Meerlo-Wanssum en Wonen Venray leggen woningbouwprestaties vast Open dagen vliegclub LSV Goch Enquête over renovatie gemeentehuis 7,3 voor politie Venray publiceert bekendmakingen op Google Schoolgebouw De Keg wordt gesloopt Julicher Meijer Contactlenzen? SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Wij doen niet anders! Kurstjens Contactlenzen PEEL EN MAAS Woensdag 16 mei 2007 - Pagina 3 Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek DE SCHEIDINGSWEG Op dinsdag 15 mei hebben wethouder Carla Brugman (Volkshuisvesting, Meerlo- Wanssum) en Liesbeth van Beek (directeur Wonen Ven ray) hun handtekening gezet onder het Convenant Pres tatieafspraken Wonen 2007- 2010. Beide partijen hebben hierin vastgelegd welke pres taties ze de komende jaren gaan leveren op het gebied van woningbouw. Zo zijn er afspraken vastgelegd over de huisvesting van huis- John Cuppen (60) is al bijna zijn halve leven lid van de Duitse vliegvereniging LSV Goch. Hij is tegenwoordig bijna dagelijks te vinden bij de Duitse club: als bestuurs lid, als onderhoudsman en hij verzorgt een groot deel van de rondvluchten. Tijdens Pinkste ren zijn er in het Duitse Asper- den drie open dagen met veel spektakel in de lucht. Er zullen vele demonstraties worden gegeven tijdens de drie open dagen. Er zijn rondvluchten met kleine gemotoriseerde vlieg tuigen, zweefvliegtuigen, tandem sprongen, een prachtige show van spiegel-en synchronflying met live commentaar vanuit de cockpit, en vliegsleepkunst. Iedereen die wil, mag zelf meedoen aan al die demonstraties. Voor kinderen is er een springkussen en er zijn moge lijkheden om een hapje te eten en te drinken. Genoeg redenen om een dagje te kunnen genieten, De lokale partij inVENtief gaat een enquête houden over de verbouwing van het gemeentehuis die 30 miljoen euro gaat kosten. InVENtief spreekt van geldverslinding en keert zich als enige partij fel tegen de 'peperdure' ver bouwing. "Wij hebben heel sterke gevoe lens, en ook wel redelijk sterke aanwijzingen, dat de politieke verhoudingen niet overeenko men met de meningen en gevoe lens van de Venrayse bevolking", zegt voorzitter Ben Roelofs. In de gemeenteraad werd het idee geopperd om een referendum te houden. Hiervoor ondervond inVENtief geen enkele bijval. houdens met een laag inkomen, gehandicapten en ouderen. En over wonen, welzijn en zorg, leefbaarheid en herstructurering, nieuwbouw, samenwerking en communicatie. Ieder jaar stellen beide partijen een activiteitenplan op om de gemaakte afspraken concreet uit te werken. Een van de afspraken die gemaakt is, gaat over het aanbod van woningen. De gemeente en Wonen Venray zien het als hun maatschappelijke verantwoorde lijkheid om samen te zorgen voor vindt John Cuppen.'Er wordt geen entree geheven tijdens de open dagen. Alleen als je zelf wilt deel nemen aan het parachutespringen of aan de rondvluchten, moet je de kostprijs voor zo'n activiteit betalen. En geloof me: dat loont zich. Ik nodig alle Venraynaren en inwoners uit de kerkdorpjes uit om tijdens Pinksteren de open dagen van onze vliegvereniging in Asperden, onder de rook van Goch, te bezoeken. Het zal een onvergetelijke ervaring zijn." PIPER John Cuppen begon dertig jaar geleden met vlieglessen."Dat deed ik toen nog in Budel. Maar door mijn werk miste ik veel lessen, waardoor het allemaal eigenlijk niet echt opschoot.Twee jaar later ontdekte ik dat vliegen in Duits land voordelen heeft, het is onder meer goedkoper dan in Neder land. Op 1 oktober 1979 ben ik lid geworden van de vliegclub LSV Goch. Deze vereniging doet InVENtief maakt zich grote zor gen over de verstrekkende gevol gen van de zoveelste verbouwing van het gemeentehuis. De 30 mil joen euro kan niet beschikbaar zijn voor andere, betere en meer noodzakelijke doelen binnen de gemeenschap van Venray, zegt de partij. Bij een dergelijke ingrijpende beslissing wil inVENtief graag de mening van de burgers van Venray betrekken. Iedereen die zijn gedachten of ideeën over dit onderwerp kwijt wil, kan dit doen via e-mailadres 'info@inventief- venray.nl'. Op de website 'www. inventiefvenray.nl' verschijnt een enquête waarvoor alle inwoners van Venray worden uitgenodigd hun mening kenbaar te maken. een voldoende kwalitatief aanbod van betaalbare huurwoningen. Op dit moment is er sprake van wachttijden in de huursector. De gemeente wil met nieuwbouw inspelen op de woonwensen van de bevolking. Daarbij houdt ze rekening met het aanbod van woningen die bij doorstroming vrijkomen. In de prestatieafspra ken zijn concrete projecten vast gelegd voor 2007 tot en met 2010, waarbij Wonen Venray een rol speelt. Verder treft de gemeente maat- veel aan motorvliegen en zweef vliegen. Ik leerde er motorzweven. Deze vliegtuigen kunnen op eigen kracht omhoog en zweven daarna naar beneden." Inmiddels is er veel veranderd. "Ik heb me gespecialiseerd in het motorvliegen en maak samen met anderen gebruik van een Piper, een vierpersoons motorvliegtuig. Verder ben ik bestuurslid gewor den. Ik ben onlangs met vervroegd pensioen gegaan en sindsdien ben ik bijna iedere dag op de club te vinden. Ik doe veel onderhoud aan de club vliegtuigen en aan mijn eigen vliegtuig. En verder geef ik rondvluchten aan mensen die dat willen. Mensen die bijvoorbeeld een dagje naar Texel willen vlie gen, kunnen dat met mij doen." VENRAYNAREN Tot de luchtvloot van LSV Goch behoren motorvliegtuigen, zwe vers en ultralighttoestellen. "De club onderscheidt zich juist van wege dat uitgebreide aanbod van De Politie Limburg-Noord krijgt een 7,3 voor het aangifte proces. Deze ruime voldoende krijgt het korps van het onder zoeksbureau dat in de arm is genomen door een auditcom- missie van het Regionaal Col lege. Een compliment voor het korps, aldus de onderzoekers, maar er zijn ook nog veel zaken te verbeteren. In algemene zin loopt het aan gifteproces zonder al te veel pro blemen en de klantvriendelijkheid is voldoende, aldus de onderzoe kers. Maar er zijn ook aanbevelin gen. Op strategisch niveau moet meer geïnvesteerd worden in procesbeschrijvingen en vooral ook in bewustwording van het belang van een goede afhande ling van de aangifte. Op tactisch niveau moet meer tijd en geld geïnvesteerd worden in deskun digheidsbevordering en een slui tende kwaliteitscontrole. Op ope rationeel niveau moet het korps meer energie steken in aandacht, privacy, informatievoorziening en communicatie. Ook de nazorg rond de de aangifte, zoals afloop berichten en terugkoppeling, kan beter. De onderzoekers conclude ren dat het nagenoeg niet voor komt dat een zaak geseponeerd wordt omdat de kwaliteit van de aangifte niet goed is. Verbeterin gen zijn wel nodig om de burger nog meer ten dienste te zijn en de aangiftebereidheid te vergroten. Het gaat dan vooral om kwaliteit, regelen die moeten voorkomen dat het woningaanbod in kwali tatieve zin op termijn niet meer past bij de samenstelling van de doelgroep van beleid. LEEFBAARHEID Voor plezierig wonen is méér nodig dan een fijne woning. In de prestatieafspraken is opgenomen dat Wonen Venray de bevordering van de leefbaarheid in de dorpen stimuleert door het meefinancie- ren van projecten via haar leef baarheidsfonds. Voorbeelden van lesmogelijkheden van andere ver enigingen." John Cuppen is niet de enige uit Venray die lid is van de vliegver eniging. "We zijn met ons vijven. Sommigen zijn meer gericht op het zweefvliegen en andere doen net als ik aan motorvliegen. De vier andere clubgenoten uit Ven ray werken allemaal, zodat ze met name in de weekeinden bezig zijn met hun hobby. Peter Hanen bij voorbeeld is in het dagelijks leven directeur van een fabriek, maar in het weekeinde geniet hij van het motorvliegen. Door het organi seren van de open dagen hopen we op meer nieuwe leden. Ja, ook meer nieuwe leden uit Venray." GEEN WINST "Omdat we een vereniging zijn, mogen we geen winst maken. De lidmaatschappen zijn daar door relatief goedkoop. De jeugd betaalt bijvoorbeeld slechts 22,50 euro per maand. Het inschrijfgeld is iets duurder: zo'n 300 euro voor klantvriendelijkheid en nazorg. Het Regionaal College heeft in 2005 een auditcommissie in het leven geroepen. Deze commissie heeft een audit gedaan naar het aangifteproces van de politie. De DSP-groep uit Amsterdam heeft dit onderzoek gedaan. Ze hebben daartoe onder andere interviews gehouden in het korps. En ze heb ben zogenaamde 'mystery guests' naar de politiebureau's gestuurd, en zelfs enkele 'mystery calls' en 'mystery mails' gedaan. Het onder zoek is op 11 mei gepresenteerd aan het Regionaal College. De korpsleiding zegde daar toe dat ze met de aanbevelingen uit het rap port aan de gang gaat. Cactussen en vetplanten De vereniging Succulenta afde ling Maas en Peel houdt op zon dag 20 mei een open dag. Tijdens deze dag kijken de bezoekers hun ogen uit bij de deelnemende cac tussen- en vetplantenhobbyisten. Men ziet een zeer grote verschei denheid van planten die men nor maal zelden of nooit te zien krijgt. Ook kan men vragen over planten stellen of informatie over de ver eniging inwinnen. De open dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De deelnemers die hun kas open hebben zijn: Th. Gommans, Hondsdraf 10 in Venray en P. Wienen, St. Catharinastraat 4b in Leunen. deze projecten zijn het aanpas sen van de groenvoorziening, het plaatsen van een zitbankje of het verlichten van achterpaden. Een plan kan ingediend worden door een groep buurtbewoners, een bewonerscommissie of een instel ling. Voor de gemeente zijn de dorpsomgevingsprogramma's (DOP's) mede uitgangspunt voor de bijdrage in de leefbaar heid. De dorpsraden stellen deze programma's op en de gemeente ondersteunt ze daarbij. John Cuppen uit Venray is tegenwoordig bijna dagelijks te vinden bij de Duitse club LSV Goch. de jeugd en studenten, en 600 euro voor volwassenen. Als je lid bent, krijg je dan wel een gratis vliegcursus. Je mag zelf bepalen of je dan voor het zweefvliegen of voor het motorvliegen gaat. Zweefvliegen is meer een zomer sport en teamsport. Motorvliegen kun je het hele jaar door doen. Er zit dus eigenlijk voor iedereen wel een cursus bij die hij of zij leuk vindt." De open dagen zijn gratis. Er wordt gevlogen op zaterdag en de beide Pinksterdagen. Vliegveld Asperden ligt in Duits land, 10 kilometer ten oosten van Gennep, aan de weg Kleef -Goch B504.Voor alle bezoekers die met auto of motor komen, zijn er in de directe omgeving voldoende gra tis parkeerplaatsen Meer informatie: www.lsv-goch. de en 0049-28234962. Politie onderzoekt ramkraak De politie onderzoekt een ram kraak die vorige week in de nacht van woensdag op donderdag werd gepleegd op computerwin kel Albeng aan De Bleek in Venray. Een wit busje van het merk Hyun dai ramde tussen kwart over vijf en half zes de toegangsdeur van de onlangs geopende zaak. De daders gingen er onder andere met computerapparatuur en lcd- tv's vandoor. De schade bedraagt volgens een woordvoerder van het bedrijf tussen de 10.000 en 15.000 euro. Het busje dat bij de ramkraak werd gebruikt, is woens dag gestolen vanaf een parkeer plaats aan de Hubenhof. Mogelijk zijn er mensen die het busje in de tijd tussen de diefstal en de ramkraak nog hebben gezien. De politie komt graag in contact met die mensen of getuigen die iets hebben gezien of meer weten van de ramkraak. Zij worden verzocht te bellen met de politie Venray, tel: 0900-8844, of via Meld Misdaad Anoniem, tel: 0800-7000. Inbraak in winkel Venray Onbekenden hebben vorige week in de nacht van maandag op dinsdag rond 03-00 uur een inbraak gepleegd in bijouteriezaak Chic Choc aan de Grotestraat. Volgens de politie gaat het om drie jongens die een ruit ingooi den en onder meer tassen uit de etalage gristen. Een buurman zorgde ervoor dat de jongens op de vlucht sloegen. 'Gemeente gaf geen opdracht tot sloop' De gemeente is ongelukkig met het artikel 'Loods Nellissen afge broken' van vorige week in deze krant. In de aanhef staat dat de gemeente opdracht heeft gege ven om tijdens de vakantie van Nellissen de loods af te breken. Even verderop stelt wethouder Teunissen dat het juist de fami lie is geweest die de aannemer de sloopopdracht heeft gegeven. Dit blijkt ook zo te zijn. "Het arti kel wekt sterk de suggestie dat de gemeente op een niet nette manier met haar burgers omgaat", zegt voorlichtster Noella Sprij."De betrokken wethouder is hierop de laatste dagen meerdere malen aan gesproken. In de eerste alinea is de toon al gezet en dat ontkracht de latere opmerking van Teunis sen." Politie houdt man met drugs aan De politie heeft in de nacht van vrijdag en zaterdag een 21-jarige man uit Venray aangehouden op de Binnenweg in Boxmeer. Een agent zag dat de man zich samen met twee andere mannen ver dacht gedroeg. Controle wees uit dat de verdachte een gebruikers- hoeveelheid cocaïne en weed bij zich had. Hij stond op het punt drugs te gebruiken. De agent hield de man aan. Hij heeft een proces verbaal gekregen en de drugs zijn in beslag genomen. Printwerk offerte? www.vandenmunckhof.nl Het leegstaande school gebouw van De Keg aan de Blauwververstraat in Veltum wordt gesloopt om waar schijnlijk plaats te maken voor woningbouw. De open bare school is vorig jaar ver huisd naar de gebouwen van katholieke school Coninxhof even verderop aan de Gouds midstraat. Coninxhof kampte met leegstand vanwege het sterk afgenomen aantal leer lingen. Jenaplanschool De Keg maakte de laatste jaren daarentegen een sterke groei door. Vanaf eind jaren zeventig huist de school aan de Blauwververstraat. De gemeente wilde het leegstaande gebouw aanvankelijk benutten als wel- zijnsaccomodatie. Het pand is ook in beeld geweest als werkplek voor het bureau handhaving van vier gezamenlijke gemeenten. Gezien de slechte bouwkundige staat en de vele aanpassingen die nodig zijn, is een herbestemming heel moeilijk. Vandaar dat het college besloten heeft het pand te slopen en het perceel over te dragen aan het grondbedrijf. Het pand heeft een boekwaarde van 227.159 euro terwijl de grond Klankbordgroep Wmo Er komt een lokale klankbord groep Wmo. Deze klankbordgroep krijgt invloed op de ontwikke ling van de Wet maatschappelijke ondersteuning. Vertegenwoor digers van belangengroepen op het gebied van de Wmo krijgen in deze klankbordgroep een plaats. De betrokkenheid bij de Wmo loopt van jongeren tot en met ouderen. De klankbordgroep krijgt een adviserende functie. Verder wordt een netwerkover- leg Wmo gevormd waarin aanbie ders van Wmo-producten plaats nemen. De gemeente heeft hierin een wettelijk bepaalde rol als regisseur.Als laatste stap zal er een cliëntenraad Wmo komen. Venray wil de cliëntenraad in overleg en op advies van de leden van de klankbordgroep oprichten. De Wmo is per 1 januari 2007 ingevoerd. De Wmo geeft uitvoe ring aan huishoudelijke zorg, de wet voorzieningen gehandicap ten, de welzijnswet en een aantal subsidieregelingen. 59-600 euro waard is. De locatie zal worden meegenomen in de verdere herontwikkeling van het centrum van Veltum. Binnenkort worden twee flats gesloopt en vervangen door nieuwbouw. Ook zijn er plannen voor de nabijgele gen garage Strijbosch en het tank station op de hoek Blauwververs traat-Langstraat. Omdat het schoolgebouw al lan gere tijd niet meer onderhouden is, verpaupert het snel. Omwonen den klagen ook over vandalisme en overlast. In 2004 is 120.000 euro uitge trokken voor de herbestemming van De Keg. Van dit bedrag is nog 55.000 euro over. Er is 11.000 euro uitgegeven aan plannen en ontwerpkosten voor renovatie van De Keg. Het was de bedoeling ondermeer de tieneractiviteiten in De Keg erin onder te brengen. Later is hiervoor de kelder van Coninxhof ingericht voor 54.000 euro. Deze kosten zijn betaald uit het budget voor de renovatie van De Keg. De bewoners van de omlig gende straten Blauwververstraat, Niessenstraat en Vollenbergstraat hebben een brief ontvangen van de gemeente waarin de sloop wordt aangekondigd. Vervolg voorpagina Steeds meer evenementen doen beroep op gemeente Naast de nieuwe aanvragen kent de lijst veel oude bekenden zoals de Vlakwatercross (2.000 euro), Avondvierdaagse (1.600 euro), Fietsvierdaagse (4.100 euro), Venray Muziek Totaal (4.000 euro), internationaal judotoer nooi (2.200 euro), internationaal A-jeugdvoetbaltoernooi Oostrum (1.000 euro), internationaal tafel tennistoernooi (300 euro), Klas siek op locatie (2.000 euro), samengestelde paardensport wedstrijd Castenray (1.000 euro), levende kerststal (1.050 euro) en Sportgala (1.850 euro). Het winterfestival met de ijs baan is met 15.000 euro verreweg het best gesubsidieerde evene ment. Het winterfestival wordt dit jaar gehouden van 7 december tot en met 7 januari 2008. De meeste evenementen ont vangen de gevraagde subsidie dat meestal al vele jaren een vast bedrag is. Er zijn twee uitzonde ringen. Venray Muziek Totaal wordt dit jaar gehouden op vrijdag 22 juni. Het muziekevenement in hartje Venray krijgt een hoge waardering omdat het veel lokale bezoekers trekt. De routes en diverse locaties hebben een positieve uitstraling op het gehele winkelcentrum. De organisatie heeft gevraagd om 6.000 euro. Want het evene ment groeit en het bestuur wil graag een kwaliteitsslag maken. Zoals het werken met dubbele podia zodat de optredens continu kunnen doorgaan. Voorheen kreeg Muziek Totaal 2.500 euro. Omdat vorig jaar het tienjarig jubileum gevierd werd, is de subsidie een malig verhoogd tot 4.000 euro. Het was toen ook een tweedaags evenement. De gemeente wil dit jaar niet verder gaan dan 4.000 euro. De organisatie zal zelf actief sponsors moeten werven bij de centrumondernemers, vindt de gemeente. De organisatie geeft aan dat daarvoor de tijd ontbreekt. Want niet alle ondernemers zijn lid van Venray Centraal en de niet- leden zullen allemaal apart bena derd moeten worden. Er is wel een convenant afgesloten met de lokale horeca voor een jaarlijkse bijdrage. Na de evaluatie wil de gemeente opnieuw duidelijke afspraken maken. De samengestelde paarden sportwedstrijd in Castenray, die onlangs gehouden werd, kreeg vorig jaar nog 2.500 euro subsidie omdat toen het Limburgs kampi oenschap eraan gekoppeld was. De organisatie vroeg opnieuw 2.500 euro maar kreeg ditmaal 1.000 euro omdat het nu om een 'regulier sportevenement' gaat. Het evenement telt tweehonderd deelnemers en trekt circa twee duizend bezoekers. Proms Leunen-Veulen-Heide is een vijfjaarlijks evenement en staat dit jaar niet op de lijst. Het is vorig jaar gehouden en ontving toen een bijdrage van 500 euro. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie ADVOCATEN arbeidsrecht Aanbevolen door specialisten! De gemeente Venray publi ceert haar officiële bekendma kingen ook via Google Maps en Google Earth. Hiermee loopt de gemeente Venray voorop in Nederland. Het toegankelijker maken van bekendmakingen sluit perfect aan bij de doel stellingen van de gemeente Venray om haar informatie op een transparante en laagdrem pelige manier beschikbaar te stellen. Overheidsinformatie op maat is hierbij een belangrijk uitgangs punt. De gemeente Venray heeft gekozen voor deze nieuwe toe passing om haar inwoners op een aantrekkelijke en toegankelijke manier te informeren over nieuwe bekendmakingen in hun directe omgeving.Veel informatie is name lijk pas interessant voor inwoners als iets in hun eigen straat of wijk speelt. Vorig jaar heeft Ven ray ook al deelgenomen aan een pilotproject bekendmakingen. Dit pilotproject was een initiatief van Advies Overheid.nl, een program mabureau van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Konink rijksrelaties (BZK). Het uiteinde lijke doel hierbij was het beschik baar stellen en vindbaar maken van bekendmakingen op internet. Een volgende stap hierbij is om burgers en bedrijven proactief (bijvoorbeeld via hun e-mail) op de hoogte te houden van alleen die bekendmakingen die zij ook daadwerkelijk wensen te ontvan gen. De komende jaren gaat de gemeente Venray verder investe ren in het uitbreiden van dienst verlening via internet. cherokee ARCti Venray - Tel. 0478 - 521 070 De juiste weg in de goede richting Hans Peeters 077 3523359 of 06 53264978 Bezoek onze websitewww.scheidingsweg.nl Vraag uitgebreide documentatie aan: Noorderhof 20 - Venray - T: 0478 - 550630 ui i iy cii iy oi uyu in ly Gratis kennismakingsgesprek

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3