XYP in Jinx Jubileum De Landweert Scheiden doe je samen Dag van de Beroerte Aarbeienvariant van Gommans Dansstudio Paul Janssen Mijlpaal Herraets Ons Huis Meubelen Horst Samenwerking Fancom en NLW Groep Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 10 mei 2007 - Pagina 9 De zeskoppige groep XYP ver zorgt op zaterdag 12 mei een optreden in in Jinx in Deurne. XYP is een sensatie in Nederland en Engeland. De groep bestaat uit Nederlandse en Engelse muzikan ten en scoorde direct na hun start een megahit met Body to Body. Met hun nieuwe plaat Confessions is XYP hard op weg om wederom een hit te scoren. Verder komt op donderdag 17 mei van 22.00 tot 04.00 uur Lindo Duvall naar Jinx. Duvall is DJ en draait al sinds 1998 bij Radio 538. Daarnaast was hij ook presentator van de Megafes- tatie in de Jaarbeurs in Utrecht. Hij is dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur te horen op Radio 538 en doet daarnaast invalwerk voor andere deejays. De entree is deze avond gesteld op 16+. Openbare basisschool De Landweert in Venray viert van 16 mei tot en met 1 juni feest. In deze periode wordt het 25- jarige bestaan van de school uitbundig gevierd. De school door de toenmalige burge meester Defesche en in het bijzijn van vele genodigden geopend. Er werd gestart met vijftien leerlingen die ook in die tijd al modern onderwijs kregen. Naast goed onderwijs in vakken als reke nen en taal was er ook al vanaf het eerste begin veel aandacht voor de creativiteit van de kinderen en werd er aandacht besteed aan de verschillende culturele achter gronden. Op dit moment wordt de school bezocht door driehon derd leerlingen en staat de school nog steeds voor goed onderwijs en een brede ontwikkeling van de leerlingen. De afgelopen jaren heeft het gebouw een facelift ondergaan en is het aangepast aan de eisen van deze tijd. De nieuwste methodes, een gebouw met frisse kleuren en de vorig jaar gereed gekomen verbouwing zorgen voor een fijne aantrekkelijke leer omgeving. Op dit moment wordt het schoolplein opgeknapt en een nieuw speeltoestel geplaatst. Volop actie en beweging dus op de Landweert. Op woensdag 16 mei wordt de feestperiode in het bijzijn van leerlingen, ouders en genodigden geopend. Ook wordt het nieuwe logo van de school onthuld en ontvangen de leerlin gen een blijvend aandenken.Vanaf 24 mei gaat het feest voor de leer lingen echt van start. Op cultureel gebied worden er voor hen work shops dans en muziek gehouden en kunnen zij kijken naar en mee doen aan een Afrikaanse dans/ muziekvoorstelling en wordt het kunstwerk dat door alle leerlingen gemaakt is onthuld. Ook sportief wordt het nodige geboden; een sport/speldag met als thema de Lollympische spelen en een vos senjacht staan op het programma. Een galadiner voor de leerlingen, waarbij leerkrachten en ouders de bediening verzorgen, zorgt voor een officieel tintje.Tot slot wordt er voor alle ouders en het perso neel op vrijdagavond 1 juni een feestavond gehouden. In 2005 werden in Nederland 33-000 echtscheidingen uitge sproken, tegenover 31-000 in het jaar daarvoor. Scheiden blijkt in de praktijk geen pretje. Beide part ners hebben hun eigen belang, en vinden het moeilijk om met elkaar te communiceren. Ze krijgen discussies, of zelfs ruzies, luisteren niet goed naar elkaar, en voor ze het weten, pra ten ze helemaal niet meer met elkaar. Het is dan onmogelijk om er samen nog uit te komen. Ze gaan dan met hun conflict naar de rechter. Die moet bepalen wie van de twee gelijk heeft. En dat kan er maar eentje zijn. Uit onderzoek is gebleken dat beide partners den ken dat ze 80 procent kans heb ben om te winnen als ze naar de rechter gaan. Ze denken dus bei den dat ze het gelijk aan hun kant hebben. Dat maakt communicatie erg moeilijk, en zet het conflict op scherp. Hoe dan ook krijgt een van beide partners ongelijk, en is de kans klein dat beide partners in de toekomst nog prettig met elkaar om kunnen gaan. Schei ding- en bemiddelingskantoor De ScheidingsWeg voor Noord en Midden Limburg heeft een ruime ervaring opgebouwd in het bemiddelen en begeleiden van partijen die besloten hebben elk hun eigen weg in te slaan. Door dat dit echter desondanks nog een behoorlijk emotioneel proces is voor alle betrokkenen is het pret tig als hierbij een onafhankelijk derde de praktische zaken voor zijn rekening neemt. Hans Peeters werkzaam als scheidingsbemid delaar bij De ScheidingsWeg stelt: "Een relatie waarbij de partners in redelijke harmonie met elkaar hebben samengeleefd, verdient het niet om met grote ruzies te worden ontbonden. Daarbij zijn er in heel veel gevallen kinderen in het spel. Hun belangen raken dan vaak ondergesneeuwd tussen de tegenstrijdige belangen van de ouders. Terwijl iedereen vindt dat de belangen van het kind altijd moeten voorop staan. Ik ben eigenlijk niet meer en niet min der dan een conflictbemiddelaar, die de emoties in de juiste banen probeert te leiden, en die denkt in oplossingen in plaats van conflic ten. Ik houd de belangen van alle partijen nauwlettend in de gaten. Een onafhankelijke derde kan de tegenstrijdigheden in goede banen leiden. Een echtscheiding moet geen heftig steekspel tus sen twee advocaten worden. Integendeel, de relatie dient juist in een goed gezamenlijk overleg beëindigd te worden. Wat zijn de consequenties voor alle partijen?" Gelukkig beseffen steeds meer partners dat uit wederzijds res pect, en met hulp van een bemid delaar, het heel goed mogelijk is om soepele en eerlijke regelingen te treffen. Juist voor de kinderen is dit van doorslaggevend belang. Bij elkaar blijven voor de kinderen vind ik geen optie. Zij voelen de spanning binnen het gezin. Kinde ren prikken door die geacteerde schijngezelligheid heen. Het part nerschap mag dan wel beëindigd zijn, maar het ouderschap blijft. Een scheiding is voor de kinderen een ingrijpende verandering in hun leven. Maar wanneer dit op een redelijke wijze gebeurt, heeft dit voor de kinderen nauwelijks tot geen schadelijke gevolgen." Tijdens het intakegesprek, dat gratis en vrijblijvend is wordt de persoonlijke situatie, in hun eigen vertrouwde omgeving, in kaart gebracht. Verder word bekeken of de mensen de intentie hebben om in gezamenlijk overleg met mij aan een oplossing te werken. Bemiddeling is gebaseerd op vrij willigheid en vertrouwen. Je moet de wil hebben om er samen uit te komen. Hierdoor verloopt het soepeler dan een proces bij de rechter en bovendien kunnen beide partijen de oplossing beter accepteren. Ze hebben de rege ling immers samen opgesteld, hij is niet van bovenaf opgelegd. Dit is de basis voor een duidelijk stap penplan, waarin alle zaken staan die voor de scheiding geregeld moeten worden, zodat de mensen zo snel mogelijk helderheid krij gen over de ontstane situatie, en de persoonlijke gevolgen hiervan. Meer informatie of een afspraak maken kan via tel. (077)3523359, 06-53264978 of kijk op www. scheidingsweg.nl. Vlaai-in MMVC De Pioniers in Oirlo houdt op zondag 13 mei een Vlaai-in. Tussen 10.00 en 18.00 uur is men met zijn vliegtuig of helikopter welkom op het vlieg veld van MMVC De Pioniers aan de Sinnestraat. Er kan deze dag gevolgen worden met alle regle mentair toegestane vliegtuigen en helikopters. Eenieder die komt krijgt een stuk Limburgse vlaai, vandaar de naam Vlaai-in. Zie ook www.pioniers-venray.nl. Maasziekenhuis Pantein wil mensen bewust maken van de risi co's die de kans op een beroerte kunnen vergroten. Medewerkers van de afdeling Neurologie en het laboratorium nodigen belangstel lenden uit voor een gezondheid stest op donderdag 10 mei in de centrale hal van het Maaszieken- huis.Tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13-00 tot 16.00 uur kan men onder meer bloeddruk, choleste rol, lengte en gewicht laten meten. Men kan ook een vragenlijst over de leefstijl invullen. Daarnaast zijn vrijwilligers van de Nederlandse CVA-vereniging Samen Verder en de Hartstichting aanwezig om vragen te beantwoorden en de bezoekers te voorzien van infor matie. De resultaten van de metin gen worden bekeken door een neuroloog van het ziekenhuis. Na twee weken ontvangt men thuis het advies om al dan niet contact op te nemen met de huisarts. Jaar lijks worden in Nederland onge veer 36.000 mensen getroffen door een beroerte. Beroerte is (na hartziekten en kanker) de derde doodsoorzaak in ons land en de belangrijkste ooraak van invalidi teit. Een beroerte is een vaatziek te, die ontstaat doordat de bloed- voorziening naar de hersenen plotseling ergens onderbroken wordt. Het gevolg is dat een deel van de hersenen te weinig zuur stof krijgt, waardoor hersencellen kunnen beschadigen of afsterven. Vaak leidt dit tot blijvende licha melijke en geestelijke gevolgen. De belangrijkste risicofactoren om een beroerte te krijgen zijn: hoge bloeddruk, verhoogd cho lesterol, roken, overgewicht en diabetes. Preventie is van groot belang. Onderzoek toont aan dat bij ongeveer tachtig procent van de mensen die een beroerte heeft gehad, sprake is van één of meer risicofactoren. Kijk voor meer informatie over de Europese Dag van de Beroerte op www.cva-ver- eniging.nl. In oktober 2006 introduceerde Gommans De Echte Bakker als eerste in Nederland een gezonde vervanger voor traditioneel gebak; Smoothiegebak. Na een succesvol le introductie introduceert Gom mans nu een half jaar later een Aardbeienvariant van het Smoot hiegebak. "Klanten maken tussen 7 en 26 mei kans op vele prijzen waaronder een week lang rijden in een nieuwe Peugeot Cabrio", aldus Joep Gommans."Bij aankoop van Smoothiegebak (gebakjes, taart, schnitten) krijgt de klant een kanskaart met een uniek spelnum- mer. Dit spelnummer kan men invoeren op de website www. voorjaarsgebak.nl. Na het invoe ren ziet een klant direct of hij of zij prijs heeft!" Smoothiegebak is een uniek gebak van Gommans De Echte Bakker. Het gebak is gemaakt van yoghurt, vruchten en zonnebloempitten op een bodem van kwarkcake. Hierdoor is Smoot hiegebak zeer licht en gezond. Om het gebak extra gezond te maken heeft Gommans puur Aloe Verasap aan het product toegevoegd. Aloe vera is een van de oudste bekende medicinale planten. In het oude Griekenland gebruikten de dokto ren de plant in hun recepten, ter wijl de oude Egyptenaren de plant niet alleen gebruikten als medi cijn maar ook als levenselixer. Zij noemden deze plant: De Plant van Onsterfelijkheid. Tegenwoordig wordt Aloe Vera veelal toegevoegd in consumentenproducten. Ook de smaak van het gebak is uniek; Je proeft heerlijke gezonde vruch- tenyoghurt, de afbeet is werkelijk gebak. Smoothiegebak is verkrijg baar in taartvorm, gebakvorm en schnittvorm, in de smaken aardbei of tropical. Het Smoothie-aard- beiengebak is tot stand gekomen door een samenwerking tussen Het Aardbeienland uit Horst en Gommans De Echte Bakker. Het gebak is dan ook op beiden plaat sen verkrijgbaar. Op de Dag van de Arbeid, dins dag 1 mei, werd het Moedercen trum Venray aangenaam verrast door een aantal handige PvdA- klusjesmannen en -vrouwen, die aan het begin van de avond de tuin van het Moedercentrum rigoureus onder handen kwamen nemen. Er werd gesnoeid, oud gras verwijderd, nieuwe plantjes gepoot en een terras aangelegd. Ook werd er hard gewerkt om een hartenwens in vervulling te laten gaan van de kindertjes die regelmatig te gast zijn in het Moe dercentrum als ze met hun moe der meekomen die een cursus of activiteit in het Moedercentrum bezoekt. Kruiwagens zand wer den verplaatst van de straat, door de gang, door de huiskamer naar de achtertuin. Er werd een echte zandbak gegraven en gevuld. In de loop van de avond bleek dat, ondanks de vele helpende handen, toch niet al het werk in één avond helemaal te gerealiseerd zou kun nen worden en spontaan deed men de belofte om de klus op een ander moment verder te komen afwerken. Het Moedercentrum is zeer in zijn nopjes met de gezel lige, leefbare tuin. teit van Venray in het algemeen en van De Brabander in het bijzonder. De eerste resultaten zijn te zien in het gebied Laagheide, dat al voor een groot deel is gerealiseerd. Er is sprake van een samenhangende buurt met op elkaar afgestemde vrijstaande woningen op individu ele kavels. Het gebied Aan den Heuvel is vol in ontwikkeling en de bouw plannen komen in nauw overleg met gemeentefunctionarissen en leden van de welstandscommis sie tot stand. Deze samenwerking wordt vooral door projectontwik kelaars en architecten alom gepre zen. Op de expositie Kijken naar Venrayse Wijken is een goed over zicht te zien van de gerealiseerde gebiedsdelen, van de opvattingen over de nieuwe wijk en over de invulling van het resterende deel. Als De Brabander in 1915 zijn eindstadium heeft bereikt, wor den er circa 750 woningen zijn gerealiseerd. Museum 't Freulekes- huus is te bezoeken op woensdag zaterdag en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten nor male openingstijden kan men na afspraak met groepen terecht. Tel. (0478)583880. Dansliefhebbers konden vanaf september hun eerste danspasjes leren bij de start van de nieuwe Venrayse dans studio Paul Janssen in Veltum. Inmiddels ontdekken steeds meer mensen deze nieuwe Venrayse danssschool waar professionaliteit, kwaliteit en gezelligheid hoog in het vaan del staan. Behalve de wekelijkse cursus sen voor kinderen vanaf twee jaar tot de senioren en alles wat daar tussen zit voor zowel beginnende dansers alsook voor hen die vroe ger reeds dansles gevolgd heb ben, is er elke twee weken een stijldansavond voor leden en niet- leden. Daarnaast zijn er natuurlijk de maandelijkse salsa-avonden waar liefhebbers van deze dans vorm met daarin salsa, bachata, merengue en zouk helemaal aan hun trekken komen. Omdat de zomer eigenlijk traditioneel bete kent dat de dansactiviteiten stil liggen gaat deze energieke Ven rayse dansschool gewoon door! Behalve gedurende de laatste twee weken van juni als er samen met restaurant Oriental Dynasty uit Castenray een veertiendaagse reis met eigen reisleiding gemaakt wordt naar China. Deze reis was trouwens binnen de kortste keren volgeboekt. Dansliefhebbers kun nen ook gedurende de hele maand juli op de woensdag terecht om hun danskunsten in een heerlijk koele omgeving te beoefenen. Tijdens deze avonden wordt er ook terug in de tijd gekeken want men kan meedoen aan gra tis workshops waarbij een aantal leuke zomerdansen aangeleerd worden. In augustus zijn er een aantal introductiedagen waarop men vrijblijvend kan kennismaken met de diverse dansvormen die aangeboden worden. Behalve het dansen voor kinderen, jongeren, volwassenen, singles en senioren kan men ook kennismaken met yoga, rolstoeldansen en videoclip dance. Deze laatste dansvorm is beslist niet alleen voor de jeugd vanaf acht jaar bedoeld. In een aangepaste lesopbouw wordt er vanaf september ook gestart met een speciale club voor huis vrouwen die deze dansvorm ook weten te waarderen. Behalve het dansprogramma kan men zich nu al aanmelden voor een voordelige zesdaagse verzorgde wintersportreis naar het Ertsgebergte in Tsjechië. Natuurlijk met eigen reisleiding en entertainment ter plaatse en dat alles in het gezelligste hotel dat deze omgeving rijk is. Voor meer informatie kan men kijken op www.dansmetonsmee.nl. of via tel. (0478)510877. Eindelijk was het dan zover. Alweer een mijlpaal bereikt in meer dan honderd jaar historie. Op donderdag 10 mei 2007 is de eerste steen van het nieuwbouw project gelegd door de gebroe ders Chrit en Frans Herraets. Een nieuwe winkel met parkeerga rage en maar liefst tien apparte menten worden gebouwd aan de Jacob Merlostraat 23 in Horst. Het adres waar al drie generaties lang meubelen worden verkocht en de vierde generatie gereed staat om deze historie voort te zetten. Herraets Ons Huis Meubelen is al lang een begrip in Horst en omgeving. Los van de mooie col lecties meubelen, zijn vooral ken nis, kwaliteit en service de grote pluspunten waar de mensen al meer dan een eeuw voor kiezen. De kenmerken die ook de vierde generatie zal gaan voortzetten. De exacte openingsdatum van Spektakel met Lekke Band Op het podium van Jera'70 in Ysselsteyn staat op zaterdag 12 mei een oude bekende. Lekke Band zorgt er deze avond voor dat er ouderwets gefeest kan wor den. Lekke band speelde eerder al enkele malen de pannen van het dak in het jongerencentrum. Uit gedost als echte feestbeest zorgt het vijftal voor een grandioos optreden. Logisch dat Lekke Band altijd de hele zaal meekrijgt. Wan neer men een blik op het reper toire werpt merkt mrn al snel dat deze Brabanders van alle markten thuis zijn. Van Blink 182 tot Chuck Berry en van The Spice Girls tot Pennywise, niets is te gek. Sinds 1998 timmert deze band reeds aan de weg. Verschillende hoog tepunten werden in deze peri ode bereikt. Zo speelde het heer schap reeds de tent plat op het welbekende Paaspop in Schijn- del. Met bandleden als Bon Jopi, Tilbal, DiKKe SnAAr, L en Thör, is het duidelijk dat 'fun' een van de hoofdingrediënten is bij de show van Lekke Band. Een show van de Lekke Band is een aaneenschake ling van totale onzin, verkleedpar tijen, foute poedelpruiken en zwe tende nepsnorren. De ideale mix voor een prima feest! Zaterdag 12 mei zijn de deuren van OJC Jera'70 vanaf 20.00 uur geopend. Er is een bewaakte garderobe. Voor meer informatie kan terecht op www.jera70.nl. of www.lekke- band.nl. In museum 't Freulekeshuus is tot en met 20 mei de tentoonstel ling Kijken naar Venrayse Wijken te zien. In een serie artikelen wor den verschillende wijken nader toegelicht. De Brabander, thans in ontwikkeling als vierde grootscha lige uitbreidingswijk van Venray, is gelegen ten noord-westen van het centrum en is begrensd door de Overloonseweg, de Noordsingel, en de Beekweg. Het gebied, dat bestaat uit een aantal historische wegenpatronen met verspreid staande oudere agrarische gebou wen, vormt een overgangszone naar het groene en open buiten gebied. Men kent de gebiedsde len Laagheide en Aan den Heuvel, terwijl in de toekomst de wijk gaat reiken tot aan het Loobeek- dal. Woonwijken worden voor tientallen jaren gebouwd. Voor veel mensen is het straks de plek waar ze hun jeugd hebben door gebracht, terwijl er ook mensen zullen zijn die er hun hele leven zullen wonen. Er is alle reden om te streven naar een goede en duurzame woonomgeving. Ruim telijke kwaliteit wordt niet alleen bepaald door de bebouwing, maar evenzeer door de gebruikswaarde, de belevingswaarde, de culturele waarde en de toekomstwaarde.Al deze aspecten zijn van het groot ste belang. De Overloonseweg is nu de belangrijkste ontsluiting. Daar echter deze straat door de verkeersfunctie en het straatpro fiel een barrière zal gaan vormen, zal een nieuwe ontsluiting wor den gerealiseerd vanaf de rotonde op de ontmoeting Noordsingel- Westsingel-Beekweg. Dit wordt de Nieuwe Overloonseweg. In De Brabander komen diverse soorten woningen te weten: vrijstaande, twee onder één kap, rijwoningen, patiowoningen en appartemen ten. Voor de gebiedsdelen Laag heide en Aan den Heuvel zijn er door de gemeente Venray beeld kwaliteitplannen vastgesteld. Een beeldkwaliteitplan heeft drie doelen en wel als beleidskader, als ontwerp- uitvoeringskader en als toetsingskader. Voorts dient het als stimulans voor bouwers en architecten om een bijzondere bijdrage te leveren aan de kwali- de nieuwe winkels is nog niet bekend. Het streven is om eind dit jaar de winkels te openen. Deze bestaand uit een speciaalzaak voor wonen algemeen, een speci aalzaak voor slapen en nieuw in het geheel een babyspeciaalzaak. Na de voltooiing van de nieuw bouw en de volledige renovatie van het huidige pand, ontstaat er een nieuw oppervlak van maar liefst 4.000 m2 winkelgenot. Dat zal zeker de moeite waard zijn om een bezoekje te brengen! Unieke koopavond Moeders worden op zondag 13 mei eens extra verwend. Bloe- menkwekerij Reintjes in Veulen is het bekende adres waar men een vers bosje rozen kan kopen uit eigen kwekerij. Op vrijdag 10 mei is er voor het eerst een spe ciale koopavond en kan men tot 21.00 uur terecht voor een vers moederdagboeketje. Een leuk vaasje erbij kopen, behoort ook tot de mogelijkheden. Speciaal voor Moederdag is er op zaterdag 12 mei een afhaalbalie waar men reeds bestelde boeketten op kan halen. En voor wie de rij te lang is, kan bij diezelfde balie terecht voor een "lekker snel weer weg boeketje", natuurlijk ook samen gesteld met de bekende houdbare Reintjes rozen. De balie wordt deze dag bemand door niemand minder dan roeëze Gradje zelf. Bloemenkwekerij Reintjes is te vinden aan de Lorbaan 3 in Veu len. Er is voldoende gratis parkeer gelegenheid. Meer informatie of een boeket bestellen kan via tel. (0478)581197. Dorpsraad Ysselsteyn Dorpsraad Ysselsteyn houdt op maandag 14 mei vanaf 20.00 uur in het gemeenschapshuis een openbare vergadering. Op de agenda staan onder meer medede lingen vanuit de commissies en de bespreking leefbaarheidbudget. Wat gebeurt er als U niet adverteert Op de foto A. Bakermans (links), managing director Fan com BV, en H. van der Pas, alge meen directeur NLW Groep. men vorm te geven. NLW Groep heeft voor de assemblage van de ventilatoren binnen haar divisie Productie in Venray een afdeling opgezet waarin ongeveer 25 men sen een leer-werktraject volgen naar technisch werk op verschil lende niveaus. De directies van Fancom BV en NLW Groep hebben een samenwerkingsovereenkomst voor drie jaar getekend. De overeenkomst voorziet in stapsgewijze overname door NLW Groep van de complete assembla gelijn van ventilatoren van Fan com in Panningen. Aanleiding van de samenwerking is voor Fancom enerzijds de groei die het bedrijf doormaakt en anderzijds de wens om maatschappelijk onderne- Nieuwe tuin voor moedercentrum Kijken naar Venrayse wijken

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9