Fieke Reintjes gaat naar WK raften Zilver voor Thijn Haverkort Sportleider senioren Huub Straatman overtuigt Prima prestaties Venrayse schutters Ouderkind-toernooi bij Hockeyclub MHCV Bridgediploma's voor De Hommel Boek bestellen? r y PEEL EN MAAS Donderdag 21 juni 2007 - Pagina 25 BC 2002 RV BC Common Sense BC Doublet BC Harten Drie BC Klavertje Vier NRBC Venray Overloonse Bridgeclub Zomerbridge Dartsteam de Koekebakkers DC De Piëlhaas van den munckhof www.vandenmunckhof.nl Fieke Reijntjes is met haar team Revolution Nederlands kampi oen raften geworden. Dankzij het behalen van deze titel mag de 20-jarige Meerlose met haar teamgenoten deelnemen aan de wereldkampioenschappen raften komend weekend in Zuid-Korea. De plaatsing voor het WK in Frank rijk verliep makkelijker dan verwacht. Op alle drie de onderdelen wist Revo lution de competitie voor te blijven. Als eerste in het damesklassement stond het team ook in het overall klassement haar mannetje. Met een top vijf klassering in het overall klas sement is er een mooie prestatie neergezet door het damesteam. De wereldkampioenschappen raften is de grootste en belangrijkste wedstrijd op het gebied van raften. De wedstrijd wordt eens in de vier jaar gehouden onder leiding van de Internationale Rafting Federatie. De federatie telt 42 lidnaties die teams zullen afvaardi gen naar het WK. Slechts één heren en één damesteam kunnen zich via nationale selecties plaatsen voor het WK. Heren en dames strijden om de titel in een aparte klasse. Elk team zal bestaan uit zes leden en een reserve lid en deelnemen aan drie verschillen de disciplines, de sprint de slalom en de downriver race. Na de aankomst in Inje, twee uur rijden vanaf Seoul, zal er nog flink wat getraind moeten worden door de dames. Fieke Rein tjes: "De rivier is nieuw en iets pittiger dan de rivier gevaren op het NK. Na drie officiële trainingsdagen zullen er drie wedstrijddagen volgen waarin de wedstrijdonderdelen zullen worden gevaren. Wat de tegenstand is tijdens dit WK is voor ons nog even afwach ten. Nederland blijft een klein land in deze wereld omdat er behalve de wildwaterbaan in Zoetermeer weinig wildwater is om te oefenen. De top pers uit Slovenië, Tsjechië en Nieuw Zeeland zijn heersend in de top drie van de wereldkampioenschappen. Een top tien klassering staat op het verlanglijstje, maar de ervaring blijft het belangrijkste tijdens deze reis." Met de regenjassen tegen moesson, de peddels en de raftkleding in het koffer, is Revolution er klaar voor en gaan ze als eerste vrouwelijk team in de geschiedenis Nederland vertegen woordigen op het wereldkampioen schap raften. De belevenissen van Fieke tijdens het wk zijn per dag te volgen via de site: www.revolution- inkorea.waarbenjij.nu. Tijdens de Nederlandse kampioen schappen turnen voor heren heeft Thijn Haverkort van gymnastiekver eniging St. Christoffel inVenray zilver behaald. Het was een spannende wed strijd bij de toestelfinale vloer bij de eerste divisie instap 9. Haverkort liet een mooie oefening zien die door de jury gewaardeerd werd met een 18.40, een waardering die, tot de laatste turner aan de beurt was, goed was voor goud. Zijn laat ste tegenstander scoorde echter een 18.70 en daarmee werd Haverkorts oefening zilver; tweede van Neder land. De opleiding sport- en beweeglei- der senioren, die CIOS van Leeuwen- borgh Opleidingen en het Huis voor de Sport Limburg ontwikkelden, krijgt een vervolg. De deeltijdopleiding die vorig jaar startte, begint 20 september aan de tweede lichting. De behoefte aan goed gekwalificeerde mensen in de sport is groot. Met name voor de begeleiding van 50-plussers die op een verantwoorde manier willen bewegen. Een groot aantal studenten van de huidige opleiding zijn al aan het werk als sport- en beweegbegelei- der. Nederland vergrijst, Limburg zelfs sneller dan de rest van het land. In de komende jaren gaat het percentage 50-plussers in deze provincie bijna verdubbelen. Deze nieuwe generatie ouderen wil bewegen en heeft daarin specifieke wensen en behoeften. Het is belangrijk dat het aanbod aansluit bij deze wensen en behoeften, zodat zij ook zo lang mogelijk blijven bewe gen. Goed opgeleid kader is daarbij de belangrijkste succesfactor. Na het vol gen van deze opleiding zijn de studen ten in staat om op een professionele wijze les te geven aan mensen ouder dan 50 jaar. Belangrijkste doel is om de senioren ook blijvend te laten bewe gen op een veilige en verantwoorde wijze. Dat leren ze door in te spelen op het niveau van de deelnemers en gehoor te geven aan hun wensen en behoeften. De leerstof gaat in op de psychosociale en gezondheidskundi- ge aspecten van het ouder worden, de methodiek en didactiek van de prak tijklessen. Ook nieuwe trends binnen sport en bewegen, pr en benadering van de doelgroep staan in het leerplan. De opleiding is bedoeld voor afgestu deerden van het CIOS, de ALO, de PABO of een vergelijkbare opleiding, voor mensen met een opleiding van een sportbond op niveau 3 en voor paramedici en activiteitenbegeleiders met een sportachtergrond. Tijdinves- tering: een jaar, een dagdeel scholing en een tot twee dagdelen studie en stage per week. De cursus wordt elke donderdagavond gehouden en een enkele zaterdag. Voor meer informatie kijk op www.huisvoordesport.org. of op www.leeuwenborgh.nl. Op de vijftiende speeldag van de onderlinge competitie was het ditmaal Huub Straatman, die met 67 slagen iedereen het nakijken gaf. Bovendien klopte hij over tuigendjan Engels (73) met 4-2, die alleen in de laatste ronde iets terug kon doen en die daarmee zijn tweede nederlaag van het sei zoen leed. Straatman scoorde tevens de laagste ronde van de dag met een rondje 20. Bij de dames was Bets Wilms met 81 slagen de sterkste en mocht zich daar om als dagwinnares laten huldigen. De laagste ronde kwam hier op naam van Riet Lemmens met een rondje 24. De standvastig spelende (drie rondjes 25) Henk van Leeuwen (75) klopte versloeg Pierre Dean (82) verrassend hoog met 6-0. Lijstaanvoerder Leo Wilms deed wat van hem verwacht mocht worden en dat was winnen en het werd 6-0 tegen Truus van Dijk. Hoewel Bets Wilms bij de dames de beste score neerzette, kon zij echter niet voorkomen, dat zij tegen Ger- rit Vermeulen (70), die de weg terug gevonden lijkt te hebben, tegen een 0-6 nederlaag aanliep. Ook Theo Litjens (82) won met 6 - 0 en wel tegen het leidster van het dames klas sement, Miet Clevers, die tot 89 slagen kwam. De sterk spelende Jan van Dijk (71) klopte de nummer twee van de ranglijst Gerrit Janssen (75) met 4-2, waarbij beide spelers tot een rondje 22 kwamen. Riet Lemmens (85) was Annie Litjens ruim de baas, maar liet haar tegenstandster toch met een ronde ontsnappen. Piet van der Eist tegen Jan Litjens was een spannende kraker, waarbij Piet ditmaal met 4-2 (80 - 81) aan het langste eind trok. In de stand blijft bij de heren de kop ongewijzigd: Leo Wilms leidt met vier punten uit veertien wedstrijden, Ger rit Janssen volgt met negen punten uit vijftien wedstrijden als tweede en Jan Engels wist zich met tien uit veertien als derde te handhaven. Bij de dames wist koploopster Miet Clevers op te rukken naar de vierde plaats in de algemene rangschikking, net vóór Jan Litjens en Henk van Leeuwen, allen met dertien punten uit veertien wed- strijden.Achter Miet Clevers staat Bets Wilms (twintig punten) op de tweede plek, gevolgd door Annie Litjens met 22 punten als derde. De schutters van Schutterij 't Zan- dakker Gilde Sint Jan Venray hebben een druk programma achter de rug. Afgelopen zaterdag werd er bij de Schutterij Sint Lucia in Horst gestre den op de finaledag van de Schut- terscombinatie Noord-Limburg en zondag werd er deelgenomen aan het tweede bondsschuttersfeest van de Schuttersbond Juliana bij de schut terij Sint Anthonius in Tegelen. De vierde en laatste schietwedstrijd van de Schutterscombinatie Noord-Lim burg werd zaterdag gestreden onder wisselende weersomstandigheden. Zonnestralen werden afgewisseld met heftige plensbuien en het nodige onweer, maar desondanks werd er een volledige wedstrijd geschoten. In het algemeen klassement behaalde de A-klasse slechts een achtste prijs met 246 punten. Het B-zestal, bestaande (in deze gelegenheid) uit Bernie van Lierop, Sjaak van Rhee, Patrick de Klein, Harry Puijn, Alex Lamers en Pierre Lenssen legde beslag op een derde prijs in de B-klasse met slechts één punt achterstand op de num mer een en twee, Sint Sebastianus Sevenum en Sint Lambertus Helden. Het Cl-zestal, wat normaal bestaat uit Bianca van Dorrestein, Lisette van Rhee-van den Broek,Toos Linders-Ver- haeg, Natascha de Klein-Hendrickx, Bianca Krijnen-de Klein en Ria de Klein-Peters behaalden in de C-klasse uiteindelijk een derde prijs, achter Sint Hubertus Beringe en het tweede zestal van de Venrayse schutterij. De C2 behaalde dus een eerste prijs in de C-klasse. Het team bestaande uit Joop Linders, Jeannet Krijnen, Huub Stevens, Jo Lenssen, Piet van Lierop en Joep Krijnen zegevierden dus met een voorsprong van maar liefst vijf punten op de nummer twee, Sint Hubertus te Beringe. Met drie van de negen beschikbare prijzen, is er een heel mooi resultaat gehaald in een zwaar deelnemersveld, dus toch prestaties om trots over te zijn. Zondag werd er deelgenomen aan het tweede bonds schuttersfeest van de schuttersbond Juliana, georganiseerd door Schutterij Sint Anthonius Tegelen. Na een plezie rige ontvangst door de burgemeester van Venlo, de heer Bruis, volgde de optocht vanaf het station in Tegelen, waarna de schiet- en wedstrijden in het kader van het schutters- en gilden wezen plaatsvonden op de schutters- weide op de Hei. Helaas waren er dit bondsschuttersfeest op het schietge- bied weinig successen te boeken. Het C-zestal, bestaande uit Bianca van Dor restein, Bianca Krijnen-de Klein, Toos Linders-Verhaeg, Mary Stiphout-Graat, Natascha de Klein-Hendrickx en Ria de Klein-Peters behaalden een vierde prijs. Op de overige gebieden waren er meer prijzen weggelegd voor ons. Als mooiste geheel in militair uniform behaalden wij een derde prijs, beste défilé in militair uniform een derde prijs, de sappeur (Harry Puijn) behaal de een derde prijs, de marketentsters- groep behaalde een derde prijs, de tamboermaitre (Patrick de Klein) een tweede prijs, de vaandeldrager (Alex Lamers) een tweede prijs, het muziek korps in de optocht een derde prijs en op het terrein een eerste prijs en tenslotte behaalde Lisanne Stevens als soliste een eerste prijs. De voorlaatste laddercompetitie is gespeeld. De winnaars in de gele lijn waren de dames Annie Clermonts en Mia Koopman met 63.33 procent. Tweede was gelegenheidspaar Siem Leyen en Harry Oomen met 58.33 procent, nauw gevolgd door de dames Clazien Baak enAnnie van den Munck- hof met 57,50 procent. In rood bezet ten Frans Smits en Maria Vloet samen met Frans Mertens en Nellie Taxs een gedeelde eerste plaats met 58.33 procent. Derde werden Lia Beerens en Nelly Bexkens met 57.43 procent. Gezien de rustige vakantieperiode zijn ook niet-leden van harte welkom om, tot en met de slotdrive op donderdag 28 juni, gezellig te komen bridgen op donderdagmiddag in De Kiosk. De jaarlijkse afsluiting van het hoekeyseizoen voor de jongste jeugd van de Venrayse hockeyclub is gehouden. Het was afgelopen zaterdagochtend al vroeg druk rondom het clubhuis van MHCV. Enkele ouders versierden het club huis terwijl op een van de velden een heuse training voor ouders en minileden voorbereid werd. Na een welkomstwoord door Timo Eibers verdeelden de ruim negentig belang stellenden zich over de twee velden. Twee uur lang werd er getraind en gespeeld. De training werd geleid door drie jeugdtrainers die de ouders de eerste kneepje van de hockeysport bijbrachten. Er werd op goal gesla gen, rondom pionnen gerend en er werden combinaties uitgevoerd. Na de training speelden de ouders tegen hun kinderen. Het ging er serieus aan toe. Alle wedstrijden werden gewon nen door de kinderen die lieten zien wat ze het afgelopen hoekeyseizoen geleerd hadden op de trainingen. Er is een vrije avond gespeeld in een lijn van vijftien paren. De eerste plaats was met 71,25 procent voor Jo Linders en Jeanne Korsmit. Tweede met 62,15 procent waren Annie en Onnic Karagozyan. Derde met 62,08 procent waren Henny Alkemade en Gert Claessens. Voor de aardbeien bridgeavond dient men zich op tijd af te melden. De slotdrive van het seizoen 2006/2007 is gespeeld. Er waren 18 deelnemende paren. De eerste plaats was voor Corrie Hartong en Gerard Linssen met 61.98 procent, gevolgd door het paar Annie Clermonts en Mia Koopman met 61.72 procent. Op de derde plaats eindigden Ingrid de Vocht en Trees van de Beele met 60.16 procent. Hoewel het seizoen hiermee afgelopen is, is iedereen natuurlijk welkom op de vrije zomeravonddrives op donderdagavond vanaf 19.30 uur in De Kiosk. De start is op donderdag 5 juli, zes weken lang. De voorlaatste zitting van het sei zoen 2006/2007 is gespeeld. In geel waren Peter Kooien en Jeu Steeghs de winnaars met 57.67 procent, gevolgd door Jan den Hoedt en Harrie Oomen met 56.50 procent. Derde waren Annie Jansen en Truus Kusters met 56.42 procent. In rood bezetten Harrie Arts en Anneke Schoonbeek de eerste plaats met 59 58 procent. De tweede plek was voor Truus Buyssen en Lenie Spek- horst met 56.67 procent en met 55,83 procent waren Herma Darmstadt en CarlineWikkers derde.Volgende week de laatste zitting waarbij het seizoen wordt afgesloten met de traditionele aardbeiendrive. Er is gebridged om prijsjes die zaal Martens ter beschikking had gesteld. In geel waren de beste Sjef Fiers enWim Manders met 63.58 procent, gevolgd door Peter Kooien en Mia Nollen met 61 procent. De derde plaats was voor Jan den Hoedt en Harrie Oomen met 54.75 procent. In rood waren met 58,25 procent Rinus Nollen en Wim Vervuurt de winnaars. Tweede was het echtpaar Luus enWim van Son met 55.42 procent, gevolgd door het echtpaar Nellie en Pierre Wientjens met 55.33 procent. Afmelden via tel. 06-15622778. Vol gende week de vijfde ladderronde. Sportnieuws -info Straatbasketbal zet Venray op de kop Basketbalvereniging Jum- pers'76 heeft afgelopen zaterdag een 3-3 straatbasketbaltoernooi voor jong en oud gehouden. De gehele dag werd er volop gestre den en maakte niet alleen de bas ketballers hun opwachting op het Schouwburgplein. Ook het nodige entertainment kon op deze dag niet ontbreken. Zo was er rapper Drunkx en waren er maar liefst zestig kinderen van het street- team van dans- en partycentrum Jans sen. Tijdens het ochtendprogramma werd er door de jongste jeugd tot en met achttien jaar volop gestreden. Op de lekkere beats van de dj werd Venray dan ook ontwaakt wat resul teerde in de eerste toeschouwers die Door de hevige regenval konden afgelopen zaterdag de finalepartijen helaas geen doorgang vinden. het spektakel vanaf de zijlijn volgden. Ook de Broer&Zus Shooting, een acti viteit voor de niet deelnemer, werd meteen al goed bezocht. Het zonnetje liet het ook niet afweten waardoor de mix tussen sfeer, entertainment en basketbal meteen al was gevon den. De kleinste jongens en meiden van Jumpers'76 speelden onderling enkele potjes 3-3 basketball waarna zij deelnamen aan de Crazy Challenge. Gekke basketbalspellen met hele rare acties en trucjes. Daarna speelden zij de finalewedstrijden en kwam als winnaar Team 73-ers uit de bus. In de categorieën U16 en U18 was de strijd nog heftiger. De leden van Jumpers'76 speelden tegen diverse tegenstanders uit de regio en het noorden van het land. Er werd dan ook volop gestre den voor de finalewedstrijden. Bij de U16 categorie waren het de jongens van Jumpers'76 die met de titel aan de haal gingen. Voor de tweede keer op rij waren zij de sterkste. In de U18 categorie waren het de jongens van Orca Bulldogs die de bokaal mee naar huis namen. Nadat het ochtendpro gramma was afgesloten was het dan tijd voor entertainment. Het street- team van dans- en partycentrum Jans sen was met maar liefst zestig kinde ren in de leeftijd van tien tot twintig jaar vertegenwoordigt en gaf een leuke show. Na het streetteam begon het middagprogramma voor de dames en heren boven de 18 jaar. Diverse teams met veel oud-leden van Jum pers'76 begonnen onder het genot van een fel zonnetje aan het middag programma. Ook zij streden namelijk voor de felbegeerde bekers. Na enkele wedstrijdjes wist het publiek al mas saal het schouwburgplein te vinden. Ook rapper Drunx schudde Venray nog eventjes wakker met dikke vette beats en zijn psychopathische lyrics. Tot aan de finalewedstrijden bleef het weer goed maar toen begon de regen met bakken uit de hemel te vallen waardoor de finalewedstrijden niet gespeeld konden worden. r Ook basisschool de Hommel wilde dit jaar kennismaken met denksport door een aantal leer lingen uit groep 8 te laten mee doen aan een cursus minibridge. Tijdens de daarvoor vrijgemaakte lestijd werd er door acht leerlin gen in tien weken tijd in twee tafelgroepjes met begeleiders Mar griet Mater en Piet de Koek het spel stap voor stap aangeleerd. Van de leerlingen werd verder ver wacht dat ze in eigen tijd het cursus boekje doorwerkten als herhaling van de in de les gegeven instructie. Hier door was het mogelijk dat ze in zeer korte tijd voldoende vaardigheden en kennis opdeden om allemaal in een keer te slagen voor de afgenomen toets. Dat de leerlingen het een leuke cursus vonden blijkt onder meer uit het feit dat ze hebben meegedaan aan het afsluitende toernooi op 1 juni jl. bij basisschool De Bongerd en dat twee van de leerlingen zelfs op 3 juni Doordat er slechts twaalf paren aan wezig waren, is er in een lijn gespeeld. Op de eerste plaats zijn geëindigd Marijke v.d. Boom en Auke van Glab- beek met 62.50 procent. Tweede waren Maria Cuppen en Leny Jennis- kens met 62.08 procent, gevolgd voor Martien Verheyen en Jan Versieyen met 58.33 procent. jl. meededen aan het landelijke mini- bridgetoernooi in Utrecht. Vanwege deze goede prestaties konden alle leerlingen een diploma in ontvangst nemen maar kregen Thijs Verdouw en Sean Brown ook nog een speci ale oorkonde van cursusleidster Joan Hinssen omdat het meedoen aan een landelijk toernooi met een zo korte voorbereidingstijd van grote lef getuigt. Enkele leerlingen hebben aan gegeven in september verder te willen gaan met bridgen en zijn dan ook van harte welkom op de maandagavond van de jeugdgroep van Doublet. De docenten van de Hommel zijn ook zo enthousiast over de gegeven cursus en de meerwaarde die dit biedt boven de reguliere lesstof voor de kinderen, De laatste zitting van de eindlad- der is gespeeld in twee lijnen met 24 paren. In de A-lijn scoorden Riek Rutten met Ber Poels en Nel Camps met Sraar van Meijel 58,33 procent. Jacqui Coenen met Jacqueline van der Slik haalden 55,83 procent en Tiny en Jac Meeusen 54,17 procent. In de B-lijn wonnen Mirjam Voermans en Frans van Lieshout met 63,75 pro cent, gevolgd door Miets Bisscheroux en Hilde Kooien met 56,67 procent. Derde waren Jo Fleurkens en Ilona Orosz met 53,33 procent en Bernie Creemers en Jeanine van Rijswijck met 52,92 procent. dat ze verzocht hebben in het nieuwe schooljaar voor een grotere groep kin deren uit de bovenbouw een cursus te verzorgen. Met de acht diploma's van de kin deren van de Hommel is de teller van het aantal in Venray uitgereikte diploma's inmiddels al boven de 175 uitgekomen, waarmee duidelijk mag worden dat het bridge ook bij de schooljeugd tussen acht en achttien jaar steeds meer in de belangstel ling komt. Voor meer informatie over jeugdbridge of cursusmogelijkheden op de basisschool kan men mailen naar joanhinssen@freeler.nl. De beste in de A lijn waren Kees en Ria van Son met 67.87 procent, gevolgd door Jan Steijnvoort en Jac Huijs met 56.94 procent. Derde waren Aike van Glabbeek en Marijke v.d. Boom met 56.30 procent. In lijn B was de hoogste score voor Mia en Sef Lommen met 59 72 procent, gevolgd door Ricky Henckens en Leny Jansen met 56.25 procent. De derde plaats was met 53,47 procent voor Lucy en Jan Kroef. In de C lijn bezettenAnn en Karei Peetjens de eerste plaats met 61.46 procent. Tweede waren Thera en Jan van Gaal met 60.42 procent en met 58,33 procent waren Toon den Brok en Jacqueline v.d. Slik derde. De eerste van een serie van zes zomerbridgeavonden start op don derdag 5 juli. De Venrayse bridgeclubs houden deze zomerbridgeavond al jaren en elke donderdagavond heeft, per toerbeurt, een van deze clubs de organisatie in handen. Het spits wordt afgebeten door BC Klavertje Vier. De zaal van De Kiosk gaat om 19.00 uur open en het bridgen start om 19.30 uur. Aan het einde van het zomer bridge wordt een beker uitgereikt aan het paar dat over vier avonden gere kend het hoogst heeft gescoord. Alle bridgers zijn welkom, ook thuisbrid- gers en vakantiegangers. Dartsteam De Koekebakkers heeft promotie afgedwongen naar de le divisie van de Peelland Darts Bond. Het team van De Koekebakkers dat als tweede was geëindigd in de 2e divisie mocht in twee play off wedstrijden tegen het team van Pesos 1 uit Asten uit gaan maken wie er aankomend sei zoen in de le divisie zou mogen uit komen. De eerste wedstrijd in Asten werd met 7-3 gewonnen door De Koe kebakkers. De return in cafe D'n Old timer in Venray was nog spannender. Het team van de Koekebakkers kwam met 1-0 en 2-1 achter, maar door veel veerkracht te tonen kwamen ze met 4-2 voor en was de wedstrijd beslist. Het team van De Koekebakkers speelt hun thuiswedstrijden aankomend sei zoen op donderdagavond. In café De Piëlhaas wordt op vrijdag 22 juni vanaf 20.30 uur de derde wed strijd van de zomeravondcompetitie gehouden. Aan deze competitie kan iedereen deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tel. (0478)582187. Zaterdag 23 juni wordt vanaf 20.30 uur het whiskeydarten gehouden. Inschrijven kan tot 20.15 uur via bovenstaand telefoonnummer. Uitslag darten: winnaarsronde; Crit van Hoof, Johan van Hoof, Dave Ach ten, Marcel Oosterwijk, Rene Hen- drixs, Roland van de Voort, Sascha Diender, Bianca van de Voort. Verliezersronde; Gerard de Bruijn, Ela Oosterwijk,Thorsten Gooren, Mar- cella van Gelder, Lou Janssen, Peter van de Berg, Coby Janssen, Marianne van Kempen. Er werd 180 gegooid door Roland van de Voort en de hoogste finish was met 122 punten voor Marcel Ooster wijk. IV

Peel en Maas | 2007 | | pagina 25