Openbare vergadering cliëntenraad 1500 euro voor Hospice Zenit Geslaagde seminar Ronde Tafel Heb jij de X-factor? Venrayse clubs naar Rollebol Afscheid Karei Janssen Bouwmij Janssen m Wethouder zet tanden in sloopflat Bevrijdingsrit Overloon e Ingezonden Venraynaar wint 100.000 euro 'Ozb blijft laag' OPEN DAG KUNST- EN MUZIEKWERKPLAATS VENRAY Zondag 17 juni 2007 van 13.00 tot 17.00 uur Sjanellekes verdedigen wisseltrofee r t i BEZORGEN? Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 14 juni 2007 - Pagina 9 De cliëntenraad van verzor gingshuis Het Schutttersveld/ Groene Kruis Zorg aan Huis houdt woensdag 20 juni een openbare vergadering in Het Schuttersveld aan de Bergweg 2 in Venray. Op de agenda staat het thema mantelzorg. Vertegenwoor digers van Zorggroep Noord-Lim burg (waartoe Het Schuttersveld behoort), Groene Kruis Zorg aan Huis en Synthese belichten dit thema tijdens de bijeenkomst. De avond begint om 19.00 uur in het restaurant. De zorg- en dienstver lening is volop in beweging. Een van deze ontwikkelingen is dat mantelzorg een steeds belangrij kere plek gaat innemen, waardoor mensen langer in hun eigen, ver trouwde omgeving kunnen blij ven wonen. Daarnaast voelen veel familieleden zich geroepen om hun partner of een naast familie lid intensief te ondersteunen. De noodzakelijke continuïteit van dat type zorg legt een grote druk op de mantelzorger. Groene Kruis Zorg aan Huis, een onderdeel van Zorggroep Noord-Limburg, kan de mantelzorger ontlasten. Naast de reguliere zorg kunnen onze medewerkers zorgen voor onder steunende dienstverlening bij de mantelzorger tijdens ziekte of vakantie. Bij afwezigheid van de mantel zorger kunnen medewerkers van Groene Kruis Zorg aan Huis de taken van de mantelzorger (tijde lijk) overnemen. Ook Synthese speelt als informatiepunt een belangrijke rol. Synthese kan de mantelzorger ondersteunen bij het uitwisselen van ervaringen en het bieden van ontspanning. Daar naast fungeert de organisatie als wegwijzer in zorgland. Serviceclub Fifty-One Interna tional heeft de Stichting Hospice Zenit 1500 euro geschonken. De Stichting Hospice Zenit heeft voor de regio Venray/Meerlo-Wanssum/ Horst a/d Maas/Sevenum een hos pice gerealiseerd waar mensen de laatste weken van hun leven kun nen verblijven. Het hospice voor palliatieve terminale zorg heeft alle voorzieningen die voor een naar omstandigheden normaal leven noodzakelijk zijn. Familie en vrienden zijn er, net als thuis, voor gezelschap, hulp en zorg en verder zijn er altijd speciaal opgeleide vrij willigers. 24 uur per dag is er een verpleegkundige in huis. De eigen huisarts zorgt voor de medische begeleiding. Het hospice is inmid dels ruim een jaar open en heeft zestig gasten ontvangen en mogen begeleiden. De kosten voor de verpleging en verzorging worden betaald uit de AWBZ, maar voor de overige kosten voor de exploitatie is de stichting afhankelijk van gif ten. "We zijn dan ook erg blij met de ondersteuning door Fifty-One International", laat voorzitter Wim Smeets weten. Fifty-One Interna tional spant zich in voor een bete re verstandhouding onder men sen, los van filosofische, raciale of politieke overwegingen. Dat doet de serviceclub door zich in dienst van een gemeenschappelijk ideaal te stellen. Met het enthousiasme van de jonge leden gepaard aan de wijze ervaring van de ouderen, de gemiddelde leeftijd van de leden is 51, willen de leden een weder zijdse menselijke verrijking in de hand werken en een stimulans zijn voor hogere morele waarden. Meer informatie over Hospice Zenit staat op www.hospicezenit. nl. In de schouwburg van Venray is voor de achtste keer het jaarlijkse seminar van de Ronde Tafel Ven- ray-Horst gehouden. Dit jaar was het thema Heb jij de X-factor. In een bijna uitverkochte schouwburg luisterden de gas ten naar sprekers Henk-Jan Smits en Sjaak Bral. Zij vertelden beide hun eigen verhaal over de X-fac tor. Dankzij de aanwezige gasten en drie nieuwe sponsoren maakte de Ronde Tafel het mogelijk de gehandicaptensport in Venray een hart onder de riem te steken. Er waren nieuwe voetbaltenues voor het G-elftal van SV Venray en drie Venrayse gehandicapte judoka's gaan naar de Special Olympics in China. KSK m>ENEN EN CO Rollebol 2007 vindt plaats op zaterdag 16 juni in Lomm. ADOR Oostrum, SJW Castenray, SJMO Oirlo en de Springplank uit Ven ray, trekken deze dag naar de regio Venlo om daar de strijd aan te gaan met de overige deelnemers. Rollebol wordt jaarlijks georgani seerd door de deelnemende jeugd clubs en ook op toerbeurt bij een van hen gehouden. Gastheer dit jaar Sirene'99 uit Lomm. Meer dan driehonderd kinderen en zo'n honderd begeleiders nemen deel aan deze activiteitendag die bestaat uit drie onderdelen. Daar is een circuit met achttien zes kampachtige spellen als: waterdra gers, buikschuiven, skippyslang en kruipnet.Verder een spellencircuit dat eveneens uit achttien onder delen bestaat in het thema De boer op. Hier luisteren de spellen naar namen als: poep scheppen, strobaal rollen, biggen vangen en eieren blazen. Het derde onder deel is de Klötskes-jacht, waarbij men stickers moet verzamelen, in het centrum van Lomm, bij per sonen die een opvallend hoedje dragen. Van het aantal stickers hangt af, hoe groot het bouwpak ket is waarvan men iets moet bou wen rondom het thema Ter land, ter zee en in de lucht. Voordat de ongeveer 24 teams in elke catego rie, er zijn drie leeftijdsgroepen, beginnen aan de spellendag, vindt de opening plaats. Deze begint met een vlaggenparade en het hijsen van de Rollebolvlag. Plaats van handeling is het speelveld aan de Kerkhoflaan, waar van 10.00 tot 16.30 uur iedereen welkom is. Na de prijsuitreiking, die verricht wordt door tweede kamerlid Ger Koopmans van het CDA, is dui delijk wie de opvolger is van De Springplank uit Venray, die vorig jaar met de wisselbeker naar huis PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Bouwmij verder zonder Janssen - - ««'CA Ongeveer zestig jaar geleden werd in Venray een bouw maatschappij opgericht door Frans, Jan en Cor Janssen. Nadat Frans zich concentreer de op de stukadoorstak van 'd'n ellastieke' bouwden Jan en Cor het bedrijf uit tot een middelgroot bouwbedrijf. Hun opvolgers, Ben en Karei leid den vervolgens, samen met Henk Raedts, het bedrijf het nieuwe millennium in. Na Ben, die enkele jaren geleden het bedrijf verliet, neemt de bouw maatschappij nu afscheid van Karei Janssen (58) en is de laatste 'ellastieke' uit het fami liebedrijf verdwenen. Het vertrek van Karei komt ruim een jaar nadat de aandeel houders van Janssen Raedts Hol ding het bedrijf hadden verkocht aan Aan de Stegge Verenigde Bedrijven (ASVB). Afgesproken was dat Karei de leiding over het bouwbedrijf zou houden totdat er een geschikte vervangers voor hem was gevonden. "Die is er nu in de persoon van Bart van Roy", aldus Karei Janssen. Karei Janssen omschrijft de ver koop aanASVB als een goede zaak. "De cultuur van dat bedrijf paste sterk binnen onze gedachtegang. Met name de zorg vóór en betrok kenheid mét onze medewerkers en opdrachtgevers stond voorop", aldus Karei die bij het bouwbe drijf diverse ups en downs kende. "Dat hoort bij het ondernemen maar zo waren de beginjaren tachtig en 1993 moeilijke jaren voor ons. Vooral het feit dat we destijds mensen hebben moeten ontslaan. We hebben dat kunnen beperken maar dat was toch wel het ergste wat we moesten doen ook al was het noodzakelijk." Daar staat tegenover dat nu een bedrijf wordt overgedragen met een goed gevulde orderportefeuille. "Er ligt een goede bodem voor de toe komst", aldus Karei. Voor Karei is het afscheid er een met gemeng de gevoelens. "Van de ene kant is het lastig omdat je samen met anderen, waaronder de 150 mede werkers, meer dan 30 jaar aan de kar getrokken hebt. Van de andere kant heb ik er een goed gevoel bij en hoef ik me nu geen 24 uur per dag meer met de onderneming bezig te houden. Let wel, ik heb dat altijd met veel plezier gedaan want niets boeit meer dan werken met mensen. Zeker in de bouw want daar stel je alleen niets voor. Het spel dat je 'speelt' met over heden, opdrachtgevers, onderaan nemers en leveranciers draait wat dat betreft om teamwork." "Als Venrayse bouwonderne ming hebben wij mee mogen bouwen aan Venray. Dat schept een bepaalde maatschappelijke verantwoordelijkheid die wij ook al die jaren genomen hebben. Je ziet echter in Venray steeds meer bedrijven die zich van Venray ver vreemden. Niets mis mee maar de betrokkenheid met Venray vanuit het bedrijfsleven wordt daardoor steeds minder. Dat is jammer en uiteindelijk niet goed voor Ven ray want het zijn vaak juist die bedrijven die bepaalde initiatie ven ondersteunen en mogelijk maken". Karei Janssen is echter niet iemand die stil gaat zitten en heeft diverse plannen voor de toekomst. Daar speelt zijn betrokkenheid bij het Venrayse een belangrijke rol. "'HStS''51 31 00 Vorige week gaf wethouder Hans Teunissen het officiële start sein voor het afbreken van de flat aan de Veltumse Kleffen in Venray. Hij klom hiervoor in de sloop- kraan en zette de tanden van de grote betonschaar in een van de balkons van het gebouw. Zijn actie werd gadegeslagen door bewo ners uit de buurt en betrokken partijen, zoals de gemeente, de architect en de Belangenvereni ging Veltum. Onder de aanwezigen waren ook mensen die de opening van de flat, een kleine 40 jaar geleden, meemaakten. Voor hen was dit moment natuurlijk extra bijzonder. Na de symbolische handeling van Teunissen was er nog gelegenheid voor alle bezoekers om met een kopje koffie en wat lekkers toe te kijken hoe de sloper verder ging waar de wethouder was gebleven. De sloop zal een paar weken in beslag nemen. Rond de bouwvak wordt gestart met de sloop van de flat aan de Haammakerstraat. In het najaar start Wonen Venray met de nieuw bouw. Toerklub Overloon houdt op zondag 24 juni de Rabobank Bevrij dingsrit. Deze fietstocht is dit jaar extra aantrekkelijk voor gezinnen want kinderen tot en met twaalf jaar fietsen gratis mee. Daarnaast is er voor de kinderen op de kortste afstand van 25 kilometer een prijsvraag met een aantal aardige prijsjes. Ook wordt er onder de deelnemers een aantal prijzen verloot. Na afloop is het goed vertoeven op het terras van eetcafé en pannenkoekenhuis Museumzicht. Kinderen mogen dan smullen van een gratis pannenkoek. De kortste afstand, 25 kilometer, is vooral aantrekkelijk voor gezinnen: ook wordt hier de bekende quiz gehouden. De 40 kilometer is uitermate geschikt voor de recreatieve fietser: beide afstanden komen tezamen in Smakt voor een gezamenlij ke pauze bij café-restaurant het Pelgrimshuis. Sportieve rijders kunnen zich uitleven op de 105 kilometer die voornamelijk over stille wegen door het Limburgse land gaat. De start van de 105 km is tussen 7.00 en 9-30 uur, 25 en 40 km rijders kunnen starten tussen 8.00 en 11.00 uur bij eetcafé en pannenkoekenhuis Museumzicht bij het Oorlogsmu seum in Overloon. Deze tocht wordt verreden onder voorwaarden van de Nederlandse Toerfiets Unie. Meer informatie kan men opvragen bij TonToonen tel. (0478)642160. Op het smartlappenfestival in Son en Breughel hebben de Sja nellekes afgelopen jaar de wissel beker gewonnen met hun act en lied over de zwerver. Zondag 17 juni moeten zij deze prijs gaan verdedigen met een nieuwe act. Op dit festival komen tien smart lappenkoren uit heel Nederland. Zij treden allemaal twee keer twintig minuten op en daarna nog een keer met een act die ze zelf bedacht en gekozen hebben. De acts worden gejureerd door een afgevaardigde van elk koor. De Sjanellekes zijn deze dag het enige vrouwenkoor en zullen om 13.00 uur in de achtertuin, 15.45 uur op het grote podium en in de finale om 17.45 optreden. Dit festival is leuk aangezien alle koren zich met een act kunnen nresenteren Voor wie het nog niet weten de Sja nellekes is een smartlappenkoor bestaande uit ruim dertig vrou wen die smartlappen en levens liederen zingen. Zij treden op in bejaarden en verzorgingstehuizen alsmede op festivals, evenemen ten en bedrijfsfeesten. De kleding is een Chanelpakje; vandaar de naam Sjanellekes. Kenmerkend voor het koor zijn de kleur roze, alleen vrouwen en de gezellig heid. Het festival wordt gehouden in hotel-restaurant la Sonnerie in Son en Breugel. Speciale gast deze middag is Rachid, die na de fina- leact van de Sjanellekes op gaat treden. De Sjanellekes zijn ook te zien tijdens Venray Muzikaal Totaal op vrijdag 22 juni op de Grote Markt inVenrav. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Sloop flats Vorige week donderdag werd de start gemaakt van het slopen van de twee flats in Veltum. Er waren een aantal genodigde dames en heren, die in hun beste kledij toe zagen hoe er een begin gemaakt werd van het echte sloopwerk. De catering mocht natuurlijk niet ontbreken, want slopen dat maakt hongerig. Broodjes, fruit, hapjes, koffie en nog veel meer lekkers, het kon niet op deze vroege och tend. Eerst was er een toespraak van mevrouw Van Beek van de woningstichting. Ze noemde het een schitterend moment, en een historische dag. Eindelijk, na jaren voorbereiding mocht er gesloopt gaan worden. Ze noemde dit een kleine ingreep om de wijk weer leefbaar te maken. Daarna mocht wethouderTeunissen ,in zijn beste pak, plaatsnemen op de kraan. Hij noemde dit een jongensdroom die uitkwam; Het slopen van een goede woonvoorziening in Venray is wel een rare jongensdroom. Er werd geapplaudisseerd door de genodigden, maar niet door de mensen die stonden te kijken. Er waren enkele oud bewoners. Een mevrouw sprak me aan en zei ver drietig te zijn, ze had graag willen blijven wonen maar de huur van de nieuwbouw is te hoog voor haar. Er werd helemaal voorbij gegaan aan het feit dat niet ieder een hier blij mee is. Er werd niet eens over gesproken. Mensen die verplicht moesten verhuizen en hier veel verdriet van hebben. Er waren heel veel mensen die hier graag hadden willen blijven wonen, dat weten we omdat we de deuren langs gegaan zijn om het te vragen. Nu komt er dure nieuwbouw, terwijl de andere flats wel gerenoveerd zijn. De SP heeft flink actie gevoerd, samen met de bewoners. Het heeft niet geholpen. Eigenlijk was dit een hele trieste dag. Linda Weijs voorzitter SP Venray Moedercentrum Nu ik drie maanden bij het Moedercentrum actief ben, wil ik even terugkijken. Voor mij was het op het juiste moment dat ik in het Moedercentrum aan de slag kon in december, want ik had weinig contacten in Venray. De eerste twee weken kwam er veel op me af, ook de drukte, was dit niet meer gewend. Ben toen goed opgevangen. De kerstviering vond ik, net als mijn vriendin uit Venlo, geweldig. Wat me de eerste maand opviel is dat de vrouwen van verschillende nationaliteiten zo positief met elkaar omgaan. Mijn ervaring in mijn toenmalige woonplaats was hierover nega tief. Ook mijn contacten en bezig zijn met de werkgroep Inloop en 8-maartviering zijn heel positief. Nadat Oesha terug was van haar ziekteverlof, kreeg ik hulp van haar met mijn taken, wat voor mij meer structuur geeft in mijn bezigheden binnen het Moeder centrum. Opvallend was en is de echte belangstelling en betrok kenheid voor elkaar. Hij heeft mij geholpen me nog meer thuis te voelen in Venray. Ik voel me in het Moedercentrum op mijn plaats en hoop nog lang actief te mogen zijn binnen het Moedercentrum. Een vrijwilliger (naam bij de redactie bekend). Een inwoner van Venray kan een van zijn of haar wensdro men in vervulling laten gaan. Op een bij Sigarenhuis Compaenen gekocht staatslot won de bezitter tijdens de trekking van 10 juni jl. een prijs van 100.000 belasting vrij. De heer Van Ooijen, eigenaar van Sigarenhuis Compaenen in Venray, reageert enthousiast: "Wij zijn pas ruim een jaar eigenaar van de winkel en het is geweldig dat nu een grote prijs valt!" De heer Van Ooijen speelt zelf ook mee met de Staatsloterij: "Als ik ooit een grote prijs win zou ik het heerlijk vinden om minder te werken." Iedereen die meespeelt in de Staatsloterij maakt kans om zijn dromen en wensen waar te maken. Door iedere maand weer de grootste prijzenpot van Neder land uit te keren, zorgt de royaal ste loterij van Nederland ervoor dat die kans voor iedereen bereik baar wordt. De winnaar zal zich naar verwachting een dezer dagen melden bij het hoofdkantoor van de Staatsloterij in Den Haag om zijn lot te verzilveren. De gemeente Venray is niet van plan de onroerendezaakbelas- ting (ozb) extra te verhogen. Het Kabinet wil de maximering van de tarieven loslaten waardoor de gemeenten alle vrijheid krijgen de ozb explosief te laten stijgen. Lan delijk heeft het al tot hevige kri tiek geleid. Huiseigenaren vrezen voor een forse lastenstijging. In Venray is de ozb de laatste jaren slechts minimaal gestegen met alleen het inflatiepercentage, variërend van 1 tot 2 procent. In de commissie Middelen lieten CDA, Lokaal Aktief en WD duide lijk weten tegenstander te zijn van extra verhogingen. Wethouder Van der Broeck (CDA) beloofde terug houdendheid met de ozb. Wel geeft Van der Broeck aan dat de gemeenten steeds minder instru menten hebben om eigen belas tinginkomsten te heffen. Vooral sinds het gebruikersdeel van de ozb is afgeschaft. Sinds 2006 betalen alleen nog huiseigenaren onroerendezaakbelasting. van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl De kunstenaars van de Kunst Werk Plaats exposeren hun eigen werk, de muzikanten van de Muziek Werk Plaats laten hun muziek horen. De Kunst Werk Plaats en de Muziek Werk Plaats zijn gevestigd op het St. Annaterrein, Waranda 4, Noordsingel 39 Venray. ging- Wil jij Verspreidingsburo Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray •- V.~ Op de foto Karei Janssen 1.) samen met zijn opvolger, Bart van Roy.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9