Koester uw Monument Jaarlijkse collecte Rode Kruis Afscheid met gemengde gevoelens voor de eer" "We gaan echt Peter Nellen Administratief /Ondersteunend medewerkers m/v Flanderijn Geboers FLANDERIJN EN GEBOERS is voor de vestiging in Venray op zoek naar: Flanderijn, met inmiddels 11 vestigingen door heel Nederland, is 's-lands grootste organisatie op het terrein van gerechtsdeurwaarders- en incasso diensten. Onze Rotterdamse "roots" werken door in onze zakelijke en nuchtere aanpak. Wij opereren landelijk, maar waar nodig met een duidelijke regionale focus. Steeds inzettend op maximale effectiviteit én maatschappelijk betrokken. Voor onze relaties geldt Flanderijn als een betrouwbare partner. Functie: Als administratief ondersteunend medewerker werk je binnen een jong team en assisteer je ondermeer de incassomedewerkers bij de dagelijkse behandeling van dossiers. Daarnaast verwerkje de binnenkomende en uit gaande post. Ook de telefooncentrale behoort tot het takenpakket. Een interne opleiding maakt deel uit van het inwerktraject. Functie-eisen: Je bent communicatief vaardig, beheerst de Nederlandse taal goed in woord en geschrift. Je bent collegiaal, accuraat en beschikt over een afgeronde opleiding op VMBO- of HAVO niveau. Ervaring is niet vereist, schoolverlaters worden ook verzocht om te solliciteren. Sollicitatie Meer informatie over ons kantoor vind je op onze website www.flanderijn.nl. Interesse? Schrijf een brief en stuur deze met CV naar Flanderijn, t.a.v. mevr. B. Roos, Hoofd P&O, postbus 25042, 3001 HA Rotterdam of per e-mail naar: sollicitatie@flanderijn.nl Incasso gerechtsdeurwaarders Venray Honderdachtentwintigste jaargang - week 25 - donderdag 21 juni 2007 Een Rijksmonument aan de Raadhuisstraat 2 in Venray. De laat ste van de rijksmonumenten lijst in de gemeente Venray in deze wekelijkse rubriek. Een herenhuis, bekend door de bewoning van de familie Poels sinds 1867 (schaaps compagnie) en geboortehuis van Mgr. H.A. Poels 1868, waarvan het standbeeld tegenover het pand staat. Het beeld is gemaakt door P. van Dongen (1895-1987) die ook de beelden in de grote kerk heeft gerestaureerd. Mgr. Poels kijkt uit op zijn geboortehuis. Het pand is gebouwd in 1850, waarbij gebruik is gemaakt van de kelders van een eerdere woning dat er stond. Van oorsprong was het een laagbouw woning,.De tweede bouwlaag werd rond 1904 gerealiseerd. De familie bewoonde dit pand tot 1995. Het huis heeft een uitstra ling door de grote ramen die strak op een rij zijn geplaatst en door het rijk versierde voordeur .In de gesegmenteerde voorgevel zijn schijnvoegen aangebracht waar door het lijkt of de gevel is opge bouwd uit grote blokken natuur steen in plaats van bakstenen. De gevel wordt bekroond met een trapgevel met daarop siersmeed- werk en een windvaan met een schaap. Dat schaap herinnert aan het koopmansverleden van de familie Poels, dat actief was in de Venrayse schaapscompanie. Opval lend is het fraaie siersmeedwerk aan de voorgevel o.a. bestaande uit lijsten langs de ramen met een fantasierijke bekroning. De hoge vensters zijn aan de bovenkant versierd met twee tegen elkaar in draaiende krullen (voluten) bekroond met een trompetschelp. Men spreekt hier van een kuifstuk. In de zijstukken van de trapgevel ziet men weer de toepassing van de krulmotieven. Een erfenis uit de barok. Wanneer men in deze regio dergelijke barokachtige motieven aanbracht in een gevel, sprak men van 'stucadoorsbarok'. De voor deur is versierd met twee metalen kloppers en aan weerszijden van de ingang staan twee houten zuil tjes op een voetstuk. Zij dragen de sierlijst. Twee hardstenen paaltjes markeren de ingang. Koester uw Monument! Door een bestuurs wisseling in stichting SVM is het secretariaat door F. De Roos over gedragen aan L. Cals. Reageren kan via venraymonumentaal@live. nl. postadres, SVM, Beekweg 62, 3515 CN in Merselo. F. de Roos blijft namens SVM foto s verzor gen voor deze wekelijkse rubriek. De jaarlijkse collecte voor het Nederlandse Rode Kruis vindt dit jaar plaats van zondag 24 tot en met zaterdag 30 juni. De collecte is voor het Nederlandse Rode Kruis één van de belangrijkste bronnen van inkomen. Men steunt daarbij het vele werk dat het Nederlandse Rode Kruis internationaal, natio naal en lokaal verricht. Het Rode Kruis staat voor deskundige hulp verlening, zorgvuldige werkwijze, duidelijke informatievoorziening en respectvolle bejegening. Het Rode Kruis focust niet alleen op hulp, maar ook op kwaliteit van de hulp. Waarom? Omdat het Rode Kruis vindt dat alle belanghebbenden recht hebben op een goede kwali teit. Niet alleen de belanghebben den, maar ook de vrijwilligers en donateurs. Enkele van de grondbe ginselen van het Rode Kruis zijn: onafhankelijkheidonpartijdig heid, menslievendheid en vrijwil ligheid. Lokaal is het Rode Kruis vooral actief in Opleiding en Ver zorging van de vrijwilligers op het gebied van Eerste Hulpverlening, Opvang en Verzorging, Basiszorg. Basisvaardigheden, die nodig zijn in de omgang met en de zorg voor mensen met een handicap of chronische ziekte. Het Rode Kruis verleent hulp bij lokale activitei ten zoals sportwedstrijden, avond vierdaagse, fietsvierdaagse, carna valsoptocht, schaatsbaan. Verder zorgt het Rode Kruis ervoor, dat jaarlijks een aantal zieken uit Venray en omgeving op vakantie kunnen in een van onze huizen of met de boot. Het Rode Kruis Venray heeft ook een jeugdafdeling, wier zorgen regelmatig uitgaan naar de bejaar den. Het Rode Kruis, opgericht in 1983, heeft nog steeds vele taken in de gehele wereld. Dat kost veel geld. Geef daarom aan de vrijwil ligers die in de genoemde periode aan de deur komen met de collec tebus. Basisschool zwaait vrijdag juffrouw Dily van Lier uit Dizzy Jazzdance naar landelijke finale Demogyada is enkel en alleen een podium om je als dansschool te presenteren aan een groter publiek. "Het gaat ons ook echt om de eer. Het geeft aan dat we een bepaalde originali teit en niveau hebben. Het is ook een bevestiging dat je goed bezig bent", aldus Keyzers. "Bovendien is het kijken naar andere groepen heel leerzaam", vult Esther Rooij- akkers-Visser."En om inspiratie uit te halen." UITSTEKENDE BASIS Esther Rooijakkers-Visser treedt vanaf het nieuwe seizoen in vol ledige dienst bij Dizzy Jazzdance. Ze verruilt haar 'zekere' baantje als parttime lerares aan de basis school in Afferden in voor het les geven aan de Venrayse dansschool. "Ik heb er ontzettend veel zin in. Het was nu gewoon de juiste tijd om die beslissing te nemen. Tot nu toe gaf ik aan vier groepen les, vanaf augustus aan negen." Naast het les geven neemt Esther ook de organisatie van de kleuterdans groepen en de jongste kinderjazz- groepen in handen. Het is niet vreemd dat Wilrna Keyzers juist voor Esther Rooij- akkers koos om een deel van haar taken over te nemen. Bei den kennen elkaar al vanaf het eerste moment van Dizzy Jazz dance, vijftien jaar geleden bij de oprichting. "We zijn vriendinnen en voelen elkaar perfect aan. Dat Esther (links) en Wilma nemen vanaf volgend seizoen samen de organisatie van Dizzy Jazzdance voor hun rekening is een uitstekende basis om vanaf het nieuwe seizoen nog intensie ver met elkaar samen te werken. Als er iemand voor in aanmerking kwam dan was het Esther. Haar betrokkenheid bij Dizzy Jazzdance is enorm groot. Voor mezelf werd de belasting te groot. Ik rende me als het ware te pletter. Het werd teveel in mijn eentje." WACHTLIJST OPLOSSEN Met als praktisch voordeel dat de Venrayse danssschool ook weer de mogelijkheden heeft om nieuwe lessen op te starten. Wilma: "We hadden een wachtlijst van bijna 250 kinderen die we nu voor een groot deel kunnen oplossen. In het nieuwe seizoen gaan we naar de 750 kinderen toe. Daarmee zijn we een van de grootste verenigingen in Venray." Het afgelopen schooljaar is Dizzy Jazzdance van verschillende locaties in Venray verhuisd naar een onderkomen, twee gymzalen van het Raayland College. "Het voordeel is dat we in de late mid daguren in twee zalen gelijktijdig kunnen trainen. Dat is de meer waarde van onze nieuwe locatie." Ze beleefde haar vuurdoop in 1965, toen ze kakelvers van de toenmalige kweekschool les ging geven aan liefst 43 kinde ren in de tweede klas van een basisschool in St. Odiliënberg. Nu, 42 jaar later, zwaait ze af als juffrouw van groep 3-4 van basisschool St. Anna in Blit- terswijck. Dily van Lier (61) laat een leven in het onderwijs achter zich. Met gemengde gevoelens zwaait ze vrijdag 22 juni af. "Mijn man is onlangs gestopt met werken, nu kunnen we nog samen leuke din gen doen. Maar ik weet zeker dat ik het onderwijs, de kinderen en de school ga missen. Als St. Anna in de toekomst helpende handen nodig heeft, mogen ze me altijd bellen." De carrière van Dily van Lier kent een breekpunt in 1972, als ze besluit om tijdelijk uit het onder wijs te stappen. "Ik was moeder geworden en mijn zorg werd thuis verlangd, zeker toen ook het tweede en derde kind kwamen. Af en toe deed ik vervangingen op scholen, maar ik had geen vast dienstverband. Met drie kleine kinderen thuis ben je niet bepaald flexibel om te kunnen vervangen. Dan is het niet 's ochtends bellen en een uur later op school zijn. Ik hield wel voeling met het onder wijs, ik was onder meer voorzitter van de peuterspeelzaal in mijn woonplaats Meerlo." Dily van Lier stapt in 1986 weer volledig in het onderwijs. "De jongste zat in groep 4, dus ik had mijn handen meer vrij om weer te gaan werken. Toen op een dag de voorzitter van het schoolbestuur van basisschool St. Anna in Blit- terswijck op mijn stoep stond met de vraag of ik wilde inspringen omdat de school dringend een vervanger voor groep 7-8 nodig had, hoefde ik niet lang na te den ken. Dat wilde ik wel proberen. En al vrij snel merkte ik dat het toch weer begon te kriebelen. Omgaan met kinderen, het onderwijs, les geven, dat past gewoon bij mij, dat is mijn leven. Dus toen ik eenmaal terug was, ben ik ook niet meer weggegaan bij St.Anna." AANDACHT Dily van Lier geeft nu les aan 22 kinderen. Een groot verschil met toen ze in 1965 begon, destijds zaten er twee keer zoveel kinde ren in de klas. Ook andere vergelij kingen lopen spaak, vindt ze. "Het heeft geen enkele zin om toen en nu met elkaar te vergelijken. Des tijds werd er klassikaal lesgegeven, nu leveren we steeds meer maat werk. De mogelijkheden van het kind zijn het uitgangspunt, daar stemmen we het onderwijs op af. Die individuele invulling juich ik toe. Ieder kind is uniek en ver dient ook persoonlijke aandacht. Dat vind ik een hele grote vooruit gang in het onderwijs." VAKANTIE Dily van Lier neemt vrijdag 22 juni afscheid van basisschool St. Anna en het onderwijs. Met een lach en een traan. "Enerzijds kijk ik uit naar de vrije tijd die ik samen met mijn man kan gaan invullen. We hebben nog zoveel plannen. Hij is onlangs gestopt met werken, dus daarom stop ik nu ook. Maar anderzijds is het ook met gemengde gevoelens, dat ik geen les meer geef. Het is toch een belangrijk deel van mijn leven geweest. De komende weken zal ik daar nog geen last van hebben, want 6 weken zomervakantie heeft iedereen in het onderwijs. Maar als medio augustus de scho len weer beginnen en ik niet meer hoef te gaan, zal ik daar moeite mee hebben. Dat weet ik zeker. Ik was laatst met mijn zoon aan het plannen en toen zei ik 'dat regelen we na de zomervakantie wel, als de school weer bezig is'.Toen zei hij: 'zomervakantie? Mam, je hebt straks iedere dag vakantie'. Daar heeft hij gelijk in. Ik moet nog wennen aan dat idee en gevoel." RECEPTIE Met een feestelijk programma op school voor de kinderen en een receptie van 17.00 tot 18.30 uur zwaait Dily van Lier vrijdag 22 juni af. Het zal wat haar betreft geen afscheid voor altijd zijn. "Ik heb iedereen al gewaarschuwd: ik zal regelmatig mijn gezicht laten zien. En als ze omhoog zitten met vervangingen, dan mogen ze me altijd bellen. Ik ben ook van plan om vrijwilligerswerk te gaan doen voor school. Ik weet hoe belang rijk vrijwilligers zijn, en hoe hard ook scholen ze nodig hebben. St. Anna kan op mij rekenen." Drie dansgroepen van Dizzy Jazzdance in Venray nemen op zaterdag 6 oktober in Deventer deel aan landelijke Demogy ada. Na de twintig voorrondes door heel Nederland, met in totaal meer dan 1600 dansen, is de Venrayse dansgroep met maar liefst drie groepen uit genodigd voor een uitvoering van de beste dertig dansen. "En daar zijn we enorm trots op", aldus Wilma Keyzers van Dizzy Jazzdance. De Demogyada is een landelijke wedstrijd waarin dansscholen worden uitgenodigd om tijdens voorrondes hun beste dansen te laten zien. Uit de meer dan 1600 dansen tijdens de voorrondes worden door een deskundige jury de leukste, liefste, mooiste, grap pigste, beste of meest originele dansen gekozen. Dizzy Jazzdance wist met drie dansen de jury te overtuigen: Ballomania (een van de dansen van Circus Mök) en Why (een adagio op het nummer Hold Me), beide uitgevoerd door de demogroep, en de Drumband, een vrolijke feestdans uitgevoerd door de kidselectie. Bekers zijn er niet te winnen, de demogyada letaling rantie op keukenapparatuur ntie op keukenmeubels Moderne stijl MAAS EL EN De Hulst 9a 5807 EW Oostrum (Venray) Tel. 0478 - 569328 www.peternellenkeukens.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17