'Toch winstwaarschuwing aan gemeenteraad' Raad stemt in met renovatie gemeentehuis Meer Loods Nellissen afgebroken ^//verkoop is óók thuis in het MILIEURECHT en het ECHTSCHEIDINGSRECHT 1.500! VAN DER PUTT (IjI ADVOCATEN te Venray PEEL EN MAAS SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 10 mei 2007 - Pagina 3 Wethouder Van der Broeck tevreden over financiële vooruitzichten De voorjaarsnota toont een iets minder rooskleurig beeld dan een jaar geleden. In de meerjarenbegroting duikt de gemeente Venray vanaf 2009 in de rode cijfers met een tekort van 450.000 euro. In 2010 loopt het begrotingste kort op tot 1,3 miljoen euro. Op korte termijn ziet er een stuk beter uit. Zoals het er nu naar uitziet eindigt dit jaar met een positief saldo van 1,8 mil joen euro. Terwijl voor 2008 een kleine plus van 40.000 euro is voorzien. Wethouder Van der Broeck (CDA) toont zich tevreden over de vooruitzichten. De oplopende tekorten na 2008 maken hem nog niet ongerust. "De cijfers verande ren dagelijks. Hoe verder weg, des te onzuiverder het beeld wordt", aldus de wethouder van financiën die toch een 'winstwaarschuwing' uitdeelt. Van der Broeck wil het optimisme enigszins temperen."Er verschijnen steeds weer verhalen in de krant over allerlei meevallers zoals extra dividend- uitkeringen. Daar werk ik zelf ook aan mee. Maar we moeten er heel zuinig mee omgaan. Als we nu potverte ren, dan is het gelag straks dubbel zo hard." Nu Venray er financieel veel beter voorstaat, is de politiek eer der bereid om presentjes uit te delen. Een voorbeeld is de bezuini ging bij de schouwburg, zegt Van der Broeck. De raad wil de bespa ring van jaarlijks 80.000 euro op de subsidie niet doorzetten. De wethouder is het hier niet mee eens. "We moeten nu niet den ken van 'ach, laat maar gaan'. Als we het geld zomaar uitgeven, dan glipt het ons weer uit de handen", zegt Van der Broeck die als motto heeft: 'Sparen als er geld over is, dan heb je het als het nodig is'. Dinsdagmiddag werd de voor jaarsnota, met het vierjarig uitga- ven- en investeringsplan, gepre senteerd. De laatste jaren hield de gemeente forse bedragen over op de begroting. Daarmee zijn de financiën aardig op orde gebracht. De reservepotten zijn goed gevuld terwijl de lasten voor de burgers laag zijn gebleven. Het college wil op deze voet verdergaan. De ozb zal ook in de komende jaren alleen met het inflatiepercentage (circa 1 procent) stijgen. De riool heffing neemt, door grote inves teringen in het rioolstelsel, jaar lijks toe met 5,5 procent. Terwijl de afvalstoffenheffing eerder zal dalen dan stijgen. Van der Broeck hoopt dat het nieuwe afvalbeleid zijn vruchten gaat afwerpen. "Ik verwacht dat de burgers in plaats van een paar euro nu, straks wel tien tot twintig euro minder hoe ven te betalen." In het vierjarig uitgaven- en investeringsplan is voor 25,7 mil joen euro aan investeringen opge nomen. Dat is iets minder dan in de voorjaarsnota van vorig jaar. Waarbij vermeld moet worden dat de renovatie van het gemeente huis, geraamd op 30 miljoen euro, nog niet in de voorjaarsnota staat. Dit zal het beeld verder naar bene den bijstellen. Wat er uiteraard wel instaat is het project 'centrum op de schop' voor totaal 6,9 mil joen euro. Van der Broeck houdt nog steeds vast aan 29 februari 2008 waarop het startsein voor de grootscheepse aanpak van het winkelcentrum wordt gegeven. De wethouder merkt dat er na de scepsis, vooral bij onderne mers, er nu een kentering komt. De centrumondernemers toon den aanvankelijk weinig animo om opnieuw deel te nemen aan allerlei werkgroepen. 'We hebben al jarenlang gepraat. Er zijn al rap porten genoeg', luidde de weer klank. "Na een presentatie bij Ven ray Centraal hebben zich spontaan enkele ondernemers gemeld. Het enthousiasme is er nu", meent Van der Broeck. "We hebben het geld, iedereen staat erachter dus we kunnen voortvarend aan de slag." Jaarlijks wordt circa vier ton uitgetrokken voor de aanpak van de verkeersveilgheid. Zoals het invoeren van een maximumsnel heid van 60 kilometer in het bui tengebied. De gemeente wil in woonstraten versneld 30 kilome terzones aanleggen en onveilige plekken, vooral voor de kwetsbare verkeersdeelnemers, aanpakken. Het gaat dan om de schoolomge- ving en knelpunten bij het land bouw- en vrachtverkeer. De wijk in de omgeving van het Kennedyplein krijgt een grote opknapbeurt.Vergelijkbaar met de facelift van de Oranjebuurt. Naast het opknappen van straten, trot toirs, verlichting en groen, wordt er tevens betaald parkeren inge voerd. Van der Broeck meldde dat de bomenbuurt in wijk Zuid ook wordt opgeknapt. Hiervoor zijn geen extra investeringen opgeno men omdat het uit het reguliere onderhoudsbudget bekostigd wordt. het kennismakingsgesprek is gratis telefoon 0478-556677 zie onze website www.putt.nl Schouwburg Venray "Het was een goed seizoen, zowel voor de bezoekers als voor al onze medewerkers." Directeur Anne-Christine Lie- brand van Schouwburg Ven ray kijkt trots terug op het bijna afgelopen 40-jarig jubi leumjaar. "Het huidige seizoen loopt nog, maar het is al zeker dat Schouwburg Venray dit jaar de meer dan 50.000 bezoe kers gaat doorbreken. Het is een stijging ten opzichte van vorig jaar." Anne-Christine Liebrand weet bij wie ze zich moet bedanken voor het meer dan succesvolle jubileumjaar. "Dit is mede te dan ken aan het enthousiaste team van de medewerkers van Schouw burg Venray; want vergeet niet dat het presenteren van een mooie schouwburgavond niet vanzelf gaat. Er is veel voor nodig: uiter aard een aantrekkelijke program mering, maar ook goede promotie en juiste informatie; een vriende lijke bediening aan de kassa, goede service rondom de voorstellin gen, gesmeerde techniek en een gezellige ambiance. Daar wordt veel accent op gelegd." Daarnaast houdt Liebrand bij het inkopen van de voorstellingen veel reke ning met de vraag van de bezoe kers; als het kan probeert zij invul ling te geven aan hun wensen. Het komende seizoen is zij erg trots op het binnenhalen van een aantal groten in de theaterwereld, maar ook op een aantal bijzon dere (nog) onbekende producties. Een kleine greep uit het nieuwe programma: Herman van Veen gaat weer een Nederlandse tour nee maken en komt meteen ook naar Venray. Tineke Schouten met een nieuwe show. De Wereldband verovert sinds kort de podia met hun prachtige muziek en humoris tische muziektheater. TAO, Japanse show van grote klasse. Balagan, een prachtige, zeer gevarieerde tevreden terug show met muziek, dans, acroba tiek en humor die alleen in Ven ray te zien is dus nergens anders in de theaters in Nederland! Paul Morocco, stal enkele jaren geleden de harten van het publiek en is weer terug met een nieuwe show. Jochem Myjer, deze topcabaretier hoeft geen nadere toelichting. De Aluminium Show, een specta culaire show waarin aluminium voorwerpen tot leven worden gewekt. GNTV met hun nieuwe show meteen ook in Venray te zien. Chicos Mambo, gezien op het grote theaterfestival in Avignon. Vier mannen die een scdansshow presenteren. Lieband is trots op de programmering voor het nieu we theaterseizoen: "Belle Perez, heerlijk dat ook zij Venray weer aandoet. Boom Chicago wegens enorm succes afgelopen jaar nog maals te zien maar wel met een nieuwe show. Guido's Orchestra, een zeer veel belovend orkest uit ons eigen Limburg. Bekend van de Symphonica in Rosso concerten met Marco Borsato. De Ashton Brothers, ook zij hebben met hun verbazingwekkende shows de harten van het publiek helemaal gestolen. Racoon, eindelijk ook in Venray te zien. En zeker niet op de laatste plaats is er weer een aantal amateurkunstproducties uit onze eigen regio. Daarin staat dit jaar onze eigen productie, met twee voorstellingen boorde vol lokaal en regionaal talent op (semi)professioneel niveau." CULTUUR VOOR IEDEREEN Het team van Klatergold pro duceert elke twee jaar deze voor stelling in samenwerking met de schouwburg. Voor Schouwburg Venray geldt dat vernieuwing en nieuwe projecten erg belangrijk zijn. Iets dat Anne-Christine Lie brand hoog in het vaandel heeft staan.' Cultuur moet gericht zijn op alle inwoners van Venray en regio. De jeugd heeft daarin bijzondere jubileumjaar aandacht. Wie vroeg in aanraking komt met cultuur, neemt er altijd iets van mee. De uitdrukking 'jong geleerd, oud gedaan' is zeker ook op schouwburgbezoek van toe passing. Daarom ook dat Schouw burg Venray dit jaar rondom de kindervoorstellingen workshops georganiseerd heeft waarvoor kinderen zich (meestal) gratis aan kunnen melden. Dat wil niet zeggen dat er voor de rest van de bezoekers niets speciaals gebeurd. We gaan steeds meer accent leg gen op het 'totale avondje uit." Dit jaar kunnen bezoekers al in de bestelperiode bij een aan tal vooraf geselecteerde voorstel lingen een diner reserveren. In samenwerking met Theatercafé de Artiest wordt het Theatertafelen (een viergangen diner proeverij, De half afgebroken schuur bij ex-loonwerker Cor Nellissen is afgebroken. De gemeente heeft hiervoor vorige week opdracht gegeven. De sloop is uitgevoerd terwijl Nellissen voor de viering van een familiefeest op vakantie in Turkije was. Wethouder Teunissen, die afge lopen week eveneens op vakantie was, zegt dat de sloop in opdracht van de familie is gebeurd. De sloop vloeit voort uit de overeenkomst die onlangs gesloten is tussen de gemeente, projectontwikkelaar BBOM en Nellissen. Twistpunt is nog de rente die Nellissen over het bedrag van 136.000 vergoed krijgt. De loonwerker verkocht in 1996 grond aan BBOM voor passend bij de voorstellingen) aangeboden. Bij verschillende voorstellingen zijn inleidingen en workshops georganiseerd en uw avondje uit wordt na afloop ook regelmatig een feest door de omlijsting met muziek en lek kere hapjes. "Daar vonden we onder andere een fantastische samenwerking met de Turkse en Marokkaanse gemeenschap die bij Fire of Anatolia enAcrobatique de Tanger voor de omlijsting gaan zorgen.Tot slot heeft men nog het jubileumconcert tegoed. Een gratis concert op zaterdag 23 juni voor de Venrayse en regio bevolking, op het Schouwburgplein." Twee grote wensen van Anne-Christine Liebrand gaan hierbij in vervul ling: "laagdrempelige cultuur als dank voor veertig jaar trouw de uitbreiding van de wijk Land- weert. De projectontwikkelaar hield al die tijd 10 procent van de koopsom achter omdat de grond vervuild zou zijn. Het bedrag is destijds gestald bij de notaris. De loods, die op de perceelgrens stond, is toen half afgebroken waartegen de nieuwe bewoners aan de achterzijde al die jaren hebben aangekeken. Vanwege het conflict weigerde Nellissen medewerking aan de sloop. Medio vorig jaar leek na bemiddeling van CDA-raadslid Ton Teeuwen toch een oplossing te komen in deze voortslepende kwestie. In de overeenkomst is vastgelegd dat gelijktijdig met de sloop van de oude schuur het restantbedrag zou worden overgemaakt. Dat is bezoek, gratis toegankelijk voor de inwoners van Venray en regio én theater op het mooie Schouw burgplein. Deze avond wordt aan geboden door Schouwburg Ven ray en de Groep Geleide Wapens (GGW) Luchtmachtbasis De Peel. Er ontstond een samenwerking met de GGW in het opzetten van dit concert. Door hun medewer king is het mogelijk geworden om Venray en regio dit concert gratis aan te bieden. Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht gaat het concert verzorgen. Zij zijn inmid dels bijna huisorkest van Schouw burg Venray. Jaarlijks presenteren ze hier ook hun eigen show, dit seizoen Hollywood in Concert, maar ook het carnavalsconcert wordt sinds drie jaar uniek voor Venray gemaakt!" vorige week ook gebeurd, inclu sief de depotrente van circa 2 procent. Nellissen neemt evenwel geen genoegen met deze lage ren tevergoeding. Want in de eerste overeenkomst van 5 juli 2006 is vastgelegd dat de wettelijke rente uitbetaald zou worden. Die ligt veel hoger (gemiddeld ruim 6 pro cent) en het verschil is inmiddels opgelopen tot 60.000 euro. Het college en BBOM weigeren even wel de hogere wettelijke rente aan Nellissen te vergoeden. niet ontvangen? Bel 582877! Botsing: jongen gewond De politie heeft zaterdagmor gen geassisteerd bij een aanrijding op de rotonde Oostsingel-Nieuwe Maasheeseweg, waarbij een 11-jari- ge jongen uit Venray licht gewond raakte. De jongen fietste over het fietspad bij de rotonde, toen een 58-jarige bestuurder van een per sonenauto uit Sint Oedenrode de rotonde wilde verlaten, richting Nieuwe Maasheeseweg. De man zag daarbij de jongen over het hoofd en reed hem aan. De jongen hoefde niet voor zijn verwondin gen naar het ziekenhuis. Fietsster geschept op kruising De politie heeft vrijdagavond assistentie verleend bij een aanrij ding op de kruising Noordsingel - Maasheeseweg, waarbij een 51- jarige fietsster uit Venray gewond raakte. De vrouw fietste over het fietspad bij de rotonde toen een 20-jarige man uit Wanroij, die met zijn auto de rotonde wilde verla ten, haar over het hoofd zag en aanreed. De vrouw werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij ter observatie werd opgenomen. De renovatie van het gemeentehuis kan doorgaan. Een grote meerderheid van de gemeenteraad steunde dins dag het collegevoorstel om het voormalige kloosterge bouw aan de Raadhuisstraat voor zo'n 30 miljoen euro te verbouwen. Daarmee is nieuwbouw elders in Venray definitief van de baan. Samen werking en WD lieten de eer dere voorkeur voor de bouw van een nieuw gemeentehuis op een andere plek varen. De meeste partijen vinden dat er dringend iets moet gebeuren met het monumentale gebouw. Het binnenklimaat voldoet niet, er is achterstallig onderhoud en er zijn te weinig werkruimten.Alleen oppositiepartij inVENtief keert zich fel tegen de plannen. Raads lid Gerard Thijssen sprak van een 'wanprestatie die zijn weerga niet kent'. "Een miljoenen verslindend project waar de burgers van Ven ray niet achter staan", meent Thijs sen die het plan lanceerde om een referendum onder de bevolking te houden. Zoals dat eerder met circuit De Peel gebeurde. Thijs sen rekende uit dat de renovatie 85.000 euro per werkplek kost. "Exorbitante uitgaven. We hopen dat het college tijdig tot inkeer komt." Net als twee weken geleden in de commissie, kreeg inVENtief het opnieuw aan de stok met de PvdA. "Dit is ronduit schandelijk. Ze maken er een karikatuur van", brieste fractieleider Bert Linskens. De SP twijfelde even maar ging toch overstag. "Het gebouw heeft inderdaad een opknapbeurt nodig", zei Elianne Sweelssen. "Maar 30 miljoen is een waan zinnig hoog bedrag. We gunnen iedere ambtenaar een fatsoen lijke werkplek maar kunnen we niet beter zoeken naar betaalbare nieuwbouw", vroeg zij zich af. Een Vervolg voorpagina 'Doodzonde dat pand gekocht is' SP stemde destijds tegen de aan koop. "Doodzonde dat dit pand gekocht is. Overhaast en ondoor dacht. De wethouder heeft een scheve schaats gereden. Het is een zeer triest verhaal", zei Elianne Sweelssen."Ik snap niet dat het niet beter onderzocht is. Zo'n hoop geld voor dat gebouw. Terwijl de jonge ren nu op straat staan. Diep triest. Helaas hebben we gelijk gekregen." Wethouder Emonts wilde van een miskoop niets weten. "Ik vind de aankoop nog steeds een uitsteken de zaak. Maar ik deel de teleurstel ling. Ik baal er ook van. We hebben ook niet alles kunnen voorzien. We gaan de problemen zo snel mogelijk oplossen zodat 't Podium op 1 juni weer open kan." Emonts weersprak dat hij de raad op het verkeerde been zou hebben gezet. "We moesten snel en in alle stilte een besluit nemen." reden om het huidige gemeen tehuis niet te verlaten, is dat het pand nauwelijks marktwaarde zou hebben. "Je raakt het aan de straat stenen niet kwijt", verklaarde wet houder Najja (PvdA). Sweelssen was hier niet van overtuigd. "Het oude raadhuis heeft ook jarenlang leeg gestaan maar heeft nu toch een bestemming gekregen. En ook het klooster in Smakt blijkt ver koopbaar te zijn. Is er wel onder zoek naar gedaan?" Volgens Najja is dat inderdaad gebeurd. "De marktwaarde blijkt nihil te zijn." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) wijst erop dat destijds bij de aan koop van de zusters Ursulinen is afgesproken dat het gebouw voor maatschappelijke doeleinden gebruikt zou worden. "Daar willen we graag aan vasthouden", aldus Lemmens die vindt dat de Venray se burgers niet mogen opdraaien voor de dure verbouwing. "Het mag niet leiden tot extra lastenstij ging. Het gebouw moet zichzelf kunnen terugverdienen." Lem mens meent dat een moderner kantoorgebouw zal leiden tot kos tenbesparingen omdat er efficiën ter gewerkt wordt. De WD ging akkoord met de renovatie. Ingeborg de Barban- son voerde als argumenten aan de onverkoopbaarheid van het pand en de nieuwbouw van de publiekshal van een paar jaar gele den. De PvdA vindt dat de groot scheepse verbouwing dringende noodzaak is. Bert Linskens opper de het plan om in de publiekshal een doorlopende expositie in te richten. Zoals een fotoimpressie van het huidige gebouw en schet sen van de architect. "Zodat we de burgers deelgenoot maken van de plannen. We moeten ze er ook interactief bij betrekken." Theo Mulders (Samenwer king) vindt het vreemd dat pro jectontwikkelaars niets in het gemeentehuis zien als kantoor- Vervolg voorpagina Initiatiefgroep houdt tocht "Ik heb uiteindelijk besloten om mee te doen." Samenwerking Venray vindt dat Waals niet als burgemeester van Venray moet meelopen. "In het verleden heb ben wel vaker Venrayse ouders kinderen verloren die niet meer terugkeerden. Daar is ook nooit een stille tocht voor gehouden", zei Gerrit Verkoeijen dinsdag in de raadsvergadering. "Iedereen mag meelopen, maar dan wel op per soonlijke titel of anders niet. We moeten geen precedent schep pen." Waals reageerde dat hij niet anders kan dan deelnemen in zijn rol als burgemeester. "Want dat ben ik in Venray 24 uur per dag. Dus als ik meeloop in een tocht, dan is dat vanzelf als burgemees ter", aldus Waals, die ook raads- en collegeleden uitnodigde om deel te nemen aan de tocht. pand of appartementencomplex. "Waarom kunnen wij het dan wel verbouwen tot een perfect kantoorgebouw", vroeg hij zich af. Samenwerking spreekt liever van nieuwbouw dan van renova tie. "De contouren en de gevels moeten vanwege de historische en monumentale waarde blijven staan. Daarbinnen moet eigenlijk een geheel nieuw gebouw gezet worden", aldus Mulders die even als Gerard Thijssen vreest voor kostenoverstijgingen.Thijssen ver geleek het zelfs met de Betuwelijn en sprak van miljoenen aan meer kosten. Theo Mulders wees op de niet voorziene extra kosten van de publiekshal toen een draagmuur doorbroken moest worden. "Het zal gauw tot boven de 35 miljoen oplopen", denkt hij. Wethouder Najja stelde echter dat 30 miljoen euro een 'keihard plafond' is. Toon Loonen (CDA) kon zich eveneens vinden in de renovatie. "Dit doet ook recht aan de nieuwe publiekshal en de burgers vinden dit een goede plek met historische waarde", aldus Loonen die pleitte voor een aantal varianten waaruit de gemeenteraad straks een keuze kan maken. De CDA'er vroeg wel om een betere financiële onder bouwing. Dat zegde Najja toe. Toon Loonen verwacht dat een efficiënter gebouw zal leiden tot productiviteitsstijging. "Wat wordt het inverdieneffect op de ambte lijke kosten?". Op die vraag kreeg hij geen antwoord. huis verkopen? inch adverteren én makelaar www.Zel/Verkoop.öl 0478-512772 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek DE SCHEIDINGSWEG dan 50 .000 vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De juiste weg in de goede richting Hans Peeters 077 3523359 of 06 53264978 Bezoek onze websitewww.scheidingsweg.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3