Bewegen is een supermedicijn Studio Spinazie voor goede ideeën Novia communicatie start in Venray Jeu de boules in Ysselsteyn Kennis maken met Afrika Overloonse bedevaart geslaagd Tuinstoelen voor Beukenhof Kermis in Leunen Ruim cursusaanbod Kunstencentrum PEEL EN MAAS Donderdag 31 mei 2007 - Pagina 23 JEU DE BOULE BAAN "LOVINCKPLEIN" Mensen met diabetes kunnen vanaf september in Ysselsteyn terecht voor een bijzonder sportprogramma, waarmee ze hun ziekte adequater kunnen aanpakken. Van Soest Fysio therapie en Fitness biedt vanaf dan de mogelijkheid om het Diabetes Direct Fit-program- ma te volgen. Sigrid van Soest-van Dael, samen met haar man eigenaar van het fysiotherapie- en fitnesscentrum, hoorde van het DDF-programma en wilde graag iets extra's gaan betekenen voor diabetici. Karl Noten (bekend van het pro gramma Nederland in Beweging) lanceerde dit programma enkele jaren geleden. "Ik heb twee van mijn medewerkers, Karin en Mari- elle, de bijscholing bij Karl Noten laten volgen en ze zijn nu beide DDF-instructeur en in staat om mensen met diabetes verantwoord te begeleiden in een groep", aldus Sigrid. Diabetes Direct Fit is vol gens Karin van Neerven en Mari- elle van Meijel gericht op twee hoofdzaken: gedragsverandering en het verbeteren van de zoge heten ABC-waarden. "A staat voor (Hb)Alc-waarde, een maatstaf voor de gemiddelde bloedsuiker- spiegel, B staat voor bloeddruk en C voor cholesterol. "Voor deel nemers met diabetes duurt het programma een jaar, waarin zij intensief door ons begeleid wor den. Het programma bestaat uit drie onderdelen: aangepaste trai ning in groepsverband, een speci aal voedingsplan en educatie met onder meer voedingsadviezen en andere tips. De educatielessen worden verzorgd door de prak- tijkondersteunster van de huis artsen Keijzer en Keijzer-Bors die het programma van harte onder steunen, een podotherapeute, een diëtiste en door ons. Het sportge- deelte bestaat uit een aangepaste fitnesstraining in groepsverband." De aanpassing zit hem volgens Sigrid van Soest vooral in de stipte controle op de bloedglucosespie- gel en afstemming van de intensi teit en type oefeningen hierop. Uit evaluatie van eerdere projecten is gebleken dat de deelnemers zich na afloop fitter voelden en een gezondere bloeddruk hebben gekregen. "Ze zijn afgevallen, heb ben meer zelfvertrouwen en na afloop meer controle over zichzelf. Over het algemeen gebruikten de deelnemers minder medicijnen. Sporten is gezond voor iedereen en voor mensen met diabetes is het zelfs een supermedicijn." Uitgebreide informatie over dit DDF-programma wordt gege ven op een informatieavond op maandag 11 juni om 19-30 uur. De avond vindt plaats in huisart senpraktijk de Wildenberg, Litsen- bergweg 20a in Ysselsteyn. Aan melden voor deze vrijblijvende informatieavond kan tot 4 juni bij Van Soest Fysiotherapie en Fit ness, tel: 0478-541622 of via de site: www.vansoestfysiotherapi- eenfitness.nl. Leonie Boeyen (44) en Dag- mar Matthijssen (40) starten met Novia communicatie. Na jarenlang ervaring te hebben opgedaan in diverse projecten bij overheden, instellingen en ondernemingen, beginnen zij in Venray met een adviesbu reau dat zich specialiseert in projectcommunicatie en pro jectondersteuning. "Zin in een nieuwe uitdaging" en "de overtuiging dat specia lisatie in projectcommunicatie en projectondersteuning een goede toekomst heeft." Dat zijn de belangrijkste drijfveren voor Boe yen en Matthijssen om deze stap te zetten. "Projecten zijn niet meer weg te denken in onze maatschap pij. Kenmerkend voor projecten is dat ze eenmalig zijn en vaak erg complex. Bovendien vinden ze meestal buiten de normale bedrijfsvoering plaats. Helaas zijn er veel kostbare projecten die niet bereiken wat oorspronkelijk werd beoogd. Dit komt vaak door gebrek aan inzicht in het verloop van het project, draagvlak voor de aanpak en acceptatie van het resultaat. Bovendien is er soms te weinig dynamiek binnen een project, waardoor het na een spraakmakende start langzaam maar zeker uit de belangstelling verdwijnt", aldus Matthijssen. Novia communicatie wil zoda nige professionele ondersteuning leveren dat projecten effectief en efficiënt verlopen. "Vooral bij complexe projecten is het vaak een onmogelijke opgave voor een projectleider, die meestal van wege zijn of haar vakinhoudelijke kennis een project leidt, ook nog de organisatie en communicatie van een project optimaal te laten Tijdens 'Bourgondisch Box meer' in het Klooster Elsen- dael is Culinair Creatief Ruud Welbers in de prijzen geval len. Culinair Creatief had zich volgens jury en bezoekers het beste tijdens deze manifestatie gepresenteerd. Bourgondisch Boxmeer werd afgelopen weekeinde voor het eerst georganiseerd. Kleine, lek kere hapjes, een drankje, kook boeken, een jammetje of een potje honing. Dit alles was te vinden in de ommuurde tuinen van het prachtige, uit 1672 stam mende klooster. De burgemees ter van Boxmeer, Karei van Soest, opende het nieuwe festijn op ludieke wijze, gekleed in kokte nue. Het tweedaagse evenement bood ruimte aan restaurants, foodspeciaalzaken en bedrijven met streekproducten. Er was een opstelling van zo'n 20 stands en tenten in een sfeervolle ambiance van diverse terrassen, waar men gezellig kon vertoeven, lekker kon telkens een vraag geprojecteerd werd met twee mogelijke ant woorden, een foutief en een goed. Bij iedere vraag viel een aantal per sonen af. Tenslotte bleef er maar één persoon over: Stefan Classens. Deze vader wist wel erg veel van Afrika af. Hij ging vaak met zijn gezin naar De Beekse Bergen en had daar ontzettend veel geleerd over Afrika. Classens won een zelf gemaakte Afrikaanse tuniek. Nadat hij de prijs in ontvangst had geno men, had hij ook voor de school nog een grote verrassing in petto. Op de laatste schooldag mogen alle kinderen met twee dubbel dekkers (samen met hem) naar Safaripark De Beekse Bergen om nog een heleboel meer over Afri ka te leren, maar vooral ook om alle Afrikaanse dieren in het echt te zien. Ook de peuters werden niet vergeten: zij mogen gratis een daeie naar Zoo Pare Overloon. verlopen. Daar willen wij graag in adviseren en bij ondersteunen", zo licht Boeyen toe. "Bij de start van een project moet bijvoorbeeld duidelijk zijn welke communicatiekanalen en -middelen worden ingezet voor welke doelgroepen. Maar ook wat de boodschap is van het project en wat mijlpalen zijn die gevierd moeten worden en de volgende fase inleiden. Op die manier draagt communicatie bij aan de betrok kenheid, motivatie en acceptatie van besluitvormers en andere betrokkenen bij een project." Juist de gebundelde kracht bin nen Novia communicatie moet meerwaarde opleveren voor een project. Leonie Boeyen heeft ruim 20 jaar ervaring in management- en projectondersteuning binnen overheden, gezondheidszorg en dienstverlening. Dagmar Mat thijssen werkte ruim 15 jaar als communicatieadviseur voor over heden, zorginstellingen en het bedrijfsleven. "We hebben in de praktijk ondervonden hoe belang rijk de samenwerking tussen projectleider, projectondersteu ner en communicatieadviseur is. Juist deze nauwe samenwerking draagt bij aan het realiseren van projectdoelen", zo weten beide partners. "Niet voor niets hebben we gekozen voor de naam Novia communicatie. De naam onder streept onze vriendschap, Novia is immers Spaans voor vriendinnen, maar staat ook voor compagnon. Daarnaast staat 'nova' voor 'nieuw en helderheid' en 'via' voor 'weg'. Samen slaan we een nieuwe weg in. Daarbij streven wij naar helde re communicatie bij projecten." Voor meer informatie, kijk op www. noviacommunicatienl een gevarieerd muziekprogramma met diverse optredens van lokale en regionale artiesten. Culinair Creatief had zich naar het oordeel van een jury en de bezoekers het beste gepresenteerd en ontving de publieksprijs ter waarde van 250 euro uiteeloofd. Culinair Cre- Op de foto de stand van Culi nair Crea tief Ru ud Welbers atief Ruud Welbers was de grote winnaar omdat het bedrijf zich precies met die uitstraling en ambiance presenteerde, zoals bij een dergelijk evenement past. thema's (dieren, klimaat, wonen, kleding enz.) uitgewerkt. Om kennis te maken met Afrikaanse muziek hebben alle kinderen een workshop djembé gehad. Er is veel gebruik gemaakt van mate rialen van de Wereldwinkel en enkele reisbureaus. Afgelopen donderdag was er een inloopuur voor kinderen, ouders en andere belangstellenden. Er was een expositie van alles wat de kinde ren geproduceerd hebben: teke ningen, maskers, gewaden, dieren van constructiemateriaal, enz. Ook liepen er twee 'echte'Afri kaanse vrouwen rond. Zij loodsten alle aanwezigen naar de gemeen schappelijke ruimte, die overigens veel te klein was en waar een Afri kaanse temperatuur heerste. De Afrikaanse dames wilden de Afri- kakennis van de aanwezigen wel eens toetsen. Er volgde een quiz waarbii oo een disitaal schoolbord De liefhebbers van jeu de bou les kunnen sinds woensdagmid dag officieel gebruikmaken van een nieuwe, grotere baan. Dankzij bijdragen van de Rabobank, lokale bedrijven en veel zelfwerkzaam heid van vrijwilligers is het gelukt om een nieuwe baan te realiseren op het Lovinckplein in het hart van het dorp. Wekelijks komen op het Lovinckplein zo'n zestig jeu-de-boulers in actie. Natuurlijk testen de liefhebbers de nieuwe baan na de officiële opening meteen uit. Zij hopen dat de gro tere baan een stimulans is om nog meer enthousiaste jeu-de boulers in Ysselsteyn te krijgen. Hoe creatief kun je zijn? Cre atief als je al een naam verzint die Studio Spinazie heet. Mil ton Cavis en Willy Voesten zijn deze week gestart met hun nieuwe reclamestudio. Dat beide mannen creatief zijn was overigens niet onbekend. Beide mannen hebben een ruime bühne-ervaring in de Venrayse schouwburg. Milton is bovendien vorst van de Piëlhaas en Willy is oud-prins van die vastelaovesver- eniging. Met creativiteit kunnen ze dus uit de voeten. Maar hoe verzin je nu zoiets als Studio Spi nazie? "Dat is een kwestie van een stuk of vijftig namen roepen, waar bij we overigens veel gelachen hebben, en dan ligt daar ineens Studio Spinazie", vertelt Milton. "De naam ligt goed op de tong en mensen maken er nu al leuke woordspelingen mee", vult Willy aan. "IJzersterk dus", zegt Milton zonder blikken of blozen. "Maar we konden natuurlijk niet met een naam zoals WiMi aankomen." Studio Spinazie is niet de zoveel ste vormgever van Venray. "Venray heeft genoeg vormgevers en com municatiebureaus, maar een echt reclamebureau was er nog niet. Wij gaan met de klant meedenken hoe hij zijn doel kan bereiken. We zetten de klant daarbij aan het denken en ontwikkelen zo een concept of een strategie. Met een goed idee is de helft al gewonnen. Is het idee niet goed, dan kan een vormgever er wel iets moois van maken. Maar dan is het eindresul taat niet dat wat het moet zijn", aldus Milton. Milton en Willy hebben vanuit het verleden ruime ervaring en kennis in hun bagage. "Daarnaast hebben we nog een netwerk van vakmensen die bepaalde werk zaamheden voor ons kunnen uit voeren. Zo zullen we zelf bijvoor beeld geen auto's gaan beletteren, maar hebben we contacten met een bedrijf dat die werkzaamhe den uitstekend voor ons kan doen. Zo kunnen we de klanten een mooi totaalconcept aanbieden", besluit Willy. Voor meer informatie kunt u kij ken op www.wieverzintnuzoiets. nl of gewoon op www.studiospi- nazie.nl Studio Spinazie, Keizers- veld 34, tel. 513696. Op basisschool St. Jan de Doper in Merselo zijn alle kin deren gedurende zes weken intensief bezig geweest met het project Afrika. Aanleiding hiervoor was een reis naar Zuid-Afrika van juf Annemie. Iedere groep heeft zijn eigen Het Alvertje De vijfde en laatste wedstrijd van de 50-pluscompetitie is gespeeld. Uitslag: 1) Harrie Theeuwen. 2) Ton Deenen. 3) Herman Mulders. 4) Antoon Sanders. 5) René Wijn hoven. De eindstand van de eerste serie van de 50-pluscompetitie is: 1) Lambert van den Hoogenhof. 2) Harrie Theeuwen. 3) Ton Deenen. 4) René Wijnhoven. 5)Antoon San ders. Na de vakantie, op woensdag 15 augustus, begint het tweede deel van deze serie. De wedstrijd om de beker van nationale hengeldag is afgewerkt. Uitslag: 1) Sjaak Theeuwen. 2) Marco Classens. 3) Mark Peters. 4) René Wijnhoven. 5) Peter Beelen. Doordat er in vijver 1 nog steeds niet kan worden gevist, is het eer ste deel van de karperwedstrijd, dat in het weekend van 2 juni zou worden gehouden, afgelast. Op zondag 3 juni is de derde wed strijd van de pickercompetitie. Deze wedstrijd wordt gevist in de Maas bij Rob Wijnhoven. Bijeen komst is om 6.45 uur en vissen van 8.00 tot 12.00 uur. Op dinsdag 5 juni is de tweede wedstrijd om de vijverkoning. De bijeenkomst is uiterlijk om 18.00 uur en er wordt dan gevist van 18.30 tot 21.30 uur. Aanmelding voor al deze wedstrij den is mogelijk tot donderdag 31 mei, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via tel.(0478)571311.Op zaterdag 2 juni gaan Coen van den Heuvel, Sill Cremers en Luuk Blenckers proberen om zich te plaatsen voor het Nederlands kampioenschap jeugdvissen. Dit moet gebeuren tij dens de selectiewedstrijd, die dan wordt gevist in de Noordervaart bij Nederweert. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vra gen en informatie betreffende lid maatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Dag vergunningen zijn verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijks weg in Well. Zie voor contributie bedragen 2007 www.hsvhetalver- tje.nl. Veilig op internet De Gezondheidswijzer Limburg besteedt tot en met juni extra aan dacht aan het thema Opvoeden Internet. Daarbij gaat het vooral om hoe ouders ervoor kunnen zorgen dat hun kind veilig het internet op gaat. Veel kinderen en jongeren zitten elke dag op inter net. Om te chatten met vrienden, huiswerk te maken of spelletjes te doen. Daar is niks mis mee, maar veel ouders weten niet dat vijf procent van de kinderen tussen de dertien en vijftien jaar inter- netverslaafd is. Dat twaalf procent van alle kinderen internet gebruikt om een ander te pesten? Dat een kwart van de jongeren aan cyber- seks doet, en dat niet altijd vrijwil lig? Natuurlijk wil men zijn kind beschermen tegen de risico's van internet. Maar wil men het ook weten als zoon of dochter iemand pest via het net. Of dingen doet (zoals uit de kleren gaan voor de webcam) die nare gevolgen kun nen hebben. Daarom is het belang rijk dat men zichzelf eens afvraagt: weet ik wat mijn kind doet op internet? En dat u er met uw kind over praat. De Gezondheidswijzer helpt. Alvast een aantal tips. Wat kunnen ouders doen? Plaats de computer op een centrale plaats in huis, zodat u zicht kunt houden op waar uw kind mee bezig is. Spreek met uw kind af dat het nooit persoonlijke informatie (adres, telefoonnum mer, emailadres, intieme foto's of andere persoonlijke dingen) aan onbekenden geeft. Spreek af dat het nooit in zijn of haar eentje een afspraak maakt met iemand die hij of zij op internet heeft ontmoet. Spreek af dat het niet reageert op vervelende berichten via mail of telefoon en dat het iemand die vervelend doet of te intiem wordt meteen blokkeert. Bewaar pestmail/nare sms-berichten. Het is bewijsmateriaal en kan helpen bij het vinden van de dader. Wees betrokken bij wat uw kind doet en informeer naar met wie uw kind omgaat als het online is. Praat met uw kind over de leuke kanten van internet en sms, maar ook over de risico's. Praat met uw kind over hoe je met elkaar omgaat op inter net of als je sms't. Ook op het net behandel je elkaar met respect. Maak afspraken over het gebruik van de mobiele telefoon en over hoe lang uw kind per dag mag internetten. Laat uw zoon of doch ter weten dat hij/zij bij u terecht kan als er iets vervelends gebeurt. Meer weten? Vraag de gratis brochure Opvoeden Internet aan bij de GGD Noord- en Mid den-Limburg via tel. (077)8504848 (toets 4) of kijk op www.gezond- heidswijzerlimburg.nl. Een bijzondere reis naar Lour- des met waardevolle ontmoe tingen, een schouderklop, een warme hartelijke hand, een bedankje, vertrouwen in en met elkaar, een knipoog, een glimlach, een fijn gesprek, ontmoeting met Maria, samen bidden, samen zin gen, samen lachen, samen huilen. Dansafdeling Kunstencen trum Jerusalem biedt, naast het huidige aanbod, nu ook een aantal nieuwe cursussen voor verschillende doelgroe pen aan. Bekend is al dat men voor kinderdans, klassiek bal let en jazz dans op het Kun stencentrum terecht kunt, maar in het nieuwe seizoen start de dansafdeling met een aantal nieuwe sprankelende cursussen. Onder leiding van vakbekwa me dansdocenten wordt er les gegeven en samen gedanst in de twee prachtige dansruimtes die het kunstencentrum ter beschik king heeft. Vanaf woensdag 29 augustus start Kunstencentrum Jerusalem met een cursus peuter- dans. De peuter houdt zich graag bezig met bewegen en imiteren. Dit laatste wordt ook vertaald als fantasie. Peuterdans prikkelt zowel de fantasie, de taal en de motoriek van het kind. Zowel lichamelijk als geestelijk wordt de peuter in beweging gezet, wat bijdraagt aan een goede conditie. De eerste les is een kennisma kingsles. Er is keuze volop; naast gestructureerde leervormen wor den ook korte cursussen aangebo den. Zo start het centrum op 26 september op veler verzoek met een cursus klassieke dans voor volwassenen; hier wordt gewerkt aan de verschillende elementen van klassieke dans. Ook jongens kunnen heerlijk bewegen tijdens de speciale jongenslessen. Boys Time is een unieke cursus voor jongens van zes, zeven en acht jaar om met dans in aanraking te komen. In deze vooral energieke lessen gaan de jongens aan de slag met verschillende stijlen en tech nieken zoals jazz dance en street dance. De kinderen leren werken met kracht, coördinatie, muzikali teit, lenigheid en snelheid, waarbij het dansplezier het belangrijkste blijft. De kennismakingsles is op vrijdag 31 augustus van 16.45 tot 17.30 uur.Voor jongens vanaf acht jaar start een nieuwe groep break dance voor beginners. De jongens leren stoere moves, die op televi sie zo vaak en spetterend langs komen. Er wordt kennisgemaakt met de stromingen in de break dance zoals hip-hop, robotmoves Samen feesten met de 85-jarige Jan Jacobs, 90-jarige Nol de Groot en Bert en Tiny Arts dertig jaar getrouwd. Dat was Lourdes 2007, een grote familie dankzij de inzet van begeleiders, familieleden en iedereen die op welke manier dan ook hieraan heeft meegewerkt om dit te laten slagen. en streetdance. Ze leren freezes en breaks. Door breakdance krijg je een betere lichaamscoördinatie en lichaamsbeheersing. De ken nismakingsles is op vrijdag 31 augustus van 18.30 tot 19-30 uur. Is dansen je passie? Of vind je het gewoon heerlijk om te bewegen? Wil je wat doen aan je conditie, of wil je techniek leren? Dat kan alle maal bij Kunstencentrum Jerusa lem. Binnen de afdeling dans zijn er voor alle doelgroepen verschil lende mogelijkheden. De cursus sen starten vanaf 27 augustus en worden gegeven door vakdocen ten. Meer informatie over dans staat op www.kunstencentrumje- rusalem.nl. Hier kan men zich ook aanmelden. De site www.kunstencentrum- jerusalem.nl.geeft nog meer infor matie over het cursusaanbod en voor de afdeling beeldend: men vindt er ook een fotoboek met werk van cursisten.Alle cursussen worden gegeven door beroeps kunstenaars in professionele ate liers. Er is een gevarieerd aanbod voor volwassenen, jongeren en kinderen. Voor volwassenen zijn dat cursussen tekenen en schilde ren, keramiek, beeldhouwen, edel smeden en fotografie. Nieuw is de introductiecursus voor volwassenen waarin men een heel seizoen kan kennisma ken met alle disciplines: tekenen en schilderen, beeldhouwen, kera miek en edelsmeden. Interessant zijn zeker ook de korte cursussen, model tekenen en schilderen/ boetseren en portret tekenen. En terug van weggeweest, de cursus tekenen en schilderen op maan dagmorgen voor beginners en gevorderden, waarin men zich ook kan verdiepen in grafiek! In de loop van het nieuwe seizoen wordt het programma voor work shops aangekondigd, waaronder dansend model schilderen (in samenwerking met de afdeling dans) zodat men zich kan inschrij ven. Ook nieuw in het aanbod is de jongerenwerkplaats, en natuur lijk kan de fantasie van het kind weer volop ontwikkeld worden in de Kinderkunstwerkplaats en tekenen en schilderen voor kinde ren. Deze lessen worden gegeven in het kinderatelier. Zie ook Jean- ny@kunstencentrumjerusalem.nl. Dankzij een schenking van tien tuinstoelen van het Natio naal Fonds Ouderenhulp afde ling Venray kunnen de bewoners van Beukenhof op mooie dagen genieten van het zonnetje. Ook heeft het fonds zes campingstoe- len geschonken, waar dankbaar gebruik van wordt gemaakt tijdens de picknickactiviteit. Mevrouw Janssen, bewoonster van Beuken hof, nam van mevrouw Huybers- Bonants van het Nationale Fonds Ouderenhulp afdeling Venray de cheque in ontvangst. De bewo ners zijn erg verguld met de geste van het fonds. Op de kermis in Leunen kan men op zaterdag 2 juni vanaf 20.00 uur genieten van een optreden van April Fools in gemeenschapshuis De Brink. Zondag 3 juni is er vanaf 10.30 uur frühshoppen in café/zaal Mar tens, vanaf 14.00 uur is er een optreden door dj Rick in gemeenschaps huis De Brink. Verder is er deze dag vanaf 20.00 uur een optreden van Pig Tail in gemeenschapshuis De Brink. Maandag 4 juni vanaf 14.00 uur is er een matinee met DJ Rick een café/zaal Martens. Verder geeft op dinsdag 5 juni Het Puppies Huisorkest vanaf 15.00 uur een optreden in gemeenshapshuis De Brink. Tot slot is er nog een optreden van One Two Trio in gemeenschapshuis De Brink. HrinV^n xran

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23