Orgelconcert in Oostrum Concert op Schouwburgplein Avondvierdaagse Sprankelend optreden Confetti Moord in Bibliotheek Zoeken naar Nouf Muzikaal bezoek St. Cecilia Maashees Midzomernachtfeest V-Kick presenteert drie bands PEEL EN MAAS Donderdag 7 juni 2007 - Pagina 20 In de Parochiekerk in Oostrum wordt op zaterdag 9 juni vanaf 20.00 uur een feestelijk concert gegeven ter gelegenheid van de afsluiting van de renovatie van het kerkorgel.Theo Hes, organist van de Martinuskerk in Venlo en woonachtig in Maashees, is de organist. Hij heeft al veel orgel concerten op zijn naam staan en wilde graag in Oostrum komen spelen. Hij heeft een programma samengesteld van vrij lichte orgel werken van componisten van de barok tot de romantiek. Hes speelt in Oostrum onder andere werken van Bach, Vivaldi en Duruflé. Het kerkorgel in Oostrum is afkom stig uit de kapel van het vroegere klooster Jerusalem van de zusters Ursulinen en stond toen achter in de ruimte die nu de raadszaal is van het Venrayse gemeentehuis. In 1976 is dit mooie instrument door de firma Vermeulen overge plaatst naar Oostrum. Door het toenemend aantal gebreken dat het orgel de laatste jaren had, was een grondige renovatie hard nodig. Bij de renovatie door de firma Flentrop is het orgel goed gereinigd en zijn alle membranen (ventielen) vervangen. Enkele pij pen, die door hun eigen gewicht in elkaar waren gezakt, zijn her steld. Alle pijpen zijn opnieuw geïntoneerd en gestemd. Tenslotte is het zwelwerk hersteld. Met het zwelwerk kunnen de registers van het bovenmanuaal harder of zach ter klinken. Van de renovatie zijn foto's gemaakt die als kleine foto reportage voor of na het concert te bekijken zijn in de kerk. Het concert wordt gehouden door het Orgelcomité Venray dat jaarlijks een of twee orgelconcer ten in de Grote Kerk in Venray houdt. Dit jaar sluit Schouwburg Venray het theaterseizoen af met een bij zondere voorstelling. Het Schouw burgplein wordt omgetoverd tot 'buitentheater'. De voorbereidin gen zijn in volle gang en wij kun nen u alvast verklappen dat het Orkest van de Koninklijke Lucht macht een spetterende show weg gaat geven. Schouwburg Venray en de Groep Geleide Wapens (GGW) van de Koninklijke Luchtmacht bieden dit gratis toegankelijke concert aan, aan de bewoners van Venray en omstreken. Op zater dag 23 juni vanaf 20.30 uur barst het feest los en het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht doet een overweldigend muziekspektakel cadeau. Het initiatief voor deze samenwerking is genomen door Schouwburg Venray en de GGW samen. Enerzijds wegens het 40- jarig bestaan van de schouwburg, anderzijds wil de GGW graag iets terugdoen voor de regionale bevolking. Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht heeft zich voor dit concert laten inspireren door Broadway, een van de grote straten in New York. Het gedeelte van de straat bij Times Square huisvest veel theaters die een scala aan commerciële, op grote schaal gemaakte musicals biedt en dan met name toppers als Chess, Chicago, Miss Saigon, Grease en The Wizz. Uit de mooiste musicals zijn de bekendste songs bijeen gebracht, waarbij zanger Gert-Jan Heuvelmans en zangeres Vera de Bree de vocals verzorgen. De start van de 49ste Avond vierdaagse is op donderdag 7 juni om 17.00 uur vanaf het Schouw burgplein in Venray. Donderdag 7 juni, vrijdag 8 juni en zaterdag 9 juni zijn de starttijden als volgt: 15 kilometer vanaf 17.00 uur, 10 kilo meter vanaf 17.30 uur, 5 kilometer vanaf 17.45 uur en 3 kilometer vanaf 17.55 uur. Op zondag 10 juni wordt er vroeger gewandeld. De starttijden zijn dan als volgt: 15 kilometer vanaf 10.00 uur. 10 kilo meter vanaf 10.30 uur, 5 kilometer vanaf 10.45 uur en 3 kilometer vanaf 11.15 uur. Zondag rond 12.30 uur komen de deelnemers aan in de Helfrich- straat waar ze zich opstellen voor het défilé. Daar vertrekt men om 12.45 uur. Men loopt dan via de Merseloseweg en de Bergweg door de Hoenderstraat en de Gro testraat naar het Schouwburglein voor de medaille. Groepen ont vangen een groepsherinnering of eventueel een beker. Het défilé wordt opgeluisterd door een tien tal muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Mensen die wonen aan de Helfrichstraat en de zijstraten worden verzocht hun auto deze zondagmorgen ergens anders te parkeren. Ouders die hun kin deren naar de startplaats willen brengen kunnen dit het beste met de fiets doen of de auto op enige afstand parkeren en het laatste stuk te voet afleggen.Wie wil mee doen kan zich iedere dag voor de start inschrijven voor een of meer dagen. Voor meer informatie kan men terecht bij: G. Frederix via tel. (0478)583765 of D. Frederiks- Deijkers via tel. (0478)580572. De organisatie is gedurende de wandeltijden in de schouwburg bereikbaar via tel. 06-10202006. Waterleven Staatsbosbeheer houdt op zon dag 10 juni een themadag over waterleven in Nationaal Park De Groote Peel. Om 11.00 uur start een thema-excursie voor het hele gezin en 's middags is er een informatiemiddag in het bezoe kerscentrum Mijl op Zeven. Bij deelname krijgen de kinderen een zoekkaart waterdieren cadeau. Starten vanaf de balie in Mijl op Zeven. Het bezoekerscentrum ligt aan de Moostdijk in Ospel/Neder- weert. Opgave voor de excursie is noodzakelijk en kan via tel. (0495)641497. Voor meer infor matie en een routebeschrijving zie www.staatsbosbeheer.nl. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondag 10 juni een demonstratie leer bewer ken gehouden door de heer van Rens uit Baarlo. Hij gebruikt voor zijn producten tuigleer, een zwaar dere leersoort waarvan luxe pro ducten als paardentuig, zadels, zadeltassen, holsters, riemen en etuis worden gemaakt. Tijdens de demonstratie wordt onder andere getoond hoe bepaalde motieven in leer worden uitgesneden. Op de demonstratie zijn diverse leer- producten te bewonderen. Zon dagmiddag is ook de smid aan het werk en mogen kinderen maas keien beschilderen. Op de bin nenplaats is er een optreden van het mandolineorkest Rosa Musica. Elders in het museum is de expo sitie Klokken en klokkenmakers te bezichtigen. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. De bijzondere activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Caribbean Night Tienerdisco Downstairs houdt op vrijdag 15 juni een Caribbean Night. Er is spetterende muziek en een gratis alcoholvrije summer coctail. Bij binnenkomst is er een tropische verrassing en onder de jongeren met een vast pasje wordt wederom een cd bon verloot. Downstairs is te vinden in de kel der van de Coninxhof in Venray. Kijk ook op www.downstairs-ven- ray.nl. Veldeke op excursie Veldeke-Venray houdt op zater dagmiddag 23 juni een excursie naar Kalkar. Onder de deskundige leiding van Toon den Brok wordt daar een bezoek gebracht aan de kerk met de beroemde middel eeuwse altaren. Vervolgens wordt er een wandeling gemaakt door het historische centrum van Kal kar. Opgeven kan bij Frits Basten via tel.(0478)587101. Battle of the Watjang?!? Na een aantal jaren weg geweest, is de Battle of the Watjang?!? weer terug in de kelder in Oirlo, en wel op donderdag 14 juli. Wie het aan durft met zijn band de wedstrijd aan te gaan om te spelen voor een plaats op Zomaarpop, kan zich opgeven. Stuur een e-mail naar botw2007@live.nl. met de naam van de band, contactgegevens en een demo naar: Ghunenbeek 15, 5807 CE in Oostrum onder ver melding van OJC Watjang?!? Battle Of The Watjang. Opgeven kan tot zaterdag 30 juni. Uit de bands die zich op hebben gegeven worden er vijf uitgekozen om de strijd aan te gaan. De winnaar van deze harde 'battle' gaat zondag 21 okto ber Zomaarpop openen. De tourneegeschiedenis van Confetti is verrijkt met een twee de juweel. Vorige week zag Close Harmony Group Confetti onder leiding van Gerti Creemers vier dagen in Dublin aan zich voorbij vliegen. In die tijd werd er veel ondernomen maar vooral veel gezongen. Dat begon donderdag al op de luchthaven van Eindhoven en ein digde zondag op de terugweg naar DublinAirport. Op vrijdag werd bij schitterend weer een tour gemaakt met een open dubbeldekker door Dublin-stad,waarbij naast de geijk te monumenten,zoals Dublin Cast- Ie en St. Patrick's Cathedral, ook een bezoek gebracht werd aan de Guinness Brouwerij.Als dank voor de genoten korting van een aantal shirts werd daar For The longest Time gezongen wat het aldaar aanwezige publiek enorm waar deerde.Het bier zelf werd ook genuttigd, maar viel niet bij ieder in de smaak, 's Avonds bracht het koor, bestaande uit 12 zangers en 12 zangeressen ,in de wijk Temple Bar een bezoek aan de bekende The Oliver St. John Gogarty Bar waar zij afwisselend met de Ierse Muzikanten een optreden verzorg de .Daar waagde een enkeling van het koor zich ook aan de typische Ierse dans,iets wat wel enig uit houdingsvermogen vereist.Van zelfsprekend ging men tot in de late uurtjes door, iets wat Confetti wel in het bloed zit. En gezien de afstand naar het hotel, werd dit iedere avond herhaald. Op zater dag werd een bezoek gebracht aan het havenstadje Howth,ten noor den van Dublin, waarna 's mid dags een officieel optreden werd verzorgd in St. Steven's Green Park ter gelegenheid van het Festi val. Het aldaar aanwezige publiek kon het zeer waarderen dat naast het Engelstalige repertoire ook typisch Nederlandse stukken ten gehore werden gebracht. Bart van Dijk die ook de contacten met de organisatie had gelegd, verzorgde een hartverwarmende presentatie. Op zondag werd het verblijf afge sloten met een bezoek aan een kerk, waar ter nagedachtenis aan het vorig jaar overleden koorlid Riny bij het herdenkingsmonu ment het nummer Fragile werd gezongen. De op dat moment gestaag vallende regen versterkte bij menigeen van het koor de emoties.Aangezien alle stukken a capella uitgevoerd kunnen wor den werd er met groot gemak tij dens de vier dagen op de meest uiteenlopende plaatsen in Dublin gezongen,van winkelstraat tot treinstel,van restaurant tot kroeg. Confetti kan derhalve weer terug kijken op een geslaagde concert reis waarbij zang en ontspanning uitstekend samen zijn gegaan. Op vrijdag 22 juni brengt Confetti tij dens Venray Muzikaal Totaal het zelfde repertoire ten gehore. Een goede opmaat voor het komend najaar waar een CD in de plan ning staat. Wie belangstelling heeft kan die avond komen luisteren, want nieuwe zangers zijn nog steeds welkom bij Confetti. Voor meer informatie kan men terecht op www. confe ttt-venray. nl Er is een stijgende belangstel ling voor het genre 'spannende boeken'. Onderzoek heeft aan getoond dat op dit moment in Nederland evenveel spannende als literaire boeken worden gekocht. Beiden genres hebben 23 pro cent marktaandeel. Ook bij leden van de bibliotheek in Venray is het lezen van spannende boeken populair. In de bibliotheek is een crime passionnel scène te zien. Een huisvrouw lijkt al kijkende naar de televisie vermoord te wor den door haar man. Passie, felle jaloezie en wraak. Zodra het om liefde gaat zijn mensen tot alles in staat. Zelfs tot moord. De crime passionnel, is al eeuwenlang een motief. In het echte leven, maar ook in de kunsten en literatuur. Reden om Crime Passionnel in 2007 het thema van de Maand van het Spannende Boek te maken. Het thema verjaart niet. Ieder jaar verschijnen er wel misdaad- boeken over crime passionnel van auteurs met grote namen als Nicci French, Ruth Rendell en Elizabeth George. In Nederland heeft Saskia Noort het thema groot gemaakt. Tot nu toe zijn al haar boeken met het thema te verbinden. Andere auteurs zijn Simone van der Vlugt (Schaduwzuster, 2005), Esther Ver hoef (Rendez-vous, 2006),Tomas Ross met onder andere Mathilde (2003) en René Appel (De Echt breker). Ook in het verleden heeft crime passionnel schrijvers geïn spireerd. Denk aan De gesluierde Commensale met de Britse speur neus Sherlock Holmes (1927, Arthur Conan Doyle) of Moord op de Nijl (1936) vanAgatha Christie. Ook de Amerikaanse detective Philip Marlowe krijgt in Het grote Slapen (1939, Raymond Chandler) te maken met de misdaad uit lief de. Zoals elk jaar in de maand juni, staan er weer spannende boeken apart in de bibliotheek. Ook is er een keuzelijst verkrijgbaar met de nieuwste aanwinsten van span nende boeken. Kijk voor meer informatie op www.bibliotheek. nl. Kindermarkt in Maashees Op het terrein van de kermis in Maashees en bij slecht weer in de zaal van Plein 27 wordt op zondag 10 juni een kindermarkt gehou den. De kleine marktkooplui bren gen met of zonder hulp van de ouders hun waren aan de man. De opbrengst is voor henzelf, zij kun nen daarmee een zakcentje voor de kermis verdienen. Dit zal de kwaliteit van de aangeboden spul len zeker ten goede komen. De kindermarkt wordt opgeluisterd door de Zwarte Fanfare uit Aarle Rixtel. De kinderen starten met de verkoop om 13.00 uur. Boekrecensie in Peel en Maas Woestijngids Nayir Ash- Sharqi zoekt al een week lang naar Nouf, de zestienjarige zus van zijn goede vriend Othman en de oudste dochter van een rijke Saoedische familie. Wan neer een groep bedoeïenen haar levensloze lichaam in een wadi in de woestijn aantreft, vraagt Othman aan zijn vriend Nayir en verloofde Katya de waarheid omtrent haar dood te achterhalen. Nayirs opdracht is lastig: het is hem verboden om met Noufs zus sen te praten, en de mannen in de familie lijken geen idee te hebben van het leven dat hun zus leidde. Alleen Katya, de vrijgevochten ver loofde van Othman, schiet te hulp. Als laborante in een mortuarium heeft zij zich bevrijd van de voor vrouwen zo beknellende streng- religieuze tradities. Aanvankelijk voelt de zwaar gelovige Nayir zich erg ongemakkelijk in haar gezel schap, maar zijn waardering voor de doortastendheid van Katya wordt steeds groter. De zoektocht leidt hen door het prachtige en mysterieuze Saoudi-Arabië. Lang zaam ontsluieren ze het raadsel rond de dood van Nouf, terwijl Nayir worstelt met zijn religieuze overtuiging en zijn aardse verlan gens naar een vrouw, en Katya de pijnlijke waarheid over haar verloofde onder ogen leert zien. Schrijfster Zoë Ferraris woonde enkele jaren in een conservatieve moslimggemeenschap in Jeddah, Saoudi-Arabië. Voor haar debuut roman Zoeken naar Nouf kreeg zij de prijs voor Mystery Fiction. Momenteel woont Ferraris met haar tienerdochter in de Verenig de Staten. Zoeken naar Nouf is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray Prijs: 19-95 euro. Fanfare St. Cecilia uit Maashees heeft een muzikaal bezoek gebracht aan Sigmaringen en het Ortsteil Laiz. De gemeente Boxmeer is sinds 2001 officieel een jumelage aangegaan met de Duitse gemeente Sigmaringen. Historische banden met de fami lie Hohenzollern uit Sigmaringen bestaan al sinds 1665 toen de dochter van de adellijke familie v.d. Berg trouwde met de erfgraaf Maximiliaan van Hohenzollern Sigmaringen. Uitgezwaaid door de burge meester Van Soest vertrok de fan fare met de bus naar Sigmaringen. Als teken van vriendschap werd een bolplataan meegenomen. Deze werd bij aankomst aange boden en geplant bij de Festhalle in Laiz. Diezelfde avond werd er een Doppelkonzert gehouden in Laiz samen met de Musikkapelle Laiz. Na het welkomstwoord door burgemeester Rapp sprak de voor zitter Nellie Wennekers-Keijsers uit dat muziek de meest univer sele taal is tussen mensen. Muziek verbroedert, inspireert, ontspant, maakt een ieder blij, kortom het doet de mens leven. Het publiek was dezelfde avond getuige van die uitspraak. De overvolle Fest halle genoot met volle teugen van de gespeelde muziek van fanfare St.Cecilia. Na de pauze speelde de Musikkapelle uit Laiz. De Maashe se muzikanten wisten, door hun enthousiaste reactie, de hele zaal in een vrolijke stemming te bren gen. Het concert werd afgesloten met Wien bleibt Wien dat door beide muziekkorpsen tegelijker tijd gespeeld werd. De Musikka pelle werd nog diezelfde avond uitgenodigd om in 2009 het 90- jarige bestaan van fanfare St. Cece lia in Maashees mee te komen vieren. Op zondag speelde de fanfare in een kerkdienst in Laiz. Voor de lunch werden zij op het gemeentehuis ontvangen. Na de middag werd het kasteel van de Hohenzollern bezocht en onder een stralende zon genoot men van een stadsrondleiding. Op maan dagmorgen speelde de fanfare in de Stadtpfarkirche de St. Johann. Na een afscheidsborrel in de raad zaal van het gemeentehuis en uit gezwaaid door de burgemeester Rapp van Sigmaringen vertrok de bus weer richting Maashees. Voor het achtste achtereenvol gende jaar wordt in de Mariakapel in Holthees op donderdag 21 juni het inmiddels traditie geworden Midzomernachtfeest gehouden. Het feest markeert de afsluiting van het culturele seizoen in de kapel, om na een welverdiende vakantieperiode in september weer met volle kracht verder te gaan met een nieuw seizoen. En welke datum voor die seizoensaf sluiting is nu beter dan de langste dag van het jaar, welk moment geschikter dan de midzomernacht! In vele culturen wordt de midzo mernacht gevierd, en nagenoeg altijd en overal heeft de viering een uitbundig karakter. Dat is ook precies de bedoeling van de werk groep activiteiten van de Mariaka pel. Graag biedt ze haar vele trou we bezoekers aan het eind van het seizoen een uitbundig feest aan, zowel in muzikaal als in culinair opzicht. Iedereen is deze avond van harte welkom in de kapel, het feest begint om 21.00 uur, en pas seert traditiegetrouw uiteraard het middernachtelijk uur. Zoals in alle voorgaande jaren staat het feest muzikaal gezien in het teken van een bepaalde muziekstijl, meestal gekoppeld aan een land of volk. De aankleding van de avond met hapjes en drankjes staat ook in het teken staan van dat land of volk. Dit jaar is om bijzondere redenen gekozen voor een avond in zigeunerstijl. Muzikaal gezien wordt de avond verzorgd door het trio C tot de Derde, dat al eerder met veel succes opgetreden heeft in de Mariakapel. Het trio bestaat uit Caspar Terra, klarinet, Coos Lettink, accordeon, en Carel den Hertog, viool. Het trio is op dit moment nog bezig aan een muzi kale wereldreis, waarbij ze op zoek zijn naar de roots van de zigeuner- muziek. Hun maanden durende reis voert hen door de Balkan, Turkije, Iran, Pakistan en India, de zogenaamde gipsy-road. De oor sprong van het zigeunervolk zou met name in India gelegen zijn. Op 1 juni hopen de musici weer terug te zijn in eigen land, en na hun terugkomst willen "de jon gens" hun indrukken en ervarin gen graag delen met een publiek in een muzikaal programma Reis verhalen in Muziek. Ontmoetingen met interessante musici onderweg leveren veel inspiratie op. Zo heb ben ze in Bulgarije de beroemde accordeonist Ibrololov ontmoet, en tijdens deze wereldreis hebben ze kennis gemaakt met o.a. de Indi ase band Mustafir, hele goede muzi kanten, die een soufi-achtig soort zigeunermuziek spelen. Op hun reis speelt het trio vaak op straat. Zo gaan deuren voor hen open, en maken ze de meest bijzondere ontmoetingen mee. "Je speelt een plaatselijk volksliedje, en voor je het weet vraagt een restauranthou der of je niet bij hem wilt optre den, in ruil voor een maaltijd". Deze losse manier van leven en musiceren is kenmerkend voor de optredens van het trio, en het Mid- zomernachtconcert 2007 belooft dan ook weer een losse, vrolijke boel te worden. De Mariakapel is er trots op, dat zij een van de eer ste optredens van het trio C tot de Derde na hun wereldreis met hun nieuwe muzikale programma Reis verhalen in Muziek in huis heeft weten te halen. De trouwe bezoe kers van het Midzomernachtfeest zullen er zeker mee ingenomen zijn. Kaarten kunnen worden gere serveerd bij de familie Ermers, Kapelstraat 3, tel. (0478)636480 en bij de familie Weijenberg, Gil- destraat 6, tel. (0478)636390. Kaar ten zijn ook te bestellen via www. mariakapel.nl. en vanaf een half uur voor aanvang aan de entree van de kapel, voor zover er dan nog kaarten beschikbaar zijn. V-Kick Venray heeft op zaterdag 9 juni weer een aantal bands op het programma staan die zeker het beluisteren waard zijn. Deze avond betreden de drie bands Fold, Findel en This Beautiful Mess, het V-Kick podium. Fold bestaat uit vier jongens, afkomstig uit bands met uiteenlopende stij len, van hardcore tot pop, beslo ten hun krachten te bundelen om zo tot een unieke mix te komen. De band uit Horst presenteert zich met een liveshow waar de energie, het enthousiasme en de toewijding vanaf knalt. Stijl? Denk aan Foo Fighters meets Coldplay. Na Fold is Findel aan de beurt. Fin del is het electropop-soloproject van Bart van Dalen en is geïnspi reerd op de klassieke jaren '90 computerspellen als Commander Keen en Monkey Island.Van Dalen schrijft en produceert alle songs zelf, en krijgt op het podium hulp van een volwaardige band. In deze bezetting heeft de band een ste vigere rocksound, met punk en emocore-invloeden, maar de elec- tro-invloeden blijven van belang voor de band. Als afsluiter kan men genieten van This Beautiful Mess. In april 2001 bracht de band hun eerste single Clean uit en wonnen ze 3FM Popslag met een opmerkelijke cover van K-Otic. In dat zelfde jaar volgde het debuut album Falling On Deaf Ears. Deze is niet alleen in Nederland, maar ook in Amerika, Canada en Japan uitgebracht. De band werd al in augustus 1997 opgericht. In eerste instantie waren vooral de post- grunge en de new wave belang rijke muzikale invloeden. Tegen woordig omschrijft This Beautiful Mess zichzelf als emotie en melo die, met inventieve ritmes gecom bineerd met geluiden uit de jaren '80. De avond vind plaats in café 't Podium in Venray. De deuren gaan open om 19-30 uur en de eerste band begint met spelen om 20.30 uur. Zie voor meer informatie www.v-kick.nl. ZOE FERRARIS ZOEKEN NAAR NOUF Kunst Cultuur hut zinderende Saoedi-Arjbii Artemis co

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20