Nederlands kampioenschap veldschieten Mike Teunissen zevende op NK Ons Genot houdt jubileumconcours Debby Connor naar Olympische Spelen Matthias Deul Nederlands kampioen Personato Dubbeltoernooi in Wanssum Geslaagd open dorpen toernooi Geelen Beton tennistoernooi Clubkampioenen Wap-ln TTV Wap-ln kampioen www.kinderpannenkoeken.nl Aanbiedingen! r Printwerk offerte? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 21 juni 2007 - Pagina 23 van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl St. Hubertus Merselo www.vandenmunckhof.nl Maasdaltochten niet ontvangen? Bel 582877! Tennnisvereniging Ysselsteyn PC De Jumpers Nobel LR en PC St. Jan Merselo Afgelopen zaterdag was de laatste ronde van de Allround Jeugd Cup, deze ging over drie disciplines: Veld, Fita en Indoor. Yvon van derVen (15) wist hierbij de eerste plaats te beha len in de klasse Recurve 13-15 jaar. Zondag vond het Nederlands Kampi oenschap 25mlp. In de veteranenklasse werd Mart Hendriks vierde met 451 punten en Theo van den Hurk tiende met 438 punten. Café het Maasdal en TWC Oranje uit Horst houden op zondag 24 juni voor de zevende keer samen de Maas daltochten. Café het Maasdal is te bereiken via de A73 afslag 10 Horst Noord, daarna de pijlen TWC Oranje volgen. Deze fietstochten zijn over 30, 45 en 60 kilometer.Al deze routes zijn uitgepijld. Er is een goede verzorging onderweg en hebt u pech, daar is een materiaalwagen voor aanwezig. Deze drie tochten zijn uitgezet over rustige wegen van Noord Limburg en Bra bant. Deelnemers kunnen zich laten inschrijven en starten tussen 10.00 en 14.00 uur bij café Het Maasdal in Horst. Het inschrijfformulier is tevens een lot, waarmee men prijzen kan winnen. Tijdens en na de fietstochten kan men op het terras genieten en de kinderen kunnen zich vermaken op een springkussen. Voor verdere inlich tingen tel. (077)3984493 of zie www. twcoranje.nl. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Van 15 tot en met 18 augustus wordt voor de elfde keer in successie het Venray Open gespeeld. Het Venray Open is een toernooi tussen alle tennisverenigingen van de gemeente Venray. De organisatie is wederom in handen van TC Rodhe.TV LVH en TV Yssel steyn. Dit jaar dus geen finales op zondag, maar op zaterdag en voor de jeugd zelfs op vrijdag. Daarom start het toernooi op de woensdagavond. De poule wedstrijden voor de senioren worden op woensdag-, donderdag- en vrijdag avond gespeeld en de finales op zaterdag. De Open klasse( 5-6) speelt inYssel- steyn, de klasse 7 (Dl) speelt in Leunen en de klasse 8/9 (D2/E) speelt op de banen van TC Rodhe. De wedstrijden om de derde tot en met de zesde plaats en de finales worden op zaterdag gespeeld op de banen van TC Venray. De teams bij de senioren bestaan in de klasse 7, 8-9 uit minimaal vier dames en vier heren, terwijl in de klasse 5-6 min. twee dames en twee heren uitkomen. Zij spelen een DÉ, een HE, een DD, een HD en een MD. Evenals afgelopen jaar wordt wederom een Venray Open voor de jeugd gehouden. Er wordt gespeeld in twee leeftijdscategorieën: jongens/meisjes tien tot dertien jaar en twaalf tot zestien jaar. Een team bestaat in principe uit vier junioren, jongens en/of meis jes. Beide categorieën spelen twee enkels en twee dubbels. De wedstrijden voor de jeugd vinden allen plaats op het park van TC Venray, de poulewed strijden op woensdag en donderdag, de finalewedstrijden worden op zater dag gespeeld. Evenals vorig jaar ook weer een Venray Open in de 50+-klasse, gespeeld op het tennispark van TV Oostrum. Een 50+-team bestaat uit min. 2 dames en 2 heren. Zij spelen per onderlinge wedstrijd een DD, een HD en 2 MD. Inschrijfformulieren liggen in de kantine. Die kunnen worden ingeleverd in de brievenbus in de kantine. De technische commissie maakt de teaminde ling. Het laatste nieuws over dit toernooi staat op www.venrayopen.nl. Tevens is de inschrijfkaart van deze site te downloaden. Iris Jeurissen behaalde op de Alme lose Ruiterdagen twee prijzen. In de categorie DZ werd ze derde met Roos je en in de categorie DM behaalde ze een vierde prijs met Ducky Dons bij de pony's. Op het paardenconcours in Meerlo behaalde Katje Jeurissen twee prijzen met haar paard Raspoetin in de categorie B. Een tweede prijs en een zevende prijs. Rianne Schellekens heeft een B- dressuur proef in Meerlo gereden met haar paard Urgonda. Ze behaalde 198 punten en werd daarmee derde. Klinte en Luca de Rijck hebben deel genomen aan een selectiewedstrijd in Sevenum. In de klasse DE-M2 startte Klinte de Rijck op haar pony Omira. Ze won de eerste prijs met 195 pun ten. Luca de Rijck startte samen met haar pony Hollanda S in de klasse C- L1/L2. Ze behaalde de eerste prijs met 197 punten. Voor pony's is er in Sevenum een selectiewedstrijd gehouden. Isa Ver- meule startte met haar pony Robin in de klasse CB-dressuur en behaalde hier een vierde plaats. Elzemiek Pay- ens ging met haar pony Quicksilver en nam maar liefst twee prijzen mee naar huis, zowel met de dressuur als met springen behaalde ze een vierde plaats. Michelle Clermonts startte haar Avanti in het springparcours, en werd heel mooi zesde. Op het concours Hippique voor paarden in Helden verscheen Petra van Dijck met Tari aan de start in de klasse L-springen en behaalde een tweede plaats. Ook Ingrid Willems kwam aan de start in de klasse L-springen samen met haar Ultra-Vox en nam de zevende prijs mee naar huis. Brigitte Kreuzer startte in de klasse Z1-dressuur met haar Tsa rina en ze behaalden met 427 punten de derde prijs. Handboogschutterij Ons Genoe gen uit Ysselsteyn houdt zaterdag 23 en zondag 24 juni het Neder lands kampioenschap veldschie ten. Het is voor de Ysselsteynse vereniging de tweede keer dat zij dit toernooi toegewezen heeft gekregen door de Nederlandse Handboog Bond, NHB. Een van de belangrijkste argumen ten van de bond voor deze toewijzing is het feit dat de club er telkens weer in slaagt om verschillende wedstrijd- locatie's te vinden welke vooral veilig genoeg zijn en toch voldoende wed strijdelementen bevatten om het voor de deelnemers aantrekkelijk en vooral niet te gemakkelijk te maken. De meeste organisatoren gebruiken, vaak door ruimtegebrek, jaarlijks het zelfde door de deelnemers te schieten parcours. In april werd al een twee daags internationaal toernooi gehou den rond een ven aan de Zeilbergse- weg. Nu gaat er geschoten worden aan de Ossendijk, een verbindingsweg tussen de Deurneseweg en Merselo. Doordat in dit gebied de zogenaamde Weverslose berg ligt, vaak betiteld als de 'hoogste berg' van Venray, fungeert dit keer het steil omhoog of omlaag schieten als scherprechter. Verder zijn er in de rondliggende bossen moge lijkheden genoeg om er een redelijk selectief parcours van te maken. Bij de discipline veldschieten wordt er geschoten op afstanden welke vari eren van 10 tot 60 meter waarbij de doelgrootte varieert van 20 tot 80 cen timeter. Op zaterdag zijn alle afstanden onbekend en moeten door de deelne mers zelf worden ingeschat. De twee de dag staan de afstanden aangegeven bij de schietposten maar zijn dan ook langer. Het parcours bestaat in totaal uit 24 doelen waarop in groepen van vier personen word geschoten. Elke deelnemer schiet, twee aan twee, drie pijlen per doel in vier minuten. Onder de ruim negentig deelnemers die zich via voorgaande wedstrijden hebben gekwalificeerd, bevinden zich diverse regionale kanshebbers op de titel in een van de verschillende cate gorieën. Gerard Koonings (recurve), Johan van Dongen (compound) en Liesbeth Koonings (compound), allen lid van de organiserende vereniging, maken zeker kans op ereplaatsen, evenals Twan Cleeven uit Swolgen die in de barebow-klasse uitkomt. Ook in de veteranen en juniorencategorieën bevinden zich kanshebbers uit de regio op eremetaal. Beide dagen ver trekken de deelnemers om 9.30 uur vanaf de catering en verzameltent aan de Ossendijk naar de doelen. Belang stellenden zijn welkom en kunnen het beste vanaf de verzameltent naar de doelen meelopen. Zondag rond 17.00 uur klinkt het volkslied voor de nieuwe Nederlandse kampioenen. Mike Teunissen, de veertienjarige wielrenner uit Ysselsteyn, heeft in Ouden bosch een schitterende zevende plaats behaald tijdens het Nederlands kampi oenschap wielrennen voor nieuwelingen (jongens geboren in 1991 en 1992). De door privé-omstandigheden tot de top gemotiveerde Teunissen reageerde in de tweede ronde op een ontsnapping van twee renners, er sloten even later nog enkele renners aan en een kopgroep van zeven was ontstaan. Deze kop groep bleef de resterende zestig kilometer met een voorsprong, die constant schommelde tussen de 30-50 seconden, voor het peloton uitrijden. Zes ren ners uit de kopgroep waren tweedejaars nieuwelingen, terwijl Teunissen als enige eerstejaars nieuweling zich in de kopgroep bevond. In de laatste ronde ontsnapte Wouter Haan, die daardoor verdiend kampioen van Nederland werd. Teunissen kon zich niet meer mengen in de sprint om het zilver en brons en finishte totaal leeggereden op een verdienstelijke zevende plaats. Rijvereniging Ons Genot uit Leu- nen-Veulen-Heide houdt op zaterdag 23 en zondag 24 juni een Concours Hippique. Op het evenemententer rein in Sevenum strijden honderden dressuur- en springcombinaties om de prijzen. Op zaterdag rijden de ponyruiters, op zondag is het de beurt aan de paarden. Deze wedstrijd van de jubilerende rijvereniging geldt als selectiewedstrijd voor de Regiokam pioenschappen in augustus. Op zater dagochtend om 10.00 uur begint het programma met oefenspringen voor pony's, waarna overgegaan wordt op de officiële springparcoursen tot aan de ZZ klasse. Om 10.30 uur start de dressuur en om 11.30 uur de afde- lingsdressuur voor vier- en zestallen. Het programma duurt tot circa 15.00 uur. Gedurende de gehele dag wordt er een divers programma aangebo den met spring- en dressuurrubrie- ken in alle klassen, van beginners tot gevorderden. Voor de allerkleinsten is er een springkussen. Zondag staan de paarden op het programma. De springrubrieken beginnen wederom om 10.00 uur, waarbij er -net als op zaterdag voor de ponyruiters- speci aal voor jonge paarden en beginnen de combinaties een 'nieuwelingen' springrubriek is. Deze rubriek vormt een ideale voorbereiding op het regu liere springparcours. Om 10.30 start de dressuur. Honderden ruiters en amazones vertonen hier hun rijkun sten. Extra bijkomstigheid is dat dit een selectiewedstrijd is en een goed resultaat nodig is om door te mogen naar de Regiokampioenschappen op het eind van het zomerseizoen. Rijvereniging Ons Genot Leunen- Veulen -Heide houdt dit Concours Hippique ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan van de ponyclub en het 70-jarig bestaan van de ruiterclub van de vereniging. Met de zege in het Olympisch kwalificatietoernooi ging voor Debby Con nor een droom in vervulling: in 2008 naar de Olympische Spelen in Peking. Softbalster Debby Connor uit Venray heeft afgelopen weekend voor een enorme stunt gezorgd door in Italië met de Nederlandse softbalploeg het Olympisch kwa lificatietoernooi te winnen. Door deze zege nemen de softbaldames in 2008 deel aan de Olympische Spelen in Peking. Oranje won verrassend de finale van gastland Italië. Na een 2-2 stand na zeven innings sloeg Nederland in de verlenging toe en won uiteindelijk met 3-2. Een fikse domper voor Ita lië dat al jarenlang heerst in Europa. Eerder dit jaar wonnen de Italiaanse vrouwen voor de achtste keer op rij de Europese titel. Nederland kwam overigens niet zonder slag of stoot in de finale. Eerder die zaterdag hadden de softbalsters nog de handen vol aan Tsjechië. In die wedstrijd werd een comfortabele 6-1 voorsprong in de zesde inning nog weggegeven. Oranje herstelde zich daarop prima en won het duel alsnog met 9-6. Debby Connor ging na de zege in Italië helemaal uit haar bol: "We heb ben het geflikt. Na een lange weg, heel hard gewerkt en super gespeeld te hebben, hebben we het uiteindelijk gehaald. We gaan naar de Olympische Spelen in Peking. Ik ben mijn hele leven nog nooit zo blij geweest." Matthias Deul van hand boogsportvereniging Diana Ven ray is Nederlands kampioen geworden in het traditionele een pijl schieten in Boekei. Na 25 pijlen bezette hij een derde plaats met 240 punten. Hierna ging hij een verbeten strijd aan die ging tussen de regerend kampioen Peter van de Kerkhof, Matthias en Bernie Camps. Deul die de ene na de andere goede serie schoot maakte al snel zijn achterstand van twee punten goed en zette die zelfs om in een voorsprong van een punt. Met nog tien schoten te gaan was het voor zijn tegenstanders wel erg moeilijk om ook maar een puntje in te lopen daar hij serie van 49 punten wist af te leveren. Na vijftig pijlen zette hij dan ook een score neer van 482 punten van de te behalen vijf honderd punten en bleef daarmee drie punten voor op de nummer twee Peter van de Kerkhof en vier punten op nummer drie Bernie Camps. In augustus en september mag Deul tijdens de twee interlands met België een directe confrontatie aangaan met de kampioen van Belgie in de strijd der kampioenen. Verder wist MariThijssen zich toch weer te plaatsen in het Nederlands veteranenteam. Helmut Willems en Harrie Willemse eindigden in de mid denmoot. Sportnieuws info Het open toernooi van TV De Gagel Meerlo-Wanssum gaat met een groten deels nieuwe toernooicommissie van start. Met een fikse uitbreiding van de toernooicommissie probeert De Gagel het open toernooi nog sterker te presenteren. Waar in het verleden al het werk, zowel het voorbereiden de als het uitvoerende werk, door een of twee personen werd gedaan, is in de nieuwe setting een veel bredere organisatie opgezet. Toernooileider Gérard Bruijsten ziet zichzelf meer als een coördinator op de achtergrond dan een man die alles zelf regelt. Zo wordt het voorbe reidende werk als het aanschrijven en verwerken van de deelnemers gere geld door het damesdubbel Irmgard Geurts en Lucy Vervoort. Sjaak Brands- ma een verenigingsman van het zui verste ras is multiinzetbaar en gaat met José Peters voor een goed verblijf in het clubhuis zorgen met misschien wel een leuke thema-avond tijdens de toernooiweek. Pim Oude Elferink zorgt voor jong bloed in de commis sie en gaat samen met de toernooi leider het toernooi indelen en dage lijks de voortgang in de computer verwerken, zodat de deelnemers de voortgang dagelijks kunnen volgens via www.toernooi.nl.Jan en Henriëtte Lensen zijn al sinds mensenheuge nis de gastheer en gastvrouw tijdens de toernooiweek, waarbij met veel belangstelling het reilen en zeilen van de deelnemers wordt gevolgd. Dit allemaal onder het wakende oog van de voorzitter van de techni sche commissie, Harrij Arts. Maar het toernooi staat of valt bij een goede hoofdsponsor. Personato, werving en selectie sponsort voor derde keer op rij. Opmerkelijk detail hierbij is dat directeur en eigenaar, Elroy Janssen, zelf ook ieder jaar deelnemer en fina list is en wel in de hoogste categorie, de 3-open. Met name deze categorie, die geen leeftijdsgrens kent, biedt veel spektakel en tennis van het hoogste niveau. Het zou fantastisch zijn als al het talent uit onze regio hiervoor zou willen inschrijven. Hopelijk dat spe lers uit onze regio na het lezen van dit bericht de strijd aandurven met Elroy Janssen en zijn partner. Naast Persona to zijn er nog tal van subsponsors die voor een bijzonder leuk prijzenpakket zorgen. Het toernooi wordt ieder jaar afgesloten met een loterij met attrac tieve prijzen. Kortom, voor zowel prestatief als recreatief tennis kan men meedoen aan het Personatodubbeltoernooi van 2 tot en met 8 juli in Wanssum. De wedstrijden starten dagelijks om 18.00 uur op tennispark De Gagel in Wanssum. Inschrijven kan nog via tel. (0478)692362. Het veertiende Keijsers-Manders Open Dorpen Toernooi is gespeeld. Het toernooi is dertien jaar geleden gestart als gezelligheidstoernooi tus sen de leden van de diverse tennis verenigingen uit de regio Venray, die deelnamen aan de dorpencompetitie, is intussen niet meer weg te denken uit de Limburgse tenniskalender. Met 136 deelnemers van in totaal tien ver schillende verenigingen was het toer nooi dit jaar uitzonderlijk goed bezet en is met de huidige baancapaciteit het maximum bereikt. De 120 wedstrijden zijn binnen de beschikbare tijd normaal afgewerkt. Uitslagen: GD8: 1) Elly Verstappen en Dennis Nagelkerke, TV Ysselsteyn. 2) Maria en Jules Loenen, TV Yssel steyn. DD8: 1) Gaby v.d., Munckhof en Malou Carvalho, TC America. 2) Moni que Strijbos en Petra van Dijck, TV Ysselsteyn. GD7:1) Yvonne Custers en Michael Deeks.TC Rodhe. 2) Roos Bockholts enAndré Maessen,TC Venray. DD7: 1) Gaby v.d. Munckhof en Malou Carvalho, TC America. 2) Tilla de Wit en Riet koopmans, TV Yssel steyn. HD7: l)Theo Nellen en Marcel Hel legers, TV Ysselsteyn. 2) Dido Janssen en Marcel Verbers,TC America. GD6: 1) Renata van Vegchel en Lou Gilissen.TC Rodhe. 2) Marie-José Jamin en Han Hagedoorn.TC Rodhe. DD6:1) Marij van Kempen en Rieta Buth, HTC Horst. 2) Gonny van Dijck en Riek Heidens,TVYsselsteyn. HD6: 1) Erwin Dijkstra en Ruud Vermeer, TV Ysselsteyn/TC Venray. 2) Robert van Osch en Henk Drabbels, TVYsselsteyn. DD5: 1) HannieArts enAns Schoe- ber, HTC Horst. 2) Kristel Gielen en Kathelijn de Wit,TVYsselsteyn. HD5:1) Patrick Loenen en Gijs Gie- lens.TC Venray/TV LVH. 2) Hans Krey- felt en Math van Dijck,TC Rodhe. Afgelopen weekend is op de banen van TV De Gagel in Wanssum het Gee len Beton tennistoernooi gehouden. De weergoden waren de spelers dit jaar niet zo gunstig gezind. Driemaal werden de wedstrijden onderbroken vanwege een buitje. Gelukkig konden de wedstrijden meteen weer hervat worden omdat er geen water op de banen bleef staan. Er werd gespeeld in twee poules, te weten: Poule 1: Geelen Beton 1, Meerlo, Geijsteren en Poule 2: Geelen Beton 2, Blitterswij- ck/Well Combinatie, Wanssum. Ieder team speelde zes wedstrijden; twee keer een damesdubbel, twee keer een herendubbel en twee keer een mix wedstrijd. Na de poulewedstrijden kwamen als finalisten Geelen Beton 1 en Blitterswijck-Well Combinatie uit de bus. In de finale werden nog eens drie wedstrijden gespeeld en de Blit- terswijck-Well combinatie bleek even als vorig jaar het sterkste te zijn. Zij wonnen de finale met zes tegen drie punten. Uitslag van de finalewedstrij den: Geelen Beton-Blitterswijck/Wëll Combinatie. Dames dubbel 1-6, 4-6. Heren dubbel: 3-6,4-6. Gemengd dub- bel:6-2,6-2. Het tweede jeugdteam van tafel- in de derde klasse A van de afdeling tennisvereniging Wap-In in Wanssum Limburg, heeft het kampioenschap behaald Tafeltennisvereniging Wap-In heeft voor de allerjongste leden oftewel de starters clubkampioenschappen in Wanssum vehonden In totaal deden er zes starters mee aan dit kampioen schap. Als eerste is geëindigd Dirk Deenen, tweede was Rowie Janssen en derde Rens lanssen 'JTTjjjj,

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23