeling De politie heeft maandag een 40-jarige man uit Overloon aan gehouden op verdenking van mis handeling en belediging van een medewerkster van een winkel aan de Grotestraat. De mishandeling en belediging vonden rond 18.00 uur plaats. Aanleiding daarvoor was onenigheid over een kapotte mobiele telefoon van de zoon van de verdachte. Hij schold het per soneelslid uit en duwde haar ver moedelijk achterover. Daarna ver trok hij.De gewaarschuwde politie heeft de verdachte na onderzoek aangehouden. In de loop van de avond is hij in vrijheid gesteld. De politie onderzoekt de zaak. SP kan weinig met 'zomernota' De SP is bijzonder kort van stof over de voorjaarsnota. Pagina's lange beschouwin gen zijn niet besteed aan de nieuwkomer in de raad. "Veel papier, veel cijfers en vooral vaagheid", vindt fractieleider Jolanda Dijkema. "Waarom heet dat ding eigen lijk voorjaarsnota terwijl over twee dagen de zomer begint", zei Dijkema die het zo kort voor de vakanties een ongelukkig moment vindt. "Iedereen heeft het nu druk op zijn werk of met de voorbe reiding van de vakantie. Het zou prettiger zijn het twee maanden eerder uit te brengen of noem het anders zomernota." De SP kan er eigenlijk weinig mee."De nota is helemaal niet dui delijk. Er zijn weinig concrete cij fers en de targets zijn zo vaag dat ze altijd wel te halen zijn." De gemeente streeft ernaar jaarlijks driehonderd woningen te bouwen. "Hier hebben we zorgen over omdat de markt daalt. Het is ook bezwaarlijk dat er geen onder scheid is gemaakt tussen koop en huur. Er is juist veel behoefte aan sociale woningbouw", aldus Dij kema Inzameling klein chemisch afval De chemokar staat op zaterdag 30 juni van 8.30 tot 10.45 uur in Meerlo in de tussenberm van de Julianastraat, van 11.15 tot 12.30 en van 13.00 tot 14.00 uur in Swolgen op de parkeerplaats van de Rabobank en van 14.30 tot 16.45 uur in Tienray op de par keerplaats waar u 's morgens ook oud papier kunt inleveren. Men kan het klein chemisch afval in de KCA-box aanbieden die men van de gemeente in bruikleen heeft gekregen. Indien nen geen KCA-box heeft, kan men deze afhalen op het gemeentehuis bij de receptie. Vervolg voorpagina CDA: stop met multifunctioneel centrum Jolande Dijkema (SP) kon zich wel vinden in de argumenten van het CDA. "Het duurt inderdaad veel te lang. De verenigingen wor den de dupe van dit beleid", vindt Dijkema. "Als verenigingen goede plannen hebben dan moeten ze die kunnen realiseren. We mogen ze niet demotiveren door alsmaar te wachten op het mfc." Gerard Thijssen (inVENtief) pleit voor een snelle realisatie van de sporthal. "Het is van de gekke dat dit tot 2010 moet wachten. Die sporthal kan er veel eerder komen. Daar moeten we vol voor gaan. Daarna zien we wel of het mfc nog haalbaar is." Wethouder Emonts (PvdA) vindt nog drie jaar wachten op een sporthal niet lang. "Die tijd is zo voorbij", aldus Emonts die beloofde in september met meer informatie en een kredietvoorstel te komen. "Wellicht is begin 2010 al mogelijk. Nee, dat heeft niets met de verkiezingen in dat voor jaar te maken." Volgens Emonts moeten er nog heel wat onderzoe ken, vergunningen en procedures doorlopen worden die veel tijd vergen. "Maar ik zet er druk op", beloofde hij. Emonts gat toe dat hij nagelaten heeft de commissie op de hoogte te houden. "Ik heb een paar keer niets over het mfc verteld zoals ik het beloofd had. Dit is kwalijk. Mijn excuces." De wethouder liet doorschemeren dat het mfc er ook moet komen vanwege het jongerencentrum."Want 't Podium is op lange termijn in de huidige staat niet het geschikte pand." Emonts gaf toe dat de gemeente momenteel niet meewerkt aan alternatieve huisvestingsplannen van de verenigingen. "Want we moeten dubbele trajecten en dub bele ambtelijke inzet zien te voor komen." Het CDA bracht onlangs een werkbezoek aan de politie. De partij is zeer bezorgd over de beperkte inzet van de politie in Venray. In de beschouwin gen over de voorjaarsnota doet het CDA een dringend beroep op burgemeester Waals voor extra politie-inzet. "We heb ben ons altijd sterk gemaakt voor orde en veiligheid bin nen de gemeente Venray. U kunt onze schrik vast voorstel len en hoogst waarschijnlijk ook delen", zo richt fractielei der Gerda van Stelten zich tot de andere partijen. De beschikbare politiecapaci teit bestaat momenteel uit vier wijkmentoren en achttien agen ten voor de surveillancedienst. De tweede surveillancewagen kan in het weekeinde vaak niet eens worden ingezet. "Samen moeten zij zeven dagen per week 24 uur per dag de orde handhaven. Naar de mening van het CDA is dat met dit aantal mensen bijna ondoen lijk", aldus Van Stelten. Bovendien gaat er veel politie-inzet 'verloren' door regionale acties, de thuis wedstrijden van voetbalclub WV, landelijke acties van de Mobiele Eenheid en de bovenregionale rechercheteams bij zware misdrij ven. Het CDA doet een beroep op Waals, als portefeuillehouder openbare orde en veiligheid, om met voorstellen te komen voor extra politie om de veiligheid in Venray te waarborgen. Naast de NLW-bedrijven als centrale voorziening ziet het CDA graag een spreiding over andere Venrayse bedrijven van werkne mers die vallen binnen de WSW (Wet Sociale Werkvoorziening). "Zodat de drempel voor terugkeer in een reguliere werkomgeving zo laag mogelijk is." De grootste coa litiepartij vindt dat het WSW-geld juist besteed moet worden aan de mensen die er gebruik van maken. En niet aan het schrijven van uit puttende beleidsrapporten. Het CDA heeft begrip voor de herinvoering van vaste sluitings uren voor de horeca. De partij zou het liefste zien dat de cafetaria's en andere eettenten nog eerder gaan sluiten dan de kroegen. "Om een stormloop van de natte naar de droge horeca en de daarmee samenhangende overlast en het extra politiewerk te voorkomen." De partij doet het voorstel om een tiental plekken in Venray in te richten als wisselexpositie voor beeldende kunst. Ontevreden is het CDA over de magere resulaten van de Reconstructie. "De kansen voor de plattelandseconomie, duurzame leefomgeving en leef baarheid zijn onvoldoende benut. Ondanks dat de Reconstructie hiervoor uitgelezen kansen biedt. Te weinig initiatieven halen de eindstreep." Het CDA eist een betere communicatie en vindt dat er intern alerter gereageerd moet worden op de kansen die de Reconstructie biedt. De partij is het er niet mee eens dat de financiering van het gebiedsbureau Reconstructie niet in de voorjaarsnota is opgeno men. Het CDA wil dit terugraaien evenals de 'verdwenen' budgetten voor het groenbeheerplan en het onderhoud van bestemmingsplan nen. "We moeten voortvarend ver der gaan met het actualiseren van verouderde bestemmingsplannen. Daarmee wordt een klantgerichte en een goede ruimtelijke ordening bereikt. Het levert ook tijdswinst op bij het beoordelen van bouw- aanvragen." Het CDA betreurt het dat er onvoldoende aandacht is voor de inbreng van dorpen en wijken in de dorps- en wijkontwikkelings plannen. De partij toont zich ook ontevreden over de resultaten van de bestuurlijke vernieuwing. Venray De Hoveniers o478-s7mo De Partij van de Arbeid uit opvallende kritiek in zijn politieke beschouwingen. De PvdA is helemaal niet tevre den over de voorjaarsnota. De coalitiepartij vindt dat het col lege de verkeerde keuzes heeft gemaakt. Juist veel onderwer pen die een belangrijke plek hebben in het coalitieakkoord, worden nu overboord gezet. Zoals het groenbeheerplan, het gebiedsbureau Reconstruc tie, onderhoud van bestem mingsplannen, gebiedsgericht werken en burgerparticipatie. Voor al deze plannen is geen geld uitgetrokken. In de commissievergaderingen spraken enkele partijen de porte feuillehouders hier al op aan. De PvdA stoort zich aan de zwakke onderbouwing van de reacties van de wethouders. De grootste zorg voor de partij is dat belangrijke thema's in deze raadsperiode niet, zoals afgesproken, van de grond zullen komen. "Inzicht in de overwegingen van het college om aanvragen niet te honoreren ontbreekt echter compleet", klinkt het verwijt van fractieleider Bert Linskens. De PvdA neemt er geen genoe gen mee dat in de loop van dit jaar of anders volgend jaar er nog extra kredieten aan de raad gevraagd worden. Zodat de nu vervallen onderwerpen toch nog uitgevoerd kunnen worden. "De Partij van de Arbeid is van mening dat de hier voor benodigde middelen nu al gezocht moeten worden", aldus Linskens die het voorstel doet een deel van het overschot van 1,7 miljoen euro van 2006 hiervoor te bestemmen. Het college stelt voor dit bedrag geheel toe te voegen aan de algemene reserve. De partij breekt een lans voor het mfc (multifunctioneel cen trum) dat in een impasse verkeert. "Het verdient een kans in welke vorm dan ook", aldus Linskens die aangeeft dat het mfc betere voorzieningen schept dan de hui dige onderkomens van jongeren en verenigingen. De PvdA vindt dat na een jarenlange inhaalslag de bestemmingsplannen actueel moeten worden gehouden. Het is niet alleen een wettelijke ver plichting maar het betekent ook een soepelere behandeling van bouwaanvragen. "Het is niet dui delijk waarom het college hier- inVENtief streeft naar afschaffing van het betaald parkeren dat in 1993 in Venray is ingevoerd. De lokale partij vindt dat uit het hand begint te lopen met de steeds duur dere parkeertarieven. "Venray moet meer gastvrijheid tonen naar haar bezoekers, toeristen en dagjesmensen toe", zegt fractieleider Gerard Thijssen. Dat er nu al parkeergeld wordt gereserveerd voor de commerci ële exploitatie van de parkeerkel der in de Gouden Leeuw vindt de partij uit den boze. Jaarlijks draagt het parkeerbedrijf ook 162.000 euro af aan de algemene dienst. "Dit stemt tot razernij", aldus Thijssen in zijn korte beschou wing over de voorjaarsnota. "Het is een schot voor de boeg voor de begroting van 2008 maar wel een tamelijk ongericht schot." InVENtief pleit voor meer ruimte voor nieuw beleid. Het verbaast de partij dat het college afwijkt van haar eigen collegepro gramma door enkele speerpunten als toerisme, groenbeheerplan en burgerparticipatie niet eens in de voorjaarsnota op te nemen. "Een blijk van zig-zagbeleid en een veeg teken", vindt Thijssen. De lokale partij merkt op dat verenigingen in de problemen kunnen komen omdat de subsi dies steeds verder achterblijven bij de prijsontwikkeling. "We wil len meer aandacht voor de gevol gen van deze scheefgroei." InVENtief blijft ijveren voor gra tis danwel goedkoper openbaar vervoer. College en andere raads fracties krijgen het verwijt het te hebben laten afweten. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek DE SCHEIDINGSWEG voor geen middelen reserveert. Wij willen geïnformeerd worden over de consequenties van deze beleidskeuze." Wijk- en dorpsraden, politie, Syn these, Wonen Venray en de poli tiek hebben veel energie gestoken in het nieuwe groenbeheerplan. De PvdA vindt het dan ook onbe grijpelijk dat het college een ver hoging van het groenbudget nu aan de kant schuift. "Een verkeerd signaal. Dit is frustrerend", vindt Bert Linskens. "Een volgende keer zullen deze partners zich wel twee keer bedenken voordat ze opnieuw deelnemen." De parkeertarieven mogen vanaf volgend jaar niet harder stij gen dat het inflatiecijfer. De PvdA wil per direct af van de jaarlijkse verhoging van 5 procent en zal hiervoor een voorstel indienen. De PvdA pleit voor meer levens- loopbestendige woningen en meer aandacht voor starters en ouderen op de woningmarkt. Om zo huisvestingsproblemen op de middellange termijn te voorko men. Ook de PvdA vindt dat de bestuurlijke vernieuwing in Ven ray nog niet goed van de grond komt. Concrete oplossingen heeft de partij evenwel niet om 'de poli tiek in Venray boeiender te maken voor al die burgers die we mogen vertegenwoordigen'. "Maar we zullen zeker een inhoudelijke bijdrage aan deze discussie gaan leveren", belooft fractieleider Lins kens. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Voor iedereen die contactlenzen wil proberen, maar daar nooit toe gekomen is wijzen wij u op onze service: U KUNT GRATIS MAANDLENZEN BIJ ONS PROBEREN! Het enige dat u hoeft te doen is een afspraak te maken met onze gediplomeerde contactlensspecialist. Uw ogen worden opgemeten en u krijgt op basis van deze bevindingen een paar lenzen van ons mee. Natuurlijk met voldoende vloeistof en 'n lenzenhouder. ALLEMAAL VOOR NIETS! Nadat u de nieuwe lenzen enkele weken hebt gedragen kunt u besluiten of u echt door wilt gaan met het dragen van zachte lenzen. Pas dan betaalt u voor de nieuwe lenzen die u krijgt. Wacht niet te lang en probeer ze eens! Bel ons voor een afspraak bezoek otize site: www.gunhoek.nl De juiste weg in de goede richting Hans Peeters 077 3523359 of 06 53264978 Bezoek onze websitewww.scheidingsweg.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3