Op de Töffel 2007 Vijfde editie Klatergold Expositie Nelly Geurts Tuinconcert Chris Cook Rendier geboren in Zoo Pare in Afrika Rooy2U op Ysselsteynse kermis 28 Verhalen over aids W\ PEEL EN MAAS Donderdag 14 juni 2007 - Pagina 18 Het Vrijthof in Vierlingsbeek is op zondag 17 juni wederom het decor voor Op De Töffel. De vijftiende editie alweer en met meer artiesten dan ooit. Om het derde lustrum te vie ren is het gratis festival uitge breid met een vierde podium en staan er in totaal twintig muziek- en theateracts op het programma. De aftrap is om 13.30 uur. Op De Töffel wordt traditioneel geopend door de winnaar van Op Ut Tuffelke, open podium voor regionale muzikanten in Gryphus in Vierlingsbeek, en dat was dit jaar met veel overtuiging de uit Maashees en Eindhoven afkom stige trashmetalband State:Chaos. Van een geheel andere muzikale orde is Elstar. Dit vijftal uit Arnhem staat garant voor een sprankelen de set vol frisse gitaarpop. Are You Drunk Or Are You Punk?, zo heet het afgelopen januari verschenen debuutalbum van Malle Pietje And The Bimbos. Het trio rond de hoogblonde babes Kiki en Jane knalde de plaat vol met ramme lende en opwindende punkrock. Inclusief onverbloemd rauwe titels alsTienerhoer en Keihard Beuken. Over naar Het Andere Podium dat voor een halve dag is omgedoopt tot B-Stage. B-Stage is een project van BraM, organisatie voor muziek in Brabant, waarbij veelbelovend Brabantse talent wordt onder steund om nóg beter te worden. Een onderdeel van die ondersteu ning is het spelen op een aantal grotere festivals in Noord-Bra bant (Elastiek Hilvarenbeek, Virus Eindhoven, Breda Barst en Op De Töffel). Op de B-Stage spelen: Left (energieke rock uit Eindhoven), The Eaves (melodieuze gitaarrock vol passie uit Tilburg), Autonon (indietronic uit Tilburg) en MC Drama (Nederlandstalige rap uit Tilburg).Terug naar Het Ene Podi um. Daar wordt het feest met Luie Hond en hun lekkere cocktail van poppy reggae, stuiterende ska en groovende rock. En voorzien van puntige Nederlandstalige teksten. Zoals te horen op de in het afge lopen najaar uitgebrachte tweede cd Met Liefde en de daarvan afkomstige hit Poes In De Playboy. Do The Undo is de nieuwe outfit van Anne Soldaat, voormalig gita rist en zanger van Daryll-Ann. Half januari maakte de band indruk op het prestigieuze Noorderslag- festival en op hun op Excelsior Recordings verschenen debuut Do The Undo. Classic rock op z'nAnne Soldaats: ultrapakkend en ingenieus in zijn eenvoud. Na twee geslaagde jaren wegens suc ces geprolongeerd: Op De Töffel in het Koningskerkje. In de intie me ambiance van het voormalige godshuis komen wederom mooie 'kleine' optredens voor de liefheb ber. Storybox zal putten uit het album A Fool's Attempt, een plaat vol prachtige verhalende Ameri cana. Met Trio Vuile Was graaft sin ger/songwriter BJ Baartmans diep in zichzelf en meteen ook naar de oorsprong van de rootsrock die hij al jaren speelt. Roosbeef won in 2005 de finale van de Grote Prijs van Nederland categorie sin ger/songwriter. Reken op pure, melodieuze schoonheid met een licht theatrale inslag. Op De Töffel viert dit jaar haar vijftiende ver jaardag. En om dit heugelijke feit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan is het festival uitgebreid met een vierde podium: De Impo Tent. In die tent speelt 's middags het fameuze stand-up comedy gezel schap Comedy Explosion. Daarna is de tent voor de Balkan Beatz DJ's die het publiek trakteren op een lekkere portie Russendisko, gipsyska, mestizo, polkastomp, Keltische folk, funpunk, hoempa, jodelmetal, drankliederen en wat dies meer zij. Weer naar Het Ande re Podium. Daar treedt The Goods aan. Opgegroeid in Eindhoven Rockcity en met hun eerste cd in de achterzak zorgen deze jonge honden ongetwijfeld voor een overdonderende set vol hardrock 'n' roll, classic punk en garage- rock. Rauw en ongepolijst. Uit Bel gië komt het veelbelovende The Go Go Prophecy. Het trio uit Gent speelt uiterst dansbare eighties electropop gelardeerd met felle 'Franz Ferdinand-gitaren'. Op Het Ene Podium gaat het ver der met Heideroosjes. Het kwartet uit Horst stond twee keer eerder op het programma en behoeft eigenlijk geen verdere introductie. In maart verscheen het ijzersterke nieuwe album Chapter Eight, The Golden State, met daarop de single Lekker Belangrijk, en vanaf die tijd knallen Marco Roelofs c.s. onafge broken van het podium. Binnen kort spelen de punkrockers op het grote Rock Werchter en in augus tus op Lowlands. Maar eerst staan de Roosjes voor de derde keer Op De Töffel! Op De Töffel 2007 wordt afgesloten door C-mon Kypski. In de studio een turntable- duo, op het podium een complete band waar de vonken vanaf vlie gen. Hun nieuwe plaat Where The Wild Things Are staat niet alleen In Schouwburg Venray vindt op 12 en 13 oktober de vijfde editie van Klatergold plaats. Na Aege Volk ('99), Klatergold ('01), Ower Laeve ('03) en Contrast ('05), pre senteert Klatergold Durgedraejd, een jubileumvoorstelling met een succesformule wat wederom veel goeds belooft. Klatergold is een voorstelling die vele facetten van het theater op één avondje biedt. Maar het is vooral altijd luchtig en vermakelijk. Regionaal talent variërend van hoog amateurniveau tot (semi)professioneel, vindt hier een platform voor haar kunsten. Zo komt Neet oét Lottum met een akoestisch optreden, presenteert Rob Poels (vorst van de carnavals vereniging Smakt/Holthees) deze avond en toont Bram van de Velde (winnaar Stand-up Comedy Con cours De Gulle Lach 2005 en vaak gezien tijdens A Night of Comedy) zijn stand-up talenten. Klatergold is nagenoeg altijd uitverkocht dus wees er snel bij met het reserve ren van kaarten. De Heideroosjes (foto: John Klijnen) vol met hiphop en beats maar ook met electro, klezmer, afrobeat, pop en rock. De single Make My Day is momenteel zelfs een heuse hit. Onlangs stond C-mon Kyp ski nog op Pinkpop, vandaag zor gen de heren ongetwijfeld voor een fijn feestje tijdens Op De Töf fel. En wat zou Op De Töffel zijn zonder straattheater? Natuurlijk ook nu weer op het programma!. Twee theateract komen het Vrijt hof onveilig maken: Frank Los (karikaturist, plezierdichter, clown en stand-up comedian in één!) en Wilma Alexandra (elke dag is het Koninginnedag met deze twee vriendelijke dames) zorgen ervoor dat er tijdens Op De Töffel 2007 ook nog gelachen kan wor den. Zoek ze op of kom ze tegen. Laat je verrassen en maak het mee. Naast alle muziek en theater is er ook een uitgebreide festivalmarkt met diverse snuisterijen. De pre sentatie van het geheel is in han den van Denvis, in het dagelijks leven zanger van The Spades en Denvis &The Real Deal en weten schappelijk assistent in de Natio nale Wetenschapsquiz. Het is voor de bezoekers verboden om eigen drank mee naar het festivalterrein te nemen. Alle informatie over Op De Töffel 2007 is te vinden op www. opdetoffelnl De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo kan men op zondag 17 juni genieten van een optre den door De Vagebonden. Deze accordeonisten zijn vaker te gast in De Locht en zorgen altijd voor een gezellige sfeer. Op de boven verdieping is de expositie Klok ken en klokkenmakers te bezich tigen. Speciale aandacht wordt er geschonken aan enkele regionale klokkenmakers; de families Trom- mar uit Horst en Remmen uit Well. Daarnaast is er algemene informa tie over tijdsaanwijzing en uur werken door de eeuwen heen. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. De bijzondere activiteiten beginnen op zondag om 14.00 uur Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Kermis in Merselo Het programma van de kermis in Merselo is ook dit jaar gevari eerd. Zaterdag 30 juni is om 19-30 uur de opening kermis met een grote skelterrace in hartje Merselo. Om 21.00 uur speelt BOB (Band Op Bezoek), een feestband uit Venray. Op zondag 1 juli om 11.00 uur brengen Fanfare St. Oda Mer- selo-Vredepeel, met medewerking van onder andere het jeugdorkest, AMV ers, IVM ers, en de drum band een luchtig kermisconcert. Vanaf 16.30 uur is er een familie middag met Orkest Timeless en de kinderen worden geschminkt. Maandag 2 juli vanaf 14.30 uur is er een jeugdmiddag met een kruiwagenrace en vanaf 18.00 uur een dorpsbarbecue met Orkest De Cobra's. Dinsdag 3 juli is er vanaf 20.45 uur drumbandshow uit Ysselsteyn en vanaf 21.30 uur kruipen Merselose artiesten in de huid van een echte artiest. Vanaf 23.00 uur besluit Crist Coppens, de zingende slager uit Horst, de kermis in Merselo. Stijldansavond Dance Events Veltum houdt op zondag 17 juni een stijldansavond voor jongeren, paren en singles in activiteitencentrum 't Schöpke in Venray.Aanvang 20.30 uur. Dansavond In De Witte Hoeve in Venray wordt op zaterdag 16 juni een dansavond gehouden, met mede werking van Checkpoint en line- dancegroep Green River. Er is Indische keuken aanwezig. Aan vang 20.00 uur. Solfestival Voor de derde maal wordt op zondag 17 juni in het Brukske in Venray het Solfestival gehouden. Het evenement wordt gehouden door Brukske Aktief in samenwer king met de Stichting het Marok kaans Centrum en Stichting de Turkse Gemeenschap uit Venray. Het festival, dat om 13-30 uur begint, bestaat uit een ruim vier uur durend programma van dans en muziek dat vanaf een overdekt terras te volgen is. Deze middag is er een optreden van het uit Venray afkomstige Opanka met een serie internationale dansen en ook de Streetdancegroep kids tot en met 12 jaar geeft een demonstratie. Ook is deze middag het nieuwe repertoire van de eveneens uit Venray afkomstige groep Hakuna Matata te horen. De uit Maastricht afkomstige Turkse volksdansgroep Mab-der beleeft haar première door een optreden te verzorgen op het Solfestival. De presentatie is in handen van Petra van Duinho ven en de muzikale ondersteuning wordt verzorgd door De Dikke Nillus Band. Voor de jeugd staan rond De Kiosk een aantal attrac ties opgesteld, waaronder een luchtkussen, een zweefmolen en een luchtballon van waaruit men over het Brukske kan kijken. Ook kunnen de kinderen zich laten schminken en bestaat de mogelijk heid een rondrit met een treintje te maken door Het Brukske. De schilderijen van Nelly Geurts zijn op zondag 24 juni van 11.00 tot 17.00 uur te bezichtigen in De Witte Hoeve. Haar werken zijn een weerspiegeling van de kracht en de schoonheid van de natuur en het gehele universum. Kleuren, vormen en gevoel spe len hierbij een belangrijke rol. Via scholing bij kunstenaars heeft ze zich bepaalde technieken eigen gemaakt die ze vertaalt in een expressionistische, vaak abstracte manier op het doek. De meeste werken zijn met een waterverdunbare olieverf gemaakt, al dan niet met van tevoren aange brachte structuur. Hiermee kan een verfijnde sfeer gecreëerd worden waardoor de kleuren ook mooi in elkaar overvloeien. Zie ook www.galeriegeurts.biz. De Amerikaanse vocalist en gitarist Chris Cook is voor een eenmalig optreden in Neder land. Aan dit eenmalige optre den wordt een uniek tuincon cert in Veulen toegevoegd, dat voor iedereen toegankelijk is. Het optreden van Cook vindt plaats op vrijdag 15 juni aan de Veulenseweg 41 in Veulen. Het leven van Cook staat in het teken van muziek. De in het Ame rikaanse plaatsje Belmont opge groeide Cook is geïnspireerd door grote artiesten als Merle Haggard, the Allman Brothers Band en Jack son Browne. Het feit dat hij elk jaar zo'n tweehonderd optredens binnen en buiten de Verenigde Staten verzorgt bewijst dat hij hard aan de weg timmert. Inmid dels heeft hij drie cd's op zijn naam staan; Heartless Road (2001), Small Town Gone (2004) en Chris Cook..so low (2005). Zijn meest opvallende 'wapen' is zijn indrin gende stemgeluid. In Denemarken ontmoette hij de al jaren in Veulen woonachtige musicus en kunst schilder Had Verheijen. Verheijen maakte als pedalsteelgitarist deel uit van onder andere Tulsa en de Ruud Hermans Band. In deze hoe danigheid groeide hij uit tot één van 's werelds beste steelgitaris- ten. Zo werd hij door de lezers van het toonaangevende blad Country Gazette drie keer op rij gekozen tot beste instrumentalist van de Benelux. Verheijen en Cook had den elkaar gevonden! De onder linge contacten leidden tot een optreden in café De Muzikant van ex-Canyon Drive Band voorman Jos Geris in Neerkant op zaterdag 16 juni. Daaraan voorafgaand dus het tuinconcert in Veulen. Aan vang 21.00 uur. Voor geluid- en video-opnamen kan men terecht op www.chris- cookfanclub.com. www.myspace. com/chriscookmusic. en www. youtube.nl.Als entree wordt deze avond een vrije gift gevraagd. In Zoo Pare Overloon heeft een van de rendiervrouwen het leven geschonken aan een gezonde dochter. De kleine was vlak na de geboorte erg zwak maar heeft de eerste kritieke dagen goed doorstaan. Veel bezoekers aan het park hebben de kleine al met een 'kraambezoekje' vereerd.Voor Zoo Pare Overloon is het de allereer ste keer dat er een rendier wordt geboren. De dierverzorgers had den sterk het vermoeden dat de hinde drachtig was, maar waren geen getuige geweest van de dek king. Ze konden daardoor niet met zekerheid zeggen wanneer de dame uitgerekend was. De geboorte van het jonge rendiertje afgelopen week was dan ook een aangename verrassing. De groep rendieren bestaat momenteel uit één volwassen bok, negen vol wassen hindes en het pasgeboren jong. De rendieren, afkomstig uit Aqua Zoo Friesland in Leeuwar den, behoren sinds juli 2006 tot de diercollectie van het park. Voor de rendieren werd destijds een geheel nieuw biotoop ontwik keld, waar ze succesvol werden geïntroduceerd. Met de komst van de rendieren kreeg Zoo Pare Overloon er een geheel nieuwe diersoort bij. maar desondanks blijven vechten en hun dromen proberen waar te maken. Stephanie Nolen is Afrika-cor- respondent voor de Canadese krant The Globe and Mail. Voor haar werk ontving ze de National Newspaper Award en de Amnesty International Award for Human Rights Reporting. Voor diegene die de show van Rooy2U tijdens Koninginnenacht hebben gemist of iedereen die deze show nog een keer wil zien, is er nog een kans tijdens Yssel steynse kermis. Op vrijdag 6 juli verzorgt Rooy2U een optreden in de feesttent bij zaal Roelanzia. Het betreft niet zomaar een optre den maar het is dezelfde en volle dige show, die Rooy2U ten uitvoer heeft gebracht tijdens de Konin ginnenacht in de schouwburg van Venray. Dus met geluid- en licht show verzorgd door Beta Group, de videoshow van VJ The [Eye] The BOB Horn Section en als klapper Jack van Els als BB King. In het voorprogramma wederom een tribute aan Anouk, dit keer door niemand minder danAnnelie Reijnders. Rooy2U is een tribute band die tot in de kleinste details U2 pro beert te benaderen en bestaat uit muzikanten van Venray's bekend ste coverbands April Fools en Band op Bezoek (BOB). De avond wordt gehouden in de feesttent bij zaal Roelanzia. Aanvang 21.00 uur. Zie ook www. rooytribute.nl/rooy2u. 'De verhalen in 28 zullen je ver scheuren, en geven je daarna de kracht om gewapend de oorlog te verklaren aan een virus dat gevaar lijker is dan welk massavernieti gingswapen dan ook.' Op nauwelijks acht uur vliegen hiervandaan heerst een verwoes tende epidemie: in Afrika lijden ruim 28 miljoen mensen aan aids. In 28 Verhalen over aids in Afrika, geeft de Canadese journalist en Afrika-correspondent Stephanie Nolen deze mensen een gezicht. Zij schreef 28 ontroerende por tretten van aidspatiënten: een voor elk miljoen. 28 Miljoen levens die door deze verschrikkelijke ziekte worden verwoest. Nolen sprak met vrouwen die na verkrachting door hun familie zijn verstoten, en met kinderen die hun beide ouders aan deze ziekte verloren. Ze reisde mee met een vrachtwagenchauffeur die bij elke truckstop een liefje heeft en ontdekte dat vrachtwagenchauf feurs behoren tot de belangrijkste verspreiders van het virus. En ze vertelt over mannen en vrouwen die leven tussen hoop en vrees, Cultuur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 18