Bewoners knappen speelterrein op Gemeente Venray Venray timmert aan de weg Langstraat weer open voor verkeer Venray gaat scooteroverlast aanpakken Info gemeente op maat via e-mail Praat mee over kunst en cultuur Lintje aanvragen? Doe het nu! Gemeente onderzoekt klanttevredenheid Veltum krijgt infiltratieriool PEEL EN MAAS Op maandag 18 juni gaat de Langstraat weer open voor het verkeer. Het wegvak tussen de Blauwververstraat en de nieuw aangelegde rotonde ter hoogte van de Zuidsingel is voorzien van een nieuwe verharding. Ook zijn er vrijliggende fietspaden aangelegd. Verder is de Langstraat voorzien van een regenwaterriool zodat het regenwater kan infiltreren in de bodem. De werkzaamheden aan de Langstraat zijn hiermee nog niet afgerond. Later dit jaar gaat ook de rest van de straat nog op de schop. Het gaat hierbij zowel om het gedeelte ten noorden als ten zuiden van het wegvak waaraan de afgelopen maanden werd gewerkt. Uiteraard houdt de gemeente u op de hoogte van het vervolg van de werkzaamheden. Meer informatie daarover kunt u binnenkort verwachten. Met de afronding van de werkzaam heden zijn het tankstation, het wellnesscentrum, de huisartsenpraktijk en het tuincentrum aan de Langstraat weer normaal bereikbaar. Openingstijden Week 24 Gemeentehuis *V> Venray, focus op mensen Donderdag 14 juni 2007 - Pagina 19 1. Vanaf 13 augustus wegwerkzaamheden Veltum: Cunerahof, Claudiahof, Isabellahof, Lidwinahof, Laurahof en Kulutweg. Duur: circa vier maanden. 2. Vanaf 1 juli wegwerkzaamheden Landweert: Akelei, Kruidenlaan, Christoffelkruid, Dovennetel en Bolderik. Duur: circa vier maanden. 3. Eerste week juli Aan den Heuvel: start bouwrijp maken fase 2. Duur: circa vijf maanden. Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Politie en gemeente Venray gaan deze zomer extra aandacht besteden aan het terugdringen van de overlast die veel scooter rijders veroorzaken. Het rijgedrag van jongeren op scooters (en brommers) zorgt vaak voor gevaarlijke verkeerssituaties. Gevaarlijk voor de scooterrijders zelf, maar ook voor anderen. Bovendien veroorzaken zij daarmee overlast, zoals te hard rijden, rijden waar dit niet is toegestaan, geen helm dragen en geluidsoverlast. Extra aandacht De politie en de gemeente Venray gaan daar deze zomer extra aan dacht aan besteden en jongeren aanspreken op hun gedrag. Politie en gemeente brengen ook de regels opnieuw onder de aandacht. De politie gaat boetes uitschrijven als er sprake is van overtreding van de regels. Zij houdt hiervoor speciale acties, maar besteedt ook tijdens de normale surveillances extra aan dacht aan scooteroverlast. Automatisch het laatste gemeentenieuws met één druk op de knop. Bezoekers van de website www.venray.nl kunnen zich voortaan abonneren op het laatste nieuws van de gemeente Venray. Bezoekers van de website kunnen in hun abonnement zelf aangeven waarover de gemeente hen op de hoogte moet houden. Dat kunnen de agenda's of verslagen van de gemeenteraad en commissiever gaderingen zijn, of besluiten van Burgemeester en Wethouders. Maar ook de bekendmakingen bouwen of milieu, de werkzaamheden aan de weg of de laatste nieuwsbrief Aan den Heuvel. De abonnees krijgen dan automatisch een e-mail als er nieuws verschijnt binnen hun abonnement. Aanmelden kan via de gemeentelijke website via Quick links Neem abonnement. Informatie op maat De gemeente heeft deze functie aan haar website toegevoegd om haar klanten beter van dienst te zijn. Wie de laatste stand van zaken wil weten, hoeft niet telkens naar de website. Dit sluit aan op de andere ontwikkelingen rondom de digitale dienstverlening van de gemeente. Daarbij wordt informatie steeds meer op maat aangeboden. Zo zijn de openbare bekendmakingen sinds mei ook te raadplegen via Google maps en Google earth. Bezoekers van de website kunnen via een luchtfoto of een plattegrond in zoomen op hun eigen wijk en daar bijvoorbeeld de bouwvergunningen of kapvergunningen raadplegen. Dienstverlening Deze abonnementen sluiten perfect aan op het beleid van de gemeente Venray om haar informatie op een transparante en laagdrempelige manier beschikbaar te stellen. De komende jaren investeert de gemeente Venray nog verder in het uitbreiden van haar dienstverlening via internet. Bent u actief in het Venrays culturele leven? Of bent u bovengemiddeld geïnteresseerd in kunst en cultuur? Dan nodigt de gemeente u van harte uit voor de discussieavond De kracht van de Venrayse cultuur op woensdag 27 juni. Samen met de aanwezigen gaat de gemeente Venray tijdens deze discussieavond op zoek naar die kracht en de trends en ontwikkelin gen binnen de Venrayse cultuur. Wat maakt deze cultuur uniek? Wie en wat maken onderdeel uit van deze cultuur? Welke rol speelt kunst hier bij? De antwoorden op deze vragen bepalen in grote mate de richting van het nieuwe kunst- en cultuurbe leid dat de gemeente Venray dit jaar nog wil formuleren. Hiervoor vraagt de gemeente niet alleen inbreng van de grote kunst- en cultuurinstellin gen in Venray. Vrijwilligers "Het is belangrijk dat al onze part ners binnen het culturele veld zich herkennen in het nieuwe beleid", aldus verantwoordelijk wethouder Patrick van der Broeck. "Dit zijn bij voorbeeld óók de vrijwilligers in het verenigingsleven die voor een groot deel de cultuur in Venray bepalen. Zij kennen de Venrayse situatie als geen ander." De uitkomst van de discussie vormt de basis voor het nieuw te formuleren beleid. De discussieavond vindt plaats op 27 juni om 19.30 uur in De Witte Hoeve. Kijk op www.venray.nl voor meer informatie. Overal in Nederland zetten mensen zich voor vele doelen in. Vaak zonder eigenbelang, in alle bescheidenheid. Zij zijn het cement van de samenleving. En daarom kunnen ze in aanmerking komen voor een koninklijke onderscheiding. U kunt daarvoor zorgen. Maar dan moet u die wel nu al aanvragen. Wilt u iemand voordragen, neem dan eerst contact op met het gemeente huis in de woonplaats van de kandidaat. En wel met de ambtenaar die daar de aanvragen behandelt. In Venray is dat Guus Spelbos. Hij kan in grote lijnen aangeven of de verdiensten inderdaad bijzonder genoeg zijn voor een koninklijke onderscheiding. Ook legt hij precies uit wat u moet doen. Belangrijk is dat de kandidaat zelf niet op de hoogte is. Niet elke aanvraag leidt namelijk tot toekenning. Dat kan pijnlijk zijn voor wie het aangaat. Voor de aanvraag van een koninklijke onderscheiding moet u een speciaal formulier invullen. U vindt het op www.venray.nl digitale balie overzicht formulieren koninklijke onderscheidingen. Op tijd aanvragen De behandeling van een aanvraag kost behoorlijk wat tijd. Dient de uitrei king plaats te vinden tijdens de lintjesregen vlak voor Koninginnedag, dan is 1 augustus in het voorgaande jaar de uiterste inlever-datum. Gaat het om een andere gelegenheid, dan moet de aanvraag tenminste zes maanden van tevoren bij de burgemeester op het bureau liggen. Hij wint vervolgens gegevens in over de kandidaat en brengt advies uit aan de Commissaris van de Koningin. Is dat positief, dan doet hij er ook een suggestie voor de soort en de hoogte van de onderscheiding bij. De Commissaris van de Koningin geeft daarna zijn oordeel. Hij stuurt het voorstel naar het Kapittel voor de Civiele Orden. Dit onafhankelijke college geeft een zwaarwegend advies aan de betrokken minister. Is de minister ook positief, dan wordt de onderschei ding bij Koninklijk Besluit verleend. De burgemeester informeert ten slotte de aanvrager(s) over de uitkomst van het voorstel. Dienstverlening aan de inwoners van Venray is en blijft een belang rijk punt op de agenda van de gemeente. Indien nodig willen we die dan ook graag verbeteren. Bezoekt u de komende weken het gemeentehuis? Zeer waarschijnlijk vragen wij u dan hoe u de (kwaliteit van de) dienstverlening van de gemeente Venray vindt. Door het meten van ervaringen van bezoekers krijgen wij daar een beeld van. Met de uitkomsten van het onderzoek kunnen we die dienstverlening verder verbeteren en aanpassen aan de behoefte die u als bezoeker van het gemeentehuis heeft. Het onderzoek duurt drie weken. De uitkomsten worden in oktober 2007 gepubliceerd. Bewoners van de Kaardebol en het Kleefkruid pakten onlangs sa men met de gemeente Venray het speelterrein aan de Kaardebol aan. Zij verplaatsten speeltoestellen, plaatsten zitbanken, legden een klinkerstrook met daarin een voethek aan en ook nog twee ex tra parkeervakken. Eind vorig jaar vroegen enkele bewoners van de Kaardebol en het Kleef kruid aan de gemeente om het speelterrein aan de Kaardebol veiliger en aantrekkelijker te maken. Tijdens twee bewonersavonden in het wijkcen trum bespraken bewoners en gemeente samen de mogelijkheden. Uitein delijk besloten zij om gezamenlijk de handen uit de mouwen te steken. Dat gebeurde op zaterdag 2 juni. De gemeente had vooraf al een aantal bomen gerooid. In een later stadium plaatst zij nog een nieuw multifunc tioneel speeltoestel. Buurtbewoners en gemeente zetten arbeid in, terwijl het wijkplatform Landweert een financiële bijdrage van 1000 euro leverde. Enkele ondernemers ondersteunden het project in natura: met verf voor het opknappen van de speeltoestellen en met vlaai, broodjes en een warme hap voor de noeste werkers. Bewoners van de Kaardebol en het Kleefkruid knappen samen met de gemeente het speelterrein aan de Kaardebol op De straten Laurahof, Isabellahof, Lidwinahof, Cunerahof en Claudiahof krijgen de komende maanden een infiltratieriool. Het regenwater van de openbare ruimte gaat dan niet meer naar de rioolwaterzuivering, maar wordt ter plaatse in de bodem geïnfil treerd. De werkzaamheden beginnen, in tegenstelling tot eerdere berichtgeving, op maandag 13 augustus. Om overlast zoveel mogelijk te beperken worden deze in fasen uitgevoerd. De riolering in Veltum functioneert niet goed bij zware regenval. Tijdens hoosbuien komen rioolputdeksels omhoog en borrelt het in de wasbak. Om dit probleem op te lossen gaat de gemeente Venray het riool verbeteren en regenwater afkoppelen van het riool. Regenwater dat op straat valt, wordt dan voortaan afgevoerd naar een nieuwe, waterdoorlatende regenwaterriool buis: een infiltratie-riool. Daarvoor moet de gemeente de straat opbreken. Regulier onderhoud De gemeente combineert deze werkzaamheden met het reguliere wegon derhoud. De gehele openbare ruimte (wegen, trottoirs en parkeerplaatsen) wordt opnieuw bestraat. Ook het groen in deze straten krijgt een opknap beurt. Enkele bomen die niet meer gezond ofte groot zijn, worden gerooid en eventueel vervangen door een nieuwe soort. Noodopvang Ook het plantsoen is op veel plekken verouderd en wordt vervangen. Het grasveld langs de Kulutweg wordt verlaagd, zodat dit als noodopvang voor regenwater kan dienen als het een keer echt hard regent. Via het fietspad naar de Kiekweg maakt de gemeente een extra noodoverlaat richting de grote greppel langs de Kiekweg. De werkzaamheden duren volgens de planning tot eind december. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19