Feestweek voor brede school in Tienray Jubileum HSV De Schol €19, Trouwen in kapel Sint Joseph Fietsdag Oude school Vernieling abri JslL? Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS De Mariaschool in Tienray houdt van 4 tot en met 7 juni een feestweek met als thema 'kunst'. Na een drukke tijd rondom de verbouwing, zal met de feestweek een onrusti ge periode worden afgesloten en de renovatie van de school worden gevierd. Kinderen gaan aan de slag met een kunstwerk om de buitenkant van de school op te fleuren. Bart Mous, directeur van de Mariaschool: "In mei 2006 zijn we gestart met de verbouwing, renovatie en vernieuwing van de huidige Mariaschool. Het was een druk jaar met de nodige onrust voor de kinderen. Nu is de nieuwe brede school helemaal klaar en dat willen we graag vieren. Omdat de kinderen die nu op school zit ten de verbouwing van dichtbij hebben meegemaakt, willen we deze groep een gezellige week aanbieden." Bart Mous geeft aan dat de ver anderingen die hebben plaatsge vonden, voornamelijk intern zijn. "We hebben geen leslokalen gron dig verbouwd of bijgebouwd. Voor de kinderen zijn vooral de nieuwe overblijfruimte en het nieuwe handenarbeidlokaal zichtbaar. Deze zijn al een aantal maanden in gebruik. Bovendien is er in de cen trale ruimte een keuken gemaakt speciaal voor de kinderen. In deze in hoogte verstelbare keuken heb ben al diverse activiteiten plaats gevonden, waaronder het maken van gebak en soep. In de toekomst zal deze ruimte nog vaak worden gebruikt voor activiteiten in het kader van de brede school." Bart Mous wil graag nog een keer verduidelijken wat een brede school precies inhoudt. "Het stre ven van ons als brede school is dat wij in de gemeenschap willen staan. We willen samenwerken met diverse instanties en zo een centrale rol in Tienray vervullen. Op dit moment werken wij samen met de bibliotheek, de peuter speelzaal en het CultuurPAD. Het zou mooi zijn als daar in de toe komst nog meer samenwerkende partijen bijkomen." KUNST In de feestweek zullen de kin deren op maandag samen met een kunstenares praten over het kunstwerk. "Alle ideeën worden samengevoegd en de kunstena res zal proberen zoveel mogelijk ideeën te laten terugkomen in het kunstwerk. Na een schoolreisje op dinsdag zullen de kinderen op woensdag daadwerkelijk het kunstwerk vormgeven en schilde ren. Op donderdag zal het kunst- Directeur Bart Mous samen met enkele kinderen van de Mariaschool op de foto. werk op een feestelijke manier worden onthuld.Tussen 18.00 en 19 00 uur zijn alle belangstellen den van harte uitgenodigd deze onthulling bij te wonen. Voor de kinderen zou het heel leuk zijn als de belangstelling groot is." Bart Mous geeft aan dat bij deze eerste activiteit het karakter van de brede school al wordt weer gegeven. "Tijdens de feestweek zullen ook de peuters aanwezig zijn. Dit toont al gelijk de samen werking met andere partijen aan. In de toekomst zullen er nog ver schillende activiteiten volgen, die aansluiten bij de insteek van de brede school. Zo zou een samen werking met ouderencentrum De Zonnehof bijvoorbeeld heel leuk zijn." Visvereniging HSV De Schol bestaat een halve eeuw en viert dat zaterdag 2 juni in café- zaal Wilhelmina in Swolgen met een receptie. Een wandeling door de historie. Het idee om een visclub op te richten, ontstond ruim vijftig jaar geleden in een café. Een achttal mannen was zeer enthousiast en nam het initiatief om dit idee uit te werken. Een half jaar later, op 1 maart 1957, was de vereniging officieel een feit. Bij de oprich tingsvergadering in café Bram waren twaalf mensen aanwezig. Wim Thijssen van de Osterbos werd de eerste voorzitter en als clubnaam werd voor 'De Schol' gekozen. Deze vissoort had de meeste gelijkenis met de naam Swolgen. De Schol begon al direct met twee visvijvers: 't Lisseven en 't Soar. De pacht was 10 gulden per jaar per vijver en dit werd betaald van de contributie van de leden. Deze bedroeg toen 30 cent per maand voor de heren senioren. Vrouwen en kinderen betaalden 10 cent. Al snel stroomden de nieuwe leden binnen. De leden moesten zelf een visplaats maken en die was dan ook exclusief voor hen. Vaak maakten ze er een hutje bij, zodat ze ook bij regen droog konden vissen. In 1968 werd de huur van 't Lisseven opgezegd en een jaar later kreeg de vereniging het tweede Ven van 't Soar erbij. Dat jaar, 1969, was een hoogte punt voor de vereniging, want de visclub ontving toen de konink lijke goedkeuring. Twee jaar later werden de beide visvijvers met elkaar verbonden. Dat was een Het bestuur van visclub De Schol De jubilarissen van visclub De Schol zware klus, zeker met de wei nige gereedschappen die er toen waren. Bomen werden met de hand omgezaagd en de baggerma chine zakte toen zo diep weg, dat er wel anderhalve meter water in de cabine stond. Alleen met grote laarzen kon de machine worden bediend. Uiteindelijk lukte het toch om de vijvers met elkaar te verbinden. Toen op oudejaarsdag het graafwerk eindelijk achter de Een jaarabonnement kost u slechts Naam: rug was, werd er dan ook een ste vige borrel op gedronken. Op 14 september 1974 werd de visvijver onder grote belangstelling door burgemeester Ditrich en pastoor Janssen heropend. NIEUWE VISVIJVER Ook na deze opening bleef het ledenaantal groeien. Dag- en week- vergunningen waren vaker uitver kocht en dus wilde de visclub in 1997 uitbreiden. Dit kwam er ech ter niet van. De visclub kreeg de pijnlijke mededeling te moeten verhuizen. Eind 1997 werd er een begin gemaakt met de aanleg van de nieuwe visvijver. Dit duurde tot eind 2005 en in de lente van 2006 werd de nieuwe visvijver geopend door burgemeester Hahn en inge zegend door pastoor Verheggen. Een ander hoogtepunt van het openingsfeest was de onderschei ding van secretaris F. de Swart. Hij werd door burgemeester Hahn benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. In vijftig jaar tijd heeft de vis club veel wedstrijden en con coursen bezocht. De Schol kende enkele zeer goede vissers en zij hebben tijdens deze toernooien vele prijzen binnengehaald. Zo wonnen Piet Peeters en Piet van de Voort met z'n tweeën de twee de prijs op een concours in Wel- lerlooi. Ze waren sterker dan vele andere teams, die met wel vijf per sonen aan het vissen waren. Deze overwinningen werden altijd met een borrel gevierd. De Schol orga niseerde zelf vele koningswedstrij den en ook deze strijd werd met een groot feest afgesloten. Naast veel vissen, borrels en gezelligheid heeft De Schol altijd creatieve oplossingen gevonden voor het spekken van de clubkas. Er zijn tal van loterijen en schiet- en barakwedstrijden georganiseerd. Ook werden er bij veiling ZON twee keer per jaar doorgedraaide producten gestort. Daarnaast zijn er altijd veel leden geweest die de handen voor de club wel uit de mouwen wilden steken. Dit heeft vooral bij de graafwerkzaamheden vele guldens en euro's bespaard. Op deze manier is het gelukt om altijd met een lage contributie te werken, iets waar de club grote waarde aan hecht. Raadhuis dicht In verband met het jaarlijkse personeelsuitstapje is het gemeen tehuis in Meerlo op vrijdag 1 juni de hele dag gesloten. Voor het doen van aangifte van geboorte of overlijden kunt u die dag tussen 7.30 en 8 uur contact opnemen met de afdeling Bevolking, tel: 0478 - 502 149. De gemeente Meerlo-Wans sum wil de kapel van het voor malige klooster in Tienray gaan gebruiken als trouwloca tie. Om in de praktijk te testen of de kapel aan alle eisen vol doet, wordt op zaterdag 7 juli het eerste wettelijke huwelijk in Sint Joseph afgesloten. Valt die 'proef positief uit en zijn alle partijen tevreden over de gang van zaken, dan wordt de kapel definitief aangewe zen als bijzondere trouwloca tie. Zoals bekend is het oude klooster van de Zusters van het Kostbaar Bloed al enige tijd in gebruik als hotel-restau rant. Onlangs opende restaurant - hotel Sint Josep in Tienray officieel zijn deuren. Na een periode die in het teken stond van het opknap pen en inrichten van het karak teristieke gebouw, wil eigenaar Patrick van Soest de activiteiten in zijn horecagelegenheid verder gaan uitbreiden. Het afsluiten van een wettelijk huwelijk in de kapel past in zijn ogen ook uitstekend bij de historie van het gebouw, dat bijna honderd jaar in dienst van de kerk heeft gestaan. Bijko mend voordeel voor hem en het bruidspaar is dat naast de trouw plechtigheid eventueel ook de bruiloft in Sint Joseph gehouden kan worden. De laatste jaren is het trouwen op bijzondere locaties populair. Alle gemeenten bieden echtparen in spe de mogelijkheid om te trouwen op speciale loca ties die voldoen aan een aantal voorwaarden.Tot nu toe kon in de gemeente Meerlo-Wanssum alleen in het gemeentehuis en op par tyboot Filia Mosae een wettelijk huwelijk worden voltrokken. Met de nieuwe locatie wil het college van B en W bruidsparen een extra trouwlocatie aanbieden en het trouwen in de gemeente Meerlo- Wanssum aantrekkelijker maken. Het klooster van de Zusters van het Kostbaar Bloed sloot in 2003 zijn deuren. Toen het twee jaar later nog steeds geen bestemming had, opperden de projectleiders Patrick en Cindy van Soest het idee om een hotel-restaurant in het voormalig klooster te begin nen. Sindsdien is het snel gegaan. Aan het eind van vorige zomer is de verbouwing gestart en sinds enige tijd is het restaurant-hotel geopend. Het klooster is helemaal omge bouwd tot hotel, maar er zijn nog heel veel dingen uit het klooster behouden gebleven. Zo zijn onder meer de glas-in-loodramen uit de voormalige kapel nog intact. Om de kloostersfeer te behouden, zijn er ook verschillende muurschilde ringen in kloosterstijl aangebracht en is de menukaart volledig in kloosterstijl opgemaakt. Voor kers verse bruidsparen heeft het hotel een prachtige bruidssuite. Op zondag 10 juni organise ren de sport-3- gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum een leuke, recreatieve fietsdag voor het hele gezin. Een studente van de sportopleiding CIOS begeleidt het sportieve evenement. In ieder van de drie gemeenten is een recreatieve fietstocht uitgezet van circa 7 km. Daarnaast is er een grote fietstocht uitgezet van circa 40 km door de drie gemeenten heen. Tijdens de fietstocht maken de deelnemers bovendien kennis met één van de activiteiten jeu de boules, fris bee of plu-golf Deelnemers aan de grote tocht van 40 kilometer, maken kennis met alledrie de acti viteiten. Inschrijven voor alle fietstoch ten is mogelijk van 10 t/m 12 uur bij de diverse startpunten. Deel namekosten zijn 2 euro per per soon. Kinderen onder de 14 jaar fietsen gratis mee. Startpunten: Café, zaal De Sport, Wilhelmin- aplein 9, Horst, tel: 077-3981318, Meerlo-Wanssum:Café de Buren, Venrayseweg 2-a,Wanssum, tel: 0478-514721, Sevenum: De Seve- waeg, Markt 3, Sevenum, tel: 077- 4671345. Meer informatie vindt u op de website www.sport3.nl of u kunt contact opnemen met Linda Weinhold, studente van het CIOS, tel: 06 - 16813128, Lindawein- hold@home.nl Nieuwe 'look' haltepalen De 3500 haltepalen van Veo- lia krijgen deze zomer een nieuwe 'look'. De nieuwe hal tepalen zijn zodanig vormge geven dat ze voor alle reizigers overzichtelijk en goed lees baar zijn. Bovendien is de paal voorzien van dynamische reisinformatie: er is te zien over hoeveel minuten de eerstvolgende bus vertrekt. Verder is er een nieuwe 'haltevertrekstaat' ontwikkeld. Deze bevat een sche matische kaart met daarop aange geven de mogelijke reisrichtingen vanaf het eerstvolgende knoop punt. Tussen juni en september worden de nieuwe haltepalen geplaatst. SOS overweegt aanklacht sum. SOS-voorzitter René Poels heeft de organisatie inmiddels laten weten dat de affiches binnen enkele dagen verwijderd moe ten worden. Zo niet, dan wordt aangifte gedaan bij de politie van het vernielen van een kunstwerk en het aanbrengen van affiches op een plaats waar dat verboden is. Burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum steunt SOS in deze actie omdat ook hij vindt dat dit niet kan en niet mag. De abri in Wanssum betreft een door jongeren beschilderde abri. Deze betonnen, oude abri's waren door de tand des tijds aangetast en zijn door de actie van de jonge kunstenaars weer helemaal opge fleurd. Het kunstwerk is gemaakt onder leiding van de Blitterswijck- se kunstenares Karlijn Surminski. De abri's zijn op initiatief van de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum beschil derd in de sfeer van de Derde Wereld om daarmee aandacht te vragen voor de problemen in de Derde Wereld. De voor- en zijkan ten van de Wanssumse abri zijn nu echter beplakt met affiches zodat volgens SOS 'het hele kunstwerk is verkracht'. SOS heeft inmiddels contact gehad met eigenaar Jans sen van Onder de Linden in Well. Hij liet weten er niets mee De met affiches beplakte abri is SOS Meerlo-Wanssum een doorn in het oog. te maken te hebben omdat dit feestje wordt georganiseerd door en paar jongens. Hij heeft de orga nisatoren op hun hart gedrukt de affiches op legale plaatsen te plak ken en SOS beloofd om te kijken wat er aan te doen is. Een prachtig plaatje. Op de foto ziet u de oude school van Blitterswij- ck.Tot 1918 gingen de kinderen in dit gebouw naar school. In het pand is tegenwoordig 't Honk van de jeugdstichting Dim gevestigd. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.R vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. SOS Meerlo-Wanssum is boos op de organisatoren van het festi val Hardstyle Overdose in Onder de Linden in Well. Om promotie te maken voor hun muziekfeest heb ben ze onlangs affiches geplakt op de prachtig geschilderd abri aan de Geijsterseweg in Wanssum. "Ze hebben daarbij lijm gebruikt zodat de affiches nauwelijks nog van de betonnen abri's verwijderd kunnen worden zonder de verf te beschadigen", zegt een woord voerder van SOS Meerlo-Wans- Schoei te tP3litterswijk. Donderdag 31 mei 2007 - Pagina 9 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uitVenray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9