Open dag Kunst Werk Plaats Jos van Boekei loopt voor het goede doel J Politiekrant blauw Goed jaar voor bibliotheek 'Appartementen onverkoopbaar' Betoncentrale klemgezet door kinderdagverblijf Amnesty overhandigt onderzoek II r i PEEL EN MAAS Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 Kantoorartikelen? PEEL EN MAAS Donderdag 14 juni 2007 - Pagina 7 Zondag 17 juni van 13.00 tot 17.00 uur De Kunst Werk Plaats in Ven- ray houdt zondag 17 juni haar halfjaarlijkse open dag. Zowel de beeldende kunstwerkplaats als de muziekwerkplaats zijn dan opengesteld voor bezoe kers. Iedereen is van harte uit genodigd om de zeer diverse kunstwerken te aanschouwen. De Kunst Werk Plaats in Ven- ray is in 1999 ontstaan. Vanuit de maatschappij was er een dui delijk signaal om voor mensen met een GGZ-achtergrond een maatschappelijk steunsysteem te ontwikkelen op het gebied van beeldende kunst en muziek. In de Kunst Werk Plaats Venray heb ben de deelnemers volop ruimte om hun artistiek talent te ontwik kelen. Ze komen allemaal mini maal twee keer in de week naar de werkplaats en hebben er een eigen atelier. Kunstbeoefening is een belangrijke factor van zelfont plooiing en mede hierdoor kun nen de deelnemers hun plek bin nen de samenleving beter gestalte geven. Jos Vaessen, één van de coördi natoren van de Kunst Werk Plaats, geeft aan dat de kunstachtergrond van de deelnemers zeer divers is. "Er zijn zowel deelnemers die academisch zijn gevormd, als ook autodidactisch. De mannen en vrouwen die de KunstWerk Plaats bezoeken, kunnen allemaal op hun eigen niveau bezig zijn met beeldende kunsten en muziek. Er is geen instroomniveau of iets dergelijks. De enige voorwaarden zijn een kunstzinnige en een GGZ- achtergrond. In hun creativiteit zijn de deelnemers niet gebonden aan bepaalde thema's, maar heb ben ze alle artistieke vrijheid. Wel bieden we regelmatig workshops en andere culturele activiteiten aan, om de kunstenaars bekend te maken met nieuwe technie ken. Sinds kort hebben we ook een kunstenares gecontracteerd. Zij bezoekt de Kunst Werk Plaats meestal twee dagdelen per week en haar ideeën kunnen weer voor extra inspiratie zorgen." Jos Vaessen laat weten dat de kunstwerken niet alleen tentoon gesteld worden tijdens de open dag. "Tijdens de open dag zijn diverse ateliers geopend en kun nen de bezoekers de kunstenaars en musici aan het werk zien. Ook buiten de open dag is het moge lijk om de Kunst Werk Plaats te bezoeken. Voor bezoekers is de galerie geopend op maandag en vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur, op dinsdag, woensdag en donder dag tussen 10.00 en 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Dan kan iedereen geheel vrijblijvend de kunstwerken bekijken. En som mige van onze kunstenaars expo seren ook op andere plaatsen dan de Kunst Werk Plaats. Dat is iets wat wij stimuleren. De stichting bevordert deelname aan kunstma nifestaties en andere evenemen ten, en stimuleert contacten met de regionale, nationale en interna tionale kunstwereld." De open dag van de KunstWerk Plaats vindt zondag 17 juni plaats tussen 13.00 en 17.00 uur op het St.Annaterrein in Venray. 122 kilometer wandelen voor Bèkse toren Jos van Boekei uit Vierlings beek gaat een reuzenwande- ling maken van maar liefst 122 kilometer in 24 uur. De opbrengst van deze sponsor- tocht komt ten goede aan de restauratie van de kerktoren in zijn woonplaats. Tien vra gen aan Jos van Boekei. Hoe is dit idee ontstaan? "Eind december was ik bij 'uut ut Köpke van Jeu' bij Gryphus. Daar hoorde ik het verhaal van de opknapbeurt van d'n Bèkse toren. Toen ik 's avonds naar huis wan delde, kwam ik langs die toren, ik keek naar die toren en plotseling was die uitdaging er. Ik wilde iets spectaculairs voor de toren doen. Het plan om 122 kilometer te gaan wandelen als sponsortocht voor de toren werd zogezegd onder de toren geboren. Ga je die hele wandeling alleen lopen? "Ik ben zeer in mijn sas, dat twee wandelfanatiekelingen mij bijstaan. Onze dorpsgenoot Har- rie de Hoog en Gerrit Bonants uit Maashees zullen mij de gehele wandeling vergezellen. Het zijn twee doorgewinterde wandelaars met veel wandelkilometers in de benen en zij hebben al vaak de Vierdaagse van Nijmegen gewan deld. Ik kan mij geen betere wan delcollega's bedenken." Hoe kom je aan die afstand van 122 kilometer? "Dat is de lengte van het Maas en Peellinie Pad. Dit met rode en gele blokjes aangegeven wandel pad, hoofdzakelijk bestaande uit hobbelige veldwegen en zand paden met mul zand, loopt door maar liefst 27 dorpen in het Land van Cuijk. Wij starten op zaterdag 23 juni om 13.00 uur bij d'n Bèkse Toren, dan gaat het verder via Holthees, Overloon, Siberië, Wes terbeek, Oploo, Landhorst, Sint Anthonis, Ledeacker, Wanroij, Mill, Langenboom, Escharen, Grave, Gassel, Beers, Vianen, Haps, Cuijk, Sint Agatha, Oeffeit, Beugen, Box meer, Sambeek, Vortum Mullem, Groeningen en op zondagmidag 24 juni om één minuut voor een (12.59 uur) willen wij terug zijn bij onze Bèkse toren." Heb jullie ook rust- en slaap- pauzes? "Na iedere vier uur wandelen is een rustpauze van 20 minuten gepland bij familie en bij leerlin gen van Scholengemeenschap Ste vensbeek, waar ik als roosterma ker werkzaam ben. Om een dutje te doen is helaas geen tijd. Wij wil len aan de uitdaging, die wij ons opgelegd hebben, voldoen. En die uitdaging is 122 kilometer wan delen in 24 uur. En daarbij is geen slaaptijd inbegrepen. Dat betekent dus 's nachts heel goed opletten en gewoon doorlopen." Gaat deze reuzentorentocht ook door bij regen, storm of als het heel heet is? "Je moet in de voorbereiding daarmee rekening houden, want de weersomstandigheden zullen van grote invloed kunnen zijn. En als het heel heet is, moet je meer drinken en andere voorzorgsmaat regelen treffen. Het zal sowieso een ontzettend zware tocht wor den. Maar het gaat, wat ons betreft, altijd door." Hoe weten jullie of je op schema zit? "Het Maas en Peellinie Pad bestaat uit 25 etappes met afstan den van 2,9 kilometer tot 6,3 kilo meter. Ik heb een schema gemaakt, waarop precies staat, hoe laat wij op die meetpunten willen zijn. Dus bijna ieder uur kunnen wij controleren of wij niet te hard of te langzaam lopen." Je sprak over een sponsor- tocht. Wat houdt die sponsor- tocht in? "Onze reuzenwandeltocht kan gesponsord worden door bedrijven en de gewone Bèkse en Gruuningse mensen. Men kan ons per kilometer sponsoren, per etappe of voor de gehele route. Ook bestaat de mogelijkheid om een aantal kilometers met ons mee te lopen. Dat is in ieder geval een perfecte voorbereiding voor de Vierdaagse van Nijmegen of als oefening voor wandelingen op vakantie. Als men meewandelt, betaalt men 50 eurocent per kilo meter. De opbrengst komt natuur lijk geheel ten goede aan de res tauratie van d'n Bekse toren." Hoe kom je aan een spon sorformulier? "Ik heb op school een bijeen komst georganiseerd voor de leerlingen van Vierlingsbeek en Groeningen. Ik heb ze van mijn uitdaging verteld en iedereen reageerde enthousiast en zegde meteen hun medewerking toe. Maar liefst 80 leerlingen uit Bèèk en Gruuningen krijgen een badge van het Bèkse Torencomité en zij bezorgen op alle adressen in Vierlingsbeek en Groeningen op donderdag 14 juni een spon sorformulier en halen dit weer op maandag 18 juni op. Op het sponsorformulier staat tevens het tijdschema van onze wandeling van 122 kilometer in 24 uur. Ook kan men op het sponsorformulier aangeven, welk deel van de wan deling men mee wil lopen. Het strookje van het sponsorformulier met het sponsorgeld wordt door de bewoners in een enveloppe gedaan. Ik ben best trots op deze belangeloze, maar zeker onmisba re steun van zoveel leerlingen van onze school." Wordt er op zondagmorgen nog iets spectaculairs georga niseerd? "Mijn echtgenote, Wilma, heeft op zondag 24 juni met de Dames gymclub Vierlingsbeek e.o. een wandeling georganiseerd. Dit is de Bèkse Toren Wandeling. Zij ver trekken om 8.15 uur bij d'n Bèkse Toren en wandelen langs de Maas en door het mooie Maasheggen- gebied naar de Stuw in Sambeek. Nordic Walking is toegestaan. Aan deze Bèkse Toren Wande ling kan iedereen, van jong tot oud deelnemen. Enkele buurtver enigingen hebben al toegezegd deel te nemen. Er vertrekt ook een groep per fiets om 9-30 uur vanaf de kerk naar de stuw. Om 10.15 uur krijgt iedere wande laar/fietser daar een uitgebreide ontbijt/lunch/picknick, met alles erop en eraan, aangeboden. Deze happening zal op het grasveld bij de stuw gehouden worden. Daar zullen Harrie, Gerrit en ik (met eventuele andere wandelliefheb bers, die eerder aangesloten zijn) om 10.55 uur aankomen. Dit zal wel een emotioneel weerzien worden. Om 11.15 uur zullen wij gezamenlijk ons pad voor de laat ste 8,4 kilometer vervolgen door de Vortumse en Groeningse Ber gen naar Vierlingsbeek. Wande laars en fietsers naar de stuw die morgen, moeten vanwege de orga nisatie van het ontbijt aldaar, zich uiterlijk maandag 18 juni opge ven bij Wilma (tel 0478-631839). Het inschrijfgeld/sponsorbijdrage inclusief picknick, koffie/thee en fruit bedraagt 7,00 per persoon. Kinderen tot 12 jaar betalen 3,50 per persoon. Kinderen tot drie jaar mogen gratis deelnemen." Ga je dat halen? 122 kilome ter wandelen in 24 uur! "Je kunt, als denkt dat je het kunt! In de sportbeleving is bijna ieder reëel doel te halen. Met die gedachte in mijn achterhoofd heb in mijn sportcarrière als assistent- scheidsrechter in het betaalde voetbal de top ook kunnen halen. Ik besef heel goed, het is een uiter ste uitdaging. Maar deze uitdaging is er niet alleen voor Harrie, Ger rit en mij, maar ook voor onze gezinnen. Zij leven volop mee en steunen ons. Diezelfde steun hopen wij ook te krijgen van de bevolking van Vierlingsbeek en Groeningen. Harrie, Gerrit en ik steken onze nek uit door 122 kilo meter te gaan wandelen in 24 uur. En we kunnen hiermee gruwelijk op onze bek gaan. Wij hopen, dat iedere inwoner van Vierlings beek en Groeningen ook zijn nek uitsteekt, een stuk met ons meewandelt en/of ons loyaal zal sponsoren, zodat wij tijdens onze wandeltocht het gevoel krijgen op wolken te lopen. Onderlinge saamhorigheid op die dagen zal onze Bèkse toren overeind hou den. Wij gaan ervoor en ik hoop velen met ons." De politie brengt deze week de nieuwe publiekskrant Blauw uit. Vanaf afgelopen woensdag valt de krant Blauw huis-aan-huis in de bus. Deze uitgave is in een samenwerking met de zes zuide lijke politieregio's gemaakt. Het is de vierde keer dat de politie geza menlijk één informatiebulletin uit geeft. 'Blauw' wordt aangeboden in een herkenbare politie-envelop en TNT-post zorgt voor de ver spreiding. Met 'Blauw' informeert de poli tie actief bijna vier miljoen inwo ners in Zuid-Nederland over haar werkwijze, preventie en de aan pak van criminaliteit. In deze uit gave, die vier pagina's telt, wordt onder andere aandacht besteed aan overlast van hangjongeren. Stoort u zich aan hun gedrag? Ga dan in gesprek met de jeugd, want we zijn samen verantwoordelijk voor de leefbaarheid in de wijk. Een ander artikel gaat over kinde ren die tegenwoordig veel chatten via de computer. De politie wijst u op de gevaren die er voor kinde ren kleven aan het chatten. Daar naast geeft de nolitie tins om het internet veilig te gebruiken. U wilt iets voor de politie en de samen leving betekenen maar liever niet in een uniform? Dan is er voor u er in Noord- en Midden Limburg sinds kort de mogelijkheid om aan de slag te gaan als volontair. In 'Blauw' leest u er meer over. U betrapt een dader van een mis drijf. Eigen rechter spelen is straf baar. Wat mag wel en wat mag niet. Ook dat leest u in 'Blauw'. Verder vindt u informatie over politiehonden, valse aangifte, burenlawaai, het algemene tele foonnummer van de politie (0900- 8844) en nog veel meer. Degenen die de krant niet ontvangen, kun nen een exemplaar afhalen bij alle gemeentehuizen, alle hoofdvesti gingen van bibliotheken en poli tiebureaus. De volgende 'Blauw' verschijnt in oktober. een abonnement waard De Openbare Bibliotheek Ven ray kan tevreden terugkijken op 2006. Het aantal uitleningen is dat jaar gestegen met maar liefst 6,9 procent. Deze stijging is ver oorzaakt door de sterke toename van het aantal verlengingen via internet. Het totale aantal uitlenin gen bedroeg in 2006 373-805. Als gevolg van een gewijzigde telme- thode is het aantal geregistreerde leden in 2006 gestegen tot 9-631. In 2005 waren dit er 'slechts' 9-052. Hiermee is het aantal leden gestegen met 6,3 procent. Het aantal bezoekers van de biblio theek bedroeg 210.273- Hiermee is de bibliotheek de best bezochte openbare instelling in Venray. Daar naast heeft de bibliotheek in 2006 veel activiteiten gehouden op het gebied van leesbevordering, boek- promotie, ontmoeting en debat, digitale informatievoorziening en cultuur. Denk hierbij aan Klassen- bezoeken, Klassikaal Lenen, Dien stenaanbod Basisscholen, Neder land Leest, Kinderboekenweek, Voorleeswedstrijd, Leesprogram ma, Kinderjury, Boekenpret, Jonge Jury, Geschiedenisquiz, RooyNet, www.uitpuntvenray.nl, Lezingen, Boekenbal, Politieke Markt en het Voorleesontbijt. Het jaar 2007 staat in het teken van de voorgenomen Oirlo verdeelt leefbaarheids budget De dorpsraad van Oirlo heeft zes van de acht binnengekomen ideeën gehonoreerd voor een bij drage uit het leefbaarheidsbudget van 2007. Carnavalsvereniging de Spurriemök krijgt 1.700 euro voor een wandversiering. De dorpsraad kan voor 600 euro palen aanschaf fen voor het wandelpad. Jongeren centrum Watjang viel twee keer in de 'prijzen'. De jongeren mogen 500 euro besteden aan nieuwe barkrukken en voor 500 euro een voetbalspel aanschaffen. Het Sinterklaascomité krijgt 500 euro voor de jaarlijkse intocht en sport vereniging SVOC'01 ontvangt eveneens 500 euro voor de aan schaf van een beamerscherm. fusie met de bibliotheek in Horst aan de Maas. Deze fusie gaat uit eindelijk leiden tot een efficiënte en effectieve organisatie die het bibliotheekwerk in de regio op professionele wijze gestalte gaat geven. Het hele jaarverslag staat op www.bibliotheekvenray.nl. Avond over borstvoeding Er wordt op vrijdag 22 juni een gezellige, informatieve avond voor voedende moeders gehouden. Wie met vragen zit, eens gezellig wil kletsen met andere voedende moeders kan dat doen bij Moni que Hendriks, contactpersoon van de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. In elk geval wordt er gesproken over borstvoeding geven tijdens de vakantie. Moeders zijn welkom tussen 20.00 en 22.00 uur bij Monique Hendriks thuis, met of zonder baby. Van tevoren aanmelden bij Monique Hendriks via tel. (0478)585895. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - Li m b u rg Daar kunt u op rekenen! Vrouw gewond In de nacht van donderdag op vrijdag is een 58-jarige automobi liste uit Vierlingsbeek op de Spoor straat tegen een boom gereden. De auto was total loss. De vrouw verklaarde dat haar aandacht ver moedelijk door vermoeidheid wat verminderd was en dat ze daar door tegen de boom was gereden. De auto kwam op zijn kop tot stil stand. Het slachtoffer is met de ambu lance met lichte verwondingen ter controle overgebracht naar het Maasziekenhuis in Boxmeer. Er is een groot overschot aan koopappartementen in Venray. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) werd het afgelopen half jaar herhaaldelijk aangesproken door wanhopige projectontwik kelaars. "Ze zitten met de bijna onverkoopbare appartementen in hun maag", zei Teunissen maan dag in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. De wethouder van volkshuisvesting verwijst de ont wikkelaars door naar woningcor poratie Wonen Venray. "De enige oplossing is dat ze worden 'omge- kat' naar huurappartementen"ver klaarde Teunissen die benadrukte dat de woningmarkt in Venray flink is scheefgegroeid. Met het recente woningbehoef teonderzoek in de hand wil de gemeente veel maar gaan sturen op de nieuwbouwplannen. Zo is er vooral behoefte aan goedkope re huurwoningen, starterswonin- gen en de zogeheten levensloops- bestendige woningen. "We zullen hameren op het bouwen voor de juiste doelgroepen", zeiTeunissen. Op 31 mei vond in het gemeen tehuis een bijeenkomst plaats met makelaars en projectontwik kelaars. "Ik zag enkele bedrukte gezichten", aldus Teunissen die na de zomervakantie met een plan van aanpak komt voor de nieuwe woonvisie. Volgens de wethou der verkeert Venray nog in een luxe positie. "We beschikken over genoeg plannen waardoor we voor ieder segment voldoende kunnen bouwen. Jongeren en senioren zijn daarbij de meest interessante groepen. Het gaat erom vraag an aanbod bij elkaar te brengen." Een kinderdagverblijf op een industrieterrein lijkt op het eer ste gezicht geen gelukkige keus, zeker niet in de nabijheid van een betoncentrale. In het geval van antroposofisch Kindercentrum De Nissehoff aan de Bosweg is er volgens de gemeente Venray echter geen vuiltje aan de lucht. De eigenaar van het terrein van de voormalige betoncentrale kijkt daar heel anders tegenaan, zodat de Raad van State uitsluitsel moet geven. Zowel het kinderdagverblijf als de voormalige betoncentrale zijn gevestigd op industrieterrein Smakterheide, de betoncentrale al sinds de jaren zeventig van de vorige eeuw. Het kinderdagver blijf opende rond de jaarwisse ling zijn deuren, nadat de Raad van State in Den Haag een eerder verzoek om een bouwstop had afgewezen. Maandagmiddag vond aldaar de behandeling van de bodemprocedure plaats. Indiener van het betreffende verzoek was J. Willems, die op het terrein van de betoncentrale een steenhan- del runt. Hij beweert echter dat de hinderwetvergunning van de centrale nog steeds van kracht is. De komst van het kinderdagver blijf botst met zijn plannen om de betoncentrale weer tot leven te wekken. Volgens de gemeente is dat onzin. Op het betreffende per ceel zou nooit een druppel beton zijn geproduceerd, waardoor de vergunning allang is komen te ver vallen. Als Willems daadwerkelijk een betoncentrale wil beginnen, zal hij dus een nieuwe milieuver gunning moeten aanvragen. Wat er precies wel en niet kan, moet nog blijken, maar vooreerst heeft Willems wat de gemeente betreft niets te vrezen van zijn nieuwe buren. De afstand tussen het kin derdagverblijf en het terrein van de betoncentrale bedraagt immers zo'n tachtig meter. Bovendien lig gen twee bestaande woningen aanmerkelijk dichterbij. Bij der gelijke plannen vormen dus die woningen, en niet het kinderdag verblijf, de werkelijke bottleneck. Maar vooralsnog is de gemeente allerminst overtuigd dat Willems serieuze plannen in die richting heeft. De raadsvrouw van Willems vindt dat niet haar cliënt, maar juist de gemeente op de muziek voor uitloopt. Met de bouwvergunning en vrijstellingsprocedure voor De Nissehoff neemt die immers een voorschot op een nieuw bestem mingsplan dat er nog lang niet is. Daarbij zou de hand zijn gelicht met de officiële geluidsnormen. Dat steekt des te meer, aangezien althans op papier de mogelijkheid bestaat dat betoncentrales of aan verwante luidruchtige bedrijven op Smakterheide neerstrijken. De gemeente houdt vol dat er niets aan de hand is, zeker niet op basis van de feitelijke situatie. Wat die theoretische mogelijkheid betreft: op dit moment wordt Smakter heide juridisch dichtgetimmerd tegen zware industrie. Volgens de tegenpartij is daarmee nog niet alles in kannen en kruiken. Er bestaat immers nog altijd de kans dat een op het industrieter rein gevestigd bedrijf verhuist of verdwijnt, en zo de weg vrijmaakt voor een rumoerige nieuwkomer. Ook de Raad had op dit punt nog wel wat vragen. Bovendien zou ook de verkeersveiligheid rond het kinderdagverblijf ernstig te wensen overlaten, aldus Willems' raadsvrouw: 'Gemiddeld vindt er op de toegangswegen ruim een ongeluk per maand plaats, en dat is bepaald niet niks!' De gemeente blijft erbij dat Willems niet of nau welijks nadeel ondervindt van De Nissehoff. De steenhandel geeft geen problemen, en de betoncen trale bestaat alleen op papier. En zelfs al zou er iets dergelijks van de grond komen, dan nog zit de kneep hem niet bij het kinder dagverblijf maar bij de beide eer dergenoemde woningen. Voor de rechter in Roermond was een en ander vorig jaar aanleiding om de bezwaren van Willems niet-ont- vankelijk te verklaren. Staatsraad Troostwijk liet bij voorbaat weten dat de inhoudelijke kant van de zaak pas aan bod komt indien zij en haar collega's dit oordeel te kort door de bocht vinden. De hoogste bestuursrechter doet bin nen enkele maanden uitspraak. Van zijn kant hoopt Willems dat er nu eens een acceptabel einde komt aan een slepend conflict tussen hem en de gemeente, dat inmiddels al meer dan vijftien jaar speelt. Volgens hem 'heeft de gemeente alleen interesse in mijn grond en niet in mijn bedrijf'. Daarbij zou de gemeente hem en het kinderdagverblijf tegen elkaar hebben uitgespeeld. De familie Achten, die het omstreden kin derdagverblijf runt, was zelf niet tijdens de zitting van maandag aanwezig. Voorafgaand aan de raads vergadering van dinsdag 19 juni vanaf 19.15 uur van de gemeente Venray gaat de Amnesty groep Peel Maas het rapport Aanpak van dis criminatie door Nederlandse gemeenten: 443 kansen voor verbetering, op ludieke wijze aanbieden aan burgemeester Waals. Dit gebeurt in het kader van de campagne tegen discrimina tie die Amnesty International dit jaar voert. Discriminatie is ook in Nederland een hardnekkig en omvangrijk probleem. Of het nu is op de arbeidsmarkt, in het uit gaansleven, langs de lijn op het sportveld of op school: veel men sen worden gediscrimineerd. Ze worden anders behandeld omdat ze een andere achtergrond heb ben, er anders uitzien, ergens anders vandaan komen en ga zo maar door. En daarbij worden hun rechten aangetast. Het huidige kabinet heeft aangegeven van de bestrijding van discriminatie een speerpunt te maken. Voor de fei telijke aanpak van discriminatie verwijst de rijksoverheid echter in het bijzonder naar de gemeenten. De manier waarop gemeenten antidiscriminatiebeleid moeten invullen blijft daarbij vaak in het midden. Amnesty International heeft daarom begin 2007 geïnven tariseerd op welke wijze gemeen ten daadwerkelijk beleid voor dis- criminatiebestrijding ontwikkelen en uitvoeren. De uitkomsten van dit onderzoek zijn bijeenge bracht in het rapport Aanpak van discriminatie door Nederlandse gemeenten: 443 kansen voor verbetering. Tevens staan in dit rapport aanbevelingen op welke wijze gemeenten hun plaatselijke antidiscriminatiebeleid kunnen verbeteren. Amnesty Internatio nal vindt dat in alle Nederlandse gemeenten kansen blijven liggen om discriminatie effectiever te voorkomen en bestrijden. De orga nisatie doet zowel de rijksover heid als de gemeenten een aantal concrete aanbevelingen voor ver betering. Zo moet de rijksoverheid duidelijk maken hoe verantwoor delijkheden verdeeld zijn over rijk, provincies en gemeenten en welke inzet er van gemeenten ver wacht wordt. Gemeenten moeten zorgen dat ze meer inzicht krijgen in de mate waarin discrimina tie binnen de gemeentegrenzen voorkomt door cijfers over discri minatie op te vragen bij politie, Onenhaar Ministerie en antidis- criminatiebureau's en daarover in gesprek te gaan met lokale belan genorganisaties van bijvoorbeeld migranten, vrouwen, gehandicap ten en homoseksuelen. Op 22 mei j.l. heeft Amnesty Peel Maas dit rapport ook aangeboden aan de gemeente Horst aan de Maas. In Venray is de groep Amnesty Peel Maas, naar aanleiding van dit rapport, al in gesprek met de betrokken wethouder en met diverse belangengroepen. Door het rapport lokaal aan te bieden en door met de gemeente in gesprek te blijven over het gemeentelijke antidiscriminatiebeleid hoopt Amnesty Peel Maas dat de gemeente Venray serieus werk gaat maken van het voorkómen en bestrijden van discriminatie in de gemeente. van den munckhoff bv www.vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7