Spectaculaire filmintro voor Klaanpopfestival Bijzondere hulp voor het Indonesische dorp Loco Beeldend Blitterswijck Paadje vernoemd naar Wanssumse postbode Siebers Integrale aanpak zorg voor kinderen Watermolen De Rosmolen €19, Oude foto Service rubriek Meiboom planten "m* Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS Het was zaterdag de hele dag een drukte van jewelste in het centrum van Blitterswijck. Een complete filmcrew onder leiding van de in Antwerpen woonachtige Teun Surminski uit Blitterswijck maakte zater dag in het hart van het Maas dorp namelijk spectaculaire opnames voor een intro ten behoeve van het Blitterswij- ckse popfestival Klaanpop, dat op 16 juni 2007 voor de derde keer zijn deuren opent voor het muzikale publiek in de regio. Voor deze filmintro werden bijna alle dorpsiconen bij elkaar getrommeld en zelfs de pastoor verleende zaterdag zijn gewaardeerde medewer king. In het parochiehuis werden de binnenopnames gemaakt en 's middags vonden op het pittoreske dorpsplein de buitenopnames plaats, waarbij de crew gebruik maakte van een heuse hoogwerker. De spelende kinderen op straat, de stamgasten die het café verlaten en de boer die met tractor door het dorp rijdt: het behoorde alle maal bij het scenario. Het thema van de intro is 'Star Trek The Dutch Generation'. Surminski legt uit:"In dit stukje film van ongeveer 5 a 10 minuten zien we de organisa toren in de rol als bemanning van de U.S.S. Enterprise. Captain Klaan leidt zijn collega's door het heelal en zij komen hierin een ander ruimtewezen tegen. Dit ruimtewe zen wordt vertolkt door een erva ren Belgische acteur: Jos de Winter. Na een kort avontuur keren ze terug richting aarde om met de juiste coördinaten het pittoreske dorpje Blitterswijck te gebruiken als decor voor hun festival." En rond dit thema draait het allemaal. Vlak voor de opnames: de stilte valt en we zien een shot van het rustige dorpje Blitterswijck. Mijn heer pastoor groet op z'n fiets zijn parochianen. Kinderen spelen op het schoolplein en in de kroeg heeft men veel lol en plezier. Ver derop komt de lokale appelenboer met zijn tractor aangereden. Plots kijkt mijnheer pastoor naar boven wanneer er uit de verte, maar met hevige snelheid, een lawaai uit de hemel klinkt. De knikkerende kin deren kijken verschrikt omhoog en in het café valt iemand van zijn kruk. Mijnheer pastoor slaat met een een kruisje als hij het enorme schip boven het plein ziet hangen. De appelenboer botst bijna tegen de dorpskroeg, waaruit voorzich tig, maar vooral angstig, de mensen naar buiten lopen. Een bewoner op het plein opent zijn gordijnen en kijkt vol ongeloof naar boven. Iedereen verzamelt zich in het midden van het plein en kijkt naar boven. De Enterprise zweeft nu rustig richting het parochiehuis en blijft daar tot verbazing van de omstanders stil in de lucht hangen. Een luide knal introduceert een grote laserstraal die zich midden in het parochiehuis boort. Ieder een op het plein zoekt dekking en wordt fel verlicht door de laser straal. Plots houdt de straal op en de Enterprise vertrekt weer even snel als dat hij was gekomen. Zeer bang, maar toch ook nieuwsgierig, loopt iedereen stapvoets richting het parochiehuis, waarna de deur geopend wordt en een groot wit licht de tweede intro opent. De regie van dit spektakel is in han- In het centrum van Blitterswij ck vonden zaterdag de opnames plaats voor de intro van het pop festival Klaanpop. den van Teun Surminski en het script is van de Belgische gast Jos de Winter. Als kostuumdesigner heeft Teun zijn moeder Truus Sur minski gestrikt en de visagie was in handen van Yvonne de Koning. En nu is het aftellen geblazen tot de première van deze intro op Klaanpop. Joep Valize (58) en Marijke Klomp (51) uit Blitterswijck steunen de lokale bevolking uit het Indonesische dorpje Kampung Loco. Ze werven op succesvolle wijze gelden. Inmiddels kunnen alle kinde ren uit het dorp al basisonder wijs volgen. "Het begon tijdens onze reis door Azië, in 1999- In Indonesië raakten we aan de praat met een jongen die in ons hotel werkte. Tijdens dit gesprek vroeg hij of we zijn familie wilden zien. We houden er altijd van om de echte levenswijze van de lokale bevol king te zien en waren daarom meteen geïnteresseerd. Zijn fami lie woont in het dorp Kampung Loco. In dit dorp werden we heel enthousiast ontvangen. De men sen waren hartelijk en vriende lijk, en vroegen verder ook niet om geld of zo. Dat beeld van die vriendelijke mensen staat voor altijd op ons netvlies. Kampung Loco is sinds die tijd ook onze vaste vakantieplek geworden. We hebben er zelfs een huisje laten bouwen." ONDERWIJS "We wilden heel graag de bevol king helpen en vroegen wat we écht konden doen voor hen. Een man vertelde dat veel kinderen niet naar school gaan. De school zelf is gratis, maar de uniformen en de schoolboeken kosten in totaal toch zo'n 25 euro per kind per jaar. Voor veel ouders is dit niet te betalen. We vonden het heel bijzonder dat deze jongen direct aan de kinderen dacht, en niet aan zichzelf. En het idee dat we het mogelijk konden maken dat deze kinderen onderwijs zou den kunnen volgen, sprak ons direct aan. Immers, een kind heeft de toekomst. We besloten om vier kinderen zes jaar lang naar school te sturen. Eenmaal thuis vertel den we onze ervaringen. En veel mensen om ons heen werden enthousiast. Er bleken vervolgens in Nederland toch een heleboel lieve mensen te zijn met het hart op de goede plek die ook een kind wilden adopteren om hem of haar onderwijs te kunnen laten volgen. Inmiddels zijn we bijna twee jaar met het project bezig, en hebben alle 59 kinderen, lagere school leeftijd, van het dorp een sponsor die ervoor zorgt dat ze naar school kunnen. Tijdens onze vakantie maken we van alle kin deren een foto voor de sponsors, zodat ze ook iets tastbaars hebben voor thuis. Er zijn zelfs al enkele sponsors daar geweest. Dit vinden we geweldig, dan zien ze het met eigen ogen." JUNIOR HIGH SCHOOL "Het houdt voor ons niet op bij het basisonderwijs. We willen de kinderen ook naar een junior High School sturen. Deze school kost 30 euro per jaar. Dat is dus niet zoveel duurder dan de basis school. Maar ze moeten iedere dag met een busje naar die school, en ook in Indonesië wordt de benzi ne steeds duurder. Op dit moment zijn ouders zo'n 90 euro per kind per jaar aan reisgeld kwijt. Ook hiervoor willen we sponsors vin den. Als de kinderen beide scho len hebben afgerond, hebben ze meer kans op een echte baan en alleen dan hebben ze een echte toekomst. Maar ook naast de scholing zijn er meer belangrijke zaken in het dorp. Denk bijvoor beeld aan watervoorzieningen en medische zorg. Ook hiervoor zamelen we gelden in. We hebben wel besloten om ons te beperken tot Kampung Loco. Zo blijven de contacten persoonlijk, maar we hopen natuurlijk wel dat andere mensen ons voorbeeld volgen en ook een dorp voor hun rekening nemen." "We hebben er bewust voor gekozen om geen stichting op Joep Valize (58) en Marijke Klomp (51) uit Blitterswijck steunen de lokale bevolking uit het Indonesische dorpje Kam pung Loco. te richten. Van al het geld dat je kwijt bent aan inschrijvingen en overheadkosten, kunnen we weer een kind naar school sturen. Dat vinden we dan beter besteed. We hebben een rekening in Indone sië en daar gaat al het geld naar toe. Er zijn vier mensen uit het dorp die ons adviseren waar we het geld aan moeten besteden. Zo wilden we onlangs schoolborden kopen, maar deze mannen advi seerden ons om dat juist niet te doen. Want door zulke giften zou de overheid in Indonesië het geld voor deze school intrekken. Ook hebben we ervoor gezorgd dat de ouders het geld voor de school niet zelf in handen krijgen: ze krij gen direct hun spullen, zodat het geld niet toch onverhoopt aan andere zaken opgaat." TEKENKLAS "Inmiddels worden er overal in Nederland acties gehouden voor Indonesië. Zo organiseert een tekenklas aanstaande zondag een open dag in het Brabantse Brouwhuis. Daar worden teke ningen en sieraden verkocht. Alle opbrengsten gaan naar het Proyek. Ook heeft groep 6-7-8 van basisschool de Keg een speciale middag georganiseerd en hiermee geld ingezameld. Op deze manier hebben ze een kind gesponsord en nog een heleboel schriften en andere schoolspullen voor de kids gekocht. Deze acties helpen ons echt om een droom te verwezen lijken." Meer informatie: www.proyek- kampungloco.com Na de onthulling van het kunstwerk op 30 april om 13.00 uur wordt de exposi tie Beeldend Blitterswijck geopend. In het gemeen schapshuis, de school en in diverse vitrines van de oude dorpswinkels zijn de kunst werken te zien van Blitterswij- ckse kunstenaars en jeugd. De expositie is gratis toegankelijk en geopend van 13.30 uur tot 18.00 uur. De kunstwerken die de school jeugd heeft gemaakt tijdens het kunstproject zijn te bezichtigen in de school. De meeste andere kunstwerken worden geëxpo seerd in het gemeenschapshuis. Tevens worden er werken ten toongesteld in de etalages van de vroegere dorpswinkels. In de expositie Beeldend Blitterswijck zijn zeer verschillende werken, technieken en stijlen te bewon deren. De dorpsraad hoopt dat Beeldend Blitterswijck leidt tot verrassende en inspirerende ont moetingen. In de expositie wordt ook aandacht besteed aan de ver schillende ontwikkelingsfasen van het kunstwerk van Jos Beurkens, dat voorafgaand aan de exposi tie Beeldend Blitterswijck op het Plein wordt onthuld. De expositie Beeldend Blitterswijck is mede mogelijk gemaakt door subsidies van de provincie Limburg en de gemeente Meerlo -Wanssum. Je moet van goede huize komen of veel betekend hebben voor de gemeenschap wil jouw naam ergens verbonden worden aan een straat, weg, laan of pad. Wat velen niet lukt, is de in Wanssum gebo ren Henricus Siebers wel gelukt. Niet in zijn geboorteplaats, maar wel in het Brabantse St.Anthonis, waar hij in de tweede helft van de achttiende eeuw als postbode furore maakte. Henricus Siebers werd geboren op 21 april 1858. Hij werd op 38-jarige leeftijd in 1896 aangesteld als postbode van St.Anthonis. Dagelijks moest de brievenbesteller uit Wanssum van St.Anthonis te voet naar het grote postkantoor in Boxmeer om de post op te halen. En weer te voet terug. Dagelijks liep hij dezelfde weg, dat al snel door de mensen van Sint Anthonis in de volksmond werd gedoopt tot het Sieber- spedje. Dat paadje was afgelopen weekend weer een van de vele middelpunten van de traditionele open atelier- en galerieroute in de gemeente Sint Anthonis. Tiental len kuntenaars in de dorpen van de gemeente hielden weer open huis, en jaarlijks trekken ook veel mensen uit Noord-Limburg naar het dorp om een kijkje te nemen. In deze route is ook opgeno- Binnen de gemeenten Horst a/d Maas, Meerlo-Wanssum en Seve- num is enkele weken geleden het Zorg Advies Team (ZAT) van start gegaan. Hierin wordt samenge werkt door het samenwerkings verband Weer Samen Naar School, een samenwerking van Akkoord! PO en Dynamiek scholengroep, Permanente Commissie Leerlin genzorg (PCL), BCO onderwijsad- vies, GGD, Bureau Jeugdzorg en Synthese. Het Zorg Advies Team richt zich op vragen rondom proble men van het kind, in het gezin of in de omgeving van het kind, die een negatief effect hebben op het functioneren binnen de school. Via gezamenlijk overleg worden problemen verhelderd, voorstel len voor hulp gedaan en hande lingsafspraken gemaakt binnen en buiten de school. In eerste instan tie richt het ZAT zich op kinderen van 4-13 jaar. Het uiteindelijke doel is een integrale zorgstruc- tuur voor 0 tot 13 jarigen met als basis: één kind(gezin), één plan. De meeste kinderen doorlopen het basisonderwijs zonder dat zij extra zorg of hulp nodig hebben. Een aantal kinderen heeft binnen de basisschool wél extra hulp nodig. Diverse instellingen zoals BCO Onderwijsadvies (de onder wijsbegeleidingsdienst), GGD, Bureau Jeugdzorg, maatschappe lijk werk bieden dan hulp aan de kinderen, ouders en school. Het komt dan voor dat ouders, kin deren en school meerdere keren hun verhaal moeten vertellen. Het is voor hen dus van belang dat de instellingen en scholen samenwerken en de hulp zo goed mogelijk op elkaar afstemmen. Dinsdag 17 april zijn tijdens een startconferentie de medewerkers van instellingen die signalen kun nen melden, geïnformeerd over de werkwijze van het ZAT. men de wandelroute in de prach tige beeldentuin van het zorg centrum Op 't Hoogveld. In deze ruime beeldentuin staan vijftien kunstwerken. Deze beeldenroute is een onderdeel van een uitwisse ling tussen Nederlandse en Duitse kunstenaars. En het wandelpaadje, dat dwars door deze tuin leidt, is vernoemd naar de postbode uit Wanssum. Op deze plek wandelde hij des tijds dagelijks met zijn draagtas vol met poststukken. Het St. Antonius Abt Gilde plaatst op Koninginnedag, maan dag 30 april, traditiegetrouw de meiboom. Voorafgaand aan deze activiteit wordt echter eerst het kunstwerk onthuld. Het beeld van kunstenaar Jos Beurskens krijgt een plaats op de hoek van de Pastoor Verheggenstraat en het Plein. Dit beeld wordt om 13 00 uur onthuld. Het St. Anto nius Abt Gilde luistert de onthul ling samen met muziekvereniging Moed en IJver feestelijk op. Na dit officiële gedeelte trekt het gilde samen met de muziekvereniging en de schoolkinderen met hun versierde fietsen, steppen en bol derkarren door het dorp. Bij huize Katelaan aan de Langstraat pakken acht gildebroeders de meiboom op om de boom vervolgens mee te dragen naar het Plein, de plek waar de boom geplaatst wordt.Als afsluiting speelt muziekvereniging Moed en IJver het Wilhelmus. Na het officiële gedeelte beginnen de kinderspelen die georganiseerd worden door oudervereniging Kinderpret. Deze kinderspelen staan dit jaar helemaal in het teken van de kunst. Ook in tal van oude winkeletalages (die Blitters wijck voor enkele jaren terug nog rijk was) zijn deze middag kunst werken te bezichtigen. Na afloop van de festiviteiten is er live muziek in café de Zwart en op het Plein. V"" 3SL, ■VT-'-,. Het bosgebied rond de water molen, De Rosmolen, is een van de mooiste plekjes in het land schap Geijsteren. In een uit 1628 verschenen meetboek van de gemeente Venray wordt de molen voor het eerst genoemd. In de volksmond wordt gesproken over De Rosmolen te Geijsteren, ter wijl de molen net over de grens op Venrays grondgebied ligt. De molen kwam in 1890 in het bezit van de familie de Weichs de Wenne. De prentbriefkaart dateert van 1913- Het in de oorlog ver woeste waterrad werd in 1975 in zijn oude luister hersteld. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.R vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Donderdag 26 april 2007 - Pagina 9 Meerlo-Wanssum Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9