De schijnwi op: redactie van Spon-lnn •Sx A/en ray SV Venray Zevenklapper Volharding Venray helpt Best 'vooruit' SVOC'01 op valreep veilig TOP'27 en Merselo onbevangen nacompetitie in Bus laat Venray- supporters in kou staan Summa Topschutters] Klassement PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 10 mei 2007 - Pagina 20 top inn town SV Geijsteren VV Holthees niet ontvangen? Bel 582877! SSS'18 SVV veteranen Kledingsponsor: Hoofdsponsors: FLE> TRONICS Nederlaag door schotloosheid en defensieve fouten Dirk van de Ven en Ivan Maes bewaren allermooiste treffers tot laatst Venray moet royaal winnen van Best Vooruit for- bal Ook in het voetbalse^en 2006-2007 staat wekelijks een speler, traine ander 'voetbaldier' een amateurvereniging uit de gemeenten Venray Meerlo-Wanssum brde schijnwerper. Ook spelers van SSS' 18,Volharding Holthees wordanin de rubriek 'De schijnwerper op...' aan de tand gevoeld gastspeler verspelt net als de voetbalkenners van het Venrayse nieuws ilad ook nu wpér de uitslagen van tien amateurduels die dat weekend gespeeld den. Zijn de voorspellingen van de gastspeler beter, dan wint hij of zij eer voor de jeugdafdeling van zijn voetbalvereniging, die beschikbaar wordt ge! door Sport-Inn aan het Henseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnet met hun totaalscore mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Pet Maas doet mee om de eer. In de laatste week van de Schijnwerper van dit seizoen bond Sport-Inn naar Ger Schlooz traditiegetrouw de strijd aan met de redactie van Pet Maas. Redacteur Henk Lammen was ditmaal de winnaar. Met zijn voorsp gen behaalde hij negen punten, Schlooz bleef steken op vier. Zoals vorige t eek al bekendgemaakt werd Ralf Steeghs (SVOC'01) de winnaar van de rut riek. Hij won met dertien punten en bleef daarmee de nummers twee Johnhijs- sen (Swolgense Boys) en Nermin Hamzic (Volharding), die beiden acht pu iten behaalden, ruim voor. Het eindklassement van het seizoen 2006-2007 is als volgt: 1) Ralf Steeghs (SVOC'01) 13 2) JohnThijssen (Swolgense Boys) en Nermin Hamzic (Volharding) 8 4) Roy Keijsers (Leunen) en Rob Voesten (SV United) 6) Roel Classens (SVOC'01) en Joop Martens (Swolgense Boys) 6 8)Tom Knoops (TOP'27) 7 9) Hans Custers (SV Venray) en Hendrik Ermers (Volharding) 5 punten 11) Marijn Muijsers en Paul Joosten (beiden SSS'18),Michiel Santegoeds (Hol thees), Jeroen Sanders (Ysselsteyn), Ronald Bonants (Merselo), Frank Frederix (Oostrum), Peter Nabbe (SV Venray), Hans Tax (BW) en Kevin Goldschmidt (TOP'27) 4 20) Remco Hellegers (Leunen) 3. ers en tge- en llin- Dé voetbalspeciaalzaak van Venray Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 De allertrouwste aanhang van SV Venray is boos. Heel erg boos zelfs. Afgelopen zondag kwam de bus niet opdagen waardoor zo'n 35 supporters hun favoriete elf tal niet konden aanmoedigen in de naeompetitiestrijd tegen Best Vooruit. Het is niet de eerste keer dat de bus de supporters in de kou laat staan. Ook bij de uitwedstrijd tegen Mheer- der Boys ging het fout. Afgelopen zondag is het om 12.45 uur verzamelen en instappen bij club lokaal De Boggerd. Om 13.15 uur neemt de onrust toe omdat er nog geen bus te bekennen is. Op hetzelfde moment stapt voorzitter Sjef Keijzers met twee andere bestuursleden in de auto richting Best. De supporters blijven achter. "Er is ons verzekerd dat de bus zo zou komen. Maar om half twee stonden we er nog", zegt een trouwe supporter die liever niet met zijn naam in de krant wil. "Veel men sen zijn hier ontzettend teleurgesteld over. Het steekt nog het meeste dat bestuursleden vrolijk in de auto stap pen terwijl wij achterbleven." Ondertussen wordt het eigen busje ji Maatwerk in financiële zekerheid van de voetbalclub gecharterd. Hier door kunnen alvast acht mensen op pad. Anderen, die hun auto bij het sportpark hebben staan, reizen op eigen gelegenheid naar Best toe. Maar enkele supporters blijven onverrich- terzake achter. "Het was half twee geweest en ik had geen auto bij me", zegt de trouwe aanhanger. "Je moet door Eindhoven en dan is het toch gauw een uur rijden. Ik had geen zin om nog hals over kop naar Best te jagen. Voor mij hoeft het zo niet meer. We zijn hier echt boos over." Voorzitter Keijzers kan de teleurstel ling van de fans wel begrijpen. "Het is heel vervelend dat het zo gelopen is. De bus is nog wel gekomen maar toen stond er niemand meer bij de kantine. Dat is vlak na half twee geweest." De supportersbus is van de Poolse vervoersonderneming Sinbad. Via hoofdsponsor OTTO is de voetbal club met dit bedrijf in contact geko men. "Bijna altijd gaat het goed", zegt Keijzers."De fout lag niet bij ons want wij hadden de juiste tijd doorgegeven. Hou het maar op een communca- tiefout. We hebben het aangekaart bij Sinbad en ze hebben beterschap beloofd." Programma zaterdag 12 mei Lottum-Geijsteren 17.00 Uitslagen Leunen vet-Holthees vet 2-0 Holthees-Quick boys 1-5 Toxandria 4-Holthees 3 2-3 Holthees 4-Volharding 6 0-11 Programma donderdag 10 mei Olympia 6-Holthees 4 Programma zaterdag 12 mei Holthees vet-S VEB vet 17.00 vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Uitslagen Dames SV Venray 3-SSST8 2 5-1 FC Leunen l-SSS'18 1 3-1 DAW 2-SSST8 2 0-1 SSS'18 3-SV Venray 7 1-2 Volharding 7-SSST8 4 1-6 SSS'18 5-01ympia'18 6 0-10 Programma zondag 13 mei Dames Resia l-SSS'18 2 11.00 Programma dinsdag 15 mei Dames SSS'18 2-Resia 1 19.00 Programma donderdag 17 mei Dames Erp l-SSS'18 2 10.30 Uitslag Mifano (b)-SW 0-1 Programma zaterdag 12 mei SW-Oostrum 17.00 Afmelden uiterlijk donderdagavond bij H. Hanen via tel. 06-28612346. SPECIAL MEMBER: JDS Bedrijfsautomatisering B.V. SUMMA Advies Groep B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum GOLDEN MEMBERS: Julicher en Meijer Advocaten Eu rash utters Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Flextronics K- Rental Nijmegen, Harm en Karei Leenders De Lekkernij-'tAnker, Merselo. van Haren Autobedrijven B.V. Hofmans Tapijten, Cuijk Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Makelaardij Carel Fijen Inalfa Roof Systems Group B.V. McDonald's Venray Van der Male/Renokas Van den Munckhof B.V. Martin Cuijpers Manders Verhuur Nelipak B.V. Numac Nederland B.V. Meidon Plastics B.V. Bergen Ib. OTTO NLW Groep Peka Kroef B.V. Notariskantoren Venray Rabobank, Venray Verkeersschool Nottelman MEMBERS: Paul Brouwer Exclusieve Mode De Aanpak Bouwservice B.V. PDS Products Adecco Personato B.V. Argowil B.V Van der Putt Advocaten Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Peelrand Makelaardij B.V. Autowijk Keizersveld PROF NORM, Jan van Dijck Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Ricor Dames en Herenmode BAS B.V. Rocom Telecommunicatie B.V. Bax Financieel Advies B.V. Rongen Tegels,Sanitair en Tegelwerken V.o.f. Rooijerie Uitmarkt Berk Accountants en Belastingadviseurs Bol Accountants, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Boomers Saarloos Automotive Equipment, Venray Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees Salarispoint, Oirlo BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Ten Brinke Hekwerken Slagerij Traiteur Maurice Verschuuren Sport 2000 Steenhandel Kusters Contour Deloitte, Accountants ,Venlo De Swing B.V. Restaurant, America Tempo-Team Uitzendbureau Derksen Dienstverlening Electro Martens Installatie B.V. Thetru B.V. ERWOLAR B.V. Thomassen Interieurs BV Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Turning Technic B.V. Taxi Touringcar Geerets, Wanssum FDC Financieel Diensten Centrum van de Kamp Fortis Bank, Venray Taxi Twan Peeters Van Gansewinkel B.V. Taxi Verstraaten B.V. van Grinsven Drukkers, Venlo Uitzendburo Mondial, Horst Healthcare Group, Venlo Verspreidingsburo Periodiek Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Volantis - Hollman Adviseurs Hotel Asteria Websdesign Wejebe Blitterswijck B.V. ING Bank Venray Interstyling B.V. Partycentrum "De Witte Hoeve" Invent Personeel en Organisatie WIK0 Investments Janssen Venray Stucadoors B.V. Wiertz Personeelsdiensten Programma zaterdag 12 mei SV Venray vet-S JW vet Programma zondag 13 mei SVVenray-Best Vooruit 14.30 SV Venray 6-RESIA 2 10.30 TOP'27 2-SV Venray 8 11.00 SV Venray 10-RESIA 3 9.30 Uitslagen Stormvogels'28Al-VenrayA2 1-2 EWC'46Al-VenrayA3 7-2 RKMSV Bl-Venray B2 3-1 HBSV B2-Venray B3 2-3 Ysselsteyn B2G-Venray B4 3-3 Venray B6-Helden B2 2-5 America Cl-Venray C2 1-3 Kronenberg Cl-Venray C3 1-2 Venray C4-SV Lottum Cl 2-2 Venray C7M-Belfeldia C2 6-3 ZSV Dl-Venray Dl 1-1 HBSV Dl-Venray D2 5-3 Volharding D2-Venray D3 5-2 Venray D4-MVC19 D2 2-3 SV United D2CO-Venray D5 8-0 Venl. Boys D5-Venray D6 8-3 Venray D7-Leunen D3 2-2 Venray D9M-America D2 2-3 Helenaveen Dl-Venray D10M 4-1 HBSV El-Venray El 1-1 Volharding El-Venray E2 2-3 Venray E3-HBSV E2 3-2 Sp. Irene E4-Venray E4 3-4 Venray E5-Leunen E2 4-3 Swolg.Boys El-Venray E6 5-4 Venray E8-Venl. Boys E5 4-4 Belfeldia El-Venray E9 2-9 Venray El 1-MVC19E4 4-11 Venray E12-HBSV E5 2-2 Venray E13-SVOC01 E2 13-0 GFC'33 E3-Venray E14 13-1 MVC'19 E5-Venray E15 5-1 Venray Fl-RoodWit'62 F1 9-1 Venray F2-VW 03 F1 0-3 Stormvogels'28 Fl-Venray F3 3-1 Montagnards Fl-Venray F4 4-3 Venray F5-Stormvogels'28 F2 8-1 Venray F6-MVC19 F2 2-8 Meterik F2-Venray F7 3-3 America F2-Venray F8 3-4 Venray F12-Venl. Boys F9 4-3 GFC'33 F6-VenrayFl3 1-7 Programma zaterdag 12 mei Venray A2-Montagnards Al a. 15.00 Venray Bl-toernooi SVUnitas'59 v. 10.00 Venray B6-Ysselsteyn B2G a. 15.00 Venray C6-toernooi DEV-Arcenv. 12.00 Venray C7M-toernooi DEV-Arcen v. 12.00 Venray Dl-toernooiVlijmense Boys v. 9.00 Venray D2-TSC04 Dl a. 13.15 Venray D3-toernooiVlijmense Boys v. 9.00 Venray D5-toernooiVenlosche Boys v. 9.30 Venray El-toernooi Vlijmense Boys v. 8.30 Venray E2-toernooi HBSV v. 8.45 Venray E3-toernooiVitesse'08 v. 12.30 Venray E5-toernooi Volharding v. 13.30 Venray El 2-toernooi Vlijmense Boys v. 8.45 Venray El 3-toernooi HBSV v. 9 30 Wittenliorst E6G-Venray E14 v. 8.00 Venray Fl-toernooi Vlijmense Boys v. 9.00 Wittenliorst F2-Venray F3 v. 10.30 Venray F5-toernooi Volharding v. 8.15 Venray F13-toernooi Vitesse'08 v. 8.00 Venray Mini F wedstrijden a. 12.00 Programma zondag 13 mei Venray C2-toernooi Vitesse'08 v. 12.30 Venray C3-toernooi Vlijmense Boys v. 8.00 Venray C4-toernooi Venlosche Boys v. 9.30 Venray C5-toernooi Stiphout Vooruit v. 12.30 Venray Dó-toernooi Vitesse'08 v. 8.00 Venray F10-toernooi Mifano v. 9.30 Volharding-RKVB 7-0 (3-0). Doelpunten Volharding: Erik Eer- mers (2x), Mark Blenckers, Chris van Duijnhoven, Hendrik Ermers, Johan Speijcken en Sef Peeters. Volharding heeft het seizoen afge sloten met een zevenklapper. Thuis tegen het reeds gedegradeerde RKVB uit Baexem werkte Volharding met de 7-0 eindstand nog even duchtig aan het doelsaldo. Als de Midden-Lim burgers meer dan tien treffers om de oren hadden gekregen hadden ze niets kunnen zeggen. De voetbaljaargang 2006-2007 gaat voor Volharding de geschiedenis in als het seizoen van de gemiste kansen. Tegen negen van de elf tegenstan ders bleken de roodwitten onderling beter qua resultaat al haalde men slechts tegen één ploeg zes punten en dat was tegen RKVB. Daardoor eindigde Volharding 'slechts' op een vijfde plaats in de eindstand (38 pun ten) met echter maar twee punten minder dan de nummer twee Wilhel- mina'08 uit Weert. Volharding wilde het seizoen tegen RKVB goed afslui ten ondanks het feit dat er nog maar elf spelers helemaal fit waren en dat lukte met verve.Voor rust waren Mark Blenckers, Chris van Duijnhoven en Hendrik Ermers trefzeker. Na de thee bouwde Volharding de score rustig uit. De niet geheel fitte invaller Johan Speijcken zorgde met zijn eerste doel punt in Volharding-dienst na een uur spelen voor 4-0. Erik Ermers zorgde even later voor 5-0. Een kwartier voor tijd maakt uitblinker Sef Peeters het half dozijn vol.Tien minuten voor tijd zorgde opnieuw Erik Ermers voor een seizoenafsluiting in stijl. Hij joeg de bal met een schitterende volley prach tig in de kruising: 7-0. Best Vooruit-Venray 3-1(0-1). Doelpunten: 32. Freek Thoone 0-1; 50. Ronald de Koning 1-1; 60. Bart Janssen 2-1; 82. Mau rice Hummel 3-1. Scheidsrech ter: Verstappen (Grathem). Toe schouwers: 600. Gele kaart: Ruud Keijzers. SV Venray: Nabbe; Wijnands (80. Snijders), Van Schijndel, Spee en Ooms (60. Troisfontaine); Keijzers, Gommers en Seijkens; Idrissi (65. Hlimi), Thoone en Van der Weerden. Door Jan Leijsten "Het zag er zo mooi uit bij rust. Wat hebben zij aan kansen gehad?" De teleurstelling droop er vanaf. Toch waren de woorden van Bert Spee direct na afloop realistisch. De routinier, die Rob Scholten in het hart van de defen sie verving, had het gelijk volop aan zijn zijde. Het zat SV Venray niet mee in zijn eerste promotitie- duel op weg naar de hoofdklasse. Maar doelpunten beslissen nu eenmaal een wedstrijd. Talloze kansen ten spijt moet dit de les zijn voor de manschappen van Jan Poels die met 3-1 onderuit gingen bij Best Vooruit. Komende zondag is de return op sportpark De Wieën. Dan kan de Venrayse ploeg het tij nog 'best' keren. De eerste schermutselingen waren voor de thuisploeg. Venray vond het snel welletjes en verplaatste het spel naar de Brabantse speelhelft. Na goed opkomen van Koen Ooms kreeg Farid Idrissi een schietkans maar doelman Jacky den Bol verwerkte het schot tot hoekschop. Marcel Seijkens ontving een reprimande toen hij Venrays' bui tenspel terecht in twijfel trok. Ruud Keijzers, spelend met flair, trok zijn sli ding iets te ver door en kreeg geel. Na twintig minuten plotseling een schot van Ivo van der Weerden dat ein digde op de lat. Freek Thoone, uitge weken naar links, trok voor naar Wout Gommers die over de bal maaide. Venray bleef komen en joeg op de openingstreffer. De voorzet van Farid Idrissi was iets te hoog zodat Freek Thoone niet gecontroleerd inkopte. Ivo van der Weerden knalde nog eens over. Een doelpunt kon niet uitblijven en na ruim een halfuur moest het dol gedraaide Best Vooruit capituleren. Freek Thoone werd op links de diepte ingestuurd door Bert Spee. Hij slalom de langs vier verdedigers en zag ook in keeper Den Bol geen enkele hin dernis: 0-1 .Vijf minuten later opnieuw Thoone. Twee opponenten moesten eraan geloven maar de sluitpost werk te ditmaal niet mee. Linksachter Koen Ooms liep een nekblessure op die hem na een uur alsnog tot uitstappen noopte. Vlak voor de thee kwam de thuisploeg andermaal goed weg. Farid Idrissi kreeg een bevlieging en haalde uit met links maar opnieuw stond het aluminium, ditmaal de paal, een gro tere voorsprong in de weg. Halverwege leek niets op een Bra bantse heropstanding. Toch kwam die snel. Op gang geholpen door verdedi ger Daniël Wijnands die zich wel heel gemakkelijk door Ronald de Koning liet uitspelen. Tot overmaat van ramp werd de vlak voor zijn doel staande Peter Nabbe met een fraaie lob ver schalkt: 1-1. Direct daarna verraste een hoge bal Koen Ooms maar Bert Spee kon onheil voorkomen. Blessure behandelingen voor Van der Weerden en Ooms, gaven Bert Spee even de tijd om bij de bank met trainer Poels in beraad te gaan. Freek Thoone kende nog twee ster ke minuten. Eerst dreef hij zijn solo te ver door. Daarna ontfutselde hij Mark van Osch de bal maar de voortzetting haperde. Enigszins gelukkig kwam Best Vooruit op voorsprong. Via de kluts met Loek van Schijndel werd de inzet van Bart Janssen tot doel punt gepromoveerd. Zij het dat Peter Nabbe weer onnodig ver voor zijn doel stond en de bal over zich heen in het net zag belanden: 2-1 Het pleit voor de Venraynaren dat ze niet bij de pakken neerzaten. Khalid Hlimi, vervanger van Idrissi, zag zijn opponent niet staan op links en schoot laag in. De Best-doelman redde met de grootste moeite. Ook schoten van Marcel Seijkens (op kee per) en Bert Spee (zijnet) brachten niet het gewenste resultaat. Zowaar Freek Thoone snelde nog eens langs vier tegenstrevers waarna Ivo van der Weerden via de kluts de bal ontving en het doel vond. Arbiter Verstappen annuleerde echter de treffer vanwege buitenspel maar de Venraynaar ont ving de bal toch van een tegenstan der. Acht minuten voor tijd viel het doek. Spits Janssen troefde Eric Trois fontaine af en bood Maurice Hummel vrij baan. Via de paal verdween de bal in het doel: 3-1. Trainer Jan Poels ziet desondanks voldoende perspectief voor de return. "Maar we zullen dan minder slordig met de kansen moeten omgaan." Op het twijfelachtige optre den van doelman Nabbe reageerde Poels diplomatiek. "Zijn keuzes vielen niet al te gelukkig uit." Sportnieuws -info A SVOC'Ol-Resia 3-2 (1-1). Doelpunten: 6. Mark Fransman 0-1; 23. Tom Strijbos 1-1; 60. Dirk van de Ven 2-1; 66. Ivan Maes 3- 1; 86. Nick Fransman (strafschop) 3-2. Scheidsrechter: Verschu ren (Mill). Toeschouwers: 300. Gele kaart: Dirk van de Ven en Roel Classens (SVOC'01), Michiel Fransman en Emiel Wijnhoven (Resia). SVOC'01: Ralf Steeghs; Geerets, Roy van de Ven, Weijs en Erwin Steeghs; Kuijpers (69. Classens), Tom Strijbos en Dirk van de Ven (61. Niek Strijbos); Gijs Dinghs (89- Fleurkens), Maes en Sander Dinghs. Door Henk Willemssen Op eigen kracht ontsnapt SVOC'01 aan degradatie. Door de 3-2 thuiszege op Resia finisht de fusieclub juist boven de rode streep in de vijfde klasse F. Hegel- som, met één punt minder, moet samen met Ysselsteyn afdalen naar de zesde klasse. Vier weken lang verkeert SVOC'01 in de bedreigde zone. Op het nip pertje weten de tricolores de dans te ontspringen. Na het laatste fluitsig naal is het dan ook feest op sportpark de Heesakker. Alsof zojuist de titel is binnengehaald. "Dit voelt ook als een kampioensfeest", zegt de zichtbaar opgeluchte Ivan Maes. Met een schit- Sander Dinghs ontwijkt een tackle van een speler van Resia. terende treffer zet de 32-jarige routi nier zijn ploeg op een bevrijdende 3-1 voorsprong. Het is wellicht ook zijn laatste treffer in de SVOC-hoofdmacht. "Ja, ik denk dat dit een goed moment is om te stoppen. Ik heb een drukke baan in Tilburg en een gezin met twee jongeren kinderen. Het vergt veel tijd en het wordt steeds moei lijker te combineren", vertelt Maes die ondertussen besprongen wordt door uitbundige teamgenoten. "Ik ben inmiddels verreweg de oudste speler. Het is een leuke groep. Na de win terstop kregen we veel tegenslag en toen zakte het vertrouwen weg. Toch kunnen we goed mee in deze klasse. Vandaag hadden we gelukkig alles in eigen hand. Voor eigen publiek moest het gebeuren tegen een tegestander die al veilig is." Die tegenstander is Resia uit Weller- looi dat getraind wordt door Michel Baltissen. De Leunenaar verklaart voor aanvang dat zijn ploeg niets cadeau zal doen. Bij SVOC'01 ontbreken achterin de geschorsten Paul Büddiger en Bart Jenneskens. Hun vervangers zijn Bas Geerets en XavierWeijs.Al snel dreigt het mis te gaan voor SVOC'01. In de zesde minuut schiet Mark Fransman een vrije trap vanaf 35 meter achter de foutief opgestelde Ralf Steeghs: 0-1 De thuisploeg heeft twintig minuten nodig om die vroege klap te boven te komen. In de tussentijd schiet Rob Hendriks via de lat over. Totdat Tom Strijbos, de middenhalf speelt een constant en sterk seizoen, hardhandig wordt neergelegd aan de zijlijn door Michiel Fransman die geel ontvangt. Sander Dinghs trekt vanaf rechts de vrije trap scherp voor het doel. Tom Strijbos is het meest attent en schiet de 1-1 binnen. Het is ook de eerste keer dat de thuisploeg gevaarlijk voor de Venrayse doelman Martijn Houwen opduikt. Het duel wordt rommeliger met weinig doelrijpe kansen. De spanning is voelbaar bij SVOC'01 dat alert moet zijn op de snelle tegenaanvallen. Hal verwege staat het 0-0 bij VCH-Hegel- som. Bij deze ruststanden is SVOC'01 gedegradeerd. Maar de tricolores heb ben nog drie kwartier om het vege lijf te redden. Het driehonderdkoppige publiek ziet de thuisploeg steeds sterker worden. Tom Strijbos duikt in kans rijke positie voor het doel op. Goalie Houwen kan niet aan de bal waarna de inzet van Strijbos van de doellijn wordt weggetrapt. Uit de hoekschop die volgt belandt de bal bij Gijs Dinghs die een loepzuivere voorzet aflevert. De hoogopspringende Dirk van de Ven kopt onberispelijk en steenhard raak (2-1). De middenvelder maakt zo'n uitbundige vreugdesprongen dat hij een hamstringblessure oploopt en naar de kant moet. Na afloop geniet Dirk van de Ven, met pilsje en sigaar tje in de hand, nog na van zijn treffer. "De voorzet was perfect en ik kopte raak. Die bal moest erin. Het was schitterend voor al dat publiek. Ik was helemaal door het dolle heen." Zes minuten later is de feest vreugde zoniet nog groter. Ivan Maes soleert op de rand van het strafschop en schudt enkele opponenten af. De 'toeper' van Maes verdwijnt als een streep in de kruising: 3-1. Alweer een wonderschone treffer en opnieuw is Martijn Houwen volslagen kansloos. "Ik zag zo snel niemand vrijstaan. Ik weet niet hoe het gebeurde maar de bal zat er prachtig in. Eindelijk hebben we het geluk wat we hele jaar gemist hebben", zegt Maes. Met deze riante voorsprong con troleert SVOC'01 de wedstrijd. Resia probeert nog wat terug te doen maar Ralf Steeghs maakt alle doelpogingen onschadelijk. Vier minuten voor het einde legt arbiter Verschuren de bal op de stip nadat invaller Nick Frans man struikelt tussen twee SVOC'ers in. De strafschop is snel gegeven maar daar heeft Nick Fransman maling aan: 3-2. Het mag de vreugde in het SVOC- kamp niet drukken. Trainer John Geelen maakt na de 2-1 en 3-1 al een vreugdedans op het veld. Na het laat ste fluitsignaal valt de dolgelukkige coach languit op de grasmat. Secon- denlang ligt hij uitgeteld en roerloos op zijn rug. Nee, niemand hoeft zich zorgen want de Weertenaar krabbelt weer overeind. "Het was een echte finale. Ik ben hier heel erg blij mee", stamelt Geelen. De reguliere voetbalcompetitie is ten einde. Nog drie regionale clubs strijden in de nacompetitie voor promotie. Venray beet afge lopen zondag de spits af. Zondag beginnen ook TOP'27 en Merselo aan het toetje. De Venraynaren moeten thuis tegen Best Vooruit de 3-1 nederlaag zien recht te zet ten. De ploeg van trainer Jan Poels moet minimaal met drie doelpunten verschil winnen om de tweede ronde te berei ken. Dit zal nog een hele klus worden. Want het gebrek aan scorend vermo gen brak de Venraynaren niet alleen in de competitie maar ook afgelopen zondag in Best op. Indien Venray met twee doelpunten verschil wint, dan moeten na afloop van de wedstrijd strafschoppen een beslissing brengen. In de nacompetitie tellen uitgoals niet De allertrouwste aanhang van SV Venray is boos. Heel erg boos zelfs. Afgelopen zondag kwam de bus niet opdagen waardoor zo'n 35 supporters hun favoriete elf tal niet konden aanmoedigen in de naeompetitiestrijd tegen Best Vooruit. Het is niet de eerste keer dat de bus de supporters in de kou laat staan. Ook bij de uitwedstrijd tegen Mheer- der Boys ging het fout. Afgelopen zondag is het om 12.45 uur verzamelen en instappen bij club lokaal De Boggerd. Om 13.15 uur neemt de onrust toe omdat er nog geen bus te bekennen is. Op hetzelfde moment stapt voorzitter Sjef Keijzers met twee andere bestuursleden in de auto richting Best. De supporters blijven achter. "Er is ons verzekerd dat de bus zo zou komen. Maar om half twee stonden we er nog", zegt een trouwe supporter die liever niet met zijn naam in de krant wil. "Veel men sen zijn hier ontzettend teleurgesteld over. Het steekt nog het meeste dat bestuursleden vrolijk in de auto stap pen terwijl wij achterbleven." Ondertussen wordt het eigen busje van de voetbalclub gecharterd. Hier door kunnen alvast acht mensen op pad. Anderen, die hun auto bij het sportpark hebben staan, reizen op eigen gelegenheid naar Best toe. Maar enkele supporters blijven onverrich- terzake achter. "Het was half twee geweest en ik had geen auto bij me", zegt de trouwe aanhanger. "Je moet door Eindhoven en dan is het toch gauw een uur rijden. Ik had geen zin om nog hals over kop naar Best te jagen. Voor mij hoeft het zo niet meer. We zijn hier echt boos over." Voorzitter Keijzers kan de teleurstel ling van de fans wel begrijpen."Het is heel vervelend dat het zo gelopen is. De bus is nog wel gekomen maar toen stond er niemand meer bij de kantine. Dat is vlak na half twee geweest." De supportersbus is van de Poolse vervoersonderneming Sinbad. Via hoofdsponsor OTTO is de voetbal club met dit bedrijf in contact geko men. "Bijna altijd gaat het goed", zegt Keijzers. "De fout lag niet bij ons want wij hadden de juiste tijd doorgegeven. Hou het maar op een communca- tiefout. We hebben het aangekaart bij Sinbad en ze hebben beterschap beloofd." dubbel. De twee andere periodewin naars uit de eerste klasse D kenden een betere start. RIOS staat al met een been in de volgende ronde door de 1-5 zege bij WSC in Waalwijk. Dijkse Boys won voor eigen publiek met 3- 2 van Internos. Zondag in Etten-Leur zal blijken of dit resultaat voldoende is voor de Helmondse ploeg. De winnaar van Venray-Best Voor uit neemt het in de tweede ronde op tegen de nummer twaalf van de hoofdklasse B. Met nog een competi tieronde voor de boeg is het vrijwel zeker dat Blauw Geel deze positie gaat innemen. In de vijfde en zesde klasse kent de nacompetitie een eenvoudigere opzet. De drie periodewinnaars van iedere klasse strijden in een halve competi tie om één promotieplaats. In de vijfde klasse F begint TOP'27 zondag met de uitwedstrijd tegen Montagnards. Kronenberg is de derde deelnemer die op donderdag 17 mei (hemelvaartsdag) in actie komt tegen de verliezer van Montagnards-TOP'27. De nacompetitie in 5F kent met Kronenberg en TOP'27 twee verras sende ploegen. Terwijl favorieten als Belfeldia en SV United overal naast grepen. "Montagnards is de grote favo riet", zegt TOP-trainer Peter Seuren. "Die club wil per se naar de vierde klasse toe.Wij hebben al een fantas tisch seizoen gehad. Dit kan met pro motie alleen nog maar mooier wor den." Op 4 maart klopten deTienraynaren Montagnards thuis met 1-0. Daardoor miste de ploeg uit Bergen de tweede periodetitel die naar TOP'27 ging. Via een zijdeur mag Montagnards toch meedoen omdat het de eerste periode van kampioen Oostrum overneemt. Trainer Seuren is al tevreden als zijn ploeg zondag een gelijkspel uit het vuur sleept. Dit betekent dat op 17 mei Kronenberg-Montagnards gespeeld wordt.TOP'27 sluit op zon dag 20 mei thuis tegen Kronenberg de nacompetitie af. TOP'27 kan in Bergen op volle sterkte aantreden tegen de num mer twee Montagnards. De Tienrayse ploeg finishte op een keurige vijfde plaats. "Wij hoeven niet te promove ren. Als wij verliezen dan is het echt geen schande", zegt Peter Seuren die zijn ploeg uiteraard graag in de inder- dogpositie praat. "We beginnen vrij en onbevangen aan de nacompetitie. We hoeven niets maar we zijn uiteraard wel ambitieus. Als we de prijs kun nen pakken, dan zullen we het zeker doen." Merselo verkeert in de zesde klasse E in een vergelijkbare positie. De geel zwarten eindigden op de zesde plaats en wonnen vrij verrassend de tweede periodetitel na een slechte competi tiestart. Merselo treft Quick Boys en Melderslo, de nummers twee en drie. De ploeg van coach Math Denissen begint zondag met het uitduel tegen Melderslo. Twee weken geleden ver loor Merselo deze ontmoeting nog met 1-0. "We zijn zeker niet kansloos. Het zou heel mooi zijn als we het red den", zegt Denissen die erop wijst dat zijn team juist tegen de topploe- gen goed voor de dag komt. Zo werd kampioen EWC twee keer verslagen. "Op papier zijn we inderdaad de min ste van de drie. Maar we willen graag promoveren. De sfeer is goed en de jongens zullen ervoor gaan." Bij een nederlaag speelt Merselo op donderdag 17 mei thuis tegen Quick Boys. Bij een Merselose zege of een gelijkspel is de thuisontmoeting met Quick Boys op zondag 20 mei. Overigens is Merselo nog steeds op zoek naar een nieuwe trainer. Math Denissen volgde vlak voor het sei zoen de opgestapte Ger Delauw op. Denissen beschikt evenwel niet over trainerspapieren. De club heeft deze week nog een gesprek met een kan didaat, nadat eerder drie gegadigden afvielen. Math Denissen wacht de ont wikkelingen af. Hij wil graag als trainer doorgaan bij Merselo. "Het is me goed bevallen. Het klikt goed en de spelers vinden het prima zo. Maar als er een bevoegde trainer komt, dan doe ik een stapje terug", aldus Denissen die dan niet terugkeert in zijn vorige rol als elftalleider. "Nee, wan Robert van Kempen is voor mij in de plaats geko men. Hij doet het uitstekend en ik wil hem niet in de weg staan."

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20