Fraay Venray zoekt fraayste ondernemerke Tom Bouwman 25 jaar actief in agrarische handel Fysiotherapie Jans-Beken Lobke van Meijel wint Kiplingtas Irma Hernandez nieuwe PvdA- voorzitter Venray een beetje fraayer Ontspanning voor vrijwilligers De Hoveniers 0478-571800 Gunhoek Plyers Meimaand, Mariamaand ook voor: de aanleg van (zwem-)vijvers het SnelPlanten-Stappenplan PEEL EN MAAS Donderdag 26 april 2007 - Pagina 7 Koninginnedag is voor de Venrayse jeugd een echte dag van handel. Bij het krieken van de dag nestelen de eerste jeugdigen zich al op het marktterrein om een goed plekje te krijgen waar ze hun oude spullen kunnen verkopen. Fraay Venray juicht dit jeugdige ondernemerschap toe en heeft een prijsvraag uitgeschreven. Op Koninginnedag zal onze fotograaf een aantal kinderen op de kindermarkt fotograferen. Die foto's worden op de nieuwe website van Fraay Venray (www.fraayvenray.nl) geplaatst. Eenieder kan vervolgens op een van de genomineerden stemmen. Uit eindelijk zullen winnaar en drie stemmers in de prijzen vallen. Voor het Fraayste Ondernemerke ligt er een gratis dagje op de Venrayse kermis in het verschiet. Onder de stemmers wordt een shirt van het Nederlands elftal (beschikbaar gesteld door Sport 2000), een kleding- bon van 20 euro van Berden, en een boekenbon t.w.v. 10 euro van Van den Munckhof verloot. Wilt u een van deze prijzen winnen, surf dan vanaf 2 mei naar www. fraayvenray.nl en breng uw stem uit. Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing De Meimaand is van oudsher de maand die aan Maria is toegewijd. Aan het einde van de negen tiende eeuw bloeide een speci ale devotie op rond de figuur van Maria, als gevolg van de instelling van het dogma van de onbevlekte ontvangenis en de verschijningen van Maria aan Bernadette Soubi- rous, een molenaarsdochter, in de Zuidfranse plaats Lourdes. De Heilige Maagd bleef herhalen aan Bernadette dat er op de rots een kerk gebouwd moest worden en deze in processie moest worden bezocht. In 1933 werd Bernadette heilig verklaard en sindsdien zijn er in heel Europa veel kopieën gebouwd van de Lourdesgrot. Er zijn tal van kopieën, groot, klein, zelfs in kerken. Zo is er ook een kopie in Venray en wel in 1938 in het St. Joseph klooster aan de eindstraat. Dit jaar wordt voor het negende jaar bij de lourdesgrot, na de herinzegening in 1998 weer elke vrijdag in de meimaand om 19.00 uur het Rozenhoedje gebe den. Deken Smeets is hierbij aan wezig, mits zijn werkzaamheden dit toelaten. Natuurlijk wordt er ook gezongen al dan niet door een koor. Men is van harte welkom bij dit sfeervolle gebeuren. De eerste keer wordt het rozenhoedje gebe den op vrijdag 4 mei, en daarna elke vrijdag van de maand mei. Ook kan men persoonlijke inten ties opgeven. Zowel in de Grote Kerk als in de Paterskerk ligt een schrift, waarin men persoonlijke intenties kan opschrijven. Ook zijn er bij de Lourdesgrot kaar sen te koop. Er zijn voldoende zitplaatsen aanwezig en de Lour desgrot is versiert. Ook op andere dagen kan men de grot bezoeken. De Lourdesgrot is te vinden aan de Eindstraat of via St. Josephweg- kloosterhof. Vl.n.r.Leo HoutappelsKarin Vereijken, Henk DetersTom en Carta Bouwman. De tuin ligt er keurig verzorgd bij aan Paardekopweg 17 inYssel- steyn. "Er is hard aan gewerkt en het resultaat is er dan ook naar", zegt Carla Bouwman. De grote boerderijwoning komt zo nog mooier uit in deze prachtige omgeving. Mag ook wel voor deze gelegenheid. Na 25 jaar hard wer ken aan het bedrijf en huwelijk is het nu tijd voor een feestje. Voor 25 jaar terug zag er op deze plek heel anders uit. Net getrouwd, wei nig geld, oude boerderij gekocht en aan de slag. Carla stond in Ven ray aan de Flierefluit voor de klas, Tom was chauffeur bij Kurstjens in Grubbenvorst. "Mijn vader had een rundvee bedrijf in Jutphaas", vertelt Tom. In 1976 zijn we met onze familie naar Ysselsteyn verhuisd in ver band met de uitbreiding van de stad Nieuwegein. Hier in Yssel steyn is mijn vader verdergegaan met zijn boerenbedrijf." Tom zijn interesses gingen echter niet uit naar het dagelijks melken van koeien en het huisge bonden zijn. "Van jongs af aan ben ik al bezig geweest met kopen en weer verkopen van allerlei dingen. Toen heette dat geloof ik nog sja- chelen." Kolen, briketten, je kon het zo gek niet bedenken of Tom had er wel iemand voor. "Als chauffeur komt je op heel veel plekken in Nederland. Je ziet veel, je hoort veel en in mijn kop bruiste het van plannen om iets voor mezelf te doen", zegt Tom. Zijn agrarische achtergrond bracht hem op het idee om maïs te gaan verhandelen. In het noor den was er geregeld een tekort aan snijmaïs, terwijl er in het zui den over was. "Tijdens het oogst- seizoen nam ik dan zes weken vrij en ging ik stad en land af voor maïs. De allereerste vracht maïs die ik verhandelde zal ik nooit ver geten. Niet dat ik zo nieuwsgierig ben, maar ik stond waarschijnlijk met mijn neus iets te dicht op het werk van de kraanmachinist en 'knal', ik kreeg de laadbak tegen mijn kop.hersenschudding. Mijn allereerste afnemer van maïs, was trouwens een handelaar uit Wil ms. Daar doe ik nu nog dagelijks zaken mee. Dat vind ik mooi." Bij het zoeken van retourvrach ten kwamen de bijproducten uit de aardappel en suikerindustrie in beeld. Van het een kwam het ander en voor je het weet ben je een fouragehandelaar. "In 1982 heb ik de stap gezet om volledig voor mezelf te beginnen. Roman tisch joh.De keuken was tevens het kantoor en kantine voor chauffeurs. En veel chauffeurs zul len kunnen beamen dat de kook kunsten van Carla van topniveau zijn, want die schoven geregeld bij ons aan." "Dat is natuurlijk ook een vorm van pr", zegt Carla trots. De handel groeide gestaag. Door het overschot aan mest in het zui den zag Tom kans om mest op te kopen bij pluimveehouders en af te zetten in het noorden van het land. "Ja, je leest het goed, ik kocht toen de mest nog van de pluim veehouders. Ik betaalde toen geld om mest te mogen ophalen. Dat waren nog eens normale tijden, want laten we eerlijk zijn, mest is een waardevol product en niet anders. In 1990 kreeg ik mijn eer ste werknemer in dienst. Het kan toortje in de bijkamer was meteen al aan de krappe kant. Samen aan een tafeltje met de knieën tegen elkaar. Maar een voordeel heeft het wel, je hebt alles binnen hand bereik. Telefoon, fax, telmachine- tje, boekhouding noem maar op." In 1995 is het bedrijf gesplitst. Door allerlei regelgeving was het beter om een fysieke scheiding te maken tussen de fourageactivi- teiten en de mesthandel. "Omdat we steeds meer landelijk en ook internationaal gingen opereren, hebben we de naam van onze mesthandel aangepast met een internationaal karakter Orgadry BV 'Orga' staat voor organische materialen en 'dry' staat voor droog. We doen dus in droge orga nische materialen." De mesthandel ging steeds meer de overhand krijgen en rond het jaar 1997 werd ook een start gemaakt met de ontwikkeling van mestverwerking. "Als je je huwe lijk op de proef wilt stellen, moet je in mestverwerking beginnen!", lacht Tom. Carla lacht ook, maar denkt terug aan een zware en ver moeiende tijd. Nu tien jaar verder komt er eindelijk een lichtpuntje in het hele circus van vergunning verlening. "Als ik dit van tevoren geweten hard, was ik misschien nog liever koeien gaan melken", vertelt Tom met een glinstering in zijn ogen. Die glinstering in zijn ogen verklapt telkens of we een opmerking van Tom wel of niet serieus moeten nemen. Zo gaat Tom vrijwel alle problemen op zijn pad te lijf, met de behoorlijke dosis humor! In 1998 zijn de bedrijfsactivi teiten weer eens uitgebreid met een nieuwe bedrijfsactiviteit. Samen met zijn compagnon Har- rie Camps exploiteren ze nabij de rotonde in Ysselsteyn een weeg brug genaamd De Rotonde."Ja, dat is dan weer 'van iets komt iets'. Alle mesttransporten moesten van overheidwegen voortaan gewo gen worden. Nou, dan begin je toch gewoon met een weegbrug. Da's logisch ondernemen! Wat de toekomst betreft kijkt Tom niet te ver vooruit. Opvolging is nog niet in beeld.Onze kinde ren moeten vooral gaan doen wat ze leuk vinden. Ze hoeven niet per se in het bedrijf", aldus Carla. "Eerst feestje bouwen, dan verder sjouwen", lacht Tom. Ze hebben er zin in. Nieuw in 'Zorg de Keizer' - Venray In het gezondheidscentrum in opbouw Zorg de Keizer op bedrijventerrein Keizersveld in Venray bieden therapeuten en professionals vanuit diver se disciplines een breed pak ket van behandelmethoden en therapieën aan. Sinds 15 maart heeft Fysiothe rapie Jans-Beken haar intrek geno men in Zorg de Keizer vertelt de enthousiaste fysiotherapeut Alex Jans-Beken. "Ik heb de afgelopen negen jaar in het Duitse Krefeld gewerkt in een groot revalidatie centrum met twee vestigingen waar een enge samenwerking was met orthopeden, chirurgen, uro logen en tandartsen. Door deze samenwerking zijn de lijnen kort en kun je kwalitatief optimale fysiotherapeutische zorg leveren. Toen zich de mogelijkheid voor deed om een multidisciplinair samenwerkingsverband in mijn woonplaats Venray op te starten, was de keuze snel gemaakt." Alex Jans-Beken is lid van het KNGF (Koninklijk Nederlands Genootschap voor Fysiotherapie) en geregistreerd in het Centraal Kwaliteitsregister. Zijn slogan is: 'specialist in beweging'."In tijden dat de (para)medische wereld zo snel in beweging is als nu, moet je als fysiotherapeut meebewegen. Daarnaast zorgt bewegingsarmoe de binnen de samenleving ervoor dat beweging op dit moment een hot item is. Goed bewegen is belangrijk om klachten te voorko men", aldus Alex Als 'specialist in beweging' ver wacht hij van de patiënt een actie ve deelname aan de therapie. "Dit kan tot uiting komen in het doen van oefeningen en trainingen. Ook het aanleren van een juiste werk houding of het zich eigen maken van een actievere levensstijl horen hierbij." In beweging zijn ook de thera piedoelstellingen, deze zullen tij dens het herstelproces regelmatig geëvalueerd en aangepast worden aan veranderingen in het activitei- Fysiotherapeut AlexJans-Beken heeft zich gevestigd in zorgcen trum Zorg de Keizer. tenniveau van de patiënt. Orthopedie en sportfysiothe- rapie zijn de specialisaties van Fysiotherapie Jans-Beken. Ortho pedische klachten zijn klachten van botten, spieren en pezen en/of gewrichten (bijvoorbeeld gewrichtsslijtage/artrose, botbreu ken, achillespeesklachten). De klachten bestaan er meestal uit dat iemand niet meer goed kan bewegen, minder mobiel is of pijn heeft. Fysiotherapie kan dan worden ingezet om de klachten te verhelpen, een operatie te voor komen of voor revalidatie na een operatie. "Door de opleiding sportmassa ge en de studie aan de sportacade- mie heb ik me als fysiotherapeut veel beziggehouden met sport blessures. In Krefeld had ik naast amateursporters ook professionals in behandeling uit onder andere de eredivisie van het ijshockey, tennis, zwemmen en voetbal. Het is erg interessant om deze spor ters te behandelen, omdat er naast fysieke ook nog economische fac toren een grote rol kunnen spe len. Verder blijft de behandeling niet alleen beperkt tot de blessure zelf, maar wordt gezocht naar een mogelijk dieper liggende oorzaak van de klacht en is preventie van groot belang." Om in aanmerking te komen voor vergoeding van fysiotherapie, moet je aanvullend verzekerd zijn. De hoogte van de vergoeding ver schilt per verzekering. Fysiothera pie Jans-Beken heeft met vrijwel alle zorgverzekeraars een over eenkomst afgesloten. Dit betekent dat de behandeling rechtstreeks bij de zorgverzekeraar gedecla reerd kan worden. Behandeling vindt plaats op afspraak, ook bui ten kantooruren en op zaterdag. U vindt Fysiotherapie Jans-Beken op Keizersveld 9B, tel: 0478-560012, www.zorgdekeizer.nl Martin Cuypers aan de School straat 26 is sinds enkele maanden hét adres in Venray voor koffers en tassen voor travel, business en school. Met in het assorti ment gerenommeerde merken als Samsonite, Enrico Benetti, Caselo- gic en Kipling. Voor de vakantie gangers heeft Martin Cuypers een uitgebreid assortiment aan reistas sen en koffers, terwijl de student ook een ruime keus heeft uit onder meer de Eastpak-collectie Tijdens de officiële opening van de koffers- en tassenshop in maart hield Martin Cuypers een spectaculaire dobbelactie. Kopers deden letterlijk een gooi naar een hoge korting: het aantal ogen van de worp met drie dobbelstenen bepaalde het kortingspercentage. Wie drie keer zes gooide, mocht zijn aankoop zelfs gratis mee naar huis nemen. Dat laatste lukte uiteindelijk alleen Lobke van Meijel uit Mer- selo. Zij won daarmee een Kip lingtas ter waarde van 99 euro. Tijdens een algemene ledenver gadering van de PvdA in Venray is met meerderheid van stem men Irma Hernandez gekozen tot nieuwe voorzitter. Zij volgt Piet Kroft op die deze taak de afgelo pen twee jaar tijdelijk vervulde na het vertrek van Paul Vriesekoop. Daarvoor vervulde Kroft het voor zitterschap ook al een aantal jaren in diverse periodes. Kroft, al sinds jaar en dag ook in allerlei andere functies actief binnen de Partij van de Arbeid, werd door zowel de fractie als de afdeling bedankt voor het voorzitterschap van de afgelopen jaren. Hij blijft uiteraard actief binnen de partij. Naast de verkiezing werd het afgelopen jaar geëvalueerd. Een prettige consta tering was dat het aantal leden is gegroeid naar 76. Dit ondanks het feit dat de leden van Meerlo-Wans- sum onder eigen vlag opereren en dus niet meer op de lijst van de PvdA Venray staan. Enkelen van die nieuwe leden waren ook aanwezig bij deze jaarvergadering. De PvdA Venray heeft dit jaar inmiddels werkbezoeken gedaan bij onder meer de Thuiszorg en Tbs-kliniek Se Rooyse Wissel. Bij de Thuiszorg zijn de eerste ervaringen uitge wisseld ten gevolge van de invoe ring van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Daarnaast is er een bezoek gebracht aan de Tbs-kliniek met als doelstelling meer informatie te krijgen ver het reilen en zeilen binnen de kliniek en het TBS systeem. Ook werd gesproken over het verlofsysteem, de tragische gebeurtenissen in de afgelopen twee jaar en de effecten hiervan op lokaal niveau als lande lijk. In de loop van dit jaar staan er nog meer werkbezoeken op het programma. De eerstvolgende activiteit staat gepland rondom de Dag van de Arbeid op 1 mei. Hier gaan de PvdA leden onder deskundige leiding de tuin bij het Moedercentrum opknappen. Op 29 mei staat er een bezoek aan de Tweede Kamer op het pro gramma. Meer informatie staat op www.venray.pvda.nl. of e-mail naar venray@pvda.nl. www.gunhoek.nl Venray-Oirlo De werkgroep Fraay Ven ray is inmiddels ruim twee jaar actief om de promotie van Venray, en met name het centrum, vorm te geven. Vaak gebeurt dat middels adverten ties in regiobladen, maar er wordt achter de schermen ook gewerkt aan structurele uitin gen in en rond het centrum van Venray. Een aantal maanden geleden werden de informatieborden aan de invalswegen van Venray ver vangen. 'Venray Info' werd ver vangen door de kreet 'Jje vindt het in (fraay) Venray'.Op 16 april is op alle lokale bewegwijzerings- palen in het centrum een kubus geplaatst met daarop het logo van Fraay Venray. Ook dit is weer een structurele uiting ter ondersteu ning van Venray. Donderdagavond wordt samen met Venray Centraal, de ondernemersvereniging van het centrum, de nieuwe website geïntroduceerd. Dat gebeurt tij dens een ledenvergadering van Venray Centraal in De Rooijerie. De website is geheel opgezet in de stijl van Fraay Venray. De site biedt informatie over het centrum, activiteiten en evenementen, de alle aspecten van Fraay Venray Meer weten over Fraay Venray, ondernemers in het centrum en (wonen, winkelen, werken en uit- surf dan vanaf vrijdag 27 april het laatste nieuws. Daarbij komen gaan) uitgebreid aan bod. naar www.fraayvenray.nl Afgelopen maandagavond zijn ruim dertig vrijwilligers en medewerkers van Hospice Zenit bijna letterlijk in de wat ten gelegd. Voor hen was door studenten van de Sonnevelt Opleidingen een onstpan- nings- en massageavond geor ganiseerd. Hospice Zenit organiseert regel matig voor haar medewerkers en vrijwilligers diverse activiteiten. Het verzoek van enkele studenten van de opleiding voetreflexzone- therapie, om als stageproject een avond te organiseren, was dan ook meer dan welkom. Het wer den zelfs twee avonden want van avond, donderdag, is een tweede sessie in het restaurant van Vie- Curi. Tijdens de bijeenkomst werd eerst uit de doeken gedaan wat voetreflexzonetherapie en stoel massage inhoudt. Vervolgens gin gen de studenten van Sonnevelt Opleidingen aan de slag om tal van voeten en tenen te masseren. Voetreflexzonetherapie is een theranie die al ruim 3000 iaar geleden werd toegepast. Toen al had men ontdekt dat men via reflexpunten op o.a. de voeten, organen en weefsels van het lichaam op een positieve manier kan beïnvloeden. .Stimulerine van die reflexpunten verbetert de doorbloeding van organen en weefsels en bevordert de afvoer van afvalstoffen uit het lichaam. Op deze manier wordt het zelfge- nezend vermoeen van het lichaam ingeschakeld. Voor de studenten, van wie een groot aantal uit de regio Venray, was de avond zeer leerzaam, voor de vrijwilligers en medewerkers van het Hospice zeer ontsnannend. Orgadr internet O,"*"""''"' Paard

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7