Stoffeerder Jos Baltussen vakman in regio Carbootsale voor manege Seurenheide groot succes Heemkundig Genootschap vindt weersteen Nieuwe beheerders sporthal Overloon Mari Wanssum in nieuw pand H-D Springkussenverhuur maakt een feestje leuker Duizend euro voor voedselbank I R O K J JUBILEUMACTIE Prijswinaar Gaastra actie Van de Ven Schoenmode Horst bekend! Na een succesvol verloop van onze Gaastra actie, waarbij iedereen bij aankoop van een paar Gaastra schoenen kans maakte op een MP-4 speler, is door onze vertegenwoordiger van Gaastra de gelukkige prijswinnaar getrokken! Met veel plezier werd door de eigenaresse Mariella Kuijpers aan de winnaar Maarten Vullings de MP-4 speler overhandigd. Wij wensen Maarten veel luister- en uiteraard loopplezier! Team Van de Ven junior Schoenmode Horst PEEL EN MAAS Jos Baltussen uit Venray is van wege zijn de liefde voor het stof feerdersvak een eigen zaak te begonnen. Vaak begint de liefde met wat geknutsel, maar Baltussen begon al op vijftienjarige leeftijd met het bekleden van vaders voe tenbankje. Na de opleiding stoffeerder, afgesloten met een vakdiploma en bij bedrijven gewerkt te hebben in het allround stoffeerdersvak, leerde hij de kneepjes van de stof feerderswereld. Van het een kwam het ander. Een stoeltje voor oma, Tante Jetje haar verknot zittende fauteuil in leer, of een bank uit de vorige eeuw, werd hersteld. Baltussen: "Toen ik twee jaar gele den werkeloos werd, stond mijn besluit vast. Voor mezelf begin nen, in samenwerking met het UWV en onder goede begeleiding. Uit onderzoek bleek dat er in de regio Venray plaats was voor een vakman met ervaring, kennis en kundigheid. Ik kan de vraag van ouderen naar stoffering en hun zit comfort beantwoorden, maar dat geldt ook voor jongeren. Ouderen zeggen vaak, ik zit zo gemakkelijk, maar de stof op de fauteuil is ver sleten. Stoel of bankstel, eigenlijk vinden wij niet wat wij zoeken in de meubelzaak. Waar wij gemak kelijk in zitten. Een vaak gestelde vraag is ook 'zijn onze meubels nog een tweede leven waard'. Natuurlijk, met een nieuwe stof en een eigentijdse frisse kleur. Nieuwe opvulling, is het opnieuw bekleden vaak meer dan waard. Alles gaat weer vele jaren mee en de comfortabele zit blijft. Waar je jaren lang aan gewend bent en zeker bij de ouderen blijft behou den." Jos Baltussen, de stoffeerspe- cialist in Venray en omstreken, is nu al een begrip in de regio Ven ray. Wie meer wil weten kan een vrijblijvende afspraak met Jos Baltussen, de stoffeerspecialist, via telefoon (0478)587832, e-mail de.stoffeerspecialist@live.nl. 25 jaar IROK 10% korting aardige attentie loopt nog t/m 2 juni Weer en wind trotserend heeft LC Venray Peelparel afgelopen zaterdag haar derde carbootsale gehouden. Al vroeg in de ochtend waren de dames druk bezig om hun kramen op te bouwen, en hoewel ze pas om 9-00 uur zou den openen waren vóór die tijd al diverse artikelen verkocht. Ook dit jaar was er weer volop keuze uit kinderspeelgoed, kleine meubels, boeken, servies en curi osa, dit alles voor zowel volwas senen als kinderen. De opbrengst van deze carbootsale komt ten goede aan de Stichting Manege Seurenheide, die zich inzet om het paardrijden voor minder vali den mogelijk te maken. In een volgend persbericht zal meer bekend gemaakt worden over het definitieve bedrag; de dames konden nu al aangeven dat ze zeer tevreden zijn over het voorlopige resultaat. Dit jaar zijn er zeer veel prijzen voor het Rad van Fortuin beschikbaar gesteld door diverse ondernemers uit Venray en omge ving, de dames van LC Venray Peelparel vonden het hartverwar mend te zien dat mensen geheel belangeloos hun goede doel wilde steunen. Ook de inzet van enkele individuele Venrayenaren was onontbeerlijk voor het welslagen van deze dag. Zo werd de geluids installatie beschikbaar gesteld en zorgde het stemgeluid van de enthousiaste DJ Leon Aarts ervoor dat 's middags velen naar het Rad van Fortuin werden gelokt om een kansje te wagen. LC Venray Peelparel dankt iedereen voor hun medewerking ter ondersteu ning van hun fundraising actie voor Manege Seurenheide. LC Ven ray Peelparel is opgericht in 2005, en zet zich vanaf die tijd in voor goede doelen in Venray en omge ving. Meer informatie over hen is te vinden op www.lcvenraypeel- parel.nl. Bij archeologisch veldwerk aan de Diepeling zijn de leden van de Stichting Heemkundig Genoot schap Castenray gestuit op een weersteen. Deze bijzondere steen bezit uitzonderlijke, meteorologi sche krachten, waarmee op vrij wel exacte wijze de weersgesteld heid van het moment kan worden aangegeven. Een dergelijke weer steen is ook op enkele plaatsen in Nieuw-Zeeland, Engeland, Schot land, Duitsland en ook in Neder land (o.a. Ameland) te zien. En nu dus ook in Castenray dankzij het plaatselijke heemkundig genoot schap. Meteen na de ontdekking van de steen werd het plan opge vat om de weersteen een perma nente plek in het dorp te geven, zodat iedereen zich zou kunnen overtuigen van de 'magische gaven' van de steen. Het plan werd in de maandelijkse vergadering van de Castenrayse heemkunde- groep besproken en door secreta ris Henk Dinghs als volgt genotu- leerd:"Zulk een magisch gesteente laat op ludieke wijze zien hoe de weersgesteldheid van dat moment is. Het spreekt voor zich dat niet elke onnozele kei zich daarvoor leent. Een eerste vereiste is dat de steen uit de directe omgeving moet komen van het gebied, waar van het weerbeeld bepaald moet worden. De Diepeling lijkt daarbij voor hier de meest aangewezen plek. Van deze keien staat vast dat immers stroomafwaarts van de ze niet verstoord worden door prehistorische Rijn. Een Diepe- Oirlose weersinvloeden. Oirlo ligt lingse steen is daardoor nimmer kundegroep een geschikte loca tie voor de weersteen gevonden, namelijk op de hoek van de Cas- tenrayseweg en de Horsterweg. Daar was na de reconstructie van de dorpskom door de verlegging van het fietspad een zeer brede strook openbare ruimte ont staan, die door de gemeente met bermgras werd ingezaaid. Ook werden enkele bomen geplant en onlangs werd er nog een pick nickset geplaatst. Omdat Casten ray dikwijls bezocht wordt door fietsrecreanten van onder meer de vakantieparken Loohorst en Meerdal, was dit volgens de Cas tenrayse heemkundigen de ideale plek voor de weersteen. De steen hangt aan een stevige stellage die op vakkundige wijze gemaakt werd door de gebroeders Paul en Toon Kuijpers, respectievelijk uit Venray en Horst. Deze beide oud inwoners van Castenray werden speciaal aangezocht om een extra accent te geven aan de gekozen locatie voor de weersteen. Deze ligt namelijk vlakbij de gemeente grens van Venray en Horst aan de Maas en de weersteen is, komende vanaf Horst, het eerste in het oog springende, bijzondere object dat elke bezoeker van de gemeente Venray nieuwsgierig zal maken naar meer bijzonders en aantrek kelijks in de gemeente. Casten ray en de gemeente Venray zijn in aanraking geweest met dit dorp dankzij de Stichting Heemkundig en zal er dan ook niet op reage- Genootschap Castenray een toe ren." Al snel werd door de heem- ristische attractie rijker. Woensdag 16 mei 2007 - Pagina 9 De moderne sporthal Raayhal ligt aan de rand van Overloon in een bosrijke omgeving. Zo'n zeventien jaar geleden werd de sporthal gebouwd door destijds de gemeente Vierlingsbeek voor gebruik door de Overloonse ver enigingen. De planning van de sportieve activiteiten in de sport hal en de exploitatie van het sport- café werden vanaf de start uitbe steed aan Overloners. Vanaf 1996 door Paul en Maria van Eeuwijk (foto). Zij zijn toen begonnen aan het opbouwen van de relatie tus sen hen en de verenigingen en de gemeenschap om de sporthal en het sportcafé zo efficiënt moge lijk uit te baten. Hierin zijn zij goed geslaagd.Veel mensen weten inmiddels de weg te vinden naar de sporthal. Hier worden tal van sporten uitgeoefend zoals bad minton, volleybal en zaalvoetbal. Tevens is er een grote tribune aan wezig om de sporters aan te moe digen. Ook kan men in het sport café terecht voor een hapje en een drankje en een goed gesprek. Paul en Maria van Eeuwijk hebben dit met veel enthousiasme gedaan en de verenigingen konden altijd bij hen terecht. De sporthal is niet meer weg te denken uit de Over loonse gemeenschap. Om per soonlijke redenen hebben Paul en Maria van Eeuwijk aangegeven het wat rustiger aan te willen doen. Wel zijn zij bereid zeker nog enige tijd hun opvolger in te werken of te begeleiden maar dan vinden zij het toch echt genoeg geweest. De gemeente heeft een aantal men sen uit Overloon bereid gevonden hier actie in te nemen. Zij hebben per 1 april een stichting in het leven geroepen. Deze mensen die Overloon een warm hart toe dragen en ook actief zijn in het verenigingsleven, hebben zitting genomen in de stichting. Haar taak is het de belangen te behar tigen van de verenigingen en de continuïteit te garanderen zodat de verenigingen gebruik kunnen blijven maken van de sporthal en natuurlijk het sportcafé. Een van de eerste taken van de stich ting is dan ook het zoeken naar een enthousiaste, dynamische en ondernemende man of vrouw die de taken van Paul en Maria van Eeuwijk gaan overnemen. Hij of zij gaat de sporthal en het sportca fé beheren en krijgt te maken met een diversiteit aan verenigingen. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Fons van Mil via tel. (0478)642259 of met Huub van Mil via tel. (0478)641860 van de Stichting Beheer Raayhal Over loon. Sinds enkele weken is Mari Wanssum gevestigd aan de Stayerhofweg 2c te Wanssum. Het bedrijf van Mare Pijpers is al sinds 1993 actief op het gebied van zwembaden, sau na's en al het andere wat met welness te maken heeft. Met recht mag Mari Wanssum zich dé specialist op het gebied van wellness en leisure noemen. Het bedrijf geniet dan ook grote bekendheid, niet alleen in onze regio, maar in hele zuidoosten van Nederland. Denkt u na over een zwembad, dan bent u bij Mari Wanssum aan het juiste adres. Het bedrijf reali seert uw droombad in elk formaat en in elke gewenste uitvoering, van doelmatig tot super-de-luxe. Uw droombad kan worden voor zien van alle mogelijke technische snufjes. 'U vertelt ons uw wensen, wij zorgen ervoor dat ze gereali seerd worden, of het nu gaat om opzet staalwand baden, polyester baden of bouwkundige baden. En voor het zwembad hebben zij natuurlijk alle toebehoren en accessoires'. Steeds meer mensen ervaren de weldadige werking van het 'spa-bad' op lichaam en geest. De constante watertemperatuur van circa 36 graden maakt het moge lijk zowel lente, zomer, herfst als winter heerlijk te ontspannen in de buitenlucht. De spa past uitste kend bij een gezonde en bewuste levensstijl. Met een spa is het mogelijk om dagelijks te genieten en te ontspannen in uw eigen leefom geving. Omdat spa's in veel ver schillende vormen, materialen en kleurstellingen leverbaar zijn, is er altijd een uitvoering die perfect past in uw tuin, op uw terras of binnen in uw huis. De sauna heeft de laatste jaren een grote ontwikkeling doorge maakt. Naast de traditionele sau na's zijn de infraroodsauna's ook steeds meer in trek. En ook hier geldt dat er altijd wel een sauna is die past bij uw behoefte en uw leefomgeving. Met een zonnebank haalt u de zon in huis, wanneer u maar wilt. Afhankelijk van het type zonne bank dat u kiest, kunt u zelf een kuur opbouwen. Voor een per soonlijk advies kunt u altijd bij Mari terecht. De medewerkers van het bedrijf begeleiden u zo goed mogelijk bij het maken van een keuze. Daarnaast heeft Mari Wanssum steeds meer naam gemaakt op het gebied van fitnessapparatuur, bar becues en buitenkeukens. De nieuwe showroom met een oppervlakte van bijnal500 m2 is een aanrader en is niet alleen uniek in Nederland, maar ook daarbuiten. Hier kunt u zien, rui ken, voelen en zelf proberen wat Mari Wanssum u kan bieden op het gebied van wellness leisure. De verkoopmedewerkers helpen u om uw wensen in vervulling te laten gaan! Gewoon binnenlopen kan natuurlijk altijd, maar als u vooraf even een afspraak maakt, bent u verzekerd van de volledige en persoonlijke aandacht. Mari Wanssum, Stayerhofweg 2c, tel. 0478-532747. Ter afsluiting van het seizoen hield Merselo 2 afgelopen zaterdag een spetterend feest. Bij die gele genheid mocht zanger Jan Smit (foto) een cheque van duizend euro overhandigen aan een afvaar diging van de Voedselbank Venray. Merselo 2 koppelt de afsluiting van het seizoen ieder jaar aan een goed doel. Dit jaar werd gekozen voor de Voedselbank. Deze orga nisatie houdt zich bezig met het uitdelen van voedselpakketten aan huishoudens in Venray. De voedselpakketten zijn bedoeld als noodhulp voor mensen die voor kortere of langere tijd financieel écht niet rond kunnen komen. Het is twee jaar geleden dat H-D Springkussenverhuur begon met de verhuur van springkussens en aanver wante artikelen in Venray. Het idee om hiermee zelf te beginnen kwam op tijdens een straatfeest. "We zagen hoe veel plezier de jeugd had met een springkussen en dach ten: dit is goede business. We hebben eerst gekeken of er in Venray en directe omgeving al een springkussenverhuurbe drijf bestond. Dit was niet het geval", aldus Jan van Dijck, een van de initiatiefnemers van H-D. Dat het bedrijf in een behoefte voorzag, bleek al snel uit de grote belangstelling voor het huren van onze springkussens. De start begon met één springkussen, maar in hetzelfde jaar werd snel een tweede aangeschaft omdat er veel vraag naar was. "Want het huren van een springkussen geeft een feest iets extra's. En de kin deren hebben het dan erg naar hun zin. Dat was en is nog steeds ons motto." Momenteel heeft H- D Springkussenverhuur in zijn verhuurassortiment vijf verschil lende springkussens, verschillend van formaat en thema. Daarnaast beschikt H-D over een zwaaiende baby van drie meter, een opblaas bare Sarah van 4,1 meter en een Abraham van 4,5 meter hoog. Deze laatste opblaaselementen werden aangeschaft omdat ook daarvoor grote belangstelling was. "Waar komt de naam H-D Spring kussenverhuur vandaan?", wordt wel eens aan ons gevraagd. Ons antwoord is steevast: 'De een heet Hendriks en de ander Van Dijck', vandaar onze naam." Veel klanten vinden inmiddels al hun weg naar H-D Springkussenverhuu.. Niet alleen voor een kinderfeest, com munie of straatfeest, maar ook op verschillende evenementen zijn de opblaasbare elementen van H- D te bewonderen. Zo is voor de tweede keer een springkussen geplaatst tijdens de carnavalsfes tiviteiten van de Hazekeutel in de jeugdtent, en is de reservering voor volgend jaar al weer binnen. H-D Springkussenverhuur gaat in de toekomst verder uitbreiden met springkussens, opblaasbare geboorte-items en opblaasbare funartikelen. Wanneer is nog niet bekend, maar via de website www.h- dspringkussenverhuur.nl kun je op de hoogte blijven en alle ove rige informatie vinden. Daarnaast bestaat de mogelijkheid door mid del van het sturen van een e-mail te informeren naar de beschik baarheid Mocht je door boven staande meteen informatie willen hebben, kun je ook bellen met 06- 53926917. 'Dc StojjÈeispericifet" galerie lijstenmakerij kunstuitleen meldersloseweg 6 horst www.irok.nl Jos Baltussen l jjSL* feVfcttv mmjsrsazi mofcrt (ft- JfffljjjJ iwo; VM LECHUGAS

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9