Reserves maken begroting sluitend Lintje voor Piet van de Voort i Strijd om koningstitel Presentatie dorpsraad in Wanssum Afficheplakkers tonen berouw Schoolsport Olympiade Expositie Boerderij Service rubriek r: Oude foto PEEL EN MAAS Donderdag 7 juni 2007 - Pagina 9 Voor het sluitend maken van de begroting 2008 haalt de gemeente Meerlo-Wans- sum ongeveer de helft van de 166.000 euro uit haar reservepotje, de andere helft komt uit de rentes van de gemeentelijke reserves. Voor nieuwe investeringen is de komende jaren in totaal een bedrag van circa 2,4 miljoen euro uitgetrokken. Dat blijkt uit de conceptvoorjaarsnota 2007 die deze week is versche nen en op maandag 11 juni door de gemeenteraad vooraf wordt besproken. De komende jaren staan in de gemeente Meerlo-Wanssum een aantal grote projecten op de rol. Zoals bijvoorbeeld het aanpassen c.q vernieuwen van de sportac commodaties, waarvoor in 2008 een bedrag van in totaal één mil joen euro is gereserveerd. Verder heeft de gemeente voor 2009 alvast uit de eigen middelen een bedrag van 575.000 euro geoor merkt voor een ander groot pro ject: het Leefplein in Meerlo. In 2008 worden bijvoorbeeld de wegkanten van de Geijsterseweg voor 216.000 euro verstevigd en ook worden de plattegrondkasten en -kaarten in de gehele gemeente vervangen (12.000 euro). De bibli otheek in Venray ontvangt meer subsidie (3900 euro), evenals de Stichting Peuterspeelzalen Meerlo- Archief naar Venray Het historisch archief van de gemeente Meerlo-Wanssum ver huist naar Venray. De huidige archiefkluis in het gemeentehuis is door de archiefinspectie afge keurd voor het bewaren van het historisch archief van Meerlo- Wanssum. De ruimte - met name de klimaatbeheersing - voldoet volgens de inspectie niet aan de huidige eisen. De gemeente Meer lo-Wanssum kiest er niet voor om de archiefruimte in het gemeente huis aan te passen, maar gaat de historische archieven onderbren gen bij buurgemeente Venray. Niet alleen voldoet de ruimte in het Venrayse gemeentehuis wél aan alle eisen, ook is het toezicht er beter en is er een studieruimte. Verder streeft de archiefinspectie er volgens het college van B en W naar om historische archieven ver der te centraliseren. De gemeente Venray is bereid het archief van de gemeente Meerlo-Wanssum over te nemen. Het college van B en W van Meerlo-Wanssum heeft voor de daaraan verbonden kosten een voorlopig bedrag van 10.000 euro per jaar gereserveerd in voorjaars nota. Zwembad open Zwembad De Broekberg in Wanssum is tijdens de zomer maanden geopend op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 15.30 tot 18.00 uur. Woensdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Op vrijdag 29 juni en tijdens de zomervakantie van de basisschool is het zwembad bij goed weer geopend van 13.00 tot 18.00 uur. Wanssum (2.600 euro). Verder is voor het opstellen van een nieuw monumentenbeleid 12.900 euro vrijgemaakt en voor het vorm en inhoud geven aan een structureel vrijwilligersbeleid 12.500 euro. Het vervangen van de straatver lichting kost structureel 43.000 euro, het vaker ledigen van de toe ristische afvalbakken vraagt 4.500 euro meer en het vervangen van de huidige zoutstrooier 10.000 euro. Voor het uitvoeren van het toeristisch- recreatief actieplan is 15.000 euro gereserveerd en de uitvoering van de nieuwe basisre gistratiesystemen vraagt om een formatie-uitbreiding. Hiervoor wordt structureel 55.000 euro opgenomen. Ook wordt 3-000 euro uitgetrokken voor deelname aan de concertreeks Klassiek op Locatie en wordt het totale subsi diebudget voor muziekkorpsen en fanfares met 4.000 euro verhoogd. Belangrijkste reden voor deze verhoging zijn de positieve effec ten van het project 'muziek in de klas'. Er wordt onder meer 4.000 euro bezuinigd op het publicatie budget van de gemeente en 3-000 euro op het meten van de klant tevredenheid. BELASTINGEN In 2008 stijgen de belastingen in de gemeente Meerlo-Wanssum. De onroerendezaakbelasting (ozb) met twee procent, het rioolrecht met drie procent en de leges ook met drie procent. De havengel den worden met 2,5 procent ver hoogd, alleen de toeristenbelas ting blijft gelijk. Volgens het college van B en W staan de financiën behoorlijk onder druk. Het wordt steeds las tiger om de exploitatie sluitend te houden. De marges waarbin nen de gemeente opereert wor den steeds smaller, maar tot echt ingrijpende bezuinigingen met forse consequenties heeft dat ook dit jaar niet geleid. Toch consta teert het college 'dat een kleine gemeente als de onze bestuurlijk steeds afhankelijker wordt van andere partijen. Wij hebben het afgelopen jaar ook ervaren dat de grenzen van ons kunnen, zowel op personeel gebied als financi eel, bereikt zijn. De organisatie loopt constant op haar tenen en moet soms afhaken of niet thuis geven. Financiële ruimte om dit probleem structureel op te lossen, is er niet', schrijft het college in de voorjaarsnota. "De meerjaren begroting kenmerkt zich door het opnemen van gericht eigen beleid en het absorberen van de financi eel negatieve gevolgen van rijks- overheidsbeleid", zegt wethouder Leo Beterams (PK Meerlo-Wans sum, Financiën). Piet van de Voort (71) uit Swol- gen is benoemd tot lid in de Orde van Oranje- Nassau. Op zaterdag 2 juni heeft burgemeester Hahn van Meerlo-Wanssum de onderschei ding aan Van de Voort uitgereikt tijdens de receptie ter ere van het 50-jarig bestaan van hengelsport vereniging De Schol in Swolgen. Piet van de Voort is al vanaf de oprichting van hengelsportver eniging De Schol, nu vijftig jaar geleden, vrijwillig actief voor deze vereniging. Hij was medeoprichter in 1957 en vervulde tot 1985 een bestuursfunctie, variërend van secretaris/penningmeester tot vele jaren voorzitter. Sinds 1985 is Van de Voort verantwoordelijk voor het onderhoud van het viswater. Hij vervulde een voortrekkerrol bij het herstel en de herinrichting van het oude en nieuwe viswater. Zijn taken vervult hij met enthou siasme en tomeloze inzet op de hem zo kenmerkende bescheiden manier. Daarvoor geniet hij veel respect en waardering. 'Subsidies aan parochies schrappen' Het college van B en W wil stoppen met het subsidiëren van de rooms-katholieke parochies in de gemeente Meerlo-Wanssum. Dat blijkt uit deze week gepre senteerde voorjaarsnota 2007. Alle parochies ontvangen nu 1590 euro per jaar, maar burge meester en wethouders stellen de raad voor om deze subsidies met ingang van 2009 te beëindigen. Dat levert de gemeente jaarlijks een bezuiniging op van ruim 9500 euro. Het college ziet het niet als taak van de gemeentelijke over heid om parochies te subsidiëren en ziet het jaar 2008 als een 'over gangsjaar'. Voordat het voorstel in de praktijk wordt gebracht, willen burgemeester en wethouders 'ech ter eerst zorgvuldig overleggen'. Mathieu Breuer signeert boeken In het boek 'Vervlogen tij den in Boxmeer van 1940-1960' beschrijft Mathieu Breuer (67) uit Meerlo zijn jeugdjaren in een doorsnee arbeidersgezin in Box meer. De bundel geeft een impres sie van hoe men als kleuter, kind, puber en adolescent het leven in het Boxmeer van toen beleefde. Mathieu Breuer schetst hiermee een beeld van de tijdgeest. Het boek is deels autobiografisch en kent gedeeltelijk een cultuurhis torische inbedding. Aangezien de eerste druk van 'Vervlogen tijden in Boxmeer van 1940-1960' bin nen één week was uitverkocht, is besloten een tweede oplage te laten drukken. Deze druk ligt vanaf zaterdag 9 juni bij Media van Dinter in de zaak. Prijs: 14,95 euro.Tevens is daar de nieuwste streekroman van auteur Mathieu Breuer, 'De fratsen van schilder Wiegersma', verkrijgbaar. Prijs: 13,95 euro. Op zaterdag 9 juni zal de auteur van 11.00-15.00 uur in de boekhandel van Van Dinter aanwezig zijn om zijn werken te signeren. Ook eerdere gekochte exemplaren van de auteur kun nen, indien gewenst, bij Media Van Dinther van een signatuur worden voorzien. Het jaarlijkse bierkruien vanuit de Arcense bierbrou werij naar Blitterswijck vindt plaats op zaterdag 9 juni. Twintig gildenbroeders en - zusters zijn weer bereid om deze traditie in ere te houden. De bier kuiers, koning en over heid zijn om 11.00 uur te gast in de proeverij van H. Clevis in Arcen. Hier worden voor de 34e maal enkele vaatjes gerstenat gratis aangeboden aan de leden van het St. Antonius Abt Gilde van Blit terswijck, die ze daarna in krui wagens naar Blitterswijck kruien. Onderweg hebben ze twee pit stops, zowel in Broekhuizen als in Broekhuizenvorst. In deze cafés worden ze altijd zeer gastvrien- delijk ontvangen en aan publieke belangstelling ontbreekt het niet. Verder onderweg, in het gehucht Ooyen, wordt de inwendige mens versterkt. Hier is een mooie pick nickplaats ingericht door enkele gildenbroeders en -zusters, zodat de bierkuiers even hun beentjes kunnen strekken en hun magen kunnen vullen met soep, broodjes etc. Om 18.00 uur komen de bier kuiers bij huize Pijpers in Blitters wijck aan, waar traditiegetrouw de koffie klaarstaat. Tevens kun nen ze zich hier even opfrissen na de zware tocht, 's Avonds om 19 00 uur worden de bierkruiers in Blitterswijck afgehaald door de overige gildenbroeders en -zus ters, waarna ze gezamenlijk ver trekken naar de schutsweide de Mars, waar de bierkruiers het bier aanbieden aan het gilde.Tot 22.00 uur is er nog een gezellig samen zijn, waarna iedereen op tijd huis waarts gaat. Want de volgende dag is het weer vroeg dag voor het koningschieten. KONINGSTITEL Zondag 10 juni wordt er name lijk gestreden om de koningstitel. De schuttersgilden en schutte rijen kennen vele functies, maar het koningschap spreekt wel het meest tot de verbeelding. Om 06.30 uur komen van alle kanten gildetamboers, klaroenblazers en vendeliers aanlopen die zich begeven naar het huis van de gil- decommandant, waar eerst een kopje koffie gedronken wordt. Om 06.45 uur start het dauwtrap- pen met tromgeroffel en klaroen geschal door het dorp. Elke gilde- broeder of -zuster wordt aan huis afgehaald, als laatste het konings paar Pascal Franssen en Silvia van de Water. Daarna begeeft het gezelschap zich naar het schietter- rein de Mars, waar traditiegetrouw de borrel (jonge jenever), koffie en broodjes gereed staan voor de gildebroeders en -zusters. Deze maaltijd wordt ze aangeboden door het koningspaar. Om 08.45 uur vertrekt het gilde naar de kerk om de gildemis bij te wonen. Deze H. Mis begint om 09-00 uur en wordt gecelebreerd door de gil denpriester: H. te Boekhorst.Aan sluitend is de sacramentsproces sie die jaarlijks veel toeschouwers trekt. Na het officiële gedeelte van deze ochtend verzamelen de gildenbroeders en -zusters zich om 12.30 uur op het Kerkplein, waarna ze vanaf 12.45 uur met slaande trom en zwaaiende ven dels naar de schutsweide De Mars vertrekken. Om 13.00 uur begint het jeugd- en damesvogelschieten. Om 15.00 uur starten de gilden broeders, voorafgegaan door: bur gemeester J. Hahn, de kerkelijke overheid die vertegenwoordigd wordt door gildenpriester H. te Boekhorst, en vervolgens de ere leden. Als de vogel eraf geschoten is, door het schot van geluk, wordt de nieuwe koning tijdens een ceremonieel gebeuren geïnstal leerd. Voor het publiek is er het zogeheten puistschieten. Bij het traditionele vogelschieten heeft iedereen in principe een gelijke kans.Technisch gezien speelt de geluksfactor een grote rol. Wie koning wordt, blijft tot op het laat ste moment een verrassing. Dit jaar is de spanning extra groot, want de huidige koning Pascal Franssen is nu al tweemaal achter elkaar koning. Keizer van zijn gilde wordt slechts die gildebroeder die zich voor de derde 'achtereen volgende' keer tot koning schiet. Keizers zijn eeuwenlang zeldzame verschijningen geweest. De initiatiefgroep van de dorps raad in oprichting te Wanssum is erin geslaagd om voldoende actie ve en betrokken Wanssumers te vinden, die deel willen uitmaken van de nieuwe dorpsraad. Op don derdag 14 juni om 20.00 uur vindt de presentatie van deze nieuwe dorpsraad plaats in de Zandhoek te Wanssum. Alle dorpskernen van de gemeente Meerlo-Wanssum hebben nu de beschikking over een dorpsraad. Het initiatief voor de oprichting van een dorpsraad in Wanssum komt van het gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum. De nieuwe dorpsraad kan het gemeentebe stuur -gevraagd en ongevraagd- adviseert over het wel en wee in Wanssum. Daarnaast kan hij func tioneren als de ogen en oren van de Wanssumse woonkern. Signa len van bewoners kunnen snel worden opgepakt en doorgegeven aan bijvoorbeeld de politiek. Het streven van de dorpsraad is in de eerste plaats gericht op het alge meen belang en niet op individu ele belangen. De dorpsraad is ook politiek onafhankelijk en kan op een constructieve en opbouwen de manier een bijdrage leveren aan onderwerpen die in Wanssum leven, zoals bijvoorbeeld leefbaar heid, verkeersveiligheid, woning bouw en werkgelegenheid. Tij dens de presentatieavond wordt gesproken over wat de Wanssum se inwoners belangrijk vinden. De jongens die illegaal affi ches hebben geplakt op de kleurrijke abri's aan de Geijs terseweg te Wanssum hebben berouw getoond. Afgelopen vrijdag hebben de jongens de affiches keurig verwijderd van de abri's zonder het kunst werk te vernielen. Bovendien hebben de jongens beloofd brieven te sturen naar burge meester Joep Hahn van Meer lo-Wanssum en SOS-voorzit- ter René Poels waarin ze hun excuses aanbieden. Daarmee zet SOS een punt achter deze kwestie.Vorige week liet SOS Meerlo-Wanssum weten boos te zijn op de organisatoren van het festijn Hardstyle Over dose in Onder de Linden in Well. Om promotie te maken voor hun muziekfeest hebben ze affiches van dit gebeuren geplakt op de prachtig geschilderde abri aan de Geijsterseweg in Wanssum. SOS dreigde naar de politie te stappen als de toen nog onbekende plak kers zich niet meldden. De betonnen oude abri's waren aangetast en zijn door de actie van de jonge kunstenaars weer hele maal opgefleurd. Het kunstwerk Op Sportpark Oud Aast in Lot- tum wordt op vrijdag 8 juni voor de tweede keer de Schoolsport Olympiade gehouden. Aan deze sportieve manifestatie voor kin deren van basisscholen uit de Sport3-gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Seve- num doen dit jaar maar liefst 560 kinderen mee. De wedstrijden staan in het teken van de Olympi sche Spelen en de scholen worden ingedeeld in groepen die weer een land vertegenwoordigen. De wedstrijden worden onderver deeld in zomer- en winterspelen en paralympics. Spelonderdelen bij de zomerspelen zijn handboog- schieten, atletiek, run - bike - run en tennis, bij de winterspelen rodelen, langlaufen, levend curling en skiën en bij de paralympics een tweelingloop, blinden bege leiden, goalball en zitvoetbal. Om 08.45 uur wordt de Olympische Vlam ontstoken door wethouder Marcella Dings van de gemeente Horst aan de Maas waarna de kinderen hun onderlinge strijd aangaan onder het motto "deelne men is belangrijker dan winnen". De prijzen voor'de beste landen', het sportiefste team en de wissel beker - momenteel in handen van de plaatselijke school De Bottel - worden rond 15-30 uur uitgereikt worden door niemand minder danArouna Koné. Deze voetballer werd onlangs nog kampioen van Nederland met PSV. Koné komt speciaal voor deze gelegenheid terug van interlandverplichtingen met zijn geboorteland Ivoorkust. Samen met Maja Kleijn uit Horst heeft Koné onlangs de Stichting Arouna Koné opgericht. Het doel van deze stichting is het realiseren van een school met een sport accommodatie voor straat- en weeskinderen en het onderhou den daarvan in zijn geboorteland. Deze kansarme groep uit de regio Ivoorkust zal begeleid en opgeleid worden, met name op het gebied van de voetbalsport. Wethouder Dings hoorde van het initiatief van Koné en heeft hem uitgeno digd de aftrap voor zijn project te nemen tijdens de Schoolsport Olympiade in Lottum. Daarmee heeft hij de gelegenheid zijn stich ting wereldkundig te maken en de leerlingen van de scholen in Horst aan de Maas en Sevenum enthousi ast te maken om het komende jaar acties te organiseren om geld in te zamelen. Ook wethouder Freek Selen van de gemeente Sevenum is zeer gecharmeerd van het idee en gaat met zijn gemeente meedoen aan het project. De scholen in de gemeente Meerlo-Wanssum ken nen al een vergelijkbaar project in Zambia. Het gemeentebestuur is ook enthousiast maar wil liever geen twee soortgelijke initiatie ven op de scholen uitzetten. Wilt u de Stichting Arouna Kone steu nen, dan kunt u dit doen door een bedrag over te maken op bankre keningnummer 13.24.66.252 t.n.v. Stichting Arouna Kone. In de Lindehof Dagactiviteiten aan de Meerloseweg in Wanssum worden voortaan ook exposities gehouden die voor het publiek toegankelijk zijn. De primeur is voor kunstenaar Leo van Kraay uit Helmond die als eerste een ten toonstelling heeft in Wanssum. In de toekomst wil De Lindehof ook regionale kunstenaars in de gele genheid stellen om hun werk ten toon te stellen. De Lindehof Dagactiviteiten is een dagcentrum voor mensen met zorgvragen. Binnen dit cen trum worden ze in een warme plek opgevangen en begeleid. Bovendien is er een winkel waar producten worden verkocht die de deelnemers van De Lindehof hebben gemaakt in het atelier van De Lindehof en gebruiksvoorwer pen uit onder andere de Wereld winkel. De doorlopende expositie is een nieuwe activiteit van De Lindehof. "We zijn een open dag centrum en vinden het leuk als er veel mensen binnenkomen", licht Annemie Hermsen van De Linde hof Wanssum toe. Kunstenaar Leo van Kraay uit Helmond volgde een opleiding als grafisch- en industri eel vormgever en was zijn hele loopbaan freelance dessinontwer per. Sinds de laatste vijf jaren is hij fulltime beeldend- en ruimte lijk vormgever. De eigenaren van De Lindehof Wanssum, Annemie Hermsen en Frans Geertshuis, vinden het een eer om zijn eerste expositie te mogen verzorgen in hun atelierwinkel. De expositie bestaat uit keramische en bronzen mensfiguren en loopt tot 21 juli.. Zaterdag 23 juni is Leo van Kraay in De Lindehof aanwezig om zijn werk toe te lichten. De toegang is gratis. De expositie is te bezichti gen tijdens de openinguren van de atelierwinkel: maandag, woens dag en zaterdag van 13-30 tot 17.00 uur. Regionale kunstenaars die ook gebruik willen maken van de expositiemogelijkheden van De Lindehof kunnen een mailtje sturen naar: info@delindehof- wanssum.nl of bellen naar 0478- 532625. is gemaakt onder leiding van de Blitterswijckse kunstenares Kar lijn Surminski. Deze abri's zijn op initiatief van de Stichting Ontwik kelingssamenwerking Meerlo- Wanssum beschilderd in de sfeer van de derde wereld om daarmee de aandacht te vragen over de problematiek in de arme landen. Aan de voorkant staat geschilderd SOS-tour. Toen exploitant Jac Janssen van Onder De Linden te horen kreeg van de illegale actie, heeft hij de organisatoren van Hardstyle Overdose erop aangesproken en gezegd dat ze de affiches onmid dellijk moeten verwijderen. Hij had de organisatoren nog op het hart gedrukt dat de affiches alleen maar geplakt mochten worden op plaatsen waar dat mag.Vrijdag heb ben de jongens de abri's keurig in de oude staat teruggebracht/Wij zetten nu een streep onder deze kwestie en complimenteren exploitant Janssen en de organise rende jongens voor de snelle actie. Het mag duidelijk zijn: kunstwer ken gemaakt door jongeren moe ten worden gekoesterd", aldus de voorzitter van SOS. Ongeluk Op de Brugstraat in Wanssum is zaterdagavond een 49-jarige fietser uit die plaats gewond geraakt toen hij plotseling de weg overstak. Een automobilist uit Lottum (42) kon hem niet meer ontwijken. De fietser is met vermoedelijk een hersenkneuzing opgenomen in het ziekenhuis. Omdat de politie het vermoeden had dat de fietser alcohol had gedronken, werd een bloedproef afgenomen. De uitslag daarvan is vooralsnog onbekend. Bouwplan Tienray: 53 huizen De dorpskern van Tienray wordt een nieuwbouwwijk rijker. Op de locatie tussen de Leemberg en Zwanenweg in Tienray wor den 53 woningen gebouwd door projectontwikkelaar Leudal Ont wikkelingen BV uit Nuth en aan nemersbedrijf Van Nieuwenhui- zen-Jongen uitVenlo. Op dinsdag 12 juni wordt het nieuwbouw- plan besproken in de commissie Ruimte en op maandag 25 juni in de raad. Voor de realisering van dit woningbouwproject is inmiddels een ontwerpbestemmingsplan ontwikkeld. De locatie tussen de Leemberg en Zwanenweg is al enkele jaren in beeld als woning bouwlocatie, maar kwam nooit tot uitvoering vanwege de milieucir kel van meubelfabriek Verstrae- len die deels over het terrein lag. Nu Leudal Ontwikkelingen BV de fabriek heeft opgekocht en gaat slopen, is dat probleem verdwe nen. Het bouwplan omvat rijtjes huizen, patiowoningen, vrijstaan de woningen en halfvrijstaande huizen. Het uitbreidingsgebied wordt begrensd door de Swolgen- seweg, Leemweg, Nieuwe Baan en Zwanenweg. In de nieuwe wijk komen 78 parkeerplaatsen. Deels op eigen terrein en deels in het openbare gebied. Midden op het terrein verschijnt een groene buf fer met bomen, een plantsoen en een speelterreintje. Voor de ont sluiting van de nieuwbouwwijk wordt een nieuwe weg aange legd, die verbonden wordt met de Leemberg en de Zwanenweg. De bedoeling is dat medio 2009 de laatste huizen worden opgeleverd. Uit onderzoek blijkt dat in Tienray tot 2010 behoefte is aan 47 nieu we woningen. Een oud plaatje van de voormalige boerderij van Frans Gielen (Frans van de Kortenbos) in Meerlo. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.P vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9