Communicanten Arcen helpen bij bouw SOS-school Prijswinnaars onderzoek Sport3 Feestelijke onthulling kunstwerk Schoolsport Olympiade Sport 3 succes €19, Beachvolleybalveld 'Sportpark BVV'27 beste locatie' Freulekes op 't Kasteelke n ÉS PEEL EN MAAS Eenendertig kinderen van de Arcense Wijdtveldschool, die onlangs de Eerste Commu nie deden in de parochiekerk in Arcen, helpen bij een pro ject van SOS Meerlo-Wanssum. Een van de moeders bezocht de stand van de Stichting Ontwikke lingssamenwerking Meerlo-Wans- sum tijdens de Hiltho in Horst en was meteen verrast over de werkwijze van SOS. En omdat tra ditioneel het communiefeest in Arcen in het teken van een goed doel werd SOS Meerlo-Wanssum aangewezen en gaven de kinde ren een deel van hun cadeaus af voor dat goede doel. En daarvoor wordt dan weer twee weken na het communiefeest een gezins viering gehouden voor het geef- doel. En dat gebeurde zaterdag jl. tijdens een druk bezochte kerk dienst die helemaal in het teken stond van samen delen met de kinderen in Zambia. Tijdens de voorbereidingen van het commu niefeest vertelde SOS-vrijwilliger Ina de Schipper aan de kinderen over het leven in Kalundu View en het scholenproject. De kinde ren raakte daar door erg enthousi ast. Ze beloofden allemaal om een deel van het cadeaugeld van het communiefeest af te geven voor dit project. Zaterdagavond gaven de kinderen hun bijdrage in de kerk aan SOS-voorzitter René Poels. Na telling en een bijdrage van de parochie bleek dat er 633 euro was ingezameld. Poels ver telde de kinderen dat de minister van ontwikkelingssamenwerking via de NCDO-commissie en Wilde Ganzen de acties zo waarderen dat zij dit bedrag vermeerderen tot ongeveer 1500 euro. Toen de pastoor dit bedrag bekend maakte applaudisseerden de kerkgangers spontaan. Speciaal voor hun leef tijdsgenootjes in Kalundu View hadden de Arcense communicant jes drie schilderen gemaakt met de vraag aan voorzitter Poels of hij die in september mee wil nemen naar Zambia. René Poels vertelde tijdens de kerkdienst over het dorpje en het feit dat de kinde ren graag een fatsoenlijke school willen met een eigen waterput. Nu moeten de kinderen soms een kilometer lopen om water te kunnen drinken. Dankzij de actie van de communicantjes hoeft dat straks niet meer. Het kinderkoor en de groep Fire Flies sloten deze gezinsviering af met het liedje The Lions Sleep Tonight. Onlangs is er een onderzoek gehouden onder sportvereniging, jeugd en ouderen naar de naams bekendheid van Sport3. Sport 3 is de naam van een gezamenlijk project van de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum om de breedtesport in de regio een impuls te geven. Met breedtesport bedoelen ze alle mogelijke vormen van sport en bewegen voor diverse leef tijdscategorieën. Vele mensen uit bovengenoemde doelgroepen hebben de moeite genomen om de enquête in te vullen. De reac ties waren zeer goed. Met deze gegevens kunnen de gemeenten een goede conclusie trekken naar de naamsbekendheid van Sport 3- Met als gevolg aanbevelingen om Sport 3 bij een nog groter publiek bekend te maken. De mensen die meededen aan het onderzoek kon den meedingen naar een prijs. De prijswinnaars zijn al persoonlijk benaderd. Wethouder Freek Selen (gemeente Sevenum), voorzitter van de stuurgroep Sport3, zal de prijzen eind juni uitreiken. Vorige week heeft de Maria- school inTienray feestelijk gevierd dat de verbouwing achter de rug is. Het thema was samen feest vieren. Op maandag werd gestart met het ontwerpen van een kunst werk. Kinderen tekenden wat zij graag wilden zien op het kunst werk. Onder leiding van Lotte, een kunstenares uit Lottum, werd het kunstwerk ingedeeld. Op dinsdag vertrokken de jongste kinderen naar een speeltuin in Horst. De oudste kinderen vertrokken per bus en trein naar Kerkrade om te zwemmen en naar het Industrion te gaan. 's Woensdags mochten de kinderen het kunstwerk beschil deren. Tevens werd in de groe pen flink geknutseld. Zo ontston den heuse schilderijen, kunstige bloempotten en gefiguurzaagde zonnetjes. De peuters uit Tienray waren deze ochtend ook aanwe zig. Zij versierden ballonnen, schil derden het kunstwerk en speel den lekker buiten. Op donderdag werd de onthulling geoefend. Onder leiding van Kante Kerfonse, een muzikant uit Afrika, leerden de kinderen op een djembé te spelen en werd een Afrikaanse dans ingestudeerd. De jongste kinderen leerden een lintendans en samen met Ad Gijzeis werd een feestlied gemaakt. Op donder dagavond was heel Tienray uitge nodigd om getuige te zijn van de feestelijke onthulling. Het was erg druk en gezellig. De kinderen pre senteerden hun acts en uiteinde lijk werd het kunstwerk, bestaan de uit zes grote platen van 2 bij 1 meter, onthuld door kinderen en leerkrachten. Ballonnen werden opgelaten en in school kon ieder een de kunstwerken van kinderen bekijken, de zelfgemaakte hapjes proeven en natuurlijk de school bezichtigen. Op Sportpark Oud Aast in Lot tum is afgelopen vrijdag voor de tweede keer de Schoolsport Olym piade gehouden. Het evenement werd gehouden door de in Sport 3 samenwerkende gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum. Maar liefst 560 kinderen van de basisscholen uit genoemde gemeenten namen deel aan de spellen die in het teken stonden van de Olympische Spelen. Nadat burgemeester Kees van Rooij van Horst aan de Maas de kinderen kort had toegesproken werd om 8.45 uur de 'Olympi sche vlam' ontstoken door de wethouders Marcella Dings en Freek Selen. Vervolgens gingen de kinderen hun onderlinge strijd aan onder het motto "deelnemen is belangrijker dan winnen". De wedstrijden waren onderver deeld in zomer- en winterspelen én paralympics. Spelonderdelen waren onder andere handboog- schieten, atletiek, run-bike-run, tennis, rodelen, langlaufen, levend curling, skiën, een tweelingloop, blinden begeleiden, goalball en zitvoetbal. Tijdens de laatste vier onderdelen werden de kinderen ook bekendgemaakt met sporten voor minder valide mensen. Door dat het erg warm was werd in de middagpauze de beregeningsin- stallatie gedeeltelijk aangezet. Van deze aangename verkoeling werd massaal gebruik gemaakt. Het programma werd in overleg met de aanwezige EHBO-ondersteu- ning enigszins aangepast. Mede hierdoor bleef het aantal behan delingen beperkt. Overigens had de organisatie voor noodgevallen een uitwijkmogelijkheid. Sport 3 kreeg dit jaar de kans om niemand Een jaarabonnement kost u slechts EmaSTEgiEEia Naam: minder dan de Parel van Ivoorkust, Arouna Koné, te ontvangen tijdens de Schoolsport Olympiade. Koné heeft onlangs de stichting Arouna Koné in het leven geroepen, een stichting die een school met een sportaccommodatie voor straat- en weeskinderen wil realiseren in zijn geboorteland Ivoorkust. De aftrap voor dit wereldwijde pro ject werd dus genomen in Lottum. Koné arriveerde rond het middag uur in Lottum en werd meteen omringd door honderden kinde ren die allemaal een handtekening wilden. Koné, speciaal overgeko men na een interlandwedstrijd tegen Madagaskar, vond het alle maal prima. Elk verzoek werd door hem ingewilligd. Ondanks het feit dat hij oververmoeid was nam hij deel aan het handboogschieten en aan de tweelingloop, die hij samen met zijn 'partner' zelfs in de snel ste tijd afsloot. Koné verrichte ook de prijsuitreiking. Veel 'aanvoer ders' zullen nog lang genieten van het feit dat ze hun prijs uit handen van deze sympathieke voetballer. Meer informatie en foto's zijn te zien op www.sport3.nl. De eerste prijs is gewonnen door 'Zuid-Afrika' (St.Annaschool uit Blitterswijck). Dit 'land' is voor een jaar lang de bezitter van de wisseltrofee.Tweede werd 'België' (De Peddepool uit Wanssum) en als derde is geëindigd 'Venezuela' (wederom van de St.Annaschool Blitterswijck. De Fair Play-cup is gewonnen door basisschool de Brink uit Melderslo. Meerlo-Wanssum in beeld Binnenkort wordt gestart met het 'in beeld' brengen van de hele gemeente Meerlo-Wanssum. Daar voor worden alle panden gefoto grafeerd. Deze informatie wordt gebruikt om onze inwoners nog beter van dienst te kunnen zijn. De bedoeling is dat fotograaf Alex Vorstenbosch, hiermee begin juni start. Hij rijdt rond in een blauwe Peugeot 206 (kenteken 71-SJ-ZG) met opschrift TOG Nederland. Hij kan zich bovendien altijd legitime ren. Leefbaarheid De Commissie Leefbaarheid en Bestuur van de gemeente Meerlo- Wanssum houdt op maandag 18 juni vanaf 20.00 uur een verga dering in het gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer het bespreken van de eerste kwartaal rapportage WMO en de vaststel ling van het verslag en de geluids opnames van de vergadering van 23 april 2007. Meerlo is dankzij het initiatief van volleybalvereniging Sep Up en uitstekende samenwerking met zaal- en sportcomplex 't Brugeind weer een attractie rijker: een heus openlucht beachvolleybalveld. Het ligt pal achter de sportzaal in Meerlo en iedereen mag er tegen een geringe vergoeding gebruik van maken na aan afspraak met de eigenaar van 't Brugeind. Volgens voorzitter Hans Vest- jens van Set Up is het idee om een eigen beachvolleybalveld aan te leggen vorig jaar ontstaan na het grote beachvolleybaltoer- nooi in Meerlo. 'We kwamen toen tot de ontdekking dat we buiten het toernooi één facet van de volleybalsport nog niet konden bieden aan onze leden en de inwoners van Meerlo-Wanssum: beachvolleybal", aldus de voorzit ter. Volgens Vestjens wil Set Up een actieve bijdrage leveren van de recreatiemogelijkheden binnen de gemeente. Het idee voor een eigen beachvolleybalveld sloeg goed aan bij de exploitant van 't Brugeind, de familie Kleeven, en korte tijd later was het plan uit voerbaar. Set Up draagt op voor de kosten en het veld met alles d'r op en d'r aan werd aangelegd. Ieder een kan er gebruik van maken en het materiaal is verkrijgbaar via 't Brugeind. Set Up denkt dat met de aanleg van dit veldje een actieve bijdrage is geleverd aan het ver groten van de leefbaarheid binnen het dorp Meerlo. Ook is inmiddels van de Nederlandse Volleybalbond NEVOBO interesse getoond in de mogelijkheid om kinderen van de basisscholen uit de regio kennis te laten maken met de beachvol- leybalsport. Een initiatief dat, vol gens Set Up, uitstekend past in diverse overheidscampagnes ter bestrijding van overgewicht en het stimuleren van beweging van deze groep jonge kinderen. Burge meester en wethouders van Meer lo-Wanssum hebben in april groen licht gegeven voor dit sportieve initiatief. Wel wordt over twee jaar bekeken, als het Leefplein gereali seerd wordt, of het veldje dan kan blijven of wellicht elders een plek wordt gevonden. Set Up en 't Brug eind hebben onlangs de afspraken over en weer vastgesteld: het veldje moet gereserveerd worden via Brugeind, op gereserveerde tijdstip materialen ophalen in de sporthal, materialen (palen, net, belijning) opbouwen en spelen en na gebruik weer inleveren in de sporthal. De mogelijkheid tot gebruik kleedlokalen en douches sporthal is aanwezig. Het gebruik materialen en kleedlokalen/dou ches gaat tegen een kleine vergoe ding. En na een potje beachvolley bal is het heerlijk nagenieten van een drankje in het 'tTumpke. Sportpark 't Hoogveld in Blit terswijck komt veruit als beste locatie uit de bus voor een nieuw sportpark van SV United. Dat blijkt uit onderzoeken die de bureaus Groenewoud en BRO uitvoerden in opdracht van de gemeente. Meerlo-Wanssum streeft naar twee grote sportparken. Voor de zuide lijke locatie is uitbreiding van het sportpark in Swolgen de beste en onomstreden optie. SV United ontstond twee jaar geleden uit een samenvoeging van de voetbalclubs van Meerlo en Wanssum. Sindsdien heeft de fusieclub twee sportparken in gebruik. Bergbos in Meerlo en De Broekberg in Wanssum. Het United-bestuur vindt dit een onwenselijke situatie en streeft zo snel mogelijk naar een compleet nieuw sportpark.Aan de Helling, tussen Meerlo en Wanssum, is al een geschikte plek van 5,5 hec tare gevonden. Maar de provincie reageerde al terughoudend. BW'27 heeft zich altijd afzij dig gehouden van de fusieperi kelen en het nieuwe sportpark. Voorzitter Hans Speijcken heeft herhaaldelijk laten weten dat uit breiding van 't Hoogveld aan de Van Lyndenstraat de beste optie zou zijn. Hij lijkt nu zijn gelijk te halen. Het BVV-sportcomplex is eenvoudig uit te breiden voor de komst van SV United. De fusieclub geeft echter de voorkeur aan een sportpark aan de Helling. De rela tie tussen BW'27 en SV United bekoelde onlangs verder toen de Dwangsommen deels van tafel Een melkveehouder uit Swolgen stapte naar de Raad van State om onder de hem door de gemeente opgelegde dwangsommen uit te komen. De hoogste bestuursrech ter stelde hem gedeeltelijk in het gelijk. De gemeente Meerlo-Wans sum was in actie gekomen tegen de melkveehouderij van L.Ambro- sius aan de Osterbos op verzoek van de buren, die vinden dat het bedrijfje een bron is van overlast. De dwangsommen hebben onder meer betrekking op de omvang van de veestapel, die groter zou zijn dan is toegestaan zonder spe ciale milieuvergunning, en op de mestopslag, die niet lekdicht zou zijn. Wat de mestopslag betreft, zag de Raad van State geen reden om de dwangsom te schorsen. Ambrosius zou zijn bewering dat de mest niet in de bodem of het oppervlaktewater kan terechtko men, onvoldoende hard hebben gemaakt. Wel is de dwangsom betreffende de omvang van de veestapel voorlopig van tafel. Ambrosius houdt weliswaar meer koeien en kalveren dan strikt genomen zou mogen, maar een deel van die dieren bevindt zich niet in de stal van het bedrijf maar verderop in de wei. De betref fende dieren mogen niet worden meegenomen in de berekeningen. De gemeente zal op dit punt dus haar huiswerk moeten overdoen, ook om te bepalen of de veehou derij wellicht toch een aparte milieuvergunning nodig heeft. samenwerking tussen de jeudgaf- delingen spaak liep. Ook hier was de locatie van het sportpark het hete hangijzer. Het bureau BRO onderzocht de voor- en nadelen van de vier opties. Naast de beoogde plek aan de Helling zijn dit de drie bestaan de sportparken in Blitterswijck, Meerlo en Wanssum. De conclusie uit het rapport is dat sportpark 't Hoogveld van BW'27 veruit de meest geschikte locatie voor uit breiding is. Dit is alleen gebaseerd op ruimtelijke aspecten. Er zijn in Blitterswijck geen beperkingen voor water of natuur. De velden liggen hoog en zijn altijd goed bespeelbaar. Uitbreiding met een speelveld is vrij snel te realiseren. Evenals vernieuwing en uitbrei ding van de kantine, parkeerplaats en kleedaccommodatie. Minpunt je is dat het niet helemaal centraal ligt ten opzichte van Wanssum en Meerlo. Op dit punt scoort de locatie aan de Helling beter. Maar hier komen enkele bezwaren om de hoek kijken. Zoals de ligging vlakbij de EHS (ecologische hoofd structuur) en de nadelige effecten op de natuur. Met de komst van een sportcomplex wordt de open heid van het gebied aangetast. Het is onduidelijk op welke termijn het nieuwe sportpark te realiseren is want en worden moeilijke pla nologische procedures verwacht. Er dient nog wel een afweging te worden gemaakt op basis van financiële en maatschappelijke aspecten. Een nieuw sportpark aan de Helling zou ongeveer drie miljoen euro kosten. De Broekberg in Wanssum is evenals Bergsbos een sterk ver ouderde accommodatie. Het Wanssumse sportpark ligt in een waterbergend wintergebied van de Maas maar kan als woning bouwlocatie benut worden. Berg sbos in Meerlo ligt middenin aan eengesloten natuurgebieden en eveneens in het winterbed van de Maas. Met de reactivering van de oude Maasarm zouden de vel den onder water kunnen komen te staan. Gezien de ontwikkeling van de Maaswerken valt Bergsbos af als locatie. In de puntenweging op planologische aspecten scoort Bergbos evenals de Helling nega tief met een score van -9- De Broekberg komt als tweede beste uit de bus met -5. Met een score van +7 springt 't Hoogveld in Blit terswijck er duidelijk bovenuit. De plek voor het tweede grote sportpark in de gemeente is veel minder omstreden. TOP'27 en Swolgense Boys krijgen straks onderdak op het gerenoveerde en uitgebreide sportcomplex Kerkebos in Swolgen dat op een steenworp afstand van Tienray ligt. Ook tennisclub 't Lobke en de korfbalclub zijn bij de gesprekken betrokken. De renovatie van het bestaande sportpark in Swolgen kost twee miljoen euro. Beide voetbalclubs hebben al jaren geleden de jeugdafdelingen samengevoegd. Dit verloopt, in tegenstelling tot bij BW'27 en SV United, tot ieders volle tevre denheid. Het ligt voor de hand dat TOP'27 en Swolgense Boys over enkele jaren gaan fuseren. De aloude rivaliteit tussen beide dorpen bestaat nauwelijks meer. De situatie is vergelijkbaar met die in Oirlo en Castenray. De jeugd afdelingen van DIS en Castenray waren al ruim tien jaar samenge voegd voordat in 2001 de fusie club SVOC'01 ontstond. Dat het in verleden soms water en vuur was tussen Oirlo en Castenray, speelde hooguit bij de oudere generatie nog een rol. Het woord is nu aan de politiek van Meerlo-Wanssum. De vraag is: hoeveel heeft de gemeente over voor de sportaccommodaties? Daar moet binnenkort een ant woord op komen. Het onderzoek wordt op maandag 18 juni bespro ken tijdens een werkvergadering van raad- en commissieleden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in het gemeentehuis in Meerlo. Kunstenares Els Heijmans uit Meerlo woont al twintig jaar op de pachthoeve van het historische 't Kasteelke in Meerlo en heeft daar ook een eigen atelier. Ze maakte de afgelopen jaren naam met haar doeken in acrylverf met kleurrijke composities van klaprozen en papavers die zo rijkelijk aanwe zig zijn rond het erf van het vier honderd jaar oude 't Kasteel aan het Moleneind in Meerlo. Volgend weekend houdt Heijmans voor de vierde keer een expositie op het erf en in de schuur van 't kasteel samen met nog twee andere col lega's. Maar de kunstenares heeft dit keer voor iets extra gezorgd. Ze heeft de afgelopen maanden enkele tientallen werken gemaakt in papier-maché. Heel bijzondere werken in de vorm van een serie heel ontspannen pronte vrouw tjes in zithouding. Ze noemt haar zwaarlijvige dames 'freulekes' wat slaat op de 'adellijke' plek, het Kas teelke, waar ze zijn gemaakt en tentoongesteld worden. De dames van Heijmans zijn heel nadruk kelijk aanwezig in hun bonte, kleurige en fleurige verscheiden heid. Heijmans maakte ze in alle rangen en uit alle milieus, en allen hebben een ding gemeen: ze gaan geenszins gebukt onder hun diklij vigheid maar stralen het juist uit en zijn er trots op. En elke creatie stelt een andere dame voor zoals de schilderes, de kakmadam, de voetbalvrouw, de erotische dame, de bikinivrouw, een amazone en i'i»..,' 1 zelfs een dame die zich zo kan aansluiten bij de Red Hat Club. Heijmans heeft enorm genoten bij het maken van haar freulekes en hoopt dat de bezoekers van de expositie er ook zo van gaan genie ten. De freulekes van Els Heijmans zijn te bezichtigen tijdens de kun stexpositie in het weekend van 23 juni (van 13.00 tot 17.00 uur) en 24 juni (12.00 tot 18.00 uur) op 't Kasteelke in Meerlo. Donderdag 14 juni 2007 - Pagina 11 w Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uitVenray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11