Muziekstudio Piccolo biedt jong talent kansen F Echtpaar schenkt SOS Afrikaanse beeldengroep Tegenvaller voor buurt Postbaan- Beemdweg Groen licht voor Leefplein Meerlo Kerk Swolgen M: Oude foto Service rubriek f >J PEEL EN MAAS Donderdag 10 mei 2007 - Pagina 11 Peter van de Water uit Meer- lo opent zondag 20 mei zijn eigen muziekstudio. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens in vervulling. Muziek studio Piccolo geeft muzikan ten en (beginnende) bandjes de kans demo's op te nemen. Daarnaast geeft Peter van de Water gitaarles en is hij inzet baar bij het schrijven van nummers, als podiumbegelei der en als muziekcoach voor bandjes. Peter van de Water (47) is al van jongs af aan actief in de muziek wereld. In het verleden maakte hij deel uit van verschillende bands, als zanger/bassist, accorde onist en gitarist. Hij heeft zo de nodige ervaring opgedaan in de muziekscène. Een half jaar gele den besloot hij van zijn passie zijn beroep te maken. "Sinds een halfjaar komt mijn hoofdinkomen uit de muziek. Ik ben als middel eeuws troubadour en muzikant te boeken voor feestjes en partijen. Eventueel vergezeld met acteur(s) en/of vuurkunstenaars, met wie ik regelmatig werk. Ook geef ik gitaarles aan muzikanten van alle niveaus: van mensen die nog nooit een gitaar in de hand hebben gehad tot gevorderde muzikan ten die begeleiding willen bij het schrijven van nummers of de voor bereiding van een podiumpresen tatie. In deze lessen onderscheid ik mij van het 'gebruikelijke' systeem van muziekscholen. Muzikanten hoeven hier niet perse noten te kunnen lezen, ze moeten vooral leren om creatief te zijn. Ik ga uit van wat een muzikant wél kan. Vaak speel ik stukjes of akkoorden voor, die de muzikant vervolgens thuis kan oefenen. Pas als hij of zij dit onder de knie heeft, vindt een volgende sessie plaats. Ik werk met leskaarten voor vijf of tien lessen die de muzikant zelf, gedurende een jaar, kan inplan nen. Ik vind namelijk dat het geen zin heeft om een muzikant weke lijks terug te laten komen als hij of zij de muziek(oefening) nog niet beheerst. Vandaar dat ik gebruik maak van deze methode." RELAXTE SFEER Na een flinke verbouwing opent Peter van de Water op zon dag 20 mei ook zijn eigen muziek studio. "Uit eigen ervaring weet ik dat muziek het beste tot z'n recht komt in een omgeving waar je je thuis voelt. Meestal is dat thuis of in een repetitielokaal. Als een beginnend bandje dan in een grote studio een demo gaat opne men, slaan de zenuwen vaak toe. Het huren van een studio is erg duur, en veel bandjes zijn bang dat ze deze ene kans verknallen. Om dit te voorkomen, heb ik beslo ten zelf een studio te beginnen. Muziekstudio Piccolo is heel laag drempelig en muzikanten kunnen er in een relaxte sfeer een demo opnemen. Er is veel persoonlijk contact, dus geen technicus die achter glas zit, en ik probeer een Peter van de Water (47) is al van jongs af aan actief in de muziekwereld. soort huiskamergevoel te creëren. Voor veel bandjes is dit precies wat ze nodig hebben. Daarnaast heb ik ook een mobiele studio, waarmee een demo kan worden opgenomen in het repetitielokaal van de muzikanten zelf. De doel groep waar ik mij vooral op richt, bestaat uit beginnende muzikan ten of amateur-bands. Omdat mijn studio niet op professionals is gericht, liggen de prijzen een stuk lager en is het opnemen van een demo voor iedereen toegankelijk. Ik heb onlangs nieuwe apparatuur aangeschaft, dus op technisch gebied zijn alle faciliteiten voor een succesvolle demo aanwezig." Meer informatie over de ope ning van de muziekstudio en de andere diensten die Peter van de Water aanbiedt: www.petervande- water.nl Het Geijsterse echtpaar Mieke van Uden en Chris Roose grijpt de tweejaarlijkse Pinksterexpositie aan om een bijzonder scholenproject in het Zambiaanse dorpje Kalun- du View in de schijnwerpers te zetten. In deze plaats bouwt de lokale bevolking samen met de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum en de landelijke organisaties Wilde Ganzen en NCDO een basisschool. Keramieke Atelier in Geijsteren heeft speciaal voor dit project drie keramische beelden geschon ken die tijdens de Pinksterex positie worden verkocht aan de hoogste bieder. De opbrengst gaat helemaal naar het SOS- project in Zambia. "Het is een Afrikaanse beeldengroep waarvan de beel den variëren in lengte van 50 tot 75 centimeter", legt kunstenares Mieke van Uden uit. "De beelden verbeelden twee vrouwen en een man. Dat symboliseert ook de inzet van vrouwen bij dit project in Zambia." In het verleden heeft Atelier Keramieke al vaker projec ten van SOS gesteund. Met deze geste wordt de band met SOS Meerlo-Wanssum en haar projec ten nog meer versterkt. "Het gaat ons hier allemaal goed en met een klein gebaar kun je mensen in Zambia fantastisch helpen. SOS heeft in Meerlo-Wanssum een groot draagvlak en het is goed dat we dat met z'n allen koesteren en steunen waar mogelijk is", aldus Mieke van Uden. De traditionele Pinksterexposi- tie tijdens welke Chris Roose en Mieke van Uden exposeren met vijf gastexposanten in het week end van 27 en 28 mei is gratis toegankelijk. Voor een drankje, een hapje en muzikale optredens tekent Keramieke Atelier. Vanwege het scholenproject geeft Keramie ke Atelier Geijsteren de bezoekers de gelegenheid om een vrijwille bijdrage te geven aan het scholen project van SOS. Bovendien heb ben de muzikanten Loek Kleeven uit Horst (piano) en Sjors van de Ven uit Velden (dwarsfluit) laten weten de SOS-actie ook de steu nen door de expositie muzikaal kleuren met werken van Bach, Handel en Schubert. Het bijzon dere van al deze acties is ook nog dat elke euro die via de Pinkster expositie binnenkomt door Wilde Ganzen en NCDO wordt vermeer derd tot 2.50 euro. "En dat geld gaat rechtstreeks naar Zambia. SOS Meerlo-Wanssum kent geen strijkstok omdat alle vrijwilligers pro Deo werken en de gemeente tekent voor de organisatiekos ten in de vorm van een jaarlijkse subsidie", aldus penningmeester De Afrikaanse beeldengroep waarop de bezoekers van de Pinksterexpositie een bod kun nen doen. Chris Cuppen van SOS Meerlo- Wanssum. Ministerie: geen aanvullend natuurwaardenonderzoek nodig Nee, het komt niet meer goed tussen de gemeente Meerlo- Wanssum en de bewoners van de Postbaan en Beemdweg in Wanssum. De onderlinge ver houdingen zijn verstoord en de bewoners hebben geen greintje vertrouwen meer in het lokale bestuur. Dat de bewoners en de gemeente lijnrecht tegenover elkaar blij ven staan, bleek ook dinsdag morgen maar weer eens voor de commissie Bezwaarschrif ten, die zich boog over de zienswijzen die de bewoners indienden tegen het gewraak te bouwplan in het centrum van het dorp. Zoals bekend wil projectontwikkelaar Theo Vissers tussen de Postbaan en Beemdweg vijftien wonin gen bouwen, maar stuit het bouwplan al ruim tweejaar op hevig verzet van een groot aantal omwonenden. Ja, het bouwplan leeft in de buurt. Voorzitter mr. De Vries zei het met een lichte grijns op zijn gezicht. Want de raadzaal van de gemeente Venray was bomvol tijdens de behandeling van de tegen het bouwplan ingediende bezwaarschriften. De bewoners waren niet alleen fysiek van de partij, ook verbaal lieten ze zich niet onbetuigd. Maar veel nieuws onder de zon bracht de bijeen komst eigenlijk niet. Want het is al langer bekend dat de bewoners het bouwplan niet zien zitten en niet vinden passen in het nu nog groene gebied tussen de Postbaan en Beemdweg. En dat ze niet te spreken zijn over de handelwijze van het gemeentebestuur, is ook geen verrassing meer. De bewo ners vinden namelijk nog steeds dat er tussen de gemeente en de bewoners te weinig overleg is geweest over het bouwplan en dat hun alternatieve plan, waarin wordt gepleit om maar negen woningen te bouwen, met meer groenvoorzieningen en parkeer plaatsen, niet goed is bekeken. De gemeente Meerlo-Wanssum blijft er echter bij dat ze voldoende tegemoet is gekomen aan de wen sen van de buurtbewoners en wil niet meer aan het bouwplan tornen. Van de eerder geplande zeventien woningen zijn er twee geschrapt en er is volgens de gemeente uitvoerig over het bouwplan gesproken. Natuurlijk zijn er in Wanssum ook andere locaties voor woningbouw, maar dat neemt volgens het college van B en W niet weg dat de locatie aan de Postbaan en Beemdweg geschikt is voor woningbouw. Projectontwikkelaar Theo Vissers wil in het gebied vijftien wonin gen bouwen. Die huizen worden gedeeltelijk gebouwd in de tuinen van de bewoners, die deze grond jarenlang in bruikleen hadden van de gemeente Meerlo-Wanssum. GEEN OVERTREDING De bewoners van de Postbaan en Beemdweg werden deze week onaangenaam verrast door een brief van het ministerie van Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit. Want volgens het ministerie is bij het bouwplan geen sprake van een overtreding van de Flora- en Faunawet en hoeft er geen aan vullend natuurwaardenonderzoek uitgevoerd te worden. Terwijl het ministerie de gemeente een maand terug nog op de vingers tikte, toen het college van B en W wilde beginnen met het ontrui men van de tuinen. De gemeente werd toen echter door het minis terie teruggefloten en mocht niet starten met het ontruimen van de tuinen zolang er geen onderzoek was verricht. Door de gemeente ingediende bezwaren tegen die beslissing hebben het ministerie nu overtuigd. Het ministerie laat in een brief de gemeente en de projectontwikkelaar weten dat uit de nieuwe informatie van de gemeente is gebleken dat er geen sprake is van een overtreding. Maar de projectontwikkelaar moet bij de werkzaamheden wel rekening houden met het broed- seizoen van vogels, aldus het ministerie. Dit betekent dat voor er wordt gebouwd in het gebied, eerst gecontroleerd moet worden of er ergens nestjes zitten. Voor de buurt, die in de afgelopen weken weer contact zocht met de lokale politiek om nogmaals te praten over het buikpijndossier, is het besluit van het ministerie een domper. Want nu lijkt het licht voor het bouwplan toch weer op groen te staan. De buurt liet dins dag voor de commissie Bezwaar schriften alvast weten dat de projectontwikkelaar kan rekenen op forse planschadeclaims als er woningen in het gebied worden gebouwd. Het licht staat op groen voor het plan Leefplein Meerlo. De politiek stemde maandagavond tijdens de raadsvergadering unaniem in met de voortgang van het mega project. Het CDA had nog veel financiële vragen en GP'94 wilde de zekerheid dat het Leefplein Meerlo de gemeente niet meer geld gaat kosten, maar uiteindelijk zeiden alle partijen 'ja' tegen het plan Leefplein. Op verzoek van de gemeente Meerlo-Wanssum werkte woning- bouwcoöperatie Wonen Venray het idee uit om bij sport - en feestzalencomplex 't Brugeind aan de Leeuwerik meerdere voorzie ningen samen te brengen op een zogeheten Leefplein. In de brede school krijgen meerdere instellin gen een plek, zoals kinderdagver blijf, peuterspeelzaal, bibliotheek steunpunt en basisschool. De partners die samen werken aan de brede school zijn Stichting Peuter speelzalen Meerlo-Wanssum, Dyna miek Scholengroep, Samen Sterk in Kinderopvang (SSK), Jeugdge zondheidszorg (JGZ) en Biblio theek Meerlo-Wanssum. In het plan in de nieuwe wijk Burgveld III wordt de brede school gecom bineerd met een multifunctioneel medisch centrum met huisarts, apotheek en verloskundige zorg. Verder komen op de centrale plek aan de Leeuwerik woningen voor gehandicapten en ouderen. Het is de bedoeling de gemeenschaps ruimte ook open te stellen voor andere senioren uit de gemeente. In het midden van het Leefplein moet een parkeerterrein komen dat gemeenschappelijk gebruikt gaat worden. Het totale prijskaart je dat aan het Leefplein hangt, bedraagt circa 12 miljoen euro. De gemeente Meerlo-Wanssum betaalt zelf 1,3 miljoen euro. De rest van het bedrag wordt getaald door de andere instanties en uit subsidies. Inbreker opgepakt De politie heeft zondagavond rond half negen een man (31) op heterdaad betrapt op een bedrijfs terrein op de Stayerhofweg in Wanssum. De man wilde inbreken bij een bedrijf. De politie kreeg een inbraakmelding binnen, waar na agenten de man ontdekten op het terrein. Hij kon zich niet legiti meren en is ingesloten. De politie onderzoekt de zaak. Feestweek school Tienray De Mariaschool in Tienray ont hult op donderdagavond 7 juni tussen 18.00 en 19 00 uur een door de leerlingen gemaakt kunst werk. In de week van 4 tot en met 7 juni houdt de school een feest week die in het teken staat van kunst. Kinderen gaan onder lei ding van een kunstenaar 's maan dags aan de slag met het ontwer pen van een kunstwerk dat aan de buitenkant van de school moet komen te hangen. Op woensdag wordt er flink geschilderd en geknutseld en de donderdagmor gen staat in het teken van dans, muziek en koken. Bloemsierkunst Het Hofke Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum gaat akkoord met het plan van rozen kwekerij Mooren VOF om onder de naam Het Hofke aanvullende bedrijfactiviteiten te ontplooien. Het gaat daarbij om de verkoop van rozen, het verzorgen van bloemstukken en het geven van cursussen bloemschikken. Tegen het plan van het bedrijf aan de Megelsum in Meerlo zijn geen bezwaren binnengekomen, reden voor burgemeester en wethou ders om groen licht te geven voor de nieuwe activiteit van Mooren VOF. Het huidige bestemmings plan staat dergelijke activiteiten niet toe, daarvoor wordt nu een vrijstelling geregeld. ■.if. Deze pentekening van de St.- 1780). De originele tekening Lambertuskerk van Swolgen is wordt bewaard bij de Gemeente- gemaakt door Jan de Beijer (1703- lijke Archiefdienst in Maastricht. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.P vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11