Gemeente Ven ray m Werken aan een veilig Venray Raad kiest voor renovatie gemeentehuis <5> de CirkelShop fel ?llli n-f L!J¥TBfc Bekendmakingen op Google Earth Venray timmert aan de weg Gezamenlijk bouwen in Oirlo haalbaar De Cirkel opent winkel op internet Nieuwe folder Regenboogroute fltlii PEEL EN MAAS Gemeentehuis MMOI •afi;4 Openingstijden Net als het college van B en W kiest ook de gemeenteraad van Venray voor huisvesting van de gemeentelijke organisatie op de huidige locatie. Tijdens de vergadering van 8 mei vroeg de gemeenteraad om goed geïnformeerd te blijven over de verdere stappen. Voor de ontwerpfase van de renovatie heeft de gemeenteraad een krediet beschikbaar gesteld. Flinke ingrepen zijn nodig om het gebouw geschikt te maken voor de huisvesting van ambtenaren, bestuur en politieke organisaties. Naast de aanpassingen die noodzakelijk zijn voor de Arbo-wet, is er een Programma van Eisen met diverse voorwaarden voor een eigentijdse werkomgeving. Op basis daarvan zal een nog te selecteren architect een ontwerp maken. Nadat het definitieve ontwerp is gekozen, volgt de aanbesteding. Tot het zover is, blijft de gemeente met alle belanghebbenden in gesprek. Ook de inwoners van Venray krijgen alle informatie over de voortgang van het project. Zo wordt de komende maanden een tentoonstelling ingericht in de publiekshal van het gemeentehuis. waag tg voor meer int Zondag 27 mei, Dag van het Park: het Odapark staat dan bol van culturele en sportieve activi teiten rond het the ma Lekker eten en drinken in het park -V> Venray, focus op mensen Woensdag 16 mei 2007 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Vanaf deze maand kunt u alle bekendmakingen van de ge meente Venray ook op internet bekijken met Google Maps of Google Earth. Venray loopt hier mee voorop in Nederland. Op de gemeentepagina in Peel en Maas en op de website www.venray.nl vindt u wekelijks alle bekendmakin gen van de gemeente Venray. Vanaf deze maand zijn die bekendma kingen ook te zien in Google Maps of Google Earth. Hiermee kunt u de bekendmakingen bekijken via luchtfoto's of plattegronden. Door in te zoomen op uw eigen straat of wijk krijgt u overzichtelijk te zien waar bij u in de buurt vergunningen Gemrentr VeUrQy zijn verleend of aangevraagd. Denk hierbij bijvoorbeeld aan bouwver gunningen, kapvergunningen en sloopvergunningen. Makkelijk en toegankelijk Via een speciale zoekmachine kunt u zoeken naar specifieke vergun ningen. Ook kunt u zoeken op datum en op adres. Zo kunt u nog gemakkelijker bekendmakingen vinden en oude bekendmakingen terugzoeken. Het toegankelijker maken van de bekendmakingen sluit perfect aan bij de doelstellingen van de gemeente Venray. Zij wil haar informatie op een transparante en laagdrempelige manier beschikbaar stellen. De komende jaren gaat de gemeente dan ook verder investeren in het uitbreiden van haar dienstver lening via internet. John Geraedts van de Politie Limburg-Noord in gesprek met burgemeester Jos Waals Veiligheid staat in Venray hoog op de agenda. Burgemeester Jos Waals beheert binnen het college de portefeuille veilig heid. Hij hoopt binnen een jaar de nota Integrale veiligheid te kunnen aanbieden. "Veiligheid is iets wat inwoners van Venray direct raakt, maar het is niet een specifiek Venrays probleem", zegt Venrays burgemeester Jos Waals. Daarbij omvat het begrip veiligheid veel aspecten. Van be strijden van criminaliteit tot en met de (brand)veiligheid in de horeca. Om dat goed te regelen, hebben 1. Bouw parkeergarage De Gouden Leeuw: zandtransport, in mei. 2. Herinrichting fase 1 Veltumse Kleffen, uitvoering in mei. 3. Sloop flats Veltum: afvoer puin, met name in mei. 4. Aanleg rotonde Langstraat/Zuidsingel, tot eind mei. 5. Reconstructie Langstraat, wegvak tussen nieuwe rotonde en Blauwververstraat, tot en met juli. NOORDSINGEL MERSELOSEWEG STATIONSWEG HENRI Srukske e Brier meerdere partijen en organisaties elkaar nodig. Waar, wanneer en hoe kunnen die het beste samenwer ken? Dat is in een notendop waar de nota Integrale Veiligheid over gaat. Waals: "Je kunt risico's nooit uitslui ten. Wel in kaart brengen." Team Handhaving Op gebied van handhaving werkt de gemeente Venray al samen met de gemeenten Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum. Beleids velden waarop het Team Handha ving zich richt zijn onder andere milieu, dierenoverlast, brandveilig heid en gebruikersvergunningen en huisvesting. De samenwerking bevalt goed. "Je leert van elkaar en anderen", weet Waals. "Vorig jaar zijn gezamenlijk dan ook meer zaken aangepakt. En is de deskundigheid toegenomen. Ook zo verbeteren we de kwaliteit van de veiligheid." Preventie Een ander voorbeeld van samenwer king is het project Groene Goud. Dat gaat over de aanpak van hennep teelt. Deelnemers aan dit project wa ren gemeenten en provincie, politie, justitie, de arbeidsinspectie, AID, Es- sent en het waterschap. Het project bleek succesvol. "Door alle informa tie te bundelen zijn veel plantages opgerold", vertelt Jos Waals. Deze vorm van samenwerking krijgt dan ook navolging op andere gebieden. "De laatste maandelijkse rapportage van de politie gaf aan dat er een toename is van auto- en woningin braken. Daarom gaat Venray samen met omliggende gemeenten een project opstarten op het voorkomen van woninginbraak", zegt Waals. Pre ventie speelt daarin een belangrijke rol. "Elk huis, elke auto moet goed afgesloten zijn. De tijd datje 's nachts de achterdeur kon open laten is voorbij." Brand- en rampenbestrijding Ook bij de reorganisatie van de brandweer speelt samenwerking met andere gemeenten een grote rol. "De brandweer doet meer dan alleen bluswerk. Bij rampenbestrijding heb je andere korpsen sowieso nodig. Elk korps heeft zijn eigen deskundigheid. Daarmee versterken zij elkaar. En samen de veiligheid." Hij vervolgt: "De gemeente zorgt daarnaast voor preventieve veiligheidsmaatregelen. Bijvoorbeeld in de vorm van vergun ningen. Inwoners kunnen dat zelf doen door bijvoorbeeld te zorgen voor goede rookmelders en alar mering. Zeker als je in een gebied woont waar de brandweer pas later aanwezig kan zijn." Toezicht op straat De taken van de politie verschuiven steeds meer van handhaving naar justitieel onderzoek. Het toezicht op straat wordt meer en meer een taak van de gemeente. "Dat toezicht hou den gebeurt nu via Q-park", vertelt de burgemeester. "We willen straks meer mensen inzetten met een bui tengewone opsporingsbevoegdheid. De overheid zal in de toekomst so wieso meer'aanwezig'zijn. Bijvoor beeld met camerabeveiliging. Dat gebeurt af en toe al. En soms is het nodig het beleid aan te passen. De politie rapporteerde de laatste tijd veel overlast aan wat we noemen 'de randen van de nacht'. Door dan het sluitingsuur van de cafés aan te passen, wordt de veiligheid voor de inwoners beter geborgd." Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 20 De groep inwoners die zonder tussenkomst van een projectontwik kelaar huizen wil bouwen in Oirlo, kan verder aan de slag. Het col lege van B en W heeft de haalbaarheid van dit zogenoemde collectief particulier opdrachtgeverschap vastgesteld. Het is voor het eerst dat een dergelijk concept binnen de gemeente Venray wordt uitgevoerd. De kracht van deze pilot is dat toekomstige bewoners zich verenigen in een locatievereniging. Niet een projectontwikkelaar, maarzij zelf ontwikkelen de plannen. Zij krijgen daarbij steun van een woningbouw corporatie of een adviesbureau. Door gezamenlijk te ontwerpen en in te kopen kan de bouw goedkoper worden. Het voordeel is voor de leden van de locatievereniging. Geen randvoorwaarden Het college kiest voor deze manier van opdrachtgeverschap zonder dat daarvoor de grondprijs wordt verlaagd. Ook stelt de gemeente geen binden de randvoorwaarden, zoals een bijzondere doelgroep, een inkomensgrens, maximale stichtingskosten, een antispeculatiebeding of een terugkooprege ling. Samen bouwen aan een nieuwe wijk bevordert bovendien de sociale samenhang in die wijk. Het maakt mensen meer verantwoordelijk voor hun woning en woonomgeving. Locatievereniging Nu de haalbaarheid is vastgesteld, kan de volgende stap worden gezet op weg naar een locatievereniging. Daarover vindt op 11 juni om 19.30 uur in gemeenschapshuis De Linde een informatieavond plaats. Samen met Frits Pijnenburg, bedenker van het collectief particulier opdrachtgeverschap, gaan de geregistreerde belangstellenden dan het concept verder uitwerken. Zij hebben hiervoor inmiddels een uitnodiging gekregen. Wie zich nog niet had geregistreerd, maar inmiddels ook belangstelling heeft op deze manier een woning in Oirlo te bouwen, is eveneens van harte welkom op de informatie avond. Kringloopwinkel De Cirkel heeft vanaf deze maand een eigen website, www.decirkelshop.nl. Met deze website hoopt het bedrijf weerstand te kunnen bieden tegen de teruglopende verkoopcijfers. Plaats advertentie Vraag en antwoord Contact fjpjjpf Banner plaatsen 11 Antiek en Kunst Audio, Tv en Video Auto Diversen Banen Boeken en Tijdschriften Bouw en Tuin Caravans en Kamperen Computer Hardware Computer Software Contacten en Berichten Diensten Dieren en Toebehoren Elektronica en Witgoed Fietsen en Accessoires Fotografie Advertentie plaatsen 1Selecteer categorie Categorie 2, Maak advertentie I Selecteer Categorie Rubriek Selecteer Rubriek sa Soort advertentie Q Aangeboden 0 Gezocht 0 Gebruik CirkcBhop ab Intermedial Emailadres Steeds meer mensen verkopen hun goede huisraad zelf op internet via Marktplaats of eBay. De onverkochte spullen gaan daarna naar de kring- loopbedrijven, die dus vooral onverkoopbare huisraad krijgen aangeboden. Dat maakt het moeilijk de winkel vol te krijgen met kwalitatief goede en dus verkoopbare huisraad. Kringloopbedrijven zien zich dan ook vaak genood zaakt om restpartijen op te kopen. Ophaalservice Daarom gaat De Cirkel zich nu ook op de internetmarkt begeven. Op www.decirkelshop.nl kunnen inwoners van Venray terecht met hun verkoop bare huisraad. De Cirkel blijft daarbij ook nog een rol spelen in de inzame ling van deze huisraad. Zo zal de website ertoe leiden dat De Cirkel meer handel genereert. Winkels en website versterken elkaar op die manier. De gemeente Venray heeft met ingang van 2007 geen actieve rol meer in de inzameling en verkoop van huisraad. Daarom ondersteunt zij dit initiatief om het hergebruik van huisraad te stimuleren. Op de Regenboogroute in Vlak water vindt op zondag 27 mei - de Dag van het Park - de pre sentatie plaats van de nieuwe themafolder Natuur om van te snoepen. Ook worden die dag de thema's Ambachten en Geschie denis opnieuw geïntroduceerd. Stichting De Marke, beheerster van de gemeentebossen, heeft de Regenboogroute zeven jaar geleden ontwikkeld. Zij wil wandelaars op een andere wijze laten kennismaken met het bos. Om de route interes sant te houden, wordt jaarlijks een van de zeven themafolders vervan gen door een nieuwe. Het thema van deze veertiende folder is Natuur om van te snoepen. Het veelbelo vende begin luidt: 'Weet u hoeveel lekkers er uit het bos te halen valt?' Tevens beleven twee folders van het eerste uur hun herintroductie: Am bachten en Geschiedenis. Nieuwe ontdekkers van de Regenboogroute kunnen zo alsnog genieten van deze thema's. Zeven thema's De route heeft twee lussen die met elkaar verbonden zijn. De ene start bij de Pèrdstal aan de Kempweg, de andere bij het theehuis in het Oda park. Er lopen zeven thema's over de lussen, elk met een eigen kleur. Samen vormen zij de zeven kleuren van de regenboog. De thema's zijn zeer divers: Bomen, Uit de Kunst, Kijkje ogen uit (speciaal voor de jeugd), Vriend Vijand, Ambach ten, Geschiedenis en Natuur om van te snoepen. Jeugdnatuurwacht De Jeugdnatuurwacht is deze dag ook aanwezig. Elk kwartaal orga niseert hij een puzzelwandeltocht voor zijn leden. Dit keer loopt de puzzelwandeltocht over de Regen boogroute in Vlakwater. Hiermee openen de kinderen de route van de nieuwe themafolder. Kinderen die geen lid zijn van de Jeugdnatuur wacht, mogen die dag de puzzel- tocht ook lopen.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17