j| Ingezonden Met een L.A. en een traan Saweco G. S Y Gunhoek De Hoveniers 0478-571800 Noord-Brabant telt meer dan 220 bouwprojecten Staatssecretaris bezoekt Rooyse Wissel i Award voor Moederdagontbijtjes weer geslaagd Vrijwilligers gezocht Finaleplaatsen Danscentrum Janssen Huidmadenziekte bij schapen II ook voor: de aanleg van (zwem-)vijvers het SnelPlanten- Stappenplan PEEL EN MAAS Woensdag 16 mei 2007 - Pagina 7 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg Daar kunt u op rekenen! Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Communicatie gemeente Naar aanleiding van het artikel "Drie zorgwoningen in Land- weert" (Peel en Maas d.d. 03 mei jl.) moet ons het volgende van het hart. In dit artikel moeten wij als omwonenden lezen dat er bijna groen licht komt voor het plan om drie zorgwoningen te bouwen op de hoek Herik-Honingklaver. Het eerste plan (februari 2005) voor deze woningen strandde op procedurele fouten, miscom municatie en heel veel bezwaren. De gemeente, Dichterbij en de projectontwikkelaar beloofden beterschap. Een nieuw plan werd gemaakt (nauwelijks afwijkend van het eerste plan), maar door de gebrekkige communicatie voelen wij ons niet serieus genomen. Wij dienden eind decem ber 2006 een zienswijze in. Tot op heden geen reactie van de gemeente! In Peel en Maas moe ten wij lezen dat het college waarschijnlijk in mei groen licht gaat geven, "nadat er een goede communicatie met de buurt geko- Brabanders die op zoek zijn naar een nieuwbouwproject in de buurt kunnen vanaf van daag terecht bij nieuwbouw- wijzer.nl. Op deze nieuwe website worden alle nieuw- bouwinitiatieven in Neder land weergegeven. Nieuw te bouwen koop- en huurwo ningen in Noord-Brabant en daarbuiten zijn op deze site eenvoudig te vinden. Op dit moment beschikt de site al over het grootste nationale nieuwbouwbestand met 2.300 projecten. Nieuwbouwwijzer heeft voor de provincie Noord-Brabant nu 220 nieuwbouwprojecten in het bestand die op de markt zijn of binnenkort op de markt komen. Het grootste deel hiervan betreft koopwoningen (157 projecten) en een kleiner deel, 36 projecten, beslaat uitsluitend huurwoningen. Zevenentwintig projecten zijn nieuwbouwinitiatieven waarbij zowel koop- als huurwoningen worden aangeboden. Nieuwbouwwijzer.nl is volledig onafhankelijk en heeft als doel om informatie te verstrekken aan con sumenten over alle toekomstige nieuwbouwwoningen. Joris Blee- ker, een van de initiatiefnemers: "Alle nieuwbouwprojecten willen wij op de site hebben, ongeacht welke aanbieder hierachter zit. Wij streven naar 100% landelijke dekking." Op de site zijn momenteel 2.300 Verrast waren de drie Lim burgse vertegenwoordigers van Magi-con tijdens de uitrei king van de Victam Innovation Awards. Op deze internationa le vakbeurs voor Feed kregen ze de Silver Innovation Award van de vakjury. Toen even later ook de publieksprijs van de bezoekers van de beurs, de Publics Choice Award, in ont vangst genomen mocht wor den, was de verrassing hele maal compleet. In november 2005 is bij SaWe- Co Mengvoeders te Oirlo het eerste voer geproduceerd met de mengvoerlijn Magi-con. SaWeCo is de eerste mengvoederfabriek in Nederland, die in het productie proces zo'n breed scala aan moge lijkheden voor zowel inhoud als vorm van het eindproduct heeft. Met de nieuwe voerlijn Magi-con gaat de mengvoederfabrikant op een hoger niveau mengvoer produceren. De nieuwe voerlijn biedt de mogelijkheid om iedere gewenste samenstelling en vorm men is" (letterlijke woorden van de wethouder). Als de wethouder die goede communicatie met ons wil realiseren, zal hij toch snel moeten zijn. Wij wachten vanaf eind december 2006 nog steeds op reactie en op een mogelijk heid om onze zienswijzen toe te lichten. Eens te meer blijkt dat de gemeente de communicatie met én de belangen van zijn inwoners niet hoog in het vaandel heeft staan. Dat belooft niet veel goeds voor omwonenden van al die andere mooie plekjes in Venray, waar de gemeente wil inbreiden (lees: elke vierkante meter volbou wen). Wij maken ons bij dit bouwplan grote zorgen, vooral om de bouw massa en de gevaarlijke verkeerssi tuatie die in dit reeds volgepropte deel van Landweert ontstaat. Jam mer dat we van de gemeente niets horen en via Peel en Maas moeten communiceren. Wij doen dit nog steeds liever rechtstreeks! Namens een heleboel veront ruste omwonenden, Antoinette Versteegen, Huub Janssen en Jos van Meijel projecten te vinden. De website vertegenwoordigt hiermee meer dan 120.000 nieuwbouwwonin gen in heel Nederland. Bleeker vervolgt: "Uit eigen consumenten onderzoek blijkt dat veel mensen tijdens hun huizenjacht graag een inventarisatie maken van nieuwbouwprojecten in de naaste omgeving. Vol enthousiasme zijn wij met dit gegeven aan de slag te gaan en zo is Nieuwbouwwijzer. nl geboren." Consumenten vinden bij Nieuwbouwwijzer het grootste aanbod in vergelijking met soort gelijke sites. Alle projectontwik kelaars, aannemers, woningfond sen- en corporaties worden door het bedrijf actief benaderd voor een vermelding van hun projec ten. Naast lopende projecten gaat de website ook projecten promo ten die in ontwikkeling zijn maar nog niet op de markt zijn. Nieuw- bouwwijzer.nl is in 2006 van start gegaan. De website is volledig onafhankelijk en heeft als doelstel ling om informatie te verstrekken over alle toekomstige nieuwbouw woningen. Nieuwbouwwijzer.nl is op geen enkele wijze gelieerd aan een bouwondernemer of project ontwikkelaar. Nieuwbouwwijzer.nl is een website waarop alle nieuwbouw projecten, van groot tot heel klein, terug te vinden zijn. Joris Bleeker (28), Wouter Blom (30) en Camiel Honselaar (26) vormen het managementteam van Nieuw- bouwwijzer.nl. van mengvoer te maken. Drie Limburgse bedrijven, technici van Dinnissen Proces Technology uit Sevenum, installatie- en soft- warespecialisten van Imtech uit Roermond en operators en vee voederdeskundigen van SaWeCo Mengvoeders uit Oirlo, werk ten eendrachtig aan het project. Namens Magi-con nam Jan Jans sen van SaWeCo Mengvoeders de awards trots in ontvangst. Trots niet alleen omdat er geen betere beloning is dan die van de beurs bezoekers met de Publics Choice Award. Nee, ook trots omdat de Nederlandse Feed-industrie, na veel negatief in het nieuws te zijn geweest, weer eens positief voor het internationale voetlicht trad. Hopelijk spoort deze award de andere Feed-bedrijven aan ook op zoek te gaan naar nieuwe innovatieve oplossing. De manier waarop de kennis gedeeld werd was voor vakjury de aanleiding de Silver Award toe te kennen. Kennisdeling die de dag na de uit reiking weer direct in de praktijk werd gebracht door de organisatie van het Magi-con Seminar op de beursvloer. Inmiddels hebben zo'n 700 vak genoten de keuken bij SaWeCo Mengvoeders in Oirlo al bezocht. Wilt u ook een keer een kijkje nemen, dan kan dat. Stuur een e- mail naar mengvoeders@saweco. nl. De participanten in Magi-con danken iedereen die heeft bij gedragen aan het verkrijgen van deze prijs, maar uiteraard vooral de lezers van AllAboutFeed Feedtech die massaal op Magi-con gestemd hebben. Afgelopen zaterdag hield FPC de Rooyse Wissel in Oostrum haar jaarlijkse open dag. Ook dit jaar waren 300 bezoekers van harte welkom om een kijkje te komen nemen in de kliniek. De open dag had dit keer een extra feestelijk karakter omdat staatssecreta ris van justitie Nebahat Albay- rak (foto midden) de Rooyse Wissel had uitgekozen om het officiële startsein voor de nati onale open dag te geven. Slachtofferhulp Nederland biedt hulp aan slachtoffers, maar ook aan familieleden of nabestaanden en getuigen van misdrijven en ver keersongevallen. Een belangrijk onderdeel van deze brede hulp verlening is de juridische begelei ding van slachtoffers. Het terrein van de juridische dienstverlening van Slachtofferhulp Nederland is de laatste jaren aanzienlijk uitge breid. Steeds meer is er de afgelo pen jaren een beroep gedaan op Slachtofferhulp Nederland, vanwe ge de deskundigheid en expertise omtrent slachtofferzorg. Medio mei 2004 werd de zogenaamde Schriftelijke Slachtofferverklaring ingevoerd in alle 19 Arrondisse menten in Nederland. Op 1 januari 2005 is de Wet op het Spreekrecht in werking getreden. Medio 2005 werd de zorg voor schadevorde ringen via de zogenoemde voe gingsformulieren ten behoeve van strafzittingen aan Slachtofferhulp Nederland toevertrouwd. Medio 2006 werd de samenwerking tus sen Slachtofferhulp Nederland en het Schadefonds Geweldsmisdrij ven geïntensiveerd. Ontwikkelin gen hebben zich vooral in limburg 65 gevangenissen, jeugdinrich tingen en tbs-klinieken door het hele land openden zaterdag, net als de Rooyse Wissel, hun deuren voor het publiek. In totaal deden ruim 13.000 belangstellenden mee aan de nati onale open dag. In de Rooyse Wissel kreeg staats secretaris Albayrak een rondlei ding, verzorgd door de directie en een afvaardiging van de patiënten- raad. Ze bezocht een behandelaf deling, waar ze ook sprak met tbs- en Brabant snel opgevolgd, vooral ook de komst van de zogenoemde Veiligheidshuizen, waarin Slacht offerhulp Nederland intensiever samenwerkt met verschillende Keten- en Netwerkpartners. Door deze intensieve samenwerking met onder andere justitie (Open baar Ministerie en Rechterlijke Macht), politie, Reclassering, gemeenten en organisaties van Algemeen Maatschappelijk Werk, kan Slachtofferhulp Nederland haar hulpverlening aan slachtof fers van misdrijven en verkeers ongevallen adequater bieden, intensiveren en de kwaliteit van de hulpverlening verdiepen en verbeteren. Inmiddels zijn de acht bureaus van Slachtofferhulp Nederland in Brabant en Lim burg daadwerkelijk gevestigd in een Veiligheidshuis, te weten in 's Hertogenbosch, Oss, Eindho ven, Helmond, Venlo, Roermond, Heerlen en Maastricht. Ook zijn beide regio's samengevoegd tot één nieuwe regio: Slachtofferhulp Nederland Zuidoost! Het Regio kantoor van deze nieuwe regio van Slachtofferhulp Nederland is gevestigd in Beek. Ten behoeve patiënten over hun verblijf daar, en het arbeids- en scholingscen trum. Verder maakte staatssecre taris Albayrak van de gelegenheid gebruik om mede te delen dat het tekort aan tbs-plaatsen in 2010 opgelost is. De landelijke pers, die en masse aanwezig was, pikte dit nieuws gretig op waardoor de Rooyse Wissel op zaterdagavond 12 mei in nogal wat nieuwsbulle tins voorbij kwam. Uit een enquête die na afloop werd gehouden, blijkt dat het van een kwalitatief goede, juridi sche dienstverlening aan slachtof fers van misdrijven en verkeers ongevallen is Slachtofferhulp Nederland Zuidoost dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers! De meeste vrijwilligers kiezen voor werken bij Slachtofferhulp omdat zij hiermee iets voor anderen kunnen betekenen. Veel slachtof fers krijgen het vertrouwen in de samenleving weer terug, omdat zij hulp krijgen van medemensen die zich belangeloos inzetten. De vrijwilligers voelen zich vooral verbonden met Slachtofferhulp vanwege de sociale relaties: de contacten met cliënten, de samen werking met collega- vrijwilligers, het contact met beroepskrachten en ketenpartners. De hulp wordt geboden aan slachtoffers, hun familieleden of nabestaanden van onder andere geweldsdelicten, woninginbraken, zedendelicten en verkeersongevallen. Vrijwil ligers die juridische diensten verlenen, dragen zorg voor een goede en adequate onderbouwing van schade, zowel materieel als immaterieel. Dit gebeurt bij een terechtzitting via een zogeheten merendeel van de bijna 300 bezoekers, die afkomstig waren uit alle windstreken, met een positiever beeld van tbs naar bui ten ging dan dat ze binnen was gekomen. Het jaarlijkse 'kijkje in de keuken', ook letterlijk want de tbs-patiënten van het onderdeel 'consumptief' van de afdeling Tijdsbesteding, Leren en Werken (TLW) hadden gezorgd voor een keur aan lekkere hapjes, werd daarmee ook dit jaar weer op prijs gesteld. voegingsformulier, maar ook via bijvoorbeeld het Schadefonds geweldsmisdrijven. Daarnaast ondersteunt en adviseert de vrij williger cliënten betreffende blik schade bij een verkeersongeval via de verzekering van de tegen partij. Indien gewenst adviseert de vrijwilliger cliënten aangaande de Letselschade Advocatuur. Vrijwil ligers treden op als gemachtigde ter terechtzitting, zij bewaken de voortgang van het juridisch traject en informeren de cliënt hierover. Slachtofferhulp Nederland Regio Zuidoost is voor haar juridische afdeling op zoek naar nieuwe vrijwilligers: mensen die secuur zijn, aandacht hebben voor details en oog hebben voor routines en procedures. Mensen ook, die planmatig en doelmatig kunnen werken. Vooral ook mensen die affiniteit hebben met, of interesse hebben in juridische dienstverle ning! Informatie over het werken als vrijwilliger bij Slachtofferhulp Nederland is in te winnen via tel. 0900-0101 (vraag naar Jacque line Knops of Gitte Staadegaard). Mailen kan ook regio.zuidoost@ slachtofferhulpnl L.A.G. staat in dit geval voor Löns Artiensten Gala, dat gehouden wordt door Fanfare Vriendenkring Overloon op Hemelvaartsdag 17 mei in het kader van het 100- jarige bestaan. De titel zegt het al, tijdens deze avond komt er feest muziek voorbij, maar zul je ook af en toe een zakdoek nodig hebben vanwege onvervalste smartlap pen. Maar daar blijft het niet bij, ook Duitse schlagers en Engelsta lige nummers zullen de revue pas seren. En dit alles wordt voor het voetlicht gebracht door allemaal Lönse zangers en zangeressen, die in de huid kruipen van de echte artiest. Zo kan men luisteren naar: Willeke Alberti, Zangeres zonder Naam, Guus Meeuwis, Jürgen Mar cus, Freddy Quinn, Heino, Ilse de Lange, Peter Koelewijn,Abba, Rob de Nijs, Henk Wijngaard, Denny Christian en Mieke, George Baker, Spandau Ballet, Jan Smit, Robbie Williams, Gloria Gaynor en Polle Eduard. Zij worden begeleid door Afgelopen zondag was het een drukte van belang bij Danscen trum Janssen aan de Raadhuis straat. Daar vonden de jaarlijkse Brado damkampioenschappen plaats waaraan deelgenomen werd door diverse dansscholen uit Brabant en Limburg. In een In deze tijd in het jaar kan er huidmadenziekte optreden bij schapen. De ziekte wordt veroorzaakt door de maden van een vlieg, genaamd Luci- lia sericata, deze vlieg legt zijn eitjes in vieze wol van scha pen. Bij de juiste temperatuur komen deze eitjes binnen 1 dag uit en ontwikkelen zich tot maden. Deze maden kruipen richting de huid en beginnen zich daar een weg door de huid naar bin nen te eten. Hierbij eten ze zich tot onder de huid en eten het schaap als het ware levend op. Nadat ze zich volgegeten hebben laten de maden zich vallen en verpoppen zich en worden uit eindelijk een groene glimmende vlieg. Om dit te voorkomen zijn er meerdere mogelijkheden. Als de schapen geschoren zijn is de kans dat een schaap huidmadenziekte oploopt in de twee maanden na het scheren veel kleiner, scheren is dus een goede methode om huidmadenziekte te voorkomen. Verder houdt de vlieg er van om de band De Smarties, bestaande uit toetsen, accordeon, gitaar, bas gitaar, slagwerk en percussie. Bij veel nummers wordt deze band versterkt met een blazerssectie uit de fanfare: twee trompetten, saxo foon en trombone. Kortom, een professionele avond met alleen maar amateurs. De avond vindt vanaf 21.00 uur plaats in het feest- paviljoen op het 14 Oktoberplein. Vanaf 20.30 uur is het paviljoen open. De presentatie is in handen van Dave Henckens. In de voor verkoop zijn kaartjes verkrijgbaar bij kapsalon Toine, bakker Degen en Toon van Opbergen. e-mail: PEEL EN MAAS gezellige en sfeervolle ambiance werd er gedanst in zowel de debu tanten en de amateurklasse. Het was voor de dansliefhebber een genot om naar te kijken. Door de Venrayse dansschool werden maar liefst finaleplaatsen in de wacht gesleept. zijn eitjes te leggen in vieze wol. Er moet dus voorkomen wor den dat de schapen dunne mest hebben en dus is het van belang ervoor te zorgen dat de schapen goed ontwormd zijn zodat de mest niet dun is. Ook kunnen de schapen behandeld worden met een diergeneesmiddel, dit voor komt een besmetting met de huid maden gedurende enige tijd. Dit kan met Neocidol (zes tot acht weken werkzaam) of met Clik (zestien weken werkzaam), deze middelen kunnen over de rug van het schaap heen gegoten worden. Hoe kan men zien of een schaap eventueel last heeft van huidma denziekte? De schapen zijn erg onrustig, grazen niet meer en pro beren zich te krabben.Als men de vacht aan de kant doet, kan men de maden zien kruipen. Wanneer men denkt dat zijn schapen huid madenziekte hebben, kan men contact opnemen met de dieren artsenpraktijk, zodat de maden verwijderd kunnen worden. Voor meer informatie over huidmaden ziekte kijk op www.vooralledie- renhetbeste.nl. Eindstraat 12, tel. 581553 www.gunhoek.nl Venray-Oirlo "V In de vroege uurtjes werden zondag in Venray en kerkdorpen weer wijs Focus in Venray gaat. Nieuw dit jaar was het champagne ontbijt de inmiddels bekende moederdagontbijtjes van Kiwanisclub de Rooyse om de moeders nog meer te verwennen. Binnenkort wordt de exacte Ladies bezorgd. En net als vorig jaar was het ook dit keer weer een groot opbrengst bekendgemaakt en aan de schoolleiding van Focus overhan- succes. De Rooyse Ladies hebben maar liefst 200 ontbijtjes bezorgd digd. Het ontbijt werd mede mogelijk gemaakt door vele sponsoren in waarvan de opbrengst naar het kookatelier van speciaal basisonder- de regio en de kookkunsten van de Rooyse Ladies zelf. redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7