de graaf u intratuin Üw ICT Avydo KINDEiRAHDHUING Nieuw tennispark aan Bosweg ónze zorg Automobilist gewond KORTING 20% to 50% GEOPEND ZONDAG 6 MEI Arbeidsongeschiktheid en overlijden? TuinTokoZZ\ dé specialist oor SiÈfflAtóta' en tegelwerken Nieuwe speelplaats Gouden bruidspaar Philipsen www.eetcafedegpaaf.nl - Tel.: 511330 Bandoetere Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Oostrum viert feest En verder: ho ve niers Julianasingel 7 .tapijtcentrum.nl Telecom 'stems Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 SRV Mannen VAN 11 - 17 UUR Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl VERKOOP VAN ALLE MERKEN AUTO'S, NIEUW ÉN GEBRUIKT InVENtief ziet dure verbouwing gemeentehuis niet zitten 9 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9-11 Kunst Cultuur 12-19 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 20-24 Kerkelijke diensten 26 Onvrede over WoonMax 'DODENHERDENKING1 GEEN 3* KOOPAVOND Iedere dag geopend M Theater op bezoek in asteria Venray Keizersveld Venray Tel.: (0478) 55 04 10 rongenvof.nl i r keuten van oon alarm systemen camera beveiliging toegangscontrole ACCOUNTANCY - BELASTINGADVIES - SALARISADMINISTRATIE berden TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN 0478 - 533 224 www.LIHO.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 Autoschadecenter Venlo B.V. Hulsterdreef Autoschade Venlo, tel. 077-382 01 95 Venray, tel. 0478-58 88 81 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl Wat een apotheose! Wat was het zondag spannend op de voet balvelden! Sorry, maar ik moet eerlijk bekennen dat ik daags voor Koninginnedag niet bij de plaatselijke SV op de tribune zat. Ondanks de altijd leuke uitwed strijd op het kamp van Vinken slag in Maastricht koos ik voor Eindhoven. Een vriend van mij, een hartstochtelijk PSV-supporter, ging namelijk niet naar de laatste wedstrijd van het seizoen van zijn club. Hij zag het niet meer zitten, het kampioenschap, en had zich genoeg geërgerd aan de wissels van Koeman en het spel van de laatste weken. Ik kreeg zijn club pas gratis mee en toog vol goede moed naar een zonnig Eindhoven om gewoon een leuk wedstrijd je om des keizers baard bij te wonen. AZ zou toch wel kampi oen worden, en anders Ajax wel. Hoe kun je je vergissen! PSV den derde als een sneltrein over het arme Vitesse heen en de spanning was al snel om te snijden, zeker toen AZ-doelman Waterman de rode kaart zag en Excelsior zijn sportieve plicht bleek te doen. In Eindhoven werden de hoof den steeds roder, de radio's wer den steeds luider gezet en Cocu, Farfan en consorten bleven maar rennen en scoren. Tien minuten voor tijd zag ik plotseling twee bekende Venrayse mannen langs de tribunes rennen. Twee SRV- mannen, die waren opgepiept door de pr-afdeling van PSV en als een haas naar de catacomben werden gedirigeerd om zich voor te bereiden op het naderende kampioensfeest. Even later liep het Venrayse feestduo Léon Aarts en Izzy Meusen, sfeermakers bij uitstek, na het laatste fluitsignaal trots over het veld, te midden van al die voetbalsterren van PSV. Met de kinderen van Kluivert in de ene hand en de microfoon in de andere, werd het ene na het andere PSV-lied ingezet door de Venrayse dj's, die het stadion lie ten kolken van vreugde. Ja, en dat deed mijn Venrayse hart natuurlijk sneller kloppen. Het is namelijk al heel wat jaartjes geleden dat ik Edward Linskens op de grasmat in Eindhoven zag stofzuigen, dus genoot ik zondag des te meer van het optreden van 'onze' Léon en Izzy. Het is toch bijzonder, twee Venrayse mannen die de Bra bantse nacht op gang brengen en kind aan huis zijn bij PSV Het is alleen jammer dat scheidsrechter Pol van Boekel niet van de partij was, dan was het 'Venrayse' feestje helemaal compleet geweest. Volgend jaar misschien? Hannes vrijdag 4 mei geen koopavond i.v.m. dodenherdenking Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl - 11 utaiti UI Agrobaan 7, 5813 EB Ysselsteyn Tel. 0478-542211 info@peters-michels.nl www.peters-michels.nl Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Accountants Belastingadviseurs mail info@avydo.nl - www.avydo.nl - Tel. 0478-583097 sterk in schadewerk 'Speeltje college en ambtelijke top' Als enige partij keert inVEN tief zich fel tegen de renova tie van het gemeentehuis. De verbouwing gaat 27 tot 30 mil joen euro kosten. "Het is een speeltje van het college en de ambtelijke top", zei Leo Roefs in de commissie Middelen. "Ze denken als eerste aan zichzelf nu er geld over is. Waar wat schiet de Venrayse gemeen schap ermee op?", vroeg hij zich af. inVENtief vindt dat het geld wel beter besteed kan worden. Roefs somde een aantal zaken op zoals de aanpak van Brukske, de huis vesting van scholen, de nieuwe sporthal en gratis openbaar ver voer. Het commissielid deed ook het voorstel een referendum te houden onder de Venrayse bevol king. "Als voor circuit De Peel een referendum gehouden kan wor- den, dan kan het zeker voor het gemeentehuis. Het circuit is toch van minder belang voor de bur gers." Bert Linskens (PvdA) stoorde zich aan het betoog van inVENtief. "Dit irriteert me enorm. InVENtief moet toch weten dat het gebouw onder de maat is en niet voldoet aan de arbo-eisen. U moet niet zo'n grote broek aantrekken en denken dat u de wijsheid in pacht heeft", beet hij Roefs toe. Roefs reageerde dat zijn partij een goede werkomgeving voor de ambtenaren ook belangrijk vindt. "Als het tenminste betere presta ties oplevert. Het is de vraag of dit 30 miljoen euro waard is?" InVEN tief vindt het plan zwak onder bouwd met veel algemeenheden en verbaast zich over de voortva rendheid. "Er zijn al zoveel miljoe nen geïnvesteerd in het gemeen tehuis. Omdat het een monument is, wordt het een heel dure oplos sing. We hebben de indruk dat het college het met alle geweld in deze raadsperiode wil doordruk ken. Terwijl het niet eens in het collegeprogramma staat." Toon Loonen (CDA) herinnerde aan de laatste grootscheepse ver bouwing van begin jaren negen tig. "Toen heeft het 5,5 miljoen gulden gekost. En het gebouw zou perfect in orde zijn. Komen we over tien jaar niet weer voor het zelfde probleem te staan?" GOEDKOPER Het CDA pleitte voor een flexi bel, modern en multifunctioneel gebouw met een goede inpassing van de nieuwe publiekshal. Loo- nen wees erop dat nieuwbouw goedkoper is dan renovatie. Hij kiest toch voor een rigoureuze aanpak. "We moeten de muren laten staan, maar daar achter zou den alle kantoren gesloopt moe ten worden." De jaarlasten van het gereno veerde gebouw (rente en afschrij ving) zijn 2 miljoen euro hoger dan nu. "Het is een fors bedrag. Hier moet wel eerst dekking voor zijn. Nu wordt het in het midden gelaten. Dit is te gemakkelijk", zei Toon Loonen. Martin Wijnhoven (Samenwer king) kwam met een nieuwe vari ant. "De indeling voldoet niet en er is geen goede werkomgeving", zei Wijnhoven, die sprak van de 'huis kamer van Venray'. "Om binnen de monumentale muren moderne werkplekken te kunnen creëren, zal het gebouw toch geheel of gedeeltelijk afgebroken moeten worden." LEES VERDER OP PAGINA 3. Honderdachtentwintigste jaargang - week 18 - donderdag 3 mei 2007 EN MAAS Venray kleurt oranje... Tennisclub Rodhe gaat aan de Bosweg in Venray een nieuwe tennispark realiseren. De tennisvereniging huurt momenteel banen op tennis park Landweert dat gaat ver dwijnen voor woningbouw. Het nieuwe tennispark bestaat uit zes buitenbanen. Het zijn zoge heten 'all weather' banen die het hele jaar door gebruikt kunnen worden. Rodhe wilde ook graag een overdekte tennishal, maar dit plan bleek financieel niet haal baar. Het tennispark in Landweert telt zes buitenbanen en twee bin- nenbanen. TC Rodhe heeft op de hoek Bosweg-Paul Burgmanstraat een perceel van 1,18 hectare gekocht van de familie Van Dijck voor 150.000 euro. De accommo datie ligt tussen het St. Annaterrein en bedrijventerrein Smakterheide. Centraal op tennispark komt een clubhuis met terras. Het gebouw bestaat uit een kantine, kleedruim tes met douches en toiletten, een keuken, bestuurskamer en opslag ruimten. Momenteel loopt de ver lening van de vergunningen. De verwachting is dat in het voorjaar van 2008 het tennispark geopend kan worden. De politie heeft vrijdagmiddag assistentie verleend bij een verkeers ongeval op de Wanssumseweg in Oostrum. Bij het ongeluk is een 58- jarige man uit Geijsteren gewond geraakt. Hij is met hoofdletsel naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeval gebeurde even na vijf uur toen het slachtoffer vanaf Hoogzand de Wanssumseweg op wilde rijden. Daarbij gaf hij vermoedelijk geen voorrang aan een 39-jarige automo bilist uit Middelaar. Het slachtoffer heeft niet bekneld gezeten, maar werd wel zorgvuldig door de brandweer uit zijn auto bevrijd om nog meer letsel te voorkomen. De commissie Welstand is niet te spreken over de afwerking van woonboulevard WoonMax op bedrijventerrein De Brier. Wel stand verwijt projectontwikkelaar 3W Vastgoed dat is afgeweken van de verleende vergunningen. Zo zijn de uitbundige reclame-uitin gen en verlichting niet in overeen stemming met het gepresenteerde ontwerp. Dat is te bezichtigen in de ontvangsthal van het gemeen tehuis. Ook is de commissie onte vreden over de inrichting van de openbare ruimte tussen en rond om de zes woonwinkels. 'Zeer stenig en onsamenhangend', zo concludeert Welstand die even min te spreken is over de afwer king van de betonnen gevels. 3W Vastgoed wil de gevels met een licht groene kleur behandelen. Terwijl eerder met de architect is afgesproken dat het beton in een licht grijze kleur zou worden afge werkt. Dit zou beter passen bij de 'rustige ingetogen sfeer' van deze locatie aan de rand van Venray. Welstand, sinds kort Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) gehe ten, betreurt de gang van zaken bij WoonMax. 'Het doet afbreuk aan de gewenste kwaliteit van dit gebied.' Het ARK wil samen met college ter plekke gaan kijken. Muziek, herauten te paard, sportieve toernooien, dansde- monstraties, een aubade voor de gedecoreerden op het bordes van het raadhuis, opvallende Living Statues', een kinder (markt), de meeste winkels open en mooi weer: het was maandag weer eens genieten geblazen in hartje Venray. Het centrum bruiste op Koninginnedag van de activitei ten. En natuurlijk hadden veel mensen zich speciaal voor deze feestelijke dag prachtig uitge dost. Het wordt tijd dat koningin Beatrix haarverjaardageens in Venray gaat vieren. TuinToko De Tuin Totaal Markt Beekweg 52b, Venray (Merselo) T. 0478 - 57 90 92 Voor AANBIEDINGEN www.schutting.nl plaatst 't ook op zondag brandmeld systemen telecommunicatie meldkamer diensten -l 11 V'' - T' U ben I vcm harw welkom voor mi gezellige avond met zang e.n dans door een professioneel theaiergezehchap, zij serveren U" cc» heerlijk vc7705yh7g5itecr Asterja Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 WWW, vakkundig adviseren Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Bezoek onze showroom en laat u Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1