SVOC breekt met trainer Venray 4 kampioen m Leunen E1 kampioen m Ruime winst Red Caps Jumpers'76 Basketball Challenge TOP'27 verspeelt promotiekansen Opmars TC Rodhe Twee treffers Lenneke Bouwmans Dagzege Gerrit Janssen 9. JE i PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Woensdag 16 mei 2007 - Pagina 21 Voorzitter Nelissen: "Er was te weinig vertrouwen" SV Leunen SV Merselo SV Oostrum SV United SV Ysselsteyn Successen tennisjeugd SV Venray Trainer Peter Seuren weggestuurd, rode kaart voor Dave van Rijswick niet ontvangen? Bel 582877! MHCV PC De Jumpers SVOC'Ol en trainer John Geelen zijn uit elkaar. Vrijdagavond kreeg Geelen van het bestuur te horen dat de spelersgroep niet met hem verder wil. Drie dagen eerder spraken de spelers hun onvrede uit. "Er is te weinig vertrouwen. Het klikte niet meer goed", zegt voorzitter Jan Nelissen. Geelen was pas een seizoen werkzaam bij de fusieclub. Nelissen: "We konden niet samen verder. De prestaties werden steeds minder. We hebben voor komend seizoen nieuw elan nodig." Door Henk Willemssen John Geelen reageert uiterst teleurgesteld. Een week eerder wist SVOC'Ol zich op de valreep te hand haven in de vijfde klasse. "Nee, ik had het helemaal niet verwacht dat ze me zouden wegsturen", zegt de Weerte naar. "Ik ben het er ook niet mee eens. Maar als een partij niet verder wil, dan houdt het op. Ik was graag bij SVOC. Ik heb met mijn hele ziel en zaligheid bij die club gewerkt. De onvrede heb ik niet gevoeld." De 51-jarige Weertenaar volgde een jaar geleden Ruud Vermeer, die drie seizoenen bij de club werkte, op. De eerste competitiehelft verliep voor spoedig en werd afgesloten met de vierde plaats. Na de winterstop kwam de klad erin en belandde de ploeg uit Oirlo-Castenray in de degradatiezone. Tijdens de winterpauze ging de selec- tiegroep een weekeinde weg naar Zuid-Limburg. "Sindsdien zijn trainer en spelers uit elkaar gegroeid", zegt voorzitter Nelissen. "Nee, bij mijn weten is daar verder niets gebeurd." Geelen op zijn beurt vertelt dat hij 's zondags eerder naar huis vertrokken is. "Dat is mij achteraf kwalijk geno men. Ik zou zonder iets te zeggen zijn weggegaan. Maar de meeste spe lers lagen toen nog te slapen. Als de prestaties minder worden dan krijgen dit soort randverschijnselen de over hand", meent de ex-trainer. Op de slotdag van de competitie wist SVOC'Ol zich tenauwernood te handhaven door de 3-2 zege op Resia. Twee dagen later, op dinsdagavond, zat het bestuur met de spelersgroep bijelkaar voor een evaluatie. "De spe lers wilden liever verder met een andere trainer. Als er geen vertrouwen meer is en de trainer kan de groep niet meer op scherp zetten, dan kun je alleen maar afscheid van elkaar nemen", zegt Jan Nelissen die Geelen prijst om zijn vakmanschap. "John is niet alleen een bevlogen en emotio nele clubman. Maar hij was ook een goede trainer. Maar helaas zijn de spe lers en hij uit elkaar gegroeid." De Weertenaar stond ook bekend om zijn capriolen langs de lijn. Bij een doelpunt maakte hij steevast een vreugdedans in het veld. Na afloop van de wedstrijd tegen Resia ging hij languit op de grasmat liggen. Nelis sen: "Ja, zo is hij. Het is een man vol emotie. Daar hebben we ook met hem over gesproken. Maar hij speelt geen toneel. Zo is hij nu eenmaal." John Geelen reisde vrijdag nog vol goede moed naar sportpark De Heesakker. Voor de training had hij een gesprek met het bestuur. "Teleur stellend. Ik heb er een kater aan over gehouden. Eerlijk gezegd, ik had niet zien aankomen. Natuurlijk merkte ik wel dat de motivatie wat minder werd. Maar de spelers spraken zich nooit echt uit. Ook de aanvoerder (Paul Büddiger, red.) heeft zich nooit bij mij gemeld over wat er leefde in de groep. Had hij dat maar wél gedaan. Dan had den we erover kunnen praten. De spe lers moeten zelf eens in de spiegel kij ken. Ik heb er wel met de leider over gesproken. Dan krijg bijvoorbeeld te horen dat de wedstrijdbesprekingen te lang duren. Daar probeer je dan rekening mee te houden. Maar dit zijn meer randzaken." Na de zege op Resia valt het Geelen op dat hij nauwelijks betrokken wordt in de feestvreugde. "Normaal komen de spelers naar je toe en vliegen je om de nek. Want je hebt het samen gedaan. Maar dat gebeurde niet. Ze bleven op afstand. Ik had de spelers in mijn hart gesloten, maar andersom niet. Later in de kantine krijg je links en rechts wel een compliment. Dat doet me ook goed. Ik wilde de spe lers beter maken en SVOC naar een hoger plan tillen. Maar blijkbaar was de club daar niet aan toe", zegt Gee len die een een sneer uitdeelt naar de jeugdopleiding. "Ik wilde de techniek van de spelers verbeteren en ze slim mer maken. Maar in de jeugd hebben ze technisch en tactisch niets geleerd. Ze hebben alleen maar partijspelletjes gedaan. De spelers hebben zich nau welijks ontwikkeld en staan er ook niet voor open." Vrijdag na het gesprek loopt Gee len direct naar zijn auto. Afscheid nemen van de groep wilde hij niet. "Een paar spelers kwamen me nog na om een hand gegeven. Ik ben naar huis gegaan. Wat ben jij vroeg thuis, zei mijn vrouw. 'Ze hebben mij weg gestuurd', reageerde ik. Normaal ga ik altijd als laatste weg uit de kantine. Want ik had het er goed naar de zin." Tijdens de winterpauze kwamen Geelen en SVOC'Ol nog contractver lenging overeen."Het was slechts een mondeling akkoord", zegt Jan Nelis sen. "Er is niets getekend. Dat zouden we na afloop van het seizoen doen." SVOC'Ol zit dus financieel niet lan ger vast aan zijn trainer. "Ik kreeg ook alleen een onkostenvergoeding", zegt Geelen. "Achteraf is dat stom van mij geweest. Ik had gewoon deels een salaris moeten eisen. Maar ik ben met hun meegegaan omdat ik graag bij die club wilde werken. Daar heb ik nu spijt van." SVOC'Ol hoopt zo snel mogelijk een opvolger aan te trekken. "We heb ben al enkele trainers op het oog. Alhoewel de spoeling dun is. Toch hopen we er binnen een paar weken uit te zijn", aldus voorzitter Nelissen.. Uitslagen Leunen F4-HBSV F5 2-3 EWC'46 2-Leunen 4 2-2 Leunen E1 -Melderslo El 14-0 Leunen C2-Ysselsteyn Cl 0-6 FCV C2-Leunen C3 4-2 Leunen D2-Quick Boys Dl 0-8 Leunen B1 -DEV Arcen BI 6-2 Wittenh. D2-LeunenDl 0-2 SVOC'Ol vet-Leunen vet 1-0 Programma vrijdag 18 mei Leunen BI toernooi Meterik 18.30 Leunen B2 toernooi Meterik 18.30 Programma zaterdag 19 mei Leunen Cl toernooi Meterik 17.00 Leunen C2 toernooi Meterik 17.00 Leunen C3 toernooi Meterik 12.45 Leunen El toernooi Lierop 13.00 Leunen E3 toernooi Lierop 13.20 Leunen E5 toernooi Lierop 13.40 Programma zondag 20 mei Leunen E2 toernooi Asten 13 50 Leunen F3 toernooi HBSV 10.00 Leunen F4 toernooi Asten 10.10 Leunen F6 toernooiAsten 9.50 Programma dinsdag 22 mei VW'03 BI-Leunen BI 19.00 Uitslagen Merselo 2-Merselo vet./SVVenray.CO 4-3 Melderslo 1-Merselo 1 5-1 Kronenberg 4-Merselo 3 0-4 Merselo Bl-Blerick B2 1-0 SVEB BI-Merselo B2G 5-0 Merselo D1G-SV United D1CO 4-1 Merselo DIG-SVOC'01 Dl 0-12 Meterik MFIA-Merselo MF1A 4-0 Meterik MF1 B-Merselo MF1B 3-1 Meterik MFIA-Merselo MF1B 6-2 Meterik MF1 B-Merselo MF1A 3-2 Programma zaterdag 19 mei Merselo B2-Niftrik BI B.12.30 Merselo Cl-Niftrik Cl B.11.15 Seizoenafsluiting alle teams B. 13.00 SSS'18 vet-Merselo vet 17.00 Uitslagen Kronenberg Dl-Oostrum Dl 1-2 Oostrum Fl-Sparta' 18 F3 4-2 SW vet-SV Oostrum vet 6-1 Programma zaterdag 19 en zon dag 20 mei Oostrum BI toernooi SV Zwolle Programma zaterdag 19, zondag 20 en maandag 21 mei E en F kamp en C en D kamp Programma dinsdag 22 mei Wittenhorst E3-Oostrum E2 18.30 Uitslagen TOP'27 vet-SV United (W) vet 2-1 Ysselsteyn 4-SV United 3 1-1 Blerick da-SV United da 0-6 Meterik bl-SV United BI 3-1 Constantia Cl-SV United Clco 2-2 SV United Fl-Sveb F1 3-1 SV United mf 3+4-Meterik mf 1+2 4-3 Merselo Dlg-SV United Dlco 4-1 Maasdorpencup SV United Clco 2e SV United C2co le Programma zaterdag 19 mei SV United vet M/BW-Lottum vet 16.30 United vet W-Resia vet 16.30 Ysselsteyn Blg-SV United BI 14.00 SV United E4-Wittenhorst E4 10.30 SV United D3co Arcen toernooi 13.00 SV United F2 Arcen 9.15 Programma zondag 20 mei SV United E2 toernooi Arcen 13.15 SV United F3 Arcen toernooi 9.00 SV United C3co-VW'03 Venlo toer- 9.30 nooi Uitslagen Ysselsteyn 4-United 3 1-1 Ysselsteyn 5-Melderslo 3 2-1 Ysselsteyn 5-America 4 7-2 Excellent-Veteranen 2-2 Programma zaterdag 19 mei Veteranen-Beekse Boys 17.00 Tijdens de Limburgse jeugdkam pioenschappen tennis hebben de jeugdleden van TC Venray prima gepresteerd. Verschillende jeugdige tenniss(t)ers wisten daarbij door te dringen tot de finales in Sittard. In de categorie meisjes tot en met 12 jaar werd Julie Cremers Limburgs kampioene. In de categorie jongens tot en met 14 jaar werd Paul Geurts Limburgs kampioen en in de catego rie meisjes tot en met 14 jaar werd Manon van Erp tweede. Ten slotte werd Floris Boers in de categorie jon gens tot en met 14 tweede. Het vierde elftal van Venray is afge lopen seizoen kampioen geworden. Het team onder leiding van coach Roy de Klerk en speler/leider Ralph Sanders pakte de titel in de 4e klasse J met 52 punten uit 22 wedstrijden en een doelsaldo van 68 voor en 30 tegen. Na acht wedstrijden stond Ven ray 4 nog slechts zevende, maar door een indrukwekkende eindsprint met alleen maar zeges en een gelijkspel werd de titel veroverd. Leunen El is op overtuigende wijze ongeslagen kampioen geworden door deze week de laatste wedstrijd met maar liefst 14-0 te winnen. Op de foto de spelers en begeleiders van dit suc cesvolle team. Mustangs-Red Caps Venray 1-15 De softbalsters van Red Caps heb ben afgelopen zondag een ruime zege behaald op Mustangs. In Venlo werd het 1-15 voor de Venrayse dames. Red Caps was met maar acht vrouwen afgereisd naar Venlo waardoor een gat in het buitenveld ontstond en een automatische nul aan slag. Dit heeft RCV niet gehinderd om de overwin ning te pakken. In de eerste inning moest de Venrayse pitcher Sanne Erps nog op gang komen waardoor de Mustangs het ene puntje kon scoren. Daarna ging het pitchen erg goed en hadden de Venlose dames hier geen antwoord meer op. De ballen konden allemaal makkelijk verwerkt worden en aan Venrayse zijde werd geen fout meer gemaakt. Aan slag werd er goed geslagen door RCV, waaronder een drie- en tweehonkslag door Dayenne Sluyter. Door goed en agressief honk- lopen werden daarnaast nog een aan tal punten binnengesleept. Venray staat op zaterdag 16 juni in het teken staan van de Jumpers'76 3-on-3 Basketbal Challenge. De Ven rayse basketballvereniging houdt deze dag voor de tweede maal een heus 3-tegen-3 toernooi op het Schouw burgplein. Een dag vol sportieve pret, side-events en de nodige portie enter tainment! Het idee ontstond vorig jaar toen enkele leden van basketbalver eniging Jumpers'76 uit Venray, in het kader van het 30-jarig jubileum, een 3 tegen 3 toernooi wilden organiseren. Kleine ideeën werden al snel grote plannen en de eerste editie was een feit. Na een geslaagde eerste editie zal dit jaar de tweede editie van het toer nooi worden gehouden. Het ochtend programma is gereserveerd voor de jeugd tot achttien jaar. In de catego rieën Underl8, Underl6 en Underl2 wordt er gestreden om de eerste prijs, 's Middags zijn de volwassenen aan de beurt. Er is plaats voor zowel dames als herenteams. Tijdens deze dag is er ook voor de niet-basketballer genoeg te doen! Zo kan men zelf een balletje gooien op de oefenbasket of meedoen met de zogenaamde Broer Zus Shooting Range. Ook voor de minder actieve toeschouwer is er genoeg te zien, zoals VIP's en Streetdance performan ces. Inschrijven voor dit toernooi kan tot 2 juni via http://3-on-3.jumpers76. nl. Uitslagen Venray A2-Montagnards A1 Venray B6-Ysselsteyn B2G Venray D2-TSC04 Dl Wittenhorst E6G-Venray E14 Wittenhorst F2-Venray F3 Programma zaterdag 19 mei Venray A2 toernooi Venray a. 10.00 Venray B2 toernooi Venray Venray B3 toernooi Venray Venray B4 toernooi FC Oda RKDSO BI-Venray B5 Venray C2 toernooi Venray Venray C3 toernooi Venray Venray D2 toernooi Venray Venray D3 toernooi Venray Venray D7 toernooi DEV-Arcen 12.45 Venray D9M toernooi Achates v. 9.00 Venray El toernooi Venray Venray E2 toernooi Venray Venray E3 toernooi Venray Venray E5 toernooi Someren v. 13.00 Venray E12 toernooi SV Lierop 11.30 ZSV F1-Venray F1 Venray F6 toernooi MVC'19 v. 12.30 Programma zondag 20 mei Venray A2 toernooi Venray a. 10.00 Venray B2 toernooi Venray Venray B3 toernooi Venray Venray C2 toernooi Venray Venray C3 toernooi Venray Venray D2 toernooi Venray Venray D3 toernooi Venray Venray El toernooi Venray Venray E2 toernooi Venray Venray E3 toernooi Venray Venray E6 toernooi MVC'19 Venray E7 toernooi SV Budel Venray E9 toernooi RKSVO Venray E10 toernooi DEV-Arcen 12.30 Venray E15 toern. DEV-Arcen v. 12.30 Venray F2 toernooi HBSV v. 9.30 Venray F4 toernooi SV Unitas' 59 v. 8.15 Venray F11 toernooi DEV-Arcen v. 8.00 Venray F13 toernooi HBSV v. 9.00 Programma maandag 21 mei TOP'27 CIC-Venray C2 v. 18.00 Mierlo Hout F3-Venray F1 v. 17.30 ai 3-3 a3 6-7 1-6 a. 10.00 a. 10.00 v. 9-30 v. 13.00 a. 10.00 a. 10.00 a. 10.00 a. 10.00 v. a. 10.00 a. 10.00 a. 10.00 v. 8.15 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 v. 8.00 v. 13.00 v. 8.45 v. Sportnieuws -info Montagnards-TOP'27 3-1 (1-1). Doelpunten: 9- Niek van Lin 0-1; 45. Jeroen Franken 1-1; 62. Dick Kleeven 2-1; 95. Bart van Mil 3-1. Scheidsrechter: Grosveld (Swal- men). Toeschouwers: 250. Rode kaart: 70. Peter Seuren (trainer TOP'27) vanwege commentaar op de leiding; 97. Dave van Rijs wick (TOP'27) wegens neerhalen tegenstander. Gele kaart: Jeroen Franken en Bart van Mil (Monta- gnards). TOP'27: Bram Willems; Rob Janssen, Rob Heidens, Jan Jans sen en Dave van Rijswick; Ralph van Essen (87. Tim Vervoort), Tom Knoops, Nico Rongen (77. Cyriel Pingen) en Rick van Rijs wick; Kevin Goldschmidt en Niek van Lin. Door Henk Willemssen TOP'27 kan de vierde klasse uit zijn hoofd zetten. Na de 3-1 nederlaag bij Montagnards zijn de promotiekansen uiterst klein geworden. De Tienrayse ploeg vocht voor wat het waard was maar moest uiteindelijk het hoofd buigen. TOP'27 eindigde met tien man en zonder Peter Seuren. De trainer werd na herhaaldelijk commentaar door leidsman Gros veld achter de omheining gezet. Diep in de blessuretijd kreeg de 17-jarige linksachter Dave van Rijswick de rode kaart. Het zat de Tienraynaren zondag in De opspringende TOP-middenhalf Tom Knoops heeft alleen oog voor de bal. Bergen niet mee. Thuisploeg Montag nards verscheen als grote favoriet aan de nacompetitie. Voor TOP'27 was deelname aan het toetje al een heel mooie prijs. De vierde klasse komt wellicht ook nog te vroeg voor de oranjezwarten die pas twee jaar gele den de zesde klasse ontstegen. Feit is dat TOP'27 ook dit seizoen weer progressie geboekt heeft met een vrij jong team. Waar het plafond ligt, is moeilijk te bepalen. Maar een kleine dorpsclub als TOP'27 heeft nu een maal zijn beperkingen. Dat ligt bij het veel grotere Montagnards heel anders. De club uit Bergen vindt de vijfde klasse eigenlijk veel te min en wil zo snel mogelijk het verloren gegane ter rein heroveren. De thuisploeg startte omstuimig. Uit de eerste de beste aanval kwamen de Tienraynaren al goed weg toen de langse spits Ties Keiren net onder een hoge voorzet doorging. De openings fase was duidelijk voor Montagnards. Totaal tegen de verhouding in stond na negen minuten de 0-1 op het elek tronische scorebord. De naar links uit geweken Kevin Goldschmidt leverde een loepzuivere voorzet af die door Niek van Lin doeltreffend werd afge rond: ai Montagnards had meer individuele klasse in huis wat de Tienraynaren met veel strijd en inzet compenseerden. De thuisploeg bestookte het domein van Bram Willems die alle doelpogin gen verijdelde. Na dik een halfuur liet stopper Jan Janssen zich wegzet ten door Ties Keiren die ineeens uit haalde. Via de vingertoppen van goalie Willems belandde de bal op de paal. DeTienrayse ploeg leek ongeschon den het rustsignaal te halen. Totdat Bart van Mil door een hoog opgehe ven been het duel met Dave van Rijs wick, die zijn geschorste broer Tim als lniksback verving, won. TOP'27 wachtte tevergeefs op het fluitsig naal voor gevaarlijk spel. Terwijl ook de neutrale assistent zijn vlag omlaag hield. Uit de voorzet schoot Jeroen Franken tot grote ergernis van het Tienrayse kamp de 1-1 binnen. "Het was een duidelijke overtreding. Jam mer dat de scheids niet floot", zei aan voerder Tom Knoops. "Door een per fect uitgespeelde aanval kwamen we op voorsprong. Die 1-1 zo vlak voor rust was toch een tik." Na de pauze zouden de irritaties nog hoper oplopen. Vooral bij de fel coachende Peter Seuren die herhaal delijk verwijtend uithaalde naar de soms lankmoedig leidende Grosveld. De openingsfase was opnieuw voor de sterkere Bergenaren. Na een kwar tier knalde Dick Kleeven van net bui ten de zestien de 2-1 in de kruising. Daarna was de leidsman het com mentaar beu. Op z'n Horsters voegde Seuren de arbiter toe dat hij stront in zijn ogen had. Grosveld legde het spel stil en haastte zich naar de dugout. "Ik waarschuw voor de allerlaatste keer", riep hij waarna Seuren wijselijk zijn mond had moeten houden. Maar die reageerde direct: 'je moet wel van twee kanten fluiten'. Deze opmer king was er net een te veel waarna de coach kon vertrekken. Op de wal zo'n acht meter achter de dugout had Seu ren nog een beter uitzicht op het veld en liet zich ook horen. Tom Knoops maande zijn trainer, op aandringen van de arbiter, tot kalmte. Het bleef niet lang stil want even later werd Knoops binnen de beruch te lijnen van de sokken gelopen. Tot ontsteltenis van alles wat Tienray was, wuifde Grosveld de strafschop weg. Tom Knoops was na afloop reëel."Ach, ik kreeg wel een duw. Maar daarvoor maakte ik ook hands. Een penalty zou niet helemaal terecht geweest zijn." De beste kans was nog voor Niek van Lin die onbesuisd over knalde. Diep in de blessuretijd glipte Bart van Mil door de TOP-defensie. Via het lichaam van de ongelukkige Dave van Rijwick verdween de bal, onbereikbaar voor Bram Willems, in de benedenhoek: 3-1. Twee minu ten later werd de 17-jarige Van Rijs wick ook nog met rood van het veld gestuurd. "Montagnards is toch een sterke ploeg. Ze bleven maar komen en waren conditioneel sterker", vindt Tom Knoops. "De arbitrage zat inder daad niet mee. Die rode kaart was belachelijk. Maar we moeten ook niet teveel klagen. Wij hoeven niet per se te promoveren. Het is al leuk dat we nacompetitie spelen." Afgelopen zaterdag hebben de tennisheren van TC Rodhe de top per in en tegen TC Kerkrade met 1-5 gewonnen. Eric Pellen beet het spits af tegen de zeer lastige Bert Havenith. De eerste set werd door Eric verloren door de harde lastige wind waar zijn opponent beter mee om kon gaan. Na de onderbreking begon Eric voortva rend aan de tweede set. Hij joeg zijn tegenstander alle hoeken in en won de tweede set met maar liefst 6-0. De derde set werd uiteindelijk met zeker tennis door Eric gewonnen met 6-3. De tweede herenenkel werd gespeeld door Roel Swakhoven en won zeer eenvoudig van Heinrich Müssgens met 6-2 en 6-l.Thom trad aan tegen Huub Smeets, een altijd lastige tegen stander. Thom speelde echter zeer goed verzorgd tennis en won de eer ste set met 6-0. Na concentratie verlies verloor Thom de tweede. In derde set stelde Thom orde op zaken en won redelijk eenvoudig de derde set. Tus senstand 3-0. De vierde herenenkel Vlijmen-Venray 2-5 (2-3). Doel punten Venray: Lenneke Bouw mans (2x), Eveline Allard, Ingrid Herreats en Kim van KesseL Door een ruime 2-5 zege in de uitwedstrijd tegen Vlijmen behou den de hockeydames van Venray de kans op promotie in eigen hand. De gasten begonnen de wedstrijd sterk, bepaalden het spel en waren ontzet tend fel in de duels. Na tien minuten viel het eerste doelpunt voor Venray. Lenneke Bouwmans kreeg de bal aan gespeeld van Jacqueline van Gasselt en scoorde via een fraaie tipp-in: 0-1. De tweede treffer werd door Eveline Allard gemaakt na een prachtige aan val opgezet vanuit het middenveld. De tegenpartij was kansloos, drie man van Venray stonden vrij in de cirkel van de tegenstander. Met de voorzet van Kim van Kessel wist Allard wel raad: 0-2. Meteen daarna viel ook het derde doelpunt en leek Venray het duel vroegtijdig te beslissen. Een prachtige voorzet van Eveline Allard werd door opnieuw Lenneke Bouw mans op waarde geschat. Bouwmans rondde de Venrayse aanval bijzon der fraai af: 0-3. De thuisploeg kreeg daarna pas enige grip op de gasten en kwam via twee treffers helemaal terug in de wedstrijd. Nadat een speelster van Venray de bal in klemde, werd de volledig terecht toegekende strafbal goed benut: 1-2. Nadat een aanval van Venray werd onderbroken, werd van uit de Vlijmense verdediging met een lange bal de spits van de thuisploeg aan het werk gezet. Die maakte geen fout in het een-tegen-een duel met de Venrayse doelvrouwe: 2-3. Dit was tevens de ruststand. In de tweede helft was Venray dui delijk de sterkste ploeg. De gasten bepaalden het spel en Vlijmen had nauwelijks nog balbezit en beperkte zich tot verdedigen. Al snel viel de vierde treffer voor Venray. Uit een strafcorner schoof Ingrid Herreats de bal fraai in de hoek. Het laatste doel punt werd door spits Kim van Kes sel gemaakt, nadat ze prachtig twee tegenstanders voorbijging wist ze ook nog de keepster te verrassen met een mooi schot: 2-5. Door deze zege blij ven de Venrayse hockeydames kans behouden op de tweede plaats. Bij winst komende zondag promoveren de hockeysters. was voor Rob Olthoff. Hij had in Henk Hendriks een moeilijke tegenstander maar speelde redelijk tennis en won de eerste set met 6-4. De tweede set won Henk doordat Rob zijn spel van de eerste set niet kon doorzetten. De derde set moest de beslissing bren gen welke redelijk eenvoudig door Henk met 6-0 werd gewonnen. Na de enkelpartijen was een overwinning bij Kerkrade nog altijd mogelijk maar moest minimaal 1 herendubbel wor den gewonnen. Het eerste herendub bel werd gespeeld door Thom en Roel tegen Havenith en Smeets. Deze partij werd op het scherpst van de snede gespeeld en alle registers werden door beide partijen open getrokken. De eerste werd terecht door Rodhe gewonnen. De tweede set werd ver loren en moest ook hier de derde set de beslissing brengen. De heren van Rodhe trok aan het langste eind en sleepte de overwinning binnen door de beslissende set met 6-2 te win nen. De laatste dubbel werd gespeeld door het gelegenheids duo Pellen en Olthoff. Gemotiveerd om een goede uitslag mee naar huis te nemen werd aan deze partij begonnen. De Rodhe heren wonnen de eerste set en liepen in de tweede set eenvoudig uit naar een 5-2 en 40-15 voorsprong. Helaas werden deze matchpoints niet benut maar direct de volgende game wer den Hendriks en Mussgens gebroken en werd ook deze partij door Rodhe gewonnen. Tevreden werd de 5-1 overwinning vanuit Kerkrade meege nomen naar Venray. Volgende week staat de topper tegen TV Stein op het programma. De kampioen en degra danten worden waarschijnlijk pas op de laatste speeldag bekend. De stand aan kop: 1) Stein 5-22 2) Rodhe 5-17 3) De Gagel 5-16 4) Kerkrade 5-15. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Op de achtste speeldag was het opnieuw Gerrit Janssen, die met 68 slagen iedereen de dagzege voor zich opeiste. Jan Engels werd tweede met zeventig slagen en Ton Hendriks ver raste door met 73 slagen en 23 als laagste ronde als derde te finishen. Bij de dames was Miet Clevers met 79 slagen de veruit beste vóór Bets Wilms (86) en Annie Litjens (87). Ondanks zijn goede spel moest Gerrit Janssen tegen Theo Litjens (84) toch een ronde inleveren en won daarom slechts met 4 - 2. Jan Engels behaalde als enige de volle bak (6 - 0) tegen Riet Lemmens. Annie Litjens (87) ver raste de laatste tijd in vorm zijnde Jan Programma zaterdag 20 mei J8D2-Blerick I8D2 10.00 Venlo J8D3-J8D3 9.30 J6E1-Tegelen J6E1 10.00 Weert J6E3-J6E2 10.30 Weert MF3-JFlmx 10.00 M8D2-Venlo M8D5 10.00 M6El-Horst M6E2 10.00 HeldenM6El-M6E2 10.00 Weert IF1-MF1 10.00 Oss MA3-MA1 11.30 Civicum MB1-MB1 11.30 Den Bosch MB7-MB2 10.30 MCl-Gemert MCI 13.00 Venlo MC3-MC2 14.45 MDl-Blerick MD2 11.30 JAl-Oirschot JA1 14.30 Helden JB1-JB1 12.45 Son JD2-JDi 11.00 Programma zondag 20 mei Geel Zwart H5-Venray Hl 11.00 Weert HA-Venray HA 10.30 Venray D1 -Mierlo Dl 12.45 Venray D2-Liempde D4 11.00 De eerste selectiewedstrijd voor paarden is in Sevenum gehouden. De zusjes Jeurissen vielen in de prijzen. Iris Jeurissen behaalde een prijs in de categorie L met haar paard Tirana en Katja Jeurissen behaalde een zesde prijs in de categorie B met haar paard Raspoetin. Litjens (84) met liefst 5-1, ondanks een betere totaalscore. Gerrit Vermeu len (77) klopte Jan van Dijk (81) in een spannend gevecht met 4 - 2. Span nend was het ook bij Huub Straatman (76) tegen Ton Hendriks, waarbij Ton zijn opponent met 4-2 verraste. Bets Wilms (86) wist Piet van der Eist (80) een ronde af te troggelen (2 - 4) en Miet Clevers maakte Pierre Dean (83) met een 4 - 2 zege het leven zuur. Ten slotte was Truus van Dijk (99) met 4 - 2 sterker dan haar tegenspeelster Jo Litjens (98). Jan Engels scoorde de laagste ronde (21) bij de heren en bij de dames kwam die eer toe aan Miet Clevers en Annie Litjens, beiden scoorden een rondje 25. Gerrit Jans sen kwam tweemaal met een ronde 22 terug. Op de negende speeldag gingen er aan aantal wedstrijden niet door. Jan Engels (74) had met een 6 - 0 zege op Piet van der Eist (95) de beste papieren. Ook Jo Litjens (85) kon maximaal uithalen (6 - 0) tegen Annie Litjens (95). Truus van Dijk (88) boekte de tweede overwinning op rij door Bets Wilms (98) met 4-2 terug te wijzen. Henk van Leeuwen (79) trok tegen Jan Litjens (87) met 4 - 2 aan het langste eind en Leo Wilms (82) versloeg Jan van Dijk (90) even eens met 4-2. Jan Engels was met 74 slagen en 23 als laagste ronde dag winnaar. Bij de dames was Jo Litjens dus de beste met 85 slagen. De laagste ronde ging met 22 slagen naar Henk van Leeuwen. Bij dames opnieuw een ex-aequo: Truus van Dijk en Jo Litjens scoorden beiden met een ronde van 26 slagen. Bij de heren blijft Leo Wilms koploper met vijf punten uit acht wedstrijden. Gerrit Janssen volgt als tweede jet acht uit acht en Jan Engels klom als derde de topdrie binnen met dertien uit negen wedstrijden. Bij de dames gaat Miet Clevers met 14,5 punten nog altijd aan de leiding, maar Jo Litjens zet haar met slechts een half puntje achterstand (15) danig onder druk. Bets Wilms staat nog derde met 22 punten, maar voelt de hete adem van Truus van Dijk, die nu 23 punten heeft, in de nek.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21