Toneel en musical bij kunstencentrum I Computergestuurde koekoeksklokken in Odapark Boeken langer lenen Kermis in Merselo leeft weer Tiende editie Caselse Bierfeesten House on Wheels op MTV Op de fiets langs kunst Pleinconcert On Broadway Janna Lean, bakkvissen met ballen Bakvissen met ballen PEEL EN MAAS Donderdag 21 juni 2007 - Pagina 12 V-Kick Venray houdt op zater dag 23 juni weer een KWATS avond. De bands die deze avond het podium in 't Podium in Venray bestijgen en er een groot feest van gaan maken zijn: Snormaal, Folka- holics en CANVAS!!! Het motto van de avond is: Den goud-gele rakker zal ten overvloede worden geschonken dezen avond! De V-Kick KWATSavond wordt geopend door Snormaal. Snor maal is een regionale Normaal- tribute band met maar een doel: feest! Oftewel in Normaal ter men, hoken, brekken en angoan. Ze spelen alle klassiekers van de Achterhoekse band. Nummers die haast iedereen van voor tot achter mee kan zingen, iets wat natuurlijk garant staat voor een goed feest met veel bier. Na deze opener bestijgen en de Folkaho- lics het podium. De muziek van de Folkaholics is een combina tie van traditionele Irish Folk en eigentijdse feestmuziek die haar wortels in de Ierse kroegmuziek heeft. De Folkaholics spelen naast covers ook eigen nummers. De band heeft al menig optreden ach ter de rug waarbij het gehele café of zaal volledig uit zijn dak ging. Ondanks dat ze al veel optredens in Nederland en het buitenland hebben verzorgt heeft deze band nog nooit opgetreden in de buurt van Venray. De avond wordt afge sloten door Canvas! Canvas! is een band met een hoog feestge- halte. Het begrip rock 'n loll blijkt bij deze heren eens te meer een breed begrip, en blijkt ook wel uit het repertoire dat Canvas! ten gehore brengt. Het publiek wordt meegenomen van de Amsterdam se Sjonnies tot aan het Limburgse Rowwen Heze en van Het Goede Doel naar de Band Zonder Banaan. De eerste klanken van rock 'n loll- band Canvas! vindt zijn oorsprong in april 2006 tijdens een lokaal muziekevenement waar verschil lende lokale muzikanten aan mee werkten. Voor deze gelegenheid werden er twee nummers van Rowwen Heze ingestudeerd en op deze avond ten gehore gebracht. De enthousiaste reactie van het publiek deed naar meer smaken en enkele weken later werd dan ook het idee geopperd om eens te kijken of deze gelegenheidsfor matie wat meer gestalte gegeven kon worden. Iedereen had hier wel oren naar en al snel stonden er een aantal nummers op papier om mee aan de slag te gaan. Dit is het eerste optreden van deze feestband op Limburgse bodem. De deuren van 't Podium gaan deze avond open om 20.15 uur en de eerste band begint met spelen om 21.00 uur. Voor meer informa tie zie www.v-kick.nl. Theater is niet weg te den ken uit deze dynamische wereld, waarin musicals toonaangevend zijn. Wie het leuk lijkt zich op ver schillende manieren te uiten en te leren acteren, dansen en zingen samen met anderen? Dan zijn er verschillende mogelijkheden in het aanbod theater en musical bin nen Kunstencentrum Jerusalem. Voor kinderen is er een theater groep waar de kinderen op gebied van toneel spelen, zich inleven, samenwerken en alles wat daar bij hoort onderwijs krijgen. De jeugd groep gaat een stap verder: tijdens de lessen worden zij uitgedaagd tot het uiterste te gaan.Voor beide groepen zijn er gedurende het jaar een aantal presentatiemomenten. De musical afdeling is een zeer dynamisch gebeuren; ieder jaar weer brengen zij een prachtige voorstelling op de planken. Na een jaar intensief werken onder leiding van vakdocenten worden kinderen van acht tot en met zes tien jaar klaargestoomd voor een bekende of minder bekende musi cal. Meer informatie over theater en musical is te vinden op www. kunstencentrumjerusalem.nl. Hier kan men zich ook aanmelden. In het Odapark Venray vindt tot en met 12 augustus een presenta tie plaats van Kunstenaarsinitiatief Rnul Interactive uit Rotterdam. Rob Donkers en Aart Muis, twee jonge kunstenaars uit Rotterdam, presenteren in de projectruimte en het Theehuis van het Odapark interactieve installaties van beeld en geluid. Bij de installaties van Donkers en Muis staat centraal hoe beeld en geluid reageren op menselijke handelingen. Ze gebruiken daarbij de computer als 'levend wezen'. In het Theehuis is in die periode de Koekoeksclub gevestigd. Een achttal houten koe koeksklokken worden door een inventief computerprogramma aangestuurd. Op verschillende manieren proberen zij het gedrag van de bezoeker te analyseren door op deze informatie vervol gens te reageren. Deze interactie wordt vervolgens vertaald op een manier zodat de bezoeker zelf onderdeel van het kunstwerk wordt. In de projectruimte maken Donkers en Muis een interactieve installatie Uw ideale Ik, die real time het lichaam en de identiteit van de bezoekers manipuleert naar een hedendaags digitaal 'ide aalbeeld'. Het is een psycholo gisch spelletje waarin het lichaam denkt alles onder controle te heb ben. Het speelt in op het gevoel en op de maakbare realiteit die tegenwoordig steeds dichter bij komt. Tijdens de opbouwfase is de bezoeker tijdens de gebrui kelijke openingstijden welkom om te kijken naar het werk van de kunstenaars en met hen van gedachten te wisselen over hun installatie en andere werken. Op zaterdag 23 juni om 20.00 uur vindt de officiële start plaats van de presentatie Rnul Interactive. De opening wordt ingeleid door Rob Verouden, hoofd afdeling Mul timedia aan de Willem de Kooning Academie in Rotterdam. Aanslui tend wordt de avond 'aangekleed' door de kunstenaars met een live DJ set. Voor meer informatie over het werk van Rob Donkers enAart Muis zie www.rnul.nl. De Locht Zoals gebruikelijk op de laatste zondag van de maand wordt er op zondag 24 juni in streekmuseum De Locht in Melderslo weer brood gebakken in de authentieke bak oven van het museum. Ook kin deren mogen hun eigen broodje bakken. In de smederij wordt het ijzer gesmeed als het heet is en op de bovenverdieping is de exposi tie Klokken en klokkenmakers te bezichtigen. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. De bijzondere activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Hip Hop bij Jerusalem Jongens en meiden vanaf vijf tien jaar die zich willen uitleven op hedendaagse muziek en de echte hip hop stijl willen leren kennen, hebben de mogelijkheid een gratis proefles te volgen op vrijdag 22 juni van 20.30 tot 21.30 uur. Docent is Lonneke Hendriks. Inschrijven voor de proefles kan via tel. (0478)585320 of info@kun- stencentrumjerusalem.nl. In het nieuwe seizoen gaat de cursus hip hop van start op vrijdag van 19-45 tot 20.45 uur. Vanaf 27 augustus starten de danslessen. Tentoonstelling beeldentuin Jan van de Pol exposeert in Beel dentuin Bovenloon in Overloon. De indrukwekkende cv van Van de Pol voert langs veel internatio nale kunstexposities. Kuala Lum pur (Maleisie), Walnut Creek (Cali fornia), Ishema (Japan) en Santa Fe (New Mexico) zijn slechts een kleine greep uit zijn grote interna tionale oeuvre. Van de Pol is sinds kort bezig met een nieuwe dimen sie beeldhouwkunst. Met grote boren en een verscheidenheid aan steen combineert hij ruwe dynamiek met fijngevoelige kunst. De beelden geven een gevoel van moderne kunst met een bijna pre historische inslag. Het materiaalge bruik loopt van Rouge Royale naar Rojo Alicante. De special techniek die hij gebruikt om andere steen soorten in bestaande steen in te leggen geven de beelden een bij zonder karakter. Van de Pol expo seert momenteel samen met het kunstenaarscollectief de Stenen Poort in Overloon. De expositie is nog te zien op zaterdag 23 en zon dag 24 juni van 12.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.bovenloon.nl. Barbecuecocert in Leunen Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide geeft op dinsdag 26 juni een barbecueconcert op het Dorpsplein in Leunen. Net zoals voorgaande jaren kan er naast veel muziek ook een hapje en drankje genuttigd worden. Alle facetten van de vereniging komen aan bod. Het programma begint om 19 00 uur met het opleidingsorkest. De blokfluitgroep vervolgt het pro gramma. Hierna brengt de drum band hun muziek ten gehore, gevolgd door de harmonie. Hierna spelen de harmonie en jeugdhar- monie gezamenlijk nog enkele muziekstukken. Het muzikale gedeelte wordt afgesloten met een optreden van blaaskapel Die Frölichen Rübensammler.Tijdens en na afloop van het concert kan men gebruik maken van de barbe cue. Bij slecht weer wordt het pro gramma in De Brink afgewerkt. Dansende Natuur De dansvoorstelling Dansende Natuur wordt op zondag 24 juni gehouden door (P)uur Natuur. Een Djernbe- en dansgroep brengt ritmische geluiden en sierlijke bewegingen en voert de toeschou wer terug van de oerknal tot het nu. De voorstelling van ongeveer een uur begint om 14.00 uur. Het decor wordt gevormd door de bossen van Boschhuizerbergen. Er is beperkte parkeerruimte bij de eerste en tweede ingang van het bos aan de Maasheseweg. Er is ook een parkeervoorziening aan de Spurkterdijk. Borden in het bos verwijzen naar de voorstelling. Deze bijzondere en unieke beleve nis is één van de veertig activitei ten van (P)uur Natuur van Stich ting De Marke Venray. Iedereen kan deelnemen aan deze bijzon dere belevenis. Van tevoren aan melden via de website van (P)uur Natuur. Als het regent gaat de voorstelling niet door. Raadpleeg daarvoor in de ochtend nog even www. demarke-puurnatuur. nl. Tijdens de zomerperiode wor den de boeken van Bibliotheek Venray van maandag 25 juni tot zondag 5 augustus voor vier weken uitgeleend. Deze extra lange uitleentermijn geldt voor alle materialen die normaal voor drie weken geleend kunnen worden, zoals boeken en tijdschriften. De overige materialen als video 's, cd- roms en dvd 's behouden hun uit leentermijn van een week. Ook de sprinters, net nieuw verschenen romans, blijven de uitleentermijn van twee weken behouden. In deze zomerperiode mogen twaalf materialen geleend worden. Voor wie alleen tijdens de vakantie tijd heeft om te lezen, biedt de biblio theek een abonnement voor twee maanden aan voor 5,25 euro. Ook kan men kiezen voor een gratis abonnement waarbij betaald moet worden voor elk boek dat geleend wordt. In de bibliotheek worden door lopend afgeschreven tijdschriften, kinderboeken en boeken voor volwassenen te koop aangeboden. Momenteel loopt nog de speciale actie bij de verkoop van afgeschre ven boeken. Wie nu een afgeschre ven volwassen roman koopt mag gratis een tweede afgeschreven roman meenemen. De hele maand juni staat de bibliotheek nog in het teken van de maand van het Span nende Boek. Een genre dat ook bij leden van de bibliotheek Venray populair is. In de bibliotheek Ven ray is een Crime Passionnel-scène te zien. Een huisvrouw lijkt al kij kende naar de televisie vermoord te worden door haar man. Passie, felle jaloezie, wraak, zodra het om liefde gaat zijn mensen tot alles in staat. Zelfs tot moord. De crime passionnel is al eeu wenlang een motief in de litera tuur. Ieder jaar verschijnen er misdaadboeken over crime pas sionnel van auteurs als Nicci Fre nch, Ruth Rendell en Elizabeth George en in Nederland schrijvers als Saskia Noort, Simone van der Vlugt, Esther Verhoef, Tomas Ross en René Appel. De spannende boe ken staan apart in de bibliotheek. Er is een keuzelijst verkrijgbaar met de nieuwste aanwinsten van spannende boeken. Uitgebreide informatie over het aanbod van de bibliotheek is te vinden op www. obvenray.nl. Enige jaren geleden werd het duidelijk dat er wat moest gebeu ren aan de kermis op de dorpen, de gemeentelijke signalen waren van dien aard dat we moesten vrezen voor het voortbestaan van de kermis. En aangezien Merselo zijn muziekfeesten niet meer had, en het geld maar een keer uitge geven kan worden, werd het stil met de kermis in het dorp. Het waren de Vrienden van Rosenta- ler die de handschoen oppakten en langzaam aan werd het weer een dorpsfeest in Merselo, de ker mis leefde weer op, en het werd alle dagen een feest om naar toe te gaan, de groep werd een ker- miscomité, de dorpsraad ging er achter staan, kortom, sindsdien wordt er werk van gemaakt. Dat is goed voor de beide kasteleins en die twee gaan nu samenwerken en samen het feest organiseren. Het is het comité niet te doen om geld te verdienen, het gaat om het feest, om de saamhorig heid in het dorp te vergroten, en dat lukt want als men naar het programma kijkt ziet men dat er diverse malen een beroep gedaan wordt op hun medewerking. De kermis opent zaterdag 30 juni met een skelterrace voor 16 jaar en ouder. Er is een circuit uitgezet in het dorp, met start en finish op het grote kermisterras, en met een heuse pitstop waarbij de bestuur ders moeten wisselen. Die avond is er een optreden van BOB, alle maal sfeermuzikanten uit Venray. Zij zorgen voor een feest tot in de kleine uurtjes. Op zondagmorgen brenft de fanfare van Merselo-Vre- depeel een luchtig kermisconcert in de open lucht.'s Middags is een familiemiddag, een clown loopt rond, schminkt de kinderen, deelt ballonnen uit en er is sfeermuziek. De maandag begint na de mid dag met kinderspelen, dit jaar een kruiwagenbehendigheidsrace. De dorpsbarbecue start vanaf 18.00 uur met op de achtergrond sfeer muziek. Op dinsdagavond zijn er zes acts te bewonderen, de dorps genoten treden dan op, en van te voren is niet bekend wie er dit jaar weer op de planken zal staan. Zij doen dan hun geliefde artiest na.De drumband uit Ysselsteyn opent deze avond om 20.45 uur en de avond wordt afgesloten met een optreden van de zingende slager uit Horst, Crist Coppens. Iedereen is van harte welkom op de kermis in Merselo op zaterdag 30 juni en zondag 1, maandag 2 en dinsdag 3 juli. Het Venrayse kerkdorp Cas- tenray staat zondag 24 juni weer in het teken van de Caselse Bier feesten, een feest van en voor de inwoners, voor jong en oud. Het dorpsfeest op het terrein aan de Matthiasstraat bij de kerk in Cas- tenray barst om 11.00 uur los. Het unieke van de Caselse Bier feesten is dat de plaatselijke vereni gingen dit evenement in het hartje van Castenray volledig dragen. Dat begint al tijdens de opener van de bierfeesten, de dorpszeskamp. Vanaf 11.00 uur strijden zes teams om de wisselbeker. AC Provinci ale, East Side, Street Dogs, Casele Vuruut,Ald Casele en FC KO gaan weer voor de felbegeerde wis selbeker. Voor de minder sportief aangelegde bezoekers start tege lijkertijd een creativiteitsmarkt/ hobbybraderie. Ambachtelijke en creatieve hobbyisten presenteren een gevarieerd aanbod aan arti kelen. Zo laten onder andere de glasgraveerder, houtsnijwerker en stoelmatter hun ambachtelijke werk zien. Daarnaast zijn er stand jes met bijvoorbeeld keramiek, beelden van klei, Baby born, glas in lood raampjes, doosjes maken van kaarten, lood verwerken, fineer inlegwerk en wafels bak ken. Ook in de middaguren zijn er tal van activiteiten. Tevens is er een demonstratie van de hand boogsport met moderne hulpmid delen. Ook wordt de mogelijkheid geboden om zelf te schieten. Voor de jeugd is er de mogelijkheid zich te laten schminken of zich op het luchtkussen te vermaken. Tevens zal er ook weer een straattheater zijn. Er is tevens een kindermarkt. Om 15.00 uur begint op het feest terrein tegenover de basisschool het middagprogramma. Dit jaar wegens groot succes in het verle den, wederom een open podium. Hier kunnen binnen en buiten- dorpse artiesten hun kunsten tonen. Of dit nou muziek dans of iets anders is maakt niets uit. Dit is echt de moeite waard om te zien. Na een daverend succes in het verleden, dit jaar wederom het bierpulschuiven. Dit jaar hebben ze er een echt WK van gemaakt. Wie wordt de eerste wereldkam pioenen bierpulschuiven van de Caselse Bierfeesten 2007? Dit alles zal om 16.00 uur beginnen met enkele prominenten. Verdere activiteiten zijn bierkratstapelen en biervathangen en ringsteken met paard en wagen. Rond 18.00 uur zal de laatste opdracht van de zeskamp plaatsvinden om en nabij de feesttent. Zal hier de echte ont knoping plaats gaan vinden. Hoe en wat blijft nog even een mys terie De middag en avond zullen op een feestelijke manier ingevuld worden. Er is een disco die eenie der in de stemming brengt. Er zijn diverse optredens van bekende artiesten. De hoofdact van de avond is de band Boys Off Coun ty Hell die al diverse optredens in de regio tot een groot succes maakte. Ook dit jaar worden er weer verscheidene speciale bie ren gedemonstreerd. Natuurlijk is er ook de mogelijkheid om ze zelf te proeven. Natuurlijk zal er ook voor de inwendige mens goed gezorgd worden. Verschillende gerechten worden er bereid. De Caselse bierfeesten wordt gehou den op het feestterrein aan de Matthiasstraat. House On Wheels is een uniek concept, bedacht vanuit de eigen ervaring en frustratie: Het lange wachten in een rij op een feest, evenement of festival. Waarom wordt er dan niemand vermaakt tijdens het wachten? Omdat dit veel rompslomp met zich mee brengt. Er moet een geluidsin stallatie geregeld worden, een podium, een dj-booth, kortom extra werk wat u niet kunt gebrui ken. Daarom is er nu House On Wheels, de ideale publiekstrek ker die het extra werk uit handen neemt, Zodra House On Wheels parkeert is het een kwestie van stekker erin, en beginnen maar. House on Wheels is een caravan met een eigen geluidsinstallatie en dj booth. De gebroeders Van Keulen draaien 'back to back'. Ze drummen zelfs mee op een drum pad volgepropt met conga's, cow bells en sampelen beats. House on Wheels kan overal staan en is door zijn uitstraling uniek en een publiekstrekker voor ieder evenement. Er zijn maar enkele vierkante meters nodig om House on Wheels een plaats te geven. Enkele voorbeelden waar House on Wheels kan staan: bij de ingang van een feest, evenement of festi val. Bij de opening van een nieuwe winkel of filiaal. Bij een receptie van een bruiloft of ander feest. Bij een bedrijfsfeest en bij een beurs. De kracht van House On Wheels ligt in de eenvoud van het aan sluiten. Geen geluidsinstallatie die apart gehuurd moet worden, geen podium wat speciaal opgezet moet worden, geen DJ-booth die gehuurd hoeft te worden. House On Wheels is een compleet inge richte partycaravan om, nét dat beetje extra toe te voegen bij een evenement of festival. Inmiddels heeft House on Wheels op verschillende feesten en festivals gestaan, waaronder: Emporium The Forbidden City 2007 en Free Your Mind Festival 2007 en is ook present tijdens Venray Muzikaal Totaal in Venray. Zie ook www.house-on-wheels.nl. Zelfs het onlangs verschenen persoonlijk jaarverslag van de Limburgse gouverneur Frissen besteedt er aandacht aan. Want de bundel Op de fiets langs kunst, PoëzieFietsroutes Venray van Lite rair Café Venray-regio betekent 'genieten van cultuur en natuur'. De bundel bevat twee fietsroutes langs in totaal ruim zestig kunst werken in de Venrayse dorpen en wijken. Bij een foto staan van elk kunstwerk de gegevens vermeld, ook van de kunstenaar. Boven dien is telkens een toepasselijk gedicht bijgevoegd. De kunst- en gedichtenbundel is daardoor ook thuis interessant maar nodigt vooral uit om Venray, stad en dorp, op de fiets te verkennen. Temeer doordat ook weetjes over allerlei zaken langs de routes staan ver meld. Uiteraard komt de fietser ook terecht bij kunstcentrum Oda park, een beeldenpark met nog eens tachtig kunstwerken. De aan trekkelijke combinatie van fietsen langs kunst en natuur met poëzie boeide in elk geval sponsoren en subsidieverleners, onder meer het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg, waarvan de gouverneur voorzitter is. De rijk geïllustreerde bundel en de PoëzieWandelroute langs ruim twintig kunstwerken in hartje Venray, zijn verkrijgbaar bij VW en boekhandels, museum 't Freulekeshuus, op campings en in kiosk De Statie op station Venray- Oostrum. Meer informatie staat op www. literair-cafe-venray. nl Schouwburg Venray nodigt samen met de Groep Geleide Wapens de bevolking uit Ven ray en regio op zaterdag 23 juni vanaf 20.30 uur uit om te komen genieten van het Pleinconcert On Broadway dat verzorgd gaat worden door het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht, zanger Gert-Jan Heuvelmans en zange res Vera de Bree. Broadway is een van de grote straten in Manhattan, New York. Het gedeelte van de straat bij Times Square huisvest veel the aters die een altijd veranderend scala aan commerciële, op grote schaal gemaakte musicals biedt, en dan met name toppers als Chess, Chicago, Miss Saigon, Gre ase en The Wizz. Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht heeft zich hierdoor laten inspireren tot maken van On Broadway. Uit de mooiste musicals zijn de bekend ste songs bijeengebracht: van Sum mertime tot Summer Lovin', van Fascinating Rhythm tot a Brand new Day. Gert-Jan Heuvelmans staat in diverse theaterproducties op de planken en heeft eerder in de theatershow Going Dutch gezongen en in diverse Jeans Thea tershows. Vera de Bree heeft vorig jaar een verpletterend examen gedaan met het Orkest voor een uitverkochte zaal en werkte onder meer met Boris. Gastdirigent voor deze avond is Jos Beeren. Jos is tenorsaxofonist in het Metropole Orkest, waarmee hij talloze inter nationale artiesten uit zowel de pop- als de jazzwereld begeleidt. Hij dirigeerde grote orkesten bij de theaterproducties Cole Por ter's Songbook en Sinatra's Song- book. Hij speelde saxofoon en klarinet in de musicals Evita,West Side Story en Chicago. In de pauze wordt de muzikale invulling ver zorgd door locale zangtalenten Mieke Janssen en Ilja Croque. St. Oda naar Peeltoernooi De kerkelijke fanfare St. Oda Merselo-Vredepeel neemt op zaterdag 23 juni deel aan het 4le Meister Rongen Peeltoernooi. Fan fare St. Oda treedt op om 21.00 uur in gemeenschapshuis De Moost in Neerkant. JANNA LEAN Janna en Lean zijn twee eigen wijze Amsterdamse bakvissen, die na hun eindexamen een halfjaar door Afrika en Europa gaan reizen. Ze beginnen in Tamale (Ghana), waar ze vrijwilligerswerk verrich ten in een weeshuis. Zo logeren bij het gezin van Hassan, die zijn onderbroeken strijkt, een fasci natie heeft voor Mr. Bean en een mening over alles. Onbevangen als ze zijn, maken Janna en Lean vrien den met bijna iedereen en zetten ondertussen het nachtleven van Tamale op z'n kop. Na drie maan den reizen ze door naar Burkina Faso, Mali, Senegal, Mauritanië en Marokko. Ook daar toont zich hun talent vrienden te worden met de merkwaardigste personen en verwikkeld te raken in de nete ligste situaties. Dankzij een beetje bluf en heel veel geluk weten ze zich altijd weer te redden. Zelfs in Spanje en Frankrijk, de laatste lan den voor eindstation Amsterdam, trekken ze het avontuur naar zich toe. Bakvissen met ballen is alles behalve een doorsnee reisverslag, maar een hilarisch relaas van de belevenissen in den vreemde van twee echte bakvissen. KWATSavond V-Kick Kunst Cultuur Met een rugzak dwars dour Afrika

Peel en Maas | 2007 | | pagina 12