Gemeente Ven ray Primeur M V w Infoavond voor commissies en publiek i Kijk ook op www.venray.nl Raad ontvangt MER Circuit De Peel c. Vergunningen: 'nu samen op één tandem' Ondernemer: benut kansen Floriade Bouwen? Doe het snel en doe het slim! PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De gemeente Venray houdt op donderdag 28 juni vanaf 19.30 een openbare informatieavond in de raadzaal van het gemeentehuis. Van 19.30 tot 20.30 uur verzorgt de afdeling Bestuurszaken in samenwerking met Bureau Merkator een presentatie over de start van citymarketing. Ofwel; hoe de gemeente samen met andere organisaties Venray als een sterk merk op de kaart zet voor bewoners, bedrijven en bezoekers. Van 20.30 tot 21.30 uur informeren de afdeling Maatschappelijke Diensten en betrokken partners de aanwezigen over de laatste ontwikkelingen binnen het jeugdbeleid. De gemeente Venray houdt sinds begin dit jaar nieuwe openbare informatieavonden. Tijdens deze regelmatig terugkerende bijeenkomsten worden presentaties over actuele onderwerpen gegeven die voorheen in de diverse commissievergaderingen plaatsvonden. Ze zijn in eerste instantie bedoeld voor de commissieleden. Maar als inwoner van Venray kunt u deze bijeenkomsten ook bijwonen. Op deze avonden geldt echter geen spreekrecht voor het publiek. Week 25 *V> Venray, focus op mensen Donderdag 21 juni 2007 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl r Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Het klinkt zo simpel: ga eerst eens met z'n allen praten voor dat je ergens aan begint. Zodat je weet wat er allemaal nodig is en moet gebeuren waardoor je later niet voor verrassingen komt te staan. De gemeente Venray past deze manier van werken sinds september vorig jaar bij wijze van proef toe bij vier agrarische ondernemers die plannen hebben met hun bedrijf. En met succes, zo blijkt uit de ervarin gen van betrokkenen. "Hoewel we nog niet veel tijd hebben kunnen besparen door deze manier van werken, is nu al duidelijk dat we er op den duur veel profijt van kunnen hebben", zegt Jos Kniest, medewer ker Landelijk Gebied van de ge meente Venray. "Eigenlijk is het heel simpel. Een agrariër die bijvoorbeeld graag wil uitbreiden, krijgt bezoek van een paar ambtenaren. Die gaan samen met de ondernemer op het bedrijf rondkijken en bespreken vervolgens aan de keukentafel wat er allemaal bij komt kijken voordat die uitbreiding een feit is. Welke on derzoeken er gedaan moeten worden en welke vergunningen er nodig zijn. Dat schept een hoop duidelijkheid vooraf en het kan veel tijd schelen als er een complete vergunning aanvraag ligt." "Kijk", zegt hij, "we weten wat de gemeente wil en we weten wat de ondernemer wil. Het is alleen zaak om te weten wat eikaars manier van werken is om goed op elkaar te kunnen inspelen." Vaart in houden Willem Janssen uit Oirlo wil zijn varkenshouderij gedeeltelijk ver plaatsen naar een landbouwontwik- kelingsgebied tegen de gemeente grens van Meerlo-Wanssum. Hij en zijn adviseur bouw- en milieuzaken John Michels kregen de afgelopen maanden te maken met de nieuwe benadering van de gemeente. Bei den zijn lovend over de aanpak. "Jos Kniest is ons aanspreekpunt bij de gemeente. We kunnen hem bellen of mailen als we vragen hebben of als we een keer met ambtenaren willen overleggen. Die korte lijntjes werken heel prettig", zegt Janssen. Adviseur Michels is ook goed te spreken over !üi-=rmiiïiï! Het uitbrengen van een Burgerjaar verslag is een wettelijke verplichting De burgemeester doet verslag van het vervullen van zijn zorgplichten met betrekking tot de relatie tussen u als inwoner van Venray en het bestuur van de gemeente. Zo zegt hij iets over de kwaliteit van de ge meentelijke dienstverlening en over procedures rond burgerparticipatie. Tot nu toe werd het Burgerjaar verslag alleen in de gemeenteraad behandeld. Nu krijgen alle huishou dens in Venray een exemplaar. het verloop van de hele procedure. "We maken telkens afspraken wan neer iets gedaan moet zijn. Je kunt van te voren niet weten hoe lang alles gaat duren, maar door telkens tussendoor afspraken te maken, hou je de vaart er wel in." l'iüv "Ik wil de inwoners van Venray laten zien wat de gemeente voor hen doet en hoe we hen daarbij betrekken. En tevens een inkijkje geven in mijn dagelijks werk als burgemeester van deze mooie gemeente." Deze uit drukkelijke wens van burgemeester Waals heeft geleid tot een visueel en inhoudelijk aantrekkelijk Burgerjaar verslag. Gemeentegids Om het Burgerjaarverslag toeganke lijk te maken voor alle inwoners, is een gemakkelijk leesbare versie op- Groot voordeel Het tweede 'aanspreekpunt' voor twee van de vier pilotprojecten is Marina Canli, administratief juridisch medewerker bij de gemeente. Zij heeft gemerkt dat de nieuwe aanpak ook al toegepast wordt bij nieuwe aanvragen. Ook daar vindt geza menlijk overleg en/of bedrijfsbezoek plaats. "Overleg tussen ambtenaren van verschillende disciplines, be drijfsbezoeken, formulieren voor de aanvraag van integraal overleg, dat is er allemaal al. En vooral binnen de agrarische sector is dat inmid dels bekend bij de mensen." Volgens haar levert met name het bedrijfs bezoek een groot voordeel op: "Je staat dichter bij de mensen, waar door eerder het gevoel ontstaat dat je samen iets voor elkaar probeert te krijgen." Niet wachten Ook wethouder Hans Teunissen (Ruimtelijke Ontwikkeling) noemt J| 'J Pelted V ifl genomen in de Gemeentegids. Deze wordt jaarlijks gratis huis aan huis verspreid. De Gemeentegids is sinds jaar en dag hét naslagwerk over de gemeentelijke organisatie en alle verenigingen en organisaties die een rol spelen in het maatschappelijk leven in Venray. De Gemeentegids 2007-2008, inclusief het Burgerjaar verslag, valt in de loop van deze of de volgende week bij u in de bus. Mocht u er onverhoopt geen ont vangen, dan kunt u een exemplaar afhalen bij de publieksbalie van het gemeentehuis. de samenwerking als pluspunt. "Ambtenaren wilden altijd wel mee werken als een ondernemer graag iets wilde, maar ieder bleef daarbij op zijn eigen terrein. Nu werken ambtenaren samen. Daardoor ver lopen procedures sneller en wordt minder langs elkaar heen gewerkt. Bovendien weten we gaandeweg precies waar we aan moeten denken als het bijvoorbeeld om een be- drijfsverplaatsing gaat." De nieuwe manier van werken loopt vooruit op wettelijke regels die waarschijnlijk volgend jaar van kracht worden. Het is de bedoeling dat het hele pakket van benodigde vergunningen in een Omgevingsvergunning wordt gego ten. "Maar je hoeft niet te wachten om op een andere manier te gaan werken", vindt wethouder Teunissen. Adviseur Michels: "Tot voor kort legden we de route allemaal op onze eigen fiets af. Nu springen we samen op een tandem en gaan ervoor." Op 19 juni jl. is aan de gemeente raad de milieueffectrapportage (MER) over de verplaatsing van Circuit de Peel naar de overzijde van de Bakelsedijk voorgelegd. Doel van een MER is om de milieu belangen bij de besluitvorming goed af te wegen. Dat geldt nu voor het bestemmingsplan en in een later stadium voor een provinciale milieuvergunning. In de MER worden de te verwachten gevolgen voor het milieu in hun onderlinge samenhang beschreven en bekeken. Daarnaast worden de mogelijke (milieuvriende lijker) alternatieven behandeld. Een uiteindelijke keuze wordt echter pas gemaakt in het uiteindelijke besluit, namelijk het bestemmingsplan. De raad heeft nu uitgesproken dat de MER voldoet aan de wettelijke eisen. Daaronder vallen ook de op Brochures Deze algemene brochure wordt aan gevuld door vier andere brochures met specifieke informatie over veel voorkomende kleine bouwwerken: aan- en uitbouwen bijgebouwen en overkappingen dakkapellen andere kleine bouwwerken. De nieuwe brochures zijn vanaf dinsdag 26 juni te verkrijgen bij de publieksbalie in het gemeentehuis. U kunt ze ook bekijken en down loaden via www.venray.nl wonen en leven wonen en bouwen bouwvergunningen/welstand. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. 27 maart 2007 door de gemeente raad vastgestelde richtlijnen. In overeenstemming met deze richt lijnen is onder meer de locatiekeuze nader uitgewerkt en wordt reke ning gehouden met de betreffende opmerkingen van de indieners van de zienswijzen. Het onderdeel geluid vormt een belangrijk onderdeel. Andere onderdelen zijn: bodem en water, luchtkwaliteit, externe veilig heid en landschappelijke inpassing. Alternatief Voor alle onderdelen zijn de effecten beoordeeld. Vervolgens is aange geven op welke wijze het Meest Milieuvriendelijk Alternatief kan worden gerealiseerd. Hieruit blijkt dat een grondwal met een aanvul lend geluidscherm het geluid beter reduceert terwijl deze voorziening landschappelijk beter inpasbaar is. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Ter inzage De MER wordt nu ter inzage gelegd. Dan volgt een periode van inspraak en toetsing van de Commissie MER. Daar komt een advies uit. Na het doorlopen van de MER-procedure zijn alle gevolgen van de beoogde activiteit op het milieu belicht, be kendgemaakt en aangevuld en kan de gemeenteraad het bestemmings plan vaststellen. Tegen de MER staat geen aparte beroepsgang open bij de rechter. Indien er bezwaren zijn tegen de wijze waarop de MER-pro cedure is toegepast, dan moeten de bestaande rechtsbeschermingsmo gelijkheden van de bestemmings planprocedure worden gebruikt. De Regio Venlo houdt op donderdag 28 juni in Hotel Asteria een bijeenkomst voor ondernemers. Tijdens deze kansenkaartbijeenkomst wil zij samen met ondernemers de kansen die de Floriade biedt inventariseren. De bijeenkomst start om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Noord-Limburg maakt zich op voor de Floriade 2012. Nog maar vijf jaar, dan staat deze regio volop in de mondiale schijnwerpers. Een unieke kans om de wereld te laten zien dat dit een economisch, maatschappelijk en toeristisch aantrekkelijk woon-, werk- en verblijfsgebied is. Dit mega-evenement heeft een grote impact en kan zeker spin-off ople veren. Daarom organiseert de Regio Venlo, gevormd door de gemeenten Gennep, Helden, Horst aan de Maas, Venlo en Venray, een aantal bijeen komsten om met ondernemers in de regio van gedachten te wisselen. Zij willen daarmee projecten, activitei ten en initiatieven van het bedrijfs leven inventariseren. Deze gaan de input vormen voor een regionale kansenkaart. Bent u als ondernemer alert op nieuwe uitdagingen waar uw bedrijf zijn voordeel mee kan doen? Voelt u zich verbonden met de regio Noord- Limburg? En staat u open voor nieuwe kansen? Dan mag u op 28 juni niet ontbreken! 'Eerst met z'n allen praten voordat je ergens aan begint' Burgemeester Jos Waals heeft afgelopen dinsdag tijdens de raadsvergadering het eerste exemplaar van het nieuwe Burgerjaarverslag 2006 overhandigd aan de heer Gerard Thijssen, voorzitter van de 'jongste' raadsfractie inVENtief. Burgemeester Jos Waals (rechts) overhandigt het eerste exemplaar aan Gerard Thijssen Uw bouwwerk zo snel en gemakkelijk mogelijk, zonder procedures of vergunningen (laten) realiseren? In veel gevallen kan dat. In vijf nieuwe brochures staat specifieke informatie over veel voorkomen de kleine bouwwerken. Ze zijn vanaf dinsdag 26 juni beschikbaar. Een nieuwe berging in uw tuin. Een dakkapel voor de zolderkamer. Een serre aan uw huis. U kunt uw woongenot op veel manieren vergroten. Wellicht heeft u al eens nagedacht over zulke bouwwerken op, aan of bij uw woning? Of misschien bent u het nu wel echt van plan? Vaak denken mensen dan aan allerlei moeilijke regels, dure vergunningen en tijdrovende procedures. De regels van de Wet op de ruimtelijke ordening, de Woningwet, de Bouw verordening en het Bouwbesluit zijn inderdaad voor de meeste mensen geen dagelijkse kost. Toch krijgt u ermee te maken op het moment dat u iets wilt bouwen. Maar het kan vaak veel eenvoudiger. Kleine bouwwerken Bij kleine bouwwerken heeft de precieze afmeting, plaatsing en uitvoering veel invloed op de procedure die u als inwoner van Venray moet volgen. Als u de diverse mogelijkheden kent voordat u plannen gaat maken, kunt u wellicht een betere keuze maken. U kunt uw woonwensen dan op een veel eenvoudigere en snellere manier realiseren. Over dit onderwerp heeft de gemeente Venray vijf nieuwe brochures opgesteld. De eerste brochure verklaart in vijf stappen wat u moet doen om uw bouwwerk zo snel en gemakkelijk mogelijk te (laten) realiseren. Dat gaat van zeer eenvoudig en snel bouwen zonder vergunning tot een uitleg over bouwaanvragen en de beoordeling op stedenbouwkundige, technische en welstandsaspecten.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19