Kampioenen TV De Gagel Vrouenraets naar Red Stars Kampioenen TC Venray TC Rodhe blijft in hoofdklasse Kampioenen TC Rodhe Succesvol seizoen sjoelers mmm WÈA mÊÈÈiÈ Het Alvertje PEEL EN MAAS Donderdag 7 juni 2007 - Pagina 23 De Roerdomp TC Venray kampioen Carmen Ebus pakte zondag het eerste punt voor TC Venray. Na haar zege barstte het kampioensfeest los. Afgelopen zondag heeft het eerste gemengd team van tennis club Venray het kampioenschap behaald in de derde klasse van de landelijke tenniscompetitie. Na de 8-0 zege op degradant ELTV uit Eindhoven kon het feest losbar sten en keert de equipe van trai ner/coach Twan Lensen, na een jaar afwezigheid, weer terug in de tweede klasse. Voor de laatste speeldag had Ven ray aan één punt voldoende om de titel veilig te stellen. Daarbij zou de directe concurrent met 8-0 moeten winnen om het feest voor Venray nog te kunnen verstoren. De kans dat dit zou gebeuren was dus heel klein. Het was voorts aan de Venrayse dames, Marleen Custers en Carmen Ebus, om het alles beslissende punt binnen te halen en aan alle onzekerheid een einde te maken. Marleen Custers nam het op tegen Elsemieke Hoogwout en Carmen Ebus tegen NienkeAdriaanse. Op voorhand twee makkelijke tegen standers voor Venray. Custers en Ebus maakten er daarom meer een onder linge strijd van om te kijken wie er als eerste de partij zou beëindigen en Venray het kampioenschap zou bezor gen. Deze strijd zou uiteindelijk span nender blijken dan het daadwerkelijk verloop van de partijen. Beide dames hielden gelijke tred en het scorever loop was bijna identiek. In de tweede set werd het 4-1, vervolgens 4-3, en uiteindelijk 6-3. Het was uiteindelijk Carmen Ebus die twee punten eerder klaar was en Custers daarmee aftroef de. De vreugde was er echter niet minder om, het kampioenschap was behaald. De aansluitende herenenkel spelen deden er vervolgens eigenlijk niet meer toe.Toch wilden de Venray se heren Rob Luyben en Ruud Geurts voor het aanwezige publiek de com petitie in stijl afsluiten. Luyben, die nog enkele seizoenen heeft gespeeld bij ELT\( liet duidelijk merken zeer gebrand te zijn om te winnen van zijn oud-ploeggenoten. Hij liet geen spaan heel van zijn overdreven kreunende tegenstander Pascal de Jager: 6-3 6-1. Ruud Geurts kende iets meer proble men in zijn partij tegen Björn Her wegen, maar ook hij toonde aan over meer kwaliteit te beschikken dan zij tegenstander: 7-5 6-4. De dubbelspe len werden ook een duidelijke prooi voor TC Venray. De dames Custers en Ebus vernederde de tegenstanders met 6-1 6-0 en behielden hiermee hun ongeslagen status. Het herendubbel werd ook gewonnen, maar Rob Luy ben en Michiel Boers moesten zich wel meer inspannen dan hun vrouwe lijke collega's. In de eerste set moest er een tiebreak aan te pas komen die met 7-5 werd gewonnen. De tweede set verliep een stuk eenvoudiger: 6-3. De gemengd dubbelspelen werden uiteindelijk niet meer gespeeld omdat de tegenstanders uit Eindhoven geen zin meer hadden. ELTV was officieel gedegradeerd en kon de motivatie niet meer opbrengen om door te spe len. De spelers van Venray vonden dit uiteraard niet heel erg, omdat zij des te eerder konden beginnen aan het kampioensfeest. Oud-jeugdinternational Loes Vrouenraets maakt komend sei zoen na zeven jaar haar rentree in de Nederlandse eredivisie. De inmiddels 25-jarige Vrouenraets gaat spelen voor TTV Summa/Red Stars in Venray en vervangt daar Kim Bakkers, die voor een jaar gaat studeren in de Verenigde Sta ten. Woensdagavond 30 mei was het uur van de waarheid. Loes kwam naar de zaal van Summa/Red Stars om even een balletje te slaan tegen Sabina Lar- mené. Wonder boven wonder ging het heel redelijk. "Het viel eigenlijk wel mee, vooral de backhand. Vroeger had ik vooral veel gevoel voor m'n fore hand, maar vanavond liep mijn back hand een stuk beter. Eigenlijk vond ik vooral de service tegenvallen, met dat weghalen van de linkerarm, haha", aldus Loes die stopte met tafeltennis voordat de serviceregel werd inge voerd. Loes speelde tot haar afscheid bij Fürst Kantoors in Heerlen. "Het laatste jaar werd zoveel druk op mij gelegd om te presteren, dat ik er op een gegeven moment genoeg van had. Ik heb de prestatiedrang altijd wel in me gehad, maar op een gegeven moment gingen anderen het ook van me eisen. Tja, toen was het een keer genoeg." In de jaren die volgden heeft Loes zich vooral op haar maatschappelijke carrière gericht. Ze werkt al geruime Het verbod om te vissen in vijver 1 is per 1 juni opgeheven. De eer ste wedstrijd om de vijverkoning is gespeeld. Uitslag: 1) René Wijnhoven. 2) Lam bert v.d. Hoogenhof. 3) Ton Deenen. 4) Jan Sanders. 5) HenkTheeuwen. De tweede wedstrijd van de picker- competitie is gespeeld. Uitslag: 1) HenkTheeuwen. 2) René Wijnhoven. 3) Peter Cuppen. 4) Peter Gerrats. 5) Wiel Verberkt. De derde wedstrijd van de picker- competitie is gespeeld. Uitslag: 1) René Wijnhoven. 2) Sjaak Theeuwen. 3)Antoon Langenkamp. 4) HarrieTheeuwen. 5) Henk Hendriks. Op zaterdag 9 juni starten de korte hengels met hun wedstrijdserie om de titel Lentekoning 2007. De bijeen komst voor de eerste wedstrijd is om 7.00 uur en er wordt gevist van 8.00 tot 12.00 uur. Op zondag 10 juni is de tweede wedstrijd uit de 5-dorpen- serie. Deze wedstrijd wordt gevist in het Wanssums Ven op vijver 2, maar misschien is er ook nog een deel van vijver 1 nodig. Bijeenkomst is om 7.00 uur en vissen van 8.00 uur tot 12.00 uur. Op dinsdag 12 juni is de derde wedstrijd om de vijverkoning. De bij eenkomst is uiterlijk om 18.00 uur en er wordt dan gevist van 18.30 tot 21.30 Aanmelding voor al deze wed strijden is mogelijk tot donderdag 7 juni, 20.00 uur bij HenkTheeuwen via tel. (0478)571311. Sill Cremers, Coen van den Heuvel en Luuk Blenckers hebben deelgenomen aan de selectie wedstrijd voor het N.K. jeugdvissen in Nederweert. Cremers behaalde de overwinning in zijn sector en werd uiteindelijk derde in het totaalklasse ment. Daarmee plaatste hij zich tevens voor het Nederlands Kampioenschap jeugdvissen dat op 1 september in Nijkerk wordt gevist. Op vrijdag 8 juni is de eerste wed strijd om de jeugdcup Noord Limburg. Deze wedstrijd wordt gevist in de vij ver in Lomm. De deelnemers dienen uiterlijk om 18.15 uur aanwezig te zijn, waarna er gevist gaat worden van 19.00 tot 21.00 uur. Op vrijdag 15 juni is de tweede wedstrijd uit deze serie. Die wordt gevist in de vijver van Swolgen. Voor het Alvertje nemen de volgende jeugdleden deel: Tim Weijs, Dave Pelzer, Luuk Blenckers, Coen van den Heuvel, Sill Creemers en Tho mas Niienhuis. tijd bij de Koninklijke Marechaussee. "Erg leuk werk: voornamelijk contro leren van vreemdelingen op paspoort en drugs. Ik ben veel buiten en ga veel met mensen om en dat is een prettige werkomgeving." Sporten doet ze ook nog veel, hoewel het tot nu toe wei nig met tafeltennis te maken heeft. "Ik heb een paar jaar gevoetbald en nu doe ik veel fitness en aerobics." Het is haar goed aan te zien, want hoewel ze al jaren geen batje heeft aangeraakt ziet ze er afgetraind uit. Na een wei felend begin beginnen de slagen na een kwartier aardig te lopen. "Tafel tennis blijft toch wel een verslavend spelletje. Sabina heeft me, nadat ik gestopt was, elk jaar wel voor de gein gevraagd of ik in Venray wilde komen spelen. Laatst stuurde ze weer een sms-je met dezelfde vraag en toen heb ik er even goed over nagedacht. Ik heb m'n werk dat lekker loopt en een eigen huisje en dacht bij mezelf: 'het wordt wel weer eens tijd'. Het lijkt me erg leuk." Wat zal Loes dan vooral aanspre ken? "Het spelletje is gewoon een tof spelletje. Met name de snelheid, haha (Loes stond indertijd bekend om haar snelle, harde knallen - red.). Maar vooral ook omdat ik bij een leuk team kom en een club waar ook de gezellig heid belangrijk is. Natuurlijk willen we winnen, maar we zullen niet in zak en as zitten als we een keer met 7-0 klop krijgen." Wat verwacht de in Heerlen woonachtige Loes van komend sei zoen, haar hernieuwde kennismaking met de eredivisie? "Ik hoop wel een paar wedstrijden te winnen, alhoewel, als ik zie wie er allemaal spelen. Maar goed, ik speel in principe op drie dus ik zal m'n potjes wel meepakken. Maar ik verwacht vooral veel plezier en ik zal ongetwijfeld veel bekenden tegenkomen. Ik ben stiekem wel een beetje benieuwd naar de reacties", besluit ze lachend. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Jaar-, dag- en weekvergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij secretaris H. Hendriks, Pastoor v.d. Gaetstraat 48 in Venray, tel. (0478)582994, 06- 23140989 of e-mail info@hsvderoer- domp.nl. Zie ook www.hsvderoer- domp.nl. voor inlichtingen. Men kan zich opgeven voor de voorselectie wedstrijden voor het Nederlandse kampioenschap vrije hengel die gevist worden in de Maas in Maasbracht, op zaterdag 30 juni. De twee uitwisseling wedstrijden tegen Milheeze zijn ook weer gevist. Na de zeer goede vangs ten op de visvijver, was het in Milhee ze andere koek, het was zeer moeilijk om de vissen daar te verlijden om toe te happen, maar zoals altijd zijn er altijd een paar deelnemers die de vis te slim af is en wel een visje weten te verschalken. De totaaluitslag over de twee wed strijden: 1) G. Verdonschot, Venray. 2) C. Kools,Venray. 3) H. Goemans,Venray. 4) J. Blanker, Milheeze. 5) G. v.d. Broek, Milheeze. 6) J. v.d. Heuvel, Venray. De vierde wedstrijd van de zomer avondcompetitie zit er weer op, de grote vissen hadden deze dag een snipperdag genomen zoleek het wel, die waren bijna niet te vangen, er werd wel veel kleine vis gevangen. De uitslag: 1) G. Verdonschot. 2) M. Voermans. 3) G. Robben. 4) H. Goe mans. 5) H. Hermans. Wedstrijden: 13-6 zesde zomer avondcompetitie. 10-6 tweede wed strijd vijfdorpen in Oostrum. Voor alle wedstrijden op de woens dagavond, men komt om 18.00 uur bij elkaar en vissen van 18.30 tot 21.30 uur. Verdere inlichtingen zijn verkrijg baar bij de wedstrijdcommissie de herenA. de Klein via tel. (0478)581066 of 06-13617597 en H.Goemans via tel. (0478)514230 of 06-13356754. Sportnieuws info De heren van Tennisclub Rodhe hebben zich ook dit jaar weer in de hoofdklasse gehandhaafd. Met een 3- 3 gelijkspel in en tegen Sittard werd de competitie in stijl afgesloten. In het eerste herenenkelspel had Eric Pellen van Rodhe veel last van het bekeken spelletje van Joep Vandenbergh en verloor in twee sets. Roel Swakhoven had vervolgens geen kind aan Bou- dewijn Scholtens van Sittard en won eenvoudig in twee sets. Tjeerd Jen- niskens van Rodhe moest vervolgens tegen Guido Hendrix alle zeilen bijzet ten en keek tegen een 5-2 achterstand aan in de beslissende set. Met meer noeste arbeid dan goed spel sleepte Jenniskens er toch nog een tiebreak uit die vervolgens wel overtuigend door de Venraynaar gewonnen werd. Ook bij Rob Olthoff kwam het tegen Herman Slagboom tot een tiebreak in de derde set, welke helaas door Olt hoff verloren werd. De eerste dubbel werd door gele- genheidsdubbel Swakhoven en Jennis kens enigszins onwennig in twee sets verloren, maar in de tweede dubbel toonde het duo Pellen en Olthoff dat de eerdere overwinningen dit seizoen geen toeval waren en wonnen in drie sets met 3-3. De eindstand in de Hoofdklasse 35+ District Limburg: 1) Stein 1. 2) Panta Rhei 13) Vlodrop 13) SLTC 1 3) Rodhe 16) Kerkrade 17) De Gagel 1.8) Meijel 1. De districtscompetitie zit er weer op. Deze heeft bij de seniorenteams maar liefst vier kampioenen opgele verd. Zowel het le team met Arnold Disveld, Geert Peters, Sjaak Gielen, Frans Timmermans en San Ebus als het 2e team met Huub van de Lin den, Harrie Arts, Jan Lensen, Jan v.d. Heijden, Jan Bolten werden kampioen in de categorie heren 50+ op de zater dagmiddag in de le klasse respectie velijk de 3e klasse. Tennisvereniging De Gagel heeft dit jaar ook een aantal jeugdkampioe nen kunnen huldigen. Julie Cremers en Mark Geurts behaalden tijdens de Limburgse kampioenschappen t/m 12 jaar respectievelijk goud en brons. In de categorie t/m 14 jaar behaalde Paul Geurts de gouden medaille. Ook tijdens de competitie waren de resul taten fantastisch. Het gemengd team t/m 17 jaar (landelijk 3e klasse) heeft alle wedstrijden tegen BRZ, Deurne en ELTV op haar naam kunnen schrij ven. Vivianne Mooren, Julie Cremers, Mark Geurts en Sjors van Eek lieten elke keer weer een mooie strijd zien Ook het le en 2e team in de cate gorie gemengd dubbel 35+ op de vrijdagavond, beiden voor het eerst uitkomend in de 4e klasse werden kampioen. Het eerste team bestaat uit Maria Bruijsten, Lucy Vervoort, Monique Kersten, Sjaak Brandsma en Jos Meel- kop. Het tweede team bestaat uit José Peters, Mia Gommers, Gerco Vousten, Rob Poels en Ton Beterams. en werden ongeslagen kampioen. In de woensdagmiddagcompetitie (le klasse gemengd t/m 12 jaar) is het team van Sander van Eek, Jules van Baal, Ohlin Cremers en Jessy Broers kampioen geworden. Ze hebben het kampioenschap niet cadeau gekregen: soms duurden de wedstrijden 2,5 uur, voordat de beslissende bal werd gesla gen. Een eervolle vermelding is er voor het team van Paco v.d. Water, Bram Douven en Cas Vissers, dat op een driekwart veld voor het eerst aantrad en meteen een tweede plaats ver overde. Het jongensteam t/m 17 jaar vanTC Rodhe behaalde het kampioenschap in de KNLTB-districtscompetitie. Het team bestaande uit Mathijs de Vilder, Ramon Arts, Bob van Els, Christopher Troisfontain en Dennis van de Munck- hof won van de zes wedstrijden er vier met het maximaal aantal punten. Tijdens de finalewedstrijd om de Limburgbokaal was het voor de sjoe lers van Sjoelclub Venray een succes volle afsluiting van de competitie van dit sjoelseizoen. Tijdens deze wed strijd werd er nog volop gestreden om de bonuspunten. In de klasse E werd Harrie Rongen tweede met 194 bonuspunten, Mimi Jansen (Sevelo) werd ook tweede in de klasse F met 220 bonuspunten. In de klasse H ein digde Frans Geurts als eerste met 344 bonuspunten. Hij tevens de winnaar van de wisselbeker die werd uitge reikt op basis van de meest behaalde bonuspunten van alle sjoelers die aan deze competitie deelgenomen heb ben. Ook in de klasse H kwam Paul Bouten op een tweede plaats met 308 bonuspunten. De einduitslagen van alle sjoelers van Sjoelclub Venray: Klasse E: 4) Ben Rongen. Klasse E: 9) Anny van der Heijden. Klasse E: 10) Mariet Aarts. Klasse E: 15) Truus Jenniskens. Klasse F: 5) Truus Schoeber. Klasse F: 10) Mien Classens. Klasse G: 7) Regien Sanders. Klasse G 10) Matty Rens. Klasse 1:10e Wim Pijnenburg. Jeugdkampioenen gemengd. Door een 8-0 overwinning op Het Nijmeegse Dukenburg 1 mag het 4e mixteam van team captain Noortje Vloet zich voor het tweede opvol gende jaar kampioen noemen in de 6e klasse senioren gemengd. Op voorhand was bekend dat het team slechts een punt nodig zou hebben om zich kampioen te noemen. Een 8-0 overwinning is en was dus ook meer dan genoeg. Het team bestaande uit Noortje Vloet, Sander de Wildt, Joni Rijke en Kevin Rijke gaat volgend jaar proberen het kampioenschap in de 5e klasse te prolongeren. Het 2e herenteam van Tennisclub Venray is in de 5e klasse van de lan delijke competitie op overtuigende wijze kampioen geworden door een 1-5 overwinning oo het Nijmeegse Rapiditas. Het team van captain Hans Wethly bestaande uit Bob Lodewijks, Django Hermans en Kevin Rijke moest in de 36 partijen slechts acht partijen aan de tegenstander gewonnen geven. Ruim genoeg om het Venlose VTC ver achter zich te laten. Na de voorlaatste speelronde was al duidelijk dat GD 35+ 4e klasse Venray 2 niet meer in te halen was. Hun eerste kennismaking met de vrijdagavondcompetitie leverde het team bestaande uit Angelique Ritman, Desirée van Goinga, Frans Lipman (Captain), Marco Ritman en Eric Ven- nekens direct de titel. En overtuigend, want van de 28 te behalen punten (per avond vier wedstrijden: DD, HD, 2x MX) werd er slechts een punt afge staan. Volgend jaar zal de tegenstand waarschijnlijk groter zijn. TC Venray 5e klasse heren. Tijdens het laatste competitieduel zijn Luuk van der Heijden, Peter van Beek en Cas Michiels kampioen geworden bij het miniveldtennis. Tij dens de competitie werd een aantal wedstrijden overtuigend gewonen. Er waren echter ook wedstrijden waar het tot het laatste punt onbeslist bleek. Door vechtlust van de jongens, viel het laatste punt vaak in hun voor deel uit. De meiden uit het le team t/m 12 jaar wonnen hun laatste wedstrijd overtuigend met 6-0 en werden ook kampioen. Yoshi Stiphout, Joanneke Overbeek, Ciska Peeters en Lotte van Goinga lieten in totaal slechts vier puntjes liggen. Het competitieteam van TC Venray, bestaande uit Mieo Bodemeiier. Ellv Gossens, Rita Voets Annemie van de Munckhof, Riny van Sundert en Gre van de Waarden werd kampioen in de districtscompetitie dames 18+ hoofd klasse. Ze zijn als 50-plussers ietwat moeizaam gestart, maar gaandeweg bleek het team tot ongekende hoogte te kunnen komen. Ze wonnen alle enkel- en dubbelspelen. In de Perrysport landelijke com petitie voor gemengde jeugdteams in de 2e klasse verloor het team vanTC Venray het eerste duel tegen 't Root. Daarna herstelde het team bestaande uit Pleun Doreleijers, Sylvie-Elise Scha- minee, Lotte Claessens, Joris Valks en de broers Jasper en Siemen Obers zich knap en verloor geen enkele wedstrijd meer. Genoeg om de titel binnen te halen en te promoveren naar de eerste klasse. Gemengd 4e klasse 35+. Dames hoofdklasse 18+. Meiden tot en met 12 jaar. Kampioenen miniveldtennis. Senioren 6e klasse.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23