Beat It Fanfare Vriendenkring Feest in OJC Watjang?!? 25 wereldroutes Nationale Molendag bij Nooit Gedacht Femmage en Kentering van een Huwelijk Mannenkoor zingt voor moeders Rooy2U gaat door! PEEL EN MAAS Donderdag 10 mei 2007 - Pagina 19 Busvervoer Jera On Air Voor Jera on Air op donderdag 17 mei biedt stichting Jera on Air in samenwerking met Munckhof Reizen de mogelijkheid om met de bus naar het festival te komen en weer netjes naar huis te wor den gebracht. Om dit te bewerk stelligen zijn er een viertal routes met verschillende opstap moge lijkheden opgezet.Afhankelijk van de route arriveert de bus tussen 14.00 en 14.30 uur bij het festi valterrein van Jera on Air in Yssel- steyn. De vertrektijd ligt (afhanke lijk van de route) tussen 1.00 en I.20 uur. Reserveren voor de bus is mogelijk tot woensdag 16 mei 15.00 uur, via www.jeraonair.nl. Route 1 rijdt langs Lottum, Broekhuizenvorst, S wolgen, Tien- ray, Meerlo,Wanssum en Oostrum. Route 2 rijdt langs Venlo, Seve- num, Horst, Meterik, America en Veulen Route 3 rijdt langs Asten, Hel mond, Brouwhuis en Deurne Route 4 rijdt langs Boxmeer, St. Anthonis, Oploo, Overloon, Vier lingsbeek enVenray De line-up van Jera on Air 2007 omvat binnen- en buitenlandse acts. Zo betreden onder andere Dog Eat Dog, The mad Caddies en De Heideroosjes het podium. Kaarten zijn nog bij alle voorver kooppunten te verkrijgen. Popquiz in De Evenaar Café De Evenaar staat ook dit jaar tijdens Hemelvaart weer in het teken van popmuziek. Dan vindt namelijk de vijftiende editie plaats van de jaarlijkse Venrayse Popquiz. In deze quiz wordt de muziekkennis van de deelne mende teams getoetst, waarbij zij middels beeld- en geluidsfrag menten langs veertig jaar pop muziek geleid worden. Net als vorig jaar, worden er dit jaar ook videobeelden gebruikt, waardoor de quiz een extra dimensie krijgt. De organisatie van de popquiz in handen van Marc Gommans, Mau rice Hoevenaars en Erik van de Leur. Samen hebben zij gezorgd voor een goede verdeling van de muziek over alle jaren en stijlen heen. De nadruk ligt nog steeds bij de pop- en rockmuziek. Voor alle deelnemende teams zijn mooie prijzen te winnen die te maken hebben met muziek. Deze prijzen worden gecombineerd met geld prijzen voor de beste teams. Op dit moment zijn er al meer voor aanmeldingen dan vorig jaar op dit moment, maar er zijn nog vol doende plaatsen beschikbaar. Groepen van vier personen kun nen nog deelnemen door een e- mail te sturen naar info@popkwis. com. De Popquiz start om 14.00 uur in café de Evenaar in Venray. Meer informatie staat op www. popkwis.com. Goederen en dienstenveiling Na het jubileumconcert van Fanfare Vriendenkring Overloon op vrijdagavond 18 mei wordt er begonnen met het veilen van de eerste kavels. Op zaterdagavond 19 mei gaat de veiling dan weer verder waarna de avond met een gezellig muziekje wordt afge sloten. De veilingmeesters Dave Henckens Erik Verhoeven en Frank Huisman maken hier net als vijf jaar geleden weer een heel spektakel van. Voor verder informatie kan men contact opnemen met Peter Ver- straaten via tel. 06-53441866, met Math Arts via tel. 06-53380466 of e-mail naar pjamverstraaten@ hotmail.com. Een week voor de veiling ontvangt iedereen een programmaboekje met daarin alle aangeboden kavels. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo is op zondagmiddag 13 mei de eigen smidse van het museum in bedrijf. Ook worden er korven gevlochten. Vanwege moe derdag hebben moeders gratis toegang! Op de bovenverdieping is de expositie Klokken en klok kenmakers te bezichtigen. Het museum is alle dagen open van II.00 tot 17.00 uur. De bijzondere activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Tienerdisco In Downstairs in Venray wordt op vrijdag 11 mei een tienerdisco gehouden, met een optreden door winnares Melanie van de karaoke- avond.Wie graag live wil optreden kan dat doen. Gelieve vooraf in te schrijven via info@downstairs-ven- ray.nl. Onder de kinderen met een vast pasje wordt een cd-bon ver loot. Downstairs is bedoeld voor de jeugd van twaalf tot vijftien jaar. Zie ook www.downstairs-ven- ray.nl. Fanfare Vriendenkring Overloon presenteert ter gelegenheid van haar 100-jarige bestaan De groot ste Nederlandse Drumband Ooit, een drumband van meer dan 500 slagwerkers. Fanfare Vrienden kring Overloon viert haar bestaan onder andere met de festiviteiten rondom slagwerk. Op woensdag 16 mei vanaf 19.00 uur is er een spectaculaire avond met diverse artiesten met slagwerkspecialiteit. Verschillende groepen uit de top van de Neder landse slagwerkwereld verzorgen een optreden. Braziliaanse, Afri kaanse en Oosters klanken pas seren op diverse podia de revue, zowel binnen als buiten. Hoogte- Moederdagfeest Verwen moeder met een muzi kaal middagje uit op Moederdag, zondag 13 mei. Vanaf 16.00 uur is er een optreden in zaal Back in Time in Oostrum. Het brede reper toire, van onder andere blues, staat garant voor een middagje swingen. Speciaal voor de kinde ren is er een set met kinderliedjes. Verder is er de prijsuitreiking van de prijsvraag voor de ouders van Peuterspeelzaal 't Rommelhöfke. De opbrengen komen ten goede aan 't Rommelhöfke. Musical Katten In de musical Katten zijn 39 kat jes heel enthousiast. Alle liedjes, dansjes en het hele verhaal kun nen ze wel dromen. Het verhaal gaat over twee groepen katten, de witte en de zwarte, die al jaren ruzie hebben. En toch wordt een kat uit de ene groep verliefd op een kat uit de andere groep. Zal deze liefde die niet mag en niet kan toch bestand zijn tegen de vete die al jaren speelt? Katten is te zien op zondag 3 juni vanaf 16.00 uur in Schouwburg Venray en op zaterdag 9 juni vanaf 16.00 uur in het Gasthoes in Horst. Kaar ten zijn te koop bij de katjes of bij Kunstencentrum Jerusalem in Venray. Collage Vriendenkring De klus lijkt geklaard, de proef druk is doorgenomen en nu is het woord aan de drukker. Het karwei van Fanfare Vriendenkring Overloon zit erop. Vele uren zijn er aan gespendeerd. Het boek telt 160 pagina's en is voorzien met vele mooie, soms unieke, foto's. De historie van de fanfare is erin beschreven en wordt opgevrolijkt door heel leuke verhalen, anek dotes en ervaringen van jullie, de leden. Vandaar ook de titel Collage van een Vriendenkring. Tekst en samenstelling is vanTheo Klaassen en de opmaak en vormgeving van Henk van Os. Peter van der Pasch en Piet Marcellis hebben alles goed op gang geholpen. Van der Pasch met het beschikbaar stellen van vele oude foto's en Klaassen met teksten over Overloon. Het boek wordt gepresenteerd tijdens de receptie op zondag 20 mei. Moederdagconcert In gemeenschapshuis De Wis in Castenray vindt op 13 mei een moederdagconcert plaats. Hierbij worden alle aanwezige moeders in het zonnetje gezet, met een klein presentje! Ook wordt de jubilaris, Theo Jacobs, die reeds veertig jaar muzikant is, niet vergeten. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd, waarbij prachtige prijzen te win nen zijn. Het concert begint om 10.30 uur met een voordracht van Fanfare Dorpsklank uit Castenray, onder leiding van Martijn Pepels. Na het huldigen van de jubilaris wordt het muzikale samenzijn voortgezet door de blokfluiters uit Castenray, onder leiding van Will Jacobs en de Jeugdfanfare van muziekvereniging St. Hubertus uit Hegelsom, onder leidingvan Will Jacobs. Nieuw-Guinea avond De Bond van Wapenbroeders afdeling Venray e.o. houdt op dins dag 15 mei een Nieuw-Guinea avond.Aanvang 20.00 uur in zalen complex 't Brugeind in Meerlo. Ook niet-leden, die in Nieuw-Gui nea hebben gediend of gewerkt en overige belangstellenden, zijn welkom. Het programma bestaat uit een introductie, inleiding met twee sprekers en een tentoonstel ling. Ook is er een documentaire te zien die gemaakt is in samen werking met het Leger Museum. De titel is Hoe Tropisch Neder land verdampte, de bijna oorlog om Nieuw-Guinea (1955-1962). punt van de avond is echter een recordpoging; De grootste Neder landse Drumband Ooit! Het is een uitdaging aan om de allergrootste traditionele drumband van Neder land in hartje Overloon neer te zetten. Doel is ook om hiermee nog echt muziek te maken ook! Er zijn twee muziekwerken gecom poneerd door Ruwan Emonts en Toon van Opbergen. Een echte recordpoging dus, want er staat een record dat verbroken moet worden. De teller met aanmel dingen staat inmiddels op bijna zeshonderd slagwerkers. Met Beat it wordt de koppeling gemaakt tussen traditionele en moderne slagwerk muziek! Een heel gevari eerd slagwerkenvent waar enkele OJC Watjang?!? in Oirlo staat op zaterdag 12 en zondag 13 mei weer op zijn kop. De kermis is in het dorp en dat betekent voor Watjang een weekendje feest, met zaterdag een rock roll avond en zondag een feestje van de heren vanVon Dance. Zaterdagavond verzorgen de mannen van ApeSjit de start voor het festijn! De mannen begonnen negen jaar geleden als rammelig punk bandje, maar nu is de band uitgegroeid tot een live act van formaat waarbij muzikaal weinig stromingen genegeerd worden. Metal, punk, ska, folk en rock. Niets is te gek voor deze mannen welke eind van dit jaar de hand doek in de ring gooien! Tijdens de afscheidstoernooi komen ze nog even heel Watjang op z'n kop gaan zetten.Als tweede band van deze avond, en tevens afsluiter, Het jaar 2007 is uitgeroe pen tot het Jaar van de Molens omdat het precies zeshonderd jaar geleden is dat in Alkmaar de eerste poldermolen in Hol land werd gebouwd. Molens werden niet alleen ingezet bij het droogmalen van meren en bij de regulering van de waterhuishouding in Neder land, zij speelden ook eeuwen lang een belangrijke rol bij de industriële ontwikkeling van Nederland. Molens werden onder meer gebruikt voor het malen van graan, het zagen van hout, het slaan van olie uit zaden en het maken van papier. Als gevolg van de technische ontwikkeling moest de molen met de tijd het veld ruimen. Zijn plek is veelal overgenomen door stoom-, diesel en elektrische motoren, met als gevolg dat vele honderden exem plaren werden gesloopt. Een van de molens die in de gemeente Ven ray bewaard is gebleven is Nooit Gedacht van Merselo. Deze molen uit 1867 is van 1881 tot 1993 in Floortje Dessing gaat opnieuw de wereld over. Voor iedereen die van reizen houdt heeft ze wederom een keuze gemaakt uit alle bijzondere en indrukwekkende reizen die ze tot nu toe gemaakt heeft. Soms dichtbij, maar vaak ver weg. En daar waar de ene reis slechts een kleine afstand beslaat, gaat de andere de halve wereld over. Wereldroutes per luxe trein, mini bus of terreinwagen, maar ook per speedboot, op een afgetrapte fiets, in een hevig schuddend vliegtuig of per Russisch onderzoeksschip. Reizen die je het gevoel geven dat je leeft en dat geen dag hetzelfde is, maar waarbij je jezelf ook af en toe afvraagt waar je aan begonnen bent. Met 25 wereldroutes doe je niet alleen ideeën op voor mooie bestemmingen overal ter wereld, maar je neemt tegelijk een kijkje in Floortjes persoonlijke bele venissen. Ze hoopt je dan ook te inspireren om op pad te gaan! Floortje Dessing (1970) is pro- ducente/ presentatrice van RTL topacts de revue passeren, met als absolute blikvangers de Drumbas- sadors en de Circle Percussion! Op niet minder dan vijf verschil lende podia zijn vanaf 19 00 uur constant verschillende slagwerk klanken te horen zijn. Zo is er onder andere een Djembégroep, een Sambagroep, solisten, clinics en nog veel meer. Alle denkbare stijlen en variaties komen aan bod! Naast de diverse optredens is er ook nog een slagwerkmarkt met kramen van verschillende merken en winkels. Ook is er een prijzen pakket samengesteld. Deze zijn te winnen door een vragenformulier in te vullen. Zie voor uitgebreide informatie over deze groepen www.fanfare vriendenkringnl zorgt de uit Wansum komende band Jellygoose voor herkenbare muziek in een geheel nieuw jasje. Inmiddels heeft de band drie cd's uitgebracht en heeft men samen mogen werken met nationale bekenden zoals de Band Zonder Banaan. Op zondag vanaf 15.00 uur is de soos weer open en wordt er gestreden om de beste bokworst eter! Deze Duitse dag wordt verder aangekleed met tra ditionele Duitse pullen bier en natuurlijk karaoke. Von Dance, bestaande uit twee dj's, zorgt deze dag voor een spetterend feestje met voor ieder wat wils! Kermis 2007 in Oirlo wordt in OJC Wat jang?!? een groot feest! Zaterdag is de soos vanaf 20.00 uur open. Zondag gaat het feest weer verder vanaf 15.00 uur. Inschrijven voor de bokworstwedstrijd kan via www.watjang.nl. het bezit geweest van de familie Michels en nu nog steeds draait de familie Michels op de molen. De vijfde generatie Michels: Lam bert Michels en Helma Michels. Helma Michels heeft twee jaar geleden het examen voor wind molenaar behaald en is daarmee de enige vrouwelijke windmole naar in Limburg. Nationale molen dag is een mooie gelegenheid om eens te gaan kijken in de molen. Zo ziet men hoe er vroeger graan werd gemalen, hoe de molen de oorlog heeft overleefd en hoe de molenaar moest leven van de wind. De molenaar staat de bezoe kers graag te woord en geeft een rondleiding tot boven in de molen. Tevens bestaat er de mogelijkheid om meel te kopen om zelf brood te bakken. Overigens is dit meel altijd te koop als de molen draait. De molen draait op Nationale Molen dag 12 mei van 10.00 tot 16.00 uur en verder elke tweede en vierde zaterdag van de maand van 13-30 tot 16.30 uur. Zie ook www. jaarvandemolens.nl. Travel. In 2004 verscheen haar bestseller 100 wereldplekken die je gezien moet hebben, die buiten gewoon enthousiast is ontvangen door pers en publiek. Een deel van de opbrengst van dit boek gaat naar de stichting Share Trade, die zich inzet voor het promoten van fairtrade-kleding in Nederland. 25 wereldroutes is te koop bij boek handel Van den Munckhof. Prijs: 15 euro. Programma Schouwburg Venray Kentering van een huwelijk (foto.Piek) paardrijden tegenkomen. Kentering van een Huwelijk, met in de hoofdrollen Wil van Kralingen, Huub Stapel en Saskia Temmink, wordt op dinsdag 15 mei opgevoerd in de schouwburg. Het stuk wordt geregisseerd door Ursul de Geer. Kentering van een Huwelijk gaat over liefde en een zaamheid en speelt zich groten deels af in het gegoede, decadente milieu van Boedapest aan de voor avond van de Tweede Wereldoor log. Een mooi en integer toneel stuk met een topcast. Aanvang 20.00 uur. Schutters trekken ten strijde De straten van Sevenum wor den op zondag 13 mei bevolkt worden door eenentwintig schut terijen, broederschappen en gil den van Schuttersbond Juliana, die op deze dag gaan strijden om het eerste bondsschuttersfeest van deze schuttersbond. De dag begint om 12.30 uur met de ont vangst op het gemeentehuis van de delegaties van de deelnemende verenigingen door de burgerva der van Sevenum. Deze houdt een speech en brengt een dronk uit op het welslagen van dit bonds schuttersfeest. Om 13-30 uur stel len de schutterijen zich op nabij de schuttersweide, gelegen aan de Staarterstraat voor een officiële opening, waarbij alle schutterijen geïnspecteerd worden door een afvaardiging van het wereldlijk en kerkelijk gezag, waarna om 14.00 uur de optocht door de straten van Sevenum gaat trekken. Om 15.30 uur begint het bondskoning- schieten, waaraan alle koningen van de deelnemende verenigin gen mogen strijden om de hoge eer om bondskoning van Schut tersbond Juliana te worden. De regerende bondskoning, Hay van Ninhuijs van Sint Martinus Maas- bree, stelt alles in het werk om zijn titel te prolongeren. Ook vanaf dit tijdstip beginnen de mars-, solis ten en beoordelingswedstrijden, waarbij diverse muziekkorpsen hun muzikaal talent ten gehore gaan brengen en de juryleden de deelnemers aan de diverse wed strijden aan een grondige keuring gaan onderwerpen.Al met al zorgt dit voor een kleurrijk schutters- geheel.Als klap op de vuurpijl beginnen om 16.OO uur de schiet wedstrijden, wat natuurlijk het schutters- en gildenwezen ken merkt. Het geheel is vanaf 13.30 uur te bezoeken. Voorspeelavond Leerlingen klein koper en hoorn van Geert Jacobs geven op maan dag 14 mei een voorspeelavond in de aula van Kunstencentrum Jerusalem in Venray. De voorspeel avond duurt van 19-00 tot 19.45 uur. Het betreft examenleerlingen niveau A t/m D, dus er wordt een zeer afwisselend repertoire ten gehore gebracht. Iedereen is van harte welkom tijdens deze voor speelavond! Informatie is te ver krijgen via tel. (0478)585320 of www.kunstencentrumjerusalem. nl. Het Venray's Mannenkoor maakt op Moederdag zondag 13 mei een speciale reis. Het koor gaat deze dag naar het Duitse bedevaartsoord Kevelaer om daar in de Wallfahrtskirche een heilige mis te zingen. Aansluitend wordt er een openluchtconcert gegeven op de Marktplatz. Kevelaer is voor vele Venraynaren een bekend oord om op bedevaart te gaan, te winkelen of zo maar op een ter rasje in de zon te zitten. Ondanks het drukke programma heeft het bestuur van het Venray's Mannen koor meteen toegezegd deze mis te willen opluisteren. Het is dan ook een hele eer om in de Basiliek van Kevelaer te mogen zingen. Immers, de tussen 1858 en 1864 gebouwde grote Wallfahrtskirche werd in 1923 tot Pauselijke Basi liek verheven. Sinds die tijd is het een geliefd Mariaoord gewor den dat jaarlijks door meer dan 800.000 pelgrims bezocht wordt. De pelgrimstijd begint jaarlijks met de opening van het pelgrim sportaal van de Basisliek op 1 mei en sluit op 1 november. Het Venrays Mannenkoor met meer dan honderd actieve zangers in de leeftijd tussen 25 en 80 jaar, heeft vooral de laatste jaren naam gemaakt. Enerzijds doordat zij op het recent gehouden nationale concours, onder leiding van de huidige dirigent Ton Kropivsek, de op een na hoogste waardering behaalde in de allerhoogste cate gorie. Anderzijds doordat het koor er in slaagt om de gemiddelde leeftijd van het koor redelijk sta biel te houden. Dit ondanks het feit dat veel mannen steeds langer actief kunnen blijven zingen. Het koor geniet een groeiende popu lariteit en heeft dan ook onlangs een ledenstop moeten instellen voor kandidaat zangers van veer tig jaar en ouder. In 2009 bereikt het koor haar honderdjarig bestaan, hetgeen gedurende 2009 en 2010 groots gevierd gaat wor den met onder andere een jubile umconcert en diverse concerten en festivals met 's werelds beste koren die voor die gelegenheid naar Venray gehaald worden. Op het programma tijdens de heilige mis in Kevelaer staan onder ande re de liederen Herr, schütze uns, The Lord's Prayer, Svjat, Amazing Grace en Marija, Mati Ljubljena. Tijdens het Platzkonzert komen de liedjes When the Saints go mar ching in, Those magnificent men in their flying machines en Boedy imja hospodnje voorbij. Dit Platz konzert begint om 14.30 uur. De heilige Mis begint om 13.15 uur en de leiding is in handen van de Venrayse priester Piet Cup. Het Venray's Mannenkoor draagt deze mis op aan alle moeders. In de eerste plaats omdat Kevelaer bekend is als bedevaartsplaats aan Moeder Maria, maar eveneens als eerbetoon aan alle moeders in de wereld. Het seizoen van Schouwburg Venray loopt op zijn einde. De komende week heeft de cul tuurtempel drie voorstelllin- gen op het programma staan: Niet Schieten! Loverboys, Fem mage en Kentering van een Huwelijk. De nieuwe seizoensbrochure van de schouwburg valt binnen kort in de bus! Het programma wordt op maandag 14 mei vanaf 20.00 uur gepresenteerd. Wie graag naar de presentatieavond wil gaan, kan een email sturen naar info@schouwburgvenray.nl. met daarin naam, telefoonnum mer en met hoeveel personen men wil komen. Voor overige vragen kan men contact opne men met de schouwburg via tel. (0478)530999. De voorstelling Niet Schieten! Loverboys wordt op vrijdag 11 mei vanaf 20.00 uur opgevoerd in Schouwburg Venray. Arend, Maar ten en Erik leggen zichzelf inne mend als ogenschijnlijk oprecht op de therapeutensofa. Ze vragen drie meisjes op het podium. Die moeten met de mannen dansen, uiteindelijk zelfs met een paal. Langzamerhand wordt de rode draad van de voorstelling duide lijk. We zijn ingepalmd met lieve woordjes maar nu komt de ware aard van het trio naar voren. Ze hebben zich gedragen als lover boys. De drie mannen van Niet Schieten! zijn goed op elkaar ingespeeld maar ook individueel sterk. Hun simpele stijl van caba ret maken is o zo slim en onweer staanbaar grappig. Op zaterdag 12 mei vanaf 20.00 uur is het de beurt aan Femmage. Vorig seizoen introduceerde Fem mage het genre cabarella, een mengsel van cabaret en zang. In de voorstelling KLEM zijn de dames een karikatuur van zichzelf: grof, suikerzoet, wulps, en lomp. Deze avond in de schouwburg wordt hierop voortgeborduurd in de categorie bizarre sporten kabou terrodeo, stuntfluiten en zonder Na drie succesvolle optredens met als hoogtepunt Koninginnen acht Rooy 2007, hebben de leden van Rooy2U besloten om voorlo pig door te gaan met hun U2 tri bute. De band is in eerste instan tie opgericht door Rooy Tribute Projects met als doel Koningin nenacht Rooy, een evenement dat vanaf 2006 jaarlijks wordt gehou den in Schouwburg Venray. Deze U2 tribute bleek met de try outs goed aan te slaan bij het publiek. Het succes tijdens het Koningin- nenachtfeest is echter doorslagge vend geweest. "Het publiek ging helemaal uit haar dak en deed van voor tot achteren met alle liedjes mee! Zoiets heb ik echt nog nooit meegemaakt!", aldus Don Mulders, zanger van Rooy2U. Ook de rest van de bandleden is enthousiast en wil graag doorgaan. Edgar Jans sen (gitarist): "Iedereen heeft er gewoon heel veel zin in, het klikt zowel op muzikaal als persoonlijk vlak dus waarom zouden we het bij deze ene keer laten?" Het plan is om voornamelijk grotere optre dens of evenementen te gaan doen waarbij, net als met Konin ginnenacht, alles uit de kast kan worden gehaald. Volgens Rooy2U komt de band dan pas echt goed tot hun recht. Bij het eerstvolgen de optreden is dit echter nog niet het geval. Café 't Hert was aanvan kelijk geselecteerd als locatie voor de eerste kleine try out, echter door omstandigheden is dit optre den verschoven naar zaterdag 12 mei. Ook Marlies Driessen, inmiddels de vaste support act van Rooy2U geeft acte de prèsence als Anouk. Het optreden wordt gegeven op zaterdag 12 mei vanaf 22.00 uur in café 't Hert in St. Anthonis. Meer informatie staat op www. rooytribute.nl. Kunst Cultuur (jBHH

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19