TC Rodhe maakt de balans op Henk de Klein nieuwe koning Informatie voor operatiepatiënt Koppositie voor TC Venray MGC Venray Stan Deeks Limburgs tenniskampioen m-mm* w&Jm yMwMA mMtié '%vf I PEEL EN MAAS Donderdag 10 mei 2007 - Pagina 24 MS en bewegen Themacafé Geen medaille voor Ron van der Hoff Het Alvertje Het Alvertje Oostrum De Roerdomp Jeugdbowlen Atletiek Venray Motorcrossers Regio Venray de SCHATTEN van de Grote Kerk Zondag6f Schutterij 't ZatV' oningschieter aanvang 14.0G Verkrijgbaar voor €1750 bij: van den munckhof r 7 - v, v. v. V, Hit'ÜL'HsSa De tenniscompetitie is halverwege gevorderd en TC Rodhe kan con cluderen dat op veel fronten wordt gestreden om het kampioenschap, bij zowel jeugd als senioren teams bij de district- en landelijke competi tie. De woensdagmiddagcompetitie kenmerkt zich met een deelname van twee jongensteams, een in de speelca- tegorie tot en met tien jaar en een tot en met twaalf jaar. Helaas strijden beide teams niet om het kampioenschap maar blijven de jongens fanatiek strijden om ieder punt en wedstrijd. De zaterdagcom petitie kenmerkt zich bij jeugd met een deelname op vele fronten waar bij het gemengde team tot en met 14 jaar aanstaande zaterdag kampioen kan worden in de tweede klasse. Het team bestaande uit Emmely Cornelis- sen, Sidney Loonen, Mickey Ponjee en Karlijn Ruijs heeft in de totaal twintig gespeelde wedstrijden slechts twee sets verloren en lijkt ongeslagen te blijven deze competitie. Op de zon dag wordt zowel in landelijke als in districtcompetitie uitgekomen met respectievelijk twee jongensteam in de le en 3e klasse en twee jongens teams tot en met veertien jaar en een gemengd team tot en met 17 jaar. Jon gens 1, onder aanvoering van Jeffrey Loonen hebben tot op heden nog niet verloren en gaan fier aan de leiding met 15 punten uit drie gespeelde wedstrijden. Jongens 2 staan na vier opeenvolgende overwinning onge slagen op een goede tweede plaats en kunnen tijdens de laatste compe titiewedstrijd tegen de nummer 1 'op dreef' het kampioenschap binnen halen. Bij de senioren strijden teams van TC Rodhe mee op alle fronten. Het heren team, uitkomend in de hoofdklasse 35+, wordt waarschijn lijk ook dit jaar geen kampioen en moeten in de laatste drie wedstrijden aantreden tegen de nummers 1, 2 en 3. Wellicht kan nog voor een stunt worden gezorgd maar de realiteit biedt zich te zeggen dat het strijden om lijfsbehoud reëler is. Heren twee kunnen in de 2e klasse helaas geen kampioen worden, wordt ook lastig als andere teams uitkomend in deze klasse er alles voor over hebben voor een eerste plaats en zetten zelfs spe lers in met speelsterkte 3. Heren 4, onder leiding van Ben Ruijs leed een onverwachte nederlaag en kan waar schijnlijk naar het kampioenschap fluiten. Dit jaar speelt voor de eerste maal een gemengd team op de vrij dagavond en strijden nog volop mee om de eerste plaats. De zondagcom petitie verloopt zeer succesvol. Het eerste gemengde team, uitkomend in de 6e klasse landelijk, spelen goed en handhaven zich zoals het er nu uitziet. Het tweede team staat ongeslagen bovenaan in de 7e klasse en versloeg afgelopen nummer twee PSV Tegen- bosch met duidelijke cijfers, 7-1. Het team bestaat uit Judith Bouten, Franky Francis, Micha Saalmink, Marcel van der Vorst en Mayke Selder en hebben vier punten voorsprong op de nieuwe nummer 2, TC Deurne. Opmerkelijk is overigens dat twee damesteams meespelen in de landelijke competitie beide uitkomend in de vierde klasse. Het eerste team heeft reeds drie maal gewonnen. Het tweede team speelt voor het eerst en hoopt nog steeds op de eerste overwinning. Henk de Klein is de nieuwe koning van Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan inVenray. Na 144 schoten was het De Klein die de vogel van de schutte rij naar beneden wist te halen. Henk de Klein is inmiddels 31 jaar lid van de Venrayse schutterij en zag met de winst tijdens het traditionele konings- schieten een grote droom in vervul ling gaan. Nadat enkele jaren geleden Guus Stiphout na ruim veertig jaar voor het eerst koning werd, lukte het nu wederom iemand die zich al jaren lang inzet voor de Venrayse schutterij. Onder het spelen van het Limburgs volkslied kwamen de eerste tranen bij zowel enkele schutters alsmede het publiek. De Klein gaat het komend jaar met aan zijn zijde zijn vrouw, Ria de Klein-Peters als koningin, Schut terij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray voor in de schuttersactivitei- ten. Met natuurlijk als hoogtepunt de deelname aan het bondskoningschie- ten van de schuttersbond Juliana op zondag 13 mei en de viering van het Eeuwfeest van Juliana op vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 april 2008. Aan de strijd om de erekoning namen 44 personen deel. De beslis sing viel na 138 schoten, toen Jan Zanders (lid van de politieke partij Lokaal Aktief) de vogel naar beneden haalde. Een opvallend detail is het feit dat in de afgelopen zes jaar er maar liefst viermaal een koning naar voren kwam vanuit de politieke partij Lokaal Aktief. Kiwanis Schieëpersland Venray had afgelopen zondag nog een verrassing in petto voor de Venrayse schutterij. Woordvoerder Ad Swinkels overhan digde een cheque van 2500 euro aan voorzitter Bernie van Lierop en Sjaak van Rhee. Wethouder Patrick van den Broeck haalde in zijn toespraak aan dat de schutterij springlevend is en gezien de opkomst van de jeugd deze dag, zal de schutterij nog vele jaren mogen bestaan en kan de gemeente Om orthopedische operatiepatiën ten van VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg nog beter te informeren, is het informatiemateriaal voor deze patiënten grondig onder de loep genomen. Aanleiding hiervoor was de nieuwe functie orthopedie- consulent, die een jaar geleden in VieCuri werd geïntroduceerd. Belang rijkste veranderingen voor patiënten hierdoor zijn de voorlichting op maat en het duidelijke aanspreekpunt voor vragen. De orthopedie-consulent is gespecialiseerd in de begeleiding van orthopedische patiënten en vormt de schakel tussen de patiënt en de orthopedisch chirurg. Ze verzorgen een uitgebreide en op maat gesneden voorlichting over het verloop van de behandeling van een orthopedische ingreep, zoals een heup of knieope ratie. Daarnaast zijn zij het vaste aan spreekpunt voor vragen met betrek king tot deze behandeling, het verblijf in het ziekenhuis en over nabehan deling die eventueel nodig is na een ingreep. Patiënten komen na bezoek aan de orthopedisch chirurg bij een orthopedie-consulent, meestal direct aansluitend aan de afspraak. Het afge lopen jaar hebben de orthopedie-con- sulenten samen met orthopeden de website en de voorlichtingsbijeen komst uitgebreid en het foldermate riaal aangevuld. Op de website van VieCuri Medisch Centrum is alle infor matie over de afdeling orthopedie en het zorgprogramma Loop4, waarin vier patiënten die een heup- of knie prothese krijgen gezamenlijk herstel len, terug te vinden. Ook worden de orthopedie-consulenten en de ortho pedisch chirurgen voorgesteld en zijn de patiëntenfolders er te downloaden. Vanaf begin dit jaar is er voor bijna alle patiënten die een orthopedische operatie ondergaan foldermateriaal beschikbaar. De maandelijkse voor lichtingsmiddag over het zorgpro gramma Loop4 in het auditorium in Venlo is vervangen door een infor matiebijeenkomst in de Huiskamer in Venray. Met een voorlichtingsfilm over het zorgprogramma Loop4, infor meren de consulenten de patiënten over de diagnose, de behandeling, het ziektebeloop en de nabehandeling. Ook komen de operatie en de revali datie uitgebreider aan bod. Men kan de website van de afdeling orthope die bekijken via www.viecuri.nl. Klik op patiënteninformatie, afdelingen, orthopedie. Venray ook participeren middels een financiële bijdrage. VieCuri houdt op dinsdag 22 mei in samenwerking met de MSVN, werk groep Noord- en Midden-Limburg, een informatieavond over Multiple Sclero se (MS) en bewegen. De avond begint om 19.30 uur en vindt plaats in het restaurant van VieCuri Venray. Men sen met een chronische aandoening zijn soms geneigd weinig te bewegen. Terwijl beweging juist voor hen erg belangrijk is. Daarom willen VieCuri en de MSVN patiënten kennis laten maken met verschillende vormen van bewegen. Zowel de reguliere als de alternatieve therapieën komen aan bod. De volgende sprekers leveren deze avond een bijdrage: Dr. R Pop, neuroloog VieCuri, over orale medica tie, Dr. P. Muitjens, revalidatiearts Vie Curi, over revalidatie bij MS, mevrouw E. Schatorie, over Mensendieck en wat het voor een patiënt met MS kan bete kenen en mevrouw S. Schouren, over het Slenderen (film) en over de wer king van de verschillende banken. Na iedere presentatie is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de avond duurt tot 21.30 uur. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met Multiple Sclerose en hun partners. Ook MS- patiënten die geen lid zijn, kunnen met hun partner de avond bijwonen en zien wat de vereniging voor hen kan betekenen. Voor meer informatie en aanmelden kan men contact opne men met Linda van Ooijen-Lopes Dias via tel. (077)3076984, e-mail lindava- nooijen@hetnet.nl. MEE Noord- en Midden-Limburg houdt op donderdag 10 mei een the macafé in grand-café Maagdenberg in Venlo. Het themacafé is een café waar mensen met een licht verstan delijke beperking bij elkaar komen om te praten over onderwerpen die hen bezighouden, deze keer is dat Daar zit muziek in. Bezoekers komen vooral zelf aan het woord. Naar welke muziek luister jij bijvoorbeeld? Waar om luister je deze muziek? Wat doe jij met muziek en wat doet muziek met jou? Ook worden er toneelstukjes opgevoerd om het thema in te leiden en kun je vragen stellen aan een des kundige, iemand die heel veel over muziek weet. Het themacafé vindt eens per twee maanden plaats en is bedoeld voor alle mensen met een licht verstandelijke beperking vanaf achttien jaar. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Voor meer informatie kan men con tact opnemen met Manon Clarke van MEE Noord en Midden Limburg via tel. (077)3961515. Het themacafé is een initiatief van MEE Noord en Mid den Limburg. MEE is een onafhankelij ke cliëntondersteuner voor iedereen met een beperking. De deskundigen van MEE informeren, adviseren en ondersteunen, zodat u zo zelfstan dig mogelijk kunt leven. Ook ouders, hulpverleners en andere belangstel lenden kunnen bij MEE terecht. Tijdens het wereldbekertoernooi in het Italiaanse Varese heeft het recurve- team van Nederland de vierde plaats behaald. Het handboogteam, met in de gelederen Ron van der Hoff uit Yssel- steyn, verloor het duel om de bronzen medaille van Amerika. De Amerikanen behaalden een prachtige score van 223 punten en eisten de derde plaats op. De 221 punten van de Nederlandse equipe waren niet voldoende voor een podi umplaats. In het individuele toernooi kon Ron van der Hoff zich niet bij de allerbeste handboogschutters plaatsen. In het kader van de jeugdmid- dag houdt de jeugdcommissie van Het Alvertje op zaterdag 19 mei een speciale koppelwedstrijd voor de jeugd. Hieraan mogen ook kinderen deelnemen die geen lid zijn van de vereniging. De prijzen bestaan uit waardebonnen waarvoor hengelsport artikelen kunnen worden uitgezocht. Een koppelwedstrijd houdt in dat er met twee personen op dezelfde visstek gevist gaat worden en dat de vangst van beiden bij elkaar wordt opgeteld. Het is daarbij de bedoeling dat een jeugdvisser gezellig samen met zijn of haar vader, moeder, opa of oma vist. Heel goed kunnen vissen is nog niet zozeer vereist. De jeugd commissie zorgt wel dat er genoeg begeleiders rondlopen om te helpen en we kunnen zelfs zorgen voor een hengel met lijn voor het meevissende familielid. Dit moet dan wel bij de aanmelding worden aangevraagd. De jeugdvissers zelf moeten uiteraard met hun eigen materiaal vissen. Voor voer en aas moet het koppel ook zelf zorgen. Om 13.30 uur worden de stekken uitgeloot en de wedstrijdkaar ten uitgedeeld. Daarna kan worden begonnen met het klaarmaken van de visspullen op de gelote visstek. Om 14.00 uur klinkt het beginsignaal. Er gaat dan gevist worden tot 16.00 uur. Vervolgens is er rond 16.15 de prijs uitreiking. Behalve de waardebonnen, zijn er ook enkele bekers voor de win naars. Verder is er een levensmidde lenpakket voor het hoogst geëindigde koppel waarbij een moeder of oma heeft gevist. De deelnemende volwas sene mag niet iemand zijn die regel matig aan viswedstrijden deelneemt. Iedere jeugdvisser die per 1 januari 2007 nog geen vijftien jaar oud was mag deelnemen. Aanmelden kan tot uiterlijk donderdag 17 mei bij Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Omdat er in vijver 1 een onderzoek moet worden verricht, mag er de komende weken niet in deze vijver gevist worden. In vijver 2 mag wel worden gevist en de jeugd kan ook nog terecht in de jeugdvijver. De tweede wedstrijd van de 50- pluscompetitie is gespeeld. Uitslag: 1) Harrie Theeuwen. 2) Antoon Sanders. 3) Lambert van den Hoogenhof. 4) Piet Beijersbergen. 5) Pieter Kunen. De vijfde en laatste wedstrijd om de lentekoning voor lange hengels is afgewerkt. Uitslag: 1) Pieter Kunen. 2) Peter Gerrats. 3) Jan Sanders. 4) Harrie Kan- ning. 5) Ton Deenen. Einduitslag lentekoning: 1) Harrie Kanning. 2) Henk Hendriks. 3) Antoon Sanders. 4) Pieter Kunen. 5) René Wijnhoven. Op zondag 13 mei wordt de eerste 5-dorpenwedstrijd gehouden. Deze wedstrijd, georganiseerd door Ven ray, wordt gevist in de visvijver bij de Ballonzuil. Bijeenkomst is om 7.00 uur. Er wordt gevist van 8.00 uur tot 11.30 uur. Op woensdag 16 mei is de vierde wedstrijd van de 50+-com- petitie. Bijeenkomst om 11.00 uur en vissen van 12.00 tot 16.00 uur in vij ver 2. Aanmelding voor al deze wed strijden is mogelijk tot donderdag 10 mei, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via tel. (0478)571311. Op zaterdag 19 mei is de jaarlijkse jeugddag. Er wordt dan een koppelwedstrijd gehouden waarbij een jeugdvisser samen met vader, moeder, opa of oma kan vis sen. Ook niet-leden mogen deelne men. Bijeenkomst om 13.30 uur en er wordt gevist van 14.00 tot 16.00 uur in de jeugdvijver. Aanmelden kan tot uiterlijk donderdag 17 mei bij Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vragen en informatie betreffende lid maatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Dagvergunnin gen zijn verkrijgbaar bij het BP tank station aan de Rijksweg in Well. Zie voor de contributiebedragen 2007 www. hsvhetalvert je. nl Nieuwe leden zijn van harte welkom. Jaar,- dag- en weekver- gunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel aan de Stationsweg 21 in Venray en bij secretaris H. Hendriks Pastoor v.d. Gaetstraat 48 in Venray. Hier kan men ook terecht voor inlich tingen via teL (0478)582994, 06-23140989, of e-mail info@ hsvderoerdomp.nl. Zie ook www. hsvderoerdomp.nl. De tweede wedstrijd van de zomer avondcompetitie is gevist, de vangs ten bleven wat achter bij de laatste wedstrijden. Uitslag: 1) L. v.d. Hoogenhof. 2) G. Verdonschot. 3) F. v.d. Sande. 4) Sj. Phi- lipsen. 5) Scheffers. Zondag 13 mei is de eerste 5-dor- pen op visvijver De Ballonzuil. Er wordt gevist van 8.00 tot 11.00 uur. Er is tot 12.00 uur geen mogelijk heid voor recreatief te vissen aan de visvijver, alle plaatsen zijn bezet zijn door deelnemers aan deze 5-dorpen wedstrijd. Woensdag 16 mei derde zomeravondcompetitie en woensdag 23 mei derde wedstrijd tegen Mil- heeze. Er wordt gevist in Milheeze. Voor alle wedstrijden op de woens dagavond, bijeenkomst is om 18.00 uur en vissen van 18.30 tot 21.30 uur. Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de wedstrijdcommissie de heren A.de Klein via tel. (0478)581066 of 06-13617597 en H. Goemans via tel. (0478)514230 of 06-13356754. Sportnieuws -info In de Harrie Claessens-League hadden diverse spelers het vizier op scherp staan. Drie spelers wisten de 200-grens te bereiken of te passeren. Stef Billekens scoorde 213 en 200, Eric Minten 203 en de hoogste game (223) kwam op naam van Luke Ver hoeven. Qua gemiddelde (181) was Stef Billekens ditmaal de sterkste en bij de meisjes ging Patricia Camps met een gemiddelde van 163,30 met die eer strijken. De hoogste meisjesgame kwam op naam van Lisa Jansen met een game van 196, goed gevolgd door Patricia Camps met 191. Ook de gemiddel den van Luke Verhoeven (175,75), Eric Minten (173,75), Niels de la Roy (157) en Tyson van Delft (122,67) mochten er zijn. Niels de la Roy noteerde 175 als hoogste game en Willem Denissen deed daar met 171 niet veel voor onder. Bij de meisjes had Wendy Camps met 139 nog een fraaie slotgame. Daisy Harms (111) en Jelle van Duuren (96) zorgden beide voor nieuw persoonlijk record. In ver band met het niet doorgaan van het toernooi in Veghel, wordt aanstaande zaterdag huisleague gespeeld vanaf 11.15 uur. In Venray wordt zaterdag 12 mei de tweede competitiewedstrijd voor de c/d junioren gehouden. De wed strijden beginnen om 11.00 uur. Afha len startnummer uiterlijk 10.15 uur. Zie voor chronologisch schema www. atletiekvenray.nl. Op zaterdag 12 mei vervallen de training voor de pupil len wegens de competitiewedstrijd voor c/d junioren. Een aantal pupil len en C/D- junioren hebben deelge nomen aan de blokmeerkampen in Roermond. Bij de junioren D behaalde Suzan Stevens een prima eindover winning door liefst vier van de vijf meerkamponderdelen te winnen. Bob Keijzers behaalde een fraaie tweede plaats, onder meer door zijn overwin ning bij het hoogspringen met zijn sprong over 1.35 m. Bij de loopnum mers behaalde Nicole Schellekens een bronzen plak op de 600 meter en hetzelfde was weggelegd voor Femke Riensema op de 1000 meter. Vierde plaatsen in de meerkamp behaalden Sandra Kleuskens en Don Keijzers. Op de Beemdenloop in Brede heeft Frans Deenen een tweede plaats behaald in de categorie 45+ op de 10 km. In een tijd van 35.22 m.Zie voor de volledige uitslagen www.Swiffatl.org/wedstrij- den. Op woensdag 23 mei wordt vanaf 19.00 uur een lopersavond gehouden voor wedstrijdatleten en recreanten op de atletiekaccommodatie in Ven ray. De afstanden zijn 800,1500,3000 en 5000 meter. Zie ook www.atletiek- venray.nl. De (baan)trainingen zijn als volgt; Pupillen woensdag 18.00-19.00 uur. Zaterdag 11.00-12.15 uur. C/D junio ren maandag 18.00-19.00 uur. Donder dag 19.00-20.30 uur.A/B en senioren dinsdag 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondagochtend in overleg trainer. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur, donderdag 18.30-20.00 uur, zaterdag (bos) 13.00-14.30 uur. NSG-atleten donderdag 18.30-19 30 uur. Lopersgroep/alle niveaus; Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00- 20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Telefoon tij dens trainingen (0478)585522. Iedere zaterdag is de papiercontainer vanA.V Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Agenda: 12 mei Venray tweede com petitiewedstrijd c/d junioren. 17 mei Deurne tweede competitie wedstrijd pupillen. 23 mei Venray lopersavond 800, 1500,3000 en 5000 meter. Op circuit De Kuilen in Mill is een motorcrosswedstrijd gehouden door CCM de Zandhazen. De baan lag er perfect bij en voor wedstrijddag had den zich 318 rijders aangemeld, waar onder 78 MX 2 Junioren en 62 MX 3 Senioren zodat zij serie's, herkansing en een finale manche moesten rijden. Voor de rijders Junioren, Senioren en Nationalen waren de kampioenschap pen ook van start gegaan en er werd fel gestreden om de punten. Er werd een strak schema aangehouden zodat de laatste rijder om 18.30uur de eind streep passeerde. Bij de MX 1 Inters wist Peter Ver- steegen de manches op een 25e en een 22e plek te doen afsluiten wat hem een 24e plaats in het dagklas sement opleverde, terwijl Maarten van derAa in de le manche een 28e stek voor zich veilig stelde en in de 2e manche de 27e man en hiermee 28e werd na het rijden van de wedstrijd. Beide keren eindigde Ruud Pijpers op een 34e plek om in het algemene klas sement een 35e plaats voor zich op te eisen en was er een 42e plek voor Marc Josephs weggelegd, hij sloot de manches op een 43e en een 37e plek af. Bij de MX 2 Inters wist Emile Cox een 21e stek op zijn naam te schrijven en eiste in de le manche een 19e plek op en in de 2e manche ging hij als 18e over de meet. Een negende plaats bij de MX 1 Nationaal kwam in handen van Werner Kuenen met een tiende en een zevende plek de manches te doen af sluiten. Bij de MX 3 Junioren was de vijfde beker voor Han de Lange weg gelegd die op een prachtige zevende en achtste plek werd afgevlagd. In de finale manche van de MX 2 Junioren eindigde Tommy de Bruyn op een 18e stek. Komende zondag is er een Nati onale wedstrijd op het Wolfsboschcir- cuit in Gemert. TC Venray heeft haar koppositie in de derde klasse van de landelijke ten niscompetitie verstevigd. De ploeg van trainer Twan Lensen versloeg Rapiditas uit Nijmegen met 7-1. Met nog drie speelrondes te gaan komt de titel nu wel heel erg dichtbij.Aan staande zondag kan Venray in het duel met directe concurrent Merletten uit Boxtel hele goede zaken doen en het kampioenschap reeds in een vroeg stadium beslissen. Vooral de dames van Venray, Carmen Ebus en Marleen Custers, waren goed op dreef en gun den hun tegenstanders in beide enkel spelen en het dubbelspel slechts drie games. De heren hadden iets meer moeite, echter ook zij wonnen vrij overtuigend hun enkelspelen. Rob Luyben won met 6-3 en 6-2 en Ruud Geurts met 6-4 en 6-1. Het enige ver- liespunt kwam op naam van Rob Luy ben en Michiel Boers die het heren dubbelspel verloren in de beslissende tie-break in de derde set. De gemengd dubbelspe- Ruud Geu rts was prima op dreef. len werden uiteindelijk niet meer gespeeld, omdat twee spelers van Rapiditas licht geblesseerd waren en zij geen risico wilde nemen met het oog op de laatste drie speelronden. Aanstaande zondag treft TC Venray Merletten uit Boxtel. Momenteel de nummer drie van de ranglijst. De wed strijden beginnen om 10.30 uur op sportpark Vlakwater inVenray. De uitgestelde midgetgolfwedstrijd tussen Venray 1 en Eindhoven 1 is overtuigend door de thuisploeg in winst omgezet. De gasten, die in deze competitie een goede start kenden, stonden in de stand exact gelijk met deVenraynaren: 16 - 6. Venray 1 start te niet bijster sterk met een ronde van 101, waarop de Brabanders toch met 119 het antwoord schuldig moest blij ven. De spelers van de Lichtstad coun terden echter meteen en trokken de stand weer recht: 102 - 98. Na de thee trof Eindhoven een zeer strijdvaardig Venray-team en dat lever de met een ronde van 89 slagen een superscore op, waarop Eindhoven met 107 slagen het nakijken had. De laatste omloop leek een formaliteit, maar de gasten bleven op de loer liggen, maar konden de thuisploeg echter niet meer bedreigen: 99 - 106. De eind stand 6 - 2 (391 - 430) was dan ook verdiend te noemen. Huub Straatman was met 94 slagen de beste speler en scoorde tevens met 21 slagen de laag ste ronde van de dag. Jan Engels werd goede tweede met één slag meer (95). Op de vijfde speeldag werd Gerrit Janssen op de onderlinge competitie de dagwinnaar. Met een prima score van 70 slagen gaf hij zijn concurren ten het nakijken. Ook was hij verant woordelijk voor de laagste ronde van de dag, namelijk 21. Hij klopte tevens Bets Wilms met 6-0, een score die ook werd gerealiseerd door de goed spelende Henk van Leeuwen (72), die Theo Litjens met 6-0 klop gaf. Derde werd koploper Leo Wilms, die met 74 slagen opnieuw sterk speelde, maar zich toch een ronde vergaloppeerde tegen Jo Litjens (26 85), die daarmee winnares bij de dames werd. Uitslag dus 4-2 voor Leo Wilms. Ook de nummer twee van het klassement Jan van Dijk boekte tegen Miet Clevers de maximale 6-0 winst met 76 slagen. Pierre Dean was eveneens uitstekend op schot met 72 slagen en een 6-0 overwinning op Truus van Dijk. Hij was daarmee exact even sterk als de eerder genoemde Henk van Leeuwen. Dus bezetten ze samen de tweede plek in de vijfde speelronde. Jan Lit jens was wel de verrassing van de dag. Hij klopte zijn opponent Gerrit Ver meulen, die op het ogenblik het spoor een beetje bijster lijkt te zijn, overtui gend met 5- 1 (76 - 80). Huub Straat man had één ronde de handen vol aan Annie Litjens, die dan ook gretig de twee punten inpalmde, maar verder liet Huub het niet komen in de met 4-2 gewonnen partij.Ten slotte was Piet van de Eist (4-2 winst) dan Riet Lemmens, maar door een black-out gunde hij haar toch nog twee winst punten in de tweede ronde. Op de zesde speeldag waren er drie spelers met de maximale 6-0 score. Pierre Dean (75) lijkt zijn oude vorm weer terug te krijgen en klopte Bets Wilms (85), die echter op een goede wed strijd kan terugzien. Gerrit Vermeu len (75) won weer eens volle bak en Annie Litjens was daarvan het slacht offer. Tot slot was ook lijstaanvoerder Leo Wilms (74) te sterk voor Jan Lit jens (79), die echter prima weerwerk bood en inmiddels in de subtop is verschenen. Spannend en zonder win naar was de partij Jo Litjens tegen Piet van der Eist, dus in een in een 3-3 eindigde en waarbij beide spelers tot een score van 85 slagen kwamen. Alle overige wedstrijd eindigden in 4 - 2. Dat was het geval bij Riet Lemmens, die met een score van 82 slagen de beste speelster van de dag was met 24 als laagste ronde.Truus van Dijk werd het slachtoffer van Riet's dadendrang. Gerrit Janssen (72) klopte Jan Engels (75) met gering verschil Ton Hendriks (79) bleek net iets slagvaardiger dan Miet Clevers (83) en Jan van Dijk (80) had geen moeite met Theo Litjens, die echter toch een ronde winst pakte. Gerrit Janssen bleek andermaal de beste speler van de dag te zijn. Jan Engels en Leo Wilms tekenden beide voor de laagste ronde (22). Door beide zeges is Gerrit Janssen opgerukt naar de tweede plaats met acht pun ten achter koploper Leo Wilms (5 punten). Jan van Dijk (9) bezet plaats drie. Bij de dames blijft Miet Clevers aan de leiding met 16.5 punten, gevolgd door Jo Litjens (17) en Bets Wilms met 21,5 punten. Op het traditionele koninginnetoernooi, dat vorig jaar door omstandigheden geen doorgang kon vinden, deden dit maal 37 personen mee. Bij de recrean ten dames toonde Cobi Barents zich met 84 slagen net iets sterker dan haar voornaamste tegenstrevers Ria Vermeulen (85) en Ria Zeelen (86). Bij de recreanten heren was het opnieuw Henk Vermeulen, die nu met 63 sla gen aan het langste eind trok, maar zal geschrokken zijn van het goede tegen spel van zijn naaste belagers Wim van Os (64) en de sterk spelende Herman Lamboo met 65 slagen. Bij de cluble den waren twee barrages nodig. Bij de dames won Bets Wilms, nadat beiden op 57 slagen ware geëindigd. Bij de heren was Jan Engels net iets trefze kerder dan Jan van Dijk. Beide spelers eindigden op 46 slagen. Als voorbe reiding op het Nederlands kampioen schap op zaterdag 19 en zondag 20 mei in Boskoop en Ridderkerk, heeft Jan Engels in Boskoop een oefentoer- nooi gespeeld. Met 104 slagen bezette hij de negende plaats achter winnaar Tom Pardaans (Ridderkerk) met 93 slagen. Op imponerende wijze heeft Stan Deeks, jeugdlid van tennisvereniging TC Rodhe, tijdens de Limburgse jeugd tenniskampioenschappen beslag gelegd op de titel in de categorie jongens tot en met tien jaar. Via vier partijen in de voorrondes en de halve finale plaatste Deeks zich voor de eindstrijd. Daarin was hij met 6-2 en 6-1 te sterk voor Thijs uit Maastricht. de SCHATTEN VAN DE Grote Kerk Grotestraat 68 Venray 0478-582727

Peel en Maas | 2007 | | pagina 24