Ku ij pers vertrekt bij Mondiaal Platform 1 a 11 Van Haren Autobedrijven ook voor leaseauto's Receptie bij AutoArena Afscheid docenten van Raayland College Alles draait om water Café 't Podium biedt plaats aan jongeren Medisch fitness bij Zorg De Keizer Top 3 voordeligste spaarhypotheken bij De Hypotheker Braziliaanse scholieren mm r Boek bestellen? Drukwerk offerte? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 14 juni 2007 - Pagina 21 Martin Kuijpers heeft officieel afscheid genomen van het Mon diaal Platform Venray, de stichting die als doel heeft bij de bewo ners van Venray de kennis op het gebied van mondiale vraagstuk ken te bevorderen. Dertien Ven- rayse organisaties die zich bezig houden met verschillende projec ten in derdewereldlanden maken er inmiddels deel van uit. Een activiteit van de Stichting Mondi aal Platform Venray is het jaarlijks organiseren van de bekende Der dewerelddag in september, die inmiddels al weer vijf keer heeft plaatsgevonden en ook dit jaar weer zal worden georganiseerd. Kuijpers is vijf jaren als voorzit ter en de laatste twee jaren ook nog als secretaris bij het Mondiaal Platform werkzaam geweest. Hij is daarbij steeds de grote drijfkracht achter vele activiteiten geweest en heeft de gemeentelijke subsidie voor het Mondiaal Platform veilig gesteld en met name de Derde werelddag verder uitgebouwd. Hij heeft veel werk verzet, zo veel dat zijn werk door twee mensen (een voorzitter en secretaris), moet worden voortgezet. Martin Kuijpers wordt bedankt voor bewezen diensten door Piet Kroft (r Van Haren Autobedrijven is een bekende naam in de regio Noord-Limburg en Oost- Brabant. Met vestigingen in Venray en Boxmeer heeft het autobedrijf een brede klanten kring. En de klanten van Van Haren Autobedrijven zijn niet alleen Fordrijders. Sinds 2006 kan men bij Van Haren ook voor Volvo terecht. "Eigenlijk voor ieder automerk", aldus directeur Norbert van Haren. "Niet alleen kopen want vanaf 1 juni kunt u via ons ook ieder merk leasen." Van Haren Autolease is een nieuwe activiteit. "Daarmee kan de klant eigenlijk voor alles bij ons terecht: koop, lease en onder houd", vult Arjen van Splunder aan. Arjen is binnen Van Haren Autobedrijven verantwoordelijk voor de zakelijke markt en gespe cialiseerd in bedrijfswagens. "Met name voor onze zakelijke klan ten is lease belangrijk", aldus Van Splunder. "Daarbij komt het regel matig voor dat een ondernemer voor bepaalde werkzaamheden de voorkeur geeft aan een ander merk dan bijvoorbeeld Ford of Volvo. Met Van Haren Autolease wordt dit probleem opgelost en kan de klant voor al zijn autoza ken op een adres terecht." Bij Van Haren Autobedrijven kunt u terecht voor een aantal topmodellen. De S-Max, vorig jaar geïntroduceerd en verkozen tot Auto van het jaar 2007 is een absolute topper. Daarnaast is vanaf 1 juni de nieuwe Ford Mondeo te zien in de showrooms van Van Haren. "Dit wordt een absolute topper in de leasemarkt", voor spelt Norbert van Haren. Maar ook op het gebied van bedrijfswagens bent u bij Van Haren Autobedrij ven het beste af. Met de Ford Tran sit en de Connect heeft Van Haren twee modellen in huis die dit jaar, elk in hun segment, verkozen zijn tot Van of the Year 2007. De Volkswagen, Audi en VW Bedrijfswagen dealer AutoAre na, houdt voor drie van haar medewerkers een feestelijke receptie op vrijdag 15 juni vanaf 19.00 uur bij de Oude Lind in Horst. Leo Steeghs uit Castenray is ruim 40 jaar in dienst, Herman Heurkens uit Bergen en Harry Hofmans uit Blitterswijck gaan na een dienstverband van respectie velijk 34 en 46 jaar gebruik maken van hun welverdiende prepensioen regeling. Ter gelegenheid van deze mijlpa len wordt de heren een recep tie aangeboden. Leo Steeghs is 7 november 1966 zijn loopbaan begonnen als auto monteur in Venlo. Na enkele jaren werd hij magazijnmedewerker in Venray en kort daarna vervulde hij de combinatie functie servicead viseur/ magazijnmedewerker, dit eveneens in Venray. Medio 1990 keerde Leo terug naar AutoArena in Venlo, waar hij tot op heden in de functie van garantiespecialist werkzaam is. Herman Heurkens is per 1 augustus 1973 in dienst getreden. Herman heeft altijd als automon teur in Venlo gewerkt. De laat ste jaren heeft hij specifiek voor de afdeling verkoop gewerkt en nieuwe auto's afleveringsklaar gemaakt. Herman was gespecia liseerd in auto- elektronica. Sinds juni 2007 is Herman gebruik gaan maken van zijn prepensioen rege ling. Harry Hofmans is op 4 septem ber 1961 begonnen in Venlo als automonteur. Vanaf 1967 ging hij voor de vestiging in Venray wer ken, eerst als automonteur en later als serviceadviseur. Per november 2006 is Harry in de Vut gegaan. Echter blijft hij nog wel enkele uren per week voor de garantie afdeling bij AutoArena in Venray werken. De receptie is vrijdag 15 juni van 19.00 tot 22.00 uur en vindt plaats bij de Oude Lind aan de Venrayseweg in Horst. Jan Peters, docent natuurkunde, Gerrit Verstegen, docent voertui gentechniek en Kees van Zand- voort, docent metaaltechniek stop pen met hun werkzaamheden aan het Raayland College in Venray. Zij gaan een andere invulling geven aan de tijd die voor hen ligt en maken gebruik van de regeling vervroegde pensionering. Ieder van hen heeft zich vele jaren op een eigen, specifieke wijze inge zet voor de leerlingen. Op vrijdag 15 juni biedt het 1 Raayland College (Leunseweg in Venray) familieleden, medewer kers en genodigden de gelegen heid afscheid te nemen van deze docenten. - W P* l !§P Soms is er geen jarenlang gepraat nodig en blijkt het nog mogelijk dat kleine initiatieven er toe leiden dat er drempels wegge nomen en deuren geopend kun nen worden die tot nu toe voor elkaar gesloten bleven. Zoiets is nu aan het ontstaan op de hoek Eikenlaan, Wilgenstraat en Beu kenlaan. Hier treft men rond een klein speelterrein op loopafstand van elkaar, een drietal basisvoor zieningen bij basisschool De Bon gerd, kinderdagverblijf De kleine Circustent en peuterspeelzaal De Paddestoel. Wat zou het mooi zijn als deze drie elkaar zouden vin den om samen op te trekken en gezamenlijk iets te organiseren voor alle kinderen die daar dage lijks, naast elkaar, ieder achter hun eigen poortje op hun eigen ter- reintje spelen. Het management van de drie locaties heeft elkaar gevonden in dit idee en dit was aanleiding om samen met hun teams aan de slag te gaan rond een gezamenlijk thema. Gekozen is voor het thema Alles draait om water. De afgelopen weken zijn op alle drie de locaties allerlei activiteiten gehouden en zijn de Het heropende café 't Podium in Venray maakt met een overvolle maand juni een geweldige start van het nieuwe concept. Naast de vaste vrijdagavond, zoals jongeren die al jaren gewend zijn, gaat 't Podium op zaterdagavond plaats www.vandenmunckhof.nl Certificaat voor leerlingenbemiddelaars Sinds vorig schooljaar zijn op basisschool de Foekepot leer lingenbemiddelaars actief. In iedere klas van de bovenbouw (de groepen 6, 7 en 8) worden twee leerlingen aangewezen die de andere kinderen helpen om onderling ruzie op te lossen. In dit project leren alle leerlingen dat conflicten niet bedreigend hoeven te zijn als je een beetje weet hoe conflicten ontstaan en hoe je daar, ook als kind, op een goede manier mee om kunt gaan. Dat heeft alles te maken met het uiten van emoties.Als je je daarvan niet bewust bent kunnen uitingen van gevoelens op anderen bedreigend overko men. De kinderen krijgen daarover in een aantal lessen informatie. Tijdens oefenlessen blijkt in de praktijk dat sommige kinderen meer aanleg hebben als anderen. Deze leerlingen, in iedere klas twee, krij gen gedurende een aantal dagen een voortgezette opleiding van twee leerkrachten. Aan het eind van die meerdaagse opleiding krijgen die leerlingen een officieel certificaat, waaruit blijkt dat zij de training met goed gevolg hebben afgerond en dat ze voortaan als leerling-bemid delaar oftewel als mediator mogen optreden. Dat houdt in dat als er ruzies zijn tussen andere leerlingen de mediators met deze leerlingen gaan praten om samen een oplossing te vinden. Voorwaarde is dat de leerlingen zélf mee willen werken aan een oplossing. Aan het eind van het schooljaar vertrekken de mediators uit groep 8. Uit groep 6 worden dan via het project twee nieuwe bemiddelaars geselecteerd, die dan samen met de 'oude' bemiddelaars een meerdaagse opleiding volgen. Resultaat is dat de 'oude' mediators worden bijgeschoold en dat twee nieuwe talenten met bemiddeling kunnen gaan starten. Op vrijdag 15 juni krijgen deze nieuwe talenten hun certificaat uitgereikt tijdens bijeenkomst van alle leerlingen van de groepen 5,6 7, en 8. bieden aan enthousiaste jongeren die leuke activiteiten neer wil len zetten op deze locatie. Jonge- renstichting V-Kick heeft hier de aftrap voor genomen. V-Kick, dat al geruime tijd een plaatsje had gevonden in 't Podium, zette met een topprogramma meteen de toon voor kwalitatief hoogstaande optredens in Café 't Podium. Aan staande zaterdag kleurt 't Podium volledig roze met de One Night Stand-Pink Edition van de Landi- dandidododildodixosoundparade Twee jaar geleden nam deze DJ- act op grootse wijze afscheid van het vinyl maar het begon weer te kriebelen. En zo staan ze op zater dag 16 juni de meest funky stukjes vinyl af te stoffen en kunnen de pruiken uit het vet gehaald voor een bijzondere avond. Nog een keer kruipen de mannen van de Landidandidododildodixosound- parade voor het goede doel ach ter de draaitafels in 't Podium. Dit alles tijdens een avond drinken, dansen en sjansen voor het goede doel, maar doe het wel veilig! Het draait namelijk allemaal om het Aidsfonds. Op de meest uiteenlo pende manieren zal er geld opge haald worden voor de strijd tegen Aids. Het Aids Fonds is er voor iedereen die met hiv/aids of de gevolgen daarvan te maken heeft of kan krijgen. Iedereen die hier aan een bijdrage wil leveren wordt van harte uitgenodigd om met de landidandi de nieuwe vloer van 't Podium in te swingen! Dat V-Kick niet stil heeft gezeten tijdens de sluiting van 't Podium blijkt uit de het vierde weekend van juni. Op voor de programmering van een buitenpodium bij 't Podium tij dens Venray Muzikaal Totaal. Met een op jongeren toegespitst pro gramma, achtereenvolgens Pilot Flame, Fold, 1000 Miles Ahead, Etan en de DJ-act Jules Raoul, wordt een gevarieerd programma aangeboden. Hiernaast draait ook het bekende concept van de vrij dagavond door. De dag erop is het direct weer raak, de inmiddels illustere V-Kick Kwatsavond staat dan weer op het programma. De bands Folcaholics, sNormaal en Canvas geven deze avond van de feestmuziek de lading die de naam al doet vermoeden. Zaterdag 30 juni is 't Podium het domein van de stichting Loqal, met de Loqal Launch Party geeft deze stichting de officiële aftrap van haar web site Loqal.nl. In de vroege avond vindt het officiële gedeelte plaats, waarna rond 22.00 uur de deu ren open gaan voor de jongeren om te genieten van verschillende acts. Schrijf je snel in op Loqal.nl want leden krijgen deze avond een extraatje! Wie meer wil weten over café 't Podium kan kijken op www.podiumvenray. nl van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl Bonikki introduceert interieurstyliste In een statig herenhuis aan het Lambertusplein in Horst is Bonikki Living Giving gevestigd. Klanten kunnen er terecht voor alles op het gebied van wonen. Meubels, serviesgoed, bedlinnen, gor dijnen, verf. En wie hulp kan gebruiken bij het inrichten van zijn woning kan sinds kort de interieurstyliste van Bonikki inschakelen. De interieurstyliste die op free lance basis voor de winkel werkt is niet de eerste de beste. Ze werkt onder meer voor de bladen Ariad ne at Home, Libelle,VT Wonen en Margriet."Daardoor waren we ook al bekend met haar werk en zijn we met elkaar in contact geko men", vertelt eigenaresse Gerry Wijnands. "Mensen kiezen bij het inrichten van hun woning steeds vaker voor professioneel advies", vervolgt ze. 'Regelmatig vragen klanten ons advies wanneer ze bepaalde producten willen com bineren in hun huis. Mensen heb ben daarnaast steeds minder tijd om zichzelf met hun interieur bezig te houden, terwijl ze wel graag een zo compleet mogelijk plaatje willen hebben. Dat geldt voor zowel huis als tuin.' Na een jaar draaien aan het Lam bertusplein zijn de ideeën voor de woonwinkel nog lang niet op. In de tuin wil men een theehuis realiseren en verder wil Gerry Wijnands met thema's gaan wer ken en exposities houden. Zaterdag 16 juni viert Bonikki haar een jarig bestaan met een speciale kortingsactie, daarnaast geeft de interieurstyliste gratis advies. Zie voor reserveren www. bonikki.nl Medisch fitness is een van de vele poten van Zorg De Keizer, dat sinds korte tijd is gevestigd op Keizersveld. Bij medisch fitness kunt u terecht voor preventieve lichaamsbe weging alsook voor revalida tie. De 31-jarige Janny Barents heeft ruime ervaring in het vak en is blij dat hij weer aan de slag kon. Want voorheen was het fitness centrum van Barents gevestigd op het Gouden Leeuw terrein. Daar moest hij vanwege de nieuw bouw na zeven jaar onderne merschap weg. "Negen maanden zat ik thuis. Een nieuwe ruimte was er niet voorhanden. Toen ik gevraagd werd om hier met mijn fitnesscentrum aan de slag te gaan ter ondersteuning van de andere medische takken heb ik meteen ja gezegd." Medisch Fit ness De Keizer is een centrum dat een behandelingsmethode biedt voor diverse aandoeningen van het menselijk bewegingsappa raat. Daarbij staat een persoonlijk, goed onderbouwd, motiverend en langlopend bewegingsprogramma centraal. Specifieke klachten wor den verholpen of mensen kunnen beter functioneren bij bepaalde aandoeningen. Herstellen, onder houden en bevorderen van de gezondheid van de deelnemer is daarbij het doel. "Daarom is het ook mogelijk om preventief te sporten. Zo wordt de persoonlijke conditie verbeterd waardoor de weerstand bij aandoeningen beter is", aldus Janny. Belangrijk is de persoonlijke begeleiding van de sportinstruc- teur, die, indien nodig, verbonden is met de logopediste, ostheopaat, fysiotherapeut en caesartherapeut van Zorg De Keizer. "En indien nodig wordt ook het advies van een diëtiste ingewonnen." Medisch Fitness De Keizer onderscheidt zich door de per soonlijke en deskundige bege leiding. "De klant heeft vaak een bepaald doel. Onze taak is het samenstellen van een plan zodat het doel nagestreefd en/of bereikt kan worden. Maar ook de zorg daarna blijft belangrijk", besluit Janny Barents. Venray heeft ze: de drie voordeligste spaarhypotheken van Nederland. De Hypothe ker in Venray biedt als enige hypotheekadviseur de top 3 spaarhypotheken aan, dat uit een recente test van de Con sumentenbond als beste uit de bus kwam. De resultaten wer den onlangs gepubliceerd in de Geldgids van de Consumen tenbond. De belangenbehartiger voor consumenten vergeleek in het periodieke onderzoek bijna veer tig spaarhypotheken. De Spaar hypotheek van Bank of Scotland kwam als beste uit de bus, de spaarhypotheek vanArgenta Spaar bank eindigde als tweede, gevolgd door de Solide Koers Spaarhypo theek van De Hypotheker zelf. "Dat maakt ons aanbod uniek. We kunnen daarmee de top 3 aanbie den", verklaart Jurriën Jacobsen van De Hypotheker in Venray. "In elk geval een voor de consument interessant onderzoek. Want een hoge klassering in deze lijst van beste spaarhypotheken betekent lage kosten, inclusief rente, over een langere periode." Ook de afgelopen jaren scoorde De Hypotheker uitstekend in de spaarhypothekentest van de Con sumentenbond. "We adviseren dan ook onafhankelijk, vrijblijvend en met het belang van onze klanten voorop. We doen zaken met alle belangrijke geldverstrekkers in Nederland, die ons graag hun aan trekkelijkste tarieven aanbieden. Onze klanten profiteren daarvan. Het is niet voor niets dat we de enige in Nederland zijn die de drie voordeligste spaarhypothe ken kunnen bieden." Wat niet wil zeggen dat deze drie automatisch het meest geschikt zijn voor elke inwoner van Venray, benadrukt Jacobsen. "Elke persoon is anders, en elke transactie op de huizenmarkt is ook weer anders. Daarom kan ik pas een hypotheekadvies op maat geven als alles in overleg met de klant op een rijtje is gezet. Want het gaat hier natuurlijk niet om de aankoop van een nieuw bankstel, maar om een overeenkomst met een looptijd van in veel gevallen een jaar of dertig. Belangrijk dus om het allerbeste advies te geven. Bovendien zijn de resultaten van dit onderzoek gebaseerd op een specifieke peildatum eerder dit jaar. Maar de diverse rentepercen tages schommelen natuurlijk regel matig. Ook daarom is het voor de consument goed om steeds alle opties goed te bekijken." De Hypotheker bemiddelt tus sen klanten en aanbieders van financiële producten, zoals ban ken, verzekeringsmaatschappijen en pensioenfondsen. Daarmee is De Hypotheker de grootste onafhankelijke organisatie op het gebied van hypotheken en finan ciële adviezen. De franchiseketen heeft 150 vestigingen, verspreid door het hele land. Meer informatie: www.hypo- theker.nl of bij Jurriën Jacobsen van de vestiging Venray, tel. 0478- 530150. Ieder jaar komen in augustus tientallen buitenlandse scholieren naar Nederland en dit aantal stijgt snel, vooral Brazilianen kiezen er steeds vaker voor om aan een Nederlandse middelbare school lessen te volgen. Enige drempel hierbij is voor uitwisselingsorga nisatie Travel Active het vinden van gastgezinnen. Brazilianen kie zen niet alleen steeds vaker voor Nederland vanwege de succes verhalen zoals zij die horen over voetballers als Gomes (PSV) of Leonardo (Ajax) maar ook omdat zij de Nederlandse taal en cultuur willen leren kennen. Buitenlandse studenten wonen gedurende hun verblijf in Nederland bij een gast gezin. Zo'n gastgezin treedt als het ware op als 'ambassadeur'.Als ambassadeur neemt een gastgezin een uitwisselingsstudent in huis én het gezin op voor een periode van vijf of tien maanden. Geduren de deze periode gaan de jongeren naar de plaatselijke middelbare school en maken ze als lid van het gezin kennis met de Neder landse taal, gebruiken en cultuur. Gasteezinnen leren 00 hun beurt niet alleen veel over de cultuur van de scholier maar ook over de eigen cultuur en achtergrond. Ze kijken via de uitwisselingsstudent met andere ogen naar Nederland. "Voor gezinnen in Nederland is dit dé manier om een ervaring rij ker te worden", zegt Lilian Idink van de organisatie Travel Active. "Als je samenleeft met een uitwis selingsstudent, leer je het land waar deze vandaan komt, echt kennen. Je verbreedt je horizon. Tegelijkertijd is het fantastisch om te laten zien wat ons eigen land te bieden heeft. Ook voor augus tus is deze uitwisselingsorgani satie op zoek naar gastgezinnen in heel Nederland die hun leven willen verrijken. Voor meer infor matie kan men contact opnemen via www.travelactive.nl. of tel. (0478)551900. een abonnement waard i ï-

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21