Show en verrassing Geslaagd Concert Confetti Holthees en Smakt in de ban van kunst Kraamvisite in Zoo Pare I Notenkraken bij het Venray's Mannenkoor T Doe mee 6 met het literair café De Locht Pedaalridder iïm PETER V W WINNEN I PEDAAL K RIDDER i PEEL EN MAAS Donderdag 16 april 2007 - Pagina 8 Programma Schouwburg Venray Schouwburg Venray heeft begin mei twee voorstellin gen op het programma staan: de Show Hold tight, It's 60s Night! en een verrassingsvoor stelling waarbij vooraf niet bekend wordt gemaakt welke voorstelling of groep men te zien krijgt. De show Hold tight, It's 60s Night! wordt op woensdag 2 mei vanaf 20.00 uur opgevoerd in de schouwburg. Flowerpower, psy chedelische sferen, rebellie kortom de jaren zestig. En wie is er nou niet bekend met de 'high lights' van deze jaren? Het Witte fietsen plan, de Kabouterbewe ging en de Dolle Mina's. Vandaag de dag zijn de jaren zestig van de vorige eeuw voor jong en oud een bron van inspiratie en een schatkist aan mooie herinnerin gen. Muzikaal gezien is er voor velen geen beter decennium dan de periode waarin groepen als The Beatles,The Moody Blues,The Byrds, en The Doors de hitparades domineerden. De getalenteerde cast van de spectaculaire 'direct from England' muziekshow Hold Tight, It's 60s Night! neemt het publiek mee naar de bruisende jaren zestig. In deze geheel ver nieuwde show vormen nummers als Penny Lane, Fun Fun Fun, Mel low Yellow en Light my fire het raamwerk van een avondje pure nostalgie en vooral een waar feest der herkenning. Het decor en de kostuums zijn in stijl. De arrange menten variëren van zeer beschei den, als die van The Beatles met hun drie gitaren en drums, tot zeer extravagant. Zaterdag 5 mei kan men genie ten van een verrassingsvoor stelling. Al veertig jaar probeert Schouwburg Venray een zo breed mogelijk aanbod te program meren voor een zo breed moge lijk publiek. Ook probeert de schouwburg zo breed mogelijk te omschrijven waar een voorstelling over gaat. Nu biedt de schouw burg iets nieuws! De zogenaamde 'verrassingsvoorstelling'Dit houdt in dat de schouwburg vooraf niet bekend maakt welke voorstelling of groep men te zien krijgt. Een tipje van de sluier, cabaret! Aan vang 20.00 uur. Wie wil reserveren voor een voorstelling bij Schouw burg Venray kan contact opnemen via tel. (0478)530999 of kijk op www. schouwburgvenray. nl Close Harmony Group Confetti heeft afgelopen zaterdag het jaar lijkse Lenteconcert gegeven. Het concert onder de naam Close with Pop werd al voor de derde keer gehouden. Dit keer waren de uit Weert komende koren Manoeuvre en de Streetsingers te gast. In een volle zaal van de schouwburg van St. Anna opende Confetti onder leiding van dirigente Gertie Cree- mers het concert met Up Town Girl en Fragile. De twaalf dames namen daarna de mannen onder vuur met het nummer Biceps, wat bij menig een de wenkbrauwen liet fronsen. Aqua de beber en Copacabana sloten het eerste deel af, waarbij de wisselende opstellingen het publiek aangenaam vermaakten. Manoeuvre trad met een zevental nummers nog voor de pauze op, waarbij het uit twintig mannen bestaande koor met het num mer Bolide de lachers op haar hand kreeg. Na de pauze gingen de Streetsingers verder,eveneens onder leiding van Noël Seerden. Het koor bestaande uit een zestig tal zangers en zangeressen oogstte veel applaus met nummers als Somebody to love enThe Circle of life. Confetti sloot de avond af met nummers als Like A Prayer,You Make Me Feel Like Dancing en Le Printemps. De liedjes lagen goed in het gehoor, mede door onder steuning van de basgitaar die gespeeld wordt door DolfVerbeek. Choreografie en opstelling zorg den ook weer voor een lust voor het oog. Het nummer For The Lon gest Time toonde ook weer eens aan dat de mannen van Confetti niet hoeven onder te doen voor de dames, hooguit in aantal, want men kan nog een tenor gebruiken. Voor veel mensen in de zaal was de uitvoering van Sofietje een her kenbare gouwe ouwe, met een verrassend optreden van Maaike Receveur als Sofietje.Tot slot zon gen alle koren gezamenlijk het nummer Freedom. Al met al kan Confetti terugkijken op een zeer geslaagde avond en kan de blik nu gericht worden op de reis naar Dublin die eind mei gemaakt gaat worden. Voor meer informatie zie www.confetti-venray.nl. Kunstroute door dorpen Vier dagen staan de dorpen Hol thees en Smakt in het teken van beeldende kunst. Tientallen kunst werken van bijna dertig kunste naars toveren Holthees en Smakt om tot bijzondere artistieke dor pen. De kunstroute door de twee dorpen wordt op Hemelvaartsdag geopend. Na in 2005 voor de eerste keer een kunstroute door het dorp te hebben georganiseerd in het kader van de eerste lustrumviering van de Mariakapel in Holthees in haar nieuwe vorm als centrum voor devotie en cultuur in onze regio, heeft de werkgroep activiteiten Mariakapel besloten opnieuw een kunstroute door het dorp te organiseren. Tevens heeft zij het vaste voornemen om van dit eve nement een tweejaarlijkse gebeur tenis te maken. Dit jaar nemen bijna dertig kunstenaars deel aan de kunstroute. Circa 75 kunstwer ken worden tentoongesteld op ruim veertig locaties in Holthees en Smakt. De route door de beide dorpen is ongeveer 3,5 kimlome- ter en kan zowel te voet als per fiets worden afgelegd. De route start bij de Mariakapel in Holthees. Bij het startpunt ontvangt de bezoeker een programmaboekje, waarin de route beschreven staat en waarin gemeld wordt op welke locatie welke kunstwerken te vin den zijn. In het boekje wordt ook informatie gegeven over de kun stenaar, die het object vervaardigd heeft. Naast de 75 kunstwerken die op locatie te vinden zijn, wordt in de Mariakapel zelf een overzichts expositie van alle deelnemende kunstenaars ingericht. Iedere kun stenaar draagt voor die overzichts tentoonstelling één kunstwerk aan. De kunstroute heeft net als in 2005 de titel meegekregen 'Op de grens van...'. Die titel verwijst naar de ligging van de beide dorpen op de grens van Brabant en Lim burg, maar de titel verwijst ook naar de grenzen die kunstenaars opzoeken bij het vervaardigen van hun kunstwerken. De kunst route wordt op Hemelvaartdag 17 mei om 12.00 uur geopend door Rien Klaassen, wethouder van de gemeente Boxmeer, en Patrick van der Broeck, wethouder van de gemeente Venray. De kunstroute is op Hemelvaartdag te bezoeken tot 17.00 uur. Op vrijdag, zaterdag en zondag daaropvolgend is de kuns troute steeds te bezoeken tussen 11.00 uur en 17.00 uur. Vanwege de kwetsbaarheid en waarde van de geëxposeerde objecten zullen de objecten iedere dag om 17.00 uur naar binnen gehaald worden. Aan de kunstroute werken dit jaar bijna allemaal professionele kun stenaars mee. Circa veertig bewo ners in Holthees en Smakt hebben hun tuin, berging, schuur, garage of kantoorruimte ter beschik king gesteld voor de kunstroute. De kunstroute Op de grens van... gaat op Hemelvaartdag haar twee de editie beleven. Kunstenaars, bewoners en de werkgroep activi teiten hebben er alles aan gedaan om van deze editie een groot suc ces te maken. Seniorenorkest De veel gevraagde cd van Seni orenorkest Horst aan de Maas is klaar en wordt gepresenteerd op zondag 29 april tussen 11.00 en 13-30 uur in café-partyservice De Sport in Horst. Er staan dertien nummers op de cd. Het Seniorenorkest Horst aan de Maas brengt deze dag verschil lende nummers ten gehore. Lenteconcert St. Catharina In Schouwburg Venray wordt op zondag 6 mei door harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide het jaarlijkse Lenteconcert gege ven. Het concert wordt om 11.30 uur geopend door de drumband, die enkele marsen en concertwer- ken ten gehore gaat brengen, vari ërend van verschillende dansvor men tot het verbeelden van een groot slagveld tussen indianen en het Amerikaanse leger. Na de drumband is het de beurt aan het opleidingsorkest van de harmonie, gevolgd door het harmonieorkest. Beide orkesten brengen populaire stukken ten gehore. Naast traditi onele harmoniestukken, waaron der het door Greenpeace geïnspi reerde stuk Rainbow Warrior, sluit het harmonieorkest het concert af door samen met de formatie Puch Maxi enkele popwerken te spelen, waaronder War of the Worlds en Eloise. Het concert duurt tot onge veer 13-30 uur. Lezing over spinnen Het natuurhistorisch Genoot schap in Limburg, kring Venray houdt donderdag 26 april vanaf 20.00 uur alweer de laatste lezing van dit voorjaar in D'n Oesterham in Oostrum. De lezing gaat over spinnen en wordt verzorgd door Jan Kersten. Spinnen roepen bij de meeste mensen meteen enge gedachte op. Maar als men deze beestjes van dichterbij bestudeert blijken het boeiende en zeer inte ressante dieren te zijn. Spinnen zijn er in zeer veel soorten en maten. Met name de grotere soor ten roepen angst op terwijl dit absoluut ongegrond is. Door hun vaak wat griezelige uiterlijk wor den deze dieren niet of nauwelijks door de mens bewonderd. Dat dit allemaal onterecht is komt Ker sten haarfijn uitleggen. Kersten is erg actief op het gebied van het bestuderen van de natuur en door zijn brede kennis voor alles wat er in de natuur voorkomt werd ook zijn interesse getrokken door de spinnen. Al snel ontdekte hij dat het zeer boeiende diertjes zijn. Het is niet alleen het bijzondere uiterlijk van de spin maar ook de levenswijze die deze dieren zo leuk maakt. Met name de vangst methode van zijn prooien d.m.v. een web van kleverige draden is uniek in de insectenwereld. Dan is er de opvallende opmars van de wespspin vanuit het zuiden. Een prachtige grote soort die tegen woordig heel algemeen is in delen van Nederland. De lezing wordt onderbouwd met fraaie dia's en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Ook geïnteresseerde niet-leden zijn van harte welkom. Caribbean Music Night Dance Events Veltum houdt op zaterdag 28 april een Caribbean Music Night in activiteitencen trum 't Schöpke in Venray. De aan vang is om 21.00 uur. Liefhebbers van salsa, bachata, merengue en zouk zijn van harte welkom. 1 In Zoo Pare Overloon is het een drukte van belang in de 'kraamka mers' van de dieren; er zijn volop jonge dieren te bewonderen in het park, waaronder sikaherten, een kameeltje én het eerste ooievaars- jong. Bij de Europese ooievaars worden nog veel meer jongen ver wacht, zes koppels zitten in totaal op maar liefst 23 eieren te broe den. Ook de roodpootseriema's en Europese oehoes zijn druk aan het broeden en bij de kapgieren en beermarters zijn diverse parin gen waargenomen; de komende periode worden nog meer jonge dieren verwacht. Kinderen die tij dens de meivakantie willen genie ten van leuke activiteiten zijn in Zoo Pare Overloon ook aan het juiste adres! Zo kunnen de kinde ren meedoen aan de bijzondere speurtocht Eitje, waarbij ze van alles te weten komen over grote, kleine, mooie en rare eieren. Na afloop mogen ze zich een echte eioloog noemen! De opbrengst van Eitje wordt geschonken aan een kraanvogelproject in Rusland, dat wordt gesteund door Stichting Zodiac Nature Watch, de natuur- behoudstichting van Zoo Pare Overloon. In de Magic Zoo Show beleven de theaterdieren de raar ste avonturen. Tijdens de spette rende theatervoorstelling leven bezoekers met de vrolijke Ollie en de ietwat humeurige Dizzie mee, dansen de apensamba en worden verrast door de grote wisseltruc. Veren, vachtjes, schedels en dieren op sterk water zijn te bewonderen bij de educatiekar Beestenboel. Aan de hand van de meest uit eenlopende dierlijke voorwerpen kunnen bezoekers vragen stel len en krijgen ze een hele andere kijk op de dierenwereld. Tijdens de meivakantie staat Beestenboel dagelijks van 13-30 tot 16.00 uur in het park. Bezoekers voelen de wind langs hun gezicht strijken als de roofvogels vlak over hun hoofd suizen tijdens de spectaculaire roofvogeldemonstraties. Geduren de de meivakantie vinden de roof vogeldemonstraties zondags plaats om 13.00 uur, 14.30 uur en 16.00 uur. In de bijenstal is ook volop bedrijvigheid; de Imkervereniging Venray is zondags tussen 13-30 en 16.00 uur aanwezig om uitleg te geven over het leven van bijen. Zoodey is tijdens de meivakantie dagelijks in Zoo Pare Overloon te vinden, hij springt, vliegt en stui tert door het park. Kinderen die met hem op de foto willen moe ten snel zijn, voor je het weet is Zoodey alweer verder gestuiterd. Neem wel je eigen fototoestel mee. Voor de jongste bezoekers is er extra veel vertier! Tijdens de meivakantie zijn er dagelijks pop penkastvoorstellingen in Zoo Pare Overloon. Wie van de dieren zal de zangwedstrijd winnen en wat haalt de gemene raaf nu weer uit? Ook Otto Otter beleeft spannende avonturen en gaat alleen op pad naar het grote bos. Wie komt hij daar allemaal tegen? En waar wil Otto uiteindelijk het liefst wonen? In de meivakantie kunnen kinde ren zich dagelijks laten schmin ken. De schminkmeiden van Zoo Pare Overloon toveren iedereen in een mum van tijd om tot een brullende leeuw, fladderende vlin der of een ander dier. Iedere dag kunnen kinderen ook grappige ballonfiguren laten knopen. Wordt het een blauwe giraf of toch de rode zwaan? Zoo Pare aan de Ste- vensbeekseweg in Overloon is in mei dagelijks geopend van 9-30 tot 18.00 uur. Zie ook www.over- loonzoo.nl. Het Venray's Mannenkoor is een van de toonaangevende mannen koren in Nederland. Onder leiding van haar dirigent Anton Kropiv?ek is het koor nieuwe wegen inge slagen! Nieuw repertoire, jonge leden en een andere vorm van optreden zijn daarbij sleutelbe grippen. Onlangs nog werd samen met het Horster Mannenkoor een swingend concert op de planken gezet. Wie nog steeds denkt dat het Venray's Mannenkoor een kerkkoor is heeft het mis! Denk maar eens aan al die optredens in het verleden van het Hofköer en aan het nieuwe en voor Neder landse Mannenkoren unieke repertoire van het VMK. Muziek van Queen, The Beatles, Eric Clap ton, The Housemartins,The Mup- petshow, Beach Boys en ga zo maar door. Het VMK is hard bezig te moderniseren. Met een nieuw repertoire, een andere manier van optreden met kleine groepjes en veel jonge leden. Voor wie wel eens wil horen en zien hoe het er bij aan toegaat en zin in zingen heeft, houdt het koor een nieuwe serie kennismakingsavonden. Daar kan iedereen onder leiding van tweede dirigent Jac Janssen op ongedwongen wijze kennis maken met het zingen in een koor en met hetr Venray's Mannenkoor. Mannen, tot veertig jaar, zijn van harte welkom. De serie van vier avonden begint op donderdag 7 Foto: Aerts Fotografie juni. Dan wordt er van 19-30 tot 21.00 uur gezongen in groepsver band in De Rooyerie. Na 21.00 uur is iedereen welkom in De Witte Hoeve om bij de andere zangers van het koor te luisteren hoe een repetitie verloopt. Opgeven kan bij elk mannenkoorlid of via info@ venraysmannenkoor.nl. Zie voor verder informatie www.venrays- mannenkoor.nl. Voor nadere inlichtingen kan men ook contact opnemen via tel. 06-27318662. Natuurtocht De Natuurvrienden Merselo houden op zondag 29 april de Natuurtocht 2007. De afstanden: 40/30 kilometer start van 7.00 tot 10.00 uur. 20/15 kilometer start van 7.00 tot 12.00 uur. 10/5 kilo meter start van 7.00 tot 14.00 uur. Deze routes zijn ook geschikt voor Nordic-Walking. Speciaal voor gezinnen met kinderen is er een puzzeltocht van 5 kilometer uit gezet. De starttijd is tussen 13.00 en 14.00 uur. Op de rustplaatsen zijn koffie, thee, chocomel, brood jes en soep te verkrijgen. Het inschrijfbureau sluit om 18.00 uur. Startbureau is zaal 'tAnker in Mer selo. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via tel. (0478)546496 Of via tel. (0478)548200. De aprilopgave luidt als volgt: Hoe de dagen mij ontkomen, steeds waait er een nieuwe tegen het raam. Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig? Antwoorden op deze vragen kan men insturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1,5801 RR in Venray tot donderdag 24 mei. Ook op www.literair-cafe-venray. nl- is deze opgave te vinden! Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelo pen maand bekendgemaakt. Er zijn steeds tien punten te verdienen: vijf voor de juiste naam van de dichter en vijf voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! Punten waren er deze ronde voor vijf inzenders. De stand luidt nu als volgt: mevrouw I. Ophey en de heren J. Bekenes,A. Ederveen en P. Weerts hebben nu dertig punten. Mevrouw J. Cruysberg heeft 25 punten en mevrouw H. Craghs en de heer A.Leyssen staan op twintig punten. De herenT. van Elst,A.Kroft en R Wemiekers scoorden ieder tien punten. De geciteerde versregels van de vorige maand kwamen uit het gedicht Een dichter in Holland van Max Denderdmonde. Het vaderland van de dichter is zijn papier en waar hij in werkelijkheid ook leeft, op papier voelt hij zich een vorst en met zijn pen als valkenier jaagt hij op de vogels boven hem. Na het octaaf komt de wending in dit sonnet: hoezeer hij ook in zijn eigen rijk afdwaalt, soms komt hij toch weer uit bij het vaderland met zijn stran den en grachten en dat stemt hem mild van binnen. Een dichter in Holland Anders dan dichters, die met zoveel zwier de deugden van hun vaderland beschreven, vind ik het enkel goed om er te leven. Mijn eigenlijke land is dit papier. Is immers dit papier - al om het even of ik in vreemde streken woon of hier-, en ik als vorst, mijn pen als valkenier, jagen er op de vogels die daar zweven. En toch, hoe afgedwaald ook in dat land waarin de hele wereld is te vinden, soms stuit ik op een smal en effen strand of op een stad met grachten en met linden, of op een vaart met vissers langs de kant, en dan ben ik, als ieder, mild van binnen. Max Dendermonde Het lustrumjaar van het vijftienjarige Literair Café wordt besloten met een optreden van de bekende dichter Jean Pierre Rawie die op dinsdag 8 mei om 20.00 uur in De Witte Hoeve de gast is in het Literair Café. Het programma voor het volgend seizoen begint zich al af te teke nen. Ook dan zullen er weer schrijvers van formaat Venray aandoen. Adriaan van Dis heeft al toegezegd Frank Westerman, Rascha Peper en Judith Koelemeijer zijn eveneens voor donateurs en belangstellenden in 2007/2008 te beluisteren. Wie donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt men de activiteiten van het Venrayse Literair Café. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café is te verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, tel. (0478)582948 of op www.literair-cafe-venray.nl. Streekmuseum De Locht in Mel- derslo staat op zondag 29 april geheel in het teken van de asper ge. Het Nationaal Apergemuseum nodigt uit om in ontvangstruimte De Herberg te genieten van het culinaire aspergepreuvenement. Tegen aantrekkelijke tarieven kan men, meer of minder uitgebreid van het witte goud genieten. Als exclusieve lekkernij is er ook de enige echte aspergevlaai van De Locht. Wijnmakersgilde Dionysos laat de bezoekers verschillende wijnen proeven die ter gelegen heid van de opening van het aspergeseizoen uit verschillende vruchten zijn geprepareerd. Een aspergeteler laat het wassen, sor teren en veilingklaar maken haar fijn zien. Ook het conserveren en het snel en efficiënt schillen, ook machinaal, wordt gedemonstreerd. Men kan ook zelf asperges steken op het aspergeperceeltje van De Locht. In het filmzaaltje kan men in alle rust de gehele aspergecul tuur nog eens de revue laten pas seren. Speciaal voor deze asper gedag toont Lisa Bartsch haar schilderkunst met als thema's asperge en bloemen. Vooral in de schilderkunst is de romantiek en emotie rond de aspergecultuur al vele eeuwen een geliefd thema. Wie in het bezit wil komen van dagverse asperge kan plaatsnemen in de veilingbanken en via een druk op de knop meedingen in de aankoop van asperges. Om het aspergefestijn extra op te luisteren is er gezorgd voor gepaste muziek. Kinderen mogen zelf een broodje bakken op een open vuur. Boven dien kunnen ze deelnemen aan een ballonwedstrijd. In de loop van de middag kiezen alle ballons gezamenlijk het luchtruim. De bal lon die de grootste afstand aflegt geeft recht op een leuke prijs. Museum De Locht is op zondag 29 april open van 11.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.delocht.nl. Countrydansen De countrydansers van Plein 27 houden zaterdagavond 28 april hun jaarlijkse countryavond in Plein 27 in Maashees met mede werking van de Belgische groep Deep Creek Luke. Zij spelen voor elk wat wils. Er kan volop gedanst worden. De avond begint om 20.30 uur en de zaal is open vanaf 20.00 uur. Boekrecensie in Peel en Maas Sinds het verschijnen van Peter Winnens zeer succes volle debuut Van Santander naar Santander is zijn talent als schrijver niet onopge merkt gebleven. Winnen, eens begenadigd wielrenner- onder meer tweevoudig winnaar van de Koninginnerit naar Alpe d'Huez in de Tour de France - schrijft wekelijks een column in NRC Handelsblad. Daarnaast is hij een veelge vraagd auteur op literaire bijeen komsten en horen we ieder jaar op radio en televisie zijn des kundig commentaar over de Tour de France. Met zijn relativerende manier van schrijven, zijn filoso fische mijmeringen, zijn eigenzin nige visie en zijn sympathieke persoonlijkheid geeft hij de wie lersport én de sportliteratuur een extra dimensie. Voor Pedaalridder zijn de mooiste verhalen uit zijn bundels Valse start, Stoempwerk en Het snot voor de ogen geselee- teerd, met daarnaast zijn verslag over de Ronde van Senegal uit 2002 waaraan hij deelnam als lid van de gemengde Afrikaanse equi pe Senegal Mixte. Pedaalridder is te koop bij boek handel Van den Muncklhof. Prijs: 12.50 euro. Kunst Cultuur m DE BESTE VERHALEN €12,50

Peel en Maas | 2007 | | pagina 8