Er zit muziek in Jerusalem Wie zorgt er voor de kinderen? Poels Tweewielers wordt Fietswereld Frank Welles Topverkopers bij Van Haren Autobedrijven j| Ingezonden Vier generaties... Ti De nieuwe ForclMoncleo PEEL EN MAAS Donderdag 7 juni 2007 - Pagina 19 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Kunstencentrum Jerusalem biedt alle leeftijdsgroepen in de gemeente Venray, Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum een mogelijkheid om zich muzikaal te ontwikkelen. Voor de allerklein sten van baby tot en met peuter is de Muziek op Schoot cursus een ideale manier om als ouder samen met je kind te genieten van diver se muzikale spelletjes. De nieuwe Muziek Op Stap cursus is bedoeld voor kinderen in de kleuterleeftijd en groep 3 van de basisschool. Op speelse wijze gaan de kinderen verder op ontdekkingsreis in de wereld van de muziek. Speciaal ook in seizoen 2007-2008 is de nieuwe cursus Muziek-Express. Deze succesvolle cursus vormt de basis voor iedere instrumentale opleiding. Kinderen vanaf groep 4 van de basisschool worden tijdens deze eenjarige cursus in sneltrein vaart vertrouwd gemaakt met het notenschrift. Met behulp van blok fluit, djembé en keyboard worden er liedjes aangeleerd en zingen ze de sterren van de hemel. De overstap naar een instrument naar keuze is dan een fluitje van een cent. Deze instrumentale opleidin gen worden gegeven door bevoeg de muziekdocenten, afgestudeerd aan het conservatorium. Als leer ling van Kunstencentrum Jerusa lem is men verzekerd een opti male begeleiding. Voor praktisch alle muziekinstrumenten verzorgt Kunstencentrum Jerusalem oplei dingen. Denk hierbij aan blaasin strumenten, toetsinstrumenten, snaarinstrumenten en slagwerk. Ook zang is vertegenwoordigd in het aanbod. Voor de vele har monie- en fanfareverenigingen in dit verzorgingsgebied wor den de Hafa-leerlingen opgeleid. Belangstellenden kunnen via de vereniging inschrijven en via Kun stencentrum Jerusalem de lessen volgen. Ook deze opleidingen wor den afgesloten met rijkserkende diploma's A tot en met D.Voor alle volwassenen die graag muziekles willen gaan volgen, is er de Basis cursus Muziek voor Volwassenen. Tijdens deze cursus kan iedere volwassene de basisbeginselen leren van het notenschrift en deze vaardigheden worden in de loop van het jaar op zeer afwisselende wijze steeds verder uitgebouwd. Ook de cursussen Muziek Beluis teren voor beginners en gevorder den zijn mogelijkheden om zich als volwassene verder te scholen op het gebied van muziek. Voor iedere volwassene die al langer rondloopt met het idee om zich Wie zorgt er voor de kinderen als u er niet meer bent? Het is niet een onderwerp waar men graag bij stilstaat. Toch is het belangrijk dat er een regeling wordt getrof fen voor als de kinderen er ineens alleen voor staan. In een testa ment kan men degene aanwijzen die u voor de kinderen wilt laten zorgen als u er allebei niet meer bent. Dit heet een voogdijregeling. Gehuwde ouders van een minder jarig kind hebben (meestal) samen het ouderlijk gezag. Ook gescheiden ouders heb ben vaak samen het gezag. Onge huwde ouders hebben niet auto matisch samen het gezag. In dat geval moet na de erkenning van het kind door de vader, het zoge naamde gezamenlijk gezag bij de rechtbank worden aangevraagd. Als beide ouders het gezag heb ben en een van hen overlijdt, dan blijft de ander het gezag uitoefe nen. Als ook de laatste ouder van een minderjarig kind overlijdt, dan wijst de rechter een voogd aan tenzij de ouders in hun testa ment een regeling hebben getrof fen. Men kan in een testament namelijk zelf een voogd aanwij zen. De door u in het testament aangewezen voogd hoeft zich pas na uw overlijden uit te spreken of hij voogd wil zijn. De aangewezen voogd kan dus ook weigeren, bij voorbeeld omdat hij wegens ziek te niet in staat is voor uw kinde- muzikaal te gaan ontwikkelen het ideale moment om in te schrijven. De Lichte Muziek afdeling treedt het komende cursusjaar steeds nadrukkelijker naar buiten. In onze nieuwe Popstudio wordt dit jaar met zes nieuwe bandjes gestart die door een team van docenten begeleid worden in onder andere het instuderen van nieuwe nummers, repertoirekeuze en creëren van een eigen sound. Optreden is daarbij een onderdeel van de coaching. In de afgelopen jaren zijn al diverse bandjes door Kunstencentrum Jerusalem bij elkaar gebracht. Een voorbeeld daarvan is 2 Late, die onlangs deel hebben mogen nemen aan een landelijke wedstrijd Popsport. Zij werden van de zeven deelne mende bands de winnaar van de publieksprijs. Ook op wereldmuziekgebied is het aanbod verbreed. Naast het aanbod Djembé is er nu ook Bra ziliaans percussie en Celtic/Irish Music. In de laatste cursus leert men typische Keltische en Ierse muziek spelen op tin whistle, blokfluit en dwarsfluit. Ook gita risten, accordeonisten en violisten kunnen voor deze cursus inschrij ven. Nieuw dit jaar is de cursus Computer en componeren voor toetsen. In de speciaal ingerichte ruimte kan een leerling zijn crea tiviteit volledig ontplooien onder leiding van een vakbekwame docent. Ook nieuw is het aanbod Maak je eigen cd. Een mooie kans om vaardigheden en muzikaliteit voorgoed vast te leggen op een eigen cd. Naast de vele ensembles en orkesten die er al zijn, is Jerusa lem twee jaar geleden gestart met drie nieuwe kinderensembles waarin elk kind in iedere fase van de opleiding mee kan spelen. Mega-Music is de verzamelnaam van deze ensembles. Ook voor volwassen hebben we op ensem ble- en orkestgebied een groot aanbod. Denk hierbij aan Reso nantieorkest of een van de vele andere ensembles die binnen het Kunstencentrum actief zijn. Onder andere de Big Band is een echte aanrader en gaat weer van start met een aantrekkelijk repertoire. Wie een goede muzikale opleiding wil volgen en samen wil spelen met anderen is Kunstencentrum Jerusalem dé plek waar men moet zijn. Kijk voor meer informatie op www.kunstencentrumjerusalem. nl. Hier is ook het inschrijfformu lier te vinden. ren te zorgen. Daarom adviseren wij een 'reservevoogd' in het tes tament te benoemen. Deze voogd komt pas in aanmerking als de eerst aangewezen voogd niet kan of niet wil.Als u er niet meer bent, neemt de voogd de verzorging en opvoeding van uw minderjarige kinderen van u over. Bovendien zorgt de voogd voor het beheer van uw erfenis ten behoeve van uw kinderen. Op hun achttiende jaar zijn uw kinderen meerderja rig en eindigt de voogdij. Met het eindigen van de voogdij krijgen uw kinderen de vrije beschikking over uw erfenis.Als u achttien jaar te jong vindt voor uw kinderen om de hele erfenis in handen te krijgen, kunt u in het testament een bewindvoerder benoemen. Deze beheert dan voor de kin deren uw erfenis totdat zij de in uw testament genoemde leef tijd hebben bereikt. Reijs Wil helm Netwerk Notarissen voert de komende maanden actie om ouders te informeren over regelin gen voor kinderen na overlijden van de ouders. In de praktijk blijkt dat ouders vaak niet op de hoog te zijn van de mogelijkheid een voogdijregeling te treffen in een testament. De actie start met een onderzoek naar hoeveel ouders al voogdij en bewind voor hun kin deren hebben geregeld op www. reijswilhelm.nl. Men kan aan dit onderzoek meedoen. Arjen van Splunder en Mare Arts, verkoopadviseurs van Ford-dealer Van Haren uit Venray, zijn binnenkort een paar dagen niet op de zaak. Directeur Norbert van Haren van de gelijknamige Ford-dea ler: "Ja, ik moet de mannen even missen, want ze hebben zich gekwalificeerd als Golden Eagle topverkoper van Ford in Nederland. Dit is een eretitel voor topverkopers die je kunt behalen binnen de Ford-orga nisatie. En daar is als beloning een trip naar Marakech aan verbonden. Het is ze van harte gegund, want ik ben trots op hun onderscheidende presta ties." De verkopers van alle Ford dealers in Nederland zijn gespe cialiseerd in het voorlichten en adviseren van de klanten. En daar komt nogal wat voor kijken, licht Wim Overduijn, voorzitter van de Henry Ford Professionals Club, toe: "Ford heeft één van de meest uitgebreide modelprogramma's in ons land, variërend van de kleine, kunstzinnige Ka en de Focus tot de succesvolle S-MAX en Galaxy. Bovendien staat ook de nieuwe Mondeo op het punt om op de markt te verschijnen." Daarnaast heeft Ford ook nog eens een complete reeks bedrijfs auto's, van handige bestellers tot de Ford Transit in veel verschil lende uitvoeringen, waarbij een goede voorlichting van enorm belang is. "Al die verschillende modellen en doelgroepen vergen een groot vakmanschap van de verkoopadviseur. En die wordt gewaarborgd door onze voortdu rende begeleiding en informatie voorziening," aldus Overduijn. "En voor een optimale motivatie orga niseert Ford Nederland een leuke competitie. En dus gaan Arjen en Mare als winnaars binnenkort naar Marakech." Alle verkopers van Ford Neder land worden voortdurend getraind op alle modellen van Ford. Zodra er een nieuw model op de markt komt, zoals nu de Mondeo, of zelfs wanneer een belangrijke wijzi ging in een bestaande serie wordt aangebracht, worden alle Ford ver koopadviseurs direct getraind op alle aspecten van het betreffende model. De verkoopadviseurs wor den daarnaast voortdurend gemo tiveerd om de klanten en geïnte resseerden optimaal van dienst te zijn. En uitstekende prestaties worden dan ook door Ford Neder land beloond. Ieder jaar worden alle verkopers beoordeeld op hun prestaties en de beste vijftig verte genwoordigers kwalificeren zich als lid van de Henry Ford Profes sionals Club. Norbert van Haren: "Ik vind het letterlijk top dat Arjen en Mare zich hebben gekwalificeerd als Golden Eagle. Die trip is hen van harte gegund. En hun vakman schap is ook een geruststellende gedacht voor de bezoekers aan ons bedrijf. Wij hebben nu twee 'Golden Eagles' rondlopen in ons bedrijf: Marc Arts in de catego rie personen auto's en Arjen van Splunder als verkoopadviseur zakelijke markt. Ook onze derde man, Tom Keijsers, scoorde met een vijfde plaats hoog. Een heel goede prestatie wanneer je als een bedrijf van onze grootte met maar liefst drie namen in de top van deze ranglijst voorkomt. Ik feliciteer Mare, Arjen en Tom van harte met hun prestaties." Moedercentrum (1) 'Moedercentrum mist visie'. Wat doet het pijn als je zo'n kop in het weekblad ziet staan en wat doet het onze mensen tekort. De WMO is in het leven geroepen om mensen met een afstand naar de maatschappij mee te kunnen laten doen. Wij bieden vrouwen de mogelijkheid om belangrijke stappen te zetten, zodat zij beter kunnen meedoen aan onze Ven- rayse samenleving. Mogelijkheden van zichzelf en anderen te ontdek ken en te ontwikkelen. Wij nemen al een voorschot op de WMO. Binnen het Moedercentrum zijn vrouwen actief die door de over heid niet te bereiken zijn en nu middels onze zeer laagdrempelige voorziening wel. Je ziet cursisten en vrijwilligers groeien. In het kader van re-integratie werken mensen in het Moedercentrum aan zichzelf.We hebben inmiddels twee mensen in een loongesubsi- dieerde baan en gedurende tien uur per week een beroepskracht van Synthese, die de coördinator is. Zij (Oescha, Rasdej en Annie) vormen het team, wat vrijwilligers en deelnemers steunt en bege leidt, individueel of als werkgroep. Inmiddels hebben we al meer dan dertig vrijwilligers en meer dan zeventig deelnemers, en deze aan tallen groeien gestaag. Dus er is duidelijk vraag naar zo'n veilige laagdrempelige plek voor vrou wen, we voldoen duidelijk aan een behoefte. Het artikel refereert aan een 'bedrijfsplan' dat we voorlopig ingediend hebben en dateert van 29 september 2006. Maar omdat sommige molens niet zo snel draaien, ligt hier nu het college voorstel. Inmiddels ligt er nu bij de gemeente een jaarverslag en een bedrijfsplan met een door kijk tot 2010.Afgesproken was dat we 2007 zouden gebruiken om alles goed op de rit te krijgen en onze plannen goed uit te werken. Hierbij wil ik wel aanmerken dat het niet mogelijk is om ver vooruit te kijken. Dat komt omdat we wer ken met de ideeën van de vrou wen zelf (van onderop dus). Voor nu betekent dit dat we Neder landse les geven, opvoedingonder steuning, ontmoetingsactiviteiten, fietslessen, en workshops. In het najaar starten we met zwemmen voor vrouwen in samenwerking met de Sprank, computerlessen en, als we één jaar bestaan op 26 augustus, zullen we ons program maboekje presenteren met nog meer nieuwe activiteiten. Dus u ziet, er gebeurt van alles en met visie en beleid. Nieuwsgierig geworden? Neem dan eens een kijkje bij ons! We hebben op don derdag ochtend en dinsdagmiddag open inloop(onder schooltijd), u bent van harte welkom. Namens onze grote groep hardwerkende vrouwen, Elly van Dijck-Kersten voorzit ter van het Moedercentrum) Moedercentrum (2) Nota bene is vanuit de politiek het idee geopperd dat een Moe dercentrum goed zou zijn voor Venray. Wat gebeurt er nu? Het Moedercentrum wordt negatief belicht en zou geen subsidie moe ten krijgen. Wie beoordeelt dit? Heren en dames raadsleden die misschien niet zien dat er altijd nog vrouwen zijn die op een bepaalde manier enkele vaardighe den of zelfvertrouwen missen, die hier zichzelf kunnen ontplooien, ontwikkelen en heel hele mooie, zinvolle tijd kunnen doorbren gen. Vrouwen die zelf plannen en ideeën aandragen, zelf organise ren en/of cursussen volgen. Hoe makkelijk is het om iets of iemand een negatief imago te bezorgen, zeker als die club, vereniging of stichting nog in de opbouwfase verkeerd. Een fase waarin hard, keihard, wordt gewerkt door vrij willigers en bestuur om hun doel te bereiken. Daar is doodgewoon tijd, vertrouwen en de kans krij gen voor nodig. Ik nodig dan ook alle vrouwen uit Venray en omge ving uit om eens te komen kijken naar wat het centrum is, doet en waar het voor staat. Het Moeder centrum is gewoon een hartstikke mooi project dat een plaats ver diend in Venray. Gerda Janssen, Venray. Gemeentehuis Het gemeentehuis verbouwen voor dertig miljoen euro, is dat reëel? Velen zullen gelijk nee roepen, maar men zal eerst de antwoorden moet weten op een aantal vragen voordat men een dergelijke stelling kan beoorde len. 1Want waarom verbouwen? 2. Is dit bedrag al vastgesteld door de raad? 3- Welke posten zitten in een dergelijk bedrag? 4. Wat gaan de burgers hiervan merken? Om met vraag 1 te beginnen. Er zijn nu al werkplekken die niet meer gebruikt mogen worden omdat zij niet voldoen aan nor men van o.a. brandveiligheid en klimaatbeheersing en ARBO. Met een betere werkomgeving kan er efficiënter gewerkt worden. Elke raadsperiode moet er wel wat gedaan worden aan het gebouw, nu kunnen we in één keer goed verbouwen voor langere tijd. Na de verbouwing krijgt het gemeen tehuis betere functies, waaronder bijvoorbeeld deugdelijke verga derruimten. Door bezuinigingen is er veel achterstallig onderhoud ontstaan. Vraag 2. De raad heeft gekozen voor een gemeentehuis op de hui dige locatie en heeft alleen een krediet verstrekt om te beginnen met de voorbereidingen. Hoeveel de verbouwing gaat kosten weten we nog niet, daar moet de Raad nog een besluit over nemen; het CDA heeft wel al aangegeven dat er ook een plan uitgewerkt moet worden met een sobere uitvoe ring zodat we alles goed kunnen vergelijken. Vraag 3- In een dergelijke begro ting zit niet alleen de verbouw kosten. Alle kosten zitten hierin, ook die van de ambtenaren die alle stukken voorbereiden voor de besluitvorming in de raad, voor de architecten en de aannemers, voor de inrichting van alle ruimten, de tijdelijke huisvesting, enz. Dus het gaat om alle kosten! Vraag 4. Een renovatie van het gemeenthuis wil niet zeggen dat de andere zaken in Venray niet doorgaan, integendeel, het college programma zal gewoon uitgevoerd worden. Maar natuurlijk zal het bedrag wel betaald moeten wor den. Gaan uw belastingen omhoog zodat de verbouwing betaald kan worden? Nee, volgens het CDA moet dit bedrag komen uit andere pos ten in de begroting. Beste burger, iedereen heeft het recht op zijn of haar eigen mening, maar we moeten wel open en eerlijk aan de hand van feiten met elkaar dur ven communiceren. En dat is wat ik bij deze namens de CDA fractie in Venray doe. Gerda van Stelten, fractievoor zitter CDA. Flextronics Als abonnee van de Peel en Maas hoop je op de hoogte gehou den te worden van de belangrijk ste gebeurtenissen in Venray. Zo vernamen we vorige week onder andere 'Boerderij Servaashof wordt ontmoetingscentrum', en lazen we ook het ontroerende ver haal van twee echtparen die hun gouden bruiloft vierden. Maar het feit dat bij Flextronics 240 men sen ontslagen zijn en ook nog eens ruim 200 uitzendkrachten thuis mochten blijven is kennelijk niet de moeite waard om als een belangrijke gebeurtenis in Venray te vermelden. Uiteraard wisten we dat het fatale besluit reeds was genomen en dat het ontslag er aan zat te komen, maar dan nog is de daadwerkelijke effectuering een gebeurtenis die diepe wonden achterlaat in Venray en zeker in de honderden gezinnen. Alle 450 mensen zullen een nieuwe baan moeten zoeken, waarbij dit voor velen, gezien hun leeftijd en hun specifieke opleidingsniveau, een onmogelijke opgave zal zijn. De redactie heeft hier de verkeerde prioriteiten gesteld. Zij heeft door het negeren van dit massaont slag de mensen van Flextronics zo onnodig nog een keer pijn gedaan. Jan Poels Koester uw monument Iedere donderdag in Peel en Maas kijkend, hebben naast poli tiek, sport en cultuur ook de rubrieken 'Oude foto'en 'Koester uw monument' mijn vaste aan dacht. Zo heb ik als hobbyfietser de gewoonte om na plaatsing van de foto het monument of het pand eens persoonlijk te gaan bekijken. Ofschoon alweer zo'n twintig jaar Venraynaar, heb ik nog lang niet alles gezien. Voor de laatste foto van het pand Henseniusstraat 98 hoef ik, als bij na-buurman, de fiets niet op. Eerlijk gezegd, ik heb er nooit bij 'stilgestaan'. Wat is een monument? Internet bracht uit komst. 'Een monument is een overblijfsel van kunst, cultuur of nijverheid. Of is het toonbeeld van een bepaalde bouwstijl, of heeft anderszins een belangrijke bete kenis als tekenend voorbeeld van een bepaalde periode'. Dus feite lijk iets om als bijna-buurman trots op te zijn, ware er niet de belab berde exploitatie van het gebouw. Waardoor er met de beste wil van de wereld van monumentale rust weinig sprake is, om over schoon heid maar te zwijgen. Het 'steekt' dat in de Henseniusstraat - waar de bewoners van appartementen en oudehuizenbezitters zonder uitzondering voor een mooie en ordentelijke omgeving zorgen - uitgerekend u de enige dissonant in de etalage zet. Hiermee niets afdoende aan het in fraaie stijl gebouwde pand dat, gezien de res pectabele leeftijd en in potentie volop aanwezige schoonheid, een waardige oude dag verdient. Namens meerdere bewoners van de Henseniusstraat. J. Leijsten, Venray. Op de foto ziet u vier generaties Simons: overgrootvader Kees (90 jaar), opa Joop (60 jaar), papa Joël (32 jaar) en zoon Björn, geboren op 1 juni 2007. Een van Venrays oudste familiebedrijven wordt vol gende week overgedragen aan een nieuwe eigenaar. Poels Tweewielers van John van Nis- selroij wordt overgedragen aan Frank Welles. Welles gaat onder de naam Fietswereld Frank Welles de zaak voortzet ten. Rond 1901 werd in de Gro testraat onder de naam Poels-Jans- sen een rijwielwinkel en grossier gestart. Twee van de zonen Poels, Bèr en Jeu, volgden hun ouders op. Bèr als rijwielgroothandel en Jeu de fietsenmakerij met winkel. De winkel was jarenlang een begrip in de Grotestraat en dochter Jess nam met haar echtgenoot John van Nisselroij de zaak over van vader Jeu en moeder Annie.Twaalf jaar geleden verplaatste het bedrijf naar de Eindstraat. Dit mede als gevolg van de bereikbaarheid in de Grotestraat, dat inmiddels een voetgangersgebied was geworden. De plek bleef maar Poels Twee wielers bleef een begrip. Ook nadat Jess een aantal jaren geleden kwam te overlijden. John zette de zaak voort maar duidelijk was dat hun kinderen andere interesses hadden. "Ik had al eerder gedacht aan stoppen met de zaak maar daar zit zeker ook een stukje emo tie aan". John, inmiddels 58, kwam een half jaar geleden in contact met Frank Welles, die interesse in de zaak had. "We kwamen aan de praat en het bleek dat we aardig op dezelfde golflengte zaten. Aan de overdracht zat wel een voor waarde. Jan en Nel (Linskens, red.) zouden in de zaak mogen blijven werken. Jan is al meer dan veer tig jaar een vertrouwd gezicht in de werkplaats en de rechterhand van John en Jess geweest. Aan die voorwaarde wilde Frank wel vol doen. Volgende week dinsdag is het zover en draag ik de zaak aan Frank over." Voor John een vreemd gevoel. Voor Frank Welles ook. Frank is al meer dan 20 jaar werkzaam in de rijwielhandel maar heeft ook een elektrotechnische achtergrond. "Voor mij een nieuwe uitdaging", zegt Frank. "Vooralsnog gaat het bedrijf door zoals het nu draait. Wel zal ik een aantal zaken gaan veranderen. Zo zal ik ook Gazelle en Sparta als merk gaan voeren. Poels Tweewielers van John van Nisselroij wordt overge dragen aan Frank Welles (foto rechts). Vooral Sparta met de elektrische fiets Ion is een gewild merk", aldus Frank. Verder zal ook een stukje automatisering doorge voerd worden. "Wat blijft is dezelf de klantvriendelijkheid, service en kwaliteit die Poels bood, maar dan onder mijn eigen naam.". John bekijkt nog wat hij in de toekomst gaat doen. "Ik heb wel wat ijzers in het vuur maar ga me daar de komende periode op ori ënteren. En misschien eens wat meer fietsen want daar ben ik de laatste jaren zelf nauwelijks aan toegekomen." Pepe Joel Sirïïcns, 32 jsar

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19