f I Koester uw monument Jubileum Zonnebloem Peter Nellen L ff Honderdachtentwintigste jaargang - week 19 - donderdag 10 mei 2007 Zangeres Sue van Rens wil zich verder ontwikkelen Zangeres Sue van Rens werkt op dit moment aan een demo-cd in de nieuwe muziek- studio van Peter van de Water uit Meerlo. Binnen enkele weken hoopt de singer/song writer enkele eigen nummers op een schijfj e te kunnen pre senteren. "Ik heb altijd een voorliefde voor muziek gehad. Muziek luis teren, zingen. Thuis ben ik opge groeid met voornamelijk country- muziek, dat heeft veel invloed op me gehad." Volgens Sue van Rens is muziek haar echter niet met de paplepel ingegoten. Ze volgde wel vanaf haar veertiende zanglessen. "Ik was vroeger ontzettend verle gen. Ik durfde niet voor mensen te zingen, omdat ik te onzeker was." Pas later kroop de nu 32-jarige zangeres uit haar schulp. Ze zong voor het eerst tijdens familiefeest jes van haar Indische vriendin. Pas daar kreeg ze de bevestiging dat ze goed kon zingen. Dat was ook meteen de ommekeer. "Dat was voor mij het teken om meer met muziek te gaan doen." Het balletje ging rollen, ze werd steeds zelf verzekerder en ging samen spelen met een bevriende gitarist. Rus tige, countrygerelateerde muziek. De eerste echte optredens waren een gevolg. In Dordrecht in het voorprogramma van de Ameri kaanse singer/songwriter Eugene Ruffolo mocht ze drie nummers spelen. Het breekpunt. "Het ging hartstikke goed, het was mijn echte vuurdoop. De kans om op te treden voor een kritisch publiek." De muzikale relatie met haar bevriende gitarist liep al snel op de klippen. Voor Sue, die in het dagelijkse leven werkt bij muziek handel Van Leest in Venray, geen reden om bij de pakken neer te gaan zitten. Ze kocht een gitaar en volgde lessen. "Ik was enorm gedreven om gitaar te leren spe len. Om te bewijzen dat ik ook me zelf zou kunnen begeleiden. Dat was een enorme drijfveer. Ik wilde pertinent de ingeslagen weg vervolgen." De verlegenheid die haar vroe ger parten speelde, heeft ze inmid dels van haar afgegooid. Ze praat makkelijk, zonder een handrem. Toch blaast ze niet hoog van de toren. Integendeel, haar beschei denheid siert haar. Ze zocht en vond wel nieuwe muziekvrien- den. Zoals de leden van de Noord- Limburgse band Hillock. "De band zocht een tweede zangeres en mijn stijl paste precies in het plaatje. Het klikte meteen goed en voor mij het was het de kans om verder te groeien." EVA CASSIDY Americana-band Hillock speelt voornamelijk covers, country en folk van onder anderen Emmylou Harris, Dixie Chicks en Alison Krauss. Met gitarist Cor Vaessen bouwde Sue daarnaast aan een repertoire om samen op te kun nen treden. Het liefst zou ze iedere avond voor publiek willen spelen. Met Hillock is dat echter onmo gelijk. "Voor enkele bandleden is het puur hobby. Die vinden het prima om enkele keren per jaar voor publiek op te treden. Ik zou het liefst ieder weekend wel op een podium willen staan." Dat wil niet zeggen dat ze het niet meer naar haar zin heeft bij de band. Integendeel. "Ik voel me prima thuis in de band. Het klikt heel goed met elkaar. En we maken muziek waar ons hart ligt. Hil lock is geweldig om te doen" Sue van Rens is echter op zoek naar nieuwe wegen om haar muzikale potentie te verwezenlijken. "Ik wil naast Hillock ook mijn eigen ding doen. Eigen nummers schrijven waarbij de tekst, melodielijnen en composities van mijn hand zijn. Zodat ik dadelijk alleen, of in een kleinere bezetting kan optreden. Met covers en eigen nummers." Haar muziekstijl omschrijven is niet makkelijk. Past moeilijk in een hokje. Het gaat de kant op van Bonnie Raitt, Patty Griffin en Eva Cassidy. Vooral de laatste aan kanker overleden Amerikaanse zangeres heeft haar hart gestolen. Misschien ook wel omdat Cassidy als Shy Genius (verlegen genie) door het leven ging. "Het is een groot voorbeeld voor me. Ze heeft zoveel gevoel in haar nummers gelegd." Gevoel dat ze ook in haar eigen nummers wil leggen. Zonder de moraalridder uit te hangen, bezingt ze de alledaagse dingen van het leven. "Mijn teksten gaan over zaken dicht om me heen. In mijn familie, de vriendenkring. Maar het kan ook zijn over iets dat in het nieuws is." Haar teksten zijn heel bloot, direct. In het begin vond ze het eng om haar gevoe lens zo duidelijk bloot te geven. Nu niet meer. Sue: "Het is een drempel waar je over heen moet. Om te schrijven over ziekte of dood in je naaste omgeving. Over liefde. Je denkt heel persoonlijk, maar uiteindelijk is het toch heel universeel, waar mensen in de hele wereld mee te maken hebben. Het is iets dat iedereen herkent." Nummers op bestelling maken is er niet bij. "Ik ben een perfectio nist. Ik heb tijd nodig voor me zelf, maar ook voor het schrijven van nummers. Het ligt aan mijn stem ming of dat ik ergens door wordt geïnspireerd, voordat ik begin. Er echt voor gaan zitten, werkt bij mij niet. Ik moet het goede gevoel er bij hebben." Binnen nu en enkele weken moet haar demo-cd klaar zijn. Een low budget project met daarop vier nummers van haar eigen hand. Ze ziet de cd als een visite kaartje voor haar muzikale ambi ties. "Ik zou het liefste iedere dag muziek willen maken. Ieder week end optreden. Met deze demo-cd kun je mensen laten horen wat je muzikaal doet. Het is ook een manier om vaker alleen te kun nen gaan optreden." En om haar dromen uit te doen laten komen. "Ik wil me verder ontwikkelen als songwriter. Aan de weg tim meren om te kijken hoe ver ik kan komen." Op zondag 10 juni speelt Sue van Rens met haar band Hillock in het voorprogramma van de Ame rikaan Rod Picott in Perron55 in Venlo. Meer informatie over Sue is te vinden op www.myspace.com/ suevanrens of www.hillock.nl Fotoproject wordt zondag 13 mei in Moedercentrum Venray geopend 'Mama, als ik je een kusje geef, voel ik dat ik je lief vindt en dat ik je heel goed ken'. Met deze tekst symboliseert Anne ke Willems uit Venray haar fotoproject Moeder en Kind, waarin ze 35 moeders en het contact met hun kinderen fotografeerde. "In september vorig jaar ging mijn zoontje voor het eerst naar school. De medewerkers van het Moe dercentrum in Venray hebben mij toen benaderd of ik samen met hen de bekendheid van het centrum zou willen ver groten. Ik besloot mijn hobby, fotografen, te combineren met dit verzoek en zo is het idee voor dit fotoproject ontstaan." Dat het project enthousiast is ontvangen, blijkt onder meer uit de bereidheid van moeders om mee te werken. "Het is jammer dat ik niet meer tijd heb, want er waren nog zoveel moeders die graag met hun kind op de foto zouden willen. Ik had niet durven dromen dat het enthousiasme zo groot zou zijn. Zowel de Neder landse als de buitenlandse vrou wen waren heel erg open en ik wil hen dan ook nogmaals bedan ken voor het vertrouwen." Tijdens de foto-expositie zijn 35 heel verschillende foto's te bewon deren. Anneke Willems geeft aan dat er geen duidelijke stijl is, maar dat de foto's toch één geheel vor men. "De moeders en hun kinde ren bepaalden zelf hoe ze op de foto wilden. Het gaat er vooral om dat de foto's een beeld vormen van hoe iedere moeder de relatie met haar kind of kinderen ziet. Dit is natuurlijk anders voor een moe der van 25 dan voor een moeder van 75. Om een vertrouwde sfeer te creëren, zijn alle foto's bij de mensen thuis gemaakt. De foto's zijn hierdoor heel puur geworden en het zijn allemaal unieke plaat jes." Het antwoord op de vraag waarom er geen vaders op de foto staan, is heel simpel:'Dit project is vanaf het begin bedoeld geweest om het Moedercentrum meer bekendheid te geven. Bovendien vindt de expositie op Moeder dag plaats. In dit plaatje horen de vaders even niet thuis. De meeste vaders wilden trouwens wel heel graag op de foto, dus wie weet wordt dit ook nog ooit eens een project." De foto's zijn niet alleen tijdens de expositie te bewonde ren. Anneke Willems is druk bezig een boekje uit te geven, waarin naast de 35 foto's ook verhalen staan van de 35 vrouwen die ze heeft gefotografeerd. "De meeste vrouwen komen uit Venray. Hun verhalen zijn heel persoonlijk en eerlijk geschreven. Het zijn geen standaard dingen als 'oh, ik ben zo gelukkig'. Lief en leed wordt gedeeld in dit boekje, en het is heel indrukwekkend om te lezen hoe de verschillende moeders hun relatie met hun kind of kinde ren zien." Tijdens de expositie zijn de proefdrukken van dit boekje te bewonderen en kan alvast wor den ingetekend voor de eerste exemplaren. "Graag wil ik ieder een uitnodigen de expositie bij te wonen. Deze vindt plaats op zon dag 13 mei van 12 tot 16 uur in het Moedercentrum, Paterslaan 12 in Venray. Het wordt een bijzon dere expositie met mooie, unieke foto's. Daarnaast zijn er hapjes en verzorgt Easy Street de muzikale invulling. De vrouwen die op Moe derdag niet kunnen komen, zijn tot 15 juni iedere dinsdag tussen 13 en 15-30 uur en iedere donderdag tussen 9 en 11.30 uur van harte welkom tijdens de 'open inloop' in het Moedercentrum. Heren die na 13 mei de foto-expositie willen komen kijken, moeten hiervoor even een afspraak maken!" Fren's Design van Francis Ver- oude is grafisch vormgeefster van het boekje en de flyers.Voor meer informatie: Anneke Willems, tel. 0478-585514 of e-mail: a-p@home. nl - Deze keer de treurwilg aan Klein Oirlo 4. De treurwilg (Salix sepulcralis) is een gemakkelijk herkenbare boom met meter slange twijgen. De echte treur wilg is afkomstig uit China en Japan. De treurwilgen die hier groeien zijn meestal variëteiten van de schietwilg en de kraakwilg en nog andere bastaarden. Deze prachtige boom is dikwijls te zien in parken vlakbij water. Maar ze komen eveneens veel voor bij boerderijen, al of niet in combi natie met water. De treurwilg is in ons land nog geen tweehonderd jaar bekend. Hij is sedert lang het symbool van ongelukkige liefde en van rouw. Ook in China is deze boom het zinnebeeld van treurnis en droefheid. Daarom treft men hem ook vaak aan op begraaf plaatsen en bij gedenktekens. Een volledig uitgegroeide treurwilg wordt tot twintig meter hoog. Hij groeit heel snel en net als bij de meeste wilgachtigen hoef je maar een twijg in vochtige grond te ste ken en hij begint te wortelen. De statige boom heeft een prachtige verschijningsvorm en accentueert steevast de plek waar hij staat. De treurwilg in Klein Oirlo is een volgroeide boom met een deftig uiterlijk. De lange, dunne twijgen hangen tot op de grond. Deze boom staat vlak langs de weg en aan die kant lijken de twijgen geschoren door voorbijrijdende vrachtauto's. Reacties graag naar secr. SVM,p/ a Groene Hart 7 Venray. e-mail venraymonumentaal@kpnplanet. nl De afdelingen Bruukvelt en De Burggraaf van de nationale vereniging De Zonnebloem in Venray vieren op dinsdag 15 mei hun tienjarig jubileum. Vanwege de groei van het aantal gasten en vrijwilligers is in 1997 besloten de toen bestaande afdeling in Venray op te splitsen in deze twee afdelin gen. Formeel gingen De Burggraaf op 10 april 1997 en Bruukvelt op 23 januari 1997 van start met het tekenen van de oprichtingsakte. Momenteel zetten binnen de afde ling De Burggraaf zo'n 38 vrijwilli gers zich in voor een 75-tal gasten. Bij Bruukvelt zijn er dat respectie velijk 24 en 46. Met bezoekwerk en het regelmatig bieden van activiteiten als muziekmiddagen, uitstapjes, vakantiereizen, schouw burgbezoek en boottochten wil len de vrijwilligers een positieve bijdrage leveren aan het leven van mensen, die door ziekte, handicap of gevorderde leeftijd lichamelijke beperkingen hebben en voor wie, als gevolg daarvan, sociaal isole ment dreigt. De betrokkenheid van de vrijwilligers is groot. Reden dus om dit tienjarig bestaan groots te vieren. De afdeling Bruukvelt gaat op 15 mei met gasten en vrijwilli gers dineren in het Pelgrimhuis in de Smakt en daarna genieten van een bustour door de Maasdorpen, waarbij Alt Arcen wordt aangedaan voor een kopje koffie. Het jubi leum van De Burggraaf wordt op 15 mei in partycentrum 't Anker in Merselo gevierd waarbij alle vrijwilligers en gasten zijn uitge nodigd voor een diner. Ook wor den de zestien vrijwilligers van De Burggraaf, die zich al tien of meer jaren hebben ingezet voor de Zon nebloem, in het zonnetje worden gezet. Bruukvelt deed dit al eerder op de jaarvergadering. Mariaprocessie In Oostrum wordt op zaterdag 12 mei de jaarlijkse Mariapro cessie gehouden. Om 18.00 uur begint de plechtige hoogmis en daarna wordt omstreeks 19 00 uur via de gebruikelijke route de Mariaprocessie door Oostrum gehouden. Deken drs. H. Smeets is voorganger. Tijdens de proces sie wordt het kostbare en zegen rijke beeldje van O.L. Vrouw van Oostrum Behoudenis der Kranken meegedragen. Bovendien wordt de hoogmis met Mariaprocessie opgeluisterd door harmonie Sub Matris Tutela en het Gemengd Koor van Oostrum en het Gilde St. Margaretha uit Aarle-Rixtel. Kinde ren van de Oostrumse basisschool strooien bloemen tijdens de pro cessie. De kerk, het Dorpsplein en de processieroute zijn feestelijk versierd. Aansluitend aan de tradi tionele processie gaat het Gilde St. Margaretha op het Dorpsplein een demonstratie vendelzwaaien verzorgen. Na afloop kan men op het Dorpsplein napraten. Albayrak naar De Rooyse Wissel Staatssecretaris Albayrak (Jus titie) geeft op zaterdag 12 mei in tbs-kliniek de Rooyse Wissel in Venray het startsein voor de vierde nationale open dag van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Na de officiële opening krijgt de staatssecretaris een rondleiding door de inrichting en bezoekt daarbij onder meer een behan delafdeling en het arbeids- en scholingscentrum. Dit jaar doen 64 justitiële inrichtingen mee aan de open dag. Over het hele land kunnen bijna 12.000 mensen een bezoek brengen aan een inrich ting om zichzelf een oordeel te vormen over het leven en werken achter de muren van een gevange nis, tbs-kliniek of jeugdinrichting. Elke inrichting organiseert een eigen programma met rondleidin gen en presentaties. De Rooyse Wissel doet alweer voor de vier de keer mee aan de open dag en ontvangt op 12 mei in totaal 300 belangstellenden. Zij worden door medewerkers en patiënten rondgeleid door de kliniek, waar bij zij een behandelafdeling en het arbeids- en scholingscentrum bezoeken. Daarbij worden er pre sentaties verzorgd door de thera peutische dienst en de geestelijke verzorging. De belangstelling om FPC de Rooyse Wissel en andere justitiële instellingen te bezoeken, was dit jaar weer groot. Alle deelnemende inrichtingen zijn inmiddels volgeboekt en de inschrijving via de website www. depoortgaatopen.nl is dan ook gesloten. Boerderijstijl EL EN MAAS Ik moet het goede gevoel hebben" Bijzondere foto-expositie 'Moeder en Kind' ERKEND De Hulst 9a 5807 EW Oostrum (Venray) Tel. 0478 - 569328 www.peternellenkeukens.n

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15